Tolnai Népújság, 1994. augusztus (5. évfolyam, 179-204. szám)

1994-08-29 / 202. szám

0 9 8 7 7 7 6 6 6 4 4 4 3 2 1 6 6 6 4 4 4 3 3 3 3 3 1 9 9 7 7 7 7 6 4 4 2 1 1 1 1 9 9 7 6 6 4 4 4 4 4 3 2 1 1 1 1 9 9 9 7 6 6 4 4 3 3 3 2 1 1 1 I SPORT «ÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II. Labdarúgó NB I. Pedig Mausz 11-est is hárított Beremendi Építők-Paks 2- 1 (1-0). Beremend, 600 néző. V: Hosszú. Beremend: Ha- tala- Müller, Óbert, Macsi, Gellén- Borsos, Visinka, We- inert, Valkai (Lajtai az 51. percben)- Fülöp (Szabó a 74. percben), Berecz. Edző. Héhl János. Paks: Mausz- Nagyfa­lusi, Eger, Jenei, Nagy Z.- Bozsér (Búzás a 46. percben), Kovács B., Fejes, Orosz- Ba- bati, Kádár (Horváth Á. a 63. percben). Edző: Mihalecz Ist­ván. A 3. percben Bozsér pont­rúgása elsuhant Babati feje előtt, Nagy Z. javíthatott volna, de lövése elkerülte a kaput. Két perc múlva Babati lövésénél Hatala minden tu­dására szükség volt, hogy menthessen. A 25. percben Je­nei ívelt a kapu elé, ahol Mül­ler két kézzel kilökte a gól­helyzetben lévő Fejest, ám a játékvezető sípja néma ma­radt. Három perccel később Visinka 25 méteres szabadrú­gását védte biztosan Mausz. A 32. percben Eger senkitől sem zavartatva adott haza, Mausz elcsúszott, így a labda az üre­sen maradt hálóban kötött ki. Öngól! 1-0. A 42. percben Vi­sinka szabadrúgása a paksi védőkről levágódott, Borsos csapott rá a labdára, 17 méter­ről arasznyira lőtt a jobb felső sarok mellé. Az ellentáma­dásnál Fejes beadását az üre­sen álló Babati 6 méterről a kapus kezébe fejelte. Fordulás után a 46. percben Búzás kapott kitűnő átadást, de 16 méteres kapáslövését a kapufa mentette. Két perccel később Kádár húzott el a jobb oldalon, beadását Fejes a ka­punak háttal állva, 8 méterről ollózva a léc fölé emelte. A 48. percben Búzás középreadását Hatala kiejtette, de a berob­banó Kovács B. elől ügy- gyel-bajjal mentettek a védők. Az 50. percben Fülöp hozta helyzetbe remek átadással Vi- sinkát, aki óriási ziccerben 10 méterről a kapu mellé vágta a labdát. Két perc múlva Jenei lépett ki a lesre játszó védők közül, Macsi azonban utolsó emberként felvágta őt, villant a piros lap, indulhatott zuha­nyozni. Az 57. percben Búzás kitűnő átadásával Fejes került helyzetbe, elhúzta a labdát Hatala mellett, majd a bal felső sarokba lőtt. 1-1. A 68. percben a rosszul felállított paksi sorfal mellett Fülöp 23 méterről kilőtte a bal alsó sar­kot. 2-1. A 75. percben a 16-oson belül Berecz Eger ke­zére lőtte a labdát, 11-es és egyúttal második sárga lapjá­val a kiállítás sorsára került a paksi védő. Visinka büntetőjét Mausz bravúrral hárította. A 80. percben Horváth lövésénél már Hatala is verve volt, de egy védőn irányt változtatva szögletre gurult a labda. Két perc múlva Kovács B. tört be a büntetőterületen belülre, ott ütközött a hazai védővel, de Hosszú játékvezető nagyvo­nalúan továbbot intett. Orosz reklamált az esetnél, s ő is megkapta második sárga lap­jával együtt a kiállítást. Az első félidőben szinte át sem jött a beremendi csapat a Paks térfelére, mégis ők tér­hettek