Tolnai Népújság, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-28 / 280. szám

6 »ÚJSÁG SPORT 1994. november 28., hétfő A labdarúgó Renimpex-DC kispályás teremtornán: A szentgyörgyiek megfricskázták a paksi kupagyőztest Kajdacsi (jobbról) és paksi játékos harca a labdáért Kosárlabda NB I. A Paks méretes zakót szabott a Fehér­várra, a Sopron pedig a Szekszárdra Stan (jobbról) 11 ponttal járult a paksi csapat győzelméhez A teremtornáknak, legyen az bármilyen szintű is, sikerük van, a szurkolók szívesen ve­szik az ilyen rendezvényeket, így volt ez Pakson is, ahol négy megyei csapat - Gerjen, Kajdacs, Dunaszentgyörgy és a Paksi SE. - részvételével rendezték meg az első Re­nimpex-DC kispályás labda­rúgó teremtornát. A kétszer 25 perces játékidőben potyogtak a gólok, helyenként élvezetes összecsapásokat láthatott a közönség. A körmérkőzéses rendszerben lebonyolított tor­nán a házigazdák mutatták az igazi teremfocit, kimagaslot­tak a mezőnyből. Ez még ak­kor is igaz, ha a zárómérkőzé­sen a megyei rivális Duna­szentgyörgy alaposan „fel­szívta magát" és megleckéz­tette a kicsit kényelmeskedő paksiakat. A tornát a tervek szerint évenként megrendezik majd, s ez igazán örvendetes. Viszont a közönség kiszolgálásában, tájékoztatásában (a sajtóról már nem is beszélve) remélhe­tőleg jövőre már előbbre lép­nek. Eredmények: Paksi SE- Gerjen 15-7 (7-2). A szoros­nak indult mérkőzésen az első félidőben minden eldőlt, s vé­gül könnyed paksi győzelem született. Ka j dacs-Dunaszentgyörgy 5-4 (4—3). Háromgólos vezetés után is képesek voltak a szentgyörgyiek veszíteni. Paksi SE-Kajdacs 18-5 (7- 2). A házigazdák 4-0-ra állva hagyták ellenfelüket, majd tetszés szerint lőtték góljaikat. Dunaszentgyörgy-Gerjen 8-5 (6-2). A Gerjen szerzett vezetést, de a szentgyörgyi- eknek nem okozott gondot a győzelem kiharcolása. Gerjen-Kajdacs 18-9 (7-4). A találkozó 5-4-ig még szoros volt, aztán a kajdacsiak telje­sen elkészültek erejükkel. Dunaszentgyörgy-Paksi SE 7-4 (3-2). A presztízs mér­kőzésen végig a Dunaszent- györgynél volt az előny. Végeredmény: 1. Paksi SE 4 (37-20), 2. Dunaszentgyörgy 4 (19-14), 3. Gerjen 2, 4. Kajdacs 0 ponttal. A torna gólkirálya Szabó Tibor (Gerjen) lett. A legjobb mezőnyjátékos különdíját is Szabó Tibor érdemelte ki. A legjobb kapusnak Mészáros Gábor (Dunaszentgyörgy), a legjobb paksi mezőnyjátékos­nak Benedeczki Ferenc bizo­nyult. Atomerőmű SE-Fehérvár KC 91-57 (40-32). Paks, 500 néző. V: Szamos, Verbényi. Atomerőmű SE: Hosszú (6/6), Sinevici (2), Mokos (3/3), Stan (11), Gulyás (29). Csere: Pálkerti (14/6), Doma (8/3), Muntean (11), Gócs (7/3). Edző: Simon Károly. Fehér­vár KC: Zboray (6/3), Kertész (5), Gombos (11/3), Gosztonyi (15/3), Veress (8). Csere: Du­dás (2), Kajtor (2), Kablar (5/3), Andó (-), Takács (3/3). Edző: Zsigmond Mihály. Hosszú távoli dobásával a ha­zaiak szerezték meg a veze­tést, de a szurkolók által várt sikeres folytatás még elma­radt. Az első percekben ugyanis főleg Gombos és Gosztonyi kosaraival jól tar­totta magát a Fehérvár KC, s a 10. percben csupán 17-16 volt az atomosok javára. Nem kis meglepetésre a jóval alacso­nyabb fehérváriak sok lepat­tanót szereztek ebben az idő­szakban. A paksiak hármas cserével próbálkoztak, de ez is kevésnek bizonyult. A 12. perc végén az éppenhogy be­állt Kablar 22-22-re egyenlí­tett. Pálkerti dobott ekkor egy triplát, s ez végre lendületet adott az ASE-nak, ha lassan is, de nőtt az