Tolnai Népújság, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-17 / 244. szám

6 »ÚJSÁG SPORT 1994. október 17., hétfő A földváriak megfosztották veretlenségétől a Gödöllőt Györkő (jobbról) lövésével szemben már tehetetlen a kapus A megyei labdarúgó bajnokságért Félgőzzel is féltucatot lőtt a Paks Kézilabda NB I/B. Dunaföldvári VKSE-Gö- döllői KC 20-14 (10-6). Tolna, 400 néző. V: Horváth Á., Hor­váth Zs. Dunaföldvári VKSE: Princes- Dukai I. 2, Szauter 7, orova 4, Hegedűs 1, Princz, Györkő 4. Csere: Mestyán (kapus), Takács 2, Flóris, Pol­gár, Rafaisz. Edző: Orova Tamás. Nem ugrott egymás­nak a két csapat, a kölcsönös - egyébiránt kemény - „kóstol­gatás" öt és fél percig tartott. Ekkor Orova szerzett vezetést a földváriaknak, majd Györkő révén 2-0-ra módosult az ál­lás. Princes parádés védései közben a 10. perc végén Orova büntetőből volt eredményes, erre már a gödöllőiek is vála­szolni tudtak. Sőt, a folytatás­ban előbb 4-3-ra felzárkózott, majd a félidő derekán egyenlí­tett is a vendégcsapat. Ke­mény, küzdelmes volt a játék, a fiatal fővárosi bírói testvér­páros gyakorta egyedi sza­bályalkalmazása borzolta a kedélyeket. A 23. percben em­berelőnyben Szauter jóvoltá­ból ismét három góllal veze­tett a Dunaföldvár: 7-4. A fél­idő hajrájában kettős ember- hátránya ellenére szépített a Gödöllő, ám továbbra is Oro- váék tartották kezükben az irányítást. A második játékrészt a föl­dváriak kezdték kettős em­berhátrányban, mégis gólt lőt­tek, mi több, a 35. percben már 12-6-ra nőtt az előnyük. Az idegek harcát hozta ez a peri­ódus, a játékvezetők nem so­kat haboztak, szinte szórták a kétperceseket. A játék szépsé­geiből így vajmi keveset kap­tunk, igaz nagy volt a tét, hi­szen a Gödöllő a veretlensége megőrzésére törekedett, míg Orováéknak égetően szüksé­gük volt a két pontra. A 45. percben 14-9-re, majd hét perccel később 17-9-re módo­sult az állás, ezzel el is dőlt a találkozó sorsa. A hajrában Györkő remek gólokat szer­zett, Mestány kapus pedig nagyszerűen védett. A Dunaferr SE-t is legyőző, Tolnára veretlenként érkező Gödöllő széteső játéka nagy csalódást okozott a szép­számú publikumnak. A Duna­földvár legénysége egysége­sebb, tudatosabb játékkal biz­tosan nyerte a találkozót, me­lyen összesen 36 perces bünte­tést szabtak ki a játékvezetők. Jók: Györkő, Princes, Orova, Szauter, Mestyán. Fotó: Gottvald (fekete) KSC Szekszárd-Szeged TE 90-87 (49-42). Szeged, 50 néző. V: dr. Páli, Várhalmi. Szekszárd: Berkó (20/9), Ma­daras (26/3), Králik (13), Sze- liversztova (16), Badics (11). Csere: Szabó (-), Nagy A. (4). Edző: Kovács József. Szeged: Tésits (15), Misik (19/3), Zsemberi (17/9), Butánovics (10/6), Levicseva (18/3). Csere: Mészáros (8), Szeles (-). Edző: Domokos Mihály. Talán a korai kezdés miatt, de szinte üres nézőtér előtt kezdődött a találkozó. Berkó egy gyors triplával mutatko­zott be, majd Madaras is iga­zolta, hogy ő is tud hasonlót, melyre a hazaiak csak dup­lákkal tudtak válaszolni. A 3. percben 8-4-es vezetésnél megtorpant a KSC: az újabb három perc alatt mindössze egy kosárra tellett erejéből, míg a Tisza-partiak főként Zsemberi eredményessége ré­vén 10-16-ra fordítottak. Ko­vács edző időkérése meg- nyugtatólag hatott Madara- sékra, mert a félidő derekán kiegyenlítettek: 21-21. Sőt, két perccel később már a vezetést