Tolnai Népújság, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-24 / 250. szám

1994. október 24., hétfő SPORT »ÚJSÁG 7 Kézilabda NB I. A Vasas igazolta klasszisát Vasas-Dreher-Szigma- Szekszárd 25-11 (14-5). Fáy utca, 200 néző. V: Nádasdi, Pesti. Vasas-Dreher: Hang- Lantosné 1, Hochrajter 5 (1), Rajz 1, Erdős 8 (3), Tóth A. 4, Kántor 5. Csere: Kovács, Buda 1. Edző: Zsiga Gyula. Szekszárd: Marlyin- Csáki 5 (4), Sklar 2, Mácsai, Cseri, Oravecz 3, Bálintné 1. Csere: Flick (kapus), Bologa, Hor­váth. Edző: Pánczél Barabás. A várakozásnak megfelelően Vasas-gólokkal indult a talál­kozó, előbb Kántor, majd Hochrajter volt eredményes. A szekszárdiak erőtlen táma­dásai rendre sikertelennek bi­zonyultak, így a 7. percben már 4-0-ra elhúztak a házi­gazdák. Szinte macska-egér- harc folyt a pályán, hiszen amíg a szekszárdiak szinte semmi veszélyt nem jelentet­tek Hang kapujára, addig az angyalföldiek sorra dolgozták ki helyzeteiket, és még azt a luxust is megengedhették maguknak, hogy ziccereket és büntetőt hibáztak. A játék ké­pére mi sem jellemzőbb, minthogy több, mint 16 percet kellett várni az első szekszárdi gólra: Csáki büntetőből volt eredményes. A másik oldalon Hochrajter állhatott kétszer a hétméteres vonal mögé, s mindkét alkalommal betalált Marlyin kapujába, így a 20. percben 7-1-re módosult az ál­lás. Az első játékrész hajrájá­ban tovább folytatódott a Va­sas fölénye, a vendéglátók so­rozatos találataira a Szigma részéről csak Oravecz és Sklar tudott válaszolni. Fordulás után emberhát­rányból talált ellenfele kapu­jába a Szekszárd, de Lantosné, Hochrajter és Kántor révén tovább növelte előnyét a Va­sas. A 36. percben tíz gólra nőtt a két csapat közti különb­ség: 17-7. A félidő derekán két értékesített Csáki büntető je­lentett szekszárdi részről eseményt, míg a másik olda­lon a csereként beállt Buda re- zegtette meg a hálót. A folyta­tásban közönségszórakoztató játékba kezdett a Vasas, lát­hattunk pazarul kivitelezett átlövést és remekül végrehaj­tott kínai-figurát is. A talál­kozó végjátékában két Erdős találatra a vendégek eggyel sem tudtak válaszolni, így kia­lakult a 25-11-es végered­mény. Összességében a játék képe és az eredmény alaku­lása senkinek sem okozhatott különösebb meglepetést, a Vasas-Dreher ilyen különb­séggel is megérdemelten győzött, igazolta klasszisát. Jók: Erdős, Kántor, Hang, il­letve Csáki. Lódi Renáta Vereség az NB I/B-ben is Pelikán Siklós-Dunaföld- vári VKSE 29-24 (15-10). Sik­lós, 300 néző. V: Kiss, Szabó. Dunaföldvár: Princes- Dukai 6, Györkő 5, Orova 6, Polgár 1, Hegedűs 2, Szauter 1. CSere: Pálinkás (kapus), Princz, Takács 2, Józsa 1. Edző: Orova Tamás. Nagyon rosszul kezdtek a földváriak, eladott labdák és kihagyott ziccerek jellemezték játékukat a találkozó elején. Ezzel a ha­zaiak éltek, és 4-0-ra elhúztak. Az első dunaföldvári gólra a 8. percig kellett várni. A félidő derekán aztán magára talált a Duna-parti együttes, két gólra ledolgozta hátrányát, ám egy újabb rövidzárlat után máris öt góllal elhúztak a hazaiak. A második félidő elején megpróbálták a földváriak a felzárkózást, fokozatosan csökkentették hátrányukat, ismét két gólra megközelítet­ték az ellenfelet: 21-19. Sajnos, az egyenlítés nem sikerült, sőt a siklósiak kettős emberelő­nyükből tovább növelték elő­nyüket. A földváriak helyzet- kihasználása ezen a napon fel­tűnően gyenge volt: 5 kiha­gyott büntető, és tucatnyi el­puskázott ziccer jelezte, hogy a támadás befejezésében nem állt a helyzet magaslatán a Duna-parti gárda. A látottak alapján megér­demelt hazai siker született. A Dunaföldvár a saját dolgát nehezítette meg a támadásai gyenge befejezésével. Jók: Princes, Orova, Györkő.