előnnyel pihenőre. Fordulást követően „meg­rázta" magát az atomvárosi gárda: kiegyenlített és a leve­gőben lógott a vezetés meg­szerzése is. Hosszú játékve­zető azonban másként gon­dolta. A kiállítások és a jogta­lanul megítélt bűntető dön­tően befolyásolta a mérkőzés végeredményét, arról nem is beszélve, hogy a Duna-parti- aknak két 11-est is elfelejtett megadni a síp mestere. Jók: Fülöp, Berecz, illetve Nagyfa- lusi, Búzás. Héhl János: — Nagyon ne­héz mérkőzést nyertünk meg. A gyenge helyzetkihasználás és néhány játékos rosszabb formája tette nehézzé a talál­kozót. Mihalecz István: — A szo­kásos beremendi formánkat hoztuk, de még így sem mi voltunk a leggyengébbek. Klement Tibor Az NB II. Nyugati-csoport­jának további eredményei: Dunaferr SE-MATÁV FC-Sopron 0-2, ESMTK-Ta- tabánya 1-2, BKV Előre- Veszprém 2-1, Budafok-Baja 2-1 , Keszthely-Siófok 2-3, Beremend-Paks 2-1, Százha- lombatta-Pécsi VSK 2-0. Labdarúgó NB III. A Gerjen és a Bátaszék hazai kiütéses győzelme Gerjen-Letenye 6-2 (3-0). Fadd, 200 néző. V: Hosszú. Gerjen: Blazsó- Kiss, Szabó L., Andi (Fodor)- Farsang, Szabó T., Somogyi, Varga (Taba)- Magyari, Volár (Kul­csár), Nagy Zs. Szakosz­tály-igazgató: Pálfi Gábor. Letenye: Lepár A.- Révész, Lepár T., Adorján G., Krama- rics- Németh (Március), Adorján F., Kozári, Farsang (Halász)- Rostás (Andróczi), Baj. Edző: Szabó Ferenc. A 7. percben Farsang két csel után 16 méteres lövésével vezetést szerzett. 1-0. A 18. percben Nagy Zs. beadását Magyari 8 méterről fejelte a hosszú sarokba. 2-0. A 30. percben Rostás lövése a kapu­fán csattant. A 32. percben Szabó T. 18 méteres lövése le­vágódott a védőkről, de a kö­zéppályás másodszorra nem hibázott. 3-0. Az 57. percben Kulcsár emelt középre és Far­sang növelte a Gerjen előnyét. 4— 0. A 72. percben Kozári fut­tából, 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 4-1. A 77. perc­ben Magyari átadását Farsang hét lépésről vágta laposan a kapuba. 5-1. A 82. percben Magyari remek szóló után volt eredményes. 6-1. Két erccel később a lesre játszó azai védők hibáját Halász használta ki. 6-2. Sziporkázó játék igazi tá­madó focival és magabiztos hazai sikerrel. Jók: Farsang, Andi, Somogyi, illetve Ador­ján G., Kramarics. Rákóczi KFC-Bonyhádi SE 5- 1 (2-0). Bonyhád, 300 néző. V: Béni. Rákóczi KFC: Mi- linte- Kiss, Mező (Novák), Itvás, Nagy- Deme, Szabó A. (Harsányi), Szabó L. (Pam- mer), Szintai- Horváth, Neu­bauer. Edző: Horváth Lajos. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Sztoics, Kiss J., Guzorán (Da­rabos)- Illés (Klem), Stumpf, Szlama, Baumann- Pfeifer, Mágocsi (Halász). Edző: Kiss János. A 12. percben Neubauer kapott jó átadást a 16-os vona­lánál és fordulásból a kapuba lőtt. 1-0. A 44. percben Neu­bauer beadását Szabó A. a ki­mozduló Bogaras mellett 8 méterről helyezte a kapuba. 2- 0. A 47. percben Nagy állva hagyta a védelmet és tovább növelte csapata előnyét. 3-0. A 75. percben ismét Nagy hú­zott el és 10 méterről szép gólt lőtt. 4-0. A 80. percben Harsá- nyi beadását Itvás közelről fe­jelte a léc alá. 5-0. A 82. perc­ben Kiss J. átadásával Darabos lépett ki a védők közül és 10 méterről megszerezte a becsü­letgólt. 