is visszavették 27-23-ra. Ek­kor megint néhány perces rö­vidzárlat következett és a 14. percben újfent a házigazdák­nál volt az előny: 27-30. Ezt Berkó egy újabb triplával Három győzelem az NB II-ben Tolnatej SE-Zalaegerszeg 27-23 (15-12). Palánk, 50 néző. V: Kovács, Vaskó. Tol­natej SE: Bach- Riba 7, Tau- ker T. 2, Budai 2, Bán, Kovács 5, Takács. Csere: Bátai (ka­pus), Fichter 3, Bordás 4, dr. Gaál, Kispál 4. Edző: Fichter Csaba. A kellemetlenül hűvös csarnokban vendéggólokkal indult a találkozó, de a begya­korolt figurákat végre sikere­sen alkalmazó tejesek hama­rosan kiegyenlítettek. Ezt kö­vetően többször jutottak egy-egy gólos előnyhöz, majd a félidő végére három találat­tal elhúztak. A második játékrészben is­mét jött ugyan egy hullám­völgy a házigazdáknál, de a zalaiak sem jeleskedtek hely­zeteik értékesítésében. így többszöri döntetlen állás után végül a hazaiak feljavuló vé­dekezése és néhány sikeres át- lövése vezetett a teljesen meg­érdemelt győzelemhez. Jók: Riba, Kovács, Bach. Dr. Gaál Attila Simontomya-Dávod 38-27 (18-13). Simontomya, 200 néző. V: Ambrus, Nagy. Si­montomya: Pech- Balassa 4, Barabás 5, Teimel L. 7, Tei- mel J. 5, Kerekes 11, Pécsi 3. Csere: Bújtás (kapus), Hóka 2, Tenke 1, Zsolnai. Edző: Te­imel Lajos. Negyedóra eltel­tével a hazaiak már 8-4-re ve­zettek, majd a folytatásban kisssé kiegyenlítettebbé vált a küzdelem. A második játékrészben folytatódott a nagy rohanás, a csapatok alig törődtek a véde­Kosárlabda NB 1. gyorsan kiegyenlítette, ettől megnyugodtak a vendégek és a félidő végére 7 ponttal sike­rült elhúzniuk. A második játékrész első harmadában is a szekszárdiak irányítottak, s biztosan őrizték 7-9 pontos előnyüket egészen a 27. percig, amikor újfent le­blokkoltak és a házigazdák két perc alatt kiegyenlítettek: 65-65. Szerencsére nem esett pánikba a KSC, három perccel később ugyanis 9 pontra nö­velte előnyét: 74-65. Ekkor úgy tűnt, hogy nem lesz gond a továbbiakban, ám a Szeged olyan dobószériát produkált, ami párját ritkítja. Négy perc alatt 16 pontot - köztük négy triplát - értek el és ismét kie­gyenlítettek. Drámai hajrá kezdődött váltott vezetéssel. Az utolsó percre 2 pontos sze­gedi előnnyel érkeztek a csa­patok: 85-87. Fél perccel a le­fújás előtt aztán Berkó harma­dik triplájával ismét vezetés­hez juttatta csapatát, majd Madaras is értékesítette bün­tetőit, így győztesen hagyta el a játékteret a Szekszárd. kezéssel, így percenként estek a gólok. A hazaiak könnyed játékkal a befejezésig tovább növelték előnyüket és maga­biztos győzelmet arattak az eddig jól szereplő Dávod el­len. Sportszerű találkozón meg­érdemelt simontomyai siker született. Jók: Balassa, Bara­bás, Teimel J., Teimel L. Varga László Tamási SE-Tengelic 23-15 (8-8). Tamási, 150 néző. V: Bihari, Pusztai. Tamási: Be- lina- Pech 5, Bérdi 5, Csík 1, Jurasits 5, Szabó, Nagy A. 3. Csere: Strigencz (kapus), Ko­vács 3, Nagy M. 1, Kondor, Béres. Edző: Szabó Bakos Béla. Tengelic: Csopák- Laczi 2, Holcz 3, Lukács 6, Csáki 4, Tibai, Balogh. Csere: Tar (kapus), Séta, Győri. Edző: Gáti Erzsébet. Jól kez­dett a Tamási, hiszen a tenge- liciek góljára zsinórban öttel válaszolt. Ezután érthetetlenül kiengedett a hazai gárda, ami törvényszerűen felhozta az el­lenfelet. Előbb 5-3-ra, majd 7- 6-ra zárkóztak fel Lukácsék. A következő tíz