Tolnai Népújság, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-11 / 84. szám

1994. április 11., hétfő SPORT »ÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó-bajnokságért Kisdorogi bravúr, a Bonyhád első veresége Kisdorog-Kaposvári Hon­véd 1-0 (0-0). Kaposvár, 200 néző. V: Szalóki. Kisdorog: Antunics- Varga, Stölkler R. (Sörös), Debreceni, Viszmeg- Mácsik, Vecsei, Horváth, En- deli- Stölkler K., Szentmár- toni (András). Edző: Horváth Péter. Kaposvári . Honvéd: Gyenes (Kuczkó)- Tóth, Ró­zsavölgyi, Kenéz- Borsi, Pest, Hochecker, Vincze, Szabo- tin- Rózsahegyi, László. Edző: Köves László. A házigazda kaposvári együttes kezdett lendülete­sebben, ám a kínálkozó hely­zeteit rendre elpuskázta. A vendég kisdorogiakat dicséri, hogy egy pillanatig sem adták fel, nem mondtak le a pont­szerzés lehetőségéről. A talál­kozó végülis őket igazolta. Már-már mindkét csapat bele­törődött a döntetlenbe, ami­kor a hajrában a Kisdorog szabadrúgáshoz jutott a kapu­tól 35 méterre. Horváth Péter lövése a felső lécről visszapat­tant és a leblokkoló kaposvári védők mellett András az ötös­ről a hálóba fejelt. 1-0. A jó iramú mérkőzésen rendkívül szerencsés győzel­met szereztek a kisdorogiak. Jók: Mácsik, Horváth P., And­rás, illetve Kenéz. Rákóczi-Kaposcukor FC- Bonyhádi SE 3-1 (2-0). Bonyhád, 500 néző. V: Bata. Rákóczi-Kaposcukor FC: Mi- linte- Kiss, Deme, Novák, Barna- Nagy, Kilin (Neuba­uer), Horváth- Pfaifer (Báli), Csemyijenko (Pammer), Szintai. Edző: Horváth Lajos. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Sztoics, Kiss, Palkó- Kasler (Illés), Guzorán (Baumann), Szlama, Stumpf- Bíró, Dara­bos. Edző: Losonczi István. Már az első percben meg­szerezte a vezetést a vendég­csapat: Kilin kapott nagyszerű indítást és az elalvó védők mellett 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. A 70. perc­ben Kiss húzott el a jobbolda­lon, beadását a csereként be­állt Neubauer nyolc méterről előrevetődve a bal alsó sa­rokba fejelte. 2-0. A 83. perc­ben egy kaposvári szöglet után ide-oda pattogott a labda a bonyhádi ötösön, végül Ne­ubauer két lépésről a hálóba pöckölte a labdát. 3-0. A 89. percben szépítettek a hazaiak: Baumann indításával Bíró ki­lépett a védők közül, elfek­tette a kiinduló kapust és kö­zelről a hálóba gurított. 3-1. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat megérde­melten nyert és ezzel meg­fosztotta tavaszi veretlenségé­től a Bonyhádot. Jók: Csemijenkó, Horváth Z., Nagy, illetve Sztoics, Bíró. Komló-Gerjen 2-0 (1-0). Komló, 400 néző. V: Dr. Csapó. Komló: Ádám- Far­kas, Korcsmár, Schuszter, Bódis- Ambrus (Dömény), Tigyi, Schweitzer, Priol- Bé­res, Nagy B. Edző: Kovács La­jos. Gerjen: Hornyák- Fodor, Kalmár, Szabó, Ignácz- Far­kas, Nagy Zs., Dienes, Lizák (Blazsó)- Kulcsár, Nagy S. Edző: Dienes Pál. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. Homyákot a 81. percben kiállították. G: Béres, Priol. Döbrököz-Fonyód 2-0 (0- 0). Döbrököz, 500 néző. V: Béni. Döbrököz: Bien­Varga, Horváth, Steiger, Szi­geti- Katona, Kiss (Apáti), Óvári, Tamai (Szili)- Jakab, Babai (Szűcs). Edző: Szieber József. Fonyód: Szalai- Sik- lódi, Komáromi, Deákvári, Almási- Zámbori, Gereben, Borbély, Teirád (Dömyei)- Gál, Bogdán. Edző: Deákvári Antal. A 48. percben Jakab beadá­sát Tamai 11 méterről elegán­san lőtte a kapu közepébe. 1- 0. A 89. percben a kitörő Kisst a 16-oson belül buktatták a vendégvédők. A megítélt bün­tetőt Óvári magabiztosan ér­tékesítette. 2-0. A két alsóházi csapat köze­pes színvonalú találkozóján a rendkívül szívósan védekező Balaton-partiak ellen nehezen nyertek a házigazdák. Jók: Óvári, Tárnái, Jakab, il­letve Szalai, Zámbori, Komá­romi. Az NB III. Dráva-csoport- jának további eredményei: Pécsi VSK-Balatonföldvár 2-0, Barcs-Bóly 3-1, DD Gáz-Le- tenye 3-0. Marcali-Nagyatád 4-0. Kézilabda NB I/B. Magabiztos győzelem Dunaföldvári VKSE-Pilis- vörösvár 35-19 (16-11). Tolna, 500 néző. Dunaföld- vár: Kovács L.- Dukai 3, Györkő 7, Orova 12, Hege­dűs, Princz 1, V. Kovács 7. Csere: Mestyán (kapus), Ta­kács 3, Józsa, Polgár 2. Edző: Kovács Lukács. Nehezen len­dült játékba a dunaföldvári csapat, a vendégek az 5. perc végén 3-0-ra elhúztak. Ez­után, ha döcögve is, de bein­dult a földvári gépezet és a fél­idő derekán átvették a veze­tést Orováék. Az első játékrész második felében már az tör­tént a pályán, amit a hazaiak akartak, lépésről-lépésre el­húzott a Dunaföldvár. A szü­net után hengereltek a Duna-partiak, szebbnél szebb gólokkal hálálták meg a lelkes tolnai közönség buzdítását. A mérkőzés folyamán kitűnt a két csapat tudásbeli különb­sége, a második félidő végén Kovács edző valamennyi cse­rét pályára küldte, ám ez sem törte meg a földváriak lendü­letét. A földvári legénység maga­biztos győzelmet aratott sze­rényebb képességű ellenfelé­vel szemben. Jók: Kovács L., V. Kovács, Györkő, Orova. Györkő a hetedik gólját lövi a pilisvörösváriak kapujába Idegenben nyert a Dunaszentgyörgy és a Bátaszék, az éllovas paksiak kishíján „ráfáztak" Kakasdon Tevel-Fadd 3-3 (2-2). Té­véi, 150 néző. V: Molnár. Té­véi: Szabó- Kovács, László, Ferencz Cs., Sebestyén- Fe- rencz S., Borbandi, Illés (Miszler)- Gergely Cs., Fe­rencz G. (Dallos), Pfeifer. Edző: Kerekes Ágoston. Fadd: Sipos- Kugli (Hajnes), Horváth, Pesti, Tóth- Áradi, Palásti, Kövesi (Kovács)- Beda, Fritz, Gyenis (Kirtyán). Edző: Palásti Lajos. Küzdel­mes mérkőzésen vesztett helyzetből