Tolnai Népújság, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-19 / 273. szám

1994. november 19., szombat SPORT SÉPÚJSÁG 7 A hétvége sportműsora Szombat Kézilabda: Szekszárdon az 5. Sz. Általános Iskolában 8.30 órától folytatódik a Bakta Kupa. Kosárlabda: NB I: KSC Szekszárd-Univer KSC 16, Nagykőrösi KK-Atomerőmű SE 17 óra. NB II: Oroszlány- Szekszárdi Jokers 17 óra. Labdarúgás: NB Il-es ifjú­sági bajnokság: Pécsi VSK- Paks 10.30 és 12.30 óra. Női utánpótlás bajnokság: Quinter SE Bonyhád-László Kórház 13 óra. Röplabda: NB II: Székesfe­hérvári Color-Paksi RK 11 óra. Vasárnap Kosárlabda: Szekszárdon a sportcsarnokban 8 órától Szekszárd Kupa leány ka- dett-torna. Labdarúgás NB II: Paks-Dunaferr SE 13 óra. NB III: Balatonföldvár-Bá- taszék, Marcali-Gerjen, Komló-Bonyhád, Kisdorog- Bóly, Szekszárdi PSE-Balaton- lelle 13 óra. Megyei bajnokság: Harci KSC-Kajdacs (Szekszárdon, Scháffer), Decs-Dunaszent- györgy (Maraszin), Tolna- Paksi SE (Kerekes), Döbrö- köz-Tevel (Tóth Z.), Tamási- Aparhant (Albert), Nagymá- nyok-Dombóvár (Krekó), Si- montomya-Fadd (Bányai), Kakasd-Nagydorog (Lubas- tyik) 13 óra. Körzeti bajnokság: Len- gyel-Bonyhádvarasd (Kiss), Závod-Mucsfa (Tóth J.), Sza- kály-Magyarkeszi (Horváth L.), Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Dalmand (Kajtár), Szakcs-Hőgyész (Sebestyén), Ozora-Pincehely (Zádori), Nak-Kocsola (Dombóváron, Rácz), Majos-Szálka (Tóth F.), Báta-Szedres (Patrik), Cikó- Alsónána (Bónyai), Zomba- Harc (Hegyi), Izmény-Györe (Deák), Kéty-Bonyhádbör- zsöny (Biszak), Sióagárd-Bá- taapáti (Szakács), őcsény- Szekszárdi KOVIMA FC (Nagy Gy.) 13 óra. Földi Attila Európa-bajnok Földi Attila a posta közre­működésével vált Európá­ba jnokká! A magyar erőemelő szeptember elején az angliai junior EB-n ezüstérmet szer­zett, utólag azonban győztessé nyilvánították. A kontinentá­lis szövetségtől (EPF) a hazai szövetség ugyanis megkapta a hivatalos értesítést Földi „be- aranyozásáról". A győztesnek nyilvánított szlovák Jan Ger- manust ugyanis doppingsze­rek használata miatt megfosz­tották aranyérmétől, s Földi Attila pedig lépett egyet a do­bogón. .. „Megpróbáljuk a magasabb osztályba lépés elérését" A Kiss-ikerpár ismét egy csapatban szórja a kosarakat Nem igazán gyakori jelen­ség a sport világában, hogy testvérek ugyanazon csapat­ban játsszanak. Történetünk főszereplőinek személyi iga­zolványában ráadásul - „megspékelve a fehér holló je­lenséget" - a születési dátu­mok is egyeznek, ugyanis ik­rek. A Kiss testvérpárról - At­tiláról és Sándorról - van szó, akik az idei szezon kezdetétől - nyugodtan leírhatjuk - osz­lopos tagjai az NB I. ^"-cso­portjában szereplő, és ott me­rész álmokat szövögető Dom­bóvári VMSE kosárlabda szakosztályának. Bármeny­nyire hihetelenül is hangzik, de az élet úgy hozta, hogy ko­rábban már három csapatban is pályára léptek így párosán. Nevezetesen Hódmezővásár­helyen, a Zalaegerszegi TE-ben és a Kaposvári Tán­csicsban. Az ikrek 14 éves koruktól hódolnak a kosárlabdázásnak. Azóta Attila 92 ifjúsági válo­gatottság mellett 2-2 magyar bajnoki címet és kupagyőzel­met tudhat magáénak, míg Sándor 82 ifjúsági- és egysze­res B-válogatottság, valamint egy bajnoki ezüstérem büszke tulajdonosa. Kettejük magas­sági versenye mindössze egy centiméterrel „dőlt el" Sanyi javára, aki pontosan két mé­terre nyúlt. Olyannyira sok a hasonlóság közöttük, hogy ha mezszámuk nem térne el (Sa­nyi a 10-es, míg Attila a 13-as trikó gazdája), a tudósító bi­zony gondban lenne, hogyan is különböztesse meg őket egymástól. Németh József ve­zetőedző csapatában a bedobó poszton próbálnak mara­dandó élményt nyújtani a vasutas-szurkolóknak. — Hogyan kerültek Dombó­várra? — Miután lejárt a szerző­désem Zalaegerszegen, egy lelkes egyéni vállalkozó, Ka­sza Béla segítségével lettem a vasutasgárda játékosa - kezdi Attila. — Hat évvel korábban már játszottam Dombóváron, most Kaposvárról tettem át a szék­helyemet - folytatja a „tesó". — Milyen a kapcsolatuk a többi játékossal? — Kifejezetten jó, hamar befogadtak minket a társak, és úgy érezzük mindkettőnknek sikerült beilleszkedni - vágják rá szinte egyszerre. — Mi a véleményük: továbbra is álom marad, vagy valósággá válik a Dombóvári VMSE „A"-csoportba való feljutása? — Elképzelhető, hogy sike­rül, bár szerintünk roppant nehéz lesz. Mindenesetre játé­kostársainkkal együtt meg­próbáljuk a magasabb osz­tályba lépés elérését, hiszen tudjuk, lelkes szurkológár­dánk már nagyon várja, hogy ismét - mint annak idején Mi- edzikék - komoly csapatokat láthasson Dombóváron.-gaál- fotó: ótós Kiss Attila és Sándor egy bajnoki mérkőzés fáradalmai után Kosárlabda NB I. rt Egyetemistákat oktattak" a vasutasok Dombóvári VMSE-Veszp- rémi Egyetem Csopak Rt. 72- 66 (36-36), Veszprém, 400 néző. V: Forrai, Szlávik. Dombóvár: Wright (4), Nagy L. (16/3), Erupkin (4), Kiss S. (18/3), Kiss A. (22). Csere: Panta (-), Kerényi (8), Molnár (-), Halmai (-), Bosznai (-). Edző: Németh József. Veszp­rém: Pisch (13), Varga (19), Góczán (11), Véh (6/3), Bozi (15/3). Csere: Fülöp (-), Bu- zási (2), Kohán (-), Fekete (-), Kontics (-). Edző: Petőfi La­jos. Nagyon jól kezdtek a veszprémiek, a 2. percben 9- 0-ra vezettek. Az első 8 perc­ben jól tartotta magát a Veszp­rém, hisz ekkor 13-7-es hazai előnyt mutatott az eredmény- jelző. A dombóváriak ezután Kiss A. sorozatos kosaraival 17-17-nél utolérték a hazaia­kat, majd a 10. percben 20- 17-re fordítottak. Ekkor meg­torpantak a veszprémiek, a palánk alatt sok labdát elvétet­tek. Rendkívül izgalmasan alakult a félidei hajrá. Két-két ponttal rendre a vendégek ve­zettek, de végül 36-36-os fél­idei eredmény alakult ki. A második félidőre döntő fölénybe került a vasutas­gárda a fokozatosan elfáradó hazaiakkal szemben. A 30. percben már nyolc pontra nö­velték előnyüket, 57-49. Mindkét csapat alaposan rá­kapcsolt, egymást követték a gyors kosarak, de az irányítást a vendégek nem engedték ki a kezükből. A 33. percben 66- 53-nál azonban mindkét csa­pat „megállt", csaknem há­rom perces kosárszünet kö­vetkezett. Ekkor kicsit lazítot­tak a vasutasok, amit ki is használtak a lelkes, elveszett