Tolnai Népújság, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-18 / 219. szám

8. oldal Sport 1995. szeptember 18., hétfő Labdarúgó NB III. Magabiztos bátaszéki siker Bátaszék-Marcali 4-1 (1-0). Bátaszék, 400 néző. V: dr. Rugási. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Kovacsics, Izsák, Hauwasser- Szent- mártoni, Pozsár, Szabados, Onódi (Brecska)- Panko- vics, Zalai. Edző: Topor Ist­ván. Marcali: Ángyán (Dá­niel)- Bozsó, Mészáros J., Borbély, Rózsa- Mészáros L., Virág, Andricz, Tóth (Vadász)- Becsei, Szántó. Edző: Mészáros József. A 41. percben Pozsár áta­dásával Zalai húzott el a jobb oldalon, beadását Bojás a hosszú sarokba lőtte. 1-0. A 70. percben Zalai szögletét Pozsár fejelte Ángyán kapu­jába. 2-0. A 75. percben Brecska 20 méterről váratla­nul lövésre szánta el magát, vizes talajon megpattant labda a hálóba vágódott. 3-0. A 79. percben Szentmártoni tört be a 16-oson belülre, majd nagy erővel kilőtte a bal felső sarkot. 4-0. A 82. perc­ben a megtorpant hazai védők között Virág közelről szépí­tett. 4-1. A második félidőben nyúj­tott jobb teljesítményük alap­ján akár nagyobb különbség­gel is nyerhettek volna a haza­iak. Jók: Kovacsics, Hauwas­ser, Izsák, Pozsár, illetve Vi­rág, Mészáros L„ Bozsó. Illés Béla DD Gáz-Dunaszentgyör- gyi Limex SE 2-1 (0-0). Dunaszentgyörgy, 500 néző. V: Král. DD Gáz: Tábit- Hasenauer (Kulcsár), Vukmann, Miklós, Pa- laczky- Pancsó, Takács, Pál, Lehota (Szabó)- Ki- szely (Schweitzer), Kaszás. Edző: Réfí Gábor. Duna­szentgyörgy: Tibai- Sörös (Kovács), Varga, Vecsei- Aradi, Debreceni, Dienes, Boros (Drubits), Káldi- Gyöngyösi, Bíró. Edző: Horváth Péter. Az 51. perc­ben Kulcsár bal oldali szabad­rúgását az üresen hagyott Pál fejelte a hálóba. 1-0. Tíz perc múlva egy jobb oldali beíve­lés után már-már Tibai kezé­ben volt a labda, de azt Ka­szás közelről a hálóba so­dorta. 2-0. A hajrában Káldi a felső kapufára lőtt, majd 3 perccel a lefújás előtt Bíró közelről szépített. 2-1. A második félidőben a Li­mex SE védelmi hibáit jól ki­használó listavezető értékes három ponttal távozott Duna- szentgyörgyről. Jók: Miklós, Kiszely, Kaszás, illetve Varga, Vecsei, Bíró. Dömötör Endre Beremend-Paks 4—0 (0-0). Beremend, 600 néző. V: Böröczi. Beremend: Ha­tala- Göller (Kirchner), Óbert, Macsi, Gellén- Wei- nert (Vida), Borsos, Cso- both, Valkai- Polgári (Be- recz), Benkovics. Mb. edző: Kubatov József. Paksi SE: Heizler- Sánta, Erdélyi, Borsi J., Prantner- Wolf, Somogyi, Radics (Ötvös), Kulcsár- Feer, Kródi. Edző: Patkós István. A má­sodik félidőben Benkovics jó játékával és gólerősségével hengereltek a házigazdák. G: Benkovics 3, Weinert. Komló-Gerjen 2-2 (0-1). Komló, 600 néző. V: Pecsét. Komló: Ádám- Farkas, Korcsmár, Bódis- Geisz (Halász), Tigyi, Nagy B. (Kolesánszky), Schuszter, Dömény- Máté, Béres. Edző: Kovács Lajos. Ger- jen: Prantner- Wiesner, Beda (Kiss), Kern, Hor­váth- Gyenis, Farsang, Andi (Farkas), Nagy Zs.- Pusztai, Varga. Edző: Tesz- ler Vendel. A komlóiak hihe­tetlen gyenge játéka miatt a sereghajtó vendégek megér­demelten vitték el az egyik pontot. G: Halász, Tigyi, il­letve Farsang, Nagy Zs. Móczán Zoltán Balatonkeresztúr-Bony- hád 1-1 (1-1). Balatonke- resztúr, 300 néző. V: Poszt. Balatonkeresztúr: Ma­tucza- Kozma P., Ölti A., FUlöp, Kozma L.- Balogh, Skoda, Horváth T., Gál (Ölti Sz.)- Horváth G., Horváth Cs. Edző: Horváth Csaba. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Csordás, Stumpf, Guzorán- Palkó, Darabos, (Kiss H.), Szlama, Bau­mann- Kiss J., Zsilka (Pfei­fer). Edző: Kiss János. A 4. percben Kiss J. 10 méteres lövésével hamar vezetést sze­reztek a bonyhádiak. 0-1. A középkezdést követően a há­zigazdák szögletrúgás után Horváth Cs. fejesgóljával egy percen belül egyenlítettek. 1-1. A tartalékosán felálló hazai csapat többet támadott és irá­nyította a játékot, a Bonyhád kontrákkal próbálkozott. A sportszerű találkozó összképe alapján igazságos döntetlen született. Jók: Balogh, Fülöp, Kozma L., illetve Palkó, Ba­umann. Jutási Róbert A Pécsi Postás-UFC Szekszárd mérkőzés elma­radt, miután Cservölgyi já­tékvezető a pályát a szombat esti hatalmas esőzés után já­tékra alkalmatlannak minősí­tette. További eredmények: Ba­latonföldvár-Pécsi VSK 0-5, Balatonlelle-Sellye 2-0. Kosárlabda NB I. Továbbra is várat magára az ASE és a KSC őszi első győzelme A DVMSE szünet után lelépte a Balatel SC-t Erupkin (fehér mezben) 17 pontot szerzett fotó: bj MTK-KSC Szekszárd 84-78 (52-41). Hungária körút, 78 néző. V: Lugossy, Vígh. MTK: Eördögh (20/6), Meskó (15), Suhajda (10), Bujdosó (14), Dénes (23). Csere: Krá- lik (2), Török (-). Edző: Wé- ber Ambrus, Gorácz Árpád. Szekszárd: Berkó (6/6), Nagy A. (-), Csák (37/3), Kiefer (17/3), Badics (7). Csere: Ma­daras (11), Szabó M.(-), Witzli (-). Edző: Guóth Iván. A három felnőtt játékosukat kényszerből nélkülöző szek­szárdiak Kiefer eredményessé­gével a mérkőzés elején 6-8-as vezetést szereztek. Jött a gyors válasz, a hazaiak a 8. percben már 25-15-re megugrottak. A fővárosiak a palánk alatti játé­kot erőltették, míg a vendégek inkább a távoli dobásokkal kí­sérleteztek. Ennek eredménye­ként a 19. percre eldőlni látszott a mérkőzés, hiszen az MTK- 52-35-re növelte előnyét. Csák sorozatban dobott három ko­sara azonban csökkentette a KSC együttesének hátrányát. A második félidő első öt perce csapkodó, de kiegyenlí­tett játékot hozott (62-53), Ez­után Madarasék egyre inkább átvették a mérkőzés irányítását, a 31. percre 64—64-re kiegyenlí­tettek, sőt, a 36. percben 72-74- re, majd újabb két perccel ké­sőbb 76-78-ra a vezetést is át­vették. A feljavult védekezés­nek azonban drága ára volt: előbb a 32. percben Kiefer, majd Madaras és Badics is ki­pontozódott. Ráadásul Csák is négy személyi hibával játszott már ekkor. A végjátékban a szekszárdiak két hibáját ki­használva sikerült a győzelmet megszereznie az MTK-nak. Két ellentétes félidő után csak az utolsó másfél percben dőlt el a találkozó sorsa. A sta­tisztikákat böngészve megálla­pítható, hogy a Szekszárd 48 százalékos dobóteljesítményé­vel, Csák rendkívüli eredmé­nyességével és a csapat felja­vult védőmunkájával tűnt ki, míg a hazaiak a lepattanók megszerzésében és a büntető­dobások kiharcolásában jeles­kedtek. Utóbbiban partnerre ta­láltak a játékvezetőkben. Ki­tűnt: Dénes, Meskó, Eördögh, illetve Csák (a mezőny leg­jobbja), Madaras, Kiefer. Földesi József Dombóvári VMSE-Balatel SC 88-60 (35-30). Dombóvár, 400 néző. V: Faidt, Major L. DVMSE: Kozma (26/9), Erupkin (17/9), Kis S. (10), Kovács N. (22), Kis A. (-). Csere: Bosznai (4), Halmai (3), Panta (4), Szili (-), Krasznai (2). Edző: Molnár István. Balatel SC: Kertész (2), Laczházi (19), Török (-), Godena (15), Földesi (19). Csere: Huber (1), Csarnai (1), Kohár (3), Blaumann (-). Edző: Tatár István. Egyperces gyászszünet vezette be a talál­kozót: a közelmúltban tragikus körülmények