5-1. A kaposváriak az öt gólon kívül még négy kapufát is el­értek. Az eredmény a Bony­hád részére hízelgő. Jók: Itvás, Kiss, Szabó A., Deme, Nagy, illetve Sztoics, Stumpf. Bátaszék-Barcs 5-0 (1—0). Bátaszék, 800 néző. V: Abra- hám. Bátaszék: Kocsis- Bo- jás, Puskás, Izsák (Kőkúti), Rácz- Keller, Pozsár, Péter- Bozsolik (Deák), Pankovics, Szentmártoni (Pap). Edző: Fi- áth Tamás. Barcs: Füredi- Zeller R. (Biodnovics), Papp T. (Zeller), Cservölgyi, Man- guld T.- Somogyi, Papp A., Karsai, Kovács- Hajmási, Horváth. Edző: Karsai Tibor. A 7. percben Bozsolik lö­vése után a kipattanó labdát Pankovics a léc alá vágta. 1-0. A 60. percben Pozsár 21 méte­res szabadrúgásból növelte a hazaiak előnyét. 2-0. A 65. percben Pap elvette a tétovázó vendégvédőktől a labdát, s remek átadását Bozsolik a léc alá emelte. 3-0. A 70. percben Pankovics átkígyózott a vé­dők között, akik buktatták, a megítélt büntetőt a sértett ér­tékesítette. 4-0. A 86. percben Pap kitűnő labdát kapott Po- zsártól a jobb szélen, s a kifutó Füredi mellett a kapuba gurí­tott. 5-0. A szervezetten és taktiku­san játszó hazaiak minden csapatrészükben felülmúlták somogyi ellenfelüket. Jók: Ko­csis, Puskás, Pankovics, Pap, illetve Zeller R., Papp T. Sellye-Szekszárdi Polgári SE 4-3 (0-3). Sellye, 1100 néző. V: Barna. Sellye: Pfaff- Lavrincz, Knézics, Király, Major- Gyócsi, Vásáros (Bel- vári), Pfeiffer, Bóvári Z.- Csorba (Koszér), Óvári Zs. Edző: Pfeiffer Ferenc. Szek­szárdi Cziráki- Novák, Kvanduk, Kárpáti, Telkó- Kovács, Bajusz, Pusztai, Kara- Horváth, Kálmán. Szakosztály-igazgató: Laki Zoltán. Nagyszerűen kezdett má­sodik idegenbeli mérkőzésén az NB II-ből kiesett Polgári SE együttese. Az első játékrész végéig már megnyugtatónak látszó, 3-0-as előnyt szereztek Kálmánék. Mint kiderült, ez sem volt elég, a hazaiak a sír­ból visszahozták a győzelmet. G: Csorba, Pfeiffer, Major, Óvári Zs. illetve Kálmán 2, Kárpáti. Kisdorog-Balatonföldvár 3-0 (1-0). Balatonföldvár, 200 néző. V: László. Kisdorog: Antunics- Viszmeg, Varga, Stölkler (Óber), Pető- Mácsik (Sörös), Vecsei, Horváth P. (Ercsi)- Bíró, Boros, Endeli. Edző: Hováth Péter. Balaton­földvár: Kovács J.- Kovács A., Sashegyi, Bognár (Elő), Lu- dézer- Németh, Soós, Kalmár (Jäger), Héjjas- Balaton, Szentkirályi (Szabó). Edző: Karasz János. A 15. percben Bíró 15 méte­res lövésből szerzett vezetést a vendég kisdorogiak javára. 1-0. Fordulás után, az 52. percben szintén Bíró volt eredményes, amikor egyéni kitörés után tovább növelte csapata előnyét. 2-0. A 82. percben Óber 6 méteres lövé­sével állította be a találkozó végeredményét. 