Tolnai Népújság, 1994. február (5. évfolyam, 26-49. szám)

1994-02-07 / 31. szám

1994. február 7., hétfő SPORT KÉPÚJSÁG 7 Kosárlabda NB I. Megérdemelt siker és teltház Szekszárdon Nagy küzdelmet hozott a második összecsapás Szekszárdon Atomerőmű SE-Hódme- zővásárhelyi KK 85-73 (42- 45). Paks, 600 néző. V: dr. Gencsev, Lugossy. Atomerő­mű SE: Munteán (12/6), Venc- lovas (20), Mokos (19/15), Gergely (4), Gulyás (23). Csere: Horváth (3), Doma (2), Morgen (2). Edző: Simon Ká­roly. Hódmezővásárhely: Ko- csergin (18), Polányi (10/3), Jáhni (2), Véh (8), Szvetnyik (30/12). Csere: Czuprák (5/3), Imre (-), Papp (-). Edző: Va- laczkay Győző, Guóth Ár­pád. Jól kezdtek a paksiak, Gulyás kosaraival a 6. percben 15-9-re vezettek. A folytatás­ban Mokos tripláival tovább növelte előnyét a Duna-parti gárda és a 11. percben 29- 20-ra módosította az állást. Némi megtorpanás, kiengedés a hazaiaknál, amit a vásárhe­lyiek az idegenlégiós Kocser- gin és Szvetnyik eredményes­sége révén kihasználtak, há­rom pontra felzárkóztak. Sőt, a félidő hajrájában kiegyenlí­tettek, majd a vezetést is átvet­ték a szünetig. Fordulás után a paksiak Venclovas találataival ledol­gozták hátrányukat, majd a 25. percben 53-51-re újra át­vették a vezetést is. Ezután fej-fej mellett haladt a két együttes, felváltva estek a ko­sarak, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. A 30. percben így csu­pán 63-60-ra vezettek az ato­mosok. Négy perccel később a vendégek legjobbja, Szvetnyik kipontozódott és ez visszave­tette a Hódmezővásárhely csapatjátékát. A folytatásban Gulyásék teljesítménye felja­vult, támadásaik ponterős­sebbé váltak és a 35. percben 74-66 volt az állás a javukra. A találkozó végjátékában sem változott a kép, a hazaiak irá­nyítottak, előnyüket 12 pontra növelték. Közepes színvonalú mér­kőzésen a második játékrész derekán ragadták magukhoz a kezdeményezést a paksiak, fö­lénybe kerültek és biztosan nyertek. Kitűnt: Mokos, Venc­lovas, Gulyás, illetve Kocser- gin, Szvetnyik. (Schmidt) PVSK-Dombóvári VMSE 91-76 (50-41). Pécs, 700 néző. V: Major L., Elmauer. Pécs: Milovidov (21/9), Haszjanov (20/3), Móricz (2), Kovács N. (28/3), Csirke (11/3). Csere: Takaró (-), Pákozdi (-), Rus- sai ((4), Tahi (5). Edző: Fűzi Ákos. Dombóvár: Marcsenkó (24), Erupkin (6/3), Bosznai (2), Takács (26/6), Kerényi (16). Csere: Krasznai (-), Trupp (-), Jani (-), Kontics (2) . Edző: Németh József. A vasutas rangadó előtt búcsúz­tatták a helyi vezetők a sok si­kert aratott játékosukat Va- rasdi Jánost. Óriási tétje volt az összecsapásnak, hisz a vesztes csak abban az esetben lehetett a négy között, ha a ba- jaiak otthonukban legyűrik az esélyesebb Budafokot (szeren­csére a bajaiak megtették ezt a „szívességet": Honvéd Bajai SE TK-Budafok KE 89-80 - a Szerk.). Pécsi kosarakkal kez­dődött a találkozó 6-2 után Marcsenkó kosarainak kö­szönhetően