Tolnai Népújság, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-28 / 201. szám

8. oldal Sport 1995. augusztus 28., hétfő Labdarúgó NB III. Dicséretes bonyhádi pontszerzés Sió-kupa '95 nemzetközi női kosárlabadatorna, Szekszárd. Idén is diósgyőri tomagyőzelem Bonyhád-Komló 1-1 (1-0). Bonyhád, 400 néző. V: Cser­völgyi. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Csordás, Stumpf, Gu- zorán- Palkó, Darabos, Szlama, Baumann- Kiss, Pfe­ifer (Papp). Edző: Kiss János. Komló: Adám- Korcsmár, Nagy (Tigyi), Béres, Halász- Suszter, Dömény, Bódis (Vá- radi), Farkas- Máthé, Geisz. Edző: Kovács Lajos. A 44. percben szerezte meg a hazai csapat a vezetést. Bau­mann jobbról középre ívelte a labdát, Halász röviden szabadí­tott fel, a labda Darabos elé ke­rült, aki kapásból 16 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát. 1-0. A 85. percben egyenlített a vendégcsapat. Váradi beadását Máthé 8 méterről a jobb sa­rokba lőtte. 1-1. Helyzetei alapján a hazai csapat győzel­met érdemelt volna. Jók: Palkó, Szlama, Csordás, illetve Dö­mény, Máthé és Suszter. Kiszler Ferenc Balatonföldvári SE-Duna- szentgyörgy 1-0 (1-0). Bala- tonföldvár, 250 néző. V: Poszt. Balatonföldvár: Ko­vács J.- Farkas, Sashegyi, Be- leznai, Kovács A.- Béres, Kalmár (Gruber), Hosszú, Németh- Végh (Héjjas), Stan (Vörös). Edző: Karasz János. Dunaszentgyörgy: Gróf- Sö­rös (Hajpál), Varga, Aradi, Káldi- Mácsik, Gyöngyösi (Lakatos), Dienes, Bíró- Bo­ros, Vecsei. Edző: Horváth Péter. Kalmár a 37. percben 25 mé­teres lövése a kapu bal alsó sar­kában kötött ki. 1-0. Az első félidőben a vendé­gek lendületes játékát a földvá­riak egy ritkán látható kapushi­bából szerzett góllal törték meg. Szünet után annyiban válto­zott a helyzet, hogy a szent- györgyiek fokozták az iramot, de a hazaiaknak is volt lehető­ségük a gólszerzésre. A döntet­len reálisabb eredmény lett volna. Jók: Sashegyi, Beleznai, Németh, illetve Varga, Vecsei. Jutási Róbert UFC Szekszárd-Beremend 1-1 (1-0). Szekszárd, 300 néző. V: Barna. UFC Szek­szárd: Cziráki- Sztehló, No- vák, Hanák- Horváth (Nagy G.), Kara, Bozsér, Cseke (Vesztergombi), Mészáros- Galambos (Volár), Nagy S. Edző: Kniesz Mátyás. Bere- mend: Hatala- Bábli, Macsi, Óbert, Kirchner (Vida)- Bor­sos, Göller, Csoboth, Valkai- Weinert, Polgári (Gellén). Edző: Guzsvány János. A 13. percben Sztehló 20 méterről a jobb kapufát találta telibe. A 26. percben gyönyörű góllal szerzett vezetést a Szek­szárd. Mészáros baloldali bea­dását Nagy S. hét méterről „ha- nyattollóval” juttatta a bal alsó sarokba. 1-0. Az 54. percben Göller bal oldali szögletét a vé­dők közül ügyesen kibújó Bor­sos fejelte hét méterről a jobb felső sarokba. 1-1. Az első fél óra hazai me­zőnyfölényt és helyzeteket ho­zott. A szépségdíjas gól felpap­rikázta a beremendieket, akik többször is veszélyeztették Czi­ráki kapuját. A második félidő elején sikerült a vendégeknek egyenlíteniük, ennek ellenére a szekszárdiak kihagyott ordító gólhelyzeteik miatt csak magu­kat okolhatják, hogy nem sike­rült megszerezniük első idei győzelmüket. Jók: Mészáros, Bozsér, Sztehló, illetve Hatala, Borsos, Macsi.