Tolnai Népújság, 1994. február (5. évfolyam, 26-49. szám)

1994-02-28 / 49. szám

1994. február 28., hétfő SPORT KÉPÚJSÁG 7 Mai sportműsor Kosárlabda: Területi bajnokság: Pécsi VSK-Bá- taszék 20 óra. Magyar Kupa A hétvégén lejátszották a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőinek első mér­kőzéseit. A kupát őrző Fe­rencváros az Üllői úton fo­gadta az NB Il-es III. kér. TVE csapatát. Az óbudaiak „papí­ron" otthon játszottak, pálya- választói jogukat fölcserélték a zöld-fehérekkel. Lehet po­lemizálni azon, a Ferencváros idegenben volt-e otthon, vagy duplán is otthon játszott, ját­szik . . .? A visszavágót tud- nüllik ismét az Üllői úton bo­nyolítják majd le. Ami a lé­nyeg: Nyilasi Tibor vezető­edző gárdája két gólos előnyt szerzett az Üllői úton. A visszavágókat a jövő hé­ten játsszák le a csapatok. A nyolcaddöntők első mérkőzéseinek eredményei: III. kér. TVE-Ferencváros 0-2 (0-1). Gólszerzők: Zavadszky a 10., Balogh G. a 80. percben. MTK-Csepel-Kordax 1-0 (0-0). Gólszerző: Hrutka a 61. percben. ESMTK-Hungaplast-Kaba 5-5 (3-3). Gólszerzők: Fehér az 1., Balogh A. a 16., Magyar L. a 25., (11-esből) a 83., Gab- nai a 87., illetve Csipke all., Bába a 32., Plókai M. a 34., a 71., Horváth M. a 47. percben. Rákóczi-Kaposcukor FC­Kispest-Honvéd FC 2-2 (1-2). Gólszerzők: Kiss a 14., Neu­bauer a 80., illetve Csehi (11-esből) a 40., Bánfi a 41. percben. Békéscsabai EFC-ETO FC 1-1 (0-1). Gólszerzők: Fodor a 32., illetve Mikóczi a 12. perc­ben. Újpesti TE-Debreceni VSC 1-1 (1-1). Gólszerzők: Kovács L. a 25., illetve Pető a 27. perc­ben. Parmalat FC-Siófok 2-1 (1­1). Gólszerzők: Jován a 20., Horváth F. a 84., illetve Szabó a 25. percben. Vasas-Haladás VSE 2-1 (0­1). Gólszerzők: Claude, Szenes (11-esből), illetve Jagodics. A megyei labdarúgó-bajnokságért Hat csapatnak „becsöngettek” A labdarúgó megyebaj­nokságban szereplő együtte­sek közül hatnak vasárnap, hamisítatlan tavaszi napsü­tésben már „becsöngettek". Ők a havas, zord november 28-i fordulóban elmaradt ta­lálkozójukat pótolták. Idény- eleji formáról árulkodtak a csapatok, így aztán valójában nem is számít vaskos megle­petésnek, hogy az élmezőny­höz tartozó Bátaszék Kocso- lán, a Dunaszentgyörgy pe­dig Tevelen vesztett egy-egy pontot. Tevel-Dunaszentgyörgy 1- 1 (0-0). Tevel, 300 néző. V: Osztermajer. Tevel: Szabó- Patócs, László, Sebestyén, Fe- rencz Cs.- Miszler, Borbandi, Kovács (Dallos)- Illés, Pfei­fer, Ferencz G. Edző: Kerekes Ágoston. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Gödör, Drubits, Benedek, Debreceni- Ko­vács, Gyöngyösi (Jóni), Pál (Baracz)- Rózsavölgyi, Kiss I., Hajpál. Edző: Kolarics Zsolt. A két ellentétes félidő alapján igazságos döntetlen született. G: Miszler, illetve Rózsavölgyi. Jók: László, Bor­bandi, Ferencz G., illetve Dru­bits, Kiss L, Hajpál. Hőgyész-Bonyhádvarasd 2-0 (0-0). Hőgyész, 200 néző. V: Kajtár. Hőgyész: Nándor- Nagy Zs. (Kiing), Topánka, Erdős, Nagy A.- Bősz J., Kurcz, Bús, Bősz R.- Papp, Tamás. Edző: Váli István. Bonyhádvarasd: Csíki L.