Tolnai Népújság, 1994. február (5. évfolyam, 26-49. szám)

1994-02-14 / 37. szám

1994. február 14., hétfő SPORT WÜJSÁG 7 Kézilabda NB I. Döntetlen az újoncrangadón Szigma-Szekszárd-Caola SE 23-23 (10-12). Szekszárd, 1000 néző. V: Homyik, Vaskó. Szigma-Szekszárd: Maryin- Sklar 5, Baunok, Tóth E. 8, Csáki 2/2, Mácsai 4, Bálintné 2. Csere: Flick (ka­pus), Dukai 2, Tomanicz. Edző: Csonti Rudolf. Caola SE: Bