Tolnai Népújság, 1995. február (6. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-13 / 37. szám

1995. február 13., hétfő Sport 7. oldal Kosárlabda NB I., rájátszás Paksi bravúr a hűség városában is Megyei futballbírók bálja Hajnalig tartott a „hosszabbítás” Atomerőmű SE-Soproni ÁSZOK 83-71 (41-34). Sop­ron, 1500 néző. V: Szamos, Missura. Atomerőmű SE: Hosszú (18/12), Pálkerti (9), Mokos (18/18), Stan (11), Gu­lyás (15). Csere: Sinevici (6), Munteán (6/3). Edző: Simon Károly. Sopron: Farkas (10), Jovanovic (26), Turcsán (12/6), Molnár Cs. (4), Varga (7/3). Csere: Molnár L. (8), Szlávik (4), Rakolczai (-). Edző: Gellér Sándor. Nagyon jól kezdett a paksi együttes, Hosszú tripláival rövid idő alatt 6-0-ra elhúzott. Ekkor a hazai­aknál Gellér edző időt kért, ez­után Farkas találataival feljött a soproni csapat, de ennek elle­nére az első félidő 5. percében még a Duna-partiak vezettek 11-8-ra. Ezután is a Paks kez­deményezett többet, Gulyás ta­lálataival tovább növelte elő­nyét a vendégegyüttes. A 10. percben 22-19 a Paks javára. Ezután feljött a Sopron és Tur­csán tripláival a mérkőzés fo­lyamán először átvette a veze­tést. Ezután a paksiak Pálkerti találataival ismét hárompontos előnyre tettek szert. A 15. perc­ben 31-28 az ASE javára. A fél­idő hajráját jobban használta ki a vendégcsapat, így hétpontos előnnyel térhettek pihenőre. A folytatásban szintén a Paks kezdett jobban és Mokos triplá­ival nyolcpontos előnyre tettek szert az atomosok. A hazaiak mindent beleadtak és Farkas ta­lálataival három pontra csök­kentették hátrányukat. A 31. percben 55-52 a Duna-partiak javára. A hazaiaknál a 33. percben Molnár Cs. kipontozó­dott. Ezután a Sopron sok hely­zetet kihagyott, ezzel ellentét­ben a paksiaknak szinte minden sikerült, ennek eredményekép­pen 11 ponttal elhúztak, a 35. percben 67-56-os állást muta­tott a soproni sportcsarnok eredményjelzője. A második félidő 19. percében Stan kipon­tozódott. Ä Paks áz összecsapás hajrájában nyugodtan játszott, Mokos még triplát is „beszúrt”, így ilyen arányban is megér­demelten nyerték a mérkőzést. A közepes színvonalú találko­zón értékes, megérdemelt sikert aratott a felkészültebb vendég­csapat. Kitűnt: Hosszú, Pál­kerti, Mokos, Gulyás, illetve Farkas. (schmidt) Nagykőrösi KK-Dombó- vári VMSE 93-73 (48-41). Nagykőrös, 900 néző. V: Bacsfay, Kóthay. Nagykőrös: Maleras (26), Mihálovics (20), Király (14/6), Pásztor (20), Milivojsa (11/3). Csere: Vad­kerti (2), Szép (-). Edző: Gu- óth Iván. Dombóvár: Wright (11), Nagy L. (6), Kerényi (4), Kiss S. (18), Kiss A. (22). Csere: Molnár (3/3), Halmai (2), Bosznai (7). Edző: Né­meth József. Tíz percen ke­resztül Bacsfay játékvezető egyedül vezette a találkozót, hisz Kóthay későn érkezett meg. Sokáig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, a 6. percben 10-8, majd két perccel később 22-18 volt az állás. Ekkor a vasutasoknál Kerényit Halmai váltotta fel, s a 16. percben már 41-29-re megugrottak a nagy­kőrösiek. A hajrában javult a dombóváriak dobószázaléka, így a félidő végére tizenkétpon- tos hátrányukat sikerült hétpon­tosra csökkenteni. Szünet után öt percig „meg­dermedt” az eredmény. A kö­vetkező percekben Wright és Kerényi ziccerkihagyásai kö­vetkeztében már 63-49-re mó­dosult az állás. Sajnos, az előző mérkőzésen jó teljesítményt nyújtó Bosznai elég későn ka­pott lehetőséget, ugyanez