Tolnai Népújság, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-18 / 90. szám

1994. április 18., hétfő SPORT KÉPÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó-bajnokságért: A bonyhádi Stumpf kétszer is beköszönt Hat góllal kedveskedett szurkolóinak a Paks, a bátaszékiek „megizzadtak" a Tevel ellen Gerjen-Bóly 1-1 (1-1). Fadd, 400 néző. V: Barna. Gerjen: Blazsó- Fodor, Kal­már, Ignácz, Szabó- Farsang, Dienes, Lizák, Kulcsár- Nagy Zs. (Andi), Nagy S. Edző: Di­enes Pál. Boly: Volcsányi- Kovacsics, Mirkó L., Virág, Fitt- Göller, Neudhardt, Mirkó G., Kráics- dr. Papp, Szijjas. Edző: Kresz László. A 2. percben Volcsányi kirúgá­sából dr. Papp az elalvó védők mellett a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 0-1. A 32. percben Kulcsár két csel után a hosszú oldalra ívelt és az ér­kező Lizák az ellenkező sa­rokba fejelt. 1-1. Egy perccel később szépségdíjas gerjeni megmozdulást láthattak a szurkolók: Nagy Zs. beadását Nagy S. a kaputól 16 méterre hanyattesve, ollózva a felső kapufára vágta. A korai gól sokkolta a haza­iakat, csak a félidő hajrájára tudták hátrányukat kiegyenlí­teni. Később azonban a Duna-partiak helyzeteik alap­ján akár a győzelmet is meg­szerezhették volna. Összessé­gében a lelkesen játszó vendé­gek megérdemelten vitték el az egyik pontot. Jók: Ignácz, Lizák illetve dr. Papp, Fitt, Szijjas. Kisdorog-Döbrököz 2-1 (1-0). Kisdorog, 400 néző. V: Miskei. Kisdorog: Antunics- Viszmeg, Debreceni, Varga- Vecsei, Mácsik, Horváth P., Endeli, Stölkler Á.- Stölkler K. (Sörös), Szentmártoni (András). Edző: Horváth Pé­ter. Döbrököz: Bien- Varga, Horváth, Steiger, Szigeti- Katona, Kiss, Óvári, Tamai (Szűcs M.)- Jakab, Babai. Edző: Szieber József. A 20. percben Mácsik bedobásánál egy védő kézzel érintette a labdát, 11-es. A büntetőt Viszmeg biztosan lőtte a jobb alsó sarokba. 1-0. A 49. perc­ben Horváth P. szögletéből Varga Bient megelőzve a jobb felső sarokba fejelte a labdát. 2-0. A 89. percben kapu előtti kavarodás után Jakab közelről a hálóba talált. 2-1. A rendkívül mély talajú pá­lyán a házigazdák nehezen nyertek a nagy erőbedobással küzdő Döbrököz ellen. Jók: Viszmeg, Varga, Vecsei illetve Katona, Jakab, Bien. Bonyhád-Nagyatád 2-0 (0- 0). Bonyhád, 400 néző. V: Ge- orgiou. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Sztoics, Kiss, Palkó- Stumpf, Illés (Szlama), Bau­mann, Guzorán- Biró, Dara­bos. Edző: Losonczi István. Nagyatád: Patak- Minor, Pó- kos, Utasi, Czink- Kulcsár, (Paulin), Szigeti, Király, Be­csei- Kovács, Vékony. Edző: Németh Lajos. A 46. percben Szabó nagyszerű ütemben szerelte a vendégeket, indítá­sát Bíró kapta, akinek beadá­sát Stumpf 8 méterről a ki­mozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtte. 1-0. A 75. percben Szlama-Stumpf-Bíró volt a labda útja, majd Biró nagyszerű ütemben ugrotta ki Stumpfot, aki 8 méterről meg­ismételte előző teljesítményét. 