-Dukai István­ját hajráznak a simontomyaiak Simontomyai TC-Székes- fehérvári MÁV 24-20 (12-10). Simontomya, 250 néző. V: Bakos, Koutny. Simontomya: Pech- Barabás 2, Kerekes 6, Teimel J. 4. Teimel L. 6, Pécsi 3, Balassa 1. Csere: Bujtás (kapus), Zsolnai 1, Tenke 1, Hóka, Bencze. Edző: Teimel Lajos. A 6. percben már 4-0-ra vezettek a jól kezdő simontor- nyaiak. Ezután az igen agresz- szívan védekező fehérváriak­nak sikerült két gólra felzár­kózni, de tovább lépni már nem tudtak. Szünetig a házi­gazdák megőrizték előnyüket. A második játékrész nagy csatájában is végig a Tei- mel-legénység akarata érvé­nyesült. Érdekesség, hogy a vendéglátók ezt a játékrészt is 12-10-re nyerték. Újabb győ­zelmükkel Teimelék a tábláza­ton már az élmezőnyben érezhetik magukat. Kitűnt: Te­imel ]., Teimel L., Kerekes, Pé­csi, Pech, Bujtás. Simontornyai TC-Cece 26- 15 (11-6). Simontomya, 250 néző. V: Pálóczy, Maczinka. Simontomya: Adám- Hamar 1, Gerussi O. 4, Jencskiné 1, Varga Zs. 10, Molnámé 1, Varga Sz. 1. Csere: Márton (kapus), Molnár 5, Pataki 2, Gerussi N. 1, Somogyiné. Edző: Várni István. A nagy­szerűen kezdő hazai lányok két gyors góllal terhelték meg a ceceiek hálóját. Ez a különb­ség a 21. percig állandósult is, ekkor 6-4 volt az állás. A na­gyobb sebességfokozatba kapcsoló házigazdák szünetig ötgólosra növelték előnyüket. A második játékrészben a Si- montornya méginkább fel­őrölte a Cece ellenállását és je­lentős fölényre tett szert. A két dobogóesélyes csapat nagyiramú találkozóján az egységesebb, rutinosabb STC megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Kitűnt: Adám, Márton, Varga Zs., Molnár. Varga László Tamási-Dalmand 21-8 (10- 5). Dalmand, 100 néző. V: dr. Török, Wágner. Tamási: Be- lina- Kovács 2, Kondor, Csík 2, Jurasics 2, Pech 8, Nagy A. 3, Csere: Strigens (kapus), Szabó 1, Gruber 3, Varga M., Béres. Edző: Szabó Bakos Béla. Dalmand: Juhász- Zay 1, Kolozsvári M. 1, Kolozs­vári A. 2, Tamás 1, Kudariné 3, Budai. Csere: Cséplő, Kos- tyál. Edző: Bagdi Istvánné. Szeles, hideg időben hazai góllal indult a találkozó. A 20. percig az eladott labdák és a kihagyott ziccerek tömkelegé borzolta az edzők idegeit. A tamásiak ekkor 3-2-re vezet­tek, de a szünetig ötgólos előnyre tettek szert a vendé­gek. A második félidőben az egyre jobban elhúzó vendé­geknél a fiatalok is játéklehe­tőséget kaptak, akik jó játékkal hálálták meg a bizalmat. Sőt, a véghajrában még az első NB Il-es mérkőzését játszó Gruber is sikerélménnyel gazdago­dott, hisz zsinórban három gólt dobott. Teljesítményéért az egész tamási csapat dicsé­retet érdemel. Szabó Bakos Béla Az FTC megszorongatta a Szuper Kupa-győztest Vízilabda OB I. Vasárnapra maradt a férfi vízilabda ob I. második fordu­lójának rangadója, a bajnok, és legutóbb BEK-et, továbbá Szuper Kupát is nyert ŰTE- Primavera és az új bajnok­ságra nagyon megerősödött FTC-Vitasport összecsapása. ÚTE-Primavera - FTC-Vita­sport 9-8 (2-3, 3-0, 2-4, 2-1). A Komjádi uszodában csak­nem telt ház előtt, a várako­zásnak