Tolnai Népújság, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-21 / 222. szám

1995. szeptember 21., csütörtök Sport 9. oldal Kosárlabda NB I. Az Atomerőmű SE gárdája már törlesztett adósságából OLDALHÁLÓ ’95 Ferencváros-KSC Szekszárd 84-51 (45-32). Népliget, 100 néző. V: Gidófalvy, Szalontai. Ferencváros: Karch (16/12), Újvári (13/6), Seres (18), Bíró (5), Béres (11). Csere: Nagy (2), Herbster (9), Pásztói (2), Károlyi (8). Edző: Tursics Sándor. Szekszárd: Madaras (3/3), Csák (21), Kranyecz (11), Kiefer (9), Badics (1). Csere: Bihari (4), Szabó (2), Nagy A. (-). Edző: Guóth Iván. A belázasodott Berkó nélkül ijedt nyusziként kezdtek a vendég szekszárdiak, így a 4. percben már 13-1-re vezettek a házigazdák. A KSC időkérése segített a csapaton, a következő tíz percben ugyanis kiegyenlí­tett játék folyt: a 14. percben 31-20-ra vezetett az FTC. A félidő vége újra a házigazda zöld-fehérek előnyét hozta, de az utolsó két perc jó játékával sikerült csökkenteni a különb­séget. A második félidő elején még öt percig tartotta magát a Szek­szárd, de utána úgy tűnt, hogy feladták a mérkőzést a vendé­gek. A 33. percben Csák Mag­dolnának felrepedt a szemöl­döke, ezért kénytelen volt vég­leg kiválni a játékból. Ezután már végképp kiütközött a két csapat közötti tudáskülönbség, ami aztán a végeredményben is realizálódott. Meglepően alacsony színvo­nalú mérkőzésen a házigazdák biztosan nyertek a különösen szünet után feltűnően enervál- tan játszó szekszárdiak ellen. Szeptember 23-án pályaválasz­tóként a Közgáz-Matáv együt­tesét látja vendégül a KSC Szekszárd. Azon a találkozón lényegesen jobb teljesítményre lesz szükség ahhoz, hogy végre megszerezzék őszi első győ­zelmüket. Sérüléséig egyedül Csák teljesítménye érdemelt dicséretet. A győztes ferencvá­rosi gárdából Seres és az ide­genlégiós Karch teljesítménye emelkedett az átlag fölé. Földesi József Atomerőmű SE-Nagykő- rösi KK 92-73 (45-28). Paks, 400 néző. V: Forrai, Gorka. Atomerőmű SE: Siska (10), Maljkovics (21/9), Munteán (23/3), Kovacsevics (10), Gu­lyás (14). Csere: Kiss (6), Mokos (8/6), Filótás (-). Edző: Adanko Ferenc, Nagy Gábor. Nagykőrös: Maleras (22), Mihálovics (19/6), Pász­tor (4), Ágh (3), Kocsergin (19). Csere: Módra (2), Vad- kerty (-), Deák (2). Edző: Új­helyi Gábor. Talán a viszony­lag alacsony nézőszám tette, de kicsit álmosan kezdtek a csapa­tok. A vezetést a kezdeménye­zőbb hazaiak szerezték meg, akiknél az eddig állandó kezdő-- játékos Mokos helyett a fiatal Siska irányított. Ä vendégek tartották a lépést, különösen Kocsergin dobálta a kosarakat, így a 6. percre 12—IQ volt a ha­zaiak javára. Maljkovics dobott triplát, majd a Kocsergint gyak­ran szabadon hagyó Gulyást hívta le edzője a pályáról. All. percre némileg biztosabbá vált a paksiak vezetése: 24—18. Sok volt a pontatlan dobás mindkét oldalon, a nagykőrösiek ezt még néhány durva labdaeladás­sal is fűszerezték. Újhelyi edző nem is volt elégedett fiaival, mutatta ezt, hogy a kulcsjáté­kosnak számító Pásztort több­ször is le-, majd becserélte. A félidő utolsó perceiből az ASE