Tolnai Népújság, 1995. március (6. évfolyam, 52-76. szám)

1995-03-06 / 55. szám

6. oldal Sport 1995. március 6., hétfő Kosárlabda NB I., rájátszás Háromfrontos hazai győzelem Herczeg (középen) bizonyult az OSC legjobbjának fotó: degré Kézilabda NB I. Gólzáporos győzelmet arattak a fővárosiak Hang kapus hárítja Bálintné lövését fotó: degré Gábor Atomerőmű SE-Soproni Ászok KC 76-75 (41-42). Paks, 1000 néző. V: Váradi, Faidt. ASE: Hosszú (21/9), Pálkerti (7/3), Muntean (21/9), Mokos (11/9), Stan (10). Csere: Sinevici (-), Doma (6), Lakosa (-), Gócs (- ), Gergely (-). Edző: Simon Károly. Sopron: Farkas (9/3), Turcsán (15/3), Molnár Cs. (14), Molnár L. (15), Varga (12/3). Csere: Rakolcai (10), Szlávik (-). Edző: Gellér Sándor. Mindkét csapatból hi­ányzott egy-egys a mérkőzések sorsát eldönteni képes játékos, Gulyás a hazaiaknál, Jovano- vics pedig a Sopronból. A hazai közönség viszont nagy tapssal köszöntötte a hosszú sérülésé­ből felgyógyult Gergely Ta­mást. A kezdésnél a vendégek állva hagyták a tűz nélkül, pon­tatlanul játszó paksiakat, gyor­san elhúztak 9-0-ra. A 4. perc végén Muntean szépített, majd egy távoli dobásával 5-12-re módosította az állást. Álmosan, vállalkozó kedv nélkül, sok hi­bával játszott az ASE és csak futott az eredmény után. A sop­roniak sem mutattak semmi kü­lönöset a kosárlabda szépségei­ből, csak gyorsabbak voltak, kevesebbet hibáztak. A 9. percre sikerült a felzárkózás a hazaiaknak, Muntean kiegyen­lített 12-12-re, de fordítani már nem tudtak, ismét az ellenfél kapott erőre. A vendégeknél Varga és a csereként beállt Ra­kolcai szállította a pontokat, s a 13. perc végére 32-24-re veze­tett a Sopron. Muntean és Doma révén ismét a Paks tudott erősíteni, így két perc múlva megint egyenlő, 32-32 volt az állás. Közel két perccel a szünet előtt ismét egál: 38-38, de a pi­henőre a vendégek vonulhattak egy pont előnnyel. Fordulás után úgy tűnt, ösz- szeszedte magát a hazai csapat, nagy lendülettel kezdtek, s Muntean révén először vezet­tek, majd Pálkerti is betalált, így 45^12-re az ASE-nél volt az előny. Farkas és Molnár L. azonban riadót fújt, s újra sop­roni pontokat láthatott a közön­ség. Gyorsabb, ötletesebb volt a vendégegyüttes, rossz dobások, gyenge védekezés jellemezte a hazaiakat. A 28. percben 61- 56-ra vezettek az Ászok. Ismét csak kapaszkodhatott a hazai együttes, s öt és fél perccel a le­fújás előtt megint egál: 69-69. Két perc múlva azonban már újra hat ponttal a vendégek ve­zettek. A mérkőzés hajrája azonban a hazaiaknak sikerült jobban, 20 másodperccel a lefú­jás előtt sikerült átvenniük a vezetést, s az egypontos előnyt meg is tartani. A biztos esélyesnek látszó hazaiak végig futottak az ered­mény után, gyengén, szétesően játszottak. Mégis nyertek, de ez a győzelem leginkább Fortuná­nak köszönhető. Kitűnt: Mun­tean, Hosszú, illetve Varga, Molnár L.-Medgyesy- Dombóvári VMSE-Nagy- kőrösi KK 90-79 (39-41). Dombóvár, 500 néző. V: Vár­halmi, Parádi. Dombóvári VMSE: Nagy L. (21/9), Heré­nyi (8), Kiss S. (24/6), Halmai (5/3), Kiss A. (9/3). Csere: Wright (-), Erupkin (23/12), Bosznai (-). Edző: Molnár István. Nagykőrösi KK: Ma- leras (21/3), Mihalovics (4), Király (18/6), Pásztor (15), Milivojsa (16/3). Csere: Módra (5/3), Vadkerti (-), Szép (-). Edző: Guoth Iván. Igen mérsékelt érdeklődés kí­sérte a hazaiak létfontosságú mérkőzését a csoport legjobbja ellen. Az első