Tolnai Népújság, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-16 / 63. szám

8 »ÚJSÁG SPORT 1994. március 16., szerda Labdarúgó NB III. A Gerjen szünet után „kivágta a rezet" Szabó parédás fejessel veszéllyezteti a kaposvári kaput Gerjen-Kaposvári Honvéd 2-0 (1-0). __ Szekszárd, 400 néző. V: Ábrahám. Gerjen: Hornyák- Szabó, Fehér, Kalmár, Fodor- Ignácz (Kiss), Dienes, Lizák, Nagy S. (Nagy Zs.)- Pusztai (Kövesi), Kul­csár. Edző: Dienes Pál. Ka­posvári Honvéd: Gyenesi- Kenéz, Tóth, Rózsavölgyi, Vincze (Szabotin)- Hochec- ker, Borsi, László (Jóni), Nóg­rádi (Biodrovics)- Pest, Ró­zsahegyi. Edző: Köves László. Az első félidő gyenge színvonalú, csapkodó, sok hi­bával tarkított játékot hozott, a kapuk elvétve kerültek ve­szélybe. A félidő utolsó percé­ben Kulcsárt a büntető terüle­ten belül buktatták, 11-es. A megítélt büntetőt Ignácz érté­kesítette. 1-0. Fordulás után a 48. percben Dienes-Nagy-Kalmár volt a labda útja, az utóbbi 5 méter­ről fölé lőtt. Az 51. percben Kalmár Nagy Sándorhoz to­vábbított, aki fordulás után 14 méterről a felső lécet találta te­libe. A 67. percben Ignácz a jobb oldalról, a 16-os vonalá­ról végzett el szabadrúgást, labdáját Kalmár 6 méterről, kapásból, nagy erővel bom­bázta a kapu bal oldalába. Ritkán látható szép gól! 2-0. A második félidőben nyúj­tott játékával és helyzetei alap­ján megérdemelten nyert a Gerjen. Jók: Nagy S. Fehér, il­letve Kenéz, Tóth. Rózsavöl­gyi­Bonyhádi SE-Bóly 3-1 (1- 0). Bonyhád, 400 néző. V: Miskei. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Sztoics, Kiss, Palkó- Kásler, Szlama (Klem), Gu- zorán, Stumpf (Illés)- Bíró (Baumann), Darabos. Edző: Losonczi István. Boly: Vol- csányi- Neuperger (Kreics), Túrái (Scháb), Virág, Fitt— Göller (Pintér), Neidhardt, Mirkó, Lajtai- dr. Papp, Szij- jas. Edző: Kresz László. A 12. percben három kimaradt ha­zai helyzet után Palkó átadá­sát Darabos 18 méterről Vol- csányi fölött a léc alá emelte. 1-0. A 75. percben Palkó-Da- rabos volt a labda útja, majd Bíró kapott jó átadást, aki 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2-0. A 80. perc­Totónyere­mények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a Totó 10. fogadási hetének nyeremé­nyei a következőképen ala­kulnak: 13 plusz egy találatos szel­vény ezúttal nem volt, 13 találatos szelvény 3 da­rab, nyereményük egyenként 1,725.942 forint, 12 találatos szelvény 204 darab volt, nyereményük egyenként 16.921 forint, 11 találatos szelvény 3.615 darab volt, nyereményük egyenként 955 forint, 10 találatos szelvény 30.552 darab akadt, nyereményük egyenként 169 forint. ben Szijjas elhúzott a bal olda­lon, beadása dr. Papp elé ke­rült a 11-es pontnál, a csatár a kimozduló Bogaras mellett szépített. 2-1. Két perccel a mérkőzés lefújása előtt Kiss nagyszerű átadással dobta támadásba Bírót, aki elhúzta a labdát Volcsányi mellett is, majd az üres kapuba lőtt. 3-1. A sok gólyhelyzetet kidol­gozó Bonyhád szünet utáni eredményesebb játékával megérdemelten győzött. Jók: Szabó, Kiss, Bíró, illetve Ne­idhardt. Komló-Kisdorog 1-1 (0-1). Komló, 400 néző. V: Zsobrák. Komló: Ádám- Virovácz, Korcsmár, Farkas, Bódis- Ambrus, Schweitzer, Priol, Bock (Pörs)- Nagy (Máté), Béres (Somodi). Edző: Ko­vács Lajos. Kisdorog: An tu­nics- Varga, Debreceni, Viszmeg (Kiss), Stölkler K.