Tolnai Népújság, 1995. február (6. évfolyam, 27-50. szám)

1995-02-27 / 49. szám

1995. február 27., hétfő Sport 7. oldal Profi Boxgála Szili ökle lesújtott Szili (jobbról) a belharcokban jobb volt FOTÓ: ÓTÓS Kosárlabda NB I., rájátszás Mindhárom csapatunk a „padlón” Lapzártánk miatt a péntek esti szekszárdi boxgála két nyolc­menetes összecsapásáról ezút­tal számolunk be. Az 59 kg-osok között Bog­nár László és Ghicean Radu csatájával folytatódott a ren­dezvény. Kettőjük párviadalá­nak az volt a tétje, hogy a győz­tes az európai ranglista küszö­béhez érkezik. Ráadásul az Unió Box Teamet képviselő két öklöző presztízscsatát is vívott, hisz Radu négy éve egyszer már megverte Bognárt. De az amatőrök között „agyonfo­gyasztott” Bognár a profiknál már beleerősödött új súlycso­portjába és eddig két győze­lemmel a tarsolyában készülő­dött a revansra. Ennek ellenére inkább az erdélyi származású fiú tűnt a mérkőzés esélyesé­nek, s az első két menet is ezt látszott igazolni. Radu óriási lendülettel űzte-hajtotta ellenfe­lét, de már ekkor is feltűnt, hogy Bognár nagyszerű láb­munkával hárítja a rohamokat. A 3. menettől mindinkább szembetűnő volt Radu széteső mozgása. Bognár tanári módon elővezetett technikás üldözés­sel hálálta meg a közönség buzdítását, s a végén a ponto­zók döntése is alátámasztotta, hogy ezúttal a stílus győzedel­meskedett az erő felett. Két kiütés-specialista talál­kozott a 65 kilósok között, hisz a román háromszoros Bal­kán-bajnok Sorin Timofte mind a négy profi meccsét kiütéssel nyerte, de ellenfele az Unió Box Teamet képviselő Szili Zoltán is előszeretettel küldi padlóra ellenfeleit. A nyolcme­netes párbaj első másodpercei­ben Szili nekirontott a román­nak és a mértéktartók a hazai fiút ez elfáradástól féltették. Annál is inkább, mert a hosszú­kezű román szurkálásai időn­ként sikeresek voltak. Timofte ugyan képzettebb öklözőnek tűnt, ám a szüntelenül roha­mozó stílusú Szili a belharcok­ban alkalmazott jobb felütések­kel és a gyomorra mért talála­tokkal fokozatosan felőrölte el­lenfele ellenállását. Timofte ugyan a negyedik menetben még összeszedte magát, de a következő felvonásban Szili át­esett a holtponton és készült a kegyelemdöfésre. A hatodik menet elején a paksiak vezér- szurkolója megjósolta: ez lesz az utolsó felvonás! Nos, a csupaszív hazai ök­löző a jóslatnak megfelelően cselekedett, és egy megrendítő, padlóra küldő ütése nyomán el­lenfele edzője feladta a küz­delmet.-krn­Marc-Körmend-Atomerőmű SE 79-59 (44-18). Paks, 1100 néző. Körmend: Érsek (11), Szájer (7/3), Czigler (21), Zsebe (10), Kovácsé vies (12). Csere: Kardos (11), Vojno- vics (7/3), Szekeres (-). Edző: Fodor Péter, Dér Csaba. Atomerőmű SE: Hosszú (4), Pálkerti (2), Mokos (3/3), Stan (5), Gulyás (10). Csere: Munteán (14/6), Sinevici (7), Lakosa (-), Doma (7), Gócs (7). Edző: Simon Károly. So­rozatos paksi hibákkal, elron­tott dobásokkal és ezekre vá­laszként körmendi kosarakkal indult a találkozó. Ennek kö­szönhetően pillanatok alatt 8- 0-ra elhúztak a vendégek. Két perc után Simon Károly edző időt kért, ám ez sem segített, az első paksi pontra közel öt per­cet kellett várni, azt Stan érte el: 13-2-re alakítva az ered­ményt. Agresszívan védekezett a Körmend, a saját palánkját pedig Czigler szinte teljesen „befedte”, így távoli dobásokra voltak kényszerítve a paksiak, melyeket rendre el is rontottak. Hét perc elteltével kettős csere volt az atomvárosiaknál: beállt Munteán és Sinevici, majd Gu­lyás is a kispadra került. A pak­siak centere egyszerűen képte­len volt átjátszani Cziglert és a gyűrűbe találni. A vészes