Tolnai Népújság, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-29 / 255. szám

1994. október 29., szombat SPORT KÉPÚJSÁG 7 A hétvége sportműsora Szombat Asztalitenisz: Női NB I: Kaposplast-Húsipari SE Szekszárd 11, KSI-Erdért- Tolnai SE 1.11 óra. Kézilabda: NB II: Simon- tomyai TC-Kecel 17, Tamási SE-Mohács 15, Cece-Tengelic 11, Harkány-Tolnatej SE 17 óra. Kosárlabda: NB II: Kanizsa DSK-Atomerőmű SE 10.30 óra. Dombóváron a VMSE csarnokában ÓIK területi se­lejtező 10.30 órától. Labdarúgás: NB II: Siófok- Paks 16 óra. NB III: Gerjen- Kisdorog 13.30 óra. NB Il-es ifibajnokság: Siófok-Pasks 11 és 13 óra. Körzeti bajnokság: Szekszárd KOVIMA FC- Zomba (Unyatinszky) 13.30 óra. Öregáúk mérkőzés: Bonyhád-Zomba 14.30 óra, Nagymányok-Tolna Megyei JB-válogatott 15 óra. Lövészet: Szekszárdon a Lisztes völgyben 9 órakor meghívásos verseny. Vasárnap II: 15, Kézilabda: NB PMSC-Lepke-Dalmand Marcali-Simontornya 15 óra. Kosárlabda: NB I: PVSK-Dália-KSC Szekszárd 18 óra. Labdarúgás ( NB III: Bóly-Bátaszék, Bonyhád-Szekszárdi PSE 13.30 óra. Megyei bajnokság: Fadd- Kakasd (Albert), Dombóvár- Kajdacs (Beke), Aparhant- Harc (Molnár), Tevel-Simon- tomya (Balázs), Paks-Nagy- mányok (Ódor), Tamási-Du- naszentgyörgy (Tóth K.), Nagydorog-Döbrököz (Nagy Gy.), Decs-Tolna (Garajszki) 13.30 óra. Körzeti bajnokság: Bony- hádvarasd-Csikóstöttős-Ka- posszekcső (Varga), Len- gyel-Ozora (Rácz), Kocsola- Szakcs (Sajgó), Pincehely- Szakály (Kiss), Dalmand-Zá- vod (Witzl), Hőgyész-Kurd (Tóth L.), Magyarkeszi- Mucsfa (Tölgyesi), Bátaapáti- öcsény (Cikón, Bencze), Bonyhádbörzsöny-Szálka (Unyatinszky), Györe-Majos (Petrovics), Harc-Sióagárd (Szakács), Kéty-Alsónána (Bonyai), Szedres-Izmény (Anczló), Báta-Cikó (Kneller), Dunaföldvár-Németkér (Mo­zsár), Györköny-Tengelic (Niki), Tolnanémedi-Bölcske (Zádori), Pálfa-Dunakömlőd (ifj. Farkas), Bogyiszló-Kölesd (Bán), Madocsa-Gyönk (Pupp) 13.30 óra. Női foci: Szekszárdon Mar­garéta Kupa megyei bajnok­ság zárófordulója 9 órától. Kézilabda NB l. Karnyújtásnyira a bravúrtól Dunaferr SE-Szigma -Szekszárd KSC 22-20 (15- 10). Szekszárd, 500 néző. V: Dzsipoff, Szalai. Dunaferr SE: Meksz- Pálffy 4, Oblisz 1, Kocsis 5 (2), Siti 5, Deli 3 (2), Beciuniene 3. Csere: Ba- ranyi (kapus), Mátyás 1. Edző: Pergel István. Szek­szárd: Marlyin- Sklar 2, Ora- vacz 10 (6), Csáki 1, Cseri 1, Mácsai 3, Bálintné 3. Csere: Flick (kapus), Bologa. Edző: Pánczél Barabás. A KEK nyol- caddöntőjére készülő Duna­ferr SE Tóth E. és Németh nél­kül érkezett, akik műtéten es­tek át. Az első percben Mácsai harcolt ki büntetőt, melyet Oravecz értékesített, ám gyor­san jött Deli válasza, majd Bá­lintné volt eredményes: 1-2. Marlyin védte a válogatott Pálffy közeli bombáját, a má­sik oldalon Oravecz 1-3-ra módosította az állást a 6. perc végén. Két perccel később egyenlítettek a vendégek, az­tán Meksz indítását a kapufa mentette, majd a Szigma em­berelőnyös helyzetében is a vendégek lőttek gólt, s a 10. percben 4-3-ra már ők