- Endeli, Vecsei, Horváth P., Boros (Sörös)- Mácsik, Szentmártoni. Edző: Horváth Péter. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. A 85. percben Stölkler K. kiál­lítva. G: Bódis, illetve Horváth P. Jók: Ádám, Schweitzer, il­letve Debreceni, Mácsik. Pécsi VSK-Döbrököz 1-0 (0-0). Pécs, 400 néző. V: Csapó. Pécsi VSK: Tihany- vári- Somogyvári, Nagy Gy., Bárány- Fülöp, Takács L. (Kaszás), Reith, Kaufmann (Bruder), Andreidesz- Teszá- rik (Takács G.), Benkovics. Edző: Rónai István. Döbrö- köz: Bien- Jakab, Horváth I.L., Szigeti- Varga (Szili), Szűcs, Katona, Steiger, Kiss L- Babai, Óvári. Edző: Szie- ber József. A 72. percben a baloldalról beívelt labadát Kaufmann az ötösről, Bient megelőzve fejelte a léc alá. 1- 0. Mindvégig egyenrangú el­lenfélnek bizonyult a lelkes Döbrököz, a listavezető ezút­tal gyenge futballt vonultatott fel. Jók: Kaufmann, illetve Bien, Katona. A Dráva csoport további eredményei: Rákóczi-Kapos- cukor FC-DDGáz 1-1, Lete- nye-Barcs 2-0, Marcali-Fo- nyód 3-1, Nagyatád-Balaton- földvár2-l. Mai sportműsor Kosárlabda: Férfi NB L, rájátszás az 1-8. helyért: Atomerőmű SE-Tungs­ram-Honvéd 17 órakor. Magyar Kupa A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőinek első mérkő­zéseit mára előrehozták. A menetrend: DVSC-Kispest-Honvéd FC, ESMTK-Siófok, MTK-Vasas, Ferencváros - ETO FC Győr. Fehérvári győzelem az alsóházi rangadón Kézilabda NB I. Alcoa-Köfém-Szigma- Szekszárd 20-16 (9-8). Szé­kesfehérvár, 250 néző. V: Si­mon, K. Szabó. Alcoa-Köfém: Bodnár- Horváth E. 2, Lázár 6/3, Tóth, Ocsovai 4, Der- dákné 2, Kocsis 2. Csere: Ma­dár 2, Ceglédi 2, Kertainé. Edző: Zupnik Tibor. Szigma-Szekszárd: Marlyin- Bálinté 4, Tóth E. 2/1, Sklar 2, Csordás 3, Mácsai 2, Baunok 1. Csere: Flick (kapus), To- manicz, Csáki 2/1, Dukai. Edző: Csonti Rudolf. Egyfajta mérkőzés előtti ér­dekességnek számított, hogy ezúttal a szekszárdiaknál Csordás volt a beállós, míg Sklar a bal átlövőben kezdett. Mácsai góljával indult a mér­kőzés, 3-3-ig együtt haladtak a csapatok. A 12. percben Csáki büntetőjével, majd Tóth E. átlövésével két góllal elhúz­tak a szekszárdiak. Ezután a Madár, illetve Csordás talált a hálóba (6-4). A következő hat percben nem esett gól, de az események felpörögtek. Tóth Enikőt, majd Mácsait küldték ki a játékvezetők két-két percre. Ennek ellenére a ven­dégeknek sikerült tartani a kétgólos előnyt. A 24. percben azonban Madár és Ocsovai ta­lálatával egyenlítettek a fe­hérváriak. Szerencsére Csor­dás és Bálintné szép góljával ismét a Szigmáé volt az előny (8-6). A félidő hajrájában hi­ába vezettek két góllal is a vendégek, elég volt két perc­nyi kihagyás és a házigazdák fordítani tudtak. Szünet után Lázár talált be először. A 35. percben Bá­lintné egyenlített (10-10). Két perccel később újból a házi­gazdák vezettek két góllal, majd Bálintné szépítése után gyors egymásutánban három gólt is lőttek a fehérváriak (15-11). Csáki sikeres büntető­jét követően Tóth E. hétméte­rest hibázott, majd