Tolnai Népújság, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-21 / 67. szám

8 »ÚJSÁG SPORT 1994. március 21., hétfő A körzeti bajnokságból jelentjük: A megyei labdarúgó-bajnokságért Dombóvári gólfesztivál Dombóvár Dombóvári Sl-Szakály 7-0 (3-0). Dombóvár 150 néző. V: Horváth. A végig mezőny fö­lényben játszó sportiskolások ilyen különbséggel is megér­demelten nyertek. G: Kor- vicska 2, Tancsa 2, Savanyú, Ács, Putler. Jók: Tóbiás, Kor- vicska, Tancsa, Putler, illetve Barkóczi, Magyar. Tamási II.-Dalmand 6-0 (5-0). Dalmánd, 100 néző. V: Orsós. A rutinos vendégek mezőnyfölénye a gólokban is kifejezésre jutott. G: Tóth 2, Lieszkovszky 2, Bóta, Szíjártó (öngól). Jók: Hajdics, Bóta, Li­eszkovszky illetve Balogh II., Florea. Nak-Pincehely 2-2 (0-1). Nak, 100 néző. V: Nagy I. Két ellentétes félidő után, igazsá­gos döntetlen született. G: Varga 2, illetve Csömör Z., Varga. Jók: Varga, Pintér, Buda, illetve Németh, Góman. Szakcs-Gyönk 2-1 (2-1). Szakcs, 50 néző. V: Tölgyesi. Jó iramú mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött. G: Tobak G., Szekeres, illetve Ma- jer A. Jók: Tobak G., Sipos R., illetve Kardos, Majer A. Lengyel-Ozora 3-0 (2-0). Lengyel, 100 néző. V: Varga. A látottak alapján az eredmény a vendégcsapat számára hí­zelgő. G: Tóth 2., Dudás Zs. A hazai csapat minden játékosa dicsérhető. Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Mucsfa 0-0. V: Tóth. Csi- kóstöttős, 100 néző. A hazaiak meddő mezőnyfölényben ját­szottak, ám a Mucsfa lelkese­dése végül pontot ért. Jók: Pa­taki, Mezei, Lódri, illetve Ko­csis, Antall A., Antall J. Szekszárd Györe-Sióagárd 2-1 (0-1). Sióagárd, 100 néző. V: Bencze. Nagy iramú, kemény mérkő­zésen a helyzeteit jobban ki­használó csapat győzött. G: Czékmány, Nyisztor, illetve Simon. Jók: Nyisztor, Ditrich, Juhász, Balog, illetve Vincze, Fekete, Paulovics, Simon. Kéty-Bonyhádbörzsöny 0- 0. Kéty, 70 néző. V: Nagy. A vendégek álltak közelebb a győzelemhez. Jók: Márton, il­letve Bajkai. Harci KSC-Szálka 6-2 (3­2). Harc, 50 néző. V: Anczló. Magabiztos hazai siker. G: Kovács 2, Újvári 2, Bartal, Föl- desi, illetve Gáyer, Szajkó. Jók: Földesi, Bartal, Papp, illetve Cári, Zucor. Zomba-Harci SE 4-3 (2-1). Zomba, 100 néző. V: Kneller. A hazaiak kis híján ráfizettek a könnyelműsködésükre. G: Beke, Kovács, Kalmár, Schaf­fer, illetve Pálfi 2, Kustos. Jók: Pál G., Stierli, Beke, illetve Dunai, Horváth. Majos-Alsónána 4-3 (2-3). Majos, 50 néző. V: Csoboth. A Majos 1-3-ról fordított. G: Si­mon 2, Kajtár (11-esből), Pe- chár, illetve Dér 2, Orbán. Jók: Kajtár, Varga, Simon, illetve Ács, Orbán, Hadnagy. Izmény-Bogyiszló 2-1 (0- 1). Izmény, 100 néző. V: Pál. Nehéz hazai győzelem. G: Bá­lint G., Balogh Á., illetve Ma- láti. Jók: Sebetyén L., Balogh M., illetve Maláti, Végh. Cikó-Őcsény 1-0 (1-0). Öcsény, 150 néző. V: Biszak. Hazai mezőnyfölény, szeren­csés vendéggól. G: Forrai T. Jók: Forrai T, illetve Pulai, Ta­kács, Juhász S. Bátai bravúr a Simontornya ellen, a paksiak rátaláltak góllövő cipőjükre Kakasd-Bonyhádvarasd 0­0. Kakasd, 350 néző. V: Krista. Kakasd: Sebestyén A.- Fábián, Kvanduk J., Se­bestyén Á., Kvanduk E.