Tolnai Népújság, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-12 / 60. szám

6 «ÚJSÁG SPORT 1994. március 12., szombat Félidő a kézilabda NB II-ben (5.) Negyedik helyről rajtol az SBTC Kicsit rosszmájúnak tűnik a megjegyzés, de a hőgyészi férfi kézilabdacsapat NB I/B-ből való kieséséből a si- montornyaiak profitáltak a legtöbbet. A hőgyészi gárda gerincét képező Teimel La- jos-Teimel József-Kerekes- Barabás kvartett egy varga­betű után Simontomyán folytatta pályafutását. Sőt, az NB I-et is megjárt csupaszív irányító-átlövő, Teimel Lajos Vinczellér Istvántól a csapat szakmai irányítását is átvette. Teimel Lajos így értékelte csapata őszi teljesítményét: — Az NB Il-es szereplés anyagi feltételei adottak. Az 1993-94-es bajnoki esztendőre az önkormányzattól kapjuk a legtöbb támogatást, ezenfelül a Simovill Szövetkezet és a bőrgyár anyagi segítségére, valamint a magánszemélyek és vállalkozók által összegyűj­tött pénzre is számíthatunk. Tavasszal pedig már hazai pá­lyán a minden igényt kielégítő tornacsarnokunkban játszha­tunk. Nyáron egy jelentősen átalakított csapattal vágtunk neki az őszi idénynek: Tauker, Pánovics és Mayer visszavo­nulása nagy vérveszteséget je­lentett. ősszel heti két edzés­sel készültünk fel a bajnoki mérkőzésekre. Valamennyi já­tékosomnak biztos állása van, de munkahelyi elfoglaltság miatt szinte senki nem hiány­zott még a közös foglalkozá­sokról. A Németországban munkát vállaló Kerekes az egyetlen kivétel, aki hazaláto­gatásai alkalmával csak a ha­zai meccseken tudott pályára lépni, így idegenbeli fellépése­ink során kénytelenek voltunk egy átlövővel játszani. Hazai pályán sikerült is kiszolgálni közönségünket (átlagosan 300 néző) száz százalékos telje­sítménnyel rukkoltunk elő: pályaválasztóként mind a hat hazai meccsünket megnyer­tük. Idegenben kétszer hagy­tuk el győztesen a pályát, míg A sötét mezes SBTC a Téli Teremkupán a 4. helyet érte el Szombathelyen, Segesden, Csurgón, Zalaszentgróton és Letenyén beleszaladtunk egy-egy vereségbe. Végül 352-309-es gólkülönbséggel, 18 ponttal a 4. helyen várjuk a tavaszi folytatást. A szombat- helyi, a segesdi és a csurgói fi­askókra számítani lehetett, de különösebben a zalaszentgróti és a letenyei kudarcért sem tehetünk magunknak szem­rehányást. Sőt, a „letenyei za­kóba" az irreális talajviszo­nyok is jelentősen belejátszot­tak. Az együttes tartását iga­zolja, hogy gyakran vesztett pozícióból sikerült fordítani és a végén a győzelmet is kicsi­karni. — Hogyan lehetne néhány szóval jellemezni a Simontornyai BTC játékstílusát? — Összeszokott a gárda, hisz a legtöbb játékos már ré­góta együtt játszik. Gólokban gazdag, gyors, de néha bizony kapkodó a támadójátékunk. Védekezésbeli hiányossága­ink miatt viszonylag sok gólt kapunk. Kapusunk, Pech Gá­bor ragyogó teljesítményének köszönhetjük, hogy nem kap­tunk még többet. A csapat hu­szonkilenc éves átlagéletko­rára való tekintettel a jövőben a fiatalításra helyezzük a hangsúlyt, sok múlik azon, hogy tehermentesíteni tud­juk-e az „öregeket." Nem lesz könnyű feladat, hisz az ificsa­patunk jelenleg az utolsó he­lyen áll. Mondhatjuk úgy is, hogy a fiataloknak versenyt hirdetünk a csapatba kerü­lésre, tehát