Tolnai Népújság, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-06 / 81. szám

1995. április 6., csütörtök Sport 7. oldal Kézilabda NB I/B Kovács Péter tíz gólja döntőnek bizonyult Bp. Honvéd-Quenn-Duna- földvári VKSE 19-18 (9-8). Tolna, 350 néző. V: Buvári, Pusztai. Dunaföldvár: Princzes- Dukai I. 3, Hege­dűs, Orova 5, Pesei, Szauter 3, Györkő 3. Csere: Pálin­kás (kapus), Polgár 4, Dukai L. Edző: Orova Tamás. Már a csapatok bemutatásakor is megkülönböztetett figyelem - a taps ereje is erről árulkodott - kísérte a nyolcvanas évek szupersztárját, a háromszáz­szoros válogatott Kovács Pé­tert. A Honvéd 40 éves átlö­vőjének Káló Sándor szövet­ségi kapitány helyet biztosí­tott az izlandi világbajnok­ságra készülő válogatott hu­szas keretében. Az első perc végén éppen Kovács gólja adta meg az alaphangot, ám jött Orova gyors válasza. Az­tán újabb Kovács-találat, majd öt perc után 3-2-re ve­zettek a fővárosiak. Kemé­nyen, zártan védekeztek a vendégek és a 9. percben Ko­vács góljával növelték elő­nyüket. Polgár szépített, sőt a földváriak a 14. percben egy gólra felzárkóztak. Ekkor ket­tős emberhátrányba kerültek a túlságosan is bekeményítő fővárosiak. Szauter remek bevetődéssel a félidő derekán 5-5-re egyenlített. A házigaz­dák védekezése is feljavult, Orova követő emberfogással őrizte Kovácsot. Györkő zúgó kapufájára góllal válaszolt a Honvéd, Szauter viszont bün­tetőt hibázott a 22. percben. A folytatásban Dukai I. kétszer is remek góllal egyenlített, de villant Kovács és a 27. perc­ben 8-7 a Honvéd javára. Rá­adásul Pesei kétperces kiállí­tását sem úszta meg kapott gól nélkül a házigazda. A forró hangulatú végjátékban Orova büntetőből szépített, míg a Honvédből Tóthot vég­leg kizárták a játékvezetők. Fordulás után a csereként beállt Pálinkás kapust Kovács büntetőből avatta fel. „El­kapta a fonalat” a fővárosi gárda és a 37. percben négy gólra nőtt az előnye: 13-9. A 40. percben Pusztai játékve­zető kétperces kiállítással dí­jazta Kovács megjegyzését. Góllal tért vissza a gólgyáros, hiszen a 43. percben büntető­ből 14-10-re módosította az állást. Harcolt, küzdött a földvári legénység, ám 2. he­lyen álló piros-fehérek tartot­ták előnyüket. A 49. percben 15-13, amikor a 240-szeres válogatott Kenyeres ziccerét Princzes hárította. Három perccel később Dukai lövése a kapufán csattant, de Györkő révén 18-17-re felzárkóztak a földváriak. Fokozódott az iz­galom, a vendéglátók az ügyesen játszó Polgár bomba­lövésével 18-18-ra egyenlí­tettek. Szemlátomást ideges lett a Honvéd, már csupán 17 másodperc volt hátra, amikor Berkes betörésből eldöntötte a két pont sorsát. Annál is in­kább, hiszen a másik oldalon a Dukai elleni szabálytalan­ságnál a bírók hétméteres he­lyett szabaddobást ítéltek. A látottak alapján a döntet­len jobban megfelelt volna a mérkőzés összképének. (fekete) Kosárlabda NB I., rájátszás a 9-16. helyért Törlesztett adósságából a KSC KSC Szekszárd-Ikarus KC 72-69 (34-34, 69-69). Székes- fehérvár, 100 néző. V: dr. Páli, Várhalmi. KSC Szek- szárd: Berkó (23/12), Králik (10), Kranyecz (6), Gabidul- lina (24/12), Badics (4). Csere: Szabó M. (3), Nagy A. (2), Edző: Újhelyi Gábor. Ikarus KC: Budai (8), Sándor (14), Knábel (19), Bakonyiné (8), Mendel (20). Csere: Danes (-), Mucsi (-). Edző: Szilassy László. A nagy tét erősen rányomta bélyegét a ta­lálkozóra, feszült légkörben kezdődött a játék. Férfiasán keményen védekeztek a haza­iak, tisztátalan megoldásaik rendre riadalmat okoztak a vendégek között. Králik sze­rezte az első pontot, melyre Mendel válaszolt. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapa­tok, a fehérváriaknál Mendel mellett Knábel is kezdte megta­lálni dobóformáját, míg a szek­szárdiaknál főként Gabidulina és Berkó volt eredményes. A 17. percben Berkó harmadik tripláját követően már négy pont lett a KSC előnye. (32- 28). De két perc alatt a vendég­látók gyorsan egyenlítettek. Továbbra sem csökkent az iram, szünet előtt még egy-egy kosár esett mindkét oldalon. Fordulás után továbbra is óriási volt az iram, felváltva es­tek a kosarak. A 27. percben Badics, két perccel később Knábel is kipontozódott. A szekszárdiak előtt ekkor felcsil­lant a győzelem lehetősége. Hi­degzuhanyként hatott azonban a vendégekre, hogy az Ikarus a 37. percben nyolc ponttal elhú­zott. (59-67). Már-már veszni látszott minden, de ekkor jött a csoda: a lefújás előtt tíz másod­perccel, kétpontos hazai veze­tésnél Gabidulina mindkét bün­tetőjét értékesítette és ekkor jött a hosszabbítás. Óriási dobópár­bajt láthatott a közönség. Öt perc alatt mindössze Králik tu­dott három pontot szerezni és ezzel el is dóit a találkozó. Hallatlanul nagy küzdelem­ben a Madarast nélkülöző Szekszárd minden játékosa óri­ási győzniakarással lépett pá­lyára és ennek meg is lett az eredménye. A szombati mérkő­zésen a közönség támogatására is nagy szükség lesz, hogy hoz­zásegítse a csapatot az A-cso- portban maradáshoz. Kitűnt: valamennyi szekszárdi játékos dicséretet érdemel, illetve Kná­bel, Mendel, Sándor. (H-d) Nemzetközi női ifjúsági kosárlabda torna A hétvégén, Pakson már a jövő évi EB-re készülnek a csapatok Nemzetközi női ifjúsági kosár­labda tornának ad otthont a hétvégén a paksi Energetikai Szakképzési Intézet sportcsar­noka. A pénteken rajtoló, három­napos sportrendezvényt az 1996-os Európa-bajnokságra való felkészülés egyik fontos állomásának tartják a szakem­berek. A szurkolók négy or­szág, Litvánia, Bulgária, Uk­rajna és Magyarország együtte­seinek küzdelmét láthatják majd a parketten. Az Atomerőmű Rt. és a PAG Rt. által támogatott torna forga­tókönyve a következőképpen alakul: április 7-én, pénteken az ünnepélyes megnyitó előtt, 17 órakor a Litvánia-Bulgária összecsapást láthatják a nézők, 19 órakor pedig Magyarország csapata Ukrajna ellen lép pá­lyára. A nemzetközi ifjúsági viadal második napján, április 8-án, szombaton a mérkőzések 16 órakor kezdődnek. Elsőként a Bulgária-Ukrajna, majd a Ma­gyarország-Litvánia találkozót szurkolhatják végig a csar­nokba kilátogató kosárlabda-ra­jongók. Április 9-én, vasárnap dél­előtt 9.30 órától utolsó mérkő­zéseiket játsszák a válogatott együttesek. A zárófordulóban Litvánia Ukrajnával, Magyar- ország pedig Bulgáriával veszi fel a küzdelmet. Ä torna ünne­pélyes eredményhirdetését dél­után egy órára tervezik a szer­vezők. A paksi kosárszurkolók szá­mára érdekes találkozási lehe­tőséget kínál, hogy Magyaror­szág ifjúsági válogatottjában pályára lép az Atomerőmű SE egykori bedobója, Jäger Ágnes is. Sportműsor Kosárlabda: Férfi NB I., rájátszás: ATC Hódmező­vásárhelyi KK-Atomerőmű SE 18 óra. Sakk: Pakson országos korcsoportos bajnokság 7. fordulója 8.30 órától az Energetikai Szakképzési In­tézetben. Labdarúgás NB Il-es ifibajnokság ,^’’-korosztály Baja-Paks 4-0 (1-0). V: Atyánszky. Paks: Po- korni- Tancsa, Osztermá- jer, Molnár- Tóth, Ko­vács, Majsai B., Feil, Mayer- Szabadi (Faller), Pummerschein. Edző: Blatt Pál. A paksi együttes a máso­dik félidő egy részében em­berhátrányban játszott, emi­att játéka teljesen szétesett, így a Sugovica-partiak ter­mészetszerűleg tovább nö­velték előnyüket. Jók: Osz- termájer, Tóth, Pummers­chein. „B”-korosztály Baja-Paks 5-0 (1-0). V: Kovács. Paks: Müller (Hamza)- Szakács, Asc­hermann, Féli- Varnyu, Bese, Füredi, Mayer, Rit­ter (Búzás)- Pesti, Váncsa (Vincze). Edző: Hauzman János. Játékban kezdik felvenni a versenyt a paksi fiatalok, a gólokkal azonban még adó­sak maradtak. Jók: Mayer, Váncsa. Országos korcsoportos sakkbajnokság / Acs Péter rangadót nyert és vezet Hat fordulón vannak túl a Pak­son zajló országos korosztályos sakkbajnokság résztvevői. Á 6. körben két csoportban is ranga­dóra került sor, a 10 éven aluli lányoknál az addigi két száz- százalékos teljesítményt pro­dukáló Géczy (Szombathelyi Haladás) és Kiss (BEAC) küz­delméből az előbbi kislány ke­rült ki győztesen. A 14 éven aluli fiúknál az ASE verseny­zője, Ács Péter nagy riválisát, a tapolcai Horváthot győzte le, így egypontos előnnyel vár­hatja a hátralévő három partit. Áz élcsoportok állása: 10 éven aluliak, lányok: 1. Géczy Glória (Szombathelyi Haladás) 6 ponttal (a paksi Pintér Anita eddig két pontot gyűjtött). Fiúk: 1. Berkes Ferenc (Mada­ras) 6 ponttal (a hazaiak ver­senyzője, Papp Gábor 3 pon­tos). 12 éven aluliak, lányok: 1. Göcző Melinda (Csepel) 5.5 ponttal. Fiúk: 1. Vámos Viktor (Atomerőmű SE) 5 ponttal (a szintén paksi Dósa László 2 pontot szerzett). 14 éven alu­liak, lányok: 1. Gara Anita (BEAC) 6 ponttal. Fiúk: 1. Ács Péter (Atomerőm,ű SE) 5.5 ponttal (klubtársa, Tóth András 3 pontjával szorosan követi az élenállókat). 16 éven aluliak, lányok: 1. Kiss Fernanda (Elektromos) 5.5 ponttal. Fiúk: 1. Kerek Csaba (Barcza- BEAC) 5 ponttal. 18-20 éves lányok: 1. Albert Kornélia (Statisztika) 5 ponttal. 18 éven aluli fiúk: 1-2. Turzó Attila (Dutép SE), Szűk Balázs (Mat- tador SC) 4.5-4.5 ponttal. 20 Sakknagyüzem az ESZI-ben éven aluli fiúk: 1-2. Lehmann Zoltán (BEAC), Boros Dániel (Mattador SC) 4-4 ponttal. A zárófordulókban éles mér­kőzésekre lehet számítani, még egyik csoportban sem dőlt el a bajnoki cím sorsa. Az Atome­rőmű Rt., a paksi önkormány­zat, az Atomerőmű SE, a Ma­gyar Sakkszövetség és a Ten- kop Rt. Tengelic által támoga­tott viadal eredményhirdetésére szombaton 14 órakor kerül sor. FOTÓ: DEGRÉ GÁBOR Szervezett provokáció volt Befejeződött az ír vizsgálat a február 15-i Írország-Anglia barátságos labdarúgó mérkőzés ügyében. Jelzett estén Dublin- ban a 27. percben félbeszakadt az erőpróba, mert a nézőtéren súlyos rendbontások adtak okot izgalomra. A vizsgálat eredményeként megállapítható, hogy tudatosan megszervezett, előre elhatáro­zott rendzavarás történt, s azok előidézéséért 50-80 szurkoló tehető felelőssé. Az írek szerint a rendbontást kezdeményezők Angliából érkeztek. A stadion West Stand nevű szektorának felső soraiból üléseket kezdtek föltépni, majd megdobálták az alattuk ülő ír drukkereket. A vá­lasz nem maradt el „alulról”, így terebélyesedett ki az ütkö­zet. A rendőrség negyven em­bert vett őrizetbe, húszán meg­sérültek. Az ír (Jackie Charlton) és az angol (Terry Venables) szövet­ségi kapitány egyaránt úgy vé­lekedik, hogy a mérkőzést újra illene játszani. E két szövetség egyelőre nem lát erre kedvező, mindkét fél számára megfelelő időpontot. * •*» A beköltözésig az a jó az YTONG-ban, hogy mé­retpontos, könnyű, gyor­san építhető, hogy ke­vesebb habarcs kell hoz­zá és hogy szép. Az, hogy az YTONG a legjobb hőszigetelő is, az építkezés során nem sokat jelent. A beköltözés után annál többet. Ha további információra van szüksége, küldje el az alábbi szelvényt címünkre: YTONG Hungary Kft. 1393 Budapest, Pf. 330 Kérem, küldjenek számomra díjmentes i ismertetőt az YTONG falazóelemekről, i Házszám: Irányítószám: Felhasználói kategória: i □ Tervező D Kivitelező □ Beruházó J □ Magánépítő D Építőanyagforgalmazó i □ Egyéb:................................................1 YTONG A bölcsek köve