2-0. Az első félidőben jobbára a vendégek támadtak, szünet után Szlama beállításával na­gyot változott a játék képe, s ekkor többet és veszélyeseb­ben támadott a hazai csapat s végeredményben megérde­melten nyerte a találkozót. Jók: Sztoics (a mezőny leg­jobbja), Bogaras, Stumpf, Szabó illetve Utasi, Szigeti, Pókos. További eredmények: DD Gáz-Pécs VSK 0-0, Rá- kóczi-Kaposcukor FC-Lete- nye 0-0, Komló-Marcali 3-1, Balatonföldvár-Kaposvári Honvéd 3-1, Barcs-Fonyód 4-1. A kupadöntőért kézilabdáztak Három a magyar igazság A vasárnapi kézilabda- dömpingben először a debre­ceni nők jutottak szóhoz, akik a kétgólos idegenbeli hátrányt szó szerint játszva ledolgozták és biztosan kerültek az EHF-Kupa fináléjába. Debreceni VSC-Urbana Valencia (spanyol) 24-14 (15- 7). Debrecen, 3000 néző. DVSC: Szopóczy- Horváth I. 2, Jeddi 5, Katkó 5, Tarjáni 2, Csapó 6, Zupkó 2. Csere: Szász (kapus), Horváth B. 2, Laj térné, Rozsos. A hazai együttes már a 9. percben kettővel vezetett, majd a két nagy bombázó, Csapó és Jeddi góljaival 10-4- re elhúzott, s innentől végig biztosan őrizte előnyét. A má­sodik félidőben „leült" a mér­kőzés, az első negyedóra alatt a DVSC kettő, a Valencia pe­dig csupán egyetlen gólt do­bott. Ezután ismét a hazaiak kezdeményeztek többet, 22- 9-re is vezettek, amikor a vé­gén hétméteresekből szépített a spanyol gárda. A DVSC a két mérkőzés alapján 46-38-as gólkülönb­séggel jutott a döntőbe. Vasárnap délután a Va- sas-Dreher a BEK-ben, a Spectrum-FTC pedig a KEK- ben vette sikerrel az aka­dályt, így a két fővárosi együt­tes bejutott a döntőbe. Vasas-Dreher-WAT Fünf- haus Wien (osztrák) 29-14 (14-6). Fáy utca, 1500 néző. V: Lamas, Gallego (spanyolok). Vasas-Dreher: Hang- Kántor 6, Tóthné 7/1, Bajcziné 5, Oravecz, Varga 4, Erdős 4/1. Csere: Ácsbog (kapus), To­páné 3/3, Kovács, Rajz. A Va- sas-Drehernek a mostani for­duló előtt azonos pontszám mellett néggyel volt jobb a gólkülönbsége, mint a nagy rivális német Lützellinden- nek. Utóbbi már szombaton le­játszotta utolsó mérkőzését, s kiütéses, 15 gólos győzelmet aratott a norvég Gjerpen Skien ellen, ilymódon az angyalföl­dieknek legalább 12 góllal kel­lett nyerniük, hogy csoportel­sőként végezzenek. Spectrum-FTC-Silcotex Zalau (román) 23-13 (10-5). Népfürdő utca, 1000 néző. V: Baum, Szczepansky (lengye­lek). Spectrum-FTC: Farkas A. - Kokainé 3, Takács 1, Kö­kény 3, Pádár 3, Szarka 1, Fi­edler E. 4. Csere: Farkas A. 4/1, Tóth B. 4. A ferencvárosi­aknak egygólos hátrányt kel­lett ledolgozniuk, így a feladat nem tűnt túl nehéznek. Még akkor sem, ha nem megszo­kott otthonukban, a Népliget­ben, hanem egy nagyobb be­fogadóképességű csarnokban, az Elektromos Népfürdő utcai sporttelepén játszottak a ro­mánokkal. Az első találatot az első percben Farkas Á. érte