- Za- lavári (Kresz), Sebestyén Z., Müller- Pámer (László), Si­pos, Zengay (Eisensehr). Edző: Paróczai Sándor. Bonyhádvarasd: Csíki- Fo­dor, Jakab, Bogos Á., Újvári M.- Jókai, Wirth, Bogos R. (Jakab A.), Berta- Újvári G. (Kovács), Csaba. Edző: Do­mokos Márton. A rendkívül lelkesen játszó vendégcsapat megérdemelten vitt el egy pontot. Az 5. percben Sebes­tyén Zoltán 11-est hibázott. Jók: Fábián, Kvanduk E., il­letve Csiki, Fodor, Jakab, Bo­gos Á. Tolna-Nagydorog 2-0 (0­0). Nagydorog, 250 néző. V: Ódor. Tolna: Márton- Erdé­lyi, Hauzman, Pintér, Hor­váth- Ádám, Simon (Szak- ter), Volár (Németh)- Márkus (Pruzsina), Kindl, Balogh. Edző: Sipos György Attila. Nagydorog: Gősi- Vámosi, Kovács, Miklós (Lázár J.), Haszeg- Fancsali, Laták, Fo­dor (Balogh Zs.)- Borza, Éberdt, Varga. Edző: Fodor László. Az egységesebb ven­dégcsapat megérdemelten nyert a hazaiak ellen. G: Már­kus, Volár. Jók: Balogh, Ádám, Erdélyi, Horváth il­letve Miklós, Fancsali, Laták, Éberdt. Kocsola-Tevel 1-1 (1-0). Kocsola, 100 néző. V: Bányai. Kocsola: Takács- Tóth L., Ceglédi, Tóth F., Nagy- La­jos, Kovács (Balaskó), Har­tung, Török- Právics, Müller. Edző: Tóth-Bagi László. Té­véi: Szabó- Kovács, László, Sebestyén, Ferencz Cs.- Miszler, Borbandi, Ferencz S. (Illés), Gergely J.- Pfeiffer, Gergely Cs. (Ferencz G.). Edző: Gergely István. A jól játszó hazai csapat győzelmet érdemelt volna. G: Török (11-esből), illetve László (11-esből). Jók: Török, Tóth F. illetve Borbandi, Illés. Báta-Simontornya 1-0 (1- 0). Báta, 100 néző. V: Salgó I. Báta: Boros- Lukács M., Sü­megi, Bagényi, Bódi- Braun I. J. (Puskás), Besszer, Hajale- tin, Lukács R. (Braun II. J.)- Braun Cs., Bosnyák. Edző: Bosnyák Ferenc. Simontor­nya: Beidek (Zádori)- Pekli, Molnár L., Molnár I., Molnár A.- Nádasdi, Pajor, Dölles, Zsolnai- Varga, Bordás. Edző: Szelei Ferenc. Boros kapus bravúros védései is kel­lettek az egyébként megér­demelt hazai győzelemhez. G: Besszer. Jók: Boros, Hajaletin, Besszer. Hőgyész-Aparhant 3-1 (2- 0). Hőgyész, 300 néző. V: Beke F. Hőgyész: Nándor- Topánka, Bősz R., Bús, Kán­tor (Erdős), Nagy A.- Király­házi, Tamás, Kurcz- Nagy Zs., Bősz J. Edző: Váli István. Aparhant: Bogos- Heidecker, Juhász, Sármány, Palkó - Németh, Fábián- Minker (Lovász), Ferenc (Juhász), Ko- lozsi, Dobor. Edző: Wáger Pál. Kitűnő mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. G: Nagy Zs., Bősz J., Királyházi (11-esből) illetve Juhász (11-esből). Jók: Kurcz, Király­házi, Nagy Zs., Bús illetve Ju­hász, Németh, Kolozsi. N agymányok-Dombóvár 3-2 (1-0). Nagymányok, 200 néző. V: Bacs. Nagymányok: Töpfner T.- Borbély S., Lo­vász, Domokos, Stangliczky- Vendég, Bíró, Töpfner M., Ócsai (Guth)- Vízin, Borbély Cs. (Lakatos). Edző: Kelemen Antal. Dombóvár: Fábián- Savanyú, Tóth Z., Babuljak, Pólyák, Bocsi- Kosztica, Szé­kely, Agócs (Székely Cs.)- Ötvös (Kovalcsik), Pászti. (Szabotin). Edző: Horváth Jó­zsef. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a már 3-0-ra ve­zető házigazdák végül saját maguk számára nehezítették meg a győzelmet. G: Borbély Cs., Vízin, Lovász (11-esből) illetve Pólyák, Bocsi. Jók: Stangliczky, Lovász, Bíró, Ví­zin illetve Tóth Z. Fadd- Bátaszék 2-0 (1-0). Fadd, 200 néző. V: Petki. Fadd: Komiáti- Kugli, Ujj, Hajness, Horváth, Aradi- Pa­lásti, Török (Pesti), Beda (Kir- tyán), Fritz, Tóth (Kovács). Edző: Palásti Lajos. Bátaszék: Kocsis- Bójás, Pankovics, Puskás, Faller- Keller, Po- zsár, Szabados, Zalai (Pusz­tai)- Kőkúti, Bozsolik. Edző: Fiáth Tamás. A feljutásra pá­lyázó Bátaszék ellen teljesen megérdemelt hazai siker szü­letett, amely akár nagyobb arányú is lehetett volna. G: Aradi, Fritz. Jók: az egész ha­zai csapat ill. Kocsis, Faller. Paks II.-Tamási 6-0 (4-0). Paks, 200 néző. V: Lubastyik. Paks: Heizler- Wolf, Éger, Radics, Rácz- Péter, Bene- deczki, Kródi, Ács- Feer, Osztermajer (Majsai N.). Edző: Vábró József, Tamási: Pék- Agócs J., Árvái, Surányi, Szűcs- Tóth, Gyenei (Orsós), Zsolnai (Bérdi), Agócs L. (Szabó)- Kovács, Magócs. Edző: Mészáros János. A meg­fiatalított Duna-parti csapat ilyen különbséggel is rászol­gált győzelmére. G: Feer, Pé­ter, Radics (11-esből), Éger, Ács, Benedeczki. Jók: Bene- deczki. Éger, Radics, Kródi il­letve Árvái, Szűcs. Dunaszentgyörgy-Decs 1- 0 (1-0). Dunaszentgyörgy, 400 néző. V: Fazekas. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka­Benedek, Kovács, Kiss I., Sö­rös (Drubits)- Hajpál, Gyön­gyösi, Magyar, Káldi (Gö­dör)- Kiss T., Jóni (Pál). Edző: Kolarics Zsolt. Dunaszent­györgy: Száraz L.- Végh, Kvanduk, Weitner, Száraz Gy- Tóth, Acsádi, Farkas- Kocsis, Demkó (Jelusics), Herczeg. Edző: Weitner Ádám. A viharos szélben ját­szott küzdelmes mérkőzésen egyenlő erők küzdelméből ke­rült ki győztesen a hazai csa­pat. G: Kiss T. Jók: Kovács, Gyöngyösi, Magyar,, illetve Kvanduk, Herczeg, Jelusics. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Paks II.-Tamási 3-0, Báta-Simontornya 1-5, Nagymányok-Dombóvár 0-2, Kocsola-Tevel 1-6, Nagydo- rog-Tolna 1-2, Hőgyész- Aparhant 2-1, Fadd-Bátaszék 2-3, Kakasd-Bonyhádvarasd 5-0, Dunaszentgyörgy-Decs 2-2. Körzeti bajnokság Szekszárd Kosárlabda NB I. Ez a forduló nem a tolnai csapatoké volt 1. Zomba 13 10 1 2 39-18 21 2. Harci KSC 13 7 5 1 35-20 19 3. Alsónána 13 8 1 4 31-23 17 4. Cikó 13 6 3 4 28-21 15 5. B.börzsöny 13 5 3 5 18-14 13 6. Győré 13 5 3 5 24-22 13 7. Izmény 13 4 5 4 23-26 13 8. Majos 13 5 3 5 25-34 13 9. Bogyiszló 13 5 2 6 26-27 12 10. Harci SE 13 5 2 6 26-30 12 11. őcsény 13 5 1 7 29-26 11 12. Kéty 13 4 3 6 23-30 11 13. Sióagárd 13 3 3 7 27-32 9 14. Szálka 13 1 1 11 17-48 3 Dombóvár 1. Tamási II. 12 11 1­47-13 23 2. Dombóvári Sí 13 11­2 58-11 22 3. Csikóstöttős 13 8 3 2 25-13 19 4. Nak 13 5 5 3 31-21 15 5. Závod 11 6­5 34-20 12 6. Dalmand 13 4 4 5 21-28 12 7. Pincehely 13 4 4 5 17-25 12 8. Gyönk 13 5 1 7 20-25 11 9. Szakcs 13 4 2 7 17-26 10 10. Lengyel 13 3 3 7 28-43 9 11. Mucsfa 13 1 6 6 18-27 8 12. Ozora 13 4­9 15-41 8 13. Szakály 13 2 1 10 25-63 5 Bicskei: Port Said A napokban Egyiptomba utazik Bicskei Bertalan. A ma­gyar labdarúgó válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Port Said klubvezetésétől kapott szerződési ajánlatot.