Tolnai Népújság, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-21 / 195. szám

Sport Labdarúgó NB I. Labdarúgó NB II. Otthonában győzött először a Paks 1995. augusztus 21., hétfő Csepel-Haladás 2-1 (2-0). Szombathely, 4000 néző. V: Molnár L.. Csepel: Bíró- Tyukodi, Váczi D., Ács- Pus­kás, Vancsa (Bereczki), Med- gyes, Zombori (Petrók), Nagy T.- Jakab (Szekeres), Bara- nyi. Edző: Varga István. Ha­ladás: Király- Neudl, Tóth Gy., Sánta- Kovács S., Lahos (Horváth A.), Bognár, Som­falvi, Majoros- Schneider, Fehér (Gaál). Edző: Fedor Sándor. Az első játékrészben nyújtott teljesítményével nyerte meg a találkozót a csepeli együttes az idegesen és kapkodóan játszó Haladással szemben. G: Váczi D. (11-esből), Nagy T., illetve Majoros. Jók: Bognár, Majoros, illetve Váczi D., Medgyes, Ja­kab. DVSC-Epona-BVSC-Dre- her 1-1 (1-1). Debrecen, 9000 néző. V: Kiss B.. DVSC- Epona: Horváth B.- Va- dicska, Gojan, Sándor Cs., Pető- Dombi, Madar, Med- vid, Szathmári (Kovács N.)- Sándor T., Ilea. Edző: Ga- ramvölgyi Lajos. BVSC-Dre- her: Koszta- Bondarenko- Molnár, Szalma- Komódi, Bognár (Bükszegi), Zováth, Farkas, Aranyos- Orosz, Vincze (Csordás). Edző: Egervári Sándor. A nagy melegben jó iramú, élvezetes mérkőzést játszott a két csapat. Az első félidőben a Debrecen volt a kezdeménye­zőbb, a másodikban pedig még tíz emberrel is a budapesti vas­utasok veszélyeztetettek több­ször. Az eredmény a látottak alapján igazságosnak mond­ható. Kiállítva: Szalma. G: Far­kas (öngól), illetve Bükszegi. Jók: Vadicska, Gojan, Madar, Medvid, illetve Koszta, Mol­nár, Aranyos, Vincze, Bük­szegi. F erencváros-Békéscsaba 3-1 (1-0). Békéscsaba, 15 000 néző. V: Tóth V.. Ferencvá­ros: Hajdú- Simon, Telek, Kuznyecov- Páling, Nyilas, Albert (Vincze O.), Lisztes (Zavadszky), Kecskés- Kun- tics, Fatusi (Kopunovics). Edző: Novák Dezső. Békés­csabai EFC: Baji- Szenti, Usmajev, Zahorán (Balogh)- Mracskó, Fodor, Csató S. (Csató J.), Szarvas, Kasik- Szabados, Kulcsár (Stancu). Edző: Pásztor József. Az iramos, sportszerű talál­kozón a képzettebb játékosok­ból álló, szellemesebb labdarú­gást játszó ferencvárosiak si­kere megérdemelt volt. A haj­rára a békéscsabaiak teljesen elkészültek erejükkel. G: Kun- tics, Lisztes, Kopunovics, il­letve Szarvas. Jók: Telek, Nyi­las, Kuntics, Kecskés, illetve Usmajev, Kasik. MTK-PMFC 2-1 (2-1). Vasárnap Egerben befejeződött a háromnapos, 45. alkalommal megrendezett Dobó István ju­nior és felnőtt nemzetközi ökölvívó emlékverseny. A fel­nőttek mezőnyében 51-en in­dultak, s az eseményt szlovák Hungária körút, 1500 néző. V: Varga S.. MTK: Babócsy- Jávorka- Horváth Cs., Sze­keres- Farkasházy, Tamási, Csillag, Illés, Nyikiforov- Csertői (Kenesei K.), Hamar (Füle). Edző: Bicskei Berta­lan. PMFC: Kovácsé vics- Szabados- Tolocsko (Ul- veczki), Bumb (Lajos)- Fehér Cs., Dárdai, Jäkl, Dienes, Schneider- Tököli (Ulrich), Bujdák. Edző: Dárdai Pál. A pécsiek nagyon sokáig de­rekasan küzdöttek, de afelől pil­lanatnyi kétség sem lehet, hogy a jóval többet és veszélyeseb­ben támadó MTK rászolgált a minimális különbségű diadalra, és így továbbra is százszázalé­kos. G: Hamar, Szekeres, il­letve Schneider. Jók: Szekeres, Horváth Cs., Hamar, illetve Dárdai. Újpesti TE-Zalaegerszegi TE 3-2 (1-0). Megyeri út, 3000 néző. V: Vavika. Újpesti TE: Szűcs- Füzesi- Tomka, Sebők- Jenei, Bérczy, Sza- nyó, Túri (Belvon), Szlezák- Tiefenbach, Egressy. Edző: Garami József. Zalaegerszegi TE: Tóth- Szabó I. Zs.- Ko- csárdi, Szabó R., Balog, Hor­váth A.- Sztipánovics, Lend- vai, Németh (Sebők), Szabó II. Zs.- Preisinger (Szabó Sz.). Edző: Madár Gábor. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen az újpestiek hatá­rozottabb csatáijátékukkal megérdemelték a győzelmet. G: Balog (öngól), Jenei, Egressy, illetve Szabó II. Zs. (1 l-esből), Preisinger. Jók: Szlezák, Bérczy, Egressy, illetve Sztipá­novics. Parmalat FC-Vác FC- Samsung 2-1 (0-0). Székesfe­hérvár, 5000 néző. V: Vágner. Parmalat FC: Disztl- Zim­mermann, László, Bekő- Du- becz (Nagy L.), Dvéri, Monyé, Rósa, Tóth N.- Horváth, Pálfi (Varsányi). Edző: Szabó Ká­roly. Vác FC-Samsung: Há­mori- Puglits, Nagy T., Ka­sza- Nyikos (Zvara), Vojte- kovszki, Schwarcz, Víg (Szo- boszlai), Romanek- Andrássy (Borgulya), Austin. Edző: Tóth Dénes. A mérkőzés nagy részében fölényben játszott a Parmalat, többet támadott, és megérde­melten győzött a főként véde­kező futballt játszó Vác ellen. G: Pálfi, Horváth, illetve Aus­tin. Jók: Dvéri, Tóth N., Zim­mermann, illetve Hámori, Pug­lits. A Kispest-Honvéd FC-Stadler FC bajnoki mér­kőzést későbbi időpontban játsszák le a csapatok. A Vasas Casino Vi­gadó-Győri ETO FC találko­zóra ma 19 órakor kerül sor, melyet a televízió egyenes adásban közvetít. bokszolok részvétele tette nem­zetközivé. A legnagyobb érdek­lődés az 51 kg-os súlycsoport döntőjét övezte, ahol Farkas György ellenfele az a Lakatos Pál volt, aki egy súlycsoporttal lentebb szokta sikereit aratni. Paks-Keszthely 2-1 (0-0). Paks, 800 néző. V: Horváth S. Paks: Mausz- Jenei, Dzsino- vits, Kovács B., Nagyfalusi- Kádár (Neudl a 46. percben) Kiss M., Barna (Búzás a 46. percben), Orosz- Babati (Osztermajer a 78. percben), Horváth Á. Edző: Pusztai László. Keszthely: Kuczkó- Takács I., Lázár, Csóka, Ke- kecs- Mátó (Sipőcz a 62. percben), Balassa, Kelemen, Molnár- Szőke, Mikóczi. Edző: Reszeli-Soós István. Változatos 10 perc után előbb Horváth Á. lövését védte Kuczkó, majd Kovács B. lö­vése suhant el a léc fölött. A 15. percben Barna indította Oroszt, aki lefutott az alapvonalig, s középre adását Horváth A. 5 méterről a felső lécre fejelte. A 18. percben Balassa beadását Jenei az utolsó pillanatban tolta szögletre Szőke elől. A 30. percben Kovács B. elhúzott a jobb szélen, de forintos beadása elszállt az 5-ösön álló Horváth Á. és Orosz feje fölött. A 40. percben Mikóczi cselezgetett az alapvonal közelében, de egy csellel többet csinált, így a visszafutó Kovács B. szögletre Kakasd-Nagymányok 4-1 (2-1). Nagymányok, 250 néző. V: Tóth K. Kakasd: Bogos Cs.- Shell, László, Sebestyén Á., Kvanduk E.- Takács (Ei- sensehr), Zalavári (Kresz), Bogos R.- Sipos, Kvanduk J. (Sebestyén Z.), Hucker. Edző: László József. Nagymányok: Hajc- Borbély, Czárth, Stangliczky (Domokos), Hor­váth (Ócsai)- Klem, Óber, Guth (Bacsó)- Feik, Vízin, Lakatos. Edző: Czárth János. Kényszerű cserék miatt a hazai védelem a második félidőben összeomlott. G: Kvanduk J. 2, Sipos, Kresz, illetve Guth. Jók: Kvanduk J., Bogos R., Sebes­tyén A., illetve Óber, Domo­kos, Hajc. Dürr Tamás Tevel-Harc 1-0 (0-0). Té­véi, 300 néző. V: Lerch. Té­véi: Szabó- Sebestyén, Bor- bandi, Kovács, Illés- Miszler, Ambrus, Gergely J.- Gergely C., Hodász, Ferenc Cs. (Nagyfalusi). Edző: Schlapp János. Harc: Hujber- Bajusz, Horváth (Kovács), Gál, Kvanduk- Rupa, Földes, Kálmán- Bartal, Herczeg, Siklósi (Babai). Edző: Kovács Ferenc. Küzdelmes mérkőzé­sen megérdemelt hazai győze­lem. G: Gergely J. Jók: Szabó, Borbandi, Gergely J., illetve Kvanduk és Rupa. Zwick Jakab Döbrököz-Fadd 6-0 (2-0). Fadd, 150 néző. V: Lubastyik. Döbrököz: Bien- Apáti, Hor­váth, Varga L., Török, Bodor (Mágocsi)- Szűcs, Katona, Kosztica (Varga I.)- Babul- ják, Román. Edző: Álló Ti­bor. Fadd: Lampek- Hajnes, Ujj, Pesti (Wiedemann)- Réhm, Ádám, Kirtyán, Tö­rök- Szász (Panneker), Illés,. Sági (Szabó). Edző: Márkus József. A még formálódó hazai csapat ellen a mutatott játék alapján megérdemelt vendég­Farkas semmi tiszteletet nem tanúsított: legyőzte a „kirán­duló” Lakatost. Kovács István világbajnok­nak viszont nem akadt olyan el­lenfele, aki megnehezítette volna biztos sikerét. szerelte. Szünet után, az 50. percben Lázár lyukat rúgott a 11-es pontnál, de Orosz lábáról a kapu mellé ment a labda. Az 56. percben a kitörő Hor­váth Á-t Csóka buktatta a 16- oson belül. 11-es. A megítélt büntetőt Kovács B. a jobb alsó sarokba lőtte. 1-0. A 68. perc­ben Kovács B. saját térfeléről indulva végig cselezte magát a 11-esig, onnét begurított Hor­váth A.-nak, aki 12 méterről ki­lőtte a bal alsó sarkot. 2-0. A 85. percben Sipőcz lövését védte Mausz, majd a másik ol­dalon Búzás lövésével tette ugyanezt Kuczkó. A 87. perc­ben majd Neudl viharzott el a jobb szélen, beadását Horváth Á. 11 méterről kapura fejelte, de Kuczkó bravúrral tolta a léc fölé a labdát. A 89. percben Molnár ívelt be jobb oldalról szögletet, s az érkező Szőke 8 méterről a hálóba fejelte a lab­dát. 2-1. Már a mérkőzés elején a ha­zaiak léptek fel támadólag, több helyzetet is összehoztak, de ezek csak sok szögletet és egy kapufát eredményeztek. Szünet után a hazaiak kettős cserét hajtottak végre, ami fel­győzelem. G: Babulják, Bodor, Katona (11-esből), Varga, Ro­mán 2. Jók: Horváth, Szűcs, Babulják, Román, illetve Ujj. Balogh János Nagydorog-Simontornya 3-3 (0-2). Nagydorog, 300 néző. V: Albert. Nagydorog: Molnár- Vámosi, Deres, Ébert, Lázár- Mókus (Ba­logh), Vida, Kuti, Portikhe- gyi- Rózsavölgyi, Bóka. Edző: Vida Tamás. Simon- tornya: Tóth- Horváth, Mol­nár L., Molnár A., Varga- Nádasdi, Molnár I., Molnár Z.- Pajor (Vass), Dölles (Zsolnai), Borbás B. (Borbás J.). Edző: Szelei Ferenc. Pa­rázs hangulatú mérkőzésen igazságos döntetlen. G: Vida 2, Rózsavölgyi, ill. Pajor, Dölles, Molnár A. Kiállítva: Molnár I. az 55. percben. Jók: Éberdt, Vida, Rózsavölgyi, Bóka, ill. Molnár L„ Varga, Pajor. Kirchner István Hőgyész-Decs 2-2 (1-2). Hőgyész, 500 néző. V: Zádori. Hőgyész: Nándor- Papp, Bősz R., Weitner, Topánka- Királyházi, Bús, Kurcz, Máté (Maczik)- Bősz J., Sörös (Kuti). Édző: Weitner Ádám. Decs: Komiáti- Végh, Acsádi, Száraz, Tóth- Demkó, Gulyás (Osztermajer), Kocsis- Szabó, Újvári, Lubastyik. Edző: Muhari Imre. Két ellen­tétes félidő, igazságos ered­mény. G: Királyházi, Bősz J., illetve Újvári 2. Jók: Nándor, Bús, Királyházi, illetve Végh, Száraz, Demkó. Banai István Tamási-Györköny 1-1 (1-1). Tamási, 500 néző. V: Maraszin. Tamási: Árvái A.- Kovács, Árvái K., Schneider (Nagy Á.), Szakács- Tóth J. (Szemes), Vámosi, Gyenei, Béres- Gulyás, Nagy Zs. (Tóth A.). Edző: Lanczki Gusztáv. Györköny: Almási- Bíró, Fritz (Hauzmann), gyorsította a játékukat, ami újabb kapufát és két gólt ered­ményezett. A vendégek kontratámadásai kevés veszélyt jelentettek a Duna-partiak kapujára. A mér­kőzés összképe alapján az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Horváth Á., Ko­vács B., Kiss M., Jenei, illetve Lázár, Kuczkó, Kekecs. Pusztai László: — Igen ne­héz mérkőzésen megszereztük az első hazai győzelmünket. A vmai mérkőzés is igazolta, hogy senki ellen nem lehet biztosra menni. Reszeli-Soós István: — A mai meccsen az volt a jelszó, hogy „drágám, add az életed” nem adtuk olcsón, de a büntető eldöntötte a mérkőzést. Csinál­juk tovább, ezt egy életen át kell játszanunk! Zerza József További eredmények: MATÁV Sopron-EMDSZ Soproni LC 0-4, BKV Előre-Balatonfüred 3-2, Nagykanizsa-Veszprém 2-0, Dunaferr-Rákóczi- Kaposcukor FC 2-1, Mohács-Budafok 3-0, Tatabánya-Érd 1-1, Százha- lombatta-Siófok 1-2. Horváth, Somogyi- Török (Lamm), Kiss (Krausz), Blatt- Porga, Walter, Kindl. Edző: Lauer József. Jó iramú mérkőzésen igazságos ered­mény született. G: Gyenei, il­letve Blatt, lók: Árvái A., Sza­kács, Nagy Zs., illetve Blatt, Török. Vaszari Gábor Dombóvári FC-Aparhant 4-1 (3-0). Dombóvár, 400 néző. V: Bonyai. Dombóvár: Bontovics- Hopp R., Sava­nyú, Steiger, Pólyák (Kor- vicska)- Hopp K., Studer (Fekete), Koch (Károsi), Sza- botin- Kiss, Varga. Edző: Szieber József. Aparhant: Bagoly- Sebestyén, Selyem, Fülöp, Dobos- Heidecker, Lovász, Farkas, Minker (Fe- rencz)- Wildanger, Szököcs (Kolompár). Edző: Wáger Pál. Biztosan nyert a hazai csa­pat a lelkes vendégek ellen. G. Varga 2, Savanyú (11-esből), Steiger, illetve Farkas. Jók: Kiss, Steiger, Savanyú, Szabo- tin, Varga, illetve Bagoly, Far­kas, Wildanger. Dörnyei Ferenc Tolna VFC-Kajdacs SE 2-1 (1-1). Tolna, 400 néző. V: Osztermajer. Tolna: Blazsó- Fodor, Töttösi, Pető, Hor­váth- Szilágyi, Szabó, Kal­már, Fekete (Márton II.)— Földesi (Verbászi), Márkvárt (Márkus). Edző: Kormos Mi­hály. Kajdacs: Szlanyinka- Lengyel J., Horváth, Lacza J., Csótár- Kapás (Geresdi), Kiss (Bredák), Lizák (Már­kus), Lacza L- Lengyel M., Borza. Edző: Haraszti Zsolt. Bravúros győzelmet arattak a 70. percig emberhátrányban játszó hazaiak a nagyon jól ját­szó Kajdacs ellen. Kiállítva: Szilágyi a 20. percben. G: Kalmár, Márkus, ill. Lizák. Jók: Blazsó, Fodor, Szabó, Kalmár, ill. Lengyel J„ Lizák. Saramó Sándor 7. oldal Bajnoki táblázatok NBI. 1. MTK 3 3­_ 7- 1 9 2. Csepel 3 2 1­6- 4 7 3. Debrecen 3 2 1­6- 4 7 4. Vác 3 2­1 9- 6 6 5. Ferencváros 3 2­1 6- 3 6 6. Parmalat FC 3 2­1 5- 4 6 7. Győri FC 2 1 1­3- 0 4 8. Stadler FC 2 1 1­4- 2 4 9. BVSC 3 1 1 1 3- 3 4 10. Újpesti TE 3 1 1 1 4- 5 4 11. Vasas 2 1­1 4- 3 3 12. Kispest 2­1 1 1- 2 1 13. Békéscsaba 3­1 2 4- 8 1 14. ZTE 3­­3 4- 9­15. PMFC 3­­3 2- 7­16. Haladás VSE 3­­3 3-10­NB II. Nyugati csoport 1. Soproni LC 2 2­­7-0 6 2. Nagykanizsa 2 2­­6-3 6 3. Siófok 2 2­­5-2 6 4. BKV Előre 2 2­­6-4 6 5. Dunaferr 2 1 1­3-2 4 6. Mohács 2 1­1 4-3 3 7. Kaposvár 2 1­1 3-2 3 8. Paks 2 1­1 2-4 3 9. Soproni Táv. 2 1­1 1-4 3 10. Érd 2­1 1 3-4 1 11. Sz.halombatta 2­1 1 2-3 1 12. Keszthely 2­1 1 2-3 1 13. Tatabánya 2­1 1 1-3 1 14. Veszprém 2­1 1 1-3 1 15. Balatonfüred 2­­2 2-4­16. Budafok 2­­2 3-7­NB III. Dráva-csoport 1. DD Gáz 2 1 1 _ 5-1 4 2. Marcali 2 1 1­8-5 4 3. Dsztgyörgy 2 1 1­4-2 4 