-teszi­DD Gáz SC-Bátaszék 3-0 (2-0). Pécsbányatelep, 400 néző. V. Böröczi. DD Gáz SC: Tábit- Hasenauer, Vukmann, Palaczky- Lehota, Miklós, Takács L., Pál, Kulcsár (Schweitzer)- Nagy A. (Szabó K.), Kaszás (Nagy Cs.). Edző: Réfl Gábor. Bátaszék: Ko­csis- Hauwasser, Pozsár, Bo- jás, Kovacsics- Izsák, Ónodi, Szentmártoni (Kőkúti), Sza­bados- Papp (Kiss), Panko- vics. Edző: Topor István. Tábit mezét nem kell ki­mosni, nem izzadt meg, hiszen egyetlen lövés sem ment a ka­pujára. A Bátaszék még embe­relőnyben is védekezett. A ha­zaiak simán nyertek, a három gólon kívül még két kapufát rúgtak. Kiállítva: Palaczky. G: Pál, Kaszás, Nagy Cs. Jók: Ha­senauer, Lehota, illetve Kocsis. További eredmények: Paks-Gerjen 4-1, Sellye-Bala- tonkeresztúr 3-2, Balaton- lelle-PPTSE 3-0, PVSK-Mar- cali 3-0. Szombaton a csoportmérkő­zésekkel folytatódott a Sió Kupa. A tavalyi tomagyőztes diósgyőriek simán nyerték a a csoportjukat. A második helyet itt a kassaiak szerezték meg nagy csatában, az Univer elleni mérkőzésen. A szekszárdi ágon a hazai szurkolók reménykedtek a „Fradi-verésben”, ám az előző napi biztató forma ellenére még megszorítani sem sikerült a zöld-fehéreket, így a másnap a vasárnapi helyosztón a 3. he­lyért játszhattak Csákék. Diósgyőr-Lokomotiva Ko­sice 92-57 (55-31). A kassaiak reklamálásoknak köszönhetően feszült légkörben telt el a talál­kozó, de így is simán nyert a Diósgyőr. V: Major, Reisz. Ld: Mosley (27/3), Zsolnay (19/3), Orbán 15/12), illetve Harinová (11) , Ludviková (10), Hama- jová (10). KSC Szekszárd-Heiden- heim 76-46 (43-22). V: Pa­rádi, dr. Páli. Érvényesült a pa­pírforma. Ld: Csák (15), Berkó (13/9), Madaras (12/6), Nagy a. (10/6), illetve Deutschova (10), Kuchenbecker (10). Ferencváros-Waregem 85-62 (46-45). V: Rátvay, Ko­vács. Amíg erővel bírták a bel­gák egyenlő ellenfelei voltak a zöld-fehéreknek. Ld: Béres (12) , Karch (11/9), Herbster (11), illetve Deroose (20/3), Saar (19), Molfrere (10/6). Diósgyőr-Univer KSC 91-61 (57-34). V: Várhalmi, Reisz. Az esélyesebb diósgyő­riek már az első játékrészben eldöntötték a mérkőzés sorsát. Ld: Mosley (34), Hardmon (16), illetve Fück (14), Ilja- senko (13), Kovács (12). Lokomotiva Kosica-Egis OSC 99-43 (51-30). V: Vas­vári, Major. A fővárosiak nem bizonyultak méltó ellenfélnek. Ld: Hamajová (20), Harinová (14), Szabó (13), Antalechová (13) , illetve Herczeg (19). W aregem-Heidenheim 49-37 (20-18). V: Rátvay, Ko­vács. Vészes kosárszegénység­ben szenvedtek a csapatok. Ld: Deroose (20/6), Schellemans (11), illetve Rács (11/3). Lokomotiva Kosice-Univer KSC 74-71 (36-40). V: Pa- rády, Reisz. A kecskemétiek­nek állt a zászló, de a kassaiak a végjátékban kiénekelték a saj­tot a szájukból, így a szlovákok kerültek a „kisdöntőbe”. Ld: Hamajova (16/3), Antalechová (16), Harinová (25), illetve Fá­bián (25), Iljaenko (19/6). Ferencváros-KSC Szek­szárd 73-51 (33-28). V: Vas­vári, dr. Páli. Jó kezdés után a Fradi egyre többször kényszerí­tette hibázásra Csákékat. Tá­madásaikból, illetve az elcsípett labdákból rendre kosarat értek el a fővárosiak. A második já­tékrészben egyszer még fellán­goltak a hazaiak (47-51), de a zöld-fehérek a végén simán nyertek. Ld: Karch (20/12), Se­res (15), Újvári (12/3), Béres (10), illetve Csák (23), Kiefer (10/3), Berkó (9/3). Diósgyőr-Egis-OSC 100-47 (66-23). V: Várhalmi, Major. Az eredmény önmagáért beszél. Ld: Hardmon (32), Zsolnay (16), Mosley (14), il­letve Mátrai (13/6), Agonás (13) . Helyosztók. A 7-8. helyért: Egis ÓSC-Heidenheim 79-74 (36-35). V: Kovács, Reisz. A lelkes fővárosiak nagy csatában megszerezték első győzelmü­ket. Ld: Mátrai (27/6), Padányi (14) , Herczeg (13), illetve De­utschova (20), Rowlik (19), Kuchenbecker (12/3). Az 5-6. helyért: Ware- gem-Univer KKC 56-53 (26-34). V: Major, Rátvay. Öt perccel lefújás előtt még