labdát nem ismerő hazaiak. A veszprémiek pillanatok alatt hat pontra, 68-62-re felzárkóz­tak, s kis szerencsével akár be­érhették volna ellenfelüket. De a véghajrá kiélezett percei­ben ismét érvényesült a ven­dégek nagyobb rutinja, akik a kellő pillanatokban két-két pontot szereztek. Ritkán látható jóiramú mér­kőzést láthatott a közönség. A házigazdák kissé megszoron­gatták az időnként „rövidzár­lattal küszködő" dombóvári­akat, de végül is a jobb játéke­rőt képviselő, rutinosabb ven­dégek magabiztos győzelmet arattak. Jók: Nagy L., Kiss S., Kiss A. illetve Pisch, Varga, Bozi. Flaskár István November 26-án és december 3-án: Kiválasztó a megyei serdülő- és ifiválogatottba A Tolna Megyei Labda­rúgó Szövetség Utánpótlás Bizottsága 1994. november 26-án és december 3-án szombaton 9 órakor kivá­lasztó mérkőzéseket rendez Szekszárdon, a Városi sport­telepen. Az Utánpótlás Bizottság vezetői kérik a megye vala­mennyi labdarúgó szakosz­tályát (a Paksi ASE kivételé­vel), hogy a tehetséges, me­gyeválogatottságra alkal­mas játékosaikat feltétlenül küldjék el a ki választóra. A tehetséges játékosok egyéni elhatározás alapján is je­lentkezhetnek a Városi sporttelepen. A serdülő korosztályban eddig még nem igazolt, de megfelelő já­tékügyességgel rendelkező gyermekek jelentkezését is várják. Korosztályok: Ifjúságiak: az 1977. augusztus 1. és 1979. július 31. között szü­letettek; serdülők: az 1979. augusztus 1. és 1981. július 31. között születettek. A jelentkezők mindkét napon labdarúgócipőt vi­gyenek magukkal, az úti­költséget a megyei szövet­ség Utánpótlás Bizottsága a helyszínen megtéríti. NB III-as ifibajnokság Dráva-csoport 1. Szekszárd 2. DD Gáz 3. Komló 4. Bonyhád 14 13 14 10 14 10 14 10 5. Rákóczi KC 14 6. Letenye 7. Marcali 8. Gerien 9. Siótok 10. Bátaszék 11. Kisdorog 12. Nagyatád 13. Boly 14. B.lelle 15. Barcs 16. Sellye 2 2 4 2 6 5 5 6 6- 9 2 8 2 10 1 11 3 10 2 11 49- 6 42- 15 31- 9 46- 11 33- 18 33- 29 35- 19 33- 26 36- 20 45- 41 26- 46 22- 36 10- 45 14- 76 17- 45 6- 40 Olasz szégyen „Sacchi, takarodj!" - ezzel a mondattal a címlapján jelent meg a Corriere dello Sport, miután Olaszország 2-1-re ki­kapott Horvátországtól. Ar- rigo Sacchi szövetségi kapi­tány azzal érvelt, hogy fiai félve léptek pályára, majd kije­lentette: „Nem mondok le!" Sípszó előtt NB II: Paks-Dunaferr SE: 13 óra. V: Holczimmer. Mihalecz István: — Simán kaptunk ki Szombathelyen, úgy, hogy csak szemmel követtük a játé­kot és az ellenfeleket. Vissza­fogottságunkra jellemző, hogy a labdát lényegesen többet bir­tokló hazai csapat kettővel több sárgalapot gyűjtött, mint mi, akik a találkozó nagy ré­szében védekeztünk. Sánta kivételével a teljes keret egészséges, de azt, hogy lesz-e változás a kezdőcsapatban, s ha igen, az milyen mértékű, még nem döntöttem el. Soron következő ellenfelünk a baj­noki rajtnál feljutásról nyüat- kozott. Jelenlegi eredményei és helyezése ugyan távol van a cél elérésétől, azonban véle­ményem most is az, hogy cso­portunk egyik legerősebb já­tékosállományával a Dunaferr rendelkezik. Teljesítményükre