a 3. perc végén 8-8-ra alakult az állás. A dom­bóváriak a pécsiek szoros vé­dekezése miatt szinte dobó­helyzetbe sem kerültek. Vé­dekezésük „szellősnek" bizo­nyult, így aztán amikor 22-14-re megugrottak a pé­csiek, a 7. percben Németh edző indokoltan kért időt. A 11. percre 31-26-ra felzárkóz­tak a dombóváriak. Ekkor a pécsi csapat használta ki az időkérést. Fűzi edző tanácsait megfogadták játékosai, mert a 15. percre 45-28-ra elhúztak. A hajrára „összekapta" magát a vasutas legénység, és kilenc pontra megközelítette a haza­iakat. Szünet után a dombóváriak futottak az eredmény után. A 24. percben 61-47 volt az állás. A pécsieknél Kovács M. na­gyon belelendült, a dombóvá­riak képtelenek voltak őt sem­legesíteni. 72-56 a 28. percben, s amint az várható volt, a dombóváriak idegenlégiósa, Erupkin ki is pontozódott. A 34. percben már húsz pont volt a különbség a két csapat között (82-62), s ekkor úgy tűnt, hogy a vendégek lélek­ben feladták a küzdelmet. Németh edző sűrűn cserélt, de ez sem segített a csapaton. A hajrában a pécsiek jól használ­ták ki a kínálkozó lehetősége­iket, győzelmük egy percig sem forgott veszélyben. A Dombóvárról kedvencei­ket szép számmal elkísérő szurkolók csalódottan távoz­tak, mert csapatukból hiány­zott a tűz és a lelkesedés. A fegyelmezetten és taktikusan játszó pécsiek győzelme a lá­tottak alapján teljesen megér­demelt. Kitűnt: Kovács M., Haszjanov, Milovilov, illetve Marcsenkó. Gaál István KSC Szekszárd-Univer KSC 59-48 (25-25). Szek- szárd, 800 néző. V: Várhalmi, Rátvay. Szekszárd: Zerényi (3) , Berkó (19/6), Szeliversz- tova (18/6), Badics (4), Várko­nyi (6). Csere: Szabó M. (-), Nagy R. (-), Bihari (4), Nagy A. (1), Králik (4). Edző: Guóth Iván. Univer KSC: Kosjár L. (-), Pasek (3/3), Farkas (19), Iványi (13/3), Kosjár K. (5/3). Csere: Krimin (2), Jáger (6), Andó (-), Kosa (-). Edző: Adamik Ferenc, ifj. Tóth Vik­tor. Teltház előtt Berkó triplája adta meg az alaphangot, de nem késett a válasz, sőt a 3. perc elején a vendégek vették át a vezetést 5-3-ra. Idegesen, kapkodva játszott a Szek­szárd, de Szeliversztova talá­latával 8-7-re fordítottak. Kecskeméti időkérés után Iványi triplája, valamint a le­pattanók megszerzése arról árulkodott, hogy a vendégek győzni jöttek a kadarka váro­sába. A vendégek a 11. perc­ben 21-12-re el is húztak, s az történt a pályán, amit Farka­sék akartak. Á 15. percben Ze­rényi begyűjtötte 4. személyi­jét, Szeliversztova pedig a re­ményeket visszaadó triplát dobott. Két perccel később 23-25-re felzárkóztak a haza­iak. Izgalmas, változatos vég­hajrában ledolgozta jelentős hátrányát a házigazda együt­tes. Fordulás után harcos, ke­mény csata folyt. Iványi nyi­totta a kosarak sorát, amire Bihari válaszolt. A nagy roha­násban sok ziccer kimaradt, ám a 26. percben 32-29 a Szek­szárd javára. Szeliversztova védekezésben és támadásban