Tolnai Népújság, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-02 / 101. szám

8. oldal Sport 1995. május 2., kedd Labdarúgó NB III. „ajándék” a sereghajtónak Gerjeni Bonyhádi SE-Nagyatád 5-0 (1-0). Bonyhád, 500 néző. V: Czakó. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Sztoics, Stumpf, Gu- zorán- Baumann, Darabos, Kiss (Pfeifer), Szlama- Babai (Illés), Zsilka (Halász). Edző: Kiss János. Nagyatád: Czi- góth- Lancsák, Kovács (Pó- kos), Utasi, Kulcsár- Szigeti, Németh, Fazekas, Becsei (Minor)- Dómján, Vékony. Edző: Németh Lajos. A 20. percben Baumann-Darabos- Szlama összjáték után ismét Baumannhoz került a labda, aki tíz méterről a kiinduló kapus hasa alatt helyezett a hálóba. 1- 0. Az 50. percben Kiss 17 méte­res lövésébe Czigóth csak bele tudott ütni és a berobbanó Zsilka öt méterről a kapu köze­pébe gurított 2-0. Az 55. perc­ben Babai kilépett a lesre játszó védők közül, de a kifutó kapus a 16-oson belül „elütötte”. A büntetőből Kiss volt eredmé­nyes. 3-0. A 65. percben Kiss kapott jó átadást és 18 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 4-0. A 82. percben Szlama a félpályától egyedül vezette ka­pura a labdát és 16 méterről a kiinduló Czigóth felett a hálóba lőtt. 5-0. A minden csapatrészében jobb Bonyhád ilyen különbség­gel is megérdemelten nyert. Jók: Baumann, Kiss, Zsilka, Szlama, illetve Utasi, Szigeti. Kiszler Ferenc Bóiyi Medosz-Gerjeni Me- dosz 2-1 (2-1). Gerjen, 200 néző. V: dr. Csapó. Boly: Ta­karó- Kobelák, Gill,, Kova- csevics, Keibl- Krajcs, Schle­ich, Takács, Szíjas (Bauer)- Göller (Vígh), Váradi. Edző: Kresz László. Gerjen: Blazsó (Prantner)- Szabó L., Kiss, Somogyi, Tóth- László (Nagy Zs.), Szabó T., Pusztai (Varga), Taba- Nagy S., Far­sang. Edző: Teszler Vendel. A 8. percben Taba szögleténél Nagy S. az ötösről a hálóba csúsztatta a labdát. 0-1. A 15. percben Blazsó és Szabó L. kö­zött Váradi rácsapott a labdára és 10 méterről a jobb alsó sa­rokba helyezte. 1-1. A 20. percben Takács szabadrúgását Váradi az elalvó védők közül a kapu közepébe csúsztatta. 2-1. A rengeteg helyzetet elhi­bázó gerjeniek két potyagóllal ajándékozták meg a sereghajtó bólyiakat. Jók: Takaró, Váradi, Gill, illetve Taba. Szebényi Béla Komló-Kisdorog 4-0 (2­0). Komló, 400 néző. V: Pe­csét. Komló: Adám- Farkas, Korcsmár, Schuszter, Bódis­Halász, Tigyi (Molnár), Priol, Dömény- Nagy B., Béres (Somodi). Edző: Kovács La­jos. Kisdorog: Kiss- Viszmeg, Horváth, Endeli- Stölkler (András), Pető, Vecsei (Óber), Varga, Bíró- Boros, Mácsik (Lantos). Edző: Hor­váth Péter. A komlói együttes jó teljesítménnyel ilyen kü­lönbséggel is rászolgált győ­zelmére. G: Dömény, Béres, Priol, Somodi. Móczán Zoltán Rákóczi KFC-Bátaszéki SE 3-0 (1-4)). Kaposvár, 900 néző. V: Ábrahám. Rákóczi KFC: Milinte (Földesi)- Kiss, Deme, Itvás, Szabó- Nagy G. (Pammer), Brukner (Mező), Horváth- Nagy T., Szintai, Csernyijenko. Edző: Horváth Lajos. Bátaszék: Kocsis- Bo- jás, Makk, Scheppi, Izsák- Brecska, Pozsár, Szabados, Bozsolik- Pankovics, Péter (Kőkuti). Edző: Fiáth Tamás. A hazai pályán már megszokott hatalmas lendülettel kezdett a Rákóczi és Szintai a 9. percben 11-esből vezetést szerzett. 1-0. Az 58. percben Szintai 6 méte­res lövése akadt meg Kocsis há­lójában. 