- Nem akartam „zsákba­macskát" - mondta Bicskei Bertalan. - Úgy állapodtam meg az egyiptomiakkal, hogy ismerkedési jelleggel a hátra­lévő hat bajnokin és a kupa- mérkőzéseken irányítom a Port Saidot. Ha megtaláljuk a közös hangot, akkor egy évre szeretnék aláírni.- Az utóbbi évek alapján úgy fest, rendre csak külföld­ről keresik meg!- Koreai és svájci futballis­ták után most arabokkal dol­gozom majd együtt. Most be­lekerülök az afrikai labdarú­gás vérkeringésébe is. Az az igazság, ha tavalyi, luzerni szerződésbontásom óta meg­felelő ajánlattal kerestek volna meg valamelyik hazai klubtól, akkor nem megyek sehová! Szombathelyi SE-KSC Szekszárd 77-72 (38-38). Szekszárd, 600 néző. V: Far­kas, Mustos. Szombathely: Joó (9), Szokolán (10), Veres (27/3), Viszket (8), Vaszili- hina (21/9). Csere: Mihályka (-), Galavics (2). Edző: Kolle- rics Barnabás. Szekszárd: Berkó (10), Králik (4), Szeli- versztova (22/3), Badics (6), Várkonyi (22/6). Csere: Zeré- nyi (2), Szabó M. (6), Nagy R. (-), Bihari (-), Nagy A. (-). Edző: Guóth Iván. Ideges, kapkodó játékkal kezdett mindkét csapat, Badics három perc alatt három személyit gyűjtött össze. Szeliversztova akcióból és büntetőből nyitott, a vendégek Szokolán büntető­jével válaszoltak, 3. perc: 4-7. Kétszer is egyenlítettek a va­siak, sőt, az 5. percben 12­11-re a vezetést is átvették, majd 16-11-re elhúztak. A le­pattanók rendre a vendégeké, a 7. perc végén Vaszilihina be­lőtte a találkozó első tripláját is. A félidő derekán 25-19-re Szeliversztova (a labdával) nagy csatát vívott Szokolánnal nőtt a vendégek előnye. A KSC védekezése továbbra is szellős maradt, ezzel együtt a 12. percben 29-25-re felzárkó­zott, majd 29-29-re egyenlített is. Óriási harc, agresszív, he­lyenként túlságosan kemény küzdelem folyt, sok játékveze­tői tévedéssel. A 16. percben ismét öt pontra nőtt a vendé­gek előnye, miközben elké­pesztően gyenge dolgokat lát­tunk a házigazdáknál. Azért a hajrában így is sikerült szüne­tig ledolgozni a hátrányt. Fordulás után Szokolán ta­lálatára Badics válaszolt, de két perc alatt újfent hat pont­tal ugrottak meg a vendégek, ráadásul Zerényi kipontozó­dott. Szerencsére Várkonyi és Szeliversztova feljavult, „ci­pelték" a csapatot, és kosara­ikkal 51-51-re egyenlített a KSC, sőt a 28. percben 55- 51-re a vezetést is átvették. A folytatásban Várkonyi triplája jelentette a Szekszárd 60. pont­ját. A 33. percben 65-65 volt az állás, egy perccel később Va­szilihina, majd újabb egy perc elteltével Szokolán is kiponto­zódott a vendégeknél. Á vég­hajrát 73-68-ról kezdte a két csapat, mint kiderült, ez sem hozott változást. Az 50 ezer forintos prémi­umért játszó Szombathely győzelme megérdemelt, saj­nos ezúttal a KSC több játé­kosa is adós maradt a jó telje­sítménnyel. Kitűnt: Veres, Viszket, illetve Várkonyi, Sze­liversztova. (fekete) Körmendi KC-Atom erőmű SE 81-56 (45-34). Körmend, 1600 néző. V: Vá- radi, Parádi. Körmend: Szájer (-), Halm (21/6), Krivacsevics (-), Zsebe (15), Czigler (14). Csere: Érsek (13/6), Véha (2), Szekeres (2), Zogovics (7), Hencsey (7/3). Edző: Fodor Péter, Deli Csaba, Szalai Já­nos. Atom­erőmű SE: Venclovas (12), Gulyás (14), Munteán (11/9), Mokos (5/3), Gergely (10/6). Csere: Horváth (4), Doma (-), Martincsek (-), Siska (-). Edző: Simon Károly. Nagy­szerűen kezdtek a hazaiak, Halm és Czigler pontjaival rövid időn belül 11 pontos előnyt szereztek, az 5. percben 14-3 a javukra. A 7. percben egy paksi támadásnál Kriva­csevics a hazai palánk alatt szerencsétlenül ütközött Gu­lyással. A körmendiek súlyo­san megsérült jugoszláv ven­dégmunkását percekig ápol­ták, majd a kórházba szállítot­ták. Ezt követően Munteán és Venclovas kosaraival voltak eredményesek a vendégek és öt pontra megközelítették el­lenfelüket: a 10. percben 19-14 a házigazdák javára. Ezután is a hazaiak léptek fel támadólag és Zsebe révén rendre kihasz­nálták a Duna-partiak apró megingásait, a 15. percre már tíz pontos előnyt szereztek. A félidő hajrájára tovább növel­ték előnyüket a vendéglátók. Szünet után is Cziglerék léptek fel kezdeményezőleg és a csereként beállt Érsek talála­taival rövidesen 15 ponttal el­húztak az egyre jobban elfá­radó paksiakkal szemben: a 25. percben már 54-39 a Kör­mend javára. Fodor edző nyugodt szívvel pályára küldhette cserejátékosait is, akik a ziccerek értékesítésével hálálták meg a bizalmat. A 35. percben 73-49 volt az állás. A 37. percben egy Gulyással való ütközést követően Czig- lert is le kellett cserélni, aki sé­rülés miatt nem tudta foly­tatni a játékot. A véghajrában a házigazdák okosan tartották előnyüket. A sérülésektől sújtott ato­mosok az első játékrészben még tartották magukat, de szünet után teljes mértékben a házigazdák akarata érvénye­sült a pályán. Ebben az is sze­repet játszott, hogy a körmen­diek ponterős cserejátékoso­kat tudtak felvonultatni, míg a vendégek utánpótláskorú fia­taljai szinte alig voltak ered­ményesek. Kitűnt: Czigler, Halm, Érsek, illetve Munteán. Schmidt Nagykőrösi KK-Dombó- vári VMSE 105-84 (54-43). Nagykőrös, 400 néző. V: Vas­vári, Geréb. Nagykőrös: Ma- lerias (38), Jasiuskas (10), Ki­rály (6/3), Pásztor (15), Hor­váth (16). Csere: Módra (2), Szép (1), Lakosa (5/3), Csor- vási (6), Vadkerti (5). Edző: Újhelyi Gábor, Horváth Zol­tán. dombóvár: Marcsenkó (31), Erupkin (9/3), Bosznai (8), Takács (17), Kerényi (4). Csere: Kontics (-), Krasznai (13/3), Jani (1), Panta (1). Edző: Németh József. Bizta­tóan kezdett a vasutas csapat, a 3. perc végén egy pontra ve­zettek csupán a hazaiak. A hazai együttes nem tudott je­lentős előnyt szerezni, így a 15. percben 33-32 volt az állás. Három perccel később 47- 40-es állásnál a jól játszó Ta­kács négy személyit gyűjtött, helyette Krasznai lépett pá­lyára. A félidő hajrája egyér­telműen a hazaiaké volt. Fordulás után sem adta fel a DVMSE, a 26. percben 69-53 volt az állás. Sajnos, azonban egymás után pontozódtak ki a dombóvári játékosok, így az­tán a folytatásban a házigazda egyre inkább növelte előnyét. Ót perccel a találkozó befeje­zése előtt is mindössze 15 pont választotta el a két csapa­tot: 89-72. A végjátékban a hazaiak akarata érvényesült, Németh edző valamennyi fia­talnak játéklehetőséget bizto­sított. Veresége ellenére sem oko­zott csalódást a DVMSE, az esélyes Nagykőrös igazolta a papírformát. Kitűnt: Malerias, Pásztor, Horváth, illetve Mar­csenkó, Takács, Krasznai. (gaál)