Tolnai Népújság, 1995. március (6. évfolyam, 52-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

1995. március 20., hétfő Sport 7. oldal Labdarúgó NB III. Győzelemmel debütált az UFC UFC Szekszárd-Bátaszéki SE 1-0 (0-0). Szekszárd, 700 néző. V: dr. Csapó. UFC Szekszárd: Cziráki- Novák, Éger, Kara, Kovács- Nagy (Hanák), Horváth, Mészáros, Andi (Galambos)- Veszter-- gombi, Voiár. Edző: Kniesz Mátyás. Bátaszék: Kocsis- Izsák, Makk, Scheppi- Péter (Keller), Bojás, Pozsár, Sza­bados- Bozsolik, Brecska (Papp), Pankovics. Edző: Fi- áth Tamás. Az 50. percben egy hazaadásnál Kocsis röviden mentett, Mészáros rácsapott a labdára és ügyesen ugratta ki Volárt, aki ugyan kisodródott, de nehéz szögből nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 1-0. A 65. percben Mészáros ravaszul megnyesett szögleténél többen már gólt kiáltottak, a játékve­zető azonban úgy ítélte meg, hogy még a gólvonal elől men­tettek a védők. Az első tavaszi megyei ran­gadón mindkét csapat adós ma­radt a jó teljesítménnyel. Ezút­tal a küzdőjelleg dominált, amiben a csikócsapat értékes győzelemmel debütált. Jók: Eger, Vesztergombi, Mészáros, Kara, illetve Makk. (fekete) Kisdorog-Balatonlelle 2-2 (1-1). Kisdorog, 200 néző. V: Pott. Kisdorog: Antunics- Ercsi, Varga (Lantos), Visz- meg, Pető- Endeli, Horváth P., Vecsei, Boros- Óber, Má­csik. Edző: Horváth Péter. Balatonlelle: Halász- Hollósi, Bene, Czubelák- Himics, Kó- rodi, Andrasics, Szabotin- Ágh, Csíkvár, Pusztai (Toldi). Edző: Köves László. A 25. percben Pető beívelésénél Ha­lász elcsúszott, Vecsei érkezett és 8 méterről az üres kapuba fe­jelt. 1-0. A 43. percben Pusztai szögletét a gólvonalon hárította Antunics kapus, meglepetésre a partjelző beintésére a játékve­zető gólt ítélt. 1-1. A gól után Endelit a partjelző megsértésé­ért a játékvezető kiállította. A 70. percben Czubelák szabad­rúgásból átemelte a labdát a sorfal fölött és az érkező And­rasics a jobb sarokba helyezett. 1- 2. A 72. percben Vecsei át­adását Boros fordulásból a ka­pus lába között a hálóba lőtte. 2- 2. A 82. percben Horváthot kiállította a játékvezető. Az első félidőben a szél által támogatott Balatonlelle me­zőnyfölényben játszott és egy vitatható góllal kiegyenlített. Fordulás után vezetést is szer­zett a sokáig emberhátrányban játszó hazai csapat ellen, aki végülis nehezen tartotta otthon az egy pontot. Jók: Viszmeg, Vecsei, illetve Hollósi, Pusztai, Andrasics, Czubelák. Varga Ferenc DD Gáz Pécs-Gerjen 3-0 (2-0). Pécs, 400 néző. V: Barna. DD Gáz: Tábit- La­jos, Vukmann, Palaczky- Le­hota (Kiszely), Nagy A., Mik­lós, Hüber (Schweitzer), Darkó, Kulcsár- Gyurkity, Szabó K. Edző: Dárdai Pál. Gerjen: Blazsó- Tóth, Somo­gyi, Szabó, Kiss- Farsang (Kasza), Fejes, Pusztai (Varga), Taba- Nagy Zs. (Ig- nácz), Nagy S. Edző: Teszler Vendel. Küzdelmes mérkőzé­sen biztos hazai győzelem szü­letett. G: Szabó K. 2, Nagy A. (11-esből). Marcali-Bonyhád 1-1 (1- 1). Marcali, 350 néző. V: Czakó. Marcali: Kovács- Bo- zsó, Mészáros, Héder (Tér), Borbély- Virág, Arany, Szántó (Rózsa), Kiss (Ritu- per)- Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Sztoics, Stumpf, Palkó- Guzorán, Kiss, Szlama, Darabos- Ba­bai (Pfeiffer), Zsilka (Bau­mann). Edző: Kiss János. A 2. percben Kiss 25 méteres sza­badrúgásból vezetéshez juttatta a Bonyhádot. 