jött ki eredményesebben, s ez a mérkőzés állásában is tükröző­dött. Meggyőző előnnyel vo­nulhattak pihenőre a hazaiak. A második félidőt a nagykő­rösiek kezdték jobban Pásztor, majd Mihálovics távolról talált be, így gyorsan 45-33-ra mó­dosult az állás, de ennél köze­lebb nem sikerült felzárkózniuk a vendégeknek. Közben a 22. percben Kiss már a negyedik hibapontját szedte össze, ezért Gulyás állt be a helyére. Malj­kovics és Mokos köszönt be egy-egy triplával, így huszonöt perc elteltével már jelentős előnnyel vezettek a házigazdák: 58-38. Sőt, Mokos újabb há­rompontosával már 25 ponttal voltak jobbak a paksiak. A vendégek ekkor letámadásra tértek át, ez kicsit meg is za­varta a Duna-partiakat. A lefú­jás előtt négy és fél perccel 82-71-re vezetett az Atom­erőmű SE. A végjátékban azonban javítottak a vendéglá­tók, így közel húszpontos kü­lönbséggel szerezték meg első bajnoki győzelmüket. A paksiak eddigi csalódást- keltő bajnoki szereplésük után a hétközben nagyon fogadkoz- tak, hogy kiköszörülik a csor­bát. Mindez érzékelhető volt a Nagykőrös ellen. A találkozó kezdetétől lendületesebben, magabiztosan játszottak, s vé­gig vezetve teljesen megérde­melten győzték le az elmúlt héten az Álbacompot, majdnem megtréfáló nagykőrösi együt­test. Különösen szembetűnő volt Munteán formajavulása, hiszen a hazai szurkolók már régen látták ilyen jól és ered­ményesen játszani. Az első ha­zai győzelem Adanko Ferenc edző már-már meginogni látszó hitét is visszaadta, hogy nem hiába szerződött a Duna-parti városba. Kitűnt: Siska, Maljko­vics, Munteán, illetve Maleras, Mihálovics, Kocsergin. Medgyesy Ferenc Samsung Futófesztivál Az idén ünnepli ötödik szü­letésnapját hazánkban a dél­koreai „kistigris”: a Sam­sung. Az elektronikai cég komoly szponzora az atléti­kának, ezért az egész or­szágra kiterjedő futófeszti­vállal kívánja emlékezetessé tenni a szülinapot. Szeptember 23-án, szom­baton minden megyeszékhe­lyen pontban 11 óra 5 perc­kor a Petőfi Rádió hangje­lére indulnak útnak az örömfutás résztvevő. A stíl­szerűen 5 km-es távot ko­cogva, sétálva, a családta­gok akár váltófutásban is teljesíthetik. Minderre más­fél óra áll rendelkezésre, ami valóban a dolog köny- nyed, ünnepi mivoltát jelzi, szó sincs versenyről. Szekszárdon a városi sportcsarnok elől rajtol a mezőny a már említett idő­pontban. A futók a Hunyadi u.-Mészáros Lázár u.-Dam- janich u.-56-os terelő út-Mátyás király u.-Sport u. útvonalon érkeznek majd vissza a kiindulási ponthoz. A nevezés díjtalan. A résztvevők egy műanyag reklámtáskát, illetve egy Samsung-polót kapnak ajándékba. Aki a másfélórás „szintidőn” belül lekocogja, legyalogolja, vagy akár ké- zenállva lejárja az 5 kilomé­tert az további értékes nye­remények gazdája lehet. A Samsung a résztvevők kö­zött többek között egy szí­nes televíziót, egy mikrohul­lámú sütőt és egy fényképe­zőgépet is kisorsol. Szombaton tehát min­denki legyen időben (9 és 10.50 között) a szekszárdi sportcsarnoknál, nehogy lemaradjon a Samsung „fu- tóbulijáról”! Labdarúgás Paksi vereség a Magyar Kupában Balatonlelle-Paks 3-1 (1-1). Balatonlelle, 300 néző. V: Va- vika. Balatonlelle: Ferencz- Bene, Kenéz, Csirpák, Vida (Takács)- Hochecker, Czube- lácz, Himics- Ágh (Szilágyi), Tettamanti, Pusztai (Andra- sics). Edző: Kenéz István. Paks: Zele- Neudl, Dzsino- vics, Éger, Nagyfalusi- Ko­vács B., Fejes (Kiss M.), Bú­zás (Majsai), Orosz- Babati (Kádár), Horváth Á. Edző: Pusztai László. A 2. percben Babati beadását Horváth Á. kö­zelről lőtte a hálóba. 