tíz ponttal vezettek a kecskemé­tiek, ezután viszont már nem sikerült kosarat szerezniük a mindent egy lapra feltévő bel­gák ellen. Ld: Deroose (23/3), Saar (18), illetve Fábián (12), Fück (10/6). A 34. helyért: Lokomotiva Kosice-KSC Szekszárd 78-64 (39-39). V: Vasvári, Parádi. Kosice: Harinova (21), Anta- lecova (12), Solarova (9/3), Ludviková (7), Hamajova (15/3). Csere: Szabóova (14), Kusnirova (-). Edző: Ondrej Vilner. Szekszárd: Berkó (9), Madaras (6/6), Csák (20), Ki­efer (14/6), Kranyecz (10). Csere: Bihari (3), Szabó M. (2), Nagy A. (-), Butenko (-). Edző: Guóth Iván. Kiegyenlí­tett játék jellemezte az első fél­időt, Csák kosarainak köszön­hetően sikerült lépést tartani a kassaiakkal, s időnként Kiefer is besegített a kosárgyártásba. A szünet után 4-5 ponttal vezet­tek a szlovákok. A hazaiak ek­kor fásultan kosárlabdáztak, alig-alig találtak be a gyűrűbe. A 33. percben már 10 pontosra nőtt a különbség, összességé­ben a centerposzton sokkal erő­sebb kassaiak megérdemelten nyertek. Jók: Hamajova, Sza­bóova, Harinova, illetve Csák, Kiefer, A döntőben: Diósgyőri KSK-Ferencváros 75-68 (4641). V: Várhalmi, dr. Páli. Diósgyőr: Balogh (7), Rausch (16), Hardmon (21), Zsolnay (6), Mosley (17/3). Csere: Orbán (6/6), Hollósy (2), Zavadovics (-). Edző: Ki­rály Sándor. Ferencváros: Nagy V. (2), Karch (21/9), Uj- vári(9/3), Seres (2), Károlyi (11/3). Csere: Bíró (10), Pász­tói (4), Herbster (1), Béres (8). Edző: Tursics Sándor. Sokszor csak ámultunk és bámultunk. Az amerikai Hard­mon valódi kosárlabda show- val szórakoztatta a közönséget, szerencsére csapattársai és a kanadai Karch által vezetett fe­rencvárosiak is felvették a kesz­tyűt. A mérkőzés a kosárlabda minden szépségét felvonultatta. A fővárosiak hiába egyenlítet­tek szünet előtt, hiába tettek meg mindent sikerük érdeké­ben érezhető volt, hogy a mai napon nem „kaphatják el” a ki­tűnően játszó diósgyőrieket, akik győzelmükkel megvédték tavalyi elsőségüket. Jók: Hardmon, Rausch, Balogh, il­letve Karch, Károlyi, Béres. A Sió Kupa ’95 végered­ménye: 1. Diósgyőr, 2. Ferenc­város, 3. Kosice, 4. KSC Szek­szárd, 5. Waregem, 6. Univer KKC, 7. Egis-OSC, 8. Heiden­heim. A legeredményesebb játé­kos: Judy Mosley (Diósgyőr). A legjobb játékos: Karla Karch (Ferencváros). A leg­jobb középjátékos: Harinova Ivetta (Kosice). A legjobb ha­zai játékos: Kiefer Csilla. iff. Teszler Vendel Nem sikerült pólósainknak A bécsi „vizes” Európa- bajnokság utolsó döntője vasárnap estére maradt, ek­kor a torna két legjobb férfi vízilabda-együttese, a ma­gyar és az olasz szállt vízbe, hogy eldöntse: pillanatnyi­lag melyikük a kontinens legjobbja. Akárcsak a dél­előtti első olasz-magyar párharc, a női, ez is a déliek sikerét hozta. Olaszország.-Magyar- ország 10-8 (3-3,3-3,2-1, 2-1). Bécs, Ernst Happel- stadion, 5000 néző. V: Geli, Bookelmann. (spa­nyol, holland). Olaszország: Attolico- Bovo, Temellini, R. Calca- terra, Angelini 1, Pomilio 3, Silipo 2. Csere: Postigli- one 1, Gerini, A. Calca- terra, Petronelli, Sottani 1, Ghibellini 2. Magyarország: Kósz- Tóth F. 2, Monostori 1, Tóth L., Dala, Benedek 1, Vincze Csere: Varga Zs. 1, Kásás 2, Fodor, Gyöngyösi 1, Németh. Még egy perc sem telt el, amikor a magyarok szerez­tek vezetést Tóth Frank ré­vén. Nem kellett sokat várni az egyenlítő találatra sem, igaz, ezt óriási védelmi hiba előzte meg, Kosz nagyot védett, ám a társak nem eszméltek elég gyorsan, Pomilio pedig kíméletlenül büntetett. Az első játékrész­ben