csakis azoknak biztosítunk „zöld utat", akik teljesítményükkel erre rászol­gáltak. — A téli felkészülés mennyi­ben szolgálja a csapatépítést? — A téli felkészüléshez is egyértelműen a fiatalítás je­gyében láttunk hozzá. Az ifjú­ságiak 14-17 fős kerete már ja­nuár elején elkezdte a felké­szülést, az öt rutinosabb játé­kos pedig február eleje óta csatlakozott hozzájuk. Az ifjú­ságiaknál főként a technikai és taktikai képzést, a csapatjáték csiszolását súlykoljuk, febru­árban már állóképességfej­lesztő munkát is végeztünk. „Csikócsapatunkkal" a Simo­vill Kupán elhódított torna- győzelem arra enged követ­keztetni, hogy jó úton járunk. RésztVettünk a Faddon meg­rendezett Téli Teremkupán, de a mecseknádasdi torna, a Karfa Kupa és az Alap elleni két edzőmérkőzés egyaránt a csapat összeszoktatását cé­lozza. Továbbra is célunk a dobogós helyezés, ehhez azonban javítani kell idegen­beli mérlegünkön.- km ­Fotó: Gottvald Károly Kosárlabda NB I. Ha egy üzlet beindul... Havelange búcsúzik? Sípszó előtt NB II: Szekszárdi Polgári SE- Mohács: 14.30 óra. Kniesz Mátyás: - Budafokon mindent megtett a csapat, de az ellenfél kihasználta két hibánkat. A Mohács ellen ezt az elszántsá­got, küzdeni akarást, de bát­rabb, pontosabb támadójáté­kot kell felvonultatni. Döntő lesz, hogy 21 és fél éves átlagé­letkorú csapatunk meddig lesz képes koncentrálni a mérkőzés folyamán. Egy percre sem szabad kihagyni, mert a Mohács rutinos játéko­sai ezt azonnal kihasználják. Sajnos, három sérültünk Mé­száros, Novák és Prantner kö­zül csupán az utóbbira szá­míthatok vasárnap, így két kapus és tizenegy mezőnyjá­tékos áll rendelkezésemre. Mausz- Pető, Prantner, Somogyi, Pálfi- Gyén vagy Cseke, Szabó, Panghy, Ko­vács vagy Cseke- Horváth J., Kálmán. Beremend-Paks: 14.30 óra. Mihalecz István: — Hét­közi vereségünknek elsősor­ban pszichikai okai voltak. Olyan személyiségjegyek ke­rültek játékosainknál előtérbe, mint a kishitűség, a bizalmat­lanság. Ahhoz, hogy kitűzött célunkat maradéktalanul megvalósítsuk, le kell vet­kőzni az előbb említett tulaj­donságokat és helyezésünk­ből, helyzetünkből adódóan mindenkinek a maximumot kell kihozni magából. Nem panaszkodom a sérülések, sárga lapok és eltiltások miatt, mert akik vasárnap Beremen- den pályára lépnek, a legjob­bak lesznek. Pleskó- Neudl, Gracza, Kovács, Nagy- Farsang, Fe­jes, Farkas, Vayer- Magyar, Porga. NB III: Szombaton játszók Marcali-Kisdorog: 14.30 óra. V: Georgiou. Horváth Pé­ter: - A Nagyatád elleni mér­kőzés pozitívuma a két pont megszerzése és néhány játé­kos jó teljesítménye. A csapat­ból többen hosszantartó sérü­lésükből felépülni látszanak, ez reményt adhat a további­akra nézve. Minden játékos­ban tudatosulni kell, hogy munka nélkül hosszabb távon nem lehet sikeresen szere­pelni. Röpke három nap alatt kétszer vendégségbe utazunk és ha nem akarjuk magunkat a tabella alsó részében találni, akkor már Marcaliban is pon­tot kellene szerezni. Antunics- Endeli, Varga, Viszmeg- Vecsei, Debreceni, Stölkler R., Horváth P., Bo­ros- Mácsik, Szentmártoni. Gerj en-Rákóczi-Kaposcu- kor FC: 14.30 óra. V: dr. Ru- gási. Dienes Pál: - Mégegy- szer tájékoztatom kedves szurkolóinkat, hogy tavasszal a hazai mérkőzéseinket Fad­don játsszuk. Kivétel a már­cius 15.