kosár­ínséget Munteán triplája oldotta némileg, ezzel 19-5-re módo­sult az állás. Mindez a 9. perc elején történt. Továbbra is szinte tetszés szerint érték el pontjaikat a vendégek, különö­sen Czigler villogott, aki a vé­dekezés mellett a pontgyártás­ból is alaposan kivette részét. Az első játékrész lefújása előtt öt perccel 34-18 volt az állás. Az utolsó három percre vissza­állt Gulyás, de nem sokat tudott hozzátenni a játékhoz, továbbra is körmendi kosarakat láthatott a népes közönség. Szünet után sem változott a játék képe, továbbra is az tör­tént a pályán, amit a vendégek akartak. Még mindig Czigler vitte a prímet, mindkét palánk alatt korlátlan úr volt. A talál­kozó 27. percében felzúdult a közönség: Gulyás megszerezte első pontjait, 53-28-ra módo­sítva az állást. A legbiztosabb­nak tűnő ziccerek is kimaradtak a mérkőzése ezen periódusában a hazaiaknál. Egyedül Munteán igyekezett tartani a lelket a paksi együttesben. A 31. perc­ben 61—32-t mutatott az ered­ményjelző, ekkor már Czigler is a kispadon pihent. Két perc­cel később a házigazdák leg­jobbja, a négy személyi hibával játszó Munteán is elhagyta a pályát, ekkor 65-35 volt az ál­lás. Innentől kezdve némileg csökkent a két csapat közti kü­lönbség, s ez a pontokban is megmutatkozott. Hat perccel a lefújás előtt ismét pályán volt Gulyás, aki rögtön labdát szer­zett, melyből remek találatot ért el Gócs: 67-39. A végjátékban már kiegyenlítettebb volt a küzdelem, a kérdés csak az volt, hogy sikerül-e húsz pont alá csökkenteni a Duna-partiak hátrányát. Ez végül is nem sike­rült, mert a körmendiek csere­sora is tartani tudta az ered­ményt. Az Atomerőmű SE legény­sége 59 pontot ért el, ez önma­gában komoly kritika a játé­kukkal szemben. Ezen a talál­kozón klasszisokkal jobb volt a vendég együttes. Kitűnt: Czig­ler, Kovacsevics, illetve Mun­teán. (Medgyesy) Ikarus KC-KSC Szekszárd 94-82 (50-38). Székesfehér­vár, 100 néző. V: Harsányi, Parádi. Ikarus KC: Zerényi (22), Sándor (12), Knábel (30), Bakonyiné (8), Mendel (4). Csere: Budai (10), Danes (-), Kruppai (8). Edző: Szi- lassy László. Szekszárd: Ma­daras (14/6), Králik (24), Kranyecz (19/3), Gabidullina (15), Badics (4). Csere: Berkó (2), Nagy A. (4). Edző: Mur­vai Árpád, Chrisdán Anikó. Már az autóbuszban érezhető volt, hogy a legutóbbi, Nagy­kanizsa elleni győzelem sem tudta feledtetni az első „kör­ben” az Ikarustól elszenvedett vereséget. Kellő önbizalom hi­ányában pedig ebben a spor­tágban is nehéz a tudásnak megfelelő teljesítményt produ­kálni. Madaras büntetőjével a mérkőzés során először és utol­jára a KSC szerzett vezetést. A következő pecekben a házigaz­dák nemcsak magasság tekinte­tében legnagyobb játékosa, Knábel megkezdte a pontgyár­tást, s a félidő közepére 28- 19-re megugrott az Ikarus. Murvai időkérése valamelyest használt, megnyugodtak a ven­dégek, kiegyenlítettebbé vált a játék. Felváltva estek a kosarak, így nem sikerült csökkenteni a hátrányt. Sőt, Sándor „időntúli” büntetőjével szünetig 12 pontra tornászták előnyüket a fehérvá­riak. A második félidő első perce­iben a szekszárdiak voltak a kezdeményezőbbek. A 23. percben Kranyecz két szép tempóját és Madaras második tripláját követően még éltek a Szekszárd reményei, hiszen si­került 56^49-re felzárkóznia. A következő hét percben azonban „leült” a KSC és az egykori szekszárdi center, Zerényi át­vette a pihenő Knábel feladatát: megállás nélkül szedte a lepat­tanókat, melyekből rendre pon­tokat szerzett. A félidő derekán 20 pontra nőtt az Ikarus előnye: 74-54. Eldőlt a találkozó, s bár a következő hat perc ismét a vendégeké volt, mindez