Tolnai Népújság, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-06 / 131. szám

1994. június 6., hétfő SPORT »ÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. Újabb kisdorogi bravúr, vészhelyzetben a Döbrököz Bonyhád-Döbrököz 4-1 (0-1). Bonyhád, 300 néző. V: Cservölgyi. Bonyhád: Boga­ras- Szabó, Sztoics, Guzorán, Klem- Baumann, Stumpf, Kiss, Szlama- Bíró, Darabos. Edző: Losonczi István. Döb­rököz: Bien- Szili, Horváth, Steiger, Török (Tárnái)- Kiss (Szieber), Babai, Katona, Sziics, Jakab- Óvári. Edző: Szieber József. A 20. percben megszerezte a vezetést a ven­dégcsapat: Óvári kilépett a té­továzó védők mellett és a ki­induló Bogaras mellett a jobb alsó sarokba gurított. 0-1. A 65. percben a lesre játszó ven­dégvédők között Kiss elhúzta a labdát, a kifutó Bien csak szabálytalanság árán tudta megakadályozni a góllövés­ben. A megítélt 11-est Kiss ér­tékesítette. 1-1. A 75. percben Kiss-Baumann volt a labda útja, tőle Bíró kapta, aki 8 mé­terről a jobb felső sarokba bombázott. 2-1. A 78. percben Bien óriási hibáját kihasználva Darabos 18 méterről az üres kapu közepébe gurított. 3-1. A 80. percben Kiss-Baumann- Kiss volt a labda útja és a bonyhádi gólzsák ezúttal sem hibázott. 4-1. Már az első félidőben is csak a szerencse mentette meg a vendégcsapatot, a második félidőben aztán végképp fel­ülkerekedtek a hazaiak és ilyen arányban is megérde­melten nyerték a találkozót. Jók: Kiss, Sztoics, Stumpf il­letve Babai, Óvári. Kisdorog-Rákóczi-Kapos- cukor FC 1-0 (0—0). Kisdorog, 300 néző. V: Ábrahám. Kis­dorog: Antunics- Endeli, Varga, Stölkler R.- Vecsei, Mácsik, Horváth, András, Boros- Sörös, Szentmártoni (Stölkler Á.). Edző: Horváth Péter. Kaposvár: Milinte- Barna, Mező, Itvás (Pammer), Deme- Kiss, Nagy, Horváth Z., Novák- Csemyijenkó, Neubauer. Edző: Horváth La­jos. A 20. percben Horváth P. indításánál Mácsik nagy hely­zetben a kapu mellé emelt. Az 57. percben a szemfüles Sörös lágy ívelését az érkező Boros estében a kapu jobb oldalába lőtte. 1-0. A 65. percben kapu előtti kavarodás után Neuba­uer veszélyes lövését Antu­nics bravúrral hárította. A 84. percben Horváth Z. 23 méte­res szabadrúgását Antunics a levegőben úszva védte. A végig mezőnyfölényben játszó kaposváriakkal szem­ben a védekezésre berendez­kedett hazai együttes lelkes já­tékával meglepő győzelmet aratott. Jók: Antunics, Vecsei, Stölkler R., Boros, Endeli, il­letve Mező, Horváth Z. Pécsi VSK-Gerjen 0-0. Pécs, 200 néző. V: Polecsák. PVSK: Tihanyvári- Somogy- vári (Benkovics), Nagy Gy., Reith, Bérezi- Bruder, Fülöp, Kaufmann (Takács G.), And- reidesz- Nagy Cs., Teszárik (Takács L.). Edző: Rónai Ist­ván. Gerjen: Blazsó- Fodor, Kalmár, Szabó- Kiss, Fehér, Pusztai (Ignácz), Andi- Far­sang, Kulcsár (Dienes), Nagy S. Edző: Dienes Pál. Kulturál­tabban játszott a Gerjen, a lis­tavezető csak vergődött. Ha bátrabban