Tolnai Népújság, 1994. augusztus (5. évfolyam, 179-204. szám)

1994-08-22 / 196. szám

1994. augusztus 22., hétfő SPORT »ÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II. Döntetlennel rajtolt a Paks, mert kimaradtak a helyzetei Ezt a helyzetet is „megúszták" a százhalombattaiak Bajnoki táblázatok NB i. 1. Újpesti TE 3 3 _ _ 18- 5 9 2. Kispest 3 2 1­6- 1 7 3. Békéscsaba 3 2 1 — 9- 5 7 4. Ferencváros 3 2­1 9- 7 6 5. Nagykanizsa 3 2­1 4_ 4 6 Debrecen 3 2­1 4- 4 6 7. ZTE 3 1 1 1 6- 7 4 8. BVSC 3 1 1 1 5- 6 4 9. PMSC 3 1 1 1 2- 6 4 10. Vác 3 1 _ 2 4- 6 3 11. Parmalat FC 2­2­5- 5 2 12. ETO FC Győr 2­1 1 0- 1 1 13. Csepel 3­1 2 1- 3 1 14. Sopron 3­1 2 4-12 1 15. Stadler FC 2­­2 0- 2­16. Vasas 2­­2 4- 7­NB II. Nyugati csoport 1. Siófok 1 1 _ _ 5-2 3 2. Haladás VSE 1 1­­3-0 3 3. BKV Előre 1 1­­4-2 3 4. ESMTK 1 1­­4-2 3 5. Mohács 1 1­­3-1 3 6. Veszprém 1 1­­1-0 3 7. Tatabánya 1­1­0-0 1 8. Paks 1­1 — 0-0 1 9. Sz.halombatta 1­1­0-0 1 10. Dunaferr 1­1­0-0 1 11. Beremend 1­­1 0-1­12. PVSK 1­­1 2-4­13. Baja 1­­1 2-4­14. Keszthely 1­­1 1-3­15. Budafok 1­­1 2-5­16. Soproni Táv. 1­­1 0-3­NB III. Dráva-csoport 1. Kisdorog 2 2­­4-0 6 2. Sellye 2 2­­5-2 6 3. DDGáz 2 1 1 — 5-1 4 4. Marcali 2 1 1­4-2 4 5. K.Rákóczi 2 1 1­4-2 4 6. Komló 2 1 1­3-1 4 7. Barcs 2 1 1­3-1 4 8. Bátaszék 2 1­1 3-2 3 9. Nagyatád 2­2­2-2 2 10. Letenye 2­1 1 3-4 1 11. Szekszárd 2 — 1 1 3-5 1 12. B.földvár 2­1 1 2—4 1 13. Gerjen 2­1 1 2-4 1 14. Boly 2­1 1 1-3 1 15. Balatonlelle 2­­2 0-5­16. Bonyhád 2­­2 1-7­Megyei bajnokság Felnőttek 1. Simontomya 2 2­­9-4 6 2. Paksi SE 2 2­­6-1 6 3. Döbrököz 2 2­­5-0 6 4. Dsztgyörgy 2 1 1­5-2 4 5. Tamási 2 1 1­5-3 4 6. Fadd 2 1 1­6-5 4 7. Kakasd 2 1 1­•4-3 4 8. Kajdacs 2 1­1 5-3 3 9. Decs 2 1­1 4-4 3 10. Tevel 2 1­1 2-3 3 11. Aparhant 2­1 1 0-1 1 12. Tolna 2­1 1 0-2 1 13. Nagymányok 2­­2 2-6­14. Harc KSC 2­­2 3-8­15. Nagydorog 2­­2 0-5­16. Dombóvár FC 2­­2 0-6­Ifjúságiak 1. Tevel 2 2­_ 12- 1 6 2. Paksi SE 2 2­­8- 1 6 3. Simontomya 2 2­­8- 5 6 4. Tamási 2 2­­5- 3 6 5. Aparhant 2 1 1­7- 4 4 6. Kakasd 2 1­1 5- 2 3 7. Fadd 2 1­1 6- 4 3 8. Dombóvár FC 2 1­1 4- 4 3 9. Harc KSC 2 1­1 3- 4 3 10. Kajdacs 2­1 1 4- 5 1 11. Nagymányok 2­1 1 2- 5 1 12. Tolna 2 — 1 1 2- 5 1 13. Dsztgyörgy 2­1 1 3- 7 1 14. Nagydorog 2­1 1 3- 9 1 15. Döbrököz 2­­2 3- 8­16. Decs 2­­2 1-10­/ így kellett volna! A totó 33. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Dresden-Bremen 1-1 X 2. B. München-Bochum 3-1 1 3. Dortm.-1860 Münch. 