el, egy perccel később Bujor egyenlített. Utána a hazaiak percei következtek, Fiedler E. három és Pádár egy góljával gyorsan 5:l-re elhúztak, tehát megnyugtató előnyt szerez­tek. A vendégek ugyan el­szántan küzdöttek, de felzár­kózni sem tudtak. Fordulás után az FTC fokozatosan fö­lénybe került, felpörgette a tempót és Kökény vezérleté­vel szinte padlóra küldte el­lenfelét. Ünnepeltek a Fradi-hívek, hiszen kedven­ceik a mérkőzés végén két­számjegyű győzelmet arattak. Paks II.-Báta 6-0 (2-0). Paks, 400 néző. V: Unya- tinszki. Paks: Pleskó- Péter, Éger, Wolf, Ács- Benedeczki, Radics (Rácz), Porga, Sánta- Feer, Osztermajer. Edző: Vábró József. Báta: Boros- Lukács M., Hajaletin, Bagé- nyi, Révész- Puskás (Ko­vács), Sümegi, Bosnyák, Braun II.- Besszer (Lukács R.), Nédó (Braun L). Edző: Bosnyák Ferenc. Porga mes­terhármasa lökést adott a ha­zaiaknak, nagyobb arányú győzelmüket Boros kapus akadályozta meg. G: Porga 3, Benedeczki, Osztermajer, Eger. Jók: Éger, Benedeczki, Porga, Ács, illetve Boros, Bos­nyák. Nagydorog-Decs 0-0. Nagy dörög, 250 néző. V: Dárdai. Nagydorog: Gősi- Polgár, Haszeg, Matus, Lázár L- Boldis (Balogh Zs.), Laták, Lázár J., Fancsali (Balogh Z.), Borza- Éberdt, Varga. Edző: Fodor László. Decs: Komiáti- Száraz, Acsádi, Weitner, Lu- bastyik- Bajusz, Tóth, Jelu- sics L, Kocsis- Herczeg, Végh. Edző: Weitner Ádám. Két ellentétes félidő után igaz­ságos pontosztozkodás. Jók: Matus, Laták, Borza, Éberdt, illetve Weitner, Lubastyik. Dunaszentgyörgy-Bony- hádvarasd 5-1 (2-1). Bony- hádvarasd, 200 néző. V: Ga- rajszki. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Pál, Kovács, Debreceni, Benedek (Mér­ges)- Hajpál (Baracz), Gyön­gyösi, Káldi- Magyar, Kiss T. (Rózsavölgyi), Jóni. Edző: Kolarics Zsolt. Bonyhádva­rasd: Csíki L.- Fodor L., Ja­kab L., Újvári, Balázs- Jakab Z., Kotics (Csíki G.), Jókai- Csaba, Wirth, Berta (Jakab A.). Edző: Domokos Márton. A bajnokság megnyerésére törő és esélyes Dunaszent­györgy csapata megérdemel­ten győzött. G: Kiss T. 2, Jóni 2, Gyöngyösi, illetve Csaba. Jók: Benedek (a mezőny leg­jobbja), Szlanyinka, Káldi, Pál, illetve Újvári. Hőgyész-Tamási 1-1 (1-1). Hőgyész, 400 néző. V: Mol­nár. Hőgyész: Nándor- To­pánka, Bősz R., Bús, Kántor- Nagy A. (Erdős), Királyházi, Tamás, Kuncz- Nagy Zs., Bősz J. Edző: Váli István. Tamási: Pék- Agócs J., Árvái, Szűcs (Szemes), Surányi- Il­lés (Kovács), Vámosi, Agócs L.- Szántó (Szabó), Walter, Magócs. Edző: Mészáros Já­nos. A küzdelmes, igazságos pontosztozkodással végző­dött mérkőzést beárnyékolta az egy-két magáról megfeled­kezett vendégszurkoló. G: Ki­rályházi, illetve Walter. Jók: Nándor, Nagy Zs., illetve Pék, Árvái, Walter. Aparhant-Tolna 2-1 (1-1). Aparhant, 200 néző. V: Bá­nyai. Aparhant: Bogos- Hei- decker, Dobos, Sármány, Palkó- Fülöp (Németh), Ju­hász, Minker- Ferenc (Kolo- zsi), Fábián, Farkas. Edző: Wáger Pál. Tolna: Almási- Balogh, Hauzmann, Horváth, Pintér- Ádám, Volár, Vörös- Szakter, Kindl (Becze), Kiss. Edző: Sipos György Attila. Teljesen megérdemelt hazai siker. G: Farkas, Fábián, illetve Volár. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Szakter. Kiálítva: Almási a 70. percben. Bátaszék-Tevel 2-1 (0-1). Bátaszék, 300 néző. V: László. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Puskás, Hauwasser, Kőkuti- Keller (Faller), Pozsár, Sza­bados- Zalai (Deák), Panko- vics, Bozsolik. Edző: Fiáth Tamás. Tevel: Szabó- Ko­vács, Borbandi, Sebestyén, Ferenc Cs- Miszler, Gergely, Illés- Ferenc S., Ferenc G., Pfeifer. Edző: Kerekes Ágos­ton. A második félidőre a jól játszó vendégek elfáradtak, a hazaiak ezt kihasználva meg­érdemelten nyerték a találko­zót. G: Pankovics, Zalai, il­letve Ferenc S. Jók: Bojás, Kő- kuti, Pozsár, Pankovics, illetve Kovács, Borbandi. Kiállítva: Puskás, illetve Ferenc G. a 31. percben. Nagymányok-Kakasd 3-1 (2-0). Nagymányok, 200 néző. V: Makai. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró, Lovász, Domokos, Stangliczky- Vendég, Ócsai, (Borbély Cs.) Töpfner M.- Óber, Vízin, Lakatos. Edző: Kelemen An­tal. Kakasd: Sebestyén A.- Fábián, Sztehló, Sebestyén Á. Főfai- Zalavári, Pámer, Hüc­ker- Sipos, Simesik (Eisen­sehr), Zengai. Edző: Paróczai Sándor. Küzdelmes, jóiramú mérkőzésen megérdemelt ha­zai győzelem. G: Vizin, Töpf­ner M., Lovász (11-esből), il­letve Sipos. Jók: Lovász, Do­mokos, Vendég, Vizin, illetve Sipos, Sztehló, Zengai. Fadd-Dombóvár 2-0 (0-0). Fadd, 250 néző. V: Bacs. Fadd: Honti- Hajnes, (Tóth), Ujj, Pesti, Horváth- Aradi, Pa­lásti, Kövesi, Beda- Kovács, Kirtyán. Edző: Palásti Lajos. Dombóvár: Bontovics- Ba­logh, (Pászti), Tóth, Szabotin, Hopp- Bocsi, Koszticza, Szé­kely (Mikolics)- Varga, Öt­vös, Babulják. Edző: Horváth József. A tavaszi szezonban még veretlen hazai együttes ismét jó játékkal örvendeztette meg a közönséget. A győze­lem akár nagyobb arányú is lehetett volna. G: Pesti, Beda (11-esből). Jók: Honti, Pesti, Horváth, Palásti, illetve Tóth, Hopp, Babulják. Kocsola-Simontomya 1-0 (0-0). Kocsola, 100 néző. V: Csepregi. Kocsola: Takács- Tóth L., Czeglédi, Kurucz (Müller), Nagy- Török, Ko­vács, Balaskó, Hartung, Tóth F.- Právics, Lajos. Edző: Tóth-Bagi László. Simontor- nya: Zádori (Szabó)- Balogh, Molnár L, Petki, Molnár A. (Borbás J.)- Molnár L., Szántó, Zsolnai (Borbás B.), Pajor- Dölles, Varga. Edző: Szelei Ferenc. Helyzeteik alapján a házigazdák megér­demelten tartották otthon a két pontot. G: Török. Jók: Ta­kács, Czeglédi, Nagy, Török, illetve Molnár I., Szántó. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Bonyhádvarasd- Dunaszentgyörgy 1-2, Paks- Báta 5-0, Nagymányok-Ka­kasd 3-0, Kocsola-Simontor- nya 1-4, Nagydorog-Decs 1- 0, Hőgyész-Tamási 0-5, Fadd-Dombóvár 1-3, Báta­szék-Tevel 2-1, Aparhant- Tolna 1-4. A körzeti bajnokságból jelentjük: Majos, Györköny és Kajdacs csapata idegenben is nagyszerűen érezte magát A madocsaiak a szünet után kiütötték ellenfelüket Szekszárd Majos-Sióagárd 4-0 (1-0). Sióagárd, 100 néző. V: Anczló. Jóiramú, közepes színvonalú mérkőzésen a kulturáltabban futballozó vendégek megér­demelten nyertek. G: Nagy 2, Seregi, Pechár. Jók: Seregi, Simon, Nagy, Pechár, illetve, Paulo vies, Vincze, Simon. Harc KSC-Kéty 3-2 (3-2), Harc, 100 néző. V: Bónyai. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. G: Török 2, Földesi, illetve Bogos, Pákozdi. Jók: Földesi, Török, Palásti, Gaál, illetve Márton A., Pákozdi, Beke. Alsónána-Harci SE 3-2 (2­2). Alsónána, 70 néző. V: Bi- szak. Jó mérkőzésen közel állt a vendégcsapat a döntetlen­hez. G: Dér, Vágner (1.1-esből), Orbán L., illetve Kolompár, Márton. Jók: Hadnagy (a me­zőny legjobbja), Horváth N., Kiss, illetve Barkóczi Gy., Simesik, Koszter. Zomba-Bogyiszló 5-1 (2- 0). Zomba, 200 néző. V: Nagy Gy. Magabiztos, könnyű hazai győzelem. G: Kalmár 2, Jakab, Dobos, Stierli, illetve Hajdú. Jók: Kalmár, Stierli, Kovács, il­letve Hajdú, Rusznák. Bonyhádbörzsöny-Cikó 1- 0 (0-0). Bonyhád, 150 néző. V: Kneller. Jó mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. G: Papp L. Jók: László, Papp, Belső, illetve Kókai, Kolozs­vári, Illés. Őcsény-Györe 2-1 (0-1) , Győré, 150 néző. V: Pál. A jobb erőnlét döntött az Öcsény ja­vára. G: Juhász, Figler, illetve Czárth. Jók: Bán I., Bán II., Ju­hász, illetve Verese, Horváth, Czékmány. Izmény-Szálka 3-2 (2-2). Szálka, 130 néző. V: Klein. Két egyenrangú csapat jóiramú mérkőzésén a győzelmet job­ban akaró együttes nyert. G: Balogh N., Marcsek, Bálint Gy., illetve Hollósi, Szajkó. Jók: Az egész izményi csapat, illetve Kovács, Szünder. Dombóvár Dalmand-Závod 2-1 (0-1). Dalmand, 100 néző. V: Orsós. Két ellentétes félidő után, megérdemelt hazai győzelem született. G: Bakonyi, Fajcsi, il­letve Szász. Jók: Varga, Ács, Budai, illetve László, Jordaki. Nak-Lengyel 2-1 (1-0). Lengyel, 150 néző. V: Tóth. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zés az utolsó percben lőtt gól­lal nyertek a naki vendégek. G: Varga, Kovács, illetve Tóth. Jók: Buda, Fekete, Varga, Ko­vács, illetve Sebestyén, Buj­dosó, Varga. Dombóvári SI-Tamási II. 2-1 (2-0). Dombóvár, 250 néző. V: Pintér. A találkozó színvonala méltó volt a cso­portrangadóhoz, a Tamási II. nehezen törődött bele a sor­sába. G: Szűcs 2 (mindkettőt 11-esből), illetve Pruck. Jók: Greschner, Fábián, Szűcs, Hopp, illetve Bóta, Tóth. Szakcs-Pincehely 2-0 (1- 0). Szakcs, 100 néző. V: Sajgó. Jóiramú mérkőzésen megér- delt hazai győzelem. G: He- tesi, Takács. Jók: Niklai I., Nik- lai II., Sipos, Tobak Sz., illetve Horváth, Varga, Kövecses. Mucsfa-Gyönk 3-2 (1-2). Gyönk, 