Tolnai Népújság, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-07 / 55. szám

8 WÚJSÁG SPORT 1994. március 7., hétfő Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó bajnokságért Bonyhádi bravúr a Dráva partján Kisdorog-Nagyatád 2-0 (1­0) . Kisdorog, 300 néző. V: Poszt. Kisdorog: Antunics- Endeli, Debreceni, Viszmeg, Varga- Mácsik, Vecsei, Hor­váth P., Stölkler R.- Szent- mártoni (András), Boros (Stölkler K.). Edző: Horváth Péter. Nagyatád: Szabó- Papp (Vojkovics), Utassi, Czink, Kulcsár (Minor)- Szi­geti, Becsei, Vékony, Kovács- Pókos, Király. Edző: Németh Lajos. A 14. percben Szent- mártoni remek átadását Boros egy átvétel után 10 méterről elegánsan helyezte a jobb alsó sarokba. 1-0. A 43. percben nagyszerű kisdorogi kontra­támadás után Mácsik beadá­sát Stölkler R. nagy helyzet­ben a kapusba lőtte. A 75. percben Mácsik erőszakosan labdát szerzett a 16-oson be­lül, beadását az érkező Boros közelről a kapuba fejelte. 2-0. A mezőnyben fölényben játszó Nagyatád ellen a kont­rákra építő hazai együttes megérdemelt győzelmet ara­tott. Jók: Boros, Antunics, Má­csik, Viszmeg, illetve Pókos, Czink. Letenye-Döbrököz 2-1 (1­1) . Döbrököz, 500 néző. V: Pecsét. Letenye: Lepár- Ador­ján I, Kranarics, Tóth, Bozai- Németh, Fazekas (Andaro- vics), Grabant (Adorján II), Farsang- Rostás (Kálmán), Bay. Edző: Kobra Sándor: Döbrököz: Bien- Varga, Horváth, Steiger, Szigeti- Szűcs, Kiss, Tamai, Szili-Ja­kab, Óvári. Edző: Szieber Jó­zsef. A 13. percben Kranarics luftot rúgott és a szemfüles Óvári 11 méterről a bal sa­rokba lőtt. 0-1. A 43. percben egy szabadrúgásból Németh Tóth elé gurított, aki 30 méter­ről bombagólt lőtt a kapu kö­zepébe. 1-1. A 74. percben a kitörő Bozait Kiss a 16-oson belül felvágta, 11-es. A bünte­tőt Németh biztosan lőtte a kapu jobb sarkába. 2-1. Az igen lelkesen játszó ven­dégcsapat szerencsével vitte el a két pontot. Jók: Lepár, Tóth, Farsang illetve Horváth, Szi­geti, Óvári. DD Gáz Pécs-Gerjen 2-0 (1-0). Pécs, 100 néző. V: Nagy B. DD Gáz: Tábit- Lajos, Vukman, Pancsó, Darkó­Csizei, Vígh, Hasenauer, Ti­szai- Réfi, Nagy A. Edző: Szigetvári József. Gerjen: Homyák- Szabó (Kiss), Kal­már, Fehér (Ignácz), Fodor- Farsang, Lizák (Nagy), Die­nes, Sánta- Pusztai, Kulcsár. Edző: Dienes Pál. Kiegyenlí­tett mezőnyjáték jellemezte az első félidőt, de a hazaiak töb­bet kezdeményeztek. A pé­csiek a 8. percben Réfi szemfü­les góljával vezetést szereztek. 1-0. A második játékrészt vé­gigtámadták a vendégek. A 75. percben egy kontrából mégis a házigazdák növelték előnyüket: egy előrevágott labdára Nagy A. lecsapott és 20 méterről a kifutó kapus fe­lett ívelt az üres kapuba. 