Tolnai Népújság, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-14 / 189. szám

8. oldal Sport 1995. augusztus 14., hétfő Labdarúgó NB I. Hevesen vert a Loki-szív Csepel-Kispest-Honvéd FC 2-1 (1-1). Csepel, 4000 néző. V: Márton. Csepel: Bíró- Petrok- Tyukodi, Medgyes, Ács- Puskás, Vancsa (Be- reczki), Zombori (Nagy T.), Bubcsó (Szekeres)- Jakab, Baranyi. Edző: Varga Ist­ván. Kispest-HFC: Rott- Bánfi - Plókai, Hahn, Má- tyus - Warzycha, Forrai, Cseke - Bárányos, Pena (Kovács B.), Eszenyi. Edző: Török Péter. A Jakab-Bara- nyi csepeli támadópár meg­adásra késztette a szürkén ját­szó Kispest HFC-t. G: Bara­nyi 2, illetve Warzycha. Jók: Ács, Tyukodi, Jakab, Bara­nyi, illetve Warzycha. Győri ETO FC-Haladás VSE 3-0 (1-0). Győr, 6000 néző. V: Stamler. Győri ETO FC: Jakab- Lantai, Bordás, Radics - Jagodics (Pető), Miriuta, Agics, Haj­szán, Virág (Fűzi) - Hámori (Ferenczi), Azoitei. Edző: Győrfi László. Haladás VSE: Király - Varga, Bog­nár, Sánta - Schneider (La- hos), Szekér, Majoros, Tóth (Horváth), Kovács - Fehér, Somfalvi (Gál). Edző: Fedor Sándor. Annak ellenére, hogy rengeteg hibával játszott az ETO, a korán emberhátrányba került Haladás nem tudott egyenrangú ellenfele lenni. Kiállítva: Varga, Szekér. G: Hámori, Azoitei, Pető. Jók: Bordás, Lantai, Miriuta, il­letve Kovács, Somfalvi. Parmalat FC-PMFC 3-1 (2-0). Székesfehérvár, 5000 néző. V: Bede. Parmalat FC: Disztl - Toldi (Varga E.), Keresztúri, Zimmer­mann - Dubecz, Dvéri, Rósa (Varsányi), Bekő, Tóth N. - Pálfi, Horváth. Edző: Szabó Károly. PMFC: Kovacse- vics - Lajos, Balázs, Bumb - Tolocsko, Fehér, Dárdai, Ulrich, Schneider - Ulveczki (Buydák), Tököli. Edző: Dárdai Pál. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen az első félidőben szervezetteb­ben és gólra törőbben játszó Parmalat hamar eldöntötte a találkozó sorsát és megérde­melten jutott a három pont birtokába. G: Dvéri, Fehér (öngól), Horváth, illetve Dár­dai (11-esből). Jók: Tóth N., Dvéri, Keresztúri, Disztl, il­letve Balázs, Dárdai, Schnei­der. Stadler FC-Békéscsabai EFC 3-1 (2-0). Akasztó, 2000 néző. V: Lettrich. Stadler FC: Nagy G. - Dra­goner - Kertész, Makrickij, Nagy N. - Resko (Balogh J.), Molnár, Jeremejev, Csehi I. - Nyicsenko (Kovács Cs.), Csehi Z. (Lehota). Edző: Sándor István. Békéscsabai EFC: Baji - Szenti (Csató J. ), Usmajev, Zahorán - Mracskó, Csató S., Fodor (Czipó), Kasik - Kulcsár, Szarvas, Stancu (Major). Edző: Pásztor József. A Bé­késcsaba taktikusan és fe­gyelmezetten lassította az első félidőt, azonban a máso­dik félidőben a hazaiak jobb játékát már nem tudták men­tesíteni. G: Csehi Z., Nyi­csenko, Dragoner, illetve Szarvas (11-esből). Jók; Nagy N., Dragoner, Nyicsenko, il­letve Szarvas, Kasik. Debreceni VSC-Zala- egerszegi TE 3-2 (0-1). Za­laegerszeg, 8000 néző. V: Hanacsek. Debreceni VSC: Horváth B. - Vadicska, Go­ján, Pető - Dombi (Rusko), Sándor Cs., Arany, Madar, Szatmári (Medvid) - Sándor T., Ilea (Kovács N.). Edző: Garamvölgyi Lajos. Zala­egerszeg: Tóth - Kocsárdi, Balog, Horváth J. - Sztipá- novics (Sebők), Lendvai, Horváth A., Fújsz (Szabó R.), Németh - Szabó II. Zs. (Szabó Z.), Preisinger. Edző: Madár Gábor. A deb­receni együttes igazolta jó hí­rét, s hogy a Ferencváros el­leni győzelme nem a véletlen műve volt. AiZTE kétszer is vezetett, de védelme nem állt a feladata magaslatán. Kiál­lítva: Arany. G: Arany 2, Ba­log (öngól), illetve Preisinger 2. Jók: Lendvai, Preisinger, Németh, illetve Horváth B., Dombi, Pető, Gojan, Madar. MTK-BVSC-Dreher 2-0 (1-0). Szőnyi út, 1000 néző. V: Kurmai. MTK: Babócsy - Jávorka - Tamási, Szeke­res - Farkasházy, Csillag, Horváth Cs., Illés (Kenesei K. ), Nyikiforov - Füle (Cser­tői), Hamar. Edző: Bicskei Bertalan. BVSC-Dreher: Koszta - Bognár Gy. - Mol­nár Z., Bondarenko - Ko­módi (Kovács Z., ), Ara­nyos, Farkas, Szalma (Zo- váth) - Bükszegi (Csordás), Orosz, Vincze I. Edző: Egervári Sándor. A „Dreher- sasok” szárnyait szép mód­szeresen vagdalta le a szilárd egységet képező MTK, amely minden bizonnyal fittyet hány arra, hogy a látványos futball elmaradt. Az NB II-ből felju­tott vendéggárda második győzelmét szerezte. G: Ha­mar, Csertői. Jók: a hazaiak­tól senkit sem lehet kiemelni, illetve Horváth Cs., Csillag, Hamar, Illés. A Vác-Vasas találkozó lapzárta után ért véget, a Ferencváros-Uj pesti TE mérkőzést ma este 19 óra­kor játsszák. Labdarúgás Ifjúsági eredmények Az NB Ill-ban szereplő hat Tolna megyei együttes mér­kőzéseinek eredményei: UFC Szekszárd-Komló 5-2, Paksi SE-Pécsi VSK 1-3, Bonyhád-Marcali 4—1. A DD Gáz-Geijen, a Sellye-Báta- szék és PPTSE-Dunaszent- györgy mérkőzések eredmé­nyeit nem katuk meg. Labdarúgó NB II. Nyitány: fiaskó a hűség városában EMDSZ Sopron LC-Paks 3-0 (1-0). Sopron, 4000 néző. V: Vágner. Sopron: Tarlósi- Kovács T., Katona, Kovács L., Sztano - Ördög, Vancea (Csiszár a 62. percben), Szántó, Szabó T. - Takács (Chiratcu a 82. percben), Korsós (Földes a 71. perc­ben). Edző: Gálhidi György. Paks: Mausz - Jenei, Dzsino- vics, Kovács B., Nagy falusi - Kádár (Barna a 39. percben), Neudl, Búzás, Orosz - Babati (Osztermájer a 46. percben), Horváth Á. (Vayer a 74. percben). Edző: Pusztai László. A 6. percben Vancea fordult be a középpályán, nagy­szerűen tálalt Szabó T. elé, aki a kifutó Mausz fölött megsze­rezte a vezetést. 1-0. A 11. percben Kovács B. szabadrú­gása centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot. A 18. perc­ben letámadásos labdaszerzést követően Ördög beadását Szántó 16 méterről kevéssel lőtte a bal alsó sarok mellé. A 31. percben teljesen verve volt már a paksi védelem, amikor Mausz üggyel-bajjal a kapu mellé tessékelte a labdát. A fordulást követő első percben Dzsinovics hazaadását Takács csípte el, s a 16-osról a jobb alsó sarokba vágta a lab­dát. 2-0. A 48. percben Kovács B. 23 méteres szabadrúgását Tarlósi húzta le a bal felső sa­rok elől. Az 58. percben Hor­váth Á. játszotta tisztára magát, az alapvonal közeléből középre adott, Tarlósi azonban merész vetődéssel mentett a paksi tá­madók elől. A 64. percben Ör­dög adott be jobbról, Korsós magasra felugorva bólintotta a labdát Mausz kapujába. 3-0. A 78. percben Szántó szabadrúgá­sát Földes senkitől sem zavar­tatva 4 m-ről kapu mellé fejelte. Óriási iramot diktálva kez­dett a hazai együttes, teljesen kapujának szorította ellenfelét. Sorra vezette a Sopron a veszé­lyesebbnél-veszélyesebb táma­dásokat, ám hol Mausz kapus bravúrja, hol a hazai támadók pontatlansága segített a Pakson. A két félidő elején bekapott gól és maga a játék képe is kilátás­talanná tette a küzdelmet a Duna-parti együttes számára. Jók: Kovács L„ Szántó, Ördög, Takács, illetve Orosz, Mausz. Gálhidi György:— Az első lépcsőfokot sikerrel vettük, de még hosszú út áll előttünk. Pusztai László: — Végig alárendelt szerepet játszottunk, bízom benne, időben jött a fi­gyelmeztetés: a győzelemhez ennél sokkal többet kell tenni. Klement Tibor A Nyugati-csoport további eredményei: Veszprém-Duna- ferr 1-1, Rákóczi-KFC-Tata- bánya 2-0, Érd-BKV Előre 2-3, Siófok-Mohács 3-1, Bu- dafok-Nagykanizsa 3—1, Bala- tonfüred-Matáv Sopron 0-1, Keszthely-Százhalombatta 1-1. Bajnoki táblázatok NB 1. MTK 2 I. 2 5-0 6 2. Debrecen 2 2­­5-3 6 3. Győri FC 2 1 1­3-0 4 4. Stadler FC 2 1 1­4-2 4 5. Csepel 2 1 1­4-3 4 6. Vác 1 1­­5-2 3 7. Vasas 1 1­— 2-0 3 8. Parmalat FC 2 1­1 3-3 3 9. BVSC 2 1­1 2-2 3 10. Újpesti TE 1­1­1-1 1 11. Kispest 2­1 1 1-2 1 12. Békéscsaba 2­1 1 3-5 1 13. Ferencváros 1­­1 1-2­14. ZTE 2­­2 2-6­15. PMFC 2­­2 1-5­16. Haladás VSE 2­­2 2-8­NB II. Nyugati csoport Labdarúgó NB III. Mindössze öt pont a nyitányon UFC Szekszárd-Komló 2-2 (2-1). Szekszárd, 300 néző. V: Kovács. Szekszárd: Cziráki- Sztehló, Novák, Kara, Kovács (Nagy)- Hanák, Horváth (Vo- lár), Bozsér, Mészáros- Ga­lambos, Nagy S. (Veszter- gombi). Edző: Kniesz Má­tyás. Komló: Ádám- Farkas, Korcsmár, Bódis, Tors- (Ge- isz), Schuszter, Halász, Dö- mény, Máté- Nagy (Tigyi), Béres. Edző: Kovács Lajos. A 25. percben egy gyors kontra után Dömény helyezett a ka^ púba. 0-1. A 30. percben Mé­száros bal oldali beadását Ga­lambos fejelte a komlói kapuba. 1- 1. A 42. percben egy jobbol­dali beadás után ismét Galam­bos volt eredményes. 2-1. A 60. percben egy beadás után Dömény fejelt a hosszú sarokba 2- 2. A látottak alapján az UFC állt közelebb a győzelemhez. Jók: Galambos, Bozsér, Sztehló, Mészáros, illetve Dö­mény, Schuszter. Marcali-Bonyhád 4-1 (1-1). Bonyhád, 400 néző. V: Georgiou. Marcali: Ángyán - Bozsó, Mészáros J., Borbély, Rózsa - Csonka (Mészáros L.), Virágh (Kolunbán), Tóth P., Andricz (Becsei)- Tóth Cs. Szántó. Edző: Mészáros Jó­zsef. Bonyhád: Kovács - Szabó, Csordás, Stumpf, Gu- zorán (Bóta) - Baumann, Szlama, Kiss, Töpfner (Illés) - Zsilka, Pfeifer (Papp). Edző: Kiss János. A 23. perc­ben jutott vezetéshez a vendég­csapat, egy szögletet követően ide-oda pattogott a labda a 16- oson belül. A hazai védők rövi­den szabadítottak fel, végül Csonka 10 méterről a léc alá vágta a labdát. 1-0. A 30. perc­ben Töpfner átadását Kiss 17 méterről félfordulatból a bal felső sarokba lőtte. 