-ei forduló, amikor Szekszárdon fogadjuk ellenfe­lünket. A Kaposvár az ősszel mérsékelten szerepelt, ennek ellenére komoly riválisunk, hisz a tabellán mögöttünk fog­lal helyet. Az elmúlt heti vere­ségünkből az a tanulság, hogy félóra előnyt nem adhatunk senkinek. Most pályaválsztó- ként győzelemmel szeretnénk nyitni a tavaszt. Ha ez sikerül, „gerjeni hangulatot" teremtük szurkolóinknak. Homyák- Fodor, Fehér, Kalmár, Szabó- Kiss vagy Ignácz, Dienes, Lizák, Nagy S.- Pusztai, Kulcsár. Bonyhádi SE-Fonyód: 14.30 óra. V: Berki. Losonczi István: - Az elmúlt vasárnapi eredményünkkel elégedett vagyok, játékunkon azonban van még javítanivaló. Szom­baton a sereghajtó Fonyód együttesét látjuk vendégül, ennek a mérkőzésnek fő tá­mogatója a GA-BO Kft. Remé­lem, hogy hazai pályán mind­két pontot begyűjtjük és ezzel megerősítjük helyünket a kö­zépmezőnyben. Bogaras- Szabó, Sztoics, Kiss, Klem- Szlama, Stumpf, Guzorán, Palkó- Bíró, Dara­bos. Kaposvári Honvéd-Döb- rököz: 14.30 óra. V: Fábián. Szieber József: - A sok kidol­gozott helyzet ellenére fájó ve­reséget szenvedtünk a Lete- nyétől, nem tudtunk élni lehe­tőségeinkkel. Megfogadtam, hogy a bíróról vagy jót vagy semmit nem mondok, azon­ban Pecsét játékvezető hétvégi működése mellett nem lehet szó nélkül elmenni, ugyanis nem ez volt az első eset, hogy pontoktól fosztott meg min­ket. Persze az is lehet, hogy én ismerem rosszul a szabályo­kat, ebben az esetben van mit pótolnom. A Kaposvári Hon­véd elleni mérkőzésen már játszhat Katona és Babai, ve­lük megerősödve megpróbál­juk feledtetni múlt heti kudar­cunkat. Összeállítást csak a mérkőzés előtt hirdetek. Tévéközvetítés A hétvége sportműsora Szombat Labdarúgás: NB III: Gerjen- Rákóczi-Kaposcukor FC (Faddon), Marcali-Kisdorog, Bonyhád-Fonyód, Kaposvári Honvéd-Döbrököz 14.30 óra. NB Il-es ifibajnokság: Szek- szárd-Nagykanizsa 11 és 13 óra. Teke: NB I.: Dombóvári Spartacus-Kaposvári Építők 15 óra. Vasárnap Asztalitenisz: NB III: Sza- badbattyán-Dombóvári VMSE 13 óra. Kézilabda: Szekszárdon a sportcsarnokban X. Séd Kupa 9 órától. Kosárlabda: Férfi NB I., rá­játszás az 1-8. helyért: Atom­erőmű SE-Szolnok 17 óra. Ökölvívás: Pakson a PSE edzőtermében 11.30 órakor megyei körverseny első fordu­lója. Sakk: OB I/B: Atomerőmű SE-Balatonalmádi 10, KSZE Szekszárd-Portál Szeged 10 óra. Természetjárás: Perczel­túra a Grábóc-Alsó-Bör- zsöny-Bonyhád útvonalon. Találkozás 9 órakor a bony­hádi autóbusz pályaudvaron. Labdarúgás NB II: Szekszárd-Mohács, Beremend-Paks 14.30 óra. Megyei bajnokság: Bony- hádvarasd-Fadd (Maraszin), Bátaszék-Hőgyész (Csapó), Aparhant-Nagydorog (Petki), Tolna-Kocsola (Kajtár), Te- vel-Nagymányok (Lerch), Dombóvár-Paks II. (Lehel), T amási-Dunaszentgyörgy (Makai), Decs-Báta (Kerekes), Simontornya-Kakasd (Osz- termajer) 14.30 óra. Körzeti bajnokság: Szakcs- Szakály (Varga), Nak-Tamási II. (Szeifert), Csikóstöttős-Ka- posszekcső-Gyönk (Egyed), Lengyel-Mucsfa (Horváth), Závod-Dombóvári Sí (Pintér) 14 óra. Dalmand-Ozora (Töl­gyesi) 13 óra. Kézilabda Babits bánat Szigma-Szekszárd- PEAC-Babits 21-14 (13-6). Szekszárd, 50 néző. V: Les­ték, Kerekes. Szekszárd: Marlyin- Bálintné 1, Tóth 6 (2), Csáki 1 (1), Sklar 1, Má- csai 4, Baunok 2. Csere: Flick (kapus), Malik (kapus), Csordás 3, Tomanicz 2, Dukai 1, Szalai, Horváth R., Né­meth. Edző: Csonti Rudolf. PEAC-Babits: Kanizsai- Po- lai 1, Stix 3, Sütő 1, Gaál 5 (1), Bárány, Csikós 1. Csere: Krajczár (kapus), Balatonicz 1, Kulcsár 1 (1), Peringer 1. Edző: Tóth János. A PMSC szerdai vendégszereplése után az NB I/B-s baranyai gárda fellépésével folytatódott tegnap a Szigma „pécsi játék­hete". Kiegyenlített első ne­gyedóra után a hazaiak ered­ményes védekezésüknek kö­szönhetően gyorsan elhúztak. A vendégek 13 percen keresz­tül nem találtak a Szigma ka­pujába, igaz a szekszárdiak is gyakorta elhibázták a gyors le- indításokból adódó ziccerei­ket. Szünet után a pécsiek job­ban megszűrték a Szigmások támadásait és a hazaiak is jó­pár esetben a vendégkapust találták telibe. Nyolc perces szekszárdi gólszünet után Mácsai két szép átlövésével zárult az előkészületi talál­kozó, amelyen biztosan nyert a jól védekező, ám sok ziccert hibázó Szigma. KSC Szekszárd-Szombat- helyi SE-Sabaria 71-65 OS­SO). Szombathely, 150 néző. V: Bendly, Tari. KSC Szek­szárd: Berkó (19/12), Králik (- ), Szeliversztova (7), Badics (2), Várkonyi (14). Csere: Ze- rényi (8), Szabó M. (2), Nagy R. (3/3), Bihari (5)., Nagy A. (8/3). Edző: Guóth Iván. Szombathely: Joó (7), Veres (24/12), Galavics (-), Vaszili- hina (20/6), Viszket (10/3). Csere: Szokolán (4). Edző: Kollerics Barnabás. Ami nem sikerült tavaly, az sikerült az idén, mégpedig harmadszor egymás után legyőzni a nagy rivális Szombathely csapatát. A hazaiak lendültek előbb já­tékba, a 3. percben 8-3-ra ve­zettek, de két perc múlva Vár­konyi büntetőjével már csak egy pont a szekszárdiak hát­ránya. Ettől kezdve kiegyenlí­tetté vált a játék, a vendégek okosan fékezték a vasiak ro­hamait. A félidő közepén 19- 18-as hazai vezetésnél meg­torpantak Berkóék, ezt ki­használták a házigazdák és új­fent hatpontos előnyre tettek szert. Ekkor viszont fordulat következett, hallatlanul felja­vult a Szekszárd védekezése és jól is dobtak a lányok, az utolsó négy percben 11 pontot értek el, melyre Veresék egy- gyel sem tudtak válaszolni, így Várkonyiék térhettek előnnyel pihenőre. A második játékrész is ven­dégkosárral kezdődött, ám a 23. perctől egyre jobban lábra kaptak a szombathelyiek, fo­kozatosan dolgozták le hátrá­nyukat és a félidő közepére egy ritkán látható dobópárbaj közben (öt perc alatt hét tripla „született") sikerült egyenlí­teniük. A 29. percben 51-51, sőt három perc múlva már a vendéglátók vezettek, ha csak egy ponttal is. (57-56). Óriási izgalmak közepette folytató­dott a játék, felválta vezettek a csapatok, igaz jelentősebb előnyre egyikőjük sem tudott szert tenni. A hajrá ismét a vendégeké volt és hiába vála­szolt Berkó és Nagy A. újabb triplájára Veres két hasonló­val, a rendkívül fegyelmezet­ten játszó vendégcsapat uralta az utolsó perceket, és már nem engedte ki kezéből a győzelmet. Az elmúlt heti kecskeméti győzelem alkalmával muta­tott nagyszerű védekezéssel és annál lényegesen jobb do­bóteljesítménnyel megérde­melten nyerte a mérkőzést a KSC Szekszárd és ezzel l:0-ra vezet a 9-10. helyért zajló, két nyert meccsig tartó play-off