2-0. Három perccel később gyors hazai akció végén Nagy T. 8 méterről állította be a találkozó végeredményét. 3-0. A közönség lelkes biztatása mellett a Rákóczi megérdemelt, fölényes győzelmet aratott. Jók: Nagy T„ Kiss, Horváth, Szin­tai, illetve Kocsis, Pozsár. Marcali-UFC Szekszárd 0-0. Marcali, 400 néző. V: Kozma. Marcali: Ángyán- Bozsó, Mészáros, Borbély, Kiss (Fenusz)- Virág, Arany, Rózsa, Tóth Cs.- Rituper, Szántó (Héder). Edző: Mé­száros József. Szekszárd: Cziráki- Gyén, Novák, Kár­páti, Kovács- Galambos, Andi (Bogos R.), Veszter- gombi, Mészáros- Horváth, Nagy. Edző: Kniesz Mátyás. A marcaliak támadtak többet, gólhelyzeteket is kialakítottak, de a kapuba nem sikerült beta­lálniuk. Fordulás után az UFC az egy pont reményében meg­szállta térfelét. A marcaliak e szoros védekezés ellenszerét nem találták meg, csak egy ka­pufára futotta erejükből, s így végül meg kellett elégedniük a döntetlennel. Jók: Bozsó, Bor­bély, Mészáros, Tóth Cs., il­letve Mészáros, Novák, Ko­vács. Jutási Róbert További eredmények: DD Gáz-Balatonföldvár 3-0, Lete- nye-Balatonlelle 2-3, Barcs- Sellye 0-0. Kézilabda NB I. Nem tartoznak egy súlycsoportba Mácsai (balról) Sklart keresi az átadással fotó:GOTTVald FTC-Spectrum-Szigma- Szekszárd KSC 33-16 (19-5). Szekszárd, 1000 néző. V: Brecska, Halmai. FTC-Spect- rum: Farkas A.- Kokainé 4, Tóth B. 2, Kökény 4, Pádár 2, Farkas Á. 8 (3), Fiedler E. 4. Csere: Fiedler A. (kapus), Krammer 2, Szarka, Takács 3, Kertész 4. Edző: Németh András. Szekszárd: Böcking- Horváth R., Sklar 4, Dejtári, Mácsai 1, Jancsarova 10 (5), Bálintné 1. Csere: Flick (ka­pus), Németh, Cseri. Edző: Pánczél Barabás. Nagy iram­ban kezdett a Fradi, és a 2. perc végén Fiedler E. balkezes bom­bája akadt meg Böcking kapu­jában. Három sárga lapot kasz- szíroztak a fővárosiak a túlsá­gosan is agresszív védekezé­sükkel, de a 6. percben már 3- 0-ra vezettek. Aztán Sklar szé­pítésére Kökény azon nyomban válaszolt. Gyengén védekezett a sok labdát eladó Szekszárd és nem találta ellenszerét a zöld-fehérek gyors leindításai- nak, amelyekből Farkasék re­mekbe szabott gólokat lőttek. A 12. percben 8-1-re húzott el a vendégcsapat. A hazai gólszü­netet Mácsai törte meg, ám a fővárosiak továbbra is nagy fö­lényben játszottak. A 19. perc­ben Jancsarova emberelőnyös helyzetből 10-3-ra módosította az állást. Teljesen szétzilálta a hazaiak játékát a bajnokaspi­ráns, ráadásul Dejtári kétperces kiállítást kapott. Mindezt látva a vendégeket elkísérő szurko­lók szavalókórusa felerősödött, miszerint Játszik a Fradi!”, no meg „Izzik a csarnok, itt a ma­gyar bajnok!” Hát, mi tagadás az első játékrészben látottak ar­ról árulkodtak, hogy bizony a két csapat nem tartozik azonos súlycsoportba. Annál is inkább, hiszen a 25. percben 16-4-re állva hagyták a hazaiakat. Fordulás után Sklar avatta fel a becserélt Fiedler A. kapust, aztán a folytatásban hamar ki­derült: egy fikarcnyit sem ja­vult fel a Szigma védekezése, s az ellenfelét továbbra is túlsá­gosan tisztelő vendéglátó együttes átütőerő nélküli táma­dójátékát magabiztosan hatásta­lanította az FTC kemény, zárt védekezése. Továbbra is a fe­rencvárosiak akarata érvénye­sült, bár valamennyi cserejáté­kosuk lehetőséget kapott, a 36. percben 20-8-ra vezettek. Négy