4-0 1 4. Frankfurt-1. FC Köln 0-0 x 5. Karlsruhe-Freiburg 2-0 1 6. Uerdingen-Duisburg 1-1 X 7. Mainz-FC Homburg 4-1 1 8. St. Pauli-Wolfsburg 0-0 x 9. Fort. Köln-Chemnitz 3-1 1 10. Hannover-Meppen 1-0 1 11. Zwickau-FSV Frankfurt2-2 x 12. Grasshoppers-Sion 2-0 1 13. Xamax-Basel 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. St. Gallen-Zürich 1-1 X Paks-Százhalombatta 0-0. Paks, 1100 néző. V: Nagy H. J. Paks: Mausz- Jenei, Eger, Nagyfalusi- Bozsér, Neudl, Kovács (Sánta az 59. perc­ben), Búzás, Orosz- Horváth (Fejes a 70. percben), Babati. Edző: Mihalecz István. Száz­halombatta: Lipták- Sipos, Németh, Nagy- Dobesch, Beminger, Serfőző, Károlyi R. (Csorba a 75. percben)- Kovács (Fekete a 81. perc­ben), Károlyi G. Edző: Hege­dűs Béla. Lendületesen kezdtek a ha­zaiak, ennek ellenére a 10. percben mégis a battaiak előtt adódott helyzet: Berninger el- viharzott a jobb szélen, beadá­sát Kovács kapura lőtte, de Je­nei az utolsó pillanatban szög­letre vágta a labdát. A 15. percben Babati húzott el a bal szélen, beadása zavart keltett a battai védelemben, s végül a védők felszabadítottak. A 17. percben Horváth remek lab­dát tálalt Bozsér elé, aki 15 méterről a kifutó Liptákba lőtte a labdát. A 21. percben Neudl rossz helyre adta a lab­dát, Patkós elcsípte, hosszan indította Károlyi R-t, akinek Kisdorog-Bátaszék 1-0 (0- 0). Kisdorog, 500 néző. V: Németh. Kisdorog: Antu- nics- Endeli, Horváth P., Viszmeg- Vecsei, Mácsik, Pető, Stölkler R., Boros (And­rás)- Óber (Sörös), Bíró. Edző: Horváth Péter. Báta- szék: Kocsis- Bojás, Izsák (Kőkúti), Hauwasser, Rácz- Keller, Pozsár, Péter, Szent- mártoni (Papp)- Bozsolik, Pankovics. Edző: Fiath Ta­más. A 2. percben Mácsik 20 méteres szabadrúgását Kocsis kiejtette, de Bíró lövését a gól­vonalról mentették a védők. A 12. percben Pankovics húzott el a bal oldalon, nagy helyzet­ben alig lőtt a kapu mellé. A 45. percben Bozsolik beadásá­ról lemaradtak a társak. A 61. percben Mácsik remekül ug­ratta ki Óbertet, aki a kifutó kapus fölött 8 méterről a há­lóba emelt. 1-0. A több helyzetet kihagyó hazai csapat nehéz küzdelem­ben, felejthető játékkal tartotta végül is otthon a három pon­tot a jól játszó Bátaszék ellen. Jók: Ober, Vecsei, illetve Bojás, Bozsolik, Kocsis. Szekszárdi PSE-Balaton- földvár 2-2 (2-0). Szekszárd, 300 néző. V: Berki. Szek­szárd: Cziráki- Novák, Kvanduk, Kovács (Sztehló), Kárpáti- Bajusz (Cseke), Gyén, Pilisi, Pusztai- Kál­mán, Horváth. Edző: Laki Zoltán. Balatonföldvár: Ko­vács L.- Soós, Sashegyi, Lu- dézer, Kovács A.