Monostori és Tóth Frank egy-egy góljával még kétszer a magyaroknál volt az előny, ám az igen lelkes itáliaiak rendre ledolgozták hátrányukat. A második negyed az el­sőhöz hasonló forgatókönyv szerint zajlott le, megint mindkét oldalon három-há­rom találat született, csak az volt a különbség, hogy most kétszer is az olaszok szerez­tek vezetést. Közvetlenül a hét perc letelte előtt Pomilio büntetőből tette egyenlővé az állást. A harmadik játékrész ele­jén 7-6-ra még a magyarok álltak jobban. Kásás vette be a kaput, ám utána szinte semmi sem jött be, nem úgy az olaszoknak, akik 8-7-re fordítottak. A negyedik játékrész ele­jén, Dala végleges kiválása után újabb olasz találatot könyvelhettek el a króniká­sok, ekkor Silipo volt ered­ményes. Ugyan Benedek még szépített, de utána ugyanő kétszer is emberelő­nyös helyzetben hibázott. A kegyelemdöfést 37 másod­perccel a vége előtt Silipo adta meg: hatalmas gólt ra­gasztott a magyar kapuba, s állította be a 10-8-as vég­eredményt. Az összecsapásnak a ma­gyarok voltak az esélyesei. Nem csoda, hogy Benedek és társai mérgelődve, sírva, magukba roskadva vették tudomásul a vereséget, ami számukra a csalódást jelentő második helyet jelentette. Galambos (sötétben) előtt is többször adódott helyzet A színesbörű Hardmon csuda dólgokat művelt Fotó: GK Schumacher nyert Belgiumban Ismét Forma-1-es hétvégének örülhettek a gyorsasági autósport szerel­mesei. A belgiumi Spa-Francorchamps-ban rendezték meg az idei Belga Nagydíjat, amely az idei sorozat 11. állomása volt. A két esős időmérő edzés után ugyancsak vizes időben lebonyolított versenyt a német Michael Schumacher nyerte. Ez volt a versenyző pá­lyafutásának 16. GP-győzelme. A Belga Nagydíj végeredménye: 1. Michael Schumacher (német, Benetton-Renault) 1:36:47.875 ó - 190.204 km/ó-s átlagsebesség. 2. Damon Hill (brit, Williams-Renault) 19.493 mp hátrány, 3. Martin Brundle (brit, Ligier-Mugen-Honda) 24.998 mp hátrány. Idegenben győzött a Grasshoppers Zürich: A svájci futball- bajnokság hétvégi forduló­jában idegenben aratott 1-0- ás győzelmet a Grasshop­pers, amely a Ferencváros csoportjában szerepel a Bajnokok Ligájában. A zü­richi együttes a berni Young Boys otthonából hozta el a három pontot. A „Szöcs­kék” az ötödik helyen állnak a táblázaton, de van ké( el­maradt találkozójuk. Búcsú a bécsi Eb-töl Vasárnap befejeződött a 22. úszó, vízilabda, műúszó, műugró és hosszutávúszó Európa-baj- nokság, amelynek 11 napon keresztül Bécs adott otthont. A zárónapon szép magyar sike­rekben lehetett reménykedni, hiszen vízbe szállt - többek között - Egerszegi Krisztina és Czene Attila, s döntőt játszott a férfi és a női ví­zilabda-válogatott. Rengeten jöttek át Magyarországról, hogy az Eb utolsó napján piros-fehér-zöld győzelemnek tapsolhassanak. Ki ennek, ki annak szurkolt, abban azonban mindenki egyetértett, hogy a legnagyobb sansza a többszörös olimpiai, vi­lág- és Európa-bajnok Egerszegi Krisztinának van, aki a zárónapon a női 200 m háton lépett rajtkőre. Már délelőtt elvette valamennyi ellenfele kedvét a Bp. Spartacus 21 éves szupersztárja, aki a délutáni fináléban még egy lapáttal rátett: a világ idei legjobbjával, 2:07.24 perccel védte meg kontinensbajnoki elsőségét, amelyet 1991 óta őriz. Akárcsak délelőtt, ezúttal sem tudtak lépést tartani vele a vetélytársak, hiszen vala­mennyien 2:10-en kívül értek célba. A férfi 200 méteres vegyesúszás döntőjében Czene Attila 2:00.88 perccel ezüstérmet nyert.