Tolnai Népújság, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-28 / 280. szám

1994. november 28., hétfő SPORT «ÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II. Vereség és két kiállítás az őszi utolsó vendégjátékon Labdarúgó NB I. Az Újpesti TE az őszi bajnok ßajnoki táblázatok NBI 1. Újpesti TE 15 10 3 2 43-18 33 2. Ferencváros 15 10 2 3 35-20 32 3. Kispest 15 9 2 4 34-18 29 4. BVSC 15 9 1 5 34-21 28 5. Békéscsaba 15 7 5 3 26-20 26 6. Debrecen 15 7 2 6 19-22 23 7. ZTE 15 7 2 6 22-32 23 8. Vác 15 6 3 6 22-23 21 9. PMSC 15 6 3 6 18-24 21 10. Nagykanizsa 15 5 2 8 16-35 17 11. Csepel 15 4 4 7 14-16 16 12. Stadler FC 15 4 3 8 13-19 15 13. ETO FC Győr 15 5 2 8 17-20 14 14. Sopron 15 3 4 8 26-31 13 15. Vasas 15 3 3 9 20-27 12 16. Parmalat FC 15 2 5 8 14-27 11 NB II. Nyugati csoport 1. BKV Előre 15 9 3 3 27-18 30 2. Siófok 15 8 4 3 27-13 28 3. Sz.halombatta 15 8 4 3 26-22 28 4. Mohács 15 8 3 4 23-14 27 5. Budafok 15 7 4 4 22-20 25 6. Haladás VSE 15 8­7 29-21 24 7. Veszprém 15 6 6 3 16- 9 24 8. Keszthely 14 6 5 3 24-16 23 9. Baja 15 6 4 5 24-29 22 10. Dunaferr 15 4 7 4 10- 8 19 11. Paks 14 5 3 6 16-18 18 12. ESMTK 15 5 1 9 12-27 16 13. Tatabánya 15 4 2 9 14-21 14 14. Soproni Táv. 15 4 2 9 20-28 14 15. Beremend 15 4 1 10 20-28 13 16. PVSK 15 1 3 11 8-26 6 Megyjegyzés: *= 3 büntetőpont levonva Triatlon vb: Magyar ezüstérem A magyar triatlon sport első világbajnoki érmét ünnepelte az új-zélandi Wellington vá­rosában. A felnőtt és junior ka­tegóriában 57 nemzet 1400 versenyzőjének részvételével rendezett világbajnokságon a Molnár Erika, Pécsi Nikolett, Straubinger Györgyi összeté­telű magyar junior női csapat ezüstérmet nyert. A viadal egyébiránt átütő ausztrál si­kert hozott, hiszen a megsze­rezhető nyolc aranyéremből hetet gyűjtöttek be, csupán a felnőttek egyéni versenyében a 21 esztendős angol Spencer Smith-nek sikerült megszakí­tani a kivételes győzelmi so­rozatot. A junior női egyéni ver­senyben Molnár Erika a 6., Pé­csi Nikolett a 7., Straubinger Györgyi a 13. helyen fejezte be a versenyt. A junior világbaj­noki címet a nőknél az auszt­rál Clare Carney, a férfiaknál honfitársa, Ben Bright szerezte meg. A felnőtt férfiak erőpró­báján egyetlen magyar ver­senyző, Györffy Ákos indult, ő az egyéni versenyben a 71. helyezést érte el. így kellett volna! A totó 47. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Csepel-Újpest 1-1 x 2. Ferencváros-Stadler FC 2-0 1 3. Dresden-Karlsruhe 1-1 x 4. Freiburg-Vß Stuttgart 2-0 1 5. B. München-Leverk. 2-1 1 6.1.FC Köln-1860 Münch. 2-1 1 7. Hamburg-K. lautem 0-0 x 8. M. gladbach-Dortm. 3-3 x 9. Brescia-Bari 1-2 2 10. Fiorentina-Sampdoria 2-2 x 11. Lazio-Roma 0-3 2 12. Padova-Juventus 1-2 2 13. Torino-Milan megáll, x Plusz 1 mérkőzés: 14. Foggia-Napoli 1-1 x ESMTK-Hungaplast-Paks 1-0 (0-0). Ady E. u., 400 néző. V: Bába. ESMTK: Szűcs- Gabnai, Farkas, Ócsai, Balás- Simon, Magyar, Galántai, Kalvach- Kalóczkay (Argiro- pulosz a 66. percben), Né­meth. Edző: Ebedli Ferenc. Paks: Mausz- Jenei, Dzsino- vics, Kovács, Nagy Z.