ziccerben kapufát lőtt, Ceglédi viszont nem hibázott (16-12). A 47. percben Ocsovai estében lőtt a kapuba. Góljával 17-13-ra módosult az eredmény. A kö­vetkező percekben továbbra is sok hiba csúszott a szekszár­diak támadójátékába: több helyzetet és két büntetőt is el­hibáztak. A fehérváriak ezzel szemben nagyon lelkesen ké­zilabdáztak és Ceglédi az 58. percben ötgólosra növelte a hazaiak előnyét (20-15). Sklar lefújás előtti gólja már csak a szépségtapaszt jelentette. A égig izgalmas mérkőzé­sen a fehérváriak szünet utáni lelkes, nagyban feljavult játé­kával nem tudott lépést tar­tani a pontatlanul játszó Szigma. Zupnik edző győze­lemmel debütált, a lelkes, mintegy 40 szekszárdi szur­koló pedig szomorúan térhe­tett haza. Jók: Ocsovai, Madár, Ceglédi illetve Marlyin, Bá­lintné, Csordás. Bajnoki táblázatok NB III. Dráva-csoport 1. PVSK 16 12 3 1 37-10 27 2. DDGáz 17 10 4 3 28-11 24 3. Gerjen 17 11 2 4 30-15 24 4. Komló 16 7 4 5 31-24 18 5. K.Rákóczi 17 5 7 5 30-23 17 6. Bonyhád 16 6 5 5 26-24 17 7. Kisdorog 16 4 8 4 17-12 16 8. Letenye 16 7 2 7 19-28 16 9. Nagyatád 16 7 1 8 25-29 15 10. B.földvár 16 6 2 8 16-17 14 11. Marcali 16 4 6 6 22-25 14 12. K.Honvéd 17 4 6 7 18-22 14 13. Boly 16 4 6 6 16-25 14 14. Döbrököz 16 4 5 7 20-29 13 15. Barcs 16 3 4 9 12-28 10 16. Fonyód 16 3 1 12 10-35 7 Megyei bajnokság Felnőttek 1. Paks II. 18 12 5 1 59-14 29 2. Bátaszék 18 11 4 3 39-20 26 3. Dsztgyörgy 18 10 4 4 32-13 24 4. Tevel 18 9 6 3 29-20 24 5. Simontomya 18 9 5 4 45-29 23 6. Decs 18 8 7 3 34-28 23 7. Kakasd 18 8 6 4 29-28 22 8. Tolna 18 9 2 7 30-25 20 9. Aparhant 18 8 4 6 26-25 20 10. Tamási 18 7 5 6 31-28 19 11. Fadd 18 8 3 7 36-37 19 12. Nagydorog 18 5 5 8 31-28 15 13. Nagymányok 18 3 7 8 22-30 13 14. Hőgyész 18 5 2 11 23-32 12 15. Dombóvár 18 4 3 11 26-42 11 16. Kocsola 18 2 5 11 15-36 9 17. Báta 18 4­14 21-54 8 18. B.varasd 18 1 5 12 19-58 7 Kerékpár Szezonnyitó villámverseny A Tolna Megyei Kerékpáros Szövetség által rendezett sze­zonnyitó viadalon a bicikli­seknek a szakályi so­rompó-tamási borkombinát 12 kilométeres útvonalat kellett teljesíteni. A viadalon a Mas­sive Tamási és a Szekszárdi KSC versenyzőin kívül a KSI, a Siófok és a Bonyhádi Triat- lonklub fiataljai is nyeregbe pattantak. A szakályi Avanti Benzinkút által támogatott rendezvényen az „angyal­bőrbe bújt" Vanicsek István valamint az Olaszországban edzőtáborozó Schneider Gá­bor, Arató Gábor és Arató Dá­vid hiányzott a szekszárdiak közül. Eredmények. Lányok. 1. Sztehló Hajnalka, 2. Ágoston Zsuzsa (mindkettő Szek­szárd), 3. Gergelics Natália (Bonyhád). Fiúk. Kezdők: 1. Tóth Balázs, 2. Szolár Márton, 3. Csík Pál (mindhárom Ta­mási). Haladók: 1. Marosi Norbert (Tamási), 2. Orosi Gergő (Siófok), 3. Kun Attila (Tamási). Serdülők: 1. Galy- lyasi Gábor, 2. Valkai Gábor, 3. Kasza Péter (Szekszárd). Felnőttek-ifjúságiak: 1. Arató Adrián (KSI), 2. Istlstekker Já­nos (Szekszárd). A világ sportja BUENOS AIRES: Újságírók és fotósok sokasága volt kí­váncsi Diego Maradonára az argentin labdarúgó válogatott hétfői edzésén. A 33 éves játé­kos - akit Alfio Basile szövet­ségi kapitány meghívott a brazilok elleni március 