2-0. Az első játékrészben a „gázművesek" rákényszerítet- ték akaratukat a Duna-parti- akra, korán megszerzett elő­nyük megnyugtatta a hazaia­kat. Szünet után szinte „egy- kapuztak" a gerjeniek, ám egy váratlan kontrából bekapott gól megpecsételte a sorsukat. Jók: Vukman, Nagy A., Vígh illetve Dienes, Pusztai. Bonyhád-Barcs 1-0 (0-0). Barcs, 300 néző. V: Béni. Bonyhád: Bogaras- Klem, Sztoics, Stumpf, Guzorán- Szlama, Darabos, Palkó, Bíró- Kiss, Szabó. Edző: Lo- sonczi István. Barcs: Füredi- Kovács, Rózsavölgyi, Pálin­kás (Zeller R.), Manguld- Berda (Papp T.), Papp Á., Karsai, Kapronczai- Zeller T., Csalos. Edző: Stájer Ist­ván. Hazai helyzettel kezdő­dött a mérkőzés, a kapuk vál­takozva kerültek veszélybe. Húsz perc után ellaposodott a játék, a két 16-os között folyt a küzdelem. Szünet után na­gyobb sebességre kapcsoltak a házigazdák, sorra alakították ki jobbnál jobb helyzeteiket, de a góllövés nem sikerült. A 86. percben egy ártalmatlan baloldali szabadrúgásba Ró­zsavölgyi rosszul nyúlt bele, s lábáról védhetetlenül vágó­dott a labda a kapuba. 1-0. Jók: Sztoics, Kiss, illetve, Fü­redi, Manguld, Papp Á. További eredmények: Bóly-Marcali 2-2, Balaton- földvár-Kaposcukor-Rákóczi 1- 0, Komlói Bányász-Fonyód 2- 0. Kovács Antal: ismét szuperforma Vasárnap újabb négy női és három férfi súlycsoport me­zőnye kezdte meg egyenesági selejtezőit a finalista helyekért az MMG Hungária Kupa csel­gáncsverseny zárónapján. A szervezők elégedettek voltak, hiszen a két nap 30 or­szág 343 sportolóját vonzotta tatamira. Ez a szám részvételi rekordot takar. Az olimpiai és világbajnok Kovács Antal An­gyalföldön „angyali formá­ban" verte le sorjában kvalifi­kációs riválisait, s jutott el a délutáni döntőbe. Ótt egyéb­ként a mexikói Gutierrez várt rá. A paksi csillag három kva­lifikációs csatáján összesen 9 perc 1 másodpercet használt el a lehetséges 15-ből. Mon­dani sem kell, három ippon je­lezte nagy formáját. A lengyel Smoter ellen combdobás-le- szorítás volt a „menü", majd az argentin Aguirrét újabb nagyívű combdobással küldte fel a csarnok légterébe, ez is ippon! Az elődöntőben a ruti­nos német Knorrek elleni slá­gercsatájában Atom Anti 241 mp-et használt fel az ippon- győzelemig. Egy zseniális térdremenés után ledöntötte a németet, és ha az a tatamin volt, hát le is szorította! Az első magyar érdekelt­ségű férfi döntőt már az ese­mény fővédnöke, dr. Surján László népjóléti miniszter is látta. Sem a nézők, sem a mi­niszter nem izgult nagyon, Kovács Antal ugyanis 28 mp alatt belső combdobással ip- pont ért el. Vasárnap négy ip- pon-sikerre lehetett büszke, biztosan nyerte a Hungária Kupát. Nagyszerű előjel ez a májusi Európa-bajnokság előtt. A döntők eredménylistája, az előlálló a győztes, egyben aranyérmes: Nők: 48 kg: Dörte Damman (német)-Sylvie Meloux (fran­cia) hárompontos akció. 52 kg: Daniela Jarisch (osztrák)-Mi- walo Tsuchikawa (japán) ip­pon. 56 kg: Nagali Bajons (fran- cia)-Isabel Femandez (spa­nyol) bírói döntés. 