percben aztán hibát-hibára halmozott mind­két együttes. Fordulás után nagyot javult a tamásik játéka, nyolc perc alatt négy gólt lőttek, s fokoza­tosan elhúztak. Tetszetős, he­lyenként szép játékkal az 50. percben már 19-10-re vezettek Bérdiék. A hajrában felváltva estek a gólok, ám ekkor már eldőlt a két pont sorsa. A második félidei teljesít­ménye alapján rászolgált győ­zelmére a Tamási. Jók: Bilna, Kovács, Pech, Nagy A., illetve Lukács, Csáki. Szabó Bakos Béla Változatos, főként a máso­dik félidőben fordulatokban gazdag, jó iramú mérkőzésen drámai küzdelemben - ha némi szerencsével is - de sike­rült a két pontot begyűjteni. Kitűnt: Berkó, Madaras, il­letve Misik, Zsemberi. (H-d) Atomerőmű SE-Bajai Bácska KSE 80-66 (30-21). Paks, 500 néző. V: Parádi, Várhalmi. Atomerőmű SE: Hosszú (-), Munteán (11/3), Mokos (6/3), Stan (16), Gu­lyás (25). Csere: Sinevici (10/6), Pálkerti (12), Doma (-). Edző: Simon Károly. Baja: Takács (14), Szabó (-), Tamás (9/3), Vujadinovics (23/9), Korcsok (8). Csere: Kovács (11), Csátaljai (-), Rétháti (1). Edző: Kancsár Zoltán. Na­gyon idegesen kezdett mind­két együttes, sorra hibázták el a legjobb lehetőségeiket is. A paksiak Stan találataival az 5. percek kétpontos előnyt sze­reztek: 7-5. Ezután a bajaiak, idegenlégiósuk, Vujadinovics tripláival átvették a vezetést, a 9. percben 11-15 volt az állás. Decs-Tamási 1-0 (1-0). Decs, 300 néző. V: Krekó. Decs: Komiáti- Bartos (Mó­zes), Acsádi, Weitner, Lubas- tyik- Száraz, Demkó, Tóth- Tubik (Sütő), Végh, Herczeg. Edző: Weitner Ádám. Ta­mási: Szálka- Siklósi, Árvái, Surányi, Kovács- Varga, Gyenei, Horgos (Tóth), Agócs (Magócs)- Szántó, Szakács. Edző: Lanczki Gusz­táv. Küzdelmes mérkőzésen a jól játszó vendégcsapat ellen megérdemelt hazai győzelem. G: Száraz. Jók: Komiáti, Lu- bastyik, Acsádi, Száraz, illetve Varga, Szakács. Jakab László Döbrököz-Tolna 2-0 (1-0). Tolna, 300 néző. V: Lerch. Döbrököz: Bien- Apáti, Hor­váth, Pólyák, Varga- Lódri (Bocsi), Jakab, Katona, Kiss- Babulják, Szűcs (Hopp). Edző: Szieber József. Tolna: Becze- Horváth, Nagy, Faze­kas, Wiesner (Pata)- Simon (Szakállos), Rogács, Réhm (Kappéter), Márkus- Kern, Vass. Edző: Bemáth József. A helyzeteit nagyszerűen ki­használó vendégcsapat ellen a hazaiak tudománya legtöbb­ször csak a tizenhatosig volt elég. G: Kern (öngól), Kiss. Jók: Bien, Horváth, Kiss, il­letve Nagy, Fazekas, Rogács. Saramó Sándor Kakasd-Dombóvár 1-0 (1- 0). Dombóvár, 300 néző. V: Maraszin. Kakasd: Sebestyén A.- Schell, László, Kvanduk E., Fábián- Takács, Sebes­tyén Z. (Kresz), Müller (Zala- vári), Kvanduk J.- Pámer, Si­pos. Edző: László József. Dombóvár: Fülöp- Hopp, Tárnái (Ács), Savanyú N. (Miszlai), Fábián- Szűcs, Pin­tér, Vincze, Steiger (Kovácsi- Savanyú Z., Varga. Edző: Új­vári Kálmán. A nyolcadik percben kapott gól sokkolta a hazai csapatot, csatáraik ez­után a legnagyobb helyzeteket is kihagyták. A házigazdák hibáit ügyesen használták ki a kakasdiak. G: Pámer. Jók: Se­bestyén A., Kvanduk E., A folytatásban jól védekezett az ASE, ám a megszerzett lab­dákból képtelenek voltak eredményes akciókat vezetni. Ezzel együtt is a 13. percben Munteán triplájával 17-15-re visszavették a vezetést. A fél­idő hajrája is rendkívül gyenge játékot hozott, a baja­iak a 15. percben dobták utolsó kosarukat ebben a já­tékrészben. A házigazdák