- Bo- zsér, Neudl, Búzás (Gracza a 63. percben), Orosz- Kádár, Horváth Á. (Babati a 46. percben). Edző: Mihalecz Ist­ván. Jól kezdett a Paks, előbb Kovács, majd Kádár szabad­rúgása akadt el az erzsébeti védőkön. A 10. percben Kal­vach nagyerejű szabadrúgása suhant el Mausz kapuja mel­lett. A 27. percben Kalvach ismét szabadrúgásból emelt Simon fejére, aki a hosszú ol­dalon három méterről fejelt kapura, ám Mausz óriási bra­vúrral szögletre tenyerelte a labdát. Két perc múlva újfent Kalvach veszélyeztetett, de 18 méteres lövése elkerülte a ka­put. A 35. percben Búzás csa­pott le a 16-oson belül a lab­dára, átemelt Horváth Á. elé, aki két lépésről a kapufát ta­lálta telibe. Két perc múlva Bozsér szándékosan megrúgta Kalvachot, ezért a játékvezető kiállította a paksi középpá­lyást. A 42. percben Neudl két szép csellel játszotta tisztára magát, majd 18 méterről lőtt, de a labda ha centiméterekkel is, elkerülte a bal felső sarkot. Egy percre rá Horváth Á. tört Dunaföldvári VKSE-Hon- véd Szondi SE 22-15 (13-6). Tolna, 500 néző. V: Gőzsy, Rákóczi. Dunaföldvár: Prin­ces- Dukai 2, Szauter 8, Jó- zsa, Hegedűs, Orova 5, Györkő 1. Csere: Takács 6, Flóris, Polgár. Edző: Orova Tamás. Ünnepélyes pillanatok vezették be a hazai pályán ve­retlen Dunaföldvár idényzáró mérkőzését. Előbb a csapat tagjai kaptak egy-egy virág­csokrot, majd a klubvezetés ajándék átnyújtása kíséreté­ben mondott köszönetét Kiss János dunaföldvári polgár­mesternek, aki főszponzor­ként minden segítséget meg­adott az elmúlt négy évben a Duna-parti együttesnek. Nagy taps kísérte annak az ajándék­nak az átadását is, mellyel a találkozót megtekintő Horst Häfnert, a német testvérváros, Weikersheim polgármesterét tisztelték meg a földvári egye­sület vezetői. Aztán Takács nyitotta a vendéglátó csapat góljai sorát, melyre a 3. percben jött a fe­hérvári válasz. Mindkét csa­pat felpörgette a tempót, a ro­hanásba bizony jócskán be­csúsztak hibák is, az 5. perc­ben 2-1 volt az állás. Kemé- nyedtek az összecsapások, el­sőként a vendégek kerültek be a büntető területen belülre, ahol Ócsai buktatta. A játék­vezető azonban nagyvona­lúan továbbot intett. A 47. percben, de még az első játék­részben Búzás nagyszerű át­adásai ugratta ki Horváthot, aki elhúzott a kifutó Szűcs mellett, de kissé kisodródva a beadását szögletre mentették a visszaérkező védők. Fordulás után az 50. perc­ben Búzás átadásával Nagy Z. iramodott meg, majd 24 mé­terről lőtt, de Szűcs magabiz­tosan hárított. Négy perccel később Balás 16 méteres, bal sarokra tartó lövését Mausz gyors vetődéssel tisztázta. Röviddel ezután ismét Balás lőtt 14 méterről, Mausz azon­ban lábbal mentett. A 60. percben Neudl szabálytalan­kodott a paksi térfél közepén, a játékvezető kissé elhamar­kodottan piros lapot mutatott fel a vendégek fiatal középpá­lyásának. A 75. percben Balás szerzett labdát a felező vonal­nál, Argiropuloszt szöktette a jobb szélen, akinek a beadását Galántai közelről kotorta a há­lóba. 1-0. A 82. percben Nagy Z. beadását Jenei