percekben a ven­dégek voltak eredményeseb­bek, így a találkozó 2. percében 5-2-re vezettek. Ezután a haza­iak kiegyenlítettek, sőt a 7. percben rövid időre a vezetést is átvették (13-11). Egy perccel később azonban már ismét a Nagykőrösnél volt az előny, ugyanis a dombóváriak ebben az időszakban hétszer is ered­ménytelenül törtek kosárra. Molnár edző gyakran cserélt, ennek ellenére jobbára a ven­dégek vezettek. A félidő hajrá­jában aztán felzárkóztak Erup- kinék, így a szünetig minimá­lisra csökkentették hátrányukat (18. perc: 35-37). Fordulás után a körösiek kezdtek jobban, de Nagy L., majd Erupkin triplájával a 25. percben 55-50-re már a dom­bóváriak vezettek. Rövid idő alatt ledolgozták hátrányukat a vendégek, és a 34. percben új­fent átvették a vezetést (68-71). Három perccel később, amikor Erupkin ismét hárompontos ta­lálatot ért el, a Guoth edző is időt kért. Ezután sikerült 80- 79-re felzárkózniuk a nagykő- rösieknek, de a mérkőzés hajrá­jában már csak dombóvári ko­saraknak tapsolhatott a közön­ség, a vendégek már nem tud­ták növelni pontjaik számát. A rendkívül fontos találko­zón közepes játékkal is megér­demelt hazai siker született. Ki­tűnt: Erupkin, Nagy L., Kiss S., illetve Maleras, Király, Pásztor. (gaál) KSC Szekszárd-Egis-OSC 85-59 (46-32). Szekszárd, 300 néző. V: Bacsfay, Kékesi. Szekszárd: Madaras (19/9), Nagy A. (8), Králik (24), Kranyecz (14/6), Gabidullina (10). Csere: Szabó (-), Nagy R. (-), Berkó (7/3), Badics (3). Edző: Murvai Árpád, Chris- tián Anikó. Egis-OSC: Herc­zeg (24), Rein (2), Mátrai (19/6), Papp (5/3), Padányi (3/3). Csere: Farkas (-), Doma (-), Roob (6/3), Fodor (-). Edző: Varga István. Kra­nyecz tempója és Králik bünte­tője 4-0-as előnyt eredménye­zett, de két perc elteltével 4-6 a fővárosiak javára. Tiszavirág életűnek bizonyult a vendége­lőny, hiszen Kranyecz igazol­ván az utóbbi hetekben nyújtott remek formáját triplából is „fel­iratkozott”, s ugyanezt tette be- köszönésként Madaras. A szembetűnően szellős védeke­zés miatt azonban a fővárosiak lépést tudtak tartani, a 4. perc­ben 14-10 volt az állás. Egy perccel később, 18-13-nál Varga edző időt kért, a folyta­tásban Madaras érte el a KSC 20. pontját. Változatos, jó iramú volt a játék. Králikot ponterőssége, Gabidullinát pe­dig a mindkét palánk alatti le­pattanók szorgos begyűjtése di­csérte. A félidő derekán 26- 21 -nél Murvai edző is időt kért, majd három perccel később 11 ponttal elhúzott a Szekszárd: 33-22. Változatlanul a hazaiak irányítottak, Murvai edző gya­kori cserékkel igyekezett játék- lehetőséget biztosítani a kispa­dosoknak is. A vendéglátók 40. pontját is Madaras szerezte büntetőből. A fővárosiaknál a nyurga Herczeg „gyártotta” a kosarakat, ám ebbeli igyekeze­tében kissé magára maradt. Fordulás után az első percek rohanásában egymás hibáiból éltek a csapatok, ziccerek ma­radtak ki mindkét oldalon, s néhány átadás sem jutott el a címzettekhez. Elszántabb, har­cosabb volt az OSC, mint az első játékrészben, igaz, a be- keményítés a személyi hibák sorát eredményezte náluk. Ez­zel szemben a helyenként lát­ványos megoldásokat bemutató KSC egyre ütemesebb tapsot kasszírozott. Még úgy is, hogy Herczeg kikapcsolása továbbra sem sikerült hibátlanul, az ő eredményessége révén a 28. percben 59^17-re felzárkózott az Egis-OSC, ekkor Papp ki­pontozódott a vendégeknél. Fokozta a tempót a KSC, köz­ben tovább nőtt