futballoztak volna a vendégek, akár győzelemmel is hazatérhettek volna. Jók: Nagy, Andreidesz, Bruder, il­letve Fehér, Farsang, Nagy Zs. További eredmények: Bala- tonföldvár-DD Gáz 1-0, Ka­posvári Honvéd-Letenye 2-0, Barcs-Marcali 1-1, Bóly- Komló 2-0, Nagyatád-Fo- nyód 2-0. Kosárlabda Magyar Kupa, négyesdöntő A harmadik helyért játszhat az ASE Szolnoki Olajbányász- Atomerőmű SE 70-62 (36-33). Körmend, 600 néző. V: Har- sányi, Forray. Szolnoki Olaj­bányász: Knézy (7), Tóth A. (11/6), Góbi (15), Takács (2), Ivkovics (21). Csere: Mérész (2), Bódi (-), Alexe (12/3), Varga (-). Edző: Rezák László, Tóth Zoltán. Atome­rőmű SE: Venclovas (8), Mo- kos (12/6), Doma (6), Gergely (-), Gulyás (25/3). Csere: Munteán (-), Gócs (-), Mor­gen (11/6), Martincsek (-). Edző: Simon Károly. Nagyon jól kezdett a szolnoki csapat, s Ivkovics kosaraival az 5. perc­ben már négypontos előnyt szerzett (8-4). Továbbra is a szolnokiak léptek fel támadó­lag, elsősorban Tóth A. duplá­ival kilencpontos vezetésre tett szert az Olajbányász. (19— 10). Ezután a paksiaknál a cse­reként beállt Morgen egymás után két triplával vetette észre magát, s így a 15. percben 27- 26-ra felzárkózott az Atome­rőmű SE. A félidő hajrájában fordítani viszont már nem si­került, így a szolnokiak térhet­tek - hárompontos előnnyel - pihenőre. Szünet után is Rezák László fiai lendültek bele előbb, s Góbi találataival tartották elő­nyüket, a 25. percben 41-37 volt a találkozó állása. A vé­dekezésben rendre a szolno­kiak szerezték meg a lepatta­nókat, s az ebből indított tá­madásaikat is sikerrel fejezték be. Félórányi játék után 51-46 volt az Olajbányász javára. A következő percekben Alexe is „beindult", s kosarai révén ismét kilenc ponttal elhúzott csapata (65-56). Az elődöntő utolsó öt percében „tartósítot­ták" előnyüket az olajosok. A szolnoki együttes a pa­lánk alatti lepattanók ered­ményesebb megszerzésének és a paksi kulcsemberek gyenge napjának köszönhe­tően megérdemelten nyert, s került a hétfői a fináléba. A paksiak a harmadik helyért játszhatnak majd. Kitűnt: Iv­kovics, Alexe, illetve Mokos, Morgen. -Schmidt­Kézilabda EB Végre győzelem Magyarország-Portugália 19-18 (7-8). Porto, 1000 néző. V: H. Thomas, J. Thomas (né­metek). Magyarország: Szathmári- Kertész 2, Csok- nyai, Sótonyi 3, Mezei, Éles 3, Pásztor 6 Csere: Kiss, Borsos, Gulyás 2, Zsigmond 3. Portu­gália: Fernandes- Oliveira 3, Resende 7, Cruz 4, Pires 4, Gomes, Almeida Cserék: Morgado (kapus), Faria, Ga- lambas, Eiras. Két vereség után megszüle­tett az első magyar győzelem, de Éleséknek ezúttal is csak egy tízperces kiemelkedő já­tékrészük volt. Igaz azzal megalapozták végső sikerü­ket. Jók: Szathmári, Pásztor, Zsigmond, illetve Resende, Cruz. A megyei labdarúgó-bajnokságért A Bátaszék „lerázta" a szentgyörgyieket, s karnyújtásnyira van a bajnoki címtől Paks II.