az utolsó két percben Gulyás és Stan találataival szereztek 9 pontos előnyt. Fordulás után sem sokat változott a játék képe, a Paks őrizte előnyét. Ebben a csere­ként beállt Pálkerti pontjai is döntőnek bizonyultak. Á 26. percben 38-28-ra vezettek a vendéglátók. A folytatásban is a paksiak irányítottak, bár a 28. percben Takács eredmé­nyessége révén 39-35-re fel­zárkózott a Baja. Tempót vál­tott a vendéglátó együttes és újból tíz ponttal megugrott, a 32. percben 43-33 volt az állás. A paksiak 69-59-es vezetésé­nél, egy perc 26 másodperccel a lefújás előtt a már lefutott László, illetve Miszlai, Tárnái. Dömyei Ferenc Simontomya-Dunaszent- györgy 1-1 (1-1). Simontor- nya, 350 néző. V: Lubastyik. Simontomya: Tóth- Molnár L. (Borbás B.), Molnár I., Varga, Molnár A.- Borbás J., Szántó, Nádasdi, Pajor- Szentmártoni, Dölles (Hor­váth). Edző: Szelei Ferenc. Dunaszentgyörgy: Mészáros- Debreceni, Kiss L, Hajpál, Gyöngyösi- Dienes, Káldi, Kiss T., Lakatos- Magyar, Gödör (Baracz). Edző: Dienes Pál. Kemény, de sportszerű küzdelem igazságos pontosz­tozkodással. G: Dölles, illetve Kiss I. Jók: Nádasdi, Pajor, Molnár L, illetve Kiss I., Die­nes, Káldi. Molnár István Kajdacs-Tevel 3-2 (2-2). Tevel: 350 néző. V: Bányai. Kajdacs: Szlanyinka- Len­gyel M., Csótár, Major (Ka­pás), Lengyel J.- Lacza J., Rácz, Horváth- Varga, Lacza L, Borza (Márkus). Edző: Ha­raszti Zsolt. Tevel: Szabó- Patócs (Illés Cs.), Borbandi, Ferencz Cs., Kovács- Kalmár (Dalos), Ferencz S. (Lantos) Miszler- Ferencz G., Hodász, Gergely. Edző: Kitanics La­jos. A nagyobb akarással ját­szó vendégegyüttes 0-2-ről fordított és megérdemelten nyert a- helyzeteit rendre ki­hagyó hazai csapat ellen. G: Lengyel M. 2, (egyet 11-esből), Lacza I., illetve Gergely, Ho­dász. Kiállítva: Rácz, illetve Gergely. Jók: Lengyel M., Lengyel J., Horváth, Lacza I., illetve Borbandi, Miszler, Ho­dász. Zwick Jakab Aparhant-Fadd 1-1 (1-1). Aparhant, 100 néző. V: Kere­kes. Aparhant: Bogos Cs.- Fe­renc (Leidecker), Juhász J., Bogos R., Palkó- Fülöp, László, Németh (Juhász F.)- Minker, Wildanger, Lovász. Edző: Wáger Pál. Fadd: Mező- Szabó, Ujj, Pesti, Horváth- Aradi, Palásti, Fritz- Beda, Kovács (Ádám), mérkőzés tartogatott egy ko­sárlabda berkben ritkán lát­ható momentumot. Gulyás szabálytalankodott Vujadino- viccsal szemben, aki a bírói sípszóval egyidőben nekiesett a hazaiak centerének, végül csak nehezen tudták megfé­kezni. Az ASE megőrizte hazai ve­retlenségét egy közepes szín­vonalú, de harcias találkozón, amelyről a bajaiak úgy távoz­tak, hogy megóvják a mérkő­zést. Kitűnt: Stan, Pálkerti, ü- letve Takács. Schmidt Ferenc Dombóvári VMSE-Buda- fok OTP Ingatlan 102-77 (54- 35). Dombóvár, 600 néző. V: Nagy, Csizmadia. Dombóvár: Nagy (24/9), Erupkin (8), Kiss S. (20), Kerényi (19), Kiss A. (14). Csere: Wright (11), Bosznai (4), Halmai (2), Szőke (-). Edző: Németh Jó­zsef. Budafok: Pólik (20), Tóth K. (-), Lugosi (8), Szé­kely (11), Várszegi (15). Csere: Kiss (10/6), Bosznai (6), Vámosi (7). Edző: Szóráth Emil, Kassai Zoltán. A néző­szám már az egykori szép időket idézte, hisz sokan vol­tak kíváncsiak a dombóváriak új szerzeményének, a 206 cen­tis amerikai Wright bemutat­kozására. A találkozó előtt gyászszünetet tartottak a bu­Kirtyán (Szász). Edző: Palásti Lajos. Az erősen tartalékos hazai csapat győzelmet érde­melt volna. G: Fülöp, illetve Beda. Jók: Juhász}., Bogos Cs., Wildanger, illetve Mező, Új, Horváth. László Ferenc Paks-Harc 6-2 (3-1). Paks, 500 néző. V. Krómer. Paks: Tibai- Péter, Prantner, Kródi, Erdélyi- Benedeczki, Wolf (Ács), Borsi J., Radics- Ta­kács (Domonkos), Feer (Borsi B.). Edző: Vábró József. Harc: Silósi I.