centiméte­rekkel fejelte a bal alsó sarok mellé. A 87. percben Kádár labdájával Babati fordult ka­pura, de ballábas lövését bra­vúrral tornázta ki Szűcs. Egy perccel a találkozó lefújása előtt Orosz szabadrúgását Ba­bati csúsztatta kapura, a labda előbb a kapufára perdült, emberhátrányba, de kihúzták kapott gól nélkül. A 10. perc végén büntetőből 2-2-re egyenlített a Szondi SE. Az újabb emberelőnyös helyzet­ben hétméterest hibázott a földvári gárda, de Takács bombagólja, majd Szauter ta­lálata éltette a reményeket, a félidő derekán 5-4. Rákapcsolt a Dunaföldvár és a 21. perc­ben négy góllal, 9-5-re elhú­zott, miközben gyakorta vál­togatta kapusait a fehérvári gárda edzője. A félidő utolsó öt percét ötgólos előnnyel kezdő földváriaknál Takács majd a földön fekvő Szűcs ka­pus ölében halt el. Mindkét csapat kissé kap­kodva kezdett. A Paks ra­gadta magához a kezdemé­nyezést, jól tartotta kézben a mérkőzést, azonban a legna­gyobb helyzetek is kihaszná­latlanul maradtak. A fordu­lást követően a második kiál­lításig is partiban volt a ven­dégcsapat, azonban Neudl kiválása után hatalmas me­zőnyfölénybe került a házi­gazda együttes, ami végülis góllá érett. A Paks hősiesen védekezett és néhány kontra­támadásában a gólszerzés le­hetősége is benne volt. Jók: Szűcs, Balás, Magyar, Kal­vach, illetve Dzsinovics, Nagy Z., Orosz. Ebedli Ferenc: — Úgy vol­tunk ezzel az őszi szezonnal, mint a jó horgász. Először bee­tet, majd „halat fog". Mihalecz István: — Egy jól induló mérkőzést vesztettünk el nyolc mezőnyjátékossal úgy, hogyha nem látom, nem hiszem el. Ilyen szerencse, mint az ESMTK-nak kevés csapatnak adatik meg. Klement Tibor Az NB II. Nyugati csoport­jának további eredményei: Dunaferr SE-Pécsi VSK 2-0, Haladás VSE-Tatabánya 2-1, Siófok-Mohács 0-1, Budafok- BKV Előre 2-1, Százhalom- batta-Veszprém 2-1, Bere- mend-Baja 5-1, Keszthely- MATÁV SC Sopron 2-0. külön őrzőt kapott, ám így sem tudták kikapcsolni a já­tékból. Szünet után egy kétperces kiállítást a Dunaföldvár le­génysége úszott meg kapott gól nélkül, majd egy-egy gyors kontra végén elért talá­latokkal 14-7-re módosult az állás. Felforrósodott a hangu­lat, két percre Györkő is kis­padossá vált, ám Princes jó védései révén a házigazdák ezt az emberhátrányt is siker­rel kivédekezték. A végig jól és határozottan bíráskodó já­tékvezetői páros következete­sen megtorolta a szabályta­lanságokat, a Szondi SE csa­pata kettős emberhátrányát Takácsék gólokkal büntették: 16-7. Aztán a 41. percben 17- 9-nél Hegedűst végleg kizár­ták a bírók, röviddel ezután újfent a fehérváriak kerültek kettős emberhátrányba, a ha­zaiak 20. találatát Dukai lőtte. Ekkor kevés játék, annál több ideges kapkodás volt tapasz­talható mindkét oldalon. A hajrára ugyan passzívvá vál­tak a földváriak, egy pillanatig sem volt kétséges a győzel­mük. Minden jó, ha jó a vége: nagy taps honorálta az évadot hazai veretlenséggel záró Orováék sikerét. Jók: Takács, Orova, Princes, Szauter. (fekete) Fotó: Degré Gábor PMSC-Fordan-Békéscsa- bai EFC 2-1 (2-0). Pécs, 4000 néző. V: Nagy L. PMSC-For- dan: Géléi- Jaki, Márton, Schneider- Ulveczki (Braun a 86. percben), Tolocsko, Dárdai, Lengyel, Virág- Benkovics (Fehér a 78. perc­ben), Niederbacher. Edző: Eich László. Békéscsaba: Baji- Szenti, Usmajev, Ko­vács- Mracskó, Fodor (Kiss a 70. percben), Csató J., Zaho- rán (Horváth a 62. percben), Kasik- Kulcsár, Major. Edző: Pásztor József. Gólszerzők: Ulveczki a 23., Niederbacher a 45., illetve Csató J. az 50. percben. Jóiramú, izgalmas mérkő­zésen a hazaiak - ha jobban összpontosítanak - nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Schneider, Tolocsko, il­letve Baji, Szenti, Csató J. Parmalat FC-Debreceni VSC 2-1 (2-0). Debrecen, 6000 néző. V: Kurmai. Parma­lat FC: Mitring- Varga, László, Németh, Lőrincz- Pubecz, Zimmermann, Ke­resztúri, Tóth N. (Dvéri a 60. percben)- Fodor I., Horváth F. (Jónás a 82. percben). Edző: Szabó Károly. Debrecen: Horváth B.- Balogh, Földvári, Vadicska, Pető- Madar, Sán­dor T., Arany, Szathmári (Medvid a 64. percben)- Dombi, Ilea. Edző: Garam- völgyi Lajos. Gólszerzők: Keresztúri a 17. és a 34., illetve Arany a 86. percben. A debreceni csapat őszi leggyengébb mérkőzésén megérdemelt vereséget szen­vedett a tabella utolsó helyén álló Parmalat FC-től. Jók: Mit­ring, Keresztúri, Fodor, illetve Horváth B., Balogh. Zalaegerszegi TE-EMDSZ- Soproni LC1-0 (0-0). Sopron, 6000 néző. V: Lettrich. Zalae­gerszeg: Tóth- Balog- Szabó I. Zs., Halápi- Lendvai (Ku- tasi a 81. percben), Kovács Zs., Fújsz, Horváth, Németh- Szabó II. Zs., Preisinger. Edző: Madár Gábor. Soproni LC: Babos- Dragoner- Ka­tona, Kovács T.- Borsos, Ig- nácz, Nagy, Szántó, Árpási, Chiratcu (Varga a 48. perc­ben), Korsós. Edző: Csemai Pál. Gólszerző: Fújsz az 54. percben. Második félidei játékuk alapján az egerszegiek meg­érdemelten nyertek a tartalé­kos összeállításban szereplő hazaiak ellen. Jók: Tóth, Fújsz, Preisinger, illetve Babos, Dra­goner. Csepel-Kordax-Újpesti TE 1-1 (1-1). Csepel, 4000 néző. V: Vágner. Csepel: Hajdu- Váczi- Bereczki (Süveges a 80. percben), Tyukodi- Ja­kab, Ács, Medgyes, Vancsa, Szekeres- Pena, Répási. Edző: Varga István. ÚTE-No- vabau: Praj- Füzesi- Tóth, Tomka- Jenei, Bérczy, Kozma, Véber, Szlezák- Szanyó (Belvon a 60. perc­ben), Horváth (Kovács a 77. percben). Edző: Garami Jó­zsef. Gólszerzők: Váczi a 36., il­letve Szanyó a 9. percben. Derekas „zakatolással" bú­csúzott 1994-től a két csapat. Az első félidőben úgy festett, lépésben nyer az őszi bajnok. Azután a csepeliek középpá­lyásai hirtelen életre keltek, így teljesen jogosan tartotta otthon az egy pontot a szigeti gárda. Sőt, a hajrában kis sze­rencsével, akár le is győzhette volna az őszi bajnokot! Jók: Váczi, Medgyes, Szekeres, Pena, illetve Bérczy, Kozma, Szanyó. Ferencvárosi TC-Stadler FC 2-0 (2-0). Üllői út, 8000 néző. V: Varga S. FTC: Ba­logh- Telek- Hrutka, Szeke­res- Simon, Lisztes, Lipcsei, Keller (Szűcs a 36. percben), Kecskés- Christiansen, Nea- goe (Kopunovics a 72. perc­ben). Edző: Novák Dezső. Stadler FC: Babócsy- Ker­tész, Makrickij (Szabó a 18. percben), Nagy- Csehi I., Molnár, Linnyikov, Hleba, Csehi Z.