1-1. A 37. percben 11-eshez jutott a ven­dégcsapat, Virág büntetőjét Kovács kivédte. Az 55. percben ismét röviden szabadított fel a hazai védelem, Virág 16 méter­ről a bal alsó sarokba lőtt. 2-1. A 60.percben ismét hibázott a hazai védelem, Szántó közelről a kapufára lőtt a visszapattanót ugyanő a hálóba sodorta. 3-1. A 85. percben Tóth Csaba ka­pott jó indítást, elhúzott a vé­dője mellett, 14 méterről a jobb sarokba lőtt. 4-1. A rutinosabb vendégcsapat könyörtelenül kihasználta a ha­zai védelem megingásait és biz­tosan szerezte meg a három bajnoki pontot. Jók: Virág, TOth Ccs., Tóth P., illetve Szabó, Pfeifer. Kiszler Ferenc Paksi SE-Pécsi VSK 1-0 (0-0). Paks, 900 néző. V: dr. Csapó. Paks: Heizler Prantner, Erdélyi, Somogyi - Wolf, Radics, Sánta, Kródi, Ács (Feer) - Benedeczki, Kul­csár. Edző: Patkós István. PVSK: Tihanyvári - So­mogy vári, Török, Rótt, Tóth - Brúder (Czubelák), Sipos, Fülöp, Papes - Géczi (Lie­ber), Mészáros. Edző: Rónai István. Az első igazi gólhelyze­tig a 42. percig kellett várni, amikor sakk-matt volt a vasutas védelem, de végül Tihanyvári hárított. A 72. percben az előre­törő Prantnert buktatták a 16-os oldalvonala mellett a 1 l-essel egy magasságban. A labdát Kulcsár ívelte középre és a cse­reként beállt Feer 5 méterről a rövid sarokba fejelte. 1-0. Az első félidőben jobbára a két 16-os között folyt a játék, némi hazai fölénnyel, igazi gólhelyzet nélkül. A hazaiak fö­lénye csak a számtalan szöglet­ben nyilvánult meg. Szünet után már több helyzet adódott mindkét oldalon, de a csatárok hadilábon álltak a góllövéssel. Jók: Somogyi, Kródi, Radics, Feer, illetve Török, Fülöp. Zerza József Pécsi PTSE-Dunaszent- györgyi Limex SE 1-1 (0-0). PTSE pálya, 200 néző. V: Pe­csét. Pécsi PTSE: Horváth­Kolonics, Soós, Kaufmann, Berta- Molnár (dr. Gelen­csér), Kovács, Amigya- Had­nagy, Hüber (Schweiger), Ba­lázs. Edző: Csordás István. Dunaszentgyörgy: Gróf- Sö­rös, Debreczeni, Varga, Aradi, Káldi- Mácsik, Vecsei, Dienes, Bíró- Boros, Hajpál (Gyöngyösi). Edző: Horváth Péter. Nagyon készült az újonc pécsi, valamint a Kisdoroggal történő egyesülés után a ven­dégcsapat a nyitányra. Végül igazságos döntetlen született. G: Hüber, illetve Bíró. DD Gáz-Gerjen 4-0 (4-0). Pécs, Bányatelep, 400 néző. V: Nagy. DD Gáz: Tábit- Miklós, Vukmann, Pancsó- Lehota, Takács (Kulcsár), Pál, Hasenauer (Kiszely), Pa- laczki- Kaszás. (Szabó K.) Nagy A. Edző: RÉfi Gábor. GErjen: Tóth- Hosnyánszki, Kern- Wiesner, Horváth, Gyenis, Andi (Pesti)- Taba, Varga (Pusztai)- Farsang, Nagy Zs. Edző: Teszler Vendle. A hazai csapat első fél­időben nyújtott teljesítményé­vel könnyű győzelmet aratott. G: Lehota, Nagy A., Takács, Palaczki (1 l-esből). Sellye-Bátaszék 2-0 (1-0), Sellye, 800 néző. V: Kovács. Sellye: Regős- Major (Csorba), Knézics, Foral, Varga Z.- Becker, Kapusi, Vásáros- Hirth, Pfeifer, Tóth Z. (Varga). Edző: Lőrincz Sándor. Bátaszék: Kocsis- Kőkúti, Izsák, Pozsár, Ha- wasser- Ónodi, Bojás, Szentmártoni, Szabados- Papp (Kiss), Pankovics. Edző: Topol István. Annak el­lenére, hogy Pfeifer 11-est hi­bázott gyönyörű góllokkal nyert a Sellye. G: Major, Vásá­ros. Móczán Zoltán A Dráva-csoport további eredményei: Balatonföld­vár-Beremend 2-1, Balaton- lelle-Balatonkeresztúr elha­lasztva. 