az előnye. A 37. percben nagy taps fogadta a pályára lépő Szabó Mónikát, aki tavaly december elején sú­lyosan megsérült, műtéten esett át, ám most hosszú kihagyás után visszatért. A találkozó összképe alapján a vártnál is magabiztosabb szekszárdi siker született. Ki­tűnt: Králik, Madaras, Kra­nyecz, illetve Herczeg, Mátrai. (fekete) V asas-Dreher-Szigma-Szek- szárd KSC 30-16 (12-6). Szekszárd, 900 néző. V: Ko- untny, Sziklai. Vasas-Dreher: Hang- Erdős 4, Kovács 2, Varga 7, Hochrajter 1 (1), Tóth 5 (1), Kántor 8. Csere: Ácsbog (kapus), Nemesné (3), Buda. Edző: Zsiga Gyula. Szigma-Szekszárd KSC: Böcking- Bálintné 1, Mácsai 4, Oravecz 1, Sklar 1, Jancsa- rova 5, Csáki 3 (3). Csere: Flick (kapus), Cseri 1, Dej- tári. Csere:. Edző: Pánczél Barabás. A szekszárdiak kezd­hették a játékot és egy remek Jancsarova átlövéssel máris előnyhöz jutottak. A másik ol­dalon Böcking két hétméterest is hárított, a szlovák idegenlé­giós pedig ismét betalált, így a 8. percben már 2-0-ra vezetett a Szigma. A félidő közepén fo­kozatosan átvette a játék irányí­tását a Vasas, előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette (13. perc: 4-2). Úgy tűnt, rendkívül tartanak nagyhírű ellenfelüktől a hazaiak, bátortalanul szőtték támadásaikat, védekezésben pedig nem tudták felvenni a vendégek gyors ritmusát. En­nek következtében a 19. percre már hat gólra nőtt a két együttes közötti különbség: 8-2. Az első játékrész hajrájában embere­lőnybe került a Szigma, de hát­rányából nem tudott faragni. Fordulás után tovább foly­tatta agresszív, lendületes játé­kát a Vasas, előbb Tóth, majd Kovács volt eredményes, Kán­tor találatával pedig a 33. perc­ben már 15-6-ra módosult az állás. A továbbiakban kissé csökkent a fővárosi nyomás, Mácsai átlövésből, Csáki pedig büntetőből csökkenthétté csa­pata hátrányát (39. perc: 16-9). Ezután ismét hengerelt a Vasas, Kántor és Erdős találatait köve­tően a 45. percben már 20-9-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. A mérkőzés hajrájában is az történt a pá­lyán, amit a fővárosiak akartak. Áz 55. percben a szélvészgyors Kántor megszerezte nyolcadik találatát, 26-13-ra módosítva a találkozó állását. Az utolsó per­cekben már csak az volt kérdé­ses, vajon 30 kapott gólon belül tud-e maradni a Szigma. Erdős 60. percben lőtt találata erre is megadta a választ. Ä papírformának megfele­lően nagyarányú győzelmet aratott a vendégegyüttes, ezen az estén nem volt egy súlycso­portban a két csapat. Jók: Hang, Varga, Kántor, Nemesné, il­letve Böcking. A Budai Béla és Társa Kft. által felajánlott díjat a szek­szárdiak legjobb játékosa, Böc­king Katalin vehette át. -lódi­N'B I/B: földvári győzelem a tavaszi idénynyitón Dunaföldvári VKSE-Vo- nyarcvashegy 33-17 (17-7). Tolna, 300 néző. V: Pusztai, Buvári. Dunaföldvár: Princ- zes- Dukai 4, Hegedűs 2, Orova 5, Györkő 4, Besei 3, Szauter 5. Csere: Pálinkás (kapus), Floris 4, Kövics 1, Polgár 5, Rafaisz. Edző: Orova Tamás. Az NB I/B ta­vaszi nyitányán a sereghajtó za­lai gárdát fogadták a földváriak. A két csapat közötti különbség a találkozó végeredményében is tükröződött. Gyakorlatilag a második félidőt a cseresor ját­szotta végig a Duna-partiaknál. Jól sikerült a bemutatkozása a Dunaferr SE-től igazolt Besei Tibornak, akitől a Kalocsára igazolt Takács és Józsa pótlását várják. A következő fordulóban az FTC vendégei lesznek Oro- váék, ez a mostani könnyed já­ték jó „bemelegítésnek” számít a fővárosi kemény, küzdelmes találkozóra. Jók: Besei, Orova, Princzes. Labdarúgó Üj Vasárnapi Dunántúli Napló Kupa Totó A totó 9. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Vasas-Békéscsaba 0-4 2 2. FTC-Zalaegerszeg 3-0 1 3. Frankfurt-Leverkusen 2-0 1 4. Hamburg-Schalke 04 3-0 1 5. K. lautern-Dortmund 1-0 1 6. Brescia-Milan 0-5 2 7. Cagliari—Bari 2-1 1 8. Foggia-Cremonese 0-1 2 9. Inter-Juventus 0-0 0 10. Lazio-Fiorentina 8-2 1 11. Padova-Napoli 2-0 1 12. Sampdoria-Roma 3-0 1 13. Torino-Parma 0-2 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. M. gladbach-B. Münch. 2-2 x Mohács FC-Bonyhád SE 2-0 (2-0). Mohács, 400 néző. V: Post. Mohács: Kovácse- vics- Becker, Meksz, Márkus (Csoboth), Rigó (Rózsavölgyi P.)- Kosa (Takács L.), Nagy E., Hrotkó, Kocsis (Tóth)- Lovász, Horváth (Vincze). Edző: Botos Antal. Bonyhád: Bogaras (Kovács)- Szabó, Sztoics, Stumpf (Bóta), Guzo- rán- Baumann (Illés), Szlama, Palkó, Darabos (Papp)- Kiss (Zsilka), Babai (Pfeifer). Játékos-edző: Kiss János. A 10. percben jobboldali beadást Hrotkó az ötösön Bo­garasba lőtte, a kipattanó labdát Horvát bepasszolta a kapuba. 1-0. A 15. percben Sztoics a 16-oson belül felszabadítani akart, a labdát Kocsisba lőtte, s Kocsisról az a hálóba pattant. 2-0. A gól után mezőnyfölény­ben játszott az NB Il-es csapat a félidő végéig. A második félidőben a Bonyhád rendezte sorait és a hazai csapatot a további góllö­vésben meg tudta akadályozni, sőt egyenrangú ellenfele volt az NB Il-es együttesnek. A talál­kozó végén Lombosi Jenő fő- szerkesztő nyújtotta át a ván­dorserleget a Duna-parti együt­tesnek. G: Horváth, Kocsis. Jók: Nagy E., Hrotkó, Meksz, Vincze, illetve Stumpf, Dara­bos, Palkó, Bogaras. Borsodi István Előkészületi mérkőzések Paks-Tiszakécske 5-2 (3- 1). Paks, 200 néző. V: Niki. Paks: Mausz (Zele)- Jenei, Dzsinovics, Nagy (Nagyfa­lusi)- Neudl (Sánta), Fejes (Bozsér), Kovács, Búzás (Kulcsár), Orosz- Kádár (Babati), Horváth Á. (Vayer). Edző: Mihalecz István. Ti- szakécske: Derdák- Ezsiás, Izsák, Halász (Herczku), Schultz (Mike)- Bánföldi, Tu- ifel, Cseke, Szántó (Balia L.)- Balla M., Mackó (Drágán). Edző: Reszeli Soós István. A helyzeteiket jobban kihasználó Duna-partiak már az első fél­időben eldöntötték a mérkőzés sorsat. G: Orosz, Horvath A., Fejes, Babati, Kovács (11-es- ből), illetve Cseke 2. Paksi SE-Dunaszent- györgy 6-3 (3-0). Paks, 150 néző. V: Ledneczki. Paksi SE: Heizler- Péter, Erdélyi, Prantner, Ács- Benedeczki, Borsi J., Radics, Ötvös- Si­mon, Feer. Edző: Vábró Jó­zsef. Dunaszentgyörgy: Mé­száros- Vörös (Debreceni), Kiss T., Lakatos- Hajpál (Grósz), Kovács, Dienes (Káldi), Drubics (Benedek), Kiss I. (Dömötör)- Gödör (Baracz), Gyöngyösi. Edző: Dienes Pál. A hazaiak győzel­mét nem veszélyeztették a szomszédvár játékosai. G: Be­nedeczki 2, Simon 2, Borsi J., Feer, illetve Káldi, Debreceni, Kovács. Kajdacs-Gerjen 2-2 (0-2). Kajdacs, 150 néző. V: Zámbó. G: Major 2, illetve Nagy S. 2. Decs-Szedres 3-2 (2-1). Decs, 150 néző. V: Kneller. G: Kustos (öngól), Demkó, Herc- zeg (11-esből), illetve Pálfi, Mester. Simontornyai TC-Nagydo- rog 6-2 (3—0). Simontomya, 150 néző. V: Beidek. G: Szentmártoni 3, Molnár I. 2, Szántó, illetve Fodor, Vida. Madocsa-Fadd 6-1 (4-1). Madocsa, 200 néző. V: Lénáit. G: Somogyi 3, Szabó 2, Hor­váth, illetve Kirtyán. Az NB II ■es Mohács az idei győztes