- Fodor, Jakab L., Éppel, Wirth- Lángi, Jakab Z., Bo­gos, Csíki G. (Domokos)- Berta (Zalavári), Csaba. Edző: Domokos Márton. Közepes színvonalú találkozón égetően fontos két bajnoki pontot sze­reztek a hőgyésziek a Bony­hádvarasd ellen. G: Bősz J., Tamás. Jók: Kurcz, Bús, Ta­más, illetve Csíki L., Jakab L., Lángi, Bogos. Kocsola-Bátaszék 0-0. Ko- csola, 400 néző. V: Bacs. Ko- csola: Takács- Tóth L., Czeg- lédi, Nagy, Lajos- Vincze (Právics), Török, Hartung, Tóth F.- Botos, Müller. Edző: Tóth-Bagi László. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Pankovics, Faller, Rácz- Keller, Pozsár, Szabados, Puskás- 111 (Grill), Kőkúti. Edző: Fiath Tamás. Béres Vilmos emlékének adózva gyászszünettel indult a mérkőzés, amelyen a hazai csapat nagy küzdelemben és nagy akarással tartotta otthon az egyik pontot. Jók: Czeglédi, Nagy, Müller, illetve Panko­vics, Faller. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Hőgyész-Bony­hádvarasd 5-0, Kocsola-Báta­szék 1-5, Tevel-Dunaszent­györgy 6-0. A bajnokság állása Felnőttek 1. Paks II. 2. Bátaszék 3. Dsztgyörgy 4. Rakasd 5. Decs 6. Simontomya 7. Tevel 8. Aparhant 9. Tamási 10. Tolna 11. Fadd 12. Nagydorog 13. Nagymányok 15 14. Kocsola 15 15. Dombóvár 15 15 12 15 10 15 9 15 8 15 6 16. Báta 15 17. B.varasd 15 1 18. Hőgyész 15 2 3 3 3 4 7 4 6 3 4 2 2 4 6 5 8 13-27 1 10 23-38 - 11 17-42 5 9 16-48 2 11 17-31 58-12 27 36-18 23 31-11 21 26- 23 20 24- 22 19 40-26 18 22- 19 18 25- 24 17 28-25 16 23- 23 14 27- 31 14 26- 27 12 19-24 12 9 9 8 7 6 Ifjúságiak 1. Paks II. 15 13 1 2. Tamási 15 12 2 3. Bátaszék 15 12 2 4. Dombóvár 15 10 3 5. Tolna 15 10 ­6. Nagymányok 15 8 1 7. Simontomya 15 8 1 8. Hőgyész 15 6 9. Dsztgyörgy 15 7 10. Decs 15 7 11. Tevel 15 5 12. Aparhant 15 4 13. Rakasd 15 4 14. Báta 15 3 15. Nagydorog 15 3 16. Fadd 15 2 17. Rocsola 15 2 18. B.varasd 15 ­91- 9 27 64- 8 26 53- 16 26 54- 14 23 32- 22 20 48- 39 17 37- 32 17 21- 33 17 45- 35 16 40- 32 15 35- 26 14 34- 36 12 22- 32 11 21- 69 9 2 10 25- 52 8 3 10 22- 35 7 1 12 13- 53 5- 15 11-125 ­Szekszárdon maradt a KSZE Kupa Szombaton elsőízben ren­dezték meg Szekszárdon a Pa- lánki Mezőgazdasági Szakkö­zépiskola impozáns tornater­mében a KSZE Kupa terem- labdarúgó tornát. A résztvevő négy csapat (Danubius Rádió, Pécsi Városi TV, Soltvadkerti Variens, KSZE) viszont nem először futott össze, hiszen ta­valy Soltvadkerten már meg­mérkőztek egymással. A „visszavágón" több isme­rős arccal is találkozhattunk főleg a Danubius és KSZE gárdájában. A rádiósoknál bukkant fel a több ismert szpíker mellett Fülöp László a Telesport riportere is, aki igen eredményes volt, a Danubius góljainak felét (kettőből egyet) ő vállalta magára. A házi­gazda KSZE-ben pedig első­sorban az egykori szekszárdi játékosok Kiss János, Juhász Béla, Ódor László lödőzték a gólokat. Az utóbbi tőle ritkán látható szépségdíjas átemelést és fejest is bemutatott. Nem csoda, hogy a szekszárdi „manschaft" mindenkit két vállra fektetett és a tavalyi soltvadkerti megméretettés után idén is a legjobbnak bi­zonyult. Eredmények: Variens-Da- nubius 3-1, KSZE-Pécsi VTV 3-2, KSZE-Danubius 5--0, Va- riens-Pécsi VTV 5-3, Pécsi VTV-Danubius 5-1, KSZE- Variens 1-0. A torna végeredménye: 1. KSZE, 2. Variens, 3. Pécsi VTV, 4. Danubius. Legjobb játékos: Cseszneki Lajos (Variens). Legjobb ka­pus: Horváth Zoltán (Danu­bius). Gólkirály: Tóth László (Pécsi VTV). Legsportszerűbb