3-0. A vendégcsapat lelkes és fegyelmezett játékával meg­érdemelten győzte le a rossz napot kifogó, s ezúttal minden szerencse nélkül játszó hazai­akat. Bár a Balaton-parti együttes lelkesedését nem ér­heti vád, sajnos ez is kevés volt a győzelemhez. Jók: Varga, Horváth, Bíró, illetve Sashegyi. Az NB III. további ered­ményei: Balatonlelle-Komló 1-3, Bóly-Marcali 1-2, Nagy- atád-DD Gáz 0-1. Három csapat továbbra is veretlen Békéscsabai EFC-Parmalat FC 2-1 (1-1). Székesfehérvár, 4000 néző. V: Molnár L. Bé­késcsaba: Baji- Szenti, Usma- jev, Kovács- Fodor, Váczi (Zahorán a 21. percben), Csató J., Csató S., Horváth L. (Kasik a 83. percben)- Kul­csár, Szarvas. Edző: Pásztor József. Parmalat FC: Mitring- Lőrincz, Disztl, Tresó- Du- becz, Zimmermann, Darha (Varsányi az 53. percben), Bekő, Tóth N.- Horváth F., Tóth M. (Pálfi a 72. percben). Edző: Jenei Imre. Gólszerzők: Kulcsár a 7. és a 70., illetve Zimmermann a 6. percben. Mindkét félidőben a fehér­váriak birtokolták többet a labdát, de helyzeteiket elpus­kázták. Az igen jó iramú és változatos mérkőzésen a dön­tetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Kulcsár, Usmajev, Baji, illetve Zim­mermann, Baji. Zalaegerszegi TE-Debre- ceni VSC 2-1 (1-0). Zalaeger­szeg, 4000 néző. V: Hanacsek. ZTE: Tóth J.- Szabó I. Zs., Ba­log, Horváth J.- Lendvai (Varga a 89. percben), Kovács Zs., Fújsz, Szabó R., Németh- Szabó II. Zs., Preisinger (Sztipánovics a 85. percben). Edző: Madár Gábor. Debre­cen: Horváth B.- Földvári, Gojan, Pető- Dombi, Sándor Cs., Arany (Madar a 46. perc­ben), Buliga (Vadicska a 70. percben), Ilea- Tóth Gy., Sándor T. Edző: Garamvölgyi Lajos. Gólszerzők: Szabó II. Zs. a 29., Balog (11-esből) a 70., il­letve Vadicska a 83. percben. Kiállítva: Szabó II. Zs. a 73., illetve Pető a 78. percben. Az első félidőben egyértel­műen a ZTE irányította a játé­kot. Fordulás után kitámadtak a debreceniek, ekkor a hazai kontrák voltak a veszélyeseb­bek. Végül is az egerszegiek több helyzetükből kettőt érté­kesítettek, a mezőnyben jól kombináló hajdúságiak csak eggyel válaszoltak, így a haza­iak ismét három ponttal lettek gazdagabbak. Jók: Szabó I. Zs., Fuisz, Balog, illetve Sán­dor T., Dombi. Csepel-Kordax-Vác FC Samsung 1-0 (0-0). Csepel, 1500 néző. V: Nagy L. Csepel: Hajdú- Váczi- Tyukodi, Be- reczki- Süveges (Medgyes a szünetben), Vancsa, Puskas, Ács- Jakab (Zombori a 90. percben), Pena, Szekeres. Edző: Varga István. Vác: Koszta- Nagy- Nyikos (Bán­földi a 74. percben), Kasza, Aranyos- Nyilas, Aczél, Ro­ntanék, Farkas S. (Dzurják a 84. percben)- Füle, Szedla- csek. Edző: Csank János. Gólszerző: Vancsa a 79. percben. A szurkolóknak eddig csa­lódást okozott két csapat ala­csony színvonalú mérkőzésén a valamivel aktívabb csepeliek megérdemelték a győzelmet, a váciak továbbra is keresik ko­rábbi önmagukat. Jók: Hajdú, Vancsa, Ács, illetve Nyilas. BVSC-Dreher-Stadler FC 1-0 (0-0). Kiskőrös, 5000 néző. V: Varga S. BVSC-Dre- her: Tarlósi- B. Szabó, Csábi, Szalma- Nagy P., Farkas (Wemer a 26. percben), Ma­rozsán, Kovács Z., Bognár- Vincze (Komódi a 63. perc­ben), Urbányi. Edző: Egervári Sándor. Stadler FC: Babócsy- Linnyikov (Kecskés a 9. percben), Makrickij, Nagy N., Kertész- Poprisan, Mol­nár, Kovács J., Hleba- Laka­tos (Kanál a 60. percben), Csehi Z. Edző: loan Patrascu. Gólszerző: Komódi a 75. percben. Kiállítva: Csábi a 24. perc­ben. Tovább tart az újonc Stadler FC vesszőfutása, mert már a harmadik mérkőzésen