- Kovács, Cigan (Ruman a 60. percben). Edző: Sándor István. Gólszerző: Neagoe a 11. és a 42. percben. Első félidei játékának kö­szönhetően megérdemelten nyert a Ferencváros, de ez nem azt jelenti, hogy jól is ját­szottak a zöld-fehérek, ugyanis egy nagyon gyenge napot kifogó ellenfelet győz­tek le. Jók: Neagoe, Keller, Lipcsei, Simon, Telek, illetve Babócsy, Nagy N., Linnyikov. Vác FC-Samsung-ETO FC Győr 1-0 (1-0). Vác, 2000 néző. V: Puhl. Vác FC: Koszta- Nagy- Lévai, Kasza- Nyilas, Sallai, Kriska, Víg (Aranyos a 40. percben), Far­kas (Romanek a 74. percben)- Hetesi, Füle. Edző: Csank Já­nos. ETO FC Győr: Disztl- Tóth- Kuttor,^ Jagodics- Ra­dies, Korsós (Argyelán az 55. percben), Hajszán, Bordás, Kövecses- Hámori, Kocsis (Herczeg a 31. percben). Edző: Verebes József. Gólszerző: Hetesi a 8. percben. A gyenge színvonalú mér­kőzésen csalódtak, akik azt remélték, hogy jó játékot lát­hatnak. A több helyzetet ki­dolgozó Vác megérdemelten győzött. Jók: Nagy, Koszta, Kasza, illetve Kuttor. Kispest-Honvéd FC-Nagy- kanizsai Olajbányász 5-1 (2- 1). Nagykanizsa, 8000 néző. V: Kiss G. Kispest-HFC: Brockhauser- Plókai, Bánfi, Mátyus, Csehi (Stefanov a szünetben)- Forrai (Pisont a 83. percben), Milinkovics, Il­lés, Duró- Kovács K., Hamar. Edző: Dimitrije Davidovics. Nagykanizsa: Csáki- Szalai, Dudás, Agics, Iványi (Kercsmár a 66. percben)- Farkas, Hegedűs, Kajdy- Fe­hér, Filipovics, Fuisz (Vi- dóczi az 58. percben). Edző: Készéi Ferenc. Gólszerzők: Kovács K. a 8. és a 60., Csehi a 40., Stefanov a 75., Illés a 79., illetve Fehér a 23. percben. Kiállítva: Agics az 55. percben. Az első játékrész kiegyenlí­tett játéka után a hazaiak meg­fogyatkoztak, s ezzel el is dőlt a pontok sorsa. A fővárosiak tetszés szerint érték el góljai­kat a második félidőben, ek­kor alárendelt szerepet ját­szott a Nagykanizsa. Jók: Brockhauser, Illés, Dúró, Ko­vács K., Hamar, illetve Fehér. BVSC-Dreher-Vasas 2-1 (0—0). Fáy u., 4000 néző. V: Vad. BVSC-Dreher: Tarlósi- Csábi- Nagy P., Szalma- Bondarenko, Urbányi, Far­kas, Marozsán (Tábori a 69. percben)- Bükszegi, Kovács Z., Unaka (Franka 64. perc­ben). Edző: Egervári Sándor. Vasas: Sáfár- Juhár- Mónos, Herczegh, Jessy- Máriási, Vincze O., Szenes, Simon- Borgulya (Gricajuk a 84. percben), Pál (Claude az 54. percben). Edző: Tóth Bálint. Gólszerzők: Mónos (öngól) a 66., Tábori a 78., illetve Bondarenko (öngól) a 62. percben. Kiállítva: Jessy a 72. perc­ben. Az első gólig unalmas volt a találkozó. Utána azonban egymást érték az események. Ennek ellenére a játék színvo­nala alig érte el a közepeset. A Vasas csak önmagának tehet szemrehányást, hogy vezetése után is pont nélkül hagyta el a játékteret. Jók: Tarlósi, Szalma, Nagy P., Farkas, il­letve a Vasasban nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Ajándék Kiss János és Horst Häfner polgármestereknek Kézilabda NB I/B Minden jó, ha jó a vége Takács (a labdával) a földváriak egyik legjobbja volt