csapat: Danubius Rádió. Porondon az öttusa-váltó Vasárnap a váltók küzdel­mével véget ért a 8. Hungar­Hotels Kupa nemzetközi fe­dettpályás öttusa viadal. A záró napon 12 trió indult harcba a győzelemért. A vál­tóbajnokság címvédője, az UTE legerősebb összeállításá­ban szerepelt: Mizsér Attila mellett Kálnoki Kis Attila és Madaras Ádám vetélkedett. A Bp. Honvéd színeit Fábián László, Martinék János és Kál­lai Ákos képviselte. A Mexikói úti lőtéren kezdte a napot a mezőny, s a légpisztollyal megrendezett számot az UTE nyerte (268 kör/1120 pont). Egy körrel tel­jesített kevesebbet a Bp. Hon­véd gárdája, míg a harmadik helyet a lengyelek szerezték meg (264/1072). A vívás rangadóját, az UTE - Bp. Honvéd összecsapást a piros-fehérek nyerték ugyan, a pengecsatában mégis a lila-fehérek végeztek az élen. A második helyet a tavalyi bajnokság ezüstérmese, a Csepel szerezte meg, míg a Bp. Honvéd lett a harmadik (56/857). A 3x200 méteres úszóváltó a fehéroroszok el­söprő sikerét hozta. A legjobb magyar egység, a Csepel a 7. lett, a Honvéd a 8., az UTE pedig a 11. helyen csapott célba. Három szám után az orszá­gos bajnoki cím védője, az UTE állt az élen 2906 ponttal, a lila-fehéreket a Bp. Honvéd (2869) és a fehérorosz trió kö­vette (2849). / így kellett volna! A totó 8. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Atalanta-Juventus 1-3 2 2. Genoa-Lecce 2-0 1 3. Milan-Foggia 2-1 1 4. Napoli-Cagliari 1-2 2 5. Pama-Cremonese 2-1 1 6. Piacenza-Lazio 1-2 2 7. Roma-Sampdoria 0-1 2 8. Torino-Intemazionale 2-0 1 9. Ancona-Ravenna 1-1 X 10. Bari-Pisa 1-0 1 11. Brescia-Acireale 2-1 1 12. Cesena-Andria 3-2 1 13. Cosenza-Ascoli 0-1 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Fiorentina-Padova 2-0 1 Elszabadult indulatok a bonni vívópáston A Bonnban rendezett kardozó Világ Kupa-viada­lon a nyolcas döntőbe a négy magyar közül Szabó Bence tudta beverekedni magát. Az elődöntőbe jutá­sért a német Felix Beckert még legyőzte, de a fináléba kerülés már nem sikerült neki. Névrokona, a román Szabó Vilmos 15:10 arány­ban jobbnak bizonyult nála. Egyébként az olasz Marco Marint súlyos sportszerűt­lenségért kizárták a ver­senyből. Az olasz kardozó egy általa igazságtalannak tartott ítélet után kardjával oly szerencsétlenül csapott a levegőbe, hogy eltalálta a mérkőzésvezető bírót. Az ügynek valószínűleg lesz még folytatása. Végered­mény: 1. Jean-Philippe Daurelle (francia) 2. Szabó Vilmos (román) 3. Szabó Bence és Sztanyiszlav Pozd- nyakov (orosz). Labdarúgás Előkészületi mérkőzések Paks-Kalocsa 4-0 (2-0). Paks, 200 néző: V: Oszterma- jer. Paks: Zele (Pleskó)- Ne- udl, Jenei, Kovács (Magyari), Nagy- Orosz (Kákonyi), Bo- zsér (Búzás), Fejes (Sánta), Farkas (Gracza)- Magyar (Porga), Kádár (Vayer). Edző: Mihalecz István. Kalocsa: Goj tán- Iván, Zsivók, Süve­ges- Evanics, István, Mis- kolczi, Facskó- Deák (Unyi), Márton, Farkas. Edző: Mol­nár Ferenc. A minden csapat­részükben jobb házigazdák biztos győzelmet szereztek a végig nagy lelkesedéssel és akarással játszó Kalocsa ellen. G: Kádár, Magyar, Sánta, Porga. Dombóvári SI-Kaposszek- cső 4-2 (1-1). Dombóvár, 100 néző. V: Zádori. Dombóvár: Gyimesi (Mosóczki)- Misz- lai, Kreschner, Fábián, Hal­mai- Ács (Pálinkó), Balaskó, Tancsa, Illés- Nagy, Kor- vicska. Edző: Újvári Kálmán. Jó talajú pályán javuló játékkal nyert a hazai csapat. G: Balskó, Korvicska, Ács, Tan­csa, illetve Papp, Mosóczki (öngól). Ocsény-Decs 4-3 (1-2). Őcsény, 70 néző. V: Horváth J. őcsény: Pulai- Bot, Sándor, Vincze (Tubik R.), Bán G. (Tóth J.)