- Báli (Jé- ger), Héja, Kalmár (Bognár), 16 méteres lövését Mausz há­rította. Két perccel később Bo­zsér futott el a jobb szélen, de beadását a védők elvétették. A 38. percben Babati megfor­gatta a védőket, de középrea- dásáról a belsők lemaradtak. A 42. percben Horváth ugrott ki a védők közül, már csak Liptákkal állt szemben, de a csatár 12 méterről a kapust ta­lálta telibe. Fordulás után az 50. perc­ben Károlyi R. elhúzott a bal szélen, de beadása átszállt Ká­rolyi G. feje fölött. Ezután megélénkült az iram mindkét oldalon, de jobbára a paksi csatárok előtt adódtak helyze­tek. Azokat azonban rendre elpuskázták a házigazdák. A 80. percben Patkós indította Csorbát a jobb szélen, a csere­ként beállt százhalombattai csatár visszagurított Bemin- gernek, akinek lövése alig su­hant el a felső léc fölött. Két perccel később, a 82. percben Bozsér forintos labdát adott Sántának, de a szőke középpá­lyás öt méterről leadott fejesét Lipták bravúrral hárította. A 88. percben Berninger beadása csúszott el Károlyi G. előtt. Németh (Béres)- Szentkirá­lyi, Balaton. Edző: Karasz Já­nos. A 24. percben egy jobb oldali beadásból Horváth 10 méterről a jobb sarokba lőtt. 1- 0. A 36. percben Kálmán egy, a védőkről lepattanó lab­dát a bal sarokba bombázott. 2- 0. A fordulás után a 60. percben Balaton a balössze­kötő helyéről, 14 méterről a kapus mellett a bal sarokba gurított. 2-1. A 63. percben Szentkirályi a jobbösszekötő helyéről 10 méterről laposan a rövid sarokba lőtt. 2-2. A két ellentétes félidei játék összeképe alapján a pontosz­tozkodás igazságos. Jók: No­vák, Kárpáti, Kvanduk, illetve Sashegyi, Szentkirályi, Bala­ton. Rákóczi-Kaposcukor FC- Gerjen 3-1 (1-1). Kaposvár, 600 néző. V: Czakó. Rákóczi KFC: Milinte- Kiss F., Itvás, Mező (Novák), Szabó M. (Takács)- Nagy G., Deme, Horváth Z., Szabó L.- Szintai, Neubauer (László). Edző: Horváth Lajos. Gerjen: Bla- zsó- Kiss (Andi), Kalmár, Szabó L., Fodor- Farsang, Szabó T., Kulcsár (Volér), Taba (Varga)- Magyari, Nagy Zs.. Szakosztály-igazgató: Pálfi Gábor. A 4. percben Szintai beadását Neubauer három méterről lőtte a hálóba. 1-0. A 33. percben Magyari nyolcméteres lövésből egyen­lített. 1-1. Az 53. percben is­mét Neubauer szerzett veze­tést, amikor a kipattanó labdát közvetlen közelről emelte a Végig jó iramú, változatos mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak sorozatos támadá­saikat nem tudták gólra vál­tani, fölényük csak meddő mezőnyfölényben nyilvánult meg. A vendégek szórványos kontrái rendre veszélyt jelen­tettek a paksiak kapujára, de a Duna-parti védők ezen a mérkőzésen hiba nélkül ját­szottak. Az eredmény a ven­dégekre nézve hízelgő. Jók: Eger, Jenei, Nagyfalusi, Ba­bati, illetve Németh, Lipták, Beminger, Serfőző. Mihalecz István: — A jobb játékot és a kihagyott helyze­teket nem