Tolnai Népújság, 1995. június (6. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-12 / 135. szám

1995. június 12., hétfő Sport 7. oldal Izlandi átok ül a magyar futballon? Pontvesztés a kopavoguri olimpiai selejtezőn A kétfrontos izlandi-magyar párharc első felvonásában a Dunai Antal szövetségi edző irányította olimpiai válogatott lépett pályára. Szanyóék a Reykjavik melletti Kopavo- gur városka pályáján mérkőz­tek a hazai ötkarikás együt­tessel. Ez a „stadion” ugyan nem éppen méltó az atlantai szereplésért folyó vetélkedés­hez, de a győzelemért itt is három pont járt volna. Izland-Magyarország 1-1 (0-0). Kopavogur, 200 néző. V: Lambek (dán). Iz­landi Árason- Thorvalds- son- S. Haraldsson, Si- gurdsson- Marteinsson, Helgasson (Gudmundsson a 67. percben), Snorrasson, P. Haraldsson- Larusson, Hreidarsson, Reynisson. Magyarország: Sáfár- Dra­goner- Hrutka, Mátyus- Molnár, Szanyó (Herczeg a 76. percben), Lendvai (Dár­dai a 76. percben), Sándor T., Szathmári- Dombi, Pre- isinger. Rossz előjellel kez­dődött a magyarok számára a találkozó, Egressy ugyanis belázasodott, és a tehetséges újpesti csatár még a kispadra sem ülhetett le. A cserék kö­zül pedig Bárányos jutott ha­sonló sorsra. A szeles időben a kemény, fagyos talajon az első percek csapkodó játékkal teltek el. A magyar kapunál két veszélyes beívelés okozott gondot a védőknek. A másik oldalon Molnár 16 méteres lövése veszélyesen csapódott le, és kevéssel szállt fölé. A pocsék időjárás betetőzése­ként az első negyedóra végén az eső is esni kezdett. A 18. percben Helgasson 20 méte­res lövésénél Sáfár vetődve csípte el a labdát. Fél óra el­teltével a magyarok átvették a kezdeményezést, de ez csak mezőnyfölényben nyilvánult meg. A 32. percben Preisin- ger ugyan bevette az izlandi kaput, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt. A túloldalon egy szöglet után Snorrasson lőtt a 16-osról centiméterekkel fölé. Az első félidő hajrájában két kavaro­dás okozott gondot a magyar kapu előtt, de a védelemnek sikerült időben közbelépnie. Szünet után Dombi csípett el szemfülesen a védők elől egy labdát, elvitte a kapus mellett, majd átesett a kezén. A bíró azonban - akárcsak az első félidőben egy hasonló esetnél - továbbot intett. A 62. percben Preisinger került helyzetbe, kicselezte védőjét, de 12 méteres lövését a kapus szögletre ütötte. Miközben a magyarok szorongattak, a ha­zaiak csaknem gólt szereztek. Hreidarsson 5 m-es fejesét azonban Sáfár óriási bravúrral hárította. A 71. percben vi­szont már ő is tehetetlen volt. A magyar védők többször is felszabadíthattak volna, mégis Hreidarsson elé pattant a labda, ő a 16-oson belül ke­resztbeívelt a kapu előtt és a hosszú saroknál lesgyanús helyzetben érkező Snorrasson a hálóba lőtt. 1-0. A gól után két óriási helyzetet hagytak ki az izlandiak, előbb Snorras­son, majd Larusson hibázott Sáfárral szemben. A másik oldalon Dombi visszagurítá- sát Sándor T. arasznyival lőtte mellé. A 85. percben újra Dombi viharzott el a jobbszé­len, az alapvonal előtt a 16- oson belül buktatták, 11-es, melyet Sándor T. higgadtan értékesített. 