vo­natkozik a fiatalokra is. A 29. percben 68-53-as, a 31. perc­ben már 70-56-os hazai veze­tést mutatott az eredményjelző. A folytatásban tovább nőtt a házigazdák előnye, hisz a vas­utasok kilenc büntetőt is elhi­báztak. A dombóváriak nem játszot­tak alárendelt szerepet, de vé­dekezésben és támadásban egyaránt sok hibát vétettek. Két egyéni jó teljesítmény kevés a sikerhez. Az A-csoportos re­mények megmaradásához leg­közelebb jobb teljesítményre lesz szükség. Kitűnt: Maleras, Pásztor illetve Kiss A., Kiss S. (gaál) Ikarus KC-KSC Szekszárd 78-64 (38-24). Szekszárd, 500 néző. V: Galambos, Verbényi. Ikarus KC: Budai (10/6), Sándor (24/6), Knábel (19), Bakonyiné (4), Mendel (4). Csere: Zerényi (10), Danes (5), Mucsi (2), Kruppai (-). Edző: Szilassy László. Szek­szárd: Berkó (-), Madaras (11/3), Králik (7/3), Gabidul- lina (10), Badics (11). Csere: Kranyecz (23/3)? Nagy A. (2). Edző: Murvai Árpád, Chris- tián Anikó. Két-két kimaradt helyzet mindkét oldalon, majd a 2. perc végén Badics, illetve Sándor volt eredményes. Ide­ges, kapkodó volt a játék, job­bára egymás hibáiból éltek a csapatok. Budai triplájával előnyhöz jutottak a fehérváriak, ám az 5. perc végén 9-10 a KSC javára. Mint később kide­rült: -a találkozó során először és utoljára vezettek a házigaz­dák. Az Ikarus csapata ugyanis nem ismert elveszett labdát, s amíg Králikék azzal voltak el­foglalva, hogy a védekezésben ki és mennyit hibázott egy-egy bekapott „gólnál”, addig a „B”-csoportos vendégek aka­ratban, lelkesedésben is föléjük nőttek. A 9. percben öt pontra nőtt az ellenfél előnye: 17-12. Szembetűnő volt, hogy Berkó és Gabidullina egyetlen kísér­lete sem sikerült, s mert a lepat­tanók megszerzésében is a ven­dégek jeleskedtek, a 12. perc­ben 20—12-re megugrottak. Az időkérés sem segített, továbbra sem talált magára a KSC, a vé­dekezése pedig egyszerűen két­ségbeejtő volt. Áz „ex-szek- szárdi” Zerényi kosara jelen­tette az Ikarus 30. pontját, majd a teljesen szétesően, elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen a 18. percben 16 pontra nőtt (36-20) a fehérváriak előnye. A szünetben adták át a Szekszárdi Vasárnap szer­kesztősége által meghirdetett közvéleménykutatás eredmé­nyeként a Szekszárd város 1994. évi legnépszerűbb spor­tolóinak - Varga Zsuzsa és Czanka Attila -, a legnépsze­rűbb edzőnek - Németh Gyula - valamint a legnép­szerűbb labdajátékosnak - Berkó Edit - a díjakat. A fordulás után aztán a kö­zönség űzte-hajtotta Madarasé- kat, akik tempót váltva három perc alatt 40-34-re felzárkóz­tak. Különösen Kranyecz volt elemében, aki hamar tíz pontot termelt, Berkó viszont begyűj­tötte 4. személyi hibáját. Ä 23. percben 44-41-nél Madaras triplából volt eredményes: 44­44. Küzdött, harcolt a KSC, de Zerényi, majd Knábel ismét az Ikarust juttatta előnyhöz. Kap­kodni kezdett a vendégcsapat, ám a 31. percben 51—48-nál Gabidullina, majd két perc múlva Madaras is kipontozó­dott. Sándor ponterőssége ré­vén gyorsan nyolc ponttal el­húztak a fehérváriak. Elfogyott a hazai lelkesedés, ráadásul né­hány fordított bírói ítélet is a KSC-t sújtotta, s a 36. percben 65-55 volt az állás. Bakonyiné remekül irányított, Knábel és Sándor pedig szórták a kosara­kat, az Ikarus megérdemelten nyert. Csalódottan távozott a kö­zönség, különösen az első fél­időben nyújtott szekszárdi pro­dukció maradt számára talány. Kitűnt: Sándor, Knábel, Zeré­nyi, illetve Kranyecz. (fekete) Szombat este a Gemenc Szálló éttermében éreztük igazán, hogy a sípmesterek közössége egy igazi család. Népes család­ról van szó, hisz a hozzátarto­zókkal együtt ezúttal mintegy 160-an gyűltek össze a Tolna megyei futballbírók évadzáró és egyben évadnyitó összejöve­telén. A játékvezetői testület irigy- lésreméltó szponzorhátterének köszönhetően méltó körülmé­nyek között ünnepelhettek me­gyénk futballbírói. A testület többek között a Fiat Stoll, a Metálbau Kft., a Colonia Bizto­sító, a Tolna Sprint Hőgyész, a Pannónia Benzinkút Bonyhád, valamint Amrein István, Rad- ványi Mihály és Szabó László magánvállalkozók támogatását is élvezi. Segítőkészségük eredménye az is, hogy a síp­mesterek rövidesen vadonatúj szerelésben futhatnak ki a pá­lyára. Köő László, a Tolna Me­gyei JB elnökhelyettese szerve­zőkészségének köszönhető, hogy megyénk rendszeresen pályára lépő bíró válogatottja már nemzetközi kapcsolatokkal is büszkélkedhet. Gabi Géza, a Tolna Megyei Labdarúgó Szövetség JT el­nöke meleg szavakkal üdvö­zölte a sportembereket és csa­ládtagjaikat, hisz az ő türelmük, áldozatvállalásuk teremti meg a nyugodt hátteret a sípmesterek hétvégi működéséhez. Ezt kö­vetően Müncz György, az MLSZ Játékvezető Testületé­nek tagja üdvözölte a megjelen­teket. Örömmel állapította meg, hogy megyénknek Dravecz Ti­bor, Sóthy András és ifj. Makai János személyében már három NB Il-es játékvezetője is van. Közülük Dravecz Tibor és Sóthy András is tagja a kiemelt ellenőrzésben részesülő kilenc­tagú szűkített keretnek. Velük szemben fokozott követelmé­nyeket támasztanak, épp azért, mert az NB I-es tagság már karnyújtásnyira van tőlük. Kü­lön öröm, hogy a kilenc jelölt közül Sóthy és Dravecz a legfi­atalabbak. Az ünnepélyes díjkiosztón Lehel János kapta meg az „Év játékvezetője” díjat. Az NB III-as partjelzői keretben dr. Berta Bálint, míg a megyebaj­noki keretben Csapó György lett a rangelső. Huszonöt éves bírói működése alkalmából Ke­rekes Antal és Sajgó István ve­hette át az aranysípot. Bogos Márton 30 éves, László Amb­rus 20 éves, Sóthy András és Fazekas Gáspár pedig 15-15 éves bírói közreműködéséért részesült méltó elismerésben. Nem kell szó szerint érteni, de az év játékvezetőjéről, Lehel Jánosról az a hír játja, hogy ne­vének hallatán már remeg a fo­cisták lába. A 49 éves ünnepelt így vallott szenvedélyéről: — A hátralévő tavaszi sze­zont vezetőbíróként még vé­gigcsinálom, utána már csak partjelzőként fogok közremű­ködni. Tizennyolc éve fújtam először a sípot a Kaposvári Táncsics-Máza-Szászvár mér­kőzésen, s a közel két évtized alatt ezúttal már másodszor let­tem az év játékvezetője. Szek- szárdon az ipari iskolában kar­bantartó asztalosként végzett munkám mellett jelenti a bírás­kodás számomra a feltöltődést. A szabályokhoz nem mereven ragaszkodva, de mindig a sza­bályok szellemében igyekez­tem ténykedni és elmondhatom, hogy botránymentes volt a pá­lyafutásom. Mindig azt vallot­tam, hogy az embernek az egyéniségével kell tekintélyt kivívni. A program hivatalos része után hajnalig tartott a „hosz- szabbítás”, s a táncmulatság közben megejtett tombolasor­soláson értékes külföldi utak is gazdára találtak. -km­Gabi Géza Lehel Jánosnak, az Év játékvezetőjének nyújtja át a serleget fotó: dg Totó A totó 6. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Arsenal-Leicester 1-1 x 2. M. City-M. United 0-3 2 3. Chelsea-Tottenham 1-1 x 4. Norwich-Southampton 2-2 x 5. Chrystal Pal.-Coventry 0-2 2 6. Liverpool-QP Rangers 1-1 x 7. Aston Villa-Wimbledon 7-1 1 8. Newcastle-Nottingham 2-1 1 9. Leeds-Ipswich megáll, e. x 10. Aberdeen-Rangers 2-0 1 11. Geltic-Hibernian 2-2 x 12. Dundee U.-Falk. megáll, e. x 13. Partick-Motherw. megáll, e. 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Blackb.—SheíT. W. 3-1 1 Labdarúgó Űj Vasárnapi Dunántúli Napló Kupa Bonyhádi bravúr Beremenden Sellye-Bátaszék 2-2 U-u). Sellye, 400 néző. V: Pál. Sely- lye: Schwelinger (Pfaff)- Ki­rály, Knézics, Toronicza (Csorba)- Vásáros (Kisfali), Gyócsi, Becker, Pfeiffer, Varga Z.- Nyers (Belvári), Óvári (Major). Edző: Lőrincz Sándor. Bátaszék: Kocsis (Grill)- Kőkúti, Pozsár (Deák), Bojás- Szabados, Pé­ter, Brecska, Keller, Bozso- lik- Szentmártoni, Pankovics (Mex). Edző: Fiath Tamás. A vendégek - hasonlóan a Bony- hád elleni kupamérkőzésükhöz - Sellyén is tizenegyesrúgá- sokra kényszerültek. A bünte­tők értékesítése 3:1 arányban a házigazdáknak sikerült jobban. G: Knézics, Pfeiffer, illetve Bozsolik, Szabados. Bonyhád-Beremend 3-1 (2-1). Beremend, 500 néző. V: Illés. Bonyhád: Bogaras- Gu- zorán, Stumpf, Szabó, Szlama (Papp)- Palkó, Baumann, Darabos, Babai- Pfeiffer (Il­lés), Kiss. Edző: Kiss János. Beremend: Szén- Bábli, Obert, Macsi (Visinka), Bor­sos- Lajtai (Valkai), Fülöp (Weinert), Bíró (Gellén), Be- recz- Rózsahegyi, Tököli. Edző: Héhl József. A csapaté­pítés folyamatát élő, másodosz­tályú beremendi együttes ellen a 90 perc folyamán látott játék összképe alapján megérdemelt vendégsiker született. G: Kiss 2 (egyet 11-esből), Babai, illetve Tököli. Előkészületi mérkőzések Kovima FC Szekszárd- Mohács Turbó 1-0 (1-0), Szekszárd, 50 néző. V: Ödor Kovima FC: Lampek- Ba logh (Horváth), Töttősi, Ver bászi, Cseh- Földesi I (Varga), László I., Mészáros (Marsai), Fekete (László Z.)- Márkvárt (Bakalár), Földesi II. Edző: Mészáros Ferenc. Mohács: Gill- Gyévai, Me­gyeri (Oláh), Mojzes (Kiss), Horváth- Schweier, Ratting, Martinov, Márton (Turn)- Soós, Martina. Edző: Ratting József. Az első játékrészben kimondottan ügyesen, összefo- gottan játszott a körzeti bajnok­ságban szereplő szekszárdi együttes. G: Márkvárt. Dombóvári FC-Kapos- szekcső 3-0 (1-0). Dombóvár, 50 néző. V: Forgács. Dombó­vár: Bontovics (Mosóczki)- Elek (Hopp), Savanyú N., Ste­iger, Szieber- Miszlai, Stu- der, Vincze N.- Savanyú Z., Varga, Korvicska. Edző: Új­vári Kálmán. Kaposszekcső: Nyári- Szabotin, Pataki, Papp, Mezei- Lódri, Koósz, Szabó (László), Szekeres- Végh, Gazda. Edző: Gazda Márton. A végig egykapura játszó hazai csapat rengeteg helyzetet kihagyott a tartalékos, de lelkes vendégek ellen. G: Savanyú Z., Miszlai, Studer. Dombóvári FC-Gölle 3-0 (1-0). Dombóvár, 100 néző. V: Forgács. Dombóvár: Bon­tovics (Mosóczki)- Fábián, Savanyú N., Steiger, Szieber- Savanyú Z., Studer (Vincze Gy.), Vincze N., Fekete- Mik­lós (Pálinkó), Korvicska. Edző: Újvári Kálmán. Gölle: Zana- Kovács L., Lelkes, Horváth, Szabó- Kadarkúti, Kesztyűs, Somlai (Dömse)- Beles (Máté), Sülé (Pintér Cs.), Pintér K. Edző: Kovács János. A küzdelmes mérkőzé­sen megérdemelt hazai győze­lem született. G: Korvicska, Pá­linkó, Savanyú Z. Knábel (balról) jó játékkal és 19 ponttal járult hozzá az Ika­rus KC győzelméhez FOTÓ: DEGRÉ