61 kg: Seve­rine Vandenhende (francia)- Takako Fujiwara (japán) ip­pon. Férfiak: 86 kg: Bruno Cara- betta (francia)-Hazri Alimza- nov (kazah) ippon. 95 kg: Kovács Antal (ma- gyar)-Arturo Gutierrez (me­xikói) ippon. Nehézsúly: Jean Crost (francia)-Csősz Imre (magyar) ippon. Ot győzelem és két döntetlen a vendégegyüttesek mérlege Tevel-Kakasd 3-1 (3-1). Kakasd, 350 néző. V: László. Tevel: Szabó- Kovács, László, Ferenc Cs., Sebes­tyén- Miszler, Borbandi, Fe­renc S.- Ferenc G. (Dalos), Pfeifer, Illés. Edző: Kerekes Ágoston. Kakasd: Sebestyén A.- Fábián, Kvanduk, Hüc­ker, Sebestyén Á.- Zalavári, Sebestyén Z., Müller- Kresz (Főfai), Sipos, Eisehnser (Zengay). Edző: Paróczai Sándor. A tudatosabban és gólratörőbben játszó teveli vendégcsapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. G: Pfeifer, Illés, Ferenc S., illetve Sebestyén Z. Jók: László, Se­bestyén, Pfeifer, illetve Sebes­tyén A., Sipos. Tamási-Decs 2-1 (2-0). Decs, 300 néző. V: Oszterma­jer. Tamási: Pék- Agócs J., Árvái, Szűcs, Surányi- Illés, ^Valter, Gyenei (Szabó M.)- Vámosi, Szántó (Zsolnai), Magócs (Agócs L.). Edző: Mé­száros János. Decs: Száraz L.- Száraz Gy., Weitner, Kvan­duk, Lubastyik- Végh, Tóth (Demkó), Farkas (Acsádi)- Herczeg, Kocsis, Bajusz (Tu- bik). Edző: Weitner Ádám. A hetven percen át tíz emberrel játszó tamási vendégcsapat megérdemelten vitte el mind­két bajnoki pontot. Kiállítva: Walter a 20. percben. G: Wal­ter, Szántó, illetve Weitner. Jók: az egész tamási csapat, il­letve Kvanduk, Weitner, Lu­bastyik. Paks II.-Bátaszék 0-0. Paks, 500 néző. V: Petki. Paks: Heizler- Csiba, Gracza, Kródi, Fábián- Péter, Radics, Porga, Ács- Osztermajer, Vayer. Edző: Vábró József. Bátaszék: Kocsis- Rácz, (Kő­kúti), Hauwasser, Faller, Puskás- Bójás, Keller, Sza­bados, Pankovics- Pap (111), Bozsolik. Edző: Fiath Tamás. A forduló ragadóján a hazaiak végigtámadták a mérkőzést, de átütőerő nélküli játékuk kevés volt a taktikusan futbal­lozó vendégek ellen. Jók: Gracza, Kródi, Osztermajer, il­letve Kocsis, Hauwasser, Kel­ler. Simontomya-Dombóvár 2-1 (1-1). Simontomya, 250 néző. V: Niki. Simontomya: Beidek- Pekli, Molnár L., Varga, Molnár A.- Zsolnai (Szántó), Nádasdi, Molnár L- Pajor, Dölles, Borbás (Gasz- ler). Edző: Szelei Ferenc. Dombóvár: Fábián- Székely A., Tóth Z., Bocsi, Polyák- Ötvös, Koszticza, Savanyú- Pászti, Székely Cs. (Agócs), Varga. Edző: Horváth József. A lelkesen játszó dombóvá­riak ellen a hazaiak nehezen, de megérdemelten tartották otthon a két pontot. G: Pajor, Molnár I., illetve Pászti. Jók: Molnár L., Nádasdi, Molnár I., Pajos, illetve Fábián, Pólyák, Savanyú. Nagydorog-Bonyhádva- rasd 5-0 (2-0). Nagydorog, 200 néző. V: Csapó. Nagydo­rog: Gősi- Vámosi, Kovács, Haszeg (Lapát), Lázár- Mik­lós, Vida, (Bódizs), Portikhe- gyi (Fancsali)- Borza, Ébert, Varga. Edző: Fodor László. Bonyhádvarasd: Csíki- Berta, Jakab L., Fodor L., Bogos- Kovács, Zalavári (Fodor G.), Jakab Z.