1. Soproni LC 1 1­­3-0 3 2. Siófok 1 1­— 3-1 3 3. Kaposvár 1 1­­2-0 3 4. Nagykanizsa 1 1­­4-3 3 5. BKV Előre 1 1­­3-2 3 6. Soproni Táv. 1 1­­1-0 3 7. Veszprém 1­1­1-1 1 8. Sz.halombatta 1­1 — 1-1 1 9. Dunaferr 1­1­1-1 1 10. Keszthely 1­1­1-1 1 11. Budafok 1­­1 3-4­12. Érd 1­­1 2-3­13. Balatonfüred 1­­1 0-1­14. Mohács 1­­1 1-3­15. Tatabánya 1­­1 0-2­16. Paks 1­­1 0-3­NB III. Dráva-csoport 1. DD Gáz 1 1­­4-0 3 2. Marcali 1 1­­4-1 3 3. Sellye 1 1­­2-0 3 4. B.földvár 1 1­­2-1 3 5. Paksi SE 1 1­­1-0 3 6. Szekszárd 1­1­2-2 1 7. Komló 1­1­2-2 1 8. Dsztgyörgy 1­1­1-1 1 9. Pécsi PTSE 1­1­1-1 1 10. B.keresztúr­­­­0-0­11. Balatonlelle­­­­0-0­12. Beremend 1­­1 1-2­13. PVSK 1­­1 0-1­14. Bátaszék 1­­1 0-2­15. Bonyhád 1­­1 1-4­16. Gerjen 1­­1 0-4 Totó A totó 32. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. BVSC-MTK 0-2 2 2. Csepel-Kipest-HFC 2-1 1 3. FTC-Újpesti TE megáll, er. 2 4. Győr-Haladás 3-0 1 5. Parmalat FC-Pécs 3-1 1 6. Stadler FC-Békécsaba 3-1 1 7.1. FC Köln-Schalke 04 0-1 2 8. B. München-Hamburg 3-2 1 9. Frankfurt-Karlsruhe 2-2 x 10. St. Pauli-1860 Münch. 4-2 1 11. Rostock-Leverkusen 1-2 2 12. Bielefeld-Zwickau 4-0 1 13. Mannheim-Wattensch. 5-2 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Chemnitz-Meppen 2-0 1 Thomas Muster nyerte a 300 ezer dollár összdíjazású San Marino-i férfi teniszversenyt, miután a döntőben 6:2, 6:0 arányban legyőzte az olasz Ga- udenzit. Labdarúgás Előkészületi mérkőzések Nagy dór og-Fadd 10—1 (5-0). Nagydorog, 150 néző. V: Zámbó. A felkészülésben előrébb tartó hazai csapat biz­tos győzelmet aratott. G: Bóka 5, Vida 3, Éberdt, Gangéi, il­letve Kirtyán 3, Szakálas. Györköny-Nemesnádud- var 9-0 (5—0). Györköny, 200 néző. V: Tasi. A házigazdák gólratörő játékkal győzték le a lelkes vendégeket. G: Somo­gyi 2, Balogh, Kiss, Bíró, Walter, Krausz, Porga, Török. Nagydorog-Bölcske 4-3 (2-0). Bölcske, 300 néző. V: Bán. G: Rózsavölgyi, Vida, Portikhegyi, Kuti, illetve Ba­racz, Gödör, Süvöltős J. Egyenlő erők küzdelméből á szerencsésebb csapat nyert. Fadd-Dunakömlőd 4-3 (2-1). Fadd, 150 néző. V: Ba­logh. Küzdelmes mérkőzés, megérdemelt hazai siker. G: Illés 2, Réhm, Török, illetve Szalai 2, Jóni. Forma-1 Magyar Nagydíj Damon Hill 12. futamgyőzelme A 10. Marlboro Magyar Nagy­díjat 100 néző előtt az edzéski­rály brit Damon Hill (Williams- Renault) nyerte, mögötte honfi­társa, David Coulthard (Willi­ams-Renault) és az osztrák Gerhard Berger (Ferrari) kö­vetkezett. A 34 éves Damon Hill, a há­romgyerekes családapa, aki pá­lyafutása 44. Grand Prix-viada- lán szerepelt, 12. győzelmének örülhetett. A Hungaroringen másodszor, ebben a szezonban pedig harmadszor diadalmas­kodott. A 10. Marlboro Magyar Nagydíj végeredménye: 1. Damon Hill (brit, Williams- Renault), 2. David Coulthard (brit, Williams-Renault), 3. Gerhard Berger (osztrák, Fer­rari), 4. Johnny Herbert (brit, Benetton-Renault), 5. Heinz- Harald Frentzen (német, Sau- ber-Ford), 6. Olivier Panis (francia, Ligier-Mugen Honda).