1-1. A 89. perc­ben Molnárt kiállította a já­tékvezető. Dunai Antal szövetségi edző: — Sajnos, egyszer minden sorozat megszakad, ezért is tartottam ettől a mér­kőzéstől. Tény, hogy a játék­vezető nem éppen nekünk kedvezett ítéleteivel, de sok­kal lendületesebben, gyor­sabban kellett volna játsza­nunk, hiszen ennél a csapatnál jobbak vagyunk. Az egy pont is jobb azonban, mint a semmi. Továbbra is vezetünk a csoportban, egy évvel ez­előtt itt kikaptunk, most győzhettünk volna. Benkő László, az MLSZ elnöke: — Sajnálom ezt a mérkőzést, hiszen nyernünk kellett volna. A játékvezető ténykedése tragikus volt, ezt az UEFA ellenőr is elismerte. Európa-bajnoki selejtező késő este Vasárnap a labdarúgó Eu- rópa-bajnokság selejtezői so­rán öt mérkőzést játszottak, köztük az Izland-Magyaror- szág mérkőzést is. A magyar válogatott találkozója Reyk- javikban helyi idő szerint este 8 órakor, magyar idő szerint 10 órakor kezdődött. A két csapat a következő összeállításban kezdett: Izland: B. Kristinsson- Bergsson- Adolfsson, K. Jónsson, S. Jónsson, Gísla- son- R. Kristinsson, A. Gunnláugsson, Thórdar- son- Gudjohnsen, Sverris- son. Magyarország: Petry­Csábi- Mészöly, Lipcsei- Mracskó, Halmai, Illés, Sál­iéi, Kozma- Csertői, Vincze. Ifjúsági bajnokságok Az NB Ill-ban: Nagy- atád-UFC Szekszárd 1-0, Ba- latonlelle-Bátaszék 1-6, Ger- jen-Barcs 3-0, Bony- hád-Kisdorog 3-0. A megyei bajnokságban: Dombóvár-UFC Szekszárd 4-0, Fadd-Kajdacs 1-0, Nagydorog-Tolna 8-1, Du- naszentgyörgy-Döbrököz ké­sőbb játsszák, Paks-Tamási 3-1, Tevel-Nagymányok 12-0, Aparhant-Simontomya 1-5, Decs-Kakasd 1-1. Labdarúgó NB II. Egy gól döntött Dunaújvárosban Dunaferr SE-Paks 1-0 (1-0). Dunaújváros, 300 néző. V: Zsomrák. Dunaferr: Bita- Juhász, Salamon (Bujáki a 34. percben), Hutvágner- Szauer (Tóth G. a 69. perc­ben), Popovics, Hováth Cs., Miklya- Szabó Zs., Hódosi, Szabó L. Edző: Tajti József. Paks: Zele- Jenei, Dzsinovics, Eger (Majsai a 78. percben), Orosz- Kádár, Bozsér (Osz- termajer a 78. percben), Fe­jes, Búzás, Babati, Horváth Á. Edző: Mihalecz István. A 9. percben Babati robogott el a jobb szélen, beadását Bita szedte le Horváth Á. lábáról. Egy perc múlva Szabó Zs. ját­szotta tisztár magát, majd Szabó L. elé gurított, aki 14 mé­terről a kapu fölé lőtte a labdát. Az ellentámadásnál Kádár szó­lója végén Hutvágner mentett szögletre a lövés pillanatában. A 15. percben Horváth Cs. há­rom paksi játékoson hámozta át magát, majd 13 méterről a ki ve­tődő Zele mellett a bal sarok­ban helyezett. 1-0. A 20. perc­ben Bozsér fordult le Juhászról a 16-oson belül, de emelése centiméterekkel kapu fölé ment. A 23. percben Hódosi jobboldali beadását Zele ök­lözte el Szabó Zs. feje elől. A 28. percben Hódosi beadását Horváth Cs. 15 méterről, ka­pásból lőtte kevéssel a bal ka­pufa mellé. A 30. percben Bo­zsér ívelt középre, Fejes lövését bravúrral hárította Bita. Egy perccel később Horváth Á. tört ki a védők gyűrűjéből, előle Bita lábbal mentett. Ezután Bo­zsér beívelésénél Horváth Á. előzte meg a kapust, de a léc fölé csúsztatott. Fordulás után, a 48. percben Popovics 26 méteres szabadrú­gását tenyerelte ki a jobb alsó sarok elől Zele. Az 55. percben Szauer vezette fel a labdát, be­adását Szabó Zs. pörgette ke­véssel a jobb sarok mellé. A 