maradt alul egy góllal. Nem úgy in­dult a találkozó, hogy a hazai csapat vesztesen hagyja el a pályát, sőt, Csábi kiállítása után megnyílt a lehetőség a győzelem kivívására, de az újonc nem tudott élni vele. A BVSC szerencsés győzelmet aratott, annak ellenére, hogy egy órán át tíz játékossal ját­szott. Jók: B. Szabó, Bognár, il­letve Makrickij, Csehi Z. PMSC-Fordan-Nagykani- zsai Olajbányász 3-0 (1-0). Pécs, 6000 néző. V: Kiss B. PMSC-Fordan: Géléi- Braun, Márton, Dienes- Tolocsko, Dárdai, Fehér Cs. (Jaki a 68. percben), Warzycha, Virág- Pest (Dorobantu a 43. perc­ben), Tököli. Edző: Eich László. Nagykanizsa: Csáki- Szalai, Kepe, Iványi- Farkas, Agics (Fuisz az 54. percben), Vidóczi, Svélecz (Hegedűs a szünetben), Dudás- Filipo- vics, Fehér J. Edző: Készéi Fe­renc. Gólszerzők: Tolocsko a 25., Dárdai a 48., Warzycha a 83. percben. Kiállítva: Filipovics az 55. percben. Kellemes, napsütéses idő­ben unalmas és teljesen ese­ménytelen első 20 percet pro­dukáltak a csapatok. Aztán a PMSC-Fordan - különösen a második félidőben nyújtott teljesítményével - ilyen kü­lönbséggel is könnyen nyert a hajrára szétesett, s erejükkel elkészülő újonc olajosok ellen. Jók: Márton, Tolocsko, Warzycha, illetve Csáki, Vi­dóczi. V asas-Ilzer-Kispest-Hon- véd FC 2-2 (1-1). Fáy u., 6000 néző. V: Pillér. Vasas-Ilzer: Sáfár- Galaschek- Erős, Ju­hár- Mónos, Herczeg, Mári- ási, Szenes, Vincze (Gricajuk a 68. percben)- Jován (Borgu­lya a 77. percben), Földes. Edző: Tóth Bálint. Kis- pest-HFC: Brockhauser­Hahn, Bánfi, Plókai- Pisont, Forrai, Milinkovics (Puhalak a 72. percben), Illés (Hamar a 63. percben), Duró- Kovács, Orosz. Edző: Dimitrije Davi- dovics. Gólszerzők: Jován a 35. Ga­laschek az 58., illetve Kovács a 39. és a 88. percben. Nagy várakozás előzte meg a két csapat találkozóját. Az előző fordulóban jó teljesít­ményt nyújtott angyalföldi gárdától meglepetésre lehetett számítani. Az igazi siker a kispesti együttes legyőzése volt. Erre volt is esély, hiszen a Kispest-Honvéd gyenge na­pot fogott ki, csak szerencsé­jének köszönhette, hogy meg tudta szerezni az egy pontot. Jók: Galaschek, Erős, Földes, Vincze, illetve Kovács, Bánfi, Orosz. ETO FC Győr-EMDSZ- Soproni LC 2-1 (2-1). Sopron, 6000 néző. V: Vad. ETO FC Győr: Végh- Lázár- Kuttor, Tóth, Farkas- Csertői, Miri- uta, Jagodics (Kocsis a szü­netben), Hajszán, Árgyelán- Hámori (Herczeg az 55. perc­ben). Edző: Verebes József. Sopron: Milchram- Varga K., Dragoner, Katona, Cseh- Ig- nácz, Chiratcu, Kovács L. (Borsos a szünetben), Korsós (Deák az 51. percben)- Fi­scher, Cservenkai. Edző: Győrfi László. Gólszerzők: Árgyelán a 21., Hajszán a 44., illetve Cseh (11-esből) a 2. percben. A második félidőben ritkán látható alacsony színvonalú mérkőzésnek lehetett tanúja a közönség, ebben a játékrész­ben Borsos kétszer is óriási helyzetben hibázott. Vé­geredményben az ETO FC, győzelme megérdemeltnek mondható. Jók: Miriuta, Ár­gyelán, Csertői, illetve Milch­ram, Chiratcu. A Ferencváros-Újpesti TE rangadót ma este 19 órakor játsszák, arról a televízió egyenes adásban számol be.