vezet­tek. Sőt, leindítás végén Ko­csis is eredményes volt. A folytatásban Csáki hétmétere­sét védte Meksz, de Oravecz a 15. perc elején büntetőből 6- 6-ra egyenlített. Újabb em­berhátrány a Dunafermél, Mácsai pazar átlövésével 7­7- re módosult az állás. Ezután eladott labdák a hazaiaknál, s ezt a dunaújvárosi válogatot­NB III-as ifibajnokság Dráva-csoport Szekszárd DD Gáz Rákóczi RFC 11 Bonyhád 11 11 10 11 8 5. Komló 6. Letenye 7. Marcali 8. Genen 9. Siófok agyai 11. Kisdorog 12. Bátaszék 13. Boly 14. Balatonlelle 11 15. Barcs 11 16. Sellye 11 37- 5 37- 14 36- 16 39- 7 25- 7 30- 22 31- 15 25- 23 22- 19 18- 26 21- 35 24- 39 9- 33 12- 54 14- 39 5- 31 EB-jegyek Több mint egymillió jegy már gazdára talált az 1996. jú­nius 8-30. közötti angliai lab­darúgó Európa-bajnokság be­lépői közül - jelentették be a szervezők. A jegyek ára 15 és 130 angol font között mozog. Előbbi egy csoportmérkő­zésre, utóbbi a döntőre szól. Bár a Wembley-beli nyitó- mérkőzésig csaknem 600 nap van hátra, a bukmékerirodák­ban már javában lehet fogadni a győztesekre. Kerékpáros délután Az 5-ös iskola kasszírozta a tizenötezer forintot Oravecz (a labdával) a Szigma legeredményesebbje volt tak góllal büntették, a 19. zott a Szekszárd. A közönség percben 9-7-re vezettek. Ráa­dásul Mácsai kétperces kiállí­tást kapott, a Szigma védeke­zése rendkívül szellős volt, s a 23. percben már 12-9 a Duna-partiak javára. Kemé­nyen, agresszíven védekeztek Pálffyék, és a félidő hajrájában ötgólos előnyt szereztek. Fordulás után Oravecz nyi­totta a gólok sorát, Csáki meg a kiállításokét. A játékvezetői páros szemlátomást respek­tálta a Dunaferr kispadján he­lyet foglaló szövetségi kapi­tányt, néhány furcsa ítéletük alaposan felborzolta a kedé­lyeket. Kimaradt büntető után a 36. percben 17-12. Továbbra is szorosan, zártan védekezett a vendégcsapat, ezzel együtt a 42. percben 17-15-re felzárkó­buzdítása mellett Oravecz ta­lálatával a 46. percben 18-17. Sajnos, az egyenlítés elmaradt, mi több, három perc alatt 20- 17-re elhúzott a Dunaferr. Nem adta fel a Szigma, s az 51. percben emberelőnyös helye- zetben Oravecz ismét egy gólra csökkentette a vendéglá­tók hátrányát: 20-19. A végjá­tékra elbizonytalanodtak a szekszárdi játékosok, támadá­saikból hiányzott az átütőerő, s a vállalkozó kedv is. Erre a rutinos vendégek ráéreztek, s bebiztosították győzelmüket. Ötgólos hátrányból szinte a „padlóról" állt fel a Szigma, s kamyújtásra került a bravúr­tól. Kitűnt: Siti, Kocsis, illetve Oravecz, Mácsai. Fotó: Degré (fekete) A palánk mellől Őszi zárás az esély­telenek nyugalmával Pécsi VSK-Dália-KSC Szekszárd: vasárnap, 18 óra. Kovács József:— Az őszi forduló utolsó találkozójára kerül sor Pécsett. A mérkő­zés egyértelmű esélyese a tabellát veretlenül vezető hazai gárda. Az eddigi ta­lálkozókon csapatunk be­csülettel helytállt, ennél töb­bet ezúttal sem várhatunk lányainktól. Az összecsapást már a következő fordulóra való felkészülésnek is tekint­jük. A FIFA