csak arra volt elég, hogy Kranyecz és Králik révén 86-74-re fel­zárkózzanak. A hajrában Zeré- nyiék ugyanis biztosan őrizték előnyüket. A taktikai elképzelésekből - ami a fehérváriak magas embe­reinek semlegesítését illette - ezúttal vajmi keveset sikerült megvalósítani. Ezért a sok do­bott pont ellenére ennek a gyenge védekezésnek csak ve­reség lehetett a következménye. Kitűnt: Knábel, Zerényi, illetve Králik, Kranyecz. (H-d) Bajai Bácska KSE-Dom- bóvári VMSE 87-66 (45-36). Baja, 500 néző. Y: Yáradi, dr. Páli. Baja: Takács (4/3), Csá- taljay (4), Tamás (29/6), Vu- jadinovics (23/3), Korcsok (18). Csere: Kovács Zs. (-), Rétháti (9/3). Edző: id. Vétek Frigyes. Dombóvár: Wright (9), Nagy L. (9/3), Erupkin (16/12), Kiss S. (12/6), Kiss A. (8). Csere: Krasznai (-), Ke- rényi (7/3), Bosznai (3/3), Szőke (2). Edző: Molnár Ist­ván. A mérkőzés első percei­ben 5-3-ra még a Dombóvár vezetett, de Tamás és Vujadi- novics kosaraival az 5. percben 14-5-re megugrottak a hazaiak. Wright eredményességének kö­szönhetően - aki ebben az idő­szakban hét pontot szerzett - a 9. percre 20-19-re felzárkózott a dombóvári együttes. A 18. percig nem tudta jelentősen nö­velni előnyét a bajai gárda, ek­kor 38-34 volt a találkozó ál­lása. A félidő hajrájában azon­ban jobbára csak a házigazdák voltak eredményesek, a vendé­gek mindössze két értékesített büntetővel tudták növelni pont­jaik számát. Szünet után hosszú időn ke­resztül nem csökkent a két együttes közötti különbség. Ez­után sajnos a dombóváriak négy percen keresztül egyetlen pontot sem tudtak elérni, így a 21. percben 67-50-re elhúztak a házigazdák. Az addig jó szá­zalékkal dobó Erupkint 4 sze­mélyi hibája miatt le kellett cserélni, és ezzel elszálltak a vendégek felzárkózási esélyei. Újból a bajaiak percei követ­keztek, a DVMSE gólképtelen­sége pedig tovább kísértett: újabb négy percig érintetlen maradt a hazaiak kosara. így a 36. percben 76-54-re módosult az állás, és ezt az előnyt a mér­kőzés végéig meg is tartották. A tipikusan négypontos ta­lálkozón a második játékrész közepétől a bajaiak egyre job­ban felőrölték a vendégek ere­jét. Kitűnt: Tamás, Vujadino- vics, Korcsok, illetve Erupkin, Kiss A. (gaál) Asztalitenisz NB I. Harmadik a Húsipari SE Húsipari SE Szekszárd- HCM 10:8. Nagyon megszen­vedett győzelméért a Húsipari SE gárdája. Bár a két páros és az első forduló után már 6:1-re is vezettek a szekszárdiak, egy kis megingás után egy pontra csökkent az előny (7:6). Dr. Zsemlye Gabriella három győ­zelme sokat jelentett, de Pata és Agárdi két-két győzelme is jó teljesítménynek mondható. Gyurik ezen a napon nem nyer­hetett egy mérkőzésnél többet. Sajnos, fejben nem tudott ott lenni a mérkőzéseken. Össz­pontosítás hiányában mindig elvesztette a fordulópontokat jelentő labdameneteket. A miskolciaknál a román idegenlégióst, Catanat ezen a találkozón nem lehetett le­győzni. Ellenállhatatlan, ag­resszív támadó játéka nagy lab­dabiztonsággal is párosult. Iga­zán csak Pata Teréz győzhette volna le, aki 2:1-es veresége el­lenére a két vesztett játszmát is megnyerhette volna. Összességében a két bajnoki pont megszerzése nagyon fon­tos volt. Ezzel tovább őrzik a szekszárdi lányok bronzérmes helyüket az alapbajnokságban. Győztesek: dr. Zsemlye 3, Agárdi, Pata T. 2-2, Gyurik 1, illetve a Gyurik-Pata T„ vala­mint a dr. Zsemlye-Agárdi pá­ros, illetve Catana 4, Fest 3, Masason 1. A kapus halála Az északi régió bajnokságában szereplő Pico de Regalados nevű portugál futballcsapat ka­pusa számára tragikus véget hozott egy bemelegítés. Albino Silva Ribeiro a soros bajnoki