- Koleszár, Bán A. (Somorjai), Sütő- Horváth G. (Takács), Juhász, Figler. Edző: Deutsch Ferenc. Decs: Száraz II.- Száraz I., Végh, Lubastyik, Farkas- Weitner (Acsádi), Kvanduk, Bajusz, Kocsis- Herczeg, Tóth (Tu­bik A.). Edző: Weitner Ádám. Két ellentétes félidő után megérdemelt hazai győzelem. G: Koleszár, Figler, Takács, Vincze (11-esből), illetve Végh 2 (egyet 11-esből), Tubik A. Kézilabda NB I. Alsóházi rangadó hazai győzelemmel Szigma Szekszárd-Kőbá- nyai KC 23-20, (13-9) Szek- szárd, 800 néző. V: Keszi, Lö­vész. Szigma Szekszárd: Marlyin- Sklar 2, Baunok 2, Tóth E. 6 (1), Csáki (2), Má- csai 7(1) , Bálintné 3. Csere: Flick (kapus), Tomanicz, Dukai 1, Szalai. Edző: Csonti Rudolf. Kőbányai KC: Vas- Tóth É. 2, Ráczné 7, (1), Csaj- kovits 1, Csenki 2, Fránki 2., Hermann 3. Csere: Gergely (kapus), Geráné, Mikolik 2, Básti 1, Garay. Edző: Liskáné Balogh Zsuzsa. Mindössze húsz másodperc telt el az alsóházi rangadóból, amikor Fránki vezetést szer­zett, de Mácsái egyenlített, majd Bálinté remek alakítás végén volt eredményes: 2-1. Eladott labdából egyenlítettek a fővárosiak, amikor pedig az 5. percben emberhátrányba kerültek, Tomanicz büntetőjét Vas kivédte. Három perccel később újabb hazai ember­előny és hétméteres, melyet Csáki bevarrt, de nyomban góllal válaszolt az ellenfél is. Tíz perc után rákapcsolt a Szigma, 5-3-ra vezetett. Bár adós maradt a két csapat a jó játékkal, a közönség szűnni nem akaró buzdítással űzte-hajtotta a házigazda kedvenceket. A félidő derekán kettős emberhátrányba került két fölösleges fegyelmezetlen­sége révén a hazai gárda. Ezt pedig nem úszta meg gól nél­kül: Ráczné bombájával a 17. percben 6-6-ra módosult az állás. Újabb három perccel ké­sőbb már 8-6-ra vezetett a Szigma. A fal előtt a higgad­tabb és tudatosabb támadójá­tékot felvonultató ellenfél is átvette a kapkodó stílust, így Mácsai és Baunok révén a 25. percben 11-7-re nőtt az előny. A visszacserélt Marlyin hét­méterest hárított, míg a másik kapunál Csáki megkegyelme­zett az egykori szekszárdi ka­puvédőnek Gergelynek, ami­kor elhibázta a büntetőt. Fordulás után eladott lab­dából a vendégek lőtték az első gólt, melyre a 4. perc ele­jén Tóth E. büntetőből vála­szolt. Baunok több kemény fault után cserére és ápolásra szorult, a meglehetősen szür­kén játszó Sldar pedig a 37. percben végre feliratkozott a góllövők közé. A 43. percben Ráczné büntetőjével 17-12-re módosult az állás. Sérülések, sorozatos szabálytalanságok és kiállítások tördelték a to­vábbra is igen mérsékelt szín­vonalú játékot. Szellősen vé­dekezett a Szigma, de ezzel együtt is tartotta 4-5 gólos előnyét. Tóth Enikő küldte önmagát két percre a kispadra egy fölösleges szabálytalan­sággal, majd az 53. percben, 20-15-ös állásnál egyre inkább állandósult a közönség tapsa. A publikum hálás maradt, miközben a hajrában szinte egymás hibáiból éltek a csapa­tok és újabb