perccel később Németh edző „összereklamált” egy sárga la­pot az FTC kispadján. A haza­iak 10. találatát Jancsarova lőtte, de emberhátrányát nem úszta meg kapott gól nélkül a Szigma, az 51. percben 28-12. A vendégek 30. gólját Kertész varrta be Flick mellett a bal felső sarokba, s ettől kezdve már csupán a számszerű vég­eredmény volt kérdéses. Csök­kentette hátrányát a Szigma, de az FTC könnyedén nyert. A fővárosi zöld-fehérek iga­zolták klasszisukat, és egy könnyű akadályon túljutva ke­rültek egy lépéssel közelebb bajnoki címük megvédéséhez. Jók: Farkas A., Fiedler E., Far­kas Á., illetve Sklar, Jancsa­rova. Fekete László Kosárlabda NB L, rájátszás Győzelemmel zárt a Dombóvári VMSE Dombóvári VMSE-Kapos- vári KC 78-62 (39-25). Dom­bóvár, 800 néző. V: Váradi, Elmauer. DVMSE: Wright (11), Nagy L. (8), Erupkin (22/9), Kerényi (3), Kiss A. (- ). Csere: Krasznai (-), Kiss S. (18), Panta (-), Halmai (8), Bosznai (8/6). Edző: Molnár István. Kaposvári KC: Bog­nár (-). Lopicsics (11/3), Ko­vács L. (8/3), Filipovics (6), Hoffmann (10). Csere: Voj- voda (4), Ágfalvi (2), Monok (21/9). Edző: Stickel Péter, Dér Tamás. Szépszámú szur­kológárda rándult át Somogy- ország fővárosából, hiszen egy esetleges vereség a vendégek A-csoportos búcsúját jelentette volna. Óriási hangorkán köze­pette esett egymásnak a két csapat és az már az első per­cekben kitűnt, hogy a kaposvá­riakat nagyon nyomasztja a tét nagysága, hiszen rendre hibáz­tak a nagyszerűen védekező vasutasok ellen. így aztán nem volt meglepő, hogy a 6. perc­ben, 9-5-ös hazai vezetésnél Stickel edző időt kért, és pá­lyára küldte Monokot, akinek a távoli dobás az erőssége. A má­sik oldalon három friss játékos szállt harcba, és Erupkin triplá­ival növelték előnyüket a házi­gazdák. Mivel a DVMSE gyor­san begyűjtötte nyolc csapat­személyiét, a megítélt büntetők értékesítésével próbált felzár­kózni a Kaposvár, s a 8. percre 16-12-re faragta hátrányát. A 10. percben Bosznai hárompon­tosával már 24—14-re alakult a mérkőzés állása, a vendégek azonban derekasan küzdöttek, s a 15. percben öt pontra felzár­kóztak: 28-23. A félidő hajrá­jában rendre kosárral fejezték be szép támadásaikat a dombó­váriak, s így megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre. A hazaiak védekezését mi sem di­cséri jobban, mint hogy a ven­dégek az első játékrészben mindössze hat akciókosarat tudtak elérni. Szünet után nagyszerűen folytatták a játékot a vendéglá­tók, a somogyiak viszont négy percig nem tudtak eredménye­sek lenni (24. perc: 47-25). Öt perccel a lefújás előtt már 70- 57 volt a találkozó állása. Úgy tűnt a vendégek lélekben már feladták a mérkőzést. Ettől kezdve örömkosárlabdát ját­szott a vasutasgárda, amely - a nézők fergeteges buzdítása kö­zepette -, látványos támadáso­kat vezetve valósággal padlóra küldte riválisát. Nagyszerű győzelemmel bú­csúzott hálás közönségétől a DVMSE. Kitűnt: a dombóvá­riak minden játékosa dicséretet érdemel, illetve Monok, Hoff­mann. (gaál) Kiss S. (fehérben) 18 ponttal járult csapata sikeréhezvoTó. gk Hivatalos totó­nyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a Totó 17. fogadási hetének nyeremé­nyei a jövedelemadó levo­nása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 5 darab, nyeremé­nyük egyenként 1 millió 645 092 forint. 