előny. A félidő utolsó hat percében a hazai­aknál már a fiatalok játszottak, a kezdőcsapat a kispadon ült. Eközben 34-24-re módosult az eredmény, s ebből nyolcpon­tos előny meg is maradt szü­netig. A pihenő után már nem volt kérdéses, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. Az addig nem túl eredményes Gulyás egyre jobban belendült, sorra érte el pontjait, s Pálkertiben igazán méltó társra is talált. Az irányító remekül osztoga­tott, sőt, a kosarakra is futotta erejéből. A vendégek egyre inkább beletörődtek a sor­sukba, hat perccel a lefújás előtt már 70-45-öt mutatott az eredményjelző. Az utolsó per­cek amolyan örömkosárlabdát hoztak, a hézagos védekezé­sek miatt néhány látványos kosarat is láthattunk. Az első félidőben látottak még nem sejtették, hogy a vé­gén ilyen sima paksi győze­lem születik. Fordulás után viszont nagyot változott a ha­zaiak játéka - a két fiatal, Gócs és Doma hétről-hétre egyre markánsabb játékkal rukkol ki - és teljesen megérdemelten nyertek ilyen különbséggel is. Kitűnt: Gulyás, Pálkerti, il­letve Gombos, Gosztonyi. Medgyesy Ferenc Dombóvári VMSE-MA- LÉV OCC 84-74 (59-38). Bu­dapest, 150 néző. V: Bukta, Kovács A. Dombóvár: Wright (16) , Nagy L. (15/9), Kiss S. (17) , Halmai (8), Kiss A. (13/3). Csere: Kerényi (9), Bosznai (6), Trupp (-), Mol­nár (-). Edző: Németh József. MALÉV: Papp (3), Hersch (-), Judik (5), Demeter (16), Já­nosi (-). Csere: Misek (8), Molnár (2), Hász (-), Zsarkov (22), Abeljanov (18). Edző: Domokos Árpád. A sérült Erupkin csak a nézőtéren fog­lalt helyet, Németh edző pi­hentette a Salgótarján elleni rangadóra. A dombóváriak mestere óvatosságra intette csapatát a sok egykori váloga­tottat felvonultató házigazdák ellen, s gyors játékot, agresz- szív védekezést kért. Intelmeit a játékosok az első félidőben meg is fogadták, tetszés sze­rint érték el pontjaikat. A 6. percben 14-A, majd öt perccel később már 31-14 volt a talál­kozó állása. Két perccel a fél­idő lefújása előtt már 27 pontra nőtt a DVMSE előnye, melyben Wright, Nagy L. és Kiss S. ponterőssége döntőnek bizonyult. Fordulás után Németh edző frissíteni próbált, s az addig kevesebbet játszóknak is bi­zonyítási lehetőséget adott. Sajnos, ez az elképzelés nem vált valóra, hiszen hét perc alatt a vasutasok a 16 dobási kísérletükből mindössze két­szer voltak eredményesek. A 27. percben 63-54-re felzárkó­zott a MALÉV. Továbbra is partiban maradtak Abeljano- vék, akik a 38. percre hátrá­nyukat ledolgozva 73-73-ra egyenlítettek. így aztán fölöt­tébb izgalmassá vált a végjá­ték, melyben a dombóváriak „összekapták" magukat és csupán egyetlen pontot enge­délyeztek a repülősöknek. Á csapatot elkísérő lelkes szurkolók buzdítása köze­pette kiharcolt dombóvári győzelem, valamint a Nyí­regyháza veresége azt ered­ményezte, hogy a B-csoport első helyéért holtverseny ala­kult ki. Kitűnt: Wright, Kiss S., Halmai, illetve Abeljanov, Zsarkov, Demeter. Gaál István Soproni Postás-KSC Szek- szárd 93-56 (44-34). Sopron, 200 néző. V: Forrai, Galam­bos. Sopron: Veres Margit (14/6), Ambrus (21), Veres Mónika (19/9), Kalacseva (16), Szilágyi (8). Csere: No- vák (7/3), Bencze (-), Csuka (2), Bellovai (6). Edző: Szabó Ödön, Szendrey Tibor. Szek- szárd: Berkó (4), Madaras (6), Králik (13/3), Szeliversztova (13), Gabidullina (11/3). Csere: Szabó M. (5), Nagy R. (-), Nagy A. (4), Kranyecz (-). Edző: Murvai Árpád, Chris- tián Anikó. „Vadonatúj" ötössel kezdett a