díjazzák. Sajnos, ezért meg kellett elégedni az egy ponttal. Hegedűs Béla: — A játék képének megfelelő eredmény született. Fogunk ennél még jobban is játszani. Az NB II. Nyugati csoport­jának további eredményei: Veszprém-Beremend 1-0, Ta- tabánya-Dunaferr SE 0-0, Sió- fok-Budafok 5-2, Mohács- Keszthely 3-1, MATÁV Sop- ron-Haladás VSE 0-3, Baja- BKV Előre 2-4, Pécsi VSK-Er- zsébeti Spartacus MTK 2-4. hálóba. 2-1. A 75. percben Szintai egyéni akció végén, tízméteres lövéssel állította be a találkozó végeredményét. 3-1. A házigazdák gyors gólja után megilletődött vendégek csak a félidő közepére találtak magukra, majd egy egyéni hi­bából egyenlítettek. Szünet után az átszervezett védelmű Rákóczi újabb gyors góllall vezetést szerzett, sőt a tíz főre fogyatkozott ellenfelével szemben tovább növelte elő­nyét. Kiállítva: Kalmár a 62, percben. Jók: Neubauer, Hor­váth, Deme, Kiss F., illetve Magyari, Nagy Zs., Szabó P. DD Gáz SC (Pécs)-Bony- hádi SE 4-0 (1-0). Pécsbánya- telep, 400 néző. V: Nagy B. DD Gáz: Tábit- Lajos, Vuk- mann, Miklós- Lehota, Pan- csó, Czéma (Pál), Schweitzer, Kulcsár- Kiszely (Tiszai), Nagy A. (Szabó). Edző: Dár­dai Pál. Bonyhádi Bogaras- Szabó, Kiss, Sztoics, Klem- Baumann, Illés (Guzorán), Szlama, Stumpf- Pfeifer (Mágocsi), Darabos. Edző: Kiss János. A pályaválasztó pécsi csapat második félidő­ben nyújtott játékával - már a közönség tetszését is elnyerve - biztos győzelmet aratott. A játékvezető Tiszait utánrúgá- sért kiállítota. G: Kulcsár, Pál, Szabó, Vukmann (11-esből). Az NB III. Dráva-csoporjá- nak további eredményei: Sellye-Letenye 3-2, Marcali- Nagyatád 1-1, Komló-Bóly 2-0, Barcs-Balatonlelle 2-0. Labdarúgó NB III. A Kisdorog nyerte a második forduló megyei rangadóját Labdarúgó NB I. Vastaps Újpesten és Békéscsabán Zalaegerszegi TE-Stadler FC 1-0 (0-0). Zalaegerszeg, 5000 néző. V: Kiss G. ZTE: Tóth- Szabó I. Zs., Kovács Zs., Halápi (Kutasi a 70. percben)- Horváth J., Fújsz (Varga a 67. percben), Balog, Szabó R., Németh- Szabó II. Zs., Preisinger. Edző: Madár Gábor. Stadler FC: Babócsy- Kertész, Oprisian, Linnyi- kov- Hleba, Molnár, Kanál (Lakatos az 56. percben) Makrickij, Nagy N- Cigan (Csehi Z. a 23. percben), Ko­vács J. Edző: loan Patrascu. Gólszerző: Németh az 51. percben. A két újonc találkozóján a Zalaegerszegi TE több helyze­tet alakított ki, s főleg első fél­idei játéka alapján megérde­melten szerezte meg első győ­zelmét. Jók: Szabó I. Zs., Ba­logh, Németh, illetve Makric­kij,Linnyikov. Újpesti TE-EMDSZ-Sop- roni LC 7-1 (4-0). Megyeri út, 4000 néző. V: Nyilas. ÚTE-Novabau: Praj- Füzesi- Bérczy- Molnár (Tomka a