egyaránt kiemelkedő teljesít­ményt nyújtott, magával ra­gadta a társakat is, sőt újabb triplája 37-31-es előnyt ered­ményezett a 29. percben. A fél­idő közepétől Berkó is egyre inkább belelendült, kiemel­kedő teljesítményt nyújtott, Szeliversztvovával közösen, mint a végén kiderült, 37 pon­tot termeltek. A közönség és a csapat újfent egymásra talált, a jó játékot zúgó taps kísérte. A 34. percben 44-37-es állásnál nem fért kétség ahhoz, hogy akarati tényezőkben ellenfele fölé nőtt a házigazda. Három perccel később Berkó triplájá­val 53-42-re módosult az állás. A rájátszás második talál­kozóján két ellentétes félidő után talpra állt a Szekszárd és megérdemelt győzelmével 2:0-as előnyre tett szert a Kecskemét elleni párosküzde­lemben. Kitűnt: Szeliversz­tova, Berkó, illetve Iványi, Farkas. (fekete) Atlétika Sikeresen szerepeltek Pécsett a szekszárdi versenyzők Thomas Doll Frankfurtban Az Eintracht Frankfurt 700 000 márkáért a szezon végéig leigazolta Thomas Dollt. A 27 éves labdarúgó az olasz Lazi- oban negyedik külföldiként csak elvétve lépett pályára. / így kellett volna! A totó 5. heti szelvényén sze- ; replő mérkőzések eredményei: 1. Napoli-Genoa 1-1 X 2. Reggiana-Juventus 0-0 X 3. Cagliari-Foggia 1-1 X 4. Cremonese-Atalanta 2-0 1 5. Intemazionale-hazio 1-2 2 6. Lecce-Piacenza 1-1 X 7. Sampdoria-Udinese 6-2 1 8. Torino-Parma 1-2 2 9. Ascoli-Andria 0-0 X 10. Fiorentína-Cosenza 3-0 1 11. Modena-Ancona 1-1 X 12. Monza-Cesena 0-1 2 13. Padova-Verona 2-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Ravema-Palermo 0-1 2 A hagyományoknak megfe­lelően Pécsett ismét megren­dezték a téli fedettpályás ver­senysorozatot, melyen me­gyénkből csupán az AC Szek­szárd atlétái álltak rajthoz. A korábbi évekhez viszo­nyítva alaposan megcsappant az indulólétszám. Öröm az ürömben, hogy emiatt jelentő­sen könnyebb lett a rendezők dolga és a versenyzők is ked­vezőbb feltételek mellett mér­hették ősze erejüket. Néhány kiemelkedő eredmény is szü­letett. Gáti Renáta távolugrás­ban felülmúlta 1993. évi sza­badtéri legjobbját. Az ifjúsági súly lökésben Tamás István ismét megközelítette a 15 mé­tert. Nagyszerű egyéni csú­csok születtek a 15 éves fiúk versenyszámaiban. Baranya megye serdülő „B" fedettpályás bajnokságán, mely a versenysorozat kereté­ben került lebonyolításra, Szőts Andrea súlylökésben, Hausznecht Gábor távolug­rásban, Máté Gábor 60 m-es síkfutásban, Gréczi Balázs pe­dig 60 m-es gátfutásban, va­lamint súlylökésben szerzett aranyérmet. A versenyen elért jobb eredmények. Felnőttek: 60 m síkfutás: Fekete László 7,5. Ifjúságiak, nők: Magasug­rás: Gelencsér Noémi 155, Vass Kitti 150. Távolugrás: Gáti Renáta 547, Vass Kitti 468. Súlylökés: Gáti Renáta 9,16. Férfiak: 60 m síkfutás: Kászpári Csaba 7,2, Klem Ta­más 7,4. Súly lökés: Tamás István 14,93, Harsányi István 13,57. Serdülők, lányok: 60 m sík­futás: Priger Tamara 8,32. Távolugrás: Priger Tamara 4,76. Súlylökés: Rohn Csilla 10,66. Fiúk: Magasugrás: Máté Viktor 180. Súlylökés: Kovács Zsolt 12,18. 