50 néző. V: Tölgyesi. A helyzeteiket egymásután elpuskázó gyönkiek szünet után önmagukat verték meg. G: Selyem 2, Mészáros, illetve Nedves 2. Jók: Selyem, Kocsis, Illés, illetve Nedves. Szakály-Ozora 1-1 (1-0). Szakály, 100 néző. V: Zádori. Egyenlő erők mindvégig nyílt küzdelme igazságos pontosz­tozkodással. G: Somogyi, il­letve Franke (11-esből). Jók: • Barkóczi, Somogyi, Pesti, il­letve Franke. Paks Kölesd-Bölcske 1-1 (0-0). Kölesd, 80 néző. V: ifj. Farkas. Izgalmas jóiramú mérkőzésen igazságosnak mondható a döntetlen született. G: Bredák J. (11-esből), illetve Süvöltős. Jók: Szalai (a mezőny leg­jobbja), Bredák, Seregély Gy., illetve Süvöltős, Tengelic-Középhídvég 1-1 (1-0). Tengelic, 100 néző. V: Ledneczky. Alacsony színvo­nalú, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten vitte el az egyik pontot a vendégcsapat. G: Kispál, illetve Nagy P. Jók: Őri, illetve Nagy P., Váli, Ba- logh. Tolnanémedi-Németkér 6- 2 (2-2). Tolnanémedi, 80 néző. V: Pápista. Megérdemelt hazai győzelem. G: Mühl, Győré, Acs, Kökény 3, illetve Lickner 2. Jók: az egész hazai csapat, illetve Lickner, Kertész. Madocsa-Pusztahencse 8-1 (1-1). Madocsa, 200 néző. V: Kallós. Madocsa csak a máso­dik félidőben játszott jól a lel­kes vendégcsapat ellen: G: Vörös F. 3, Vörös J. 2, Szili, Baksai, Szabó, illetve Hanák. Jók: Vörös J., Szabó, illetve Bekker, Gödör, Bakonyi. Györköny-Pálfa 6-1 (2-0). Pálfa, 150 néző. V: Monostori. Gólszüret szünet után. G: Blatt 2, Makk, Kondor, Ba­logh, Bakalár, illetve Tóth. Jók: Szilágyi, Bíró, illetve Balogh ]., Balogh Gy. Kajdacs-Dunaföldvár 3-0. Nem kaptunk tudósítást. Körzeti bajnokság Szekszárd 1. Zomba 17 12 2 3 50-23 26 2. Harci KSC 17 9 7 1 47-27 25 3. Alsónána 18 10 2 6 42-35 22 4. Cikó 18 8 4 6 35-30 20 5. Majos 17 8 4 5 34-36 20 6. B.börzsöny 17 8 3 6 23-17 19 7. Izmény 17 6 6 5 30-32 18 8. őcsény 17 8 1 8 41-33 17 9. Győré 17 6 4 7 29-29 16 10. Bogyiszló 17 6 2 9 34-41 14 11. Sióagárd 17 5 3 9 35-43 13 12. Kéty 17 5 3 9 31-39 13 13. Harci SE 17 5 2 10 29-40 12 14. Szálka 17 2 1 14 24-59 5 Paks 1. Kafdacs 14 12 2 _ 58-12 26 2. Dunaföldvár 14 10 2 2 52-15 22 3. Györköny 14 8 5 1 52-13 21 4. Madocsa 14 10­4 57-25 20 5. Bölcske 14 9 2 3 44-14 20 6. Kölesd 14 6 2 6 30-29 14 7. Tengelic 14 5 3 6 28-38 13 8. Tolnanémedi 14 4 1 9 27-51 9 9. Középhídvég 14 3 2 9 10-38 8 10. Németkér 14 4­10 18-55 8 11. Pálfa 14 3 1 10 25-44 7 12. Pusztahencse 14­­14 7-82­Dombóvár 1. Dombóvári Sí 17 15 _ 2 69-12 30 2. Tamási II. 15 12 2 2 51-17 25 3. Csikóstöttős 16 9 5 2 27-14 23 4. Nak 16 7 5 4 40-26 19 5. Pincehely 17 6 5 6 21-29 17 6. Závod 15 7 1 7 40-29 15 7. Mucsfa 17 4 6 7 28-36 14 8. Dalmand 16 5 4 7 25-36 14 9. Gyönk 17 6 1 10 26-34 13 10. Szakcs 17 5 3 9 23-32 13 11. Ozora 17 4 2 11 17-46 10 12. Szakály 17 3 3 11 32-71 9 13. Lengyel 15 3 3 10 30-47 8