ülése után A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) Végrehajtó Bizottságának New York-i ülésén, ahol az 1998-as világ- bajnokság nyolc új helyét el­osztották, a FIFA brazil el­nöke, Joao Havelange bejelen­tette, hogy 1998-ban lejáró megbízatását nem kívánja meghosszabbíttatni. Sepp Blatter főtitkár beszámolójá­ban a tervezett módosítások­ról szólva azt mondta: a FIFA szeretné, ha a következő idénytől a vüág minden or­szágában bevezetnék, hogy három pont járjon a győzele­mért. A FIFA döntött arról is, hogy mindenféle nemzetközi bajnokságon bevezetik a „hir­telen halált". Vagyis ezentúl döntetlen esetén a rendes já­tékidő letelte után legfeljebb 30 perces hosszabbítás követ­kezik. — Ha a 30 perc alatt gól születik, akkor nem kell végig­játszani a hosszabbítást. Eze­ket a találatokat „aranygól- . nak" fogjuk hívni. Amennyi­ben a félórás hosszabbításban sem születik döntés, tehát nem esik gól, következhetnek a büntetőrúgások - magya­rázta a FIFA főtitkára. A nemzetközi szövetség végrehajtó bizottságának ha­tározata szerint a biztonsági hiányosságok ellenére Nigéria mégis megrendezheti március 11-26. között a jövő évi ifjú­sági világbajnokságot. A Szekszárdi KSC jól sike­rült kerékpáros napot rende­zett. A jó hangulatú viadalon közel 200 gyerek vetélkedett a helyezésekért a különböző korcsoportokban. Az 5-ös is­kola tanulói vettek részt leg­nagyobb számban és a legtöbb dobogós helyezést is ők sze­rezték. (így a baktai intéz­mény nyerte el a legaktívabb iskolának felajánlott 15 ezer forintot.) Úgy tűnik, a szerve­zők szándéka megvalósult, hisz igen sok fiatal kapott kedvet a versenyszerű kerék­pározáshoz. így még sokan je­lentkeznek az új kerékpáros egyesület november 15-én kezdődő edzésein. (Szekszár­don a TOTÁL-benzinkúttal szembeni bázison lehet jelent­kezni kedden, csütörtökön és szombaton 15 órától.) Eredmények. Lányok. 1980-81-es születésűek: 1. Papp Éva, 2. Tóth, 3. Schmiedt (mind 5-ös iskola). '82-84-es születésűek: 1. Molnár Mó­nika (5-ös isk.), 2. Seregély (1-es isk.), 3. Benkő (5-ös isk.). Fiúk. '79-80-asok: 1. Radi Róbert (Szekszárd Garay), 2. Köbl (Szekszárd-Palánk), 3. Feil (505-ös). '81-82-esek: 1. Köbl András (Decs), 2. Pong- rácz (3-as isk.), 3. Antlfinger (2-es isk.). '83-84-esek: 1. Tóth András, 2. Szepesi, 3. Darabos (mindhárom 5-ös isk.). Abszolút futam: 1. Seregély Róbert, 2. Radi, 3. Köbl. Iga­zolt versenyzők: 1. Vanyik Zoltán, 2. Ágoston, 3. Ivanics. Polgár harmadik Az argentin fővárosban zajló nemzetközi sakktornán a 12. fordulót rendezték meg. Polgár Judit hátránya nőtt a vezető Szalovval és Ananddal szemben, miután a magyar versenyző döntetlent játszott az ukrán Vaszilij Ivancsukkal. A vasárnap végződő torna csütörtöki fordulóját a nem­zetközi szövetség világbaj­noka, Anatoüj Karpov újabb veresége tette érdekessé. Az orosz nagymester a világos bábukat vezető indiai Anand- tól kapott ki 35 lépés után. Asztalitenisz NB I. Könnyed győzelem Húsipari SE