0-1. A 40. percben Hochecker húzott el a jobb oldalon, beívelését Tetta­manti 10 méterről fejelte a léc alá. 1-1. A 60. percben Himics szabadrúgásánál Szilágyi csúsztatta a kapuba a labdát. 2-1. A 72. percben Bene bea­dása átpattant a védőkön, Ta­kács nyolc méterről nem hibá­zott. 3—1. A sáros, mélytalajú pályán folyamatos játék nem igen ala­kulhatott ki. A helyzeteit elhi­bázó Paks ellen megérdmelten győzött a lelkes Balaton-parti gárda. Jók: Ferencz, Hochec- ker, Tettamanti, illetve Orosz. „Stukkóit” az orosz Kevesen látták. Talán csak azok figyeltek fel az esetre, akik nem követték azonnal a já­tékot. Eger László, a paksiak fiatal, ifjúsági válogatott védője a földre rogyott. Csemyijenkó, a Kaposvár orosz származású támadója ártatlan arccal sétált odébb. A hazai akciót kísérő já­tékvezető és partjelző háttal állt az eseménynek. Röviddel ez­után megszakadt a játék, s ki­sebb tömegjelenet zajlott Éger körül. Bába játékvezető higgad­tan intézkedett, előbb meg­nyugtatta a játékosokat, majd Tóth partjelzőhöz sétált, de a mozdulataikból egyértelműen kivehető volt: egyikük sem lá­tott semmit. A tény viszont maradt. A földről fölkelve - a szemtanúk egybehangzó állítása szerint - Csemyijenkó szabályos fejelő mozdulattal lefejelte a hazaiak védőjátékosát. Éger duzzadt szemmel és a lelkében egy jó adag méreggel folytatta a játé­kot. A fölháborodott publikum két tapasztalattal lett gazda­gabb. Égyik: hogyha a bíró nem látja az eseményt, s a kollégái sem tudják őt információval segíteni, úgy - bármilyen fájó - nem ítélkezhet a vétkező felett. A másik, hogy Éger László - fiatal kora ellenére - nagy aka­rattal és fegyelemmel lépett túl sérelmén , s a továbbiakban jó játékával segítette csapatát az egyik bajnoki pont megszerzé­séhez. Klement Tibor Gratuláció a vesztesnek Feszült várakozás jellemezte a Limex SE-DD Gáz NB III-as mérkőzés előtt a hazai játéko­sok és vezetők hangulatát. Sőt, kétszeres volt a várakozás, hi­szen eddig még pécsi csapat soha nem játszott a dunaszent- györgyi pályán. Ráadásul a bajnokjelölt látogatott az „újonc” otthonába, ezt a csoda­szép sporttelepet valóban ne­vezhetjük otthonnak. A szinte újjávarázsolt létesítmény, a két füvespálya, az üdezöld pázsit láttán még a pécsi vezetők, szurkolók is elálmélkodtak Ennek ellenére győzni jöttek Dunaszentgyörgyre, s ezt nem is titkolták. Szurkolóik egy ré­sze a Balatonkeresztúr elleni nyolc gól után most egy hatost várt a kedvencektől. Az ered­mény ismert, a pécsi siker meg­született, de ezért a három pon­tért alaposan meg kellett küz­deniük Palaczkyéknak. Ehhez hozzájárult két védelmi hiba is, ami azt