23-i mérkőzésre készülő keretbe - sokak szerint újból a régi volt. LONDON: Március 23-án megismétlik az angol labda­rúgó F. A. Kupa negyeddöntő­jében a West Ham United-Lu- ton Town mérkőzést, mivel az első találkozó 0-0-ás döntet­lennel végződött. Ifjúságiak 1. Bátaszék 18 15 2. Tamási 18 14 3. Paks II. 18 14 4. Dombóvár 18 13 5. Tolna 18 13 6. Simontomya 18 10 7. Tevel 18 7 8. Decs 18 9 9. Nagymányok 18 9 10. Hőgyész 18 7 11. Dsztgyörgy 18 7 12. Aparhant 18 5 13. Rakasd 18 4 14. Fadd 18 3 15. Nagydorog 18 4 16. Báta 18 3 17. Kocsola 18 3 18. B.varasd 18 ­2 1 58- 16 32 2 2 70- 12 30 1 3 93-14 29 3 2 62- 14 29- 5 42- 26 26 1 7 45- 35 21 5 6 50- 27 19 1 8 55-37 19 1 8 50-43 19 5 6 24- 39 19 3 8 48-40 17 5 8 37- 39 15 4 10 23-43 12 4 11 26- 39 10 2 12 31- 58 10 3 12 22- 94 9 2 13 18- 58 8- 18 17-137 ­KETTŐS MÉRKŐZÉS. Március 20-án dupla szurko- lási lehetőséget kínál a 15 óra­kor kezdődő KSC Szekszárd- Szombathely NB I-es kosár­labda mérkőzés, 17 órakor pedig a Szigma-Győr NB I-es kézilabda találkozó. A megyei labdarúgó-bajnokságért Aparhanton megszakadt a Paks II. veretlenségi sorozata Dombóvári VMSE-Kakasd 1- 1 (1-0). Dombóvár, 200 néző. V: Nagy. Dombóvár: Fábián- Székely A., Tóth Z. Bocsi, Pólyák- Savanyú, Öt­vös (Koszticza), Pászti, Ba­bul ják- Agócs, Varga. Edző: Horváth József. Kakasd: Se­bestyén Á.- Főfai, Kvanduk, Hucker, Sebestyén Á., Mül­ler- Kniesz, Zalavári (László), Sebestyén Z. (Zen- gai)- Sipos, Kresz (Fábián). Edző: Paróczai Sándor. Két el­lentétes félidő: a jól játszó ha­zai fiatalok sajnos a 2. félidőre elfáradtak, így az eredmény a látottak alapján igazságos. G: Babulják illetve Sipos. Jók: Ba- bulják, Pólyák illetve Kvan­duk, Kniesz. T olna-Dunaszentgyörgy 2- 0 (2-0). Tolna, 400 néző. V: Bacs. Tolna: Almási- Erdélyi, Hauzman, ^Horváth, Pintér (Szakter)- Ádám (Pruzsina), Simon, Vörös (Németh), Ba­logh- Kindl, Márkus. Édző: Sipos György Attila. Duna- szentgyörgy: Szlanyinka­Káldi (Kiss T.), Sörös, Bene­dek, Debreceni- Kovács, Gyöngyösi (Pál), Magyar (Gödör), Rózsavölgyi- Kiss L, Hajpál. Edző: Kolarics Zsolt. Jó színvonalú, izgalmas mérkőzésen a jobban játszó hazai csapat már az első fél­időben bebiztosította győzel­mét. Rózsavölgyit a 88. perc­ben kiállították. G: Erdélyi (11-esből), Hauzman. Jók: Si­mon (a mezőny legjobbja), Er­délyi, Hauzman, Pintér illetve Gödör, Szlanyinka. Fadd-Kocsola 4-2 (3-0). Fadd, 150 néző. V: Garajszki. Fadd: Komiáti- Hajnes, Új, Horváth, Pesti- Aradi (Ko­vács), Török (Gyenis), Fritz, Tóth (Kugli)- Palásti, Beda. Edző: Palásti Lajos. Kocsola: Takács- Tóth, Czeglédi, Vincze, Hartung- Kovács, Török, Balaskó (Lajos), Nagy- Právics, Müller (Ku- rucz). Edző: Tóth-Bagi László. A tavaszi szezonban egyre jobb formát mutató Fadd semmi esélyt sem adott ellenfelének. Právicsot az 55. percben kiállították. G: Beda 3, Fritz illetve Kovács, Müller. Jók: Új (a mezőny legjobbja), Beda, Horváth, Hajnes illetve Török, Müller, Hartung. Aparhant-Paks II. 1-0 (0- 0). Aparhant, 200 néző. V: Varga. Aparhant: Bogos- He- idecker, Juhász, Dobos, Palkó- Németh (Juhász F.), Fülöp, Minker- Ferenc (Ko- lozsi), Fábián, Farkas. Edző: Wáger Pál. Paks II.: Heizler- Csiba, Radics, Kródi, Rácz- Péter, Éger, Osztermajer- Ács, Feer, Takács (Bajor). Edző: Vábró József. Farkas remek góljával a végig nagy­szerűen játszó hazai csapat megfosztotta veretlenségétől a listavezetőt. G: Farkas. Jók: Palkó, Fülöp, Heidecker, Ju­hász J. illetve Éger, Kródi. Decs-Bonyhádvarasd 3-2 (2-1). Bonyhádvarasd, 200 néző. V: Beke. Decs: Száraz II.