csata előtt lövéseket tett ártal­matlanná. Az egyiket azért nem tudta védeni, mert egyszerűen összeesett, a háló előtt eszmé­letlenül terült el a gyepen. A mentők azonnal kórházba szállították a „portást”, de mire a bragai intenzív osztályra ér­tek, Riberio már halott volt. Az első orvosi vizsgálat nem tudta megállapítani a halál okát. Navarrete második Jól szerepeltek a honi kardozók a bonni Világ Kupa-viadalon. Hárman is bejutottak a legjobb nyolc közé. Köves a negyed-, Ferjancsik az elődöntőben szenvedett vereséget. Navarrete eljutott a fináléig, ahol azonban alulmaradt az orosz Pozdnya- kovval szemben. A 25. sportlövő Európa-bajnokságon: Aranyérmes a magyar futócéllövő-csapat Nagyszerű magyar siker szü­letett a finnországi Vantaa vá­rosában zajló huszonötödik sportlövő légfegyveres Eu­rópa-bajnokságon. Az Ángyán József, Burkus Tamás, Sike József alkotta magyar csapat 1148 körös vi­lágcsúccsal nyerte a futócél- lövés vegyes számát. Az egyéni versenyben Burkus Tamás ezüstérmet szerzett a kontinensbajnoksá­gon. Totó • A totó 8. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Leverkusen-Bremen 1-2 2 2. B.München-Freiburg 2-2 x 3. Frankfurt-K. lautern 1-3 2 4. Bari-Padova 0-1 2 5. Brescia-Cagliari 2-3 2 6. Fiorentina-Inter 2-2 x 7. Milan-Cremonese 3-1 1 8. Napoli-Genoa 1-0 1 9. Parma-Lazio 2-0 1 10. Roma-Reggiana 2-0 1 11. Torino-Foggia 2-0 1 12. Ascoli-Andria 0-0 x 13. Vicenza-Udinese 2-1 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Palermo-Piacenza 0-2 2 Labdarúgó VÜNK A Bonyhádi SE a kupa döntőjében Bonyhádi SE-Sellye 3-2 (1- 2). Bonyhád, 150 néző. V: Kovácsi. Bonyhád: Bogaras (Kovács)- Szabó (Illés), Szto- ics, Stumpf, Guzorán- Bau­mann, Szlama, Kiss (Zsilka), Palkó- Babai (Papp), Dara­bos (Pfeifer). Edző: Kiss Já­nos. Sellye: Regős- Csorba, Knézics, Varga, Gyócsi (Se- vinger)- Becker, Kapusi, Vá­sáros, Koszér- Pfeifer, Pfaff. Edző: Lőrincz Sándor. A bonyhádi együttes 0-2-ről for­dította a maga javára a mérkő­zést, s győzelmével bekerült az Új Vasárnapi Dunántúli Napló Kupa döntőjébe. G: Kiss, Zsilka, Illés, illetve Pfeifer, Csorba. Bólyi Medosz-Bátaszéki SE 2-2 (1-1). Boly, 100 néző. V: Lente. Boly: Takaró (Cseh)- Kodalik, Mirkó, Ko- vacsics, Lieber- Schleich, Takács, Kljaics- Szíjas, Ba­uer, Váradi (Becker). Edző: Kresz László. Bátaszék: Ko­csis (Grill)- Izsák, Makk, Bo- jás, Scheppi- Péter, Brecska (Kőkuti), Keller (Deák), Po- zsár- Bozsolik, Pankovics. Edző: Fiath Tamás. A 90. percben szabadrúgásból lőtt góllal egyenlített a Boly a végig mezőnyfölényben és jól játszó bátaszékiek ellen. G: Váradi, Lieber, illetve Pankovics, Bo­zsolik. Előkészületi mérkőzések Paks-Kecskeméti TE 6-0 (4­0). Kecskemét, 300 néző. V: Szabó. Magabiztos győzelmet arattak az NB Il-es paksiak. Kádár 4, Fejes, Neudl. Parmalat FC II.-Dombó- vári FC 3-0 (3-0). Székesfe­hérvár, 100 néző. V: Makk. G: Wéninger, Róth, Doma. Dombóvári FC-Kapos- szekcső 4-1 (1-1). Kaposszek- cső, 150 néző. V: Horváth. G: Studer 2, Újvári 2, illetve Ko- ósz. Kovima FC-Kajdacs 3-2 (2-1). Szekszárd, 200 néző. V: Petrovics. G: Mészáros, Szabó, Bakalár, illetve Major 2. Szekszárdi Polgári SE- Kisdorog 1-0 (0-0). Szek­szárd, 50 néző. V: Anczló. G: Kara. Madocsa-Fadd 2-0 (1-0). Fadd, 50 néző. V: Molnár. G: Horváth 2. Ötöst kapott a Kormány! A Vasas csarnoka adott otthont tegnap délután a Blikk Kupáért kiírt Kormány-Mé- dia-válogatott labdarúgó mérkőzésnek. A találkozó kezdő­rúgását Horn Gyula miniszterelnök végezte el. A további­akban azonban az újságíróknak ment jobban, így végül 5-3 arányban a toliforgatók bizonyultak jobbnak. FEB-Reuters