0-1. A 10. perc­ben Fenusz 11-esből egyenlí­tett. 1-1. A 88. percben Palkó kiállítva. A mérkőzés nagy ré­szében enyhe mezőnyfölény­ben játszó Bonyhád rászolgált az egyik pontra. Jók: Arany, il­letve Kiss, Sztoics. További eredmények: Barcs-Bóly 1-0, Sellye-Bala- tonföldvár 0-2, Komlói Bá- nyász-Nagyatád 1-0, Rákóczi KC-Letenye 1-0. Kézilabda NB I. Revansot vettek a szekszárdiak Szigma-Szekszárd KSC-Ca- ola SE 26-21 (14-10). Szek­szárd, 800 néző. V: Rózsa, Szabó. Szigma-Szekszárd: Böcking- Csáki, Sklar 5, Oravecz 8 (4), Jancsarova 6, Mácsai 4, Bálintné 2. Csere: Flick (kapus), Dejtári 1. Edző: Pánczél Barabás. Ca­ola SE: Bödör- Németh 1, Horváth 2, Golovko 2, Radu- lovics 10 (4), Major A. 4, Utasi 2. Csere: Sulyokné (ka­pus), Major B., Zsohár. Edző: Katona Sándor. A Komforker Kft. által támogatott mérkőzé­sen a szekszárdiak indíthatták útjára a labdát, s Oravecz gól­jával máris vezetéshez jutottak. A 7. percig tartott a hazaiak előnye, ekkor Major A. máso­dik találatával 2-3-ra fordítot­tak az egerszegiek. Hatalmas „birkózás” folyt a pályán, mindkét csapat keményen vé­dekezett. Az időközben kétgó­losra gyarapodott vendégelőnyt all. percben Bálintné csökken­tette (4-5), majd két perccel ké­sőbb Mácsai átlövésből egyen­lített. A félidő derekán aztán új­fent Oravecz talált a hálóba - immár harmadszor - és ezzel már 7-5-re ismét a Szigma ve­zetett. Sklar követő emberfo­gással őrizte Radulovicsot, így a veszélyes átlövő a kapu köze­lébe sem tudott kerülni. A 20. percben kettős emberelőnybe kerültek a hazaiak, Sklar két­szer „büntetett”, 11-ó-ra ala­kítva a találkozó állását. A já­tékrész hátralévő részében fel­váltva estek a találatok, így vé­gül négygólos Szigma-előnnyel térhettek pihenőre a csapatok. Fordulás után folytatódott a gólpárbaj, ez azonban nem kö­tött le egy-két szurkolót. Reni­tens viselkedésük miatt a játék­vezetők néhány percig szüne­teltetni kényszerültek a játékot. A közjáték a szekszárdiaknak tett jót, ugyanis Jancsarova és Bálintné találataival a 37. percre 19-13-ra elhúztak. A házigazdák remek teljesítmé­nyéből a feljavult Böcking ka­pus is kivette részét, több hely­zetet is biztos kézzel (illetve lábbal) hárított. A félidő köze­pén aztán megtorpant a Szigma, kétszer is emberhátrányba ke­rültek Mácsaiék. Ezt kihasz­nálta a Caola SE és a „feltá­madt” Radulovics eredményes­sége révén három gólra megkö­zelítette ellenfelét (46. perc: 20-17). Izgalmas véghajrá elé nézett a közönség, ugyanis az 51. percben két gólra csökkent a két együttes közötti különb­ség: 21-19. Ettől kezdve azon­ban a Szigma percei következ­tek, zsinórban 4 gólt dobtak Oraveczék, amire a zalaiak nem tudtak válaszolni, s így négy perccel a lefújás előtt biztossá vált a Szekszárd győzelme. A taktikusan és harcosan ját­szó házigazdák - apró második félidei megingásuktól elte­kintve - végig irányították a ta­lálkozót, s megérdemelten vág­tak vissza ősszel elszenvedett vereségükért. Jók: Sklar, Böc­king, Oravecz, Jancsarova, il­letve Radulovics. A Samsonite Kft. szekszárdi gyáregysége által felajánlott különdíjat a hazaiak legjobb teljesítményt nyújtó játékosa, Elena Sklar vehette át. -lódi­Kosárlabda NB I., rájátszás A dombóváriak újabb bravúrja Atomerőmű SE-Szolnoki Olaj KK 83-74 (47^t0). Paks, 700 néző. V: Váradi, Vár­halmi. Atomerőmű SE: Hosz- szú (13/9), Munteán (17), Mokos (11/9), Stan (10), Gu­lyás (26). Csere: Sinevici (4), Doma (2), Gócs (-). Edző: Simon Károly. Szolnoki Olaj KK: Varga (3), Alexe (4/3), Tóth (8/3), Mérész (20/12), Ivkovics (10). Csere: Góbi (18), Knézy (5/3), Jusztin (2), Katona (4), Fehérvári (-). Edző: Rezák László, Tóth Zoltán. A szolnoki vereség után kedvező előjelekkel ké­szültek a hazaiak a visszavá­góra, hiszen a sérüléséből fel­épült Gulyás Róbert is vállalta a játékot. A nagy lendülettel kezdő Tisza-partiaknak sikerült jobban a nyitás: Mérész és Alexe kosaraival az 5. percben kétpontos előnyre tettek szert. (1(3-12). Aztán a folytatásban Mokos jól kivitelezett triplái felébresztették a házigazdákat, sail, percben a paksiak már 24-22-re fordítottak. Az ato­mosok továbbra is jeleskedtek a triplagyártásban, háromponto­sokkal növelték az előnyüket és a 16. percben már 39-34-es ha­zai vezetést mutatott az ered­ményjelző. A félidő hajrájában Stan és Gulyás szaporította a hazai pontok számát, így a ven­déglátók megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre. Szünet után Gulyás eredmé­nyes centerjátékával és Mun­teán pontos találataival a 25. percre már 12 pontos előnyt szerzett az Atomerőmű SE. (56-44). Ezután némi rövidzár­lat volt mindkét oldalon: jobb­nál jobb lehetőségeket hagytak kihasználatlanul a játékosok, ám az atomosok a rossz széria ellenére is őrizték megnyugtató előnyüket. A következő per­cekben a vendégek Mérész és Góbi találataival próbáltak lé­pést tartani a jó dobóformát mutató paksiakkal, s a 35. percre a vendégek tíz pontra csökkentették hátrányukat. (70-60). A véghajrában min­dent egy lapra tettek fel a ven­dég szolnokiak, de igyekeze­tükkel csak a különbséget tud­ták csökkenteni. Változatos, jóiramú mérkő­zésen a paksiak az igen jó dobó­teljesítményüknek köszönhetik győzelmüket, míg a vendégek „dobóemberei”, Ivkovics és Alexe ezúttal csődöt mondtak. Ezzel eggyüt l:l-re módosult az Atomerőmű SE-Szolnok pá­rosmérkőzés állása. Ma este újabb Tisza-parti fellépés vár a paksiakra, hiszen a harmadik találkozót 17.45-kor rendezik Szolnokon. Kitűnt: Munteán, Mokos, Gulyás illetve Mérész, Góbi. (Schmidt) Szolnoki MÁV MTE-KSC Szekszárd 87-78 (40-39). Szolnok, 200 néző. V: Pá­zsitka, Vígh. Szolnok: Sza- vercsenkó (14), Szabó (9), Papp (25), Krasznai (16), Gai- louma (8). Csere: Kurucz (11), Tóth (4). Edző: Szalay Ferenc. Szekszárd: Berkó (5/3), Madaras (15/3), Králik (21/6), Gabidullina (23/6), Badics (9). Csere: Nagy A. (5/3), Kranyecz (-). Edző: Murvai Árpád, Christián Anikó. Az ifjú Munteán Erik alaposan keresztülhúzta Murvai „bácsi” számításait, amikor a hét elején belekapott édesanyja szemébe, mert ezáltal az utóbbi hetek legponterősebb szek­szárdi játékosa, Kranyecz Zsu­zsa nem tudta a szokott módon segíteni csapatát. Lendületesen, keményen védekezve kezdett mindkét csapat, így a 4. perc­ben mindössze 7-6 volt az állás a KSC javára. Ez a kemény vé­dekezés azonban Pázsitka já­tékvezető „szelektív látása” következtében sajnos csak a Szekszárdot sújtotta. Ennek következtében a 15. percben 11:4 volt a „faultarány”, s 34- 21 az eredmény a hazaiak ja­vára. Ezt viszont egy huszáros hajrával a félidő végére mini­málisra csökkentették Madara­sék. Fordulás után is folytatódott a kemény küzdelem. Kiegyenlí­tett játékot láthatott a vártnál kisebb számú publikum. A 25. percben 58-55-ös