- Jókai, Csiki G., Csaba. Edző: Domokos Már­ton. Megérdemelt hazai győ­zelem született a lelkes ven­dégcsapat ellen. G: Vida 3, Varga, Ébert. Jók: Vida, Por- tikhegyi, Ébert, Varga, illetve Jakab L., Bogos, Jakab Z. Nagymányok-Fadd 3-3 (1- 1). Nagymányok, 150 néző. V: Bányai. Nagymányok: Töpf- ner T.- Vendég, Lovász, Bíró, Bencze (Borbély S.)- Borbély Cs. (Ócsai), Stangliczky, Töpfner M.- Óber, Vízin, Lakatos. Edző: Kelemen An­tal. Fadd: Sipos- Kugli, Újj, Hajnes, Horváth- Aradi, Pa­lásti, Török- Kovács (Fritz), Tóth (Pesti), Beda (Komjáti). Edző: Palásti Lajos. Jó iramú, változatos mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. G: Lakatos, Vízin, Töpfner M., il­letve Aradi 2, Beda. Jók: Bíró, Vendég, Töpfner M., illetve Aradi, Újj, Kugli. Hőgyész-Kocsola 3-0 (0-0). Kocsola, 150 néző. V: Ková­csi. Hőgyész: Nándor- Nagy Zs., Topánka, Királyvári (Kántor), Nagy A.- Bősz J., Kurcz, Bús- Bősz Gy., Dobos, (Erdős), Tamás. Edző: Váli István. Kocsola: Takács- Tóth L., Czeglédi, Lajos (Ku- rucz), Nagy- Török, Hartung, Tóth F.- Botos, Kovács, Mül­ler (Balaskó). Edző: Tóth-Bagi László. A gyönge napot kifogó hazaiak ellen megérdemelt vendéggyőze­lem született. G: Bősz Gy. 2, Erdős. Jók: Bősz Gy., Király­vári, Bús, illetve Nagy. Dunaszentgyörgy-Apar- hant 1-0 (0-0). Aparhant, 150 néző. V: Maraszin. Duna- szentgyörgy: Szlanyinka­Kiss T., Benedek, Debreceni, Hajpál- Magyar, Kiss L, Káldi, Gyöngyösi (Gödör)- Rózsavölgyi (Drubits), Ba- racz (Jóni). Edző: Kolarics Zsolt. Aparhant: Bogos- Hei- decker, Dobos, Sármány, Palkó- Kolozsi, Ferenc (Ju­hász F.), Minker (Németh)- Juhász J., Fábián, Kolompár. Edző: Wáger Pál. A jó játéké- * rőt képviselő vendégcsapat szerencsés győzelmet aratott. G: Káldi. Jók: Káldi, Benedek, Kiss T., illetve Bogos, Dobos, Sármány. Tolna-Báta 3-2 (1-1). Báta, 120 néző. V: Tóth K. Tolna: Becze- Hauzmann, Erdélyi, Horváth, Pintér- Adám, Si­mon, Vörös (Szakter), Balogh (Pruzsina)-Kindl (Németh), Volár. Edző: Sipos György Attila. Báta: Boros- Sümegi, Kiss, Bagényi (Kovács), Bódi- Besszer, Braun J., Haja- letin, Lukács R. (Braun II. J.)- Braun Cs. (Péter), Bosnyák. Edző: Bosnyák Ferenc. A má­sodik félidő nagyrészét tíz emberrel játszó újonc bátai együttesnek nem sikerült a döntetlen sem kiharcolnia a Tolnával szemben. Kiállítva: Kiss a 60. percben. G: Volár 2, Erdélyi, illetve Kiss, Bosnyák. Jók: Volár, Erdélyi, Ádám, Simon, Pintér, illetve Hajale- tin. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Nagydorog­Bonyhádvarasd 5-3, Kocsola- Hőgyész 2-1, Nagymányok- Fadd 2-1, Paks II.