büntetőt hibázott a Szigma - a buzdításból nem volt hiány. Kár, hogy az idő­közben hat gólra nőtt előnyt a hajrában nyújtott széteső játé­kával elherdálta a házigazda. Az alsóházi rangadó ira­mára nem lehetett panasz, ám a színvonal a két együttes táb­lázaton elfoglalt helyezését igazolta. A tíz perc után foko­zatosan magára találó Szigma kétgólos előnyét a 17. percben ledolgozta a kőbányai együt­tes, de a félidő hajrája újfent a hazaiaké volt. Fordulás után a vendégek „bekeményítettek", ezzel együtt megszaporodott a kiállításaik száma. Közepes színvonalú, küzdelmes talál­kozón nyert október 24-e után ismét az újonc Szekszárd. A hazaiaknál Mácsai és Bálintné, míg a fővárosiaknál Ráczné és Csenki teljesítménye dicsér­hető. (fekete) A Simontomya nyerte a Simovill Kupát A simontomyai csarnokban első alkalommal megrende­zett Simovill Kupán négy NB Il-es női csapat mérte össze erejét a hétvégén. A Tolna megyei trió keresztbe verte egymást, így végül csupán a jobb gólkülönbség döntött a házigazda bőrgyáriak javára. Tamási-Simontomya 10-9 (4-2). Szoros mérkőzésen a bőrgyáriak öt büntetőt hibáz­tak. Ld: Pech 3, Nagy 2, illetve Varga Zs. 3, Molnár 3. Tengelic-Mohács 15-11 (3- 3). Kiegyenlített első félidő után Fülöp eredményessége döntött. Ld: Fülöp 7, Kovács 3, illetve Dombai 5, Erdős 3. Simontornya-Mohács 20- 11 (10-7). Az egységesebb ha­zai csapat biztosan győzött. Ld: Varga Zs. 4, Pataki, Mérei, Molnár, Gerussi N. 3-3, illetve Erdős, Dombai, Vöő 3-3. Tengelic-Tamási 13-7 (5- 3). A tengeliciek taktikus játé­kának ellenszerét nem találta a Tamási. Ld: Kovács, Laczi, Csáki 3-3, illetve Lakos 4, Ju- rasits 3. Tamási-Mohács 13-10 (6­3). Megérdemelt tamási siker. Ld: Lakos 5, Nagy 4, illetve Erdős 4, Vöő 3. Simontornya-Tengelic 18- 10 (8-4). A mindent eldöntő találkozón Varga Zsuzsa ve- zénlyetével biztosan nyertek a javuló teljesítményt nyújtó hazaiak. Ld: Varga Zs. 7, Mol­nár 4, illetve Kovács 3,Laczi 2. A Simovill Kupa végered­ménye: 1. Simontomya 4 (47- 31), 2. Tengelic 4 (38-36), 3. Tamási 4 (30-32), 4. Mohács 0 ponttal. A legjobb kapusnak Ádám Réka (Tengelic) bizonyult, míg a legjobb mezőnyjátékos és egyben a torna gólkirály­nője címet Varga Zsuzsa (Si- montornya) érdemelte ki. A Simontomyai BTC ezúttal jutalmazta meg Molnár Ist- vánnét, aki 1993-ban a spor­tági szakszövetségek vélemé­nye alapján Tolna megye leg­jobb női kézilabdázója címet kapta. A klub ajándékát Cser­háti Péter az egyesület elnöke adta át. Új főtitkár a rögbiseknél A Magyar Rögbi Szövet­ség rendkívüli közgyűlést tartott. Elfogadta és hatályba léptette a szövetség új alap­szabályát. Megvitatta és jó­váhagyta a szövetség 1994. évi költségvetését. Habóczki Gusztáv, a szövetség elnöke lemondott. A közgyűlés az elnöki posztot ideiglenesen betöltetlenül hagyta. Új fő­titkárt választott Ispánné Ria személyében négy évi időtar­tamra. Megválasztotta - ugyancsak négy évre - a szövetség elnökségét. Bizal­mat kaptak: Gergely Sándor (Battai Bátor Bulldogok Rögbi Klub), Horváth László (Érd Törpördögök Rögbi Klub), Gyolcsos Ferenc (Fe­hérvár Aruház SE Rögbi Klub), Lukács Csaba (Békés­csabai Benny Bulls-Partnum Rögbi Klub), Stiglmayer Gá­bor (Vitézek Esztergomi Rögbi SE).