14-15 éves korosztály, lá­nyok: Magasugrás: Molnár Edit 140. Súlylökés: Kiss Judit 10,40, Szőts Andrea 9,85. Fiúk: 60 m síkfutás: Máté Gábor 7,4. 60 m gátfutás: Gréczi Balázs 9,3, Hasznecht Gábor 9,3, Ke­serű Mihály 9,7. Magasugrás: Keserű Mihály 175, Hon ti Miklós 170. Távolugrás: Hausznecht Gábor 578, Gréczi Balázs 570, Máté Gábor 550. Súlylökés: Gréczi Balázs 13,45, Hosszú Zsolt 13,03, Ko­vács Zsolt 12,05, Búzás Attila 11,84, Keserű Mihály 11,60, Honti Miklós 11,47. Kézilabda NB I. Könnyed Fradi győzelem Spectrum-FTC Szigma-Szek- szárd SE 31-16 (16-5). Népli­get, FTC-csamok, 300 néző. V: Kékes Cs., Kékes P. Fe­rencváros: Farkas A.- Szarka 1, Farkas Á. 5 (3), Pádár 4, Kökény 5, Tóth B. 2, Kram- mer 2. Csere: Fiedler A. (ka­pus), Takács 6, Kokainé 2, Fi­edler E. 2, Kertész 2 (1). Edző: Németh András. Szekszárd: Marlyn- Dukai, Tóth E. 5 (2), Sklar 3, Csáki 1, Tomanicz 1, Baunok 2. Csere: Flick (ka­pus), Mácsai 3, Bálintné 1. Edző: Csonti Rudolf. Udvari­atlan vendégként Baunok és Csáki balszélről dobott góljai­val 2-0-ás vezetéshez jutottak a vadonatúj szerelésben játszó szekszárdiak. Ezután azonban „elszakadt a film": Tomanicz 7- est hibázott, majd Dukai ka­pott két perces büntetést, sőt miután harmadszor ítéltek lé­péshibát a vendégeknél a já­tékvezetők Krammer gólját követően a 14. percben már a 8- 2 a hazaiak javára. Hiába Baunok szép átejtése, s Toma­nicz átlövése a ferencvárosi támadások nem ütköztek nagy ellenállásba, sorra lőtték góljaikat zöld-fehérek. Csáki kihagyott hetese után a 27. percben Takács és Szarka gól­ját követően már „tíz közte": 15-5. A 30. percben szépség­tapaszt jelenthetett volna To­manicz büntetője, ám a har­madik szekszárdi hétméteres is elakadt Farkas kapusban. A szünet után a szigmás lá­nyok kezdtek felébredni első félidei „csipkerózsika álmuk­ból": Tóth E. és Sklar is meg­szerezte első gólját. Igaz, a fe­rencvárosi előny ennek dacára sem csökkent, a 39. percben a válogatott Kökény megsze­rezte csapata huszadik talála­tát (20-8). A szekszárdiak próbáltak felpörgetni a táma­dójátékukat, ám az eladott labdákat követő leindítások- ból rendre eredményesnek bi­zonyultak a hazaiak. Az 50. percben Tomaniczot küldték ki két percre, a megítélt bünte­tőből Kertész 26-11-re módo­sította az állást. A hátralévő tíz percre felbátorodtak a szekszárdi lányok, s elsősor­ban Tóth E. és Sklar révén si­került a mérkőzés végéig „tar­taniuk" tizenötgólos hátrá­nyukat. Az utolsó két találatot is a vendégek „jegyezték" Bá- lintné, illetve Tóth E. (7-esből) talált a Fradi kapujába. A nagyszerű kezdés, vala­mint a Debrecen ellen muta­tott jó forma után érthetetlen módon, gyengén és főleg bá­tortalanul játszott az első fél­időben a Szekszárd. Tóth Eni- kőék jobbára céltalanul ado­gattak a Fradi védőfala előtt, átlövésre szinte alig vállalkoz­tak, bejátszásaik pedig nem sikerültek. A második játék­részben feljavult a Szigma és egy első félidei bátrabb játék esetén jóvaf szorosabb ered­ménnyel térhetett volna haza a bajnokság második helyén álló Ferencváros otthonából. Jók: Takács, Farkas Á., Kö­kény, Pádár, illetve Baunok.