-Fadd 6-2 (4-1). Paks, 300 néző. V: Bacs. Paks: Weisz- Kródi, Törjék, Acs- Majsai N. (Ledneczki), Péter, Radics, Lakatos- Takács (Ba­jor), Porga (Grósz), Feer. Edző: Vábró József. Fadd: Honfi- Hajnes, Kugli, Pesti, Tóth (Erdélyi)- Aradi, Kövesi (Taba), Bede, Kirtyán- Pa­lásti, Kovács. Edző: Palásti Lajos. A fiatalokkal „teletűz­delt" paksi csapat akár na­gyobb különbséggel is nyer­hetett volna a tartalékosán szereplő Fadd ellen. G: Porga 2 (egyet 11-esből), Péter, Laka­tos, Radics, Köves (öngól), il­letve Kovács (11-esből), Kir­tyán. Jók: Kródi, Péter, Majsai N., Törjék, Porga, illetve Pesti, Kugli, Palásti, Erdélyi. Tamási-Bonyhádvarasd 4- 0 (2-0). Tamási, 300 néző. V: Krómer. Tamási: Szabó F.- Kovács, Árvái, Varga, Surá- nyi (Szabó M.)- Illés (Bérdi), Vámosi, Tóth (Orsós), Agócs- Walter, Magócs. Edző: Mészáros János. Bony- hádvarasd: Genzler- Fodor, Balázs, Jókai, Kovács- Wirth, Jakab, Kotics, Csíki- Kapi­tány (László), Berta. Edző: Domokos Márton. Az ered­mény hűen tükrözte a két csa­pat közti különbséget. G: Wal­ter 2 (egyet 11-esből), Vámosi, Agócs. Jók: Szabó F., Surányi, Agócs, illetve Genzler, Fodor, Wirth. Decs-Dombóvár 3-0 (0-0). Decs, 300 néző. V: Schaffer. Decs: Komiáti- Végh, Jelu- sics II., Weitner, Száraz Gy.- Tóth (Bajusz), Vecsei (Demkó), Kvanduk- Kocsis, Jelusics L, Herczeg. Edző: Weitner Ádám. Dombóvár: Mikolics- Tóth, Pólyák, Ba­logh, Bocsi, Szalotin- Varga, Savanyú, Agócs (Székely)- Babulják, Csanádi. Edző: Horváth József. A fokozato­san belelendülő hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek a lelkes vendégek el­len. Kiállítva: Herczeg a 71. percben. G: Jelusics I. 2, Ko­csis. Jók: Jelusics I., Jelusics II., Kvanduk, Kocsis, illetve Mi­kolics, Balogh, Pólyák. Báta-Aparhant 1-1 (1-1). Báta, 120 néző. V: Niki. Báta: Boros- Lukács M., Puskás (Lukács R.), Bagényi, Ré­vész- Sümegi (Kovács), Braun II. J., Hajaletin, Besz- szer (Braun I. jj- Braun Cs., Bosnyák. Edző: Bosnyák Fe­renc. Aparhant: Bogos- Hei- decker, Juhász J., Sármány, Juhász F.- Németh (Kolom­pár ].), Ferenc, Minker, Do­bos- Fábián, Kolompár V. Edző: Wáger Pál. A második félidőben jobban játszó hazai csapat ezen a mérkőzésen sem tudta helyzeteit értékesíteni. G: Bosnyák (11-esből), illetve Dobos. Jók: Lukács M., Hajale­tin, Besszer, Braun Cs. illetve Heidecker, Sármány. Kocsola-Nagydorog 0-0. Kocsola, 100 néző. V: Tóth K. Kocsola: Takács- Lajos, Czeglédi, Kurucz (Ignácz), Fábián- Török, Balaskó, Har­tung- Nagy, Právics, Müller. Edző: Tóth-Bagi László. Nagydorog: Gősi- Vida, Vá­mosi, Fancsali, Miklós- Ba­logh, Laták, Matus, Borza- Ébert, Varga. Edző: Fodor Já­nos. A vehemens vendégek szerencsével vitték el az egyik pontot. Jók: Takács, Lajos, Czeglédi, Hartung, Balaskó, il­letve Borza, Varga. Bátaszék-Dunaszent- györgy 2-1 (1-1). Dunaszent- györgy, 500 néző. V: Lubas- tyik. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Puskás, Hauwasser, Rácz- Kőkuti, Pozsár, Szabados (Keller), Bozsolik- Panko- vics, Papp. Edző: Fiáth Ta­más. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Lakatos, Kiss I., Benedek, Debreceni- Hajpál, Gyöngyösi, Magyar (Dru- bits), Káldi (Gödör)- Kiss T., Rózsavölgyi. Edző: Kolarics Zsolt. A forduló rangadóján hatalmas küzdelemben sze­rezte meg a vendégcsaspat a győzelmet, s minden valószí­nűség szerint az aranyérmet is. G: Pozsár, Pankovics, il­letve Kiss T. Jók: Pozsár vezér­letével az egész bátaszéki csa­pat, illetve Benedek, Drubits. Tolna-Kakasd 2-1 (1-0). Kakasd, 250 néző. V: Sebes­tyén. Tolna: Almási- Erdélyi, Hauzman, Horváth, Szakter (Nagy)- Márkus (Volár), Vö­rös, Ádám, Pintér- Kis, Kindl (Wiesner). Edző: Szegleti Ist­ván. Kakasd: Pólyák- Schell, Müller, Fodor, Sebestyén Á. (Fábián)- Zalavári, Sebetyén Z., Kvanduk, Sztehló- Sipos, Eisensehr (Zengai(Sebestyén A.)). Edző: Pólyák Antal. Jói­ramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyerte a mérkőzést. G: Kindl 2, illetve Kvanduk. Jók. Erdé­lyi, Vörös, Kis, Kindl, illetve Schell, Müller Kvanduk. Nagymányok-Hőgyész 3-0 (2-0). Nagymányok, 200 néző. V: Osztermajer. Nagymá­nyok: Töpfner T.- Hauck, Lovász, Domokos (Ócsai), Stangliczky- Vendég, Hor­váth, Lakatos (Halász), Óber- Vizin, Dallos (Guth). Edző: Kelemen Antal. Hőgyész: Nándor- Nagy, Topánka, Ki­rályházi, Kántor- Bősz J, Kurcz (Erdős), Bús, Nagy- Bősz R. Tamás. Edző: Váli Fe­renc. Küzdelmes és jóiramú mérkőzésen megérdemelt ha­zai győzelem. G: Óber, Hor­váth, Bősz R (öngól). Jók: Ha­uck, Lakatos, Óber, Horváth, illetve Topánka, Tamás. Simontomya-Tevel 6-2 (3- 0). Simontornya, 300 néző. V: Bányai. Simontornya: Bei- dek- Balogh, Molnár L., Bor- bás, Pekli- Nádasdi, Molnár I., Varga, Pajor (Molnár A.)- Dölles (Vas), Szántó (Borbás B.). Edző: Szelei Ferenc. Té­véi: Szabó- Patócs, László, Ferenc Cs., Sebestyén (Lan­tos)- Miszler, Kovács, Ger­gely (Palkó), Ferenc S.- Fe­renc G. (Dallos), Pfeiffer. Edző: Kerekes Ágoston. A közönségszórakoztató játékot nyújtó házigazdák ilyen arányban is megérdemelten nyertek. G: Dölles 2, Pajor, Szántó, Molnár A., Molnár B., illetve Kovács, Gergely. Jók: Molnár L., Balogh, Dölles, il­letve Ferenc G. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Dunaszent­györgy-Bátaszék 1-4, Ka- kasd-Tolna 0-5, Nagymá­nyok-Hőgyész 2-1, Simon- tornya-Tevel 2-2, Tamási- Bonyhádvarasd 10-0, Decs- Dombóvár 1-1, Báta-Apar­hant 2-6, Kocsola-Nagydorog 3-4, Paks-Fadd 3-1. A körzeti bajnokságból jelentjük: Eajdacson bajnokcsapatot ünnepeltek, a Dunaföldvár gólrekordot javított Szekszárd Majos-Bogyiszló 4-3 (1-1). Bogyiszló, 100 néző. V: Bó- nyai. A vendégek 1-3-ról for­dítottak. G: Kajtár 2, György 2, illetve Lénárt, Kostyán, Fe­hérvári. Jók: Palkó, János, Kaj­tár, illetve Lénárt, Fehérvári. Cikó-Kéty 