szünetben), Jenei, Kozma, Véber, Egressy, Szlezák- Belvon (Szanyó a 71. perc­ben), Wukovics. Edző: Ga­rami József. EMDSZ-Soproni LC: Milchram- Nahóczky (Varga K. a szünetben)- Ka­tona, Cseh- Chiratcu, Kovács T., Kovács L., Szántó, Ignácz- Fischer (Korsós a szünetben), Cservenkai. Edző: Győrfi László. Gólszerzők: Szlezák a 9. és a 17., Egressy a 45. és a 74., Wukovics a 20., Kozma (11-esből) a 60., Szanyó a 70., illetve Ignácz a 67. percben. Kiállítva: Szántó a 35. percben. Tovább folytatódott a las­san már megszokott újpesti gólfesztivál. A sokmozgásos, látványos játék ellen a Sopron együttese nem találta meg az ellenszert, néha úgy tűnt, mintha osztálykülönbség lenne a két csapat között. Ä hangulat a '70-es éveket idézte, hiszen hosszú perce­ken át vastaps köszöntötte a Garami-legénységet. Jók: Szlezák, Kozma, Bérczy, Mol­nár, Egressy, illetve Ignácz. Nagykanizsai Olajbá- nyász-Csepel-Kordax 1-0 (1- 0). Nagykanizsa, 8500 néző. V: Vavika. Nagykanizsai Olajbányász: Csáki- Szalai Z., Kepe, Agics, Iványi- Far­kas (Dudás a 62. percben), Vidóczi, Hegedűs (Kiss az 54. percben), Svélecz- Filipovics, Fuisz. Edző: Készéi Ferenc. Csepel-Kordax: Hajdú- Tyu- kodi, Ács, Váczi, Szalai A.- Jakab, Vancsa (Bereczki a 72. percben), Puskas, Szekeres- Pena, Süveges (Répási az 52. percben). Edző: Varga István. Gólszerző: Filipovics a 30. percben. A találkozó első félórájában mindkét csapat a biztonságra törekedett. A hazai gól után a vendégek változtattak játék­módjukon, de náluk hiányzott az átütőerő. Szünet után több kanizsai helyzet adódott, ám ezek kimaradtak. A hajrában feljött a Csepel, próbálkozásai azonban sikertelennek bizo­nyultak. Jók: Agics, Filipovics, Svélecz, illetve Hajdú, Váczi, Jakab. Békéscsabai EFC-Ferenc- város 5-2 (2-1). Békéscsaba, 12.500 néző. V: Vágner. Bé­késcsabai EEC: Baji- Szenti, Csató }., Kovács- Mracskó, Fodor (Major a 80. percben), Csató S., Szarvas (Kiss a 72. percben), Horváth- Váczi, Kulcsár. Edző: Pásztor József. Ferencváros: Szeiler­Hrutka- Telek, Szűcs, Keller (Lisztes a 61. percben)- Pá- ling, Lipcsei, Albert, Czéh (Zavadszky a 74. percben)- Christiansen, Neagoe. Edző: Novák Dezső. Gólszerzők: Szarvas a 31., az 59. és a 65., Mracskó (11-esből) a 16., Fodor az 56., illetve Neagoe a 45., Za­vadszky a 84. percben. Akármilyen furcsán hang­zik, a számszerű eredmény az FTC-re nézve hízelgő, a két csapat ezúttal nem volt egy súlycsoportban. A jó iramú ta­lálkozót a minden csapatré­szében jobb Békéscsaba irá­nyította. A hazaiak sokszor megoldhatatlan feladat elé ál­lították a gyenge napot kifogó Fradi-védelmet, így kiütéses