-teszi­Labdarúgás Előkészületi mérkőzések Panghy (balról) középhátvéd létére is gólt lőtt a Bátaszéknek m­Szekszárdi Polgári SE-Bá- taszéki SE 5-1 (3-0). Szek­szárd, 200 néző. V: Unya- tinszky. Szekszárd: Mausz (Blazsó)- Kovács, Panghy, Pető, Pálfi (Baunok)- Cseke, Szabó T., Mészáros (Sztehló), Rupa- Gyén (Novák), Hor­váth J. Edző: Kniesz Mátyás. Bátaszék: Grill (Kocsis)- Kő- kuti (Deák), Puskás (Botos), Pozsár, Rácz (Kiss)- Bojás, Keller, 111 (Zalai), Szabados- Bozsolik, Pankovics (Makk). Edző: Fiath Tamás. Ideális labdarúgó időben, a stadion remek gyepszőnyegén a Pol­gári SE csikócsapata - különö­sen az első félidőben - felpör­gette a tempót, helyenként látványos megoldásokat fel­vonultatva, magabiztos győ­zelmet aratott. G: Horváth J. (2), Pálfi, Panghy, Szabó T., il­letve Pankovics. Kalocsa FC- Paks 0-0. Ka­locsa, 500 néző. V: Tóth. Ka­locsa: Farkas- Iván, Aradi, Paletta, Bolvári- Zsibók (Fatykó), Evanics, Márton, István- Farkas Z., Vén. Edző: Molnár Ferenc. Paks: Pleskó- Gracza, Jenei (Somogyi), Ko­vács Zs., Nagy Z. (Prantner)- Neudl (Magyari), Bozsér, Sánta (Kulcsár), Vayer (Far­sang)- Kádár (Magyar), Fejes (Porga). Edző: Mihalecz Ist­ván. Gól ugyan nem született a mérkőzésen, a nézők még­sem lehettek csalódottak, hi­szen mindkét csapat több gól­szerzési lehetőséget dolgozott ki. A vendég Paksnál néhány olyan fiatal is játékhoz jutott, akik most „bontogatják szár­nyaikat", s nem okoztak csa­lódást. Bonyhád-Paks II. 2-0 (1-0). Paks, 100 néző. V: Oszterma- jer. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Kiss, Sztoics, Klem- Stumpf, Guzorán, Palkó, Il­lés (Mucska)- Bíró, Baumann (Darabos). Edző: Losonczi István). Paks II.: Heizler- Rákosi (Rácz), Horváth, Eger, Csiba- Péter, Benedeczki, Dunai, Ács- Feer, Takács. Edző: Vábró József. Az ifjú­sági csapatokból felfrissített megyei gárdával nehezen bírt a rutinosabb Bonyhád. G: Bíró, Kiss. Dombóvári SI-Kocsola 2-0 (0-0). Dombóvár, 100 néző. V: Verczli. Dombóvár: Gyimesi (Mosóczki)- Ács, Greschner, Savanyú, Halmai Z. (Hopp)- Maráczi (Illés), Balaskó, Tamcsa- Fábián, Dörnyei (Nagy R.), Korvicska. Edző: Újvári Kálmán. Kocsola: Ta­kács- Kurucz, Czeglédi, Nagy, Hamal- Vincze, Ba­laskó, Hartung, Török- Bo­tos, Právics. Edző: Tóth-Bagi László. Szünet után a dombó­vári fiatalok erőnlétben ellen­felük fölé nőttek, s jobb hely­zetkihasználásukkal győzel­mük aránya még nagyobb is lehetett volna az elfáradó ko- csolaiak ellen. G: Tancsa (2). \ L