60. percben egyenlítési alkalom nyílt a paksi együttes előtt, de Orosz hétméteres közvetett szabadrúgásból kapu fölé bom­bázott. A 65. percben Bozsér futotta le a hazai védőket, bea­dását Horváth Á. a kaputól há­rom méterre elvétette. A 80. percben Bujáki „lépett meg”, a kivetődő Zele mellett azonban a kapufát találta telibe. Az első játékrészben mind­két csapat nyílt sisakkal tá­madott, előnyt a hazaiak tud­tak kicsikarni. A fordulást követően többet kezdeménye­zett a Dunaaferr, ám a Paks kontrái rendre veszélyt jelen­tettek Bita kapujára. Jók: Juhász, Popovics, Hódosi, il­letve Jenei, Dzsinovics, Ba­bati. Tajti József: — A hozzáál­lásunk hozta meg a sikert, a pil­lanatnyilag nagyobb játékerőt képviselő Paks ellen. Mihalecz István: — Az első félidőben még volt tűz a csapatunkban, de sajnos ez a későbbiek során „kialudt”. Klement Tibor További eredmények: Bu- dafok-Mohács 1-1, ESMTK- Veszprém 2-1, Beremend- BKV Előre 5-1, Hala- dás-PVSK 3-0, Siófok-Sopron 1-2, Keszthely-Tatabánya 6-0, Százhalombatta-Baja 0-1. A megyei labdarúgó-bajnokságért Pezsgőt bontottak a paksiak Dunaszentgyörgy-Döbrököz 2-1 (0-0). Paks, 200 néző. V: Bacs. Dunaszentgyörgy: Ve- sza- Sörös, Kiss T. (Benedek), Debreceni G., Vörös- Dru- bits, Dienes, Gyöngyösi, Haj- pál (Gödör)- Baracz (Laka­tos), Rózsavölgyi. Edző: Die­nes Pál. Döbrököz: Bien- Apáti (Bocsi), Horváth, Varga, Török (Kiss I.)- Szűcs, Hopp, Pólyák, Ka­tona-Jakab, Fandák (Szabó). Edző: Álló Tibor. Csak az utolsó negyedórában fordította a maga javára a mérkőzést a pá­lyaválasztó. G: Kiss T. (1 Les­ből), Drubits, illetve Kiss 1. Jók: Drubits, Debreceni G„ Dienes, Vörös, illetve Bien, Szűcs, Katona. Dömötör Endre Tevel-Nagymányok 7-3 (1-0). Tevel, 350 néző. V: László. Tevel: Szabó- Sebes­tyén (Ferencz Cs.), Éppel, Borbandi, Kovács- Kalmár, Miszler (Patócs), Ambrus- Ferencz G., Gegely Cs., Ger­gely J. (Hodász). Edző: Schlapp János. Nagymányok: Hajc- Bencze, Lovász, Do­monkos, Stagliczky (Havik)- Guth, Lakatos, Töpfner- Feik, Halász, Bacsó (Bor­bély). Edző: Bíró Gáspár. A hazaiak rászolgáltak a 3 pontra. G: Gergely Cs., Ferencz G. 3-3, Ambrus (1 Lesből.), illetve Feik 2, Lovász. Jók: Kovács, Ambrus, Ferencz G„ illetve Lakatos, Töpfner, Feik. Zwick Jakab Decs-Kakasd 4-1 (3-0). Decs, 450 néző. V: Garajszki. Decs: Komiáti- Száraz, Acsádi, Weitner, Lubastyik- Bartos, Gulyás, Tóth- Kocsis, Jelusics (Végh), Herczeg (Új­vári). Edző: Weitner Adám. Kakasd: Bogos (Pál)- Fábián, László, Kvanduk E., Sebes­tyén Ä.- Takács, Zala vári, Sebestyén Z., Eisensehr­Hucker, Fodor, Schell. Edző: László József. Izgalmas mér­kőzés, megérdemelt hazai győ­zelem. G: Herczeg, Jelusics, Gulyás, Bartos, illetve Kvan­duk E. Jók: Száraz, Bartos, Herczeg, Kocsis, illetve Kvan­duk E„ Zalavári. Jakab László Paksi SE-Tamási 1-1 (0-0). Paks, 600 néző. V: Dárdai. Paks: Tibai- Péter, Erdélyi, Prantner, Wolf (Ötvös)- Ra­dies, Magyar (Simon), Kródi, Borsi- Benedeczki, Feer. Edző: Vábró József. Tamási: Szabó- Szűcs, Árvái, Tóth, Kovács- Vámosi (Varga), Gu­lyás, Gyenei, Agócs- Szakács, Végh (Szemes). Edző: Lanczki Gusztáv. A már baj­nok paksiaknak meg kellett küzdeniük az egy pontért. G: Simon, illetve Agócs. Jók: Prantner, Simon, Borsi, Ötvös, illetve Szabó, Gyenei, Agócs. Zerza József Aparhant-Simontornya 1-1 (0-1). Aparhant, 250 néző. V: Kiss. Áparhant: Ba- goly-Sebestyén, Selyem, Palkó, Dobos- Heidecker, Fü- löp (Kolompár), Farkas- Minker, Wildanger, Lovász (Németh). Edző: Wáger Pál. Simontornya: Tóth- Hor­váth, Molnár I., Varga, Bor- bás J.