13 találatos szelvény 11 darab, nyereményük egyen­ként 357 218 forint. 12 találatos szelvény 400 darab, nyereményük egyen­ként 9526 forint. 11 találatos szelvény 4290 darab, nyereményük egyenként 888 forint. 10 találatos szelvényt 28 562 darabot találtak, nyere­ményük egyenként 215 fo­rint. Duatlon Európa-bajnokság, Veszprém Varga és Szabó a dobogó csúcsán Magyar sikereket hozott a veszprémi duat- lon Európa-bajnokság második napja. Az ifjúságiaknál mind a fiúk, mind a lányok csapatversenyében a magyarok bizonyultak a legjobbnak. Párját ritkító szekszárdi siker született az ifjúságiaknál: Szabó János (Dynamic SE) egyéniben a 4. helyen vég­zett. A Kreátor Kft. által támogatott szek­szárdi fiú a magyar csapat tagjaként Eu- rópa-bajnoki aranyérmet is szerzett. Az EB-aramyérmes fiú edzői dr. Szabó Péter és Németh Gyula. Szekszárdi siker szüle­tett a junior lányok csapatversenyében is. Varga Zsuzsa (Vízmű SE Szekszárd) Walkó Andreával és Molnár Erikával együtt a dobogó csúcsára állhatott. Az utolsó napon kettős svájci sikert lát­hatott a közönség. Öröm, hogy a magyarok kedvence, Kropkó Péter megverte a világ­bajnok Normann Stadlert. Teljesítménye egy ezüstéremre volt elég. A magyar válogatott összesített mérlege: négy arany-, három ezüst- és három bronzérem. Végeredmény: ifjúságiak (3.5 km fu­tás, 15 km kerékpározás, 3.5 km futás): fiúk, Európa-bajnok: Christian Weimer (Németország) 48:24, 2. Zahorecz Zsolt 48:50, 3. Ben Herbert (Nagy-Britannia) 48:53, 4. Szabó János 49:24 perc. Lányok, Európa-bajnok: Gál Andrea 55:43, 2. Ka­tarina Barinková (Szlovákia) 56:11, 3. Jodi Redgrove (Nagy-Britannia) 56:25, 4. Frick Eszter 56:32 perc. Fiú csapat, Eu­rópa-bajnok: Magyarország (Bartos Fe­renc, Szabó János, Rajnai Frigyes, Radics Péter, Major József, Zahorecz Zsolt) 2:27:46, 2. Nagy-Britannia 2:28:50, 3. Csehország 2:33:44 óra. Lány csapat, Eu­rópa-bajnok: Magyarország (Góg Anikó, Kozma Noémi, Frick Eszter, Gál Andrea, Fülöp Andrea, Gulyás Aletta) 2:46:58, 2. Nagy-Britannia 2:51:01, 3. Szlovákia 2:59:02 óra. Juniorok (7 km futás, 30 km kerékpá­rozás, 3.5 km futás): lányok, Eu­rópa-bajnok: Marie Overbye (Dánia) 1:29:03,2. Molnár Erika 1:32:47, 3. Renata Gerková (Csehország) 1:33:09,...9. Varga Zsuzsanna 1:36:19 óra. Fiúk, Eu­rópa-bajnok: Ralph Zeetsen (Hollandia) 1:19:06, 2. Javier Gomez Garcia (Spanyol- ország) 1:20:09, 3. Filip Ospaly (Csehor­szág) 1:21:10 óra. Felnőttek (14 km futás, 60 km kerék­pározás, 7 km futás): nők, Európa-baj­nok: 1. Dolorita Gerbert (Svájc). Csapat, Európa-bajnok: Svájc, 2. Nagy-Britannia, 3. Magyarország (Csömör Erika, Molnár Adél, Eszesné Vass Éva). Férfiak, Eu­rópa-bajnok: Urs Dellsperger (Svájc) 2:37:15, 2. Kropkó Péter 2:41:02, 3. Jürg Denzler (Svájc) 2:42:37 óra. Totó A totó 17. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Sopron-Vác 1-1 X 2. ZTE-Újpesti TE 1-1 X 3. Vasas-Csepel 3-0 1 4. Dortmund-Dresden 2-0 1 5.1860 Münch.-M. gladb. 2-0 1 6. Stuttgart—B. München 0-2 2 7. Brescia-Parma 1-2 2 8. Fiorentina-Juventus 1-4 2 9. Genoa-Sampdoria 2-1 1 10. Lazio-Cagliari 0-0 x 11. Padova-Roma 0-0 x 12. Reggiana-Milan 0-4 2 13. Torino-Napoli 1-1 X Plusz 1 mérkőzés: 14. Frankfurt-Bremen 0-0 x