1-1 (0-0). Cikó, 70 néző. V: Pál. Sajnos, to­vábbra is hullámvölgyben vannak a cikóiak, így a hazai­aknál a győzelemre még várni kell. G: Kiszler, illetve Pá- kozdi (li-esből). Jók: Csabai, Farkas, illetve Barabás, Már­ton, Beke. Flarci SE-Izmény 1-1 (1-1). Harc, 150 néző. V: Csoboth. Sportszerű, kemény mérkőzé­sen igazságos döntetlen szüle­tett, miközben a hazaiak a gólhelyzetek elpuskázásában jeleskedtek. G: Kustos illetve Sebestyén Cs. Jók: Kustos M., Simcsik, Pálfi, illetve Bálint, Fábián, Sebestyén L. Bonyhádbörzsöny-Sióa- gárd 2-0 (1-0). Bonyhád, 100 néző. V: Petrovics. Közepes színvonalú mérkőzésen a lel­kesebb, összeszokottabb játé­kot nyújtó hazai csapat akár nagyobb arányban is nyerhe­tett volna. G: Ömböli, Papp. Jók: Papp, Keresztes, Csoboth Z., illetve Neimann, Dombi, Paulovics. Zomba-Őcsény 4-2 (2-0). Öcsény, 70 néző. V: Biszak. A vendégcsapat rákényszerítette akaratát a hazaiakra, s nagy küzdelemben megérdemelten vitte el a két pontot. G: Schäf- fer 3, Témer, illetve Juhász, Bán Á. Jók: Pál G., Schäffer, Beke, illetve Juhász, Bán A., Horváth F. Harci KSC-Alsónána 4-2 (2-0). Alsónána, 100 néző. V: Anczló. Megérdemelten győ­zött a bajnokaspiráns. G: Ko­vács 2, Földesi, Török, illetve Vágner (11-esből), Orbán M. Jók: Török, Bartal, Papp, il­letve Pikó (a mezőny leg­jobbja), Gillich, Vágner. Szálka-Györe 2-0 (0-0). Győré, 100 néző. V: Patrik. A vendégek rászolgáltak győ­zelmükre a görcsös akarással játszó házigazdák ellen. G: Szabó, Bojás. Jók: az egész vendégcsapat, illetve Horváth D., Balogh. Dombóvár Nak-Ozora 5-2 (1-1). Nak, 50 néző. V: Rácz. Jóiramú mérkőzésen megérdemelt ha­zai győzelem. G: Túri 2, Kiss 2, Mikolics, illetve Franke 2. Jók: Túri, Kovács, Nagy, illetve Csávás, Tischler, Sandi. Szakcs-Dombóvári Sí 2-1 (1-1). Szakcs, 100 néző. V: Nagy. A lelkes szakcsiak megérdemelt győzelmet arat­tak a listavezető sportiskolá­sok ellen. G: Lisicza, Tobak, il­letve Korvicska. Jók: az egész hazai csapat, illetve Kor­vicska. Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Szakály 8-1 (3-0). Csikós- töttős, 100 néző. V: Rozsmán. Közönségszórakoztató játék­kal ilyen arányban is megér­demelten biztosította be a ha­zai csapat a harmadik helyet. G: Gazda M. 2, Surján 2, Papp 2 (egyet 11-esből), Lódri, Bo­ros J., illetve Somogyi (11-es- ből). Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Juhász, Kovács. Dalmand-Mucsfa 4-1 (2- 1). Dalmand, 100 néző. V: Egyed. A házigazdák a tavaszi szezon legjobb játékával meg­érdemelten győztek a helyen­ként túlságosan keményen futballozó Mucsfa ellen. G: Bodakos 2, Bakonyi 2, illetve Mészáros. Jók: Bene (a me­zőny legjobbja), Bodakos, Ba­konyi, Balogh, illetve Beckli, Koródi, Dávid. Závod-Pincehely 0-0. Zá­vod, 100 néző. V: Szabó. A két egyenlő játékerőt képviselő csapat összecsapása igazságos pontosztozkodást