-Bátaszék 0- 1, Báta-Tolna 1-5. Kakasd- Tevel 1-1, Simontomya- Dombóvár 0-2, Decs-Tamási 1-2, Aparhant-Dunaszent- györgy 1-1. Kosárlabda NB I. Szekszárdi siker a rivális otthonában, Dombóvár: távolodik a felsőházi remény KSC Szekszárd-Univer Kecskeméti SC 57-39 (32-21). Kecskemét, 200 néző. V: Simó, Kóthay. Szekszárdi Ze- rényi (-), Berkó (6/3), Szeli- versztova (12), Badics (4), Várkonyi (5/3). Csere: Králik (23/9), Nagy A. (6/6), Bihari (- ), Szabó (1), Nagy R. (-). Edző: Guóth Iván. Kecske­mét: Kosjár L. (2), Pasek (2), Farkas (19), Iványi (3/3), Kos­jár K. (8). Csere: Szabóné (2), Jáger (-), Nagy H. (3). Edző: Adamik Ferenc, ifj. Tóth Vik­tor. A nagy tét rányomta bé­lyegét a találkozóra, mindkét csapat idegesen, kapkodva kezdett. Két kihagyott szek­szárdi helyzet után majd há­rom percet kellett várni az első pontra. Farkas találatára Szeliversztova révén gyorsan jött a válasz, majd Berkó is be­talált, s máris a Szekszárdnál az előny. Mindkét együttes keményen védekezett, így ke­vés kosár esett. A félidő köze­péig fej-fej mellett haladtak, a 10. percben 14-14 volt az állás. Ekkor a nagyszerűen dobó Králik sorozatát követően hét ponttal megugrott a Szek­szárdi 23-16. Sőt, a frissen be­állt Nagy A. első dobása is triplára sikeredett, ezzel már tíz pontra nőtt az előny. A fél­idő hajrájában kiegyenlítődött a játék, az utolsó percben Vár­konyi is beköszönt egy triplá­val, s a vendégek megnyug­tató előny birtokában tértek pihenőre. A második játékrészt is re­mekül kezdte a Szekszárdi Králik, Badics, majd újfent Králik volt eredményes. Az­tán Nagy A. második triplája után a 26. percben már 18 pon­tos vendégvezetést regisztrált a eredményjelző: 40-22. Nagyszerűen védekezett a Szekszárd, érződött, hogy a továbbiakban sem érheti meg­lepetés a csapatot. Azzal együtt sem, hogy a következő percekben kissé megtorpan­tak Králikék. Ennek következ­tében a 37. percben 49-37-re felzárkózott a házigazda. A hajrá azonban ismét a szek­szárdiaké volt, nyolc pont­jukra Farkas csupán kettővel tudott válaszolni. A mindvégig küzdelmes mérkőzésen elsősorban a ki­tűnő védekezésnek tudható be a váratlanul nagy különbségű szekszárdi siker. Ehhez nagy mértékben hozzájárult Králik régen várt remek teljesítmé­nye is. A mérkőzés végén But- tás Pál szövetségi kapitány is elismerően nyilatkozott a csa­pat teljesítményéről és meg­erősítette Berkó válogatott ke­rettagságát. Dicséret illeti a csapatot elkísérő maroknyi szurkolót is, akik fölényesen „győzték le" a hazaiak tábo­rát. Kitűnt: Králik, Szeliversz­tova. (H-d) Hódmezővásárhelyi KK- Dombóvári VMSE 83-70 (42- 40). Dombóvár, 500 néző. V: Král, Benczúr. Hódmezővá­sárhely: Kocsergin (8), Polá- nyi (19/15), Czuprák (14/6), Parádi (21/6), Szvetnyik (13/9). Csere: Jáhni (8). Edző: Valaczkay Győző, Guóth Ár­pád. Dombóvár: Marcsenkó (16), Krasznai (-), Erupkin (23/3), Bosznai (8/3), Kerényi (15). Csere: Takács (6), Kon- tics (2), Trupp (-). Edző: Né­meth József. A labda feldobása után egy perccel néma felállással adóz­tak a játékosok és szurkolók a közeli napokban 54 éves ko­rában elhunyt kaposvári já­tékvezető, Péter György em­lékének. A rájátszás első ösz- szecsapására négy győze­lemmel Dombóvárra érkezett vásárhelyiek voltak a talál­kozó esélyesei, bár a DVMSE titkon győzelemben remény­kedett. Á vendégek magabiz­tosan, míg a hazaiak megille- tődötten, idegesen játszottak. Ennek következtében a 8. percben, 21-12-es vendégve- zetésnél Németh edző időké­résre kényszerült. A folytatás­ban sem sokat változott a játék összképe: a vasutasok alig tudták csökkenteni hátrányu­kat, a 13. percben 30-22 volt az állás. Aztán négy perccel később a könnyelműsködő vásárhelyiek is egyre több labdát eladtak és a hihetetlen lelkesedéssel játszó Bosznai magával ragadta társait, a 19. percben 40-40-re egyenlítet­tek. Fordulás után három ered­ménytelen dombóvári kísérlet ellenére kétszer még átvette a vezetést a vasutascsapat: előbb 47-45-re, majd a 25. percben 49-48-ra. Miután a házigazdák szellősen véde­keztek, nem volt meglepő, hogy Polányi és társai „szór­ták" a triplákat. Ettől kezdve végig a Hódmezővásárhely vezetett, bár a különbség nem tűnt behozhatatlannak. A 35. percben 65-61 volt az állás, de még két perccel a lefújás előtt is mindössze 70-66-ot jelzett a tábla. A hajrában türelmetle­nül, kidolgozott helyzet nél­kül nagy hibaszázalékkal dob­tak a dombóváriak, míg a vendégek a gyors leindításai- kat rendre kosárral fejezték be. A több mint 30 sikertelen dobókísérlet, a gyenge véde­kezés és néhány hazai kulcsjá­tékos feltűnően gyenge telje­sítménye csak vereséget eredményezhetett. A rájátszás nyitányán vereséggel rajtoló Dombóvári VMSE gárdája egyre távolabb került a hőn áhított felsőházba jutástól. Ki­tűnt: Polányi, Parádi, illetve Erupkin, Bosznai. Gaál István Két vendégbravúr a körzeti bajnokságban Nak-Szakály 6-2 (2-2). Nak, 100 néző. V: Horváth. A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. G: Fekete 2, Buda 2, Kiss, Varga, illetve Magyar, Simon. Jók: Mikolics, Pintér, Tamás, Buda, illetve Magyar, Simon. Dalmand-Závod 2-1 (0-1). Závod, 80 néző. V: Varga. Alacsony színvonalú mérkő­zésen szerencsés vendéggyő­zelem. G: Schiffer 2 (egyet 11-esből), illetve Spiel. Jók: Lippert, Balogh illetve Szász, Spiel. Gyönk-Mucsfa 2-1 (0-0). Mucsfa, 100 néző. V: Tölgyesi. A mérkőzést végigtámadó Mucsfa otthonából a helyzete­iket jobban értékesítő vendé­gek megérdemelten vitték el a két pontot. G: Nedves 2. Jó: Nedves. ZTE vereség Az osztrák Fürstenfeldben tegnap került sor a férfi kosár­labda Szuper Liga döntőjére. A döntőben: Olimpija Ljubl­jana (szlovén)-ZTE-Goldsun 85-70 (53-44). Ld: Haupt­mann (27), Horvath (21), il­letve Lazics (22), Bodrogi (11).