egyenlített a hazai csapat, így az eredmény igaz­ságosnak mondható. G: Ger­gely Cs. 2, László (11-esből), il­letve Pesti 2, Kirtyán. Jók: Ko­vács, Ferencz Cs., Illés, illetve Aradi, Palásti, Fritz. Kakasd-Paks 1-1 (0-0). Kakasd, 350 néző. V: Fazekas. Kakasd: Fábián- Pámer, Sztehló, Főfai- Müller, László, Zalavári, Fodor (Sim- csik)- Kresz (Eisensehr), Hücker, Sipos. Edző: Paróc- zai Sándor. Paks: Pleskó- Wolf (Magyari), Éger, Radics, Ács- Benedeczki, Sánta, Bú­zás- Péter, Feer, Vayer. Edző: Vábró József. A nagy mel­lénnyel játszó vendégcsapat a végén örülhetett az egy pont­nak. G: Hucker, illetve Sánta. Jók: Fábián, Sztehló, Hucker, illetve Éger, Benedeczki, Pé­ter. Tamási-Nagydorog 4-0 (4- 0). Tamási, 400 néző. V: Bacs. Tamási: Pék- Agócs J. (Tóth), Árvái, Szűcs, Surányi- Illés (Szabó), Vámosi, Agócs L- Szántó, Walter, Magócs (Ko­vács). Edző: Mészáros János. Nagydorog: Gősi- Haszeg, Vámosi, Lázár (Balogh), Bol- dis- Szabó (Kollár), Laták, Polgár, Galambos- Borza, Varga. Edző: Fodor László. Egy félidő futball, egy félidő békés játszadozás. G: Szántó 3, Surányi. Jók: Szántó, Walter, Szűcs, Surányi, illetve Polgár, Varga. Decs-Kocsola 2-1 (0-1). Decs, 300 néző. V: Krista. Decs: Komiáti- Száraz Gy., Jelusics L, Acsádi (Tubik)- Lubastyik, Végh, Tóth G. (Vecse), Jelusics II.- Kocsis, Bajusz, Herczeg. Edző: Weit- ner Ádám. Kocsola: Takács- Tóth L., Czeglédi, Nagy, Ku- rucz- Török, Kovács (Mül­ler), Hartung, Tóth F.- Lajos (Balaskó), Právics. Edző: Tóth-Bagi László. A lelkes vendégekkel szemben szeren­csés hazai győzelem született. G: Kocsis 2, illetve Právics. Jók: Lubastyik, Kocsis, Herc­zeg, illetve Czeglédi, Török, Kovács. Dunaszentgyörgy-Báta 4-2 (2-1). Báta, 120 néző. V: Kró- mer. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka- Debreceni, Káldi, Benedek, Kiss T.- Kovács (Jóni), Gyöngyösi (Baracz), Magyar, Rózsavölgyi- Kiss L, Hajpál. Edző: Kolarics Zsolt. Báta: Boros- Lukács M., Sü­megi, Braun II. J., Puskás (Braun I. J.)— Nédó, Lukács R. (Kovács), Hajaletin, Besszer (Mezei)- Braun Cs., Bosnyák. Edző: Bosnyák Ferenc. A mérkőzés elején „bekapott" két potyagólt már nem volt képes kiegyenlíteni az időn­ként fegyelmezetlenül játszó hazai csapat. G: Kiss I. 2, Kiss T., Jóni, illetve Braun II. J., Besszer. Jók: Kiss I., Káldi, Hajpál, illetve Braun Cs., Braun II. J. Bátaszék-Tolna 2-0 (0-0). Tolna, 500 néző. V: Makai. Bátaszék: Kocsis- Bójás, Puskás, Hauwasser, Kőkúti- Keller, Pozsár, Szabados, Deák (Zalai)- Pankovics, Bo- zsolik. Edző: Fiáth Tamás. Tolna: Almási- Hauzman, Erdélyi (Volár), Horváth, Pin­tér- Balogh, Márkus (Ádám), Vörös (Simon), Kiss- Kindl, Szakter. Edző: Sipos György Attila. A jó iramú mérkőzésen a