csatában. Kitűnt: Berkó, Nagy A., Szeliversztova, illetve Ve­res. (H-d) Városi bajnokság A Szekszárd Városi kosár­labda bajnokság legutóbbi fordulójának eredményei: Pedagógiai Főiskola- Bonyhád 50-39 (26-19). Ld: Dohóczky (16), illetve Végh (12). ANTSZ-Tolnatej 30-22 (11-8). Ld: Kovács (11), illetve Bordás (16). AIR Sportbüfé-Vis Major 56-39 (27-19). Ld: Kovács (14), Zörényi (14), illetve Tóth (20). Ifjú Titánok-Szekszárdi Öregfiúk HSE 42-38 (17-18). Ld: dr. Zsigmond (10), illetve Horváth (16). Az Európai Labdarúgó Szövetség bejelentette, hogy március végén dönt arról; ál- lít-e ellenjelöltet Joao Have- lange-zsal szemben a FIFA közelgő elnökválasztásán. A szóbeszéd szerint számításba jöhet a svéd elnök, Lennart Johansson, a FIFA alelnöke, a skót David Will, vagy a FIFA VB-tagja, a belga Michel D'Hooghe. Az 1974 óta hivata­lában lévő brazil elnököt főleg a Pelével történt összetűzése (nem hívta meg Pelét a vb-sorsolásra) miatt érik mos­tanában éles támadások. Nehéz napok várnak az ar­gentin labdarúgó-csillagra, Diego Maradonára. A volt vi­lágbajnok csatárt, aki 1985 és 1991 között az SSC Napoli csapatával kétszer nyerte meg az olasz bajnokságot kábító­szer-csempészéssel vádolják az olasz hatóságok. Az itáliai rendőrség 1991-ben kokaint talált nála. A kábítószeres ügyén kívül vesztegetéssel is gyanúsítják a futballista vi­lágklasszist. Az üggyel kapcsolatos, már többször elhalasztott meg­hallgatást most ismét „napi­rendre tűzte" a római bíróság. Ezúttal Pietro Pugilese és Gu­illermo Coppola, Maradona volt testőre és menedzsere tett vallomást. A két férfi - Mara­donára nézve - a bírósági tár­gyaláson igencsak kellemetlen A tervek szerint a Szek­szárdi Városi TV idén is élő­ben közvetíti majd a szek­szárdi NB Il-es labdarúgó­csapat egy-egy hazai bajnoki válaszokat adott a feltett kér­désekre.- Maradona volt az oka, hogy a Napoli 1988-ban nem nyerte meg a bajnokságot. Ez­zel a nápolyi maffiának akart a kedvében járni, hiszen így rengeteg pénz nyertek tör­vénytelen „fogadásokon". Ezen kívül több szállítmány kokaint vettünk át, amelyek Buenos Airesből érkeztek re­pülőgépen, ezeket azután gyorsan tovább is adtuk - mondta Pugilese. Természetesen ezt nem hagyhatták szó nélkül az SSC Napoli játékosai. Ciro Ferrara, Maradona volt csapattársa egyszerűen aljas rágalomnak nevezte ezeket az állításokat.- Badarságok! Nem is kell velük foglalkozni ... - tilta­kozott Ferrara. mérkőzését. A tavaszi sze­zonban elsőként vasárnap, 14.30 órakor a Szekszárdi Polgári SE-Mohácsi FC ta­lálkozó kerül képernyőre. Petőfi Sándor kerékpáros . emléktúra Az idén ismét megszervezi a szekszárdi Túrakerékpáros Társaság Március 15-e tisztele­tére a Petőfi Sándor kerékpá­ros emléktúrát a Szek­szárd-Sárszentlőrinc-Szek- szárd útvonalon. A túra részt­vevői kedden 8 órakor indul­nak az V. számú általános is­kola elől. Szerencsére azoknak sem kell távolmaradniuk, akiknek sok ez a 75 km, ők 9 órakor a vasútállomáson gyü­lekeznek, ahonnan kerékpár­jaikkal együtt Nagydorogig vonatoznak. A túrázók Do­rogról tekernek tovább Sár- szentlőrincre, majd délben a lőrinci Petőfi-emlékháznál kezdődő megemlékezést kö­vetően vissza Szekszárdra. Testőre szerint Maradona „sáros”