hozott. Jók: Spiel M., illetve Németh, Kán­tor, Sándor. Lengyel-Gyönk 2-0 (2-0). Lengyel, 100 néző. V: Tóth J. Megérdemelt hazai győzelem. G: Tóth 2. Jók: Az egész hazai csapat (Fábián M. a mezőny legjobbja), illetve Dömötör, Mayer. Paks Dunaföldvár-Pusztahen- cse 19-0 (13-0). Dunaföldvár, 100 néző. V: Kern. Ilyen arányban is megérdemelt a Földvár győzelme (hiányosan állt föl a Pusztahencse.) G: Kollár 6, Kiss J. 5, Somogyi 2, Csányi 2, Gál, Dunai, Heizler, Bilinszki. Jók: Dunai, Somo­gyi, Kollár. Györköny-Bölcske 1-0 (0­0). Györköny, 100 néző. V: Kiss. Az utolsó percben lőtt gól döntött a hazai csapat javára. G: Balogh. Jók: Ba­logh, Somodi, Hujber, illetve Nagy Z. Kajdacs-Németkér 4-3 (3­0). Kajdacs, 200 néző. V: Pá­pista. A bajnokcsapat a máso­dik félidőben már csak ünne­pelt. G: Major 3, Rácz, illetve Licker 2, Osztermajer. Jók: Ma­jor, Kapás, Márkus, Domon­kos, illetve az egész vendég­csapat. Tolnanémedi-Tengelic 3-0 (3-0). Tolnanémedi, 50 néző. V: Balogh. A sok helyzetet el­hibázó Tengelicet megérde­melten győzték le a tetszető­sen játszó házigazdák. G: Kö­kény 2, Muhi. Jók: Csibrik (a mezőny legjobbja), Balassa, il­letve Dévai, Pamuki. Középhidvég-Pálfa 2-1 (1­1). Pálfa, 50 néző. V: Pupp. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. G: Nagy F., Hirtner, illetve Fehér. Jók: Hirtner, Nagy F., illetve Haj­csár, Fehér. Kölesd-Madocsa 3-1 (1-1). Kölesd, 150 néző. V: Mozsár. Szünet utáni játékával megér­demelten nyert a lelkes hazai gárda. G: Bredák J. 2, Szalai, il­letve Árki. Jók: Seregély, Benke, illetve Vörös. Körzeti bajnokság Szekszárd 1. Harci KSC 24 14 9 1 81-41 37 2. Zomba 24 16 3 5 63-35 35 3. Majos 24 13 5 6 60-47 31 4. Izmény 24 11 8 5 57-43 30 5. B.börzsöny Alsónána 24 11 5 8 30-22 27 6. 24 11 3 10 57-52 25 7. Győré 24 9 5 10 42-39 23 8. őcsénj Sióagárd 24 10 1 13 66-63 21 9. 24 9 3 12 55-58 21 10. Harci SE 24 9 3 12 44-50 21 11. Cikó 24 8 5 11 39-54 21 12. Szálka 24 7 1 16 35-74 15 13. Kéty 24 5 4 15 39-65 14 14. Bogyiszló* 24 5 Paks 5 14 39-64 13 1. Kajdacs 21 19 2- 106- 17 40 2. Dunaföldvár 21 17 2 2 106- 22 36 3. Györköny 21 15 5 1 93- 18 35 4. Madocsa 21 14 ­7 81- 43 28 5. Bölcske 21 13 2 6 58- 27 28 6. Kölesd 21 8 3 10 47- 67 19 7. Tengelic 21 7 3 11 40- 57 17 8. K.hídvég 21 6 2 13 34- 57 14 9. Németkér 21 7 ­14 37- 77 14 10. Tolnaném. 21 5 1 15 36- 83 11 11. Pálfa 21 4 2 15 36- 71 10 12. P.hencse 21 - ­21 10-145­Dombóvár 1. Dombóvári Sí 23 18­5 80- 16 36 2. Tamási II.* 23 17 3 3 75- 24 36 3. Csikóstöttős 23 13 7 3 45- 19 33 4. Nak 23 11 7 5 56- 37 29 5. Pincehely 24 9 7 8 30- 39 25 6. Závod 23 10 3 10 53- 42 23 7. Szakcs 23 8 5 10 30- 38 21 8. Dalmand 23 8 5 10 38- 53 21 9. Gyönk 23 8 3 12 35- 41 19 10. Mucsfa 23 5 8 10 35- 51 18 11. Lengyel* 23 5 5 13 39- 56 14 12. Ozora 23 4 3 16 26- 64 11 13. Szakály 23 3 4 16 40-102 10 *= büntetőpont levonások