megfelelő izgalmas, nívós csatát vívott a két gárda. Az első negyedben Vadnak az utolsó pillanatokban lőtt gólja nyomán vezetéssel vonulha­tott az első pihenőre a Ferenc­város. A folytatásban viszont csupa lila-fehér gólt láthatott - egymás után hármat is - a kö­zönség. A harmadik negyed viszont ismét a zöld-fehéreké volt, akik a kétgólos hátrányt ledolgozva Loványi bombájá­val 7-7-nél utolérték az újpes­tieket. A záró 7 perc még öl­döklőbb küzdelmet hozott, a legjobb helyzetet is kölcsönö­sen elhibázták a játékosok, és már csak alig két perc volt hátra, amikor Vincze betalált. Bíró még egyenlíteni tudott, a győztes gólt azonban a trip- lázó Dala szerezte - meglehe­tősen furcsa körülmények kö­zött. A válogatott balkezes ki­válóságának beledudáltak a lövésébe, vagyis már lejárt a támadóidő, amikor útjára in­dította a labdát. A szurkolók tiltakozása ellenére a játékve­zetők azonban érvényesnek ismerték el találatát. Kovács István, az ÚTE- Primavera vezetőedzője: - Ideges voltam, mert nagyon nehéz mérkőzést játszottunk a remek játékosállománnyal rendelkező FTC-vel. A meccs döntetlenre állt, szerencsénk volt, hogy nyertünk. Wolf Péter, az FTC-Vita- sport vezetőedzője: - Jó mécs­esén mindent elkövettünk azért, hogy méltó ellenfelei le­gyünk az Újpestnek. A vég­hajrában jobban kellett volna figyelnünk. Van még mit pó­tolnunk ... Vizit Atlantában A Magyar Olimpiai Bizott­ság küldöttsége - Török Ottó igazgató, Lochmayer György, az OTSH főosztályvezetője, a barcelonai csapat vezetője és Vajda László nemzetközi tit­kár - háromnapos villámláto­gatást tett Atlantában. Az 1996-os nyári olimpia városában 29, különböző be­osztásban lévő felelős vezető­vel folytattak tárgyalásokat. Valamennyi megbeszélésről jegyzőkönyv készült, amelyet rövidesen megküldenek a MOB címére. A fiatalokból álló olimpiai szervezőbizott­ság jelenleg már 1000 munka­társat foglalkoztat. A koráb­ban hat olimpián részt vett Lochmayer György megálla­pítása szerint 21 hónappal az ötkarikás játékok előtt még egyetlen házigazda sem állt ilyen jól az előkészületekkel. A küldöttség hasznos tapasz­talatokat szerzett, többek kö­zött megállapodott a szerve­zőkkel abban, hogy a magyar csapatot az olimpiai falu egyik új háztömbjében, kényelmes, kétágyas, légkondicionált apartmanokban helyezik el. Német csapat a súlyemelő vb-re Az országos bajnokság zá­rultával a Német Súlyemelő Szövetség kijelölte azt a férfi csapatot, amelyet a november 18-27. között Isztambulban zajló világbajnokságon indí­tanak. A tizes keretben egyet­len helyet hagytak szabadon, csak később döntik el, hogy a duisburgi Udo Guse és Martin von Ostrowski (mindkettő 108 kg-os kategória) közül melyik lehet ott a törökországi vb-n. A névsor érdekessége, hogy ismét a válogatott tagja a vete­rán, megannyi világversenyes éremmel rendelkező Andreas Behm, továbbá bekerült az üzbégből németesített ex-vi­lágbajnok, Igor Sadykow. Nem lesz ott viszont Isztam­bulban az idén térdműtéten átesett olimpiai és világbajnok Ronny Weller, ő legkorábban a jövő év tavaszán, várhatóan a májusi lengyelországi Eu- rópa-bajnokságon jelentkezik újból a nemzetközi súlyemelő porondon. A németek vb-kerete: And­reas Behm (70), Ingo Steinhö- fel (76), Ringó Gossmann (76 kg), Marc Huster (83), Lars Betker (83), Mark Andre Franke (91), Igor Sadykow (99), Mario Kálinké (108), Manfred Nerlinger (plusz 108). A kupáért golfoztak Pécsett A Magyar Golf Szövetség égisze alatt Pécsett a St. Lo- renze Golf and Country Klub pályáján bonyolították le a Köztársaság Kupáért kiírt ver­senyt. Harminchármán indultak a viadalon, amelyet 18 szaka­szon, ütésszám szerinti handi­cap nettó kiírásban rendeztek meg. A Providencia Biztosító a legjobb Stableford első helye­zettjének vándordíját ajánlott fel, ezt Varsányi László érde­melte ki 43 pontjával. Kikapott az Európa-bajnok A Brazíliában zajló 12. női röplabda világbajnokság má­sodik fordulójában vereséget szenvedett a tavalyi Eu­rópa-bajnok orosz válogatott. A Nyikolaj Karpol vezérelte gárda - amely a világbajnoki címvédő Szovjetunió jog­utódja - nagy csatában, 1 óra 18 perces küzdelemben ma­radt alul a vb-ezüstérmes kí­nai válogatottal szemben. Az Esélyeshez méltóan, ellenfe­lének pillanatnyi esélyt sem adva diadalmaskodott a rögbi Magyar Kupa döntőjében a Kispesti Elefántok csapata. Kispesti Elefántok-John Bull Exiles Budapest 20-0 (12-0). A kispestiek korábban a Subrosa, a GAMF és a FÁSÉ, míg az Exiles a Szentes és az Érd csapatát búcsúztatta, így a két legjobb együttes került a fináléba. Az elefántok tavaly a bajnokságot és a kupát is megnyerték, jelenleg is éllova­első két szettben még tartotta magát a „szbornaja", aztán a harmadikban nem tanúsított ellenállást. A 2. forduló eredményei: B-csoport (Sao Paulo): Kuba - Hollandia 3:0 (4, 9, 10), Azer­bajdzsán - Peru 3:0 (12,13, 6). C-csoport (Belő Horizonte): Kína - Oroszország 3:0 (13,12, 3), Ukrajna - Olaszország 3:2 (4,-5,-4,6,12). sok a pontvadászatban. Az Exiles pontbeszámítás nélkül szerepel a bajnokságban, lé­vén, hogy az együttest zöm­mel külföldiek - dél-afrikaiak, angolok, új-zélandiak - alkot­ják, akik a hazai rögbi „taní­tómestereinek" számítanak. A mintegy 500 néző előtt leját­szott találkozón azonban a jó­val egységesebb csapat be­nyomását keltő Elefántok a büntetőrúgásokból elért pon­tokkal már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Kosárlabda játékvezetői tanfolyam A Tolna Megyei Kosárlab­dázók Szövetsége november 21-től önköltséges, alapfokú (III. osztályú) játékvezetői tan­folyamot indít. Jelentkezési határidő november 14. A spor­tos megjelenés, a kosár­labda-játékban való jártasság kívánatos. A tizenhatodik é- letévüket betöltött nők és fér­fiak jelentkezését várják levél­ben a következő címre: 7100. Szekszárd, Augusz I. u. 11. Tolna Megyei Kosárlabda Szövetség (vagy személyesen szerdánként 9-11.30-ig a fenti címen). Érdeklődni lehet Reisz Pé­ternél, a megyei szövetség tit­káránál. A tanfolyam után a jelölteknek elméleti, fizikai és gyakorlati vizsgán kell számot adni tudásukról. A kiválóan vizsgázók már az 1994/95-ös bajnoki évadban mérkőzést vezethetnek. Az Elefántoké a kupa (befektetési közlemény) A Magyar Kárpótlási Részvénytársaság ezúton értesíti a tisztelt érdeklődőket, hogy az adóalap-csökkentésre is felhasználható Magyar Kárpótlási Részvények 1994. október 24. és november 11. között készpénzért, illetve kárpótlási jegy felhasználásával is jegyezhetők. A kárpótlási jegyeket a névérték 160%-án vásároljuk meg. Részvényértékesítés és felvilágosítás a Takarék Bróker Kft-nél, a Takarékbank Rt. fiókjaiban és a jegyzésben résztvevő takarékszövetkezeteknél. ^Magyar Kárpótlási Részvénytársaság)) 2 i