Szekszárd, először lépett pályára a nem­rég igazolt Gabidullina, a há­rom idegenlégiós közül ezút­tal Badics nem játszott. Még egy perc sem telt el a találko­zóból, s máris 6-0-ra vezettek a házigazdák. A következő percben ugyan Králik és Sze­liversztova révén két szek­szárdi kosár következett, de ezzel el is lőtték puskaporukat a vendégek. Hat percen ke­resztül mindössze négy pon­tot dobtak büntetőből, a Pos­tás viszont rendre betalált és a 8. percben 25-8-ra megugrott. Hiába kérte ki Murvai edző második idejét is, nem sikerült összerázni csapatát. Továbbra is a soproniak irányították a játékot, mind védekezésben, mind támadásban az ő akara­tuk érvényesült. A félidő de­rekára alábbhagyott a hazaiak lendülete, a 12. percben Gabi­dullina megszerezte első szekszárdi kosarát, s ez úgy tűnt, hogy megnyugtatja a vendégeket. Feljavult a véde­kezésük, támadásaikat sem kapkodták el, fokozatosan csökkentették hátrányukat és a félidő végére sikerült 10 pontra felzárkózni. A második játékrész első harmadában fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok. Elég sok hi­bával játszott mindkét együt­tes, a 26. percben azonban 12 pontos hazai vezetésnél (50— 38) Veres Mónika tripláját kö­vetően megindult a soproni henger. Összeroppant a KSC és a két Veres vezérletével tet­szés szerint érték el kosaraikat a házigazdák. A 33. percben Veres Margit hárompontos ta­lálatával már 23 pontra nőtt a Postás előnye: 73-50. A Szek­szárd kulcsemberei közül senki nem akadt, aki össze­fogta volna a csapatot. Murvai edző gyakori cserékkel pró­bálta megtörni a hazai roha­mokat, sajnos, kevés sikerrel. Változatlanul óriási fölényben játszottak a vendéglátók. Az utolsó hét percben a Postás 20 pontjára mindössze hattal tudtak a vendégek válaszolni, így alakult ki a nagykülönb­ségű vereség. A minden tekintetben jobb soproni együttes a látottak alapján a vártnál biztosabban, ilyen arányban is megérde­melten győzött. A hazaiaknak ezen az estén nem volt gyenge pontja, a Szekszárdban vi­szont mindössze Králik nyúj­tott elfogadható teljesítményt. (H-d) Noszály 150. Az elődöntős fellépés a végállomást jelen­tette Noszály Sándornak a szlovéniai nemzet­közi férfi tenisztornán, ám a magyar versenyző szereplése így is várakozáson felül jól sikerült. A válogatott játékos a Rogaska Slatina-i, 50 ezer dollár összdíjazású viadalon az egyesben a fináléba jutásért a cseh Radomir Vasekkal ke­rült szembe, aki két szettben, 6:4, 6:3 arányban győzött. Ezzel együtt Noszály 26 ATP-pontot érdemelt ki, és a világranglista 150. helyére lé­pett előre. M.F. Fotó: Ó. R. Motorola 7200. 7200 Ft-ért*, kamatmentesen! * Érdemes részletesen is szemügyre venni a Motorola 7200-as mobil- telefont. Most ugyanis kamat­mentes részletre is az Öné lehet, így csak 7200 Ft-ra van szüksége, hogy akár már ma használhassa mobiltele­fonját, ha Pannon GSM előfizetést vásárol. És a további részletek? 12 hónapon át Önnek csak havi 7200 Ft-ot jelentenek. Sőt! A részletek tartal­mazzák az egyéves <8> MOTOROLA biztosítási díjat is, hogy az új évben Ön nyugodtan használhassa mobiltelefonját. Motorola 7200 kamatmentes részletre! Sze­retettel várjuk Önt alábbi viszonteladóinknál: Perfect Phone Kft., 7100 Szekszárd, Rákóczy út 2., tel.: (74) 311-792, Global 900 Kft., 7100 Szekszárd, Széchenyi Üzletház, tel.: (74) 315-085, Pír Kft., 7030 Paks, Újtemplom úti üzletsor, tel.: (75) 312-584. (Az árak az ÁFA-t nem tartalmazzák.) PANNON QSM