- Végh, Kvanduk, Herczeg, Tóth G.- Demkó, Kocsis, Ba­jusz (Farkas)- Weitner, Lu- bastyik (Száraz), Acsádi. Edző: Weitner Ádám. Bony­hádvarasd: Csiki L.- Fodor É., Jakab L., Újvári, Bogos-Jókai (Kovács), Wirth, Jakab Z.- Csaba, Berta, Balázs (Bogos R.). Edző: Domokos Márton. Felforrósodott hangulatú mérkőzésen, nagy küzdelem­ben szerezte meg a két pontot a Decs csapata. G: Demkó, Kocsis, Végh (11-esből) illetve Berta, Jakab Z. Jók: Demkó, Acsádi, Végh, Kvanduk illetve Berta, Jakab Z., Fodor L., Ja­kab L., Újvári G. Tevel-Báta 3-0 (3-0). Te­vel, 250 néző. V: Fazekas. Te­vel: Szabó- Kovács, László, Ferencz Cs., Sebestyén- Miszler (Illés), Borbandi, Fe­rencz S. (Palkó), Ferencz G.- Dallos (Patócs), Gergely. Edző: Kerekes Ágoston. Báta: Boros- Hajaletin, Bagényi, Sümegi, Kovács- Lukács, Braun L, Bosnyák, Braun II. (Braun III)- Puskás, Besszer. Edző: Bosnyák Ferenc. Az igen gyengén játszó hazaiak szerencsés gólokkal verték meg a lelkes vendégeket. G: Gergely, Ferencz G., László (11-esből). Jók: Szabó illetve Boros, Hajaletin, Sümegi. Hőgyész-Nagydorog 1-0 (0-0). Hőgyész, 300 néző. V: Schaffer. Hőgyész: Nándor- Nagy Zs. (Erdős), Topánka, Királyházi, Nagy A. (Váli)- Bősz J., Kurcz, Bús, Bősz R., Papp- Tamás. Edző: Váli Ist­ván. Nagydorog: Gősi- Vá­mosi, Kovács, Matus, Lázár- Fodor, Laták, Miklós, Borza- Éberdt, Varga. Edző: Fodor László. Az eredmény nem tükrözi a látottakat. G: Erdős. Jók: Erdős, Papp, Királyházi, Kurcz illetve Gősi, Laták, Varga. Simontomya-Tamási 2-1 (1-0). Tamási, 500 néző. V: Lehel. Simontomya: Beidek- Pekli, Molnár I., Varga, Mol­nár A.- Molnár L., Dölles (Zsolnai), Szántó, Pajor (Ba­logh)- Nádasdi, Borbás (Gászler). Edző: Szelei Fe­renc. Tamási: Pék- Agócs J., Árvái, Szűcs, Zsolnai (Gye- nei)- Illés (Tóth), Vámosi, Surányi- Szántó, Agócs L., Magócs. Edző: Mészáros Já­nos. Megérdemelt vendégy- győzelem. G: Pajor 2 illetve Szántó. Jók: Beidek, Molnár I., Dölles, Pajor illetve Árvái, Szűcs, Tóth. Bátaszék-Nagymányok 2- 0 (1-0). Bátaszék, 200 néző. V: Niki. Bátaszék: Kocsis- Bó- jás, Faller, Hauwasser- Kel­ler, Pozsár, Szabados, Zalai (Pusztai)- Pankovics, Kőkúti, Bozsolik. Edző: Fiath Tamás. Nagymányok: Töpfner T.- Stangliczky, Lovász, Domo­kos, Bencze- Ócsai, Bíró, Töpfner M.- Óber (Borbély), Vízin, Lakatos. Edző: Kele­men Antal. A lendületesen játszó hazaiak sok gólhelyze­tükből végülis kettőt értékesí­tettek. Kiállítva: Bencze a 71. percben. G: Zalai, Bozsolik. Jók: Bojás, Pozsár, Szabados ill. Lovász, Óber. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Tevel-Báta 12-0, Hőgyész-Nagydorog 2-1, Si- montornya-Tamási 3-1, Báta­szék-Nagymányok 1-0, Dombóvár-Kakasd 3-0, Aparhant-Paks II. 1-2, Decs- Bonyhádvarasd 6-3, Fadd- Kocsola 2-2, Tolna-Duna- szentgyörgy 3-2.