szolnoki ve­zetésnél azonban megtorpant a KSC, ezáltal kilenc perccel ké­sőbb ismét 11 pontra nőtt a Ti- sza-partiak előnye: 71-62. Ek­kor egészpályás letámadásra tért át a vendégcsapat, s ez eredményesnek bizonyult. Előbb Madaras és Gabidullina eredményessége, majd Klárik remek balkezes horogdobása és triplája után a 38. perc végére már csupán egy pontra zsugo­rodott a hátrány: 75-74. Ekkor azonban érthetetlen módon összeroppant a szekszárdi együttes, s az utolsó két perc­ben a házigazdák 12 pontjára mindössze négy Madaras pont volt a válasz. így aztán a talál­kozó végén Murvai Árpád me­hetett gratulálni kollégájának. Bár nagy lehetőséget szalasz­tott el a Szekszárd, ennek elle­nére a látottak alapján továbbra is egyenlő esélye van a három nyert mérkőzésig tartó párosvi­adal megnyerésére. Ennek kö­vetkező állomása március 22-én szerdán lesz Szekszár- don, az akkor remélhetően tel­jes értékű Kranyecz Zsuzsával. Nem mindennapi csata várható. Kitűnt: Papp, Krasznai, Sza- vercsenkó, illetve Madaras, Králik, Gabidullina. (H-d) Dombóvári VMSE-Csepel Kordax 84-76 (25-34). Cse­pel, 200 néző. V: Bukta, Pá­zsitka. Dombóvár: Wright (2), Nagy L. (19/6), Erupkin (18/9), Kiss S. (9), Kiss A. (26/12). Csere: Kerényi (10), Halmai (-), Bosznai (-). Edző: Molnár István. Csepel: Ecseri (6), Kovács (11/3), Tursics (6), Brewer (17/9), Karagits (13), Radovics (16/12). Csere: Hortobágyi (- ), Tóth Á. (8). Edző: Varga Mátyás. A csepeliek kezdtek jobban és 4-0-ra elhúztak, ám a 3. percben már a dombóváriak 7-6-ra fordítottak. Ezután fel­váltva estek a kosarak és a 11. percben 19—19-nél a házigaz­dák már időt is kértek. A dom­bóváriak biztosan vezethettek volna, ha a ziccereiket kihasz­nálják, ehelyett a Csepel 28­21-re növelte előnyét. Eközben a vendégcsapatnak 13 ered­ménytelen kísérlete volt! A fél­idő hajrája is a fővárosiaknak sikerült jobban, így aztán ők térhettek előnnyel pihenőre. Fordulás után a csepeliek az előnyüket egy ideig még tartani tudták, de amikor a dombóvá­riak a 24. percben 42-38-ra fel­zárkóztak, akkor Varga edző ismét időt kért. Négy perccel később Nagy L. triplájával a DVMSE átvette a vezetést: 50- 49. Sajnos, megtorpantak a vendégek és a Csepel 56-50-re ismét megugrott a 30. percben. Aztán újabb három perc eltel­tével már újfent egyenlő volt az állás: 60-60. Kerényi hibátla­nul értékesítette a büntetőket és a vasutasok 63-60-ra vissza­szerezték a vezetést. A talál­kozó lefújása előtt három perc­cel 71-70-es dombóvári veze­tésnél a hazaiak színesbőrű idegenlégiósa, Brewer kiponto­zódott. Ezzel megpecsételődött a házigazdák sorsa, hiszen a DVMSE ettől kezdve szinte nem is tudott hibázni, minden helyzetből eredményesen fejez­ték be akcióikat. A végjátékban a dombóvári együttest elkísérő kis számú, ám annál lelkesebb szurkolók vastapssal jutalmaz­ták kedvenceik szinte vala­mennyi támadását. Hazai pályán kétségtelenül a Csepel volt az esélyes, ám a dombóváriak a házigazdák na­gyobb tudását határtalan lelke­sedéssel pótolták. A DVMSE tartását bizonyítja, hogy a első félidei hátrányuk ellenére sem adták fel, s az utolsó pillanatig küzdve egy hét leforgása alatt immár a második alkalommal harcoltak ki bravúros győzel­met. Az igen értékes győzele­mért minden dombóvári játékos dicséretet érdemel, a Csepelből Radovics, Karagits és Kovács teljesítménye emelkedett ki. Gaál István Focigála a szekszárdi sportcsarnokban Ma délután: magyar-szlovák kispályás válogatott mérkőzés Asztalitenisz Az ötös iskolába került a Baktai Kupa Totó A totó 11. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Vasas-Győr 0-2 2 2. FTC-Békésesaba 1-1 X 3.1. FC Köln-Schalke 04 5-1 1 4. Dortmund-Leverkusen 0-3 2 5. Hamburg-B. München 1-1 X 6.1860 Münch.-Karlsr. 1-0 1 7. Bari-Napoli 1-1 X 8. Brescia-Torino 1-4 2 9. Cagliari-Roma 0-1 2 10. Internazionale-Foggia 3-0 1 .11. Juventus-Cremonese 1-0 1 12. Lazio-Genoa 4-0 1 13. Reggiana-Parma 2-2 x Plusz 1 mérkőzés: 14. Sampdoria-Milan 0-3 2 A házigazda szervezők véle­ményét tolmácsolva: minden együtt áll, kezdődhet a ma dél­utáni kispályás Focigála! A májusban hatodik szüle­tésnapját ünneplő szekszárdi sportcsarnok az idei év első rangosabb eseményeként ad otthont a Magyarország-Szlo- vákia válogatott mérkőzésnek. Nagy várakozás előzi meg a ta­lálkozót, hiszen a Ritter Imre szövetségi kapitány vezette magyar válogatott az olaszor­szági kispályás Európa-bajnoki selejtezőkre készül. A Szlovák Labdarúgó Szövetség telefaxa alapján északi szomszédaink 19 fős küldöttsége ma délben ér­kezik Szekszárdra, ahol a vá­rosházán Kocsis Imre Antal polgármester fogadja őket. Ezt követően 13 órakor a két ma­gyar válogatott társaságában közös ebéden vesznek részt a Vármegyeháza borozójában. Ismertté vált a szlovák válo­gatott játékoskerete is. Kapu­sok: Marián Slesarik, Miroslav Janitor. Mezőnyjátékosok: Jó­zef Strecsok (csapatkapitány), Richard Hamcsik, Róbert Sulo, Dusán Marcsan, Lubomír Po- ruban, Vladimír Milcsik, Vla­dimír Nemecskaj, Marek Mi- csák, Ján Lavrik, Milan Becska. A magyar „A” és ”B” válo­gatott délelőtt 11 órára jelezte érkezését a szekszárdi sport­csarnokba, ahol egy átmozgató edzést tartanak. Ahogy arról korábban már beszámoltunk, három mérkőzés szemtanúi lehetnek azok a né­zők, akik megváltják belépője­gyüket. (Az MLSZ és a Tolna Megyei Labdarúgó Szövetség által kiadott pályabelépők, il­letve a sportcsamoki tisztelet- jegyek nem érvényesek!). A műsor: 15.30 órakor Húsos II- Plakész Partner, 16.30-kor Dankó SE Szekszárd-Magyar „B” válogatott, 18 órakor Ma- gyarország-Szlovákia váloga­tott találkozó. (fekete) A szekszárdi 5-ös iskola immár hatodik alkalommal rendezte meg a Baktai Asztalitenisz Ku­pát. A tornán a szekszárdi álta­lános iskolákon kívül a sióa­gárdi iskola és a Gyermekek Háza csapata vett részt, össze­sen ötven tanulóval. Korcsopor­tonként az 1-4. helyezett egyéni versenyzők emléklapot és ér­met, az 1-3. helyezett csapatok pedig tárgyjutalmat kaptak. A verseny főszervezője, Ké­kesi János igazgató készítette fel az 5-ös iskola csapatát. A házigazdák együttese immár hatodszor nyerte el a vándorser­leget, s ezzel végleg a tulajdo­nába került. A Baktai Kupa eredmé­nyei. Lányok. I. kcs: 1. Kein- ráth Gabriella, 2. Heronyányi (mindkettő 5-ös iskola). II. kcs: 1. Kádár Cecília, 2. Brei­tenstein (mindkettő 5-ös is­kola), 3. Maturicz (Gyermekek Háza). III. kcs: 1. Szigeti Szonja, 2. Mosonyi (mindkettő 5-ös iskola). Fiúk. I. kcs: 1. Jobbágy Bá­lint, 2. Brill, 3. Micskó (mind­három 3-as iskola). II. kcs: 1. Iván Péter (Gyermekek Háza), 2. Kerekes, 3. Ledneczki (mindkettő 5-ös iskola). III. kcs: 1. Máté Tamás, 2. Scheid- ler, 3. Sólyomvári (mindhárom 5-ös iskola).