eredményezte, hogy a második félidőben 10 perc alatt lőtt két gólt a baranyai csapat. Mégsem roppant össze a hazai gárda, sőt Bíró a hajrában szé­píteni tudott. A fürge csatár ­Közel ötezren vettek részt azon az ünnepségen, melyet Thomas Muster tiszteletére rendeztek Grazban. A tenisz-világrang­lista 3. helyezettje Stájerország érdemrendjét vehette át. A megtiszteltetést az osztrák sportember azzal érdemelte ki, hogy idén megnyerte a francia akiről egy héttel ezelőtt is ol­vashattunk az Oldalhálóban - már mesterlövésznek számít, hiszen hat meccsen nyolc gólt szerzett, ami nem kis teljesít­mény. S az sem, amit a 35. percben 0- 0-as állásnál produkált: elvi- harzott a balszélen, s mivel látta, hogy nem tudja kinek adni a labdát, középre cselezte magát, s hatalmas lövést zúdí­tott kapura, amit Tábit óriási bravúrral hárított. Ha ez be­megy, másként alakul az ered­mény. Vesztes csapatnak is le­het gratulálni, mint ahogy a gá­zosok edzője, Réfi Gábor ezt meg is tette így szólván Hor­váth Péterhez: — Gratulálok, ezen a pályán nem sok vendégcsapat fog győzni!- Dömötör ­Fodor gólvágóként is? A tolnaiak megszenvedtek Faddon egy hete. A lelkesen játszó - akkori - sereghajtó el­len bűnrossz játékkal, nagy ne­hézségek árán sikerült csak ki­csikarni egy 1-1-es döntetlent. A Nagymányok elleni első félidőben úgy tűnt, hogy ismét a „faddi” formáját hozza a jó já­tékerőt képviselő Tolna gár­dája. Szilágyi góljával ugyan 1— 0-ás vezetéssel fordultak a hazaiak, de a csatárok ezúttal is krónikus gólínségben szenved­tek. Kalmár szünet után növelte az előnyt, ám Kormos edző úgy gondolta, a közönség kiszolgá­lása érdekében további gólokat kell lőni együttesének. Előre küldte hát a csapat jobbhátvéd­jét... Fodor Péter az előző fordu­lókban végig, egyenletesen jó teljesítményt nyújtott. Az NB Il-es, NB III-as múlttal rendel­kező védőjátékost ennek elle­nére mégsem gólvágóként jegyzik a „futballtőzsdén”. A mester mégis megsejthetett va­lamit, mert Fodor remekelt az utolsó húsz percben. A huszonhét éves játékos egy beadással kezdett, amit Szi­lágyi fejelt 5 méterről a nagy- mányoki hálóba. Öt perc múlva Fodor a csereként beállt Fekete hosszú keresztlabdáját 12 mé­terről kapásból vágta Hajc ka­pujába. Majd nem sokkal ké­sőbb egy szögletrúgás után kö­vetkezett a tolnai védő második találata: Fekete baloldali beíve­lését az ötös csücskéről fejelte a felső sarokba, s lön az ered­mény 5-0. Az ellenfél büntetőből még szépített, de ez nem csorbítja Fodor Péter érdemeit. A táma­dók eddigi vesszőfutása és a jobbhátvéd gólérzékenysége után kíváncsian várjuk, hogy ki rohamozza majd vasárnap tol­nai színekben az Aparhant ka­puját.