között elhunyt egykori dombóvári játékosra, Juhász Gyulára emlékeztek a jelenlévők. Az első két kosarat a siófokiak szerezték, majd a DVMSE gyorsan fordított és a 6. percben 13-8 volt az állás. A félidő közepére ledolgozta hát­rányát a vendégcsapat (19-19). Ezután Molnár edző a dombó­váriaknál többet cserélt, ennek eredményeként öt-hat ponttal a házigazdák vezettek a félidő végéig. Az első játékrész kevés pontja nem a csapatok jó véde­kezését dicséri, hanem a pontat­lan dobásoknak tudható be. A szünet jót tett a hazaiak­nak, hatott Molnár edző „fej­mosása”, mert négy perc alatt 16 pontot termeltek Kisék úgy, hogy a Balatel SC eggyel sem tudott válaszolni (51-30). A 26. percben hét pontot ledolgozott hátrányából a Balaton-parti együttes, ekkor időt kértek a vasutasok, hiszen most ők tor­pantak meg. A folytatásban na­gyon belelendült a DVMSE és a nagy kedvvel játszó Kozma vezérletével a 36. percben már harminc ponttal vezetett (86-56). Az utolsó három perc­ben valamennyi cserejátékosát pályára küldte Molnár edző, akik nem okoztak csalódást. A DVMSE szünet után he­lyenként nagyszerűen játszott és a vártnál nagyobb különb­ségű győzelmet aratott. Kitűnt: Kozma (a mezőny legjobbja), Kovács N., Erupkin, illetve Földesi, Laczházi. Gaál István Tegáz DKK-Atomerőmű SE 92H>0 (41-24). Debrecen, 1200 néző. V: Szamos, Gör- gényi. Tegáz: Walke (22/12), Halm (7), Horváth (5), Ivko- vics (30), Medánovics (20). Csere: Shirian (-), Hamza (3), Senánszki (4), Jakab (1), Jankovics (-). Edző: Rátho- nyi Tamás, Cserfalvi István. Atomerőmű SE: Filótás (1), Maljkovics (4), Mokos (8/3), Kovacsevics (16), Gulyás (13). Csere: Munteán (7), Kiss (4), Doma (7). Edző: Adanko Fe­renc, Nagy Gábor. A vendég paksiak az ujjtörést szenvedett Martincsek nélkül léptek pá­lyára. Az első percekben mind­két együttes játéka akadozott, ez az eredményben is megmu­tatkozott. Az 5. percben 6-4-re vezettek a házigazdák. Ezután a debreceniek Walke tripláival és Ivkovics remek centerjátékával 12 ponttal elhúztak: a 10. perc­ben 22-10-re módosult az állás. A házigazdák a lepattanók be­gyűjtésében is jeleskedtek, ez­zel együtt tovább növelték elő­nyüket. A pontgyártásban kü­lönösen Ivkovics jeleskedett, a 15. percben 29-13-ra vezettek a házigazdák. A félidő hajrájára Medánovics találataira a Duna- partiaknál csak Kovacsevics tudott válaszolni. így a pályavá­lasztó együttes megnyugató előny birtokában térhetett pihe­nőre. Fordulás után is a debrece­niek kezdtek jobban, fokozato­san növelték előnyüket, eköz­ben az ASE gárdájában Gulyás összegyűjtötte 4. személyi hibá­ját. A 25. percben 47-26-ra módosult a találkozó állása. A folytatás Ivkovics perceit hozta, a házigazdák szerb idegenlégi­ósa szinte képtelen volt hibázni, az ő eredményessége révén 24 pontra nőtt a Debrecen előnye: a 30. percben 59-35. Walke és Ivkovics változatlanul elemé­ben volt, ennek köszönhetően hamar eldőlt a találkozó sorsa, hiszen öt perccel a lefújás előtt 76-47 volt már az állás. A mér­kőzés hajrájára mindkét csapat kijött a „bonuszból”, ennek folytán a büntetődobások jel­lemezték a végjátékot. Ebben is a hazaiak bizonyultak jobbnak. Már az első játékrészben ér­ződött, hogy a Tegáz DKK együttese semmit nem bíz a vé­letlenre, csapatjátékuk, küzdeni akarásuk arról árulkodott, hogy győztesen akarják elhagyni a pályát. Ez végül a vártnál ma­gabiztosabban sikerült, az ASE nem javított gyenge debreceni mérlegén. Kitűnt: Walke, Ivko­vics, Medánovics, illetve Ko­vacsevics. Schmidt Ferenc Totó A totó 37. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Győr-Stadler FC 2-2 x 2. Parmalat-Csepel 1-3 2 3. Dortmund-Stuttgart 6-3 1 4. Freiburg-Bremen 0-1 2 5.1860 München-Köln 2-1 1 6. Atalanta-Napoli 1-3 2 7. Bari-Lazio 3-3 x 8. Fiorentina-Cagliari 3-1 1 9. Intern.-Piacenza 0-0 X' 10. Juventus-Vicenza 1-0 1 11. Padova-Torino 1-1 X 12. Sampdoria-Parma 3-0 1 13. Udinese-Cremonese 3-2 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Békéscsaba-MTK 3-1 1 Öt nemzet sakkozói Domboriban Molnár Béla (ASE) veretlenül nyerte az Atom Kupát Mindvégig nagy küzdelmet és néhány magas színvonalú játszmát hozott az ASE öt or­szág sakkozóit felvonultató vi­adala Domboriban. A verseny Molnár Béla nagy sikerét hozta. A házigazdák kitűnősége már a torna elején az élen állt, négy forduló után 3,5 ponttal vezette a mezőnyt. A 6. fordulóban is­mét teljes pontot szerzett a né­met Dreyer ellen. A hajrában három döntetlennel biztosította kupagyőzelmét, s ami még fon­tosabb, a 6,5 pontos nemzet­közi mesteri norma teljesítését. Az élen azonos pontszámmal végzettek között a Berger-San- nebom értékelés határozta meg a sorrendet. Az ASE másik já­tékosa, a 14 éves Tóth András a zárófordulóban szerezte egyet­len pontját. Gosztola István, a paksiak szakosztályvezetője az ered­ményhirdetéskor bejelentette, hogy az Atom Kupát 1996-ban hasonló időpontban és létszám­ban újfent megrendezik. Eredmények: A 7. forduló­ban: Molnár (ASE)-Kotán (szlovák) 0.5:0.5, Papp (Makó)-Dreyer (német) 1:0, Krizsány (Sárospatak)- Varga (Miskolc) 0.5:0.5, Tóth (ASE)-Bíró (román) 0:1, Krutti (Nagykanizsa)-Kos (szlovén) 1:0. A 8. fordulóban: Ko­tán-Kos 0:1, ■Bíró-Krutti 1:0, Varga-Tóth 1:0, Dreyer-Kri- zsány 0-1, Molnár-Papp 0.5:0.5. A 9. fordulóban: Papp-Kotán 0:1, Kri- zsány-Molnár 0.5:0.5, Tóth-Dreyer 1:0, Krutti-Varga 0.5:0.5, Kos-Bíró 1:0. Az Atom Kupa végered­ménye (10 induló körmérkő­zés): 1. Molnár Béla (ASE) 6.5, 2. Krizsány László (Sá­rospatak) 6.5, 3. Varga Péter (Miskolci SC) 6.5,4. Toni Kos (szlovén) 6, 5. Bíró Sándor (román) 5.5, 6. Krutti Valér (Nagykanizsai Tungsram) 5.. .. 9. Tóth András (ASE) 1 ponttal. Afrikai Játékok Érmekbe került a dopping Az Afrikai Játékok atlétikai viadalán a női távolugrásban bronzérmet szerzett dél-afri­kai köztársaságbeli Karen Botha doppingvizsgálata po­zitív eredménnyel járt - jelen­tették be Hararéban. Mind­azon túl a 4x100 méteres vál­tófutásban második helyezett Dél-afrikai Köztársaság sprin- temői is fájlalhatják Botha botlását, mert staféta-ezüst­érmüket csakúgy visszakér­ték, mint a távolugró bronz­medált. Karen Botha az egykori rögbis, Naas Botha felesége. A dél-afrikai köztársaságbeli csapatorvos, Ismail Jakoet be­jelentette: a versenyzőnő a Dextropropoxyphen nevű doppingszer használatában „ludas”. Illetve nem ludas, mert mindenki bizonyos ab­ban, hogy a hátfájása meg- gyógyítására egy másik orvos által felírt kapszula tartal­mazta a tiltott összetevőt.- Júniusban szedtem be először a gyógyszert a sérülé­semre; fogalmam sem volt ar­ról, hogy vétkes leszek - mondta Botha, akinek ver­senyzési jogát három hónapra automatikusan megvonták.- Nem kívánom megvé­deni versenyzőnket, de őt is­merve egészen bizonyos va­gyok abban, hogy nem szán­dékosan tette azt, amit tett - nyilatkozta Mluleki George, a Dél-afrikai Köztársaság sportküldöttségének csapat- vezetője.