- Molnár L., Szántó (Bobrás B.), Nádasdi- Pekli (Molnár A.), Szentmártoni, Dölles. Edző: Szelei Ferenc. A végig jól játszó Simontornya el­len a remekül küzdő hazai csa­pat megérdemelten szerzett pontot. G: Minker, illetve Szentmártoni. Jók: Bagoly, Se­lyem, Dobos, Farkas, illetve Horváth, Szentmártoni, Varga. László Ferenc Kajdacs-Fadd 9-3 (4-1). Fadd, 300 néző. V: Balázs. Kajdacs: Szlanyinka- Len­gyel M., Csótár I., Csótár A. (Varga), Lengyel J.- Márkus (Lacza J.), Rácz, Horváth, Borza- Lacza I., Bredák. Edző: Haraszti Zsolt. Fadd: Mező- Hajnes, Ádám, Pesti (Wiedemann), Horváth- Aradi, Palásti, Kovács, Beda- Illés, Szász. Edző: Palásti La­jos. Ezen a napon a faddiaknak semmi nem sikerült. G: Lacza I. 4, Bredák, Horváth I. 2-2, Rácz, illetve Beda 2, Illés. Jók: Lacza L, Horváth, Bredák, Lengyel J„ illetve Beda. Balogh János Tolna-Nagydorog 3-1 (2-1). Nagydorog, 200 néző. V: Lubastyik. Tolna: Már­ton- Beregi, Kern, Réhm, Oláh- Wiesner, Fazekas, Nagy (Márkus), Horváth- Vincze, Verebi. Edző: Kor­mos Mihály. Nagydorog: Wiszberger- Balogh, Kon­dor, Laták, Lázár- Fancsali, Kovács, Kuti, Portikhegyi- Vida, Eberdt. Edző: Balogh József. A tolnaiak jobban akar­ták a győzelmet. G: Verebi 2, Horváth, illetve Kuti. Jók: Már­ton, Kern, Vincze, Verebi, il­letve Balogh, Kuti. Kirchner István Dombóvár-Harc 1-0 (0-0). Dombóvár, 300 néző. V: Cso- both. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Savanyú, Virág, Fá­bián- Stúder, Steiger, Miszlai (Korvicska)- Szűcs, Tárnái (Vincze), Varga (Szieber). Edző: Újvári Kálmán. Harc: Hujber- Sztojka, Kvanduk, Gaál, Török- Lizák, Rupa, Bartal- Kovács, Kálmán, Csende. Edző: Kovács Fe­renc. A dombóvári csapat a 87. percben megszerezte a vezetést. Az újrakezdés előtt a harci Ko­vács a játékvezető arcába fejelt, ezért Sajgó partjelző lefújta a mérkőzést. Kiállítva: Lizák a 67. percben. G: Steiger. Jók: Bontovics, Savanyú, Szűcs, il­letve Hujber, Török, Rupa. Dörnyei Ferenc Bajnoki táblázatok NB II. Nyugati csoport 1. Haladás VSE 29 19 2 8 54-25 59 2. BKV Előre 29 17 6 6 59-34 57 3. Siófok 29 16 8 5 46-22 56 4. Budafok 29 15 9 5 47-37 54 5. Veszprém 29 12 10 7 36-28 46 6. Mohács 29 12 8 9 36-26 44 7. Paks 29 13 5 11 34-30 44 8. Keszthely 29 10 10 9 48-37 40 9. Dunaferr 29 10 10 9 25-24 40 10. Sz.halombatta 29 10 8 11 42-49 38 11. Soproni Táv. 29 9 5 15 37-46 32 12. Tatabánya 29 9 5 15 33-46 32 13. Beremend 29 9 4 16 41-45 31 14. Baja 29 8 5 16 30-56 29 15. ESMTK 29 7 6 16 24-53 27 16. PVSK 29 2 7 20 20-54 13 NB III. Dráva-csoport 1. K.Rákóczi 28 23 5 ­72-11 74 2. DD Gáz 28 20 5 3 56-14 65 3. Komló 28 18 6 4 58-22 60 4. Marcali 28 13 9 6 45-42 48 5. B.földvár 28 11 10 7 44-32 43 6. Bonyhád 28 10 10 8 38-36 40 7. Kisdorog 28 10 8 10 32-37 38 8. Bátaszék 28 11 3 14 41-43 36 9. Sellye 10. Szekszárd 28 9 7 12 38-53 34 28 8 6 14 40-45 30 11. Gerjen 28 8 6 14 40-49 30 