remekül kontrázó vendégek akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. G: Bozsolik, Szabados. Jók: Bójás, Pozsár, Szabados, Pankovics, Bozso­lik, illetve Hauzman, Horváth, Szakter. Simon tomya-N agy má- nyok 3-0 (2-0). Simontornya, 250 néző. V: Albert. Simon- tomya: Zádori- Balogh, Mol­nár É., Pekli, Varga- Nádasdi, Molnár I. (Kovács), Molnár A., Pajor- Szántó (Borbás), Dölles. Edző: Szelei Ferenc. Nagymányok: Töpfner T.- Nagy Zs., Lovász, Stang- liczky, Domokos- Vendégh, Horváth Z., (Borbély Cs.), Töpfner M., Ócsai- Bíró, La­katos. Edző: Kelemen Antal. A nagy mezőnyfölényben ját­szó hazaiak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. G: Molnár I. 2, Dölles. Jók: Ba­logh' Pekli, Molnár I., Pajor, il­letve Stangliczky, Vendég, Töpfner M. Dombóvári VMSE-Hő- gyész 1-1 (0-1). Dombóvár, 200 néző. V: Kerekes. Dom­bóvár: Bontovics- Balogh, Hopp (Agócs), Tóth Z., Sza- botin- Kovacsik, Koszticza, Székely A. (Pászti)- Varga, Ötvös, Babulják. Edző: Ho- váth József. Hőgyész: Nán­dor- Topánka, Bús, Bősz R., Kántor- Nagy A., Királyházi, Tamás (Erdős), Kurucz- Nagy Zs. (Maczik), Bősz J. Edző: Váli István. A második félidő játéka alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelem­hez. Kiállítva: Kovacsik, il­letve Nagy A. a 72. percben. G: Varga, illetve Bősz R., Jók: Tóth Z., illetve Kurucz, Bús. Aparhant-Bonyhádvarasd 4-1 (2-1). Aparhant, 200 néző. V: Csepregi. Aparhant: Ba­goly- Heidecker, Juhász, Sármány, Ferenc- Kolozsi (Palkó), Németh (Bogos), Minker- Kolompár (Selyem), Fábián, Farkas. Edző: Wáger Pál. Bonyhádvarasd: Csíki L.- Zalavári, Balázs, Jókai, Újvári- Wirth, Jakab Z., Ko- tics- Csiki G., Csaba, Kovács. Edző: Domokos Márton. A hazai csapat helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhe­tett volna. G: Kolozsi, Farkas, Fábián 2, illetve Csaba. Jók: Ferenc, Minker, Fábián, illetve Kotics, Csaba, Újvári. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Tevel-Fadd 3-0, Dombóvár-Hőgyész 2-2, Ta­mási-Nagydorog 5-2, Decs- Kocsola 2-1, Simon tornya- Nagymányok 5-2, Kakasd- Paks 1-3, Báta-Dunaszent- györgy 2-3, Aparhant-Bony­hádvarasd 5-1, Tolna-Báta- szék 1-3. A körzeti bajnokságból jelentjük A Zomba veresége ellenére is tartja első helyét, a Kajdacs Tengelicen is „tarolt" Szekszárd Szálka-Kéty 3-2 (0-1). Kéty, 100 néző. V: Nyisztor. Az eredmény megtévesztő, a Szálka ennél sokkal jobban játszott. G: Bojás, Szajkó 2, il­letve Jeremiás, Beke. Jók: Bo­jás, Szajkó. Bonyhádbörzsöny-Harci SE 1-0 (1-0). Harc, 80 néző. V: Szakács. Sportszerű mérkőzé­sen szerencsés góllal nyert a Bonyhádbörzsöny együttese, a helyzetek alapján a döntet­len lett volna igazságos. G: Csobot Z. Jók: Tölgyesi, Cso- bot Z., Belső, Keresztes, illetve Barkóczi, Koszter. Sióagárd-Zomba 2-0 (1-0). Sióagárd, 130 néző. V: Cso- both. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak a szekszárdi csoport élén álló zombaiak el­len. G: Vincze, Sági (11-esből). Jók: Baulovics, Fekete, Sági, Vincze, illetve Kalmár, Beke, Kovács. Izmény-Györe 1-1 (0-0). Izmény, 250 néző. V: Anczló. Igazi szomszédvári rangadót láthatott a közönség, egy na­gyon jó mérkőzésen igazságos döntetlen születetett. G: Jakab, illetve Horváth (11-esből). Jók: Bálint II., Kelemen, Sebestyén L., illetve az egész györei csa­patot dicséret illeti. Őcsény-Alsónána 3-2 (0- 2). őcsény, 100 néző. V: Nagy. A mindvégig küzdelmes mér­kőzést helyzetei alapján meg­érdemelten nyerte a hazai csapat. G: Ács (öngól), Juhász (11-esből), Horváth G., illetve Veres, Wágner. Jók: Pulai, Ju­hász, Marcsa, illetve Ács, Dér, Horváth. Majos-Harci KSC 1-1 (Q­1). Majos, 150 néző. V: Tóth. Két ellentétes félidő után, küzdelmes mérkőzésen a ha­zai együttes állt közelebb a győzelemhez. G: György, il­letve Bartal. Jók: Az egész ha­zai csapat, illetve Bartal, Pa­lásti. Cikó-Bogyiszló 3-1 (1-1). Cikó, 150 néző. V: Bíró. A má­sodik félideji teljesítménye alapján megérdemelten nyer­tek a hazaiak. G: Szököcs 2, György, illetve Maláti. Jók: Kókai, Kolozsvári, Illés, Czékmány, illetve Maláti. Paks Györköny-Dunaföldvár 1-1 (1-0). Györköny, 300 néző. V: Kiss. Á mérkőzés vég­eredménye a vendégcsapat számára volt hízelgő. G: La­uer, illetve Kiss. Jók: Lauer, Lamm, Somodi, illetve Gál, Kiss. Madocsa-Középhídvég 6-2 (2-0). Közhéphídvég, 100 néző. V: Balogh. A lélek nélkül játszó hazai csapat ellen meg­érdemelten nyert a középhíd­végi vendégegyüttes. G: Vö­rös F. 3, Szintai, Szabó, Ko­vács, illetve Winhel, Acsádi. Jók: Szili, Kékesi Vörös F., il­letve Mester, Acsádi, Nagy P., Balogh. Kölesd-Pusztahencse 4-0 (3-0). Pusztahencse, 100 néző. V: Pupp. Gyenge mérkőzésen megérdemelt vendéggyőze­lem született. G: Bredák 3, De­res. Jók: Seregély Z., Seregély Gy., illetve Gödör. Kajdacs-Tengelic 5-1 (4-1). Tengelic, 200 néző. V: Mozsár. A minden csapatrészben jobb vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. G: Horváth 2, Lengyel M. 2, (egyet 11-esből), Major illetve Fülöp (11-esből). Jók: Hor­váth, Major, Kapás, illetve Gáncs, Pamuki. Pálfa-Németkér 1-0 (0-0). Németkér, 150 néző. V: Far­kas. Kiváló játékvezetés mel­lett szerencsés vendéggyőze­lem született. G: Balogh J. (11-esből). Jók: Balogh J., Ba­logh Gy., Orsós, illetve Ta­kács. Bölcske-Tolnanémedi 6-1 (4-0). Bölcske, 150 néző. V: Nyitrai. A hazai csapat végig­támadta a mérkőzést és ez gó­lokban is megmutatkozott. G: Nagy, Mérges, Bán, Bujdos, Pálfi, Süvöltős, illetve Köbény. Jók: Molnár, Süvöltős, Bán, Pálfi, illetve Köbény. Dombóvár késén játszó csapatok mérkő­zésén igazságos pontosztoz­kodás született. G: Kövecses, illetve Surján. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Pataki, Boros. Tamási IL-Szakcs 3-2 (1­1). Fornád, 150 néző. V: Egyed. A mindkét félidőt gól­lal kezdő vendégegyüttes megnehezítette a hazai csapat dolgát. G: Végh, Bóta, Hor­váth, illetve Tobak, Szekeres. Jók: Bóta, Pruck, Németh, il­letve Szekeres, Sipos L, Sipos II. Nak-Dalmand 6-2 (4-0). Nak, 100 néző. V: Tóth. A ha­zai csapat ilyen arányban is megérdmelten győzött. G: Varga 3, Buluncz. 2, Kiss, il­letve Fajcsi, Bakonyi. Jók: Varga, Földvári, Tamás, il­letve Bakonyi, Balogh. Gyönk-Závod 4-1 (2-0). Závod, 100 néző. V: Egyed. Teljesen megérdemelt ven­dégsiker született. G: Nedves, 2 (egyet 11-esből), Bakonyi, Szél, illetve Szász. Jók: Majer I, Majer II. Szél, illetve László. Mucsfa-Szakály 5-2 (4-0). Mucsfa, 100 néző. V: Pintér. A lelkes hazai csapat jól játszott, megérdemelten nyerte meg a találkozót. G: Mészáros, Fü­löp, Illés Zs., Selyem A., Pekli, illetve Somogyi 2. Jók: Petrik, Köröndi, Selyem, illetve Pesti, Mihalik. Dombóvári SI-Ozora 2-0 (2-0). Ozora, 150 néző. V: Nagy. A két kulturáltan játszó csapat közül a jobb edzettségi állapotban lévő kerekedett felül. G: Dancsa, Balaskó. Jók: Hopp, Tuthner, Szűcs, Tancsa, illetve Pokomy, Siklósi, Ba- ráth. Pinchely-Csikóstöttős-Ka- posszekcső 1-1 (1-1). Pince­hely, 50 néző. V: Szeifert. Lel­Körzeti bajnokság Szekszárd 1. Zomba 16 11 2 3 45-22 24 2. Harci KSC 16 8 7 1 44-25 23 3. Alsónána 17 9 2 6 39-33 20 4. Cikó 17 8 4 5 35-29 20 5. Majos 16 7 4 5 30-36 18 6. B.börzsöny 16 7 3 6 22-17 17 7. Győré 16 6 4 6 28-27 16 8. Izmény 16 5 6 5 27-30 16 9. öcsény 16 7 1 8 39-32 15 10. Bogyiszló 16 6 2 8 33-36 14 11. Sióagárd 16 5 3 8 35-39 13 12. Kéty 16 5 3 8 29-36 13 13. Harci SE 16 5 2 9 27-37 12 14. Szálka 16 2 1 13 22-56 5 Paks 1. Kajdacs 13 11 2 _ 55-12 24 2. Dunaföldvár 13 10 2 1 52-12 22 3. Györköny 13 7 5 1 46-12 19 4. Bölcske 13 9 1 3 43-13 19 5. Madocsa 13 9­4 49-24 18 6. Kölesd 13 6 1 6 29-28 13 7. Tengelic 13 5 2 6 27-37 12 8. Németkér 13 4­9 16-49 8 9. Pálfa 13 3 1 9 24-38 7 10. Középhídvég 13 3 1 9 17-37 7 11. Tolnanémedi 13 3 1 9 21-49 7 12. Pusztahencse 13­­13 6-74­Dombóvár 1. Dombóvári Sí 16 14 _ 2 67-11 28 2. Tamási II. 14 12 2­50-15 26 3. Csikóstöttős 16 9 5 2 27-14 23 4. Nak 15 6 5 4 38-25 17 5. Pincehely 16 6 5 5 21-27 17 6. Závod 14 7 1 6 39-27 15 7. Gyönk 16 6 1 9 24-31 13 8. Mucsfa 16 3 6 7 25-34 12 9. Dalmand 15 4 4 7 23-35 12 10. Szakcs 16 4 3 9 21-32 11 11. Lengyel 14 3 3 8 29-45 9 12. Ozora 16 4 1 11 16-45 9 13. Szakály 16 3 2 11 31-70 8