- Kovács (Siklósi II.), Jelusics, Gál, Bartal- Gyu- ricza (Horváth), Kolompár (Kapás), Sztojka, Török- Földesi, Babai. Edző: Kovács Ferenc. Az idény leggyengébb játékával is könnyedén nyer­tek a hazaiak. G: Takács, Be­nedeczki, Radics, Feer, Do­monkos, Borsi B., illetve Föl- desi, Babai. Jók: Kródi, Bene­deczki, Borsi)., Domonkos, il­letve Sztojka, Babai. Zerza József Nagymányok-Nagydorog 3-0 (1-0). Nagydorog, 200 néző. V: Osztermayer. Nagymányok: Töpfner T.- Hauck, Bíró, Domonkos, Stangliczky- Töpfner M., Borbély S., Lakatos- Vízin, Bacsó, Halász (Borbély Cs.). Edző: Kozma József. Nagy­dorog: Gősi- Vámosi, Kon­dor, Matus, Balogh Zs.- Por- tikhegyi, Laták (Fancsali), Balogh Z., (Fodor)- Gangéi, Éberdt (Kovács G.), Csótár. Mb. edző: Éberdt János. A lelkes vendégcsapat megér­demelt győzelmet aratott. G: Borbély S., Vízin, Borbély Cs. Jók: Töpfner T., Bíró, Töpfner M., Vízin, illetve Matus, Por- tikhegyi, Kondor. Kirchner István Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Dombóvár-Ka- kasd 6-0, Aparhant-Fadd 1-1, Tevel-Kajdacs 7-1, Paksi SE- UFC Szekszárd 3-1, Simon- tornya-Dunaszentgyörgy 2-0, Nagydorog-Nagymányok 11- 2, Tamási-Decs 3-0, Döbrö­köz-Tolna 5-1. dafoki játékos, Székely László közelmúltban elhunyt éde­sapja emlékére. Az 5. percben Nagy triplájával 15-5-re el­húztak a dombóváriak. Ez­után felváltva estek a kosarak, majd a 11. percben a várva várt amerikai center is pályára lépett. Fokozatosan elhúztak a hazaiak és a 13. percben már 36-16 volt az állás. A félidő végéig meggyőző teljesít­ménnyel tartották előnyüket a vasutasok. Szünet után Kiss S. és Nagy vezérletével ismét beindult a „dombóvári gőzös" és a 23. percben 62-38-ra módosult az állás. Röviddel később, 75- 54-es állásnál a dombóvári B-közép ismét pályára köve­telte az új kedvencét, Wright-ot. A véghajrában is jól működött a hazai dobógé­pezet, és a 37. percben már 94- • 69 volt az állás. Bosznai nevé­hez fűződik a 100. pont meg­szerzése, majd Wright és Nagy büntetőjével alakult ki a végeredmény. Ä hazaiak nagyszerű játék­kal örvendeztették meg szép­számú közönségüket és ezzel visszavágtak a Budafoknak a tavaly hazai pályán elszenve­dett vereségért. Kitűnt: Nagy, Kiss S., Kiss A., Kerényi illetve Pólik, Várszegi, Székely. Gaál István Vujadinovics „begőzölt" Pakson Négy döntős, három győztes Az elmúlt hétvégén az ausztriai Bécsújhe­lyen nyolc nemzet versenyzőinek részvételével rendeztek ökölvívó viadalt. A magyarok sportolók közül négyen dön­tőbe jutottak, közülük hárman a végső győ­zelmet is megszerezték. Pontozásos győzelmet aratott a 63.5 kg-os Szűcs László, a 71 kg-os Mizsei György és a 75 kg-os Erdei Zsolt, míg az 54 kg-os súlycsoport fináléjában Maczik Róbertnél ellenfele bizo­nyult jobbnak. A torna legjobb öklözője is a magyar váloga­tott tagjai közül került ki, Szűcs László szemé­lyében. A nemzetközi viadal pontversenyének élén a 15 pontos Magyarország végzett a 13 pontot szerzett Csehország és a 11 pontos Olaszország előtt.