a szélsőségek a jellemzők, s bizony, aki félvállról veszi őket, könnyen kijózanodhat egy kiadós pofon után. Há­zunk táján természetesen nagy ellenérzéssel fogadtuk a megóvott mérkőzéssel kap­csolatos döntést. Úgy gondo­lom azonban, hogy nekünk az a dolgunk, hogy becsületesen készüljünk továbbra is az előt­tünk álló feladatokra és minél több ponttal zárjuk az őszt. Vezetőink pedig mindent el­követnek azért, hogy a pályán egyszer már elért győzelmün­ket hagyják jóvá. Nagy odafi­gyeléssel és bátran futballozva győzni akarunk a hétvégén. Mausz- Neudl, Dzsino- vics, Jenei, Nagy Z.- Bozsér, Kovács, Búzás, Orosz- Babati vagy Kádár, Horváth. NB III: Szekszárdi PSE-Balaton- lelle: 13 óra. V: Czakó. Laki Zoltán: — Az előző forduló­ban pontot szerzett a csapat, ám nagyobb odafigyeléssel akár győztesként is kikerül­hettünk volna a bólyi 90 perc­ből. Az évadzáró mérkőzés következik, amelyen remélem minden játékosunk maximális teljesítményre törekszik an­nak érdekében, hogy az 1994-es idényt ne a vesztes ke­serű szájízével búcsúztassuk. Lehetőségeink behatároltak, de bízom benne, hogy akik pá­lyára lépnek, azok mindent elkövetnek a siker érdekében. A sérüléséből felépült Mészá­ros újra elfoglalja helyét a kezdő csapatban. Cziráki- Novák, Kvanduk, Kara, Kovács- Horváth, Mé­száros, Márkus vagy Cseke, Kárpáti- Juhász vagy Kál­mán, Pusztai. Balatonföldvár-Bátaszék: 13 óra. V: Ábrahám. Fiath Tamás: — Az elmúlt héten rendkívül jó játékkal szóra­koztattuk a közönségünket és vertük a Sellye csapatát. Jó lenne a formánkat erre a hét­végére is átmenteni, javítani eddigi idegenbeli szereplé­sünkön. Vasárnap nehéz ki­lencven perc vár ránk a Bala­ton partján, győzelem esetén kedvező pozícióban zárhat­nánk az őszi szezont. Ezúton köszönném meg támogató­inknak és szurkolóinknak a bizalmat. Kocsis- Izsák, Pozsár, Bo- jás, Kőkúti- Péter, Szentmár- toni, Szabados- Bozsolik, Pankovics, Papp v. Keller. Komló-Bonyhád: 13 óra. V: Böröczi. Kiss János: — Saj­nos, a Barcs ellen nem sikerült begyűjteni a három pontot. Mindent elkövettünk a győze­lem érdekében, de a túlzott akarás görcsössé tette a csapa­tot. Vasárnap Komlón igen nehéz erőpróba vár ránk, en­nek ellenére megpróbáljuk korrigálni legutóbbi hibánkat, s legalább az egyik pontot megszerezni. Sztoics és Babai sárga lapok miatt nem játsz­hat. Összeállítást a mérkőzés előtt hirdetek. Kisdorog-Bóly: 13 óra. V: Cservölgyi. Horváth Péter:— Nagyatádon egy már elve­szettnek tűnő mérkőzésen szereztünk pontot úgy, hogy a hajrában akár nyerhettünk is volna. Sorozatban a negyedik döntetlenünket játszottuk, ami a hárompontos rendszer­ben vajmi keveset ér. Gyenge vigasz, hogy riválisaink is csak egy pontot kasszíroztak. Az őszi évad utolsó mérkőzé­sén győzni szeretnénk az egyelőre kieső helyen tanyázó Boly ellen. Hétközben víz alatt állt a pályánk, így nem a játék, hanem a küzdelem fog majd dominálni. Viszmeg sárgala­pos eltiltását tölti. Kiss- Ercsi, Varga, Stölkler R., Endeli- Mácsik, Vecsei, Horváth, Pető- Bíró, Boros. Marcali-Gerjen: 13 óra. V: Harangozó. Kalmár Ferenc: — A szezonzáró mérkőzésen már kettős szerep vár rám, hi­szen játékos-edzőként debütá­lok. Marcaliban szeretnénk fe­ledtetni a Komló elleni gyenge második félidőnket. Még egy­szer nem fordulhat elő, hogy a hajrára leeresztve, lélektelenül futballozunk. Miután min­denki egészséges, így a leg­jobb összeállításban léphe­tünk pályára. A kupameccsen legutóbb kikaptunk Marcali­ban, ezért most a törlesztés vágyával utazunk. Blazsó- Fodor, Kalmár, Szabó L.- Farsang, Szabó T., Somogyi, Gyenis, Taba- Vo- lár, Nagy Zs. Kézilabda NB I. Az első idegenbeli pontszerzés TFSE-Szigma Szekszárd KSC 20-20 (9-11). Alkotás utca, 300 néző. V: Ihász Zs., Ihász I. TFSE: Varsányi- Hu­szár 1, Tóth 2, Fóris 3, Erdei 2, Takács, Balogh B. 11/8. Csere: Balogh J. (kapus), Ferling 1. Edző: Fekete Béla. Szigma Szekszárd: Marlyin- Csáki 1/1, Sklar 3, Cseri 2, Mácsai 1, Oravecz 8/6, Bálintné 4. Csere: Flick (kapus) 1, Czi- rok. Edző: Pánczél Barabás. A főiskolások kezdhették a játé­kot, de egy elpuskázott átlö- vés után már a Szigma tá­madhatott. Csáki megmozdu­lását belemenésnek ítélték a játékvezetők és az ellentáma­dásból Fóris révén a harmadik percben vezetéshez jutottak a házigazdák. Ezután átvette a játék irányítását a Szigma, és Sklar vezérletével 5-2-re elhú­zott. Remekül védekeztek a szekszárdiak, a fővárosiak lö­vései rendre a sáncoló játéko­sok vagy Marlyin kapus kezé­ben landoltak. Az első hét gól megszületése után percekig nem változott a mérkőzés ál­lása. A 13. percben Fóris lab­dája csattant a keresztlécen, a kipattanóból Bálintné volt eredményes, így a félidő kö­zepén már négy gólra nőtt a vendégek előnye. A folytatás­ban némileg magukra találtak a házigazdák, a 18. percben Ferling és a válogatott Balogh B. révén két gólra felzárkóz­tak. Az első játékrész hajrájá­ban fergeteges buzdításba kezdett a hazai közönség, aminek következtében „felpö­rögtek" a hazaiak és csak a csereként beállt Flick nagy­szerű védéseinek volt kö­szönhető, hogy nem döntetlen állással térhettek pihenőre a csapatok. Á fordulás után Balogh B. két akciógóljának köszönhe­tően egy perc alatt kigyenlí- tett, sőt vezetést is szerzett a tanárjelöltek gárdája. A másik oldalon a 34. percben Sklart egy belemenést követően le kellett támogatni a pályáról. A folytatásban felváltva estek a találatok, egyik együttes sem tudott jelentős előnyre szert tenni. Á 43. percben Oravecz és az időközben visszaállt Sklar remek összjátéka után ismét két gólra nőtt a Szigma előnye: 14-16. A legrosszabb lélektani pillanatban, három perccel a lefújás előtt egyenlí­tett a fővárosi együttes. A „Flick-cselnek" köszönhetően az 58. percben ismét vezetés­hez jutott a Szekszárd: 18-19. A mérkőzés utolsó pillanatai­ban hatalmas izgalmak köze­pette a TFSE javára ítéltek büntetőt és Balogh B. nem hi­bázott. A magabiztosan és lelkesen játszó vendégek végig közel álltak a győzelem megszerzé­séhez, de a véghajrában meg­remegett a kezük. Az egy pont megszerzése így is dicséretes teljesítmény. Jók: Balogh B., il­letve Oravecz, Sklar, Bálintné.-lódi-