12. Balatonlelle* 28 7 9 12 34-55 27 13. Nagyatád 28 6 8 14 24-42 26 14. Barcs 28 5 8 15 21-41 23 15. Letenye 28 4 8 16 31-61 20 16. Boly 28 4 6 18 17-48 18 Megyei bajnokság Felnőttek 1. Paksi SE 28 20 6 2 76-18 66 2. Simontornya 29 18 5 6 70-34 59 3. Kajdacs 28 18 3 7 70-28 57 4. Döbrököz 28 16 7 5 57-22 55 5. Tevel 28 14 8 6 47-34 50 6. Dsztgyörgy 28 14 5 9 51-32 47 7. Decs 28 13 3 12 41-37 42 8. Tamási 28 11 5 12 36-50 38 9. Kakasd 28 10 5 13 39-51 35 10. Fadd 29 8 8 13 52-89 32 11. Aparhant 28 7 10 11 37-51 31 12. Dombóvár 28 6 12 10 39-37 30 13. HarcKSC 28 7 4 17 45-67 25 14. Tolna 28 5 7 16 24-42 22 15. Nagydorog 28 6 3 19 36-87 21 16. Nagymányok 28 3 7 18 26-67 16 Ifjúságiak 1. Tamási 28 23 2 3 100- 31 71 2. Simontornya 29 22 1 6 87- 43 67 3. Dombóvár 28 21 2 5 99- 34 65 4. Tevel 28 21 1 6 107- 35 64 5. Paksi SE 27 20 2 5 94- 29 62 6. Szekszárd 27 11 7 9 47- 41 40 7. Nagydorog 8. Döbrököz 28 12 4 12 72- 70 40 27 12 3 12 83- 72 39 9. Fadd 29 11 3 15 60- 68 36 10. Kajdacs 28 11 2 15 44- 61 35 11. Aparhant 28 8 4 16 37- 76 28 12. Kakasd 28 7 4 17 53- 79 25 13. Decs 28 7 2 19 47- 91 23 14. Dsztgyörgy 27 6 4 17 54- 78 22 15. Tolna 28 5 1 22 32-112 16 16. N.mányok 28 3 4 21 29-125 13 Megjegyzés: * = 3 büntetőpont levonva Elhunyt a francia műug- rónő, Mady Moreau, aki az 1952-es olimpiai játékokon ezüstérmet szerzett, továbbá két alkalommal Európa-baj- nokká is avatták. Sportműsor Hétfő Labdarúgás: Serdülő csapatok - Simontomyai TC, UFC Szekszárd, Bony­hádi SE, Domvbóvári Sí - megyei döntője Szekszár- don 14 és 16 órakor. Profi ökölvívás Drámai fordulat a 6. menetben Az amerikai Kansas Cityben rendezett IBF nehézsúlyú vi­lágbajnoki döntőben az ameri­kai Tommy Morrison a hatodik menet befejezése előtt öt má­sodperccel kiütötte ellenfelét, a kanadai Donovan Ruddockot. Nagy csata folyt, hiszen az első menet közepe táján Rud­dock küldte padlóra riválisát. Ezt követően is a kanadai dik­tálta a tempót, a negyedik me­net közepe táján Morrisonon a fáradtság jelei ütköztek ki. Kö­vetkezett azonban a drámai fordulat, a hatodik menet, ami­kor Morrison jobb-bal ütés­kombinációval megrendítette Ruddockot. A kanadai ugyan talpon maradt, de Ron Lipton vezetőbíró kiszámolta. — Ruddock szemei egysze­rűen felakadtak - mondta a ta­lálkozó után Lipton. — Bár azt mondta, folytatni tudja a mécs­esét, de láttam rajta, fogalma sincs arról, hogy hol van . . . Kétszeres megyebajnokok A szekszárdi 2-es iskola 10 éves gyermekekből álló labda­rúgó csapata kétszeres me­gyebajnok lett, ugyanis az I. korcsoportos diákolimpia me­gyei döntőjében és a megyei Góliát fináléban is az első he­lyet szerezte meg. A diákolimpia megyei döntőjének eredményei: Szekszárd 2-es iskola-Dom- bóvár 6-2, Szekszárd 2-es is- kola-őcsény 2-1, Szekszárd 2-es iskola-Paks 7-2. A diákolimpia országos döntőjére június 14—15-én, Szekszárdon kerül sor. A Góliát döntő eredmé­nyei: Szekszárd 2-es is- kola-Simontomya 3-0, Szek­szárd 2-es iskola-őcsény 4-0, Szekszárd 2-es iskola-Gyer- mekek Háza 4-0, Szekszárd 2- es iskola-Szekszárd 5-ös is­kola 2-2. A Góliát megyei döntő első helyezettje, a szekszárdi 2-es iskola csapata a Népstadion­ban vehet részt jutalomjáté­kon.