-teszi­nyílt bajnokságot. Csak ebben az évben 11, salakon megren­dezett tornán diadalmaskodott. Legutóbb a román nyílt bajnok­ságon nyert Bukarestben. — Ilyen érdemrendet kapni fantasztikus - mondta Muster, aki október másodikén ünnepli 28. születésnapját. Pályaavató Kocsolán Tolna megyében szinte egyedüli csapatként mind­ezidáig salakos pályán ját­szotta bajnoki mérkőzéseit a Kocsolai TSZ SE női kézi­labda együttese. így aztán valóban régi vágya teljesült szeptember 17-én Schmidt Józsefné edző tanítványai­nak, amikor a társadalmi összefogással elkészült bi­tumenes pályát felavatták a településen. A pályaavatón három serdülő, valamint két felnőtt és a Szekszárd után­pótlás csapata játszott kör­mérkőzéseket. Eredmények, serdülők: Kocsola-Szekszárd 13-6. Ld: Sponga N. 7, Földesi 4, illetve Széles 3. Szekszárd-Kutas 20-11. Ld: Orbán, Horváth 5-5, Sajó 4, illetve Szabó 6. Kocsola-Kutas 16-8. Ld: Földesi 8, Sponga N. 4, il­letve Szabó 5. Végered­mény: 1. Kocsola, 2. Szek­szárd, 3. Kutas. Felnőttek: Ko­csola-Szekszárd 18-12. Ld: Wilfinger 6, Szauervein K. 4, illetve Pálfi, Horváth R. 4-4. Szekszárd-Kutas 12-10. Ld: Horváth R. 7, illetve Landi 6. Kocsola-Kutas 12-9. Ld: Tamás 4, illetve Landi 4. Végeredmény: 1. Ko­csola, 2. Szekszárd, 3. Ku­tas. A legeredményesebb gól­lövőnek Földesi Györgyi (Kocsola) 12, illetve a fel­nőtteknél Horváth Renáta (Szekszárd) bizonyult 11 ta­lálatával. A legjobb kapus különdíját Szabó Judit (Szekszárd) és Ács G. And- rásné (Kutas), a legjobb me­zőnyjátékosét pedig Sopo- nya Nikoletta (Kocsola) és klubtársa, Szauervein Krisz­tina érdemelte ki. Kerékpár Diákolimpiái döntő Szekszárdon A hétvégén Szekszárd ad ' otthont az Országos Kerékpá­ros Diákolimpia döntőinek. A megyei selejtezőkből továbbju­tott általános és középiskolás tanulók négy korcsoportban állnak rajthoz, s két verseny­számban mérhetik össze erejü­ket. A futamok résztvevői a vá­rosi sportcsarnok parkolójából indulnak és oda érkeznek célba. Szombaton 14 órától az egyéni országúti időfutam, míg vasárnap 9 órától az egyéni or­szágúti mezőnyverseny küz­delmeire kerül sor. Tehetségkutató Ma tehetségkutatót rendez a Tolna Megyei Labdarúgó Szö­vetség Szekszárdon, melyre az 1980. augusztus 1. és az 1982. július 31. között született fiúk jelentkezését várják. A mérkő­zésre 14.30 órakor a városi sporttelepen kerül sor. A szer­vezők kérik, hogy a résztvevők cipőt, sportszárat és nadrágot hozzanak magukkal. Európai Sportkonferencia Szeptember 25-29. között Bécsben és Budapesten rende­zik meg a XII. Európai Sport­konferenciát. A jelentős ese­mény hétfői megnyitójára már javában készül az osztrák fővá­ros. A nmegnyitót a jelentősnek ígérkező rendezvény egyik védnöke, Franz Vranitzky oszt­rák kancellár mondja el a bécsi városházán, ahová 37 ország mintegy 150 küldötte hivatalos. A konferencia főbb témái: az ifjúság és sport kapcsolata, a versenysport fejlődési irányai, a sport finanszírozási kérdései, valamint a sport és média kap­csolata. Muster érdemrendet kapott Az új NOKIA 2110 84.900,-Ft + áfa* *Westel 900 előfizet ói kártya vásárlása esetén Várjuk a WESTEL 900 mintaboltjában: Szekszárd, Arany J. u. 4. tel.: 74/315-715, 30/435-900 Az új továbbfejlesztett NOKIA 2110-es mobiltelefon csúcs- modellhez méltó újdonságokkal szolgál. Megnövelt beszél­getési és készenléti idő, magyar nyelvű kijelző, számos további új szolgáltatás és egy antenna mobile! Hajlékony, hihetetlenül strapabíró antenna, amely még azt is kibírja, aki használja...