4. Paksi SE 2 1 1­5-4 4 5. B.keresztúr 1 1­­3-0 3 6. Beremend 2 1­1 3-2 3 7. Sellye 2 1­1 2-2 3 8. PVSK 2 1­1 1-1 3 9. Bátaszék 2 1­1 2-3 3 10. B.földvár 2 1­1 2-4 3 11. Komló 2­2­3-3 2 12. Szekszárd 2­1 1 3-4 1 13. Pécsi PTSE 2­1 1 1-2 1 14. Bonyhád 2­1 1 1-4 1 15. Gerjen 2­1 1 0-4 1 16. Balatonlelle 1­­1 1-3­Megyei bajnokság Felnőttek 1. Döbrököz 1 1 - ­6-0 3 2. Dombóvár FC 1 í - ­4-1 3 3. Kakasd 1 í - ­4-1 3 4. Tolna 1 í - ­2-1 3 5. Tevel 1 1 - ­1-0 3 6. Nagydorog 1 - 1 ­3-3 1 7. Simontomya í - í ­3-3 1 8. Hőgyész 1 - 1 ­2-2 1 9. Decs 1 - 1 ­2-2 1 10. Györköny 1 - 1 ­1-1 1 11. Tamási 1 - í ­1-1 1 12. Kajdacs 1 - - 1 1-2­13. Harc KSC í - - 1 O-l­14. Nagymányok í - - 1 1-4­15. Aparhant í - - í 1-4­16. Fadd 1 - - í 0-6­Ifjúságiak 1. Tamási íi--: 14- 0 3 2. Dombóvár FC 1 1 - ­9- 0 3 3. Tevel íi-.­9- 2 3 4. Fadd 1 1 - ­5- 0 3 5. Hőgyész 6. Kajdacs 1 1 - - 1 1 - ­5- 3 2- 0 3 3 7. Nagymányok 1 1 - ­4- 3 3 8. Simontomya 1 1 - ­3- 2 3 9. Kakasd í - - 1 3- 4­10. Nagydorog 1 - - 1 2- 3­11. Decs 1 - - í 3- 5­12. Tolna 1 - - í 0- 2­13. Döbrököz í - - 1 0- 5­14. Szekszárd 1 - - 1 2- 9­15. Aparhant 1 - - 1 0- 9­16. Györköny 1 - - 1 0-14 ~ Első hely Ráckevén Magyarország válogatottja nyerte a Pest megye négy hely­színén lezajlott nemzetközi if­júsági (16 évesek) labdarúgó tornát. A magyarok a ráckevei döntőben Balaskó és Kollár góljával Csehország korosztá­lyos legjobbjai ellen diadal­maskodtak. A bronzérmet Szlovákia Izrael ellenében „gyűjtötte” be, fölöttébb izgal­mas küzdelemben. A rendes já­tékidő letelte után is 1-1 volt az eredmény, így a 1 l-esek követ­keztek. Ä párbajban Szlovákia 5^f arányban győzött. A döntőben: Magyaror- szág-Csehország 2-0 (1-0). gólszerzők: Balaskó, Kollár. A végső sorrend: 1. Ma­gyarország 2. Csehország 3. Szlovákia 4. Izrael 5. Horvátor­szág 6. Lengyelország 7. Svájc 8. Románia. Ifjúsági bajnokságok eredményei NB III: Geijen-Bonyhád 1-4, Dunaszentgyörgy-Bala- tonlelle 5-1, Bátaszék-Szek- szárd 4-2, Marcali-Paks 7-0. Megyei bajnokság: Dom- bóvár-Áparhant 9-0, Hő­gyész-Decs 5-3, Nagydo- rog-Simontomya 2-3, Te- vel-Harc 9-2, Tamási-Györ­köny 14-0, Tolna-Kajdacs 0-2, Nagymányok-Kakasd 4—3, Fadd-Döbrököz 5-0. Farkas legyőzte Lakatost Amoros Marseille-ben Manuel Amoros, a francia labdarúgó válogatott egykori erőssége egyéves szerződést kötött az Olympique Marse­ille csapatával. A harminchárom esztendős Amoros, aki pályafutása so­rán nyolcvankét alkalommal viselhette a francia címeres mezt, már szerepelt az Olym­pique csapatában. A kikötő­városi klubbal három bajnoki aranyérmet szerzett 1989 és 1993 között. A megyei labdarúgó-bajnokságért Tíz emberrel nyert a Tolna Tovább menetel az MTK