győzelmükhöz nem fért két­ség. Jók: Szarvas, Váczi, Kul­csár, Fodor, Mracskó, illetve Neagoe. Debreceni VSC-Vác FC- Samsung 2-1 (1-1). Debre­cen, 6000 néző. V: Hartmann. Debreceni VSC: Horváth- Földvári (Madar a 35. perc­ben), Gojan, Sándor Cs., Pető- Dombi (Vadicska a 90. percben), Sándor T., Arany, Buliga- Tóth Gy., Ilea. Edző: Garamvölgyi Lajos. Vác FC-Samsung: Koszta- Aczél- Kasza, Nagy, Aranyos- Pug- lits, Sallai (Nyilas az 55. percben), Zvara, Romanek- Dzurják (Kriska a 28. perc­ben), Füle. Edző: Csank Já­nos. Gólszerzők: Pető a 29., Sándor T. (11-esből) a 71., il­letve Füle az 1. percben. Kiállítva: Puglits a 25., Zvara a 88. percben. A rendkívül izgalmas első félidőt sokkal lazább 30 perc követte, majd a találkozó befe­jező szakaszában ismét a ha­zai együttes került fölénybe és a látottak alapján megérde­melten nyerte meg a mérkő­zést. Jók: Horváth, Gojan, Sándor Cs., Pető, illetve Koszta, Nagy, Kasza. Kispest-Honvéd FC­PMSC-Fordan 0-0. Bo­zsik-stadion, 5000 néző, V: Bognár. Kispest-Honvéd FC: Brockhauser- Bánfi- Hahn, Plókai A.- Forrai (Stefanov a 26. percben), Pisont, Milin- kovics, Illés, Duró- Kovács K., Hamar (Sallói a szünet­ben). Edző: Dimitrije Davi- dovics. PMSC-Fordan: Gelei- Márton- Braun, Dienes- To- locsko, Dárdai, Fehér Cs., Lengyel F., Virág- Tököli, Warzycha. Edző: Eich László. A pécsi legénység alapállá­sából hamar kiderült, hogy egy pontért érkezett a fővá­rosba. Könnyedén hármat is elvihetett volna, mert több helyzete volt. A Honvéd föl­tehetően a jövő heti kisinyovi UEFA Kupa-selejtező vissza­vágóra takarékoskodott erejé­vel. Jók: Brockhauser, illetve Márton, Lengyel, Tolocskó. BVSC-Dreher-Parmalat FC 1-1 (0-0). Szőnyi út, 4500 néző. V: Kurmai. BVSC-Dreher: Tarlósi­B.Szabó, Csábi, Szalma- Ur- bányi, Nagy (Bükszegi a 71. percben), Bognár, Bonda­renko (Frank az 55. percben), Farkas- Vincze, Kovács Z. Edző: Egervári Sándor. Par­malat FC: Mitring- Németh, Disztl, Lőrincz- Dubecz, Zimmermann, Tóth N. (Var­sányi a 64. percben), Darha, Bekő- Tóth M. (Pálfi a 74. percben), Horváth. Edző: Je­nei Imre. Gólszerzők: Bognár a 79., illetve Pálfi a 87. percben. Egy nagyon gyenge első fél­idő után egy valamivel jobb második 45 perc következett, ám egyik csapat sem lehet igazán büszke a mutatott tel­jesítményre. A látottak alapján a pontosztozkodás igazságos­nak mondható, ám az is igaz, hogy a BVSC-Dreher együt­tese valamivel közelebb állt a győzelem kiharcolásához. Jók: Csábi, Bognár, illetve Bekő, Zimmermann. Az ETO FC Győr-Vasas mérkőzést ma este 19 órakor rendezik, amelyről a televí­zió egyenes adásban ad köz­vetítést.