Szekszárd- Kaposplast 10:2. A Húsipari SE lányai könnyedén hozták a játszmákat a kaposváriak el­len. A serdülő korú Andrics Anikó meglepetésgyőzelme ezúttal sem maradt el, hisz Limbeket is megadásra kész­tette. Győztesek: dr. Zsemlye 3, Andrics, Agárdi 2-2 Gyurik, az Agárdi-dr. Zsemlye és a Fekete-Andrics párosok il­letve Püisi, Limbek. Paks: ma délután villanyfényben Siófokon Sípszó előtt NB II: Siófoki Bányász-Paks: 16 óra. V: Kincses. Mihalecz Ist­ván: — Rendkívül szoros, fe­szült hangulatú mérkőzést ját­szottunk a Mohács ellen. Iga­zat adok azoknak, akik bírál­ták a színvonalat és hiányol­ták a játékot, de kérdem én: jobb lett volna szép játékkal szerezni esetleg egy pontot? Ehelyett begyűjtöttünk hár­mat és feljebb kapaszkodtunk a táblázaton. A héten Neudl és Fejes felépült, s csak Zele és Sánta látogatta az orvost, de állapotuk nem súlyos. Remé­lem, hogy ezzel a hétel véget ért csapatunknál a „kórház a város szélén" című fejezet. Szombaton - a tabella jellen- legi állásától függetlenül - csoportunk bajnokesélyeséhez látogatunk. A Siófok a bajnok­ság rajtjánál mindenki szá­mára érthetően tudatta, hogy egyetlen célkitűzése van: az évad végén visszakerülni az NB I-be! Játékoskeretük zömmel együtt maradt, a szakmai munka irányítását pedig a régi-új edző, Gellei Imre vette át. Bízom benne, hogy játékosaink gondolatait nem zavarták meg az utóbbi hetek apró sikerei, s remélem maradt még néhány „éhes já­tékos". A találkozót hárome­sélyesnek tartom, de csak ab­ban az esetben, ha csapatunk­ban továbbra is lobog a tűz és bátran mernek játszani a Bala- ton-partján. Mausz- Neudl vagy Nagy­falusi, Dzsinovics, Jenei, Nagy Z.- Bozsér, Kovács B., Búzás, Orosz- Kádár vagy Babati, Horváth Á. NB III: Bonyhádi SE-Szekszárdi Polgári SE: 13.30 óra. V: Ko­vács. Kiss János: — Az előző fordulóban sajnos gyenge tel­jesítményt nyújtottunk Bala- tonföldváron, ami törvény­szerűen a vereségünket is je­lentette. Elméletben mindenki tisztában volt vele, hogy mit kell tennünk, gyakorlatban azonban mindebből kevés va­lósult meg. A Szekszárd elleni megyei rangadón hazai kör­nyezetben alapos javulásra lesz szükség ahhoz, ha győz­tesen akarunk levonulni a pá­lyáról. Fő feladatomnak tekin­tettem a héten a játékosok ön­bizalmának helyreállítását. A csapat tagjai fogadkoznak: mindent megtesznek a siker érdekében. Remélem, hogy a vélhetően szépszámú közön­ségünk bíztatását is élvezzük. Csapatot vasárnap hirdetek. Laki Zoltán: — Az eddigi mérkőzések alapján az elmúlt vasárnap nyújtotta a leggyen­gébb teljesítményét a csapat. Most a jól szereplő Bonyhád otthonába látogatunk, ahol szeretnénk javítani negatív mérlegünkön. Nagyon bízom a csapatban, hogy feledtetni fogja az elmúlt időszak ered­ménytelenségét. A héten bíz­tató volt az edzéseken tapasz­talt hozzáállás, s remélem, hogy a pályára lépők maximá­lis teljesítményt produkálnak. Cziráki- Novák, Kara, Kvanduk, Kárpáti- Horváth, Mészáros, Kovács- Pusztai, Cseke, Kálmán. Bóly-Bátaszék: 13.30 óra. V: Hosszú. Fiath Tamás: — A Nagyatád elleni hazai veresé­günkkel igen nehéz helyzetbe kerültünk, remélem, ezt játé­kosaink is átérzik és megpró­bálnak Bolyban javítani. A csapaton belül szerkezeti vál­tozást tervezek és a sok kérdő­jel miatt összeállítást csak a mérkőzés előtt hirdetek. Szombaton játsszák: Gerjen-Kisdorog: 13.30 óra. V: Ábrahám. Pálfi Gábor: — Legutóbb Szekszárdon megszereztük első idegenbeli győzelmünket, hétközben pe­dig visszakaptuk a Letenye el­leni pontjaikat. Ezzel együtt megerősödött poziciónk a kö­zépmezőnyben. Szombati el­lenfelünk legyőzésével adott a lehetőség, hogy még szoro­sabban felzárkózzunk. Kelle­mes gondjaim vannak az ösz- szeállítást tekintve, hiszen mindenki egészséges és jó a hangulat. Blazsó- Szabó L., Gyenis, Kalmár, Somogyi- Kiss, Far­sang, Szabó T., Taba- Varga, Nagy Zs. Horváth Péten — A Lete­nye elleni mérkőzésen min­denki hazai győzelmet várt, de a második félideji gyenge teljesítményünk miatt örülni kellett a döntetlennek is. Na­gyon nehéz helyzetben va­gyunk: a sérülések, munkahe­lyi elfoglaltság következtében a hétközi edzésmunka szín­vonala elmaradt attól, ami a sikeres szerepléshez kell. Egy-két játékosról nem tu­dom, hogy még a csapatunk­hoz tartozik-e vagy sem. A Gerjen elleni találkozón ha együttesünk a jobbik oldalát mutatja bármilyen eredmény születhet, ha viszont csak az utóbbi hetek teljesítményére lesz képes, akkor nem tud pontot szerezni. Kiss- Ercsi vagy András, Varga vagy Horváth, Vecsei, Pető- Viszmeg vagy Óber, Horváth, Mácsik, Stölkler R.- Bíró, Boros. Visszavont eltiltás A Spanyol Labdarúgó Szö­vetség fellebbviteli bizottsága felülbírálta a fegyelmi bizott­ság korábbi határozatát és visszavonta Jorge Valdanó- nak, a Real Madrid vezetőe­dzőjének egy hónapra szóló eltiltását, valamint 663 ezer pezetás (5300 dolláros) pénz- büntetését. A királyi gárda trénere azért nem ülhetett volna le egy ideig csapata kis- padjára, mert a Compostela el­leni bajnoki mérkőzésen egy percig egyszerre négy idegen- légióst szerepeltetett, holott a szabály csak hármat engedé­lyez. A Real Madrid 100 ezer pe­zetás (800 dolláros) büntetése továbbra is érvényben ma­radt. Gólgyáros sípmesterek Tolna megyei JB-váloga- tott-MLSZ JT-válogatott 5-5 (2-2). Szekszárd, 50 néző. V: Eőry. Tolna megyei JB-válo- gatott: Csobot- Komáromi (Lehel), Nagy G., Dárdai (Varga), Czárt- Fazekas G. (Schaffer), Bíró G., Nagy Gy. (Tóth K.)- Bányai (Krekó), Maraszin, Beke. Edző: Dra- vecz István. MLSZ JT-váloga- tott: Dr. Bozóky- Csema, Bu- kovszky, Sóthy (Győr), Dra- vecz T.- Arany, Nagy II. J., Hosszú- Vajda (Szabó J.), Mohácsi, Fazekas. Edző: Flé- vizi Ottó. Megyénk sípmeste­reinek csapata kétszer is veze­tett, de végül az országos já­tékvezető-válogatott az össze­szokott csapatjátéknak és Nagy II. János rutinjának kö­szönhetően sikerrel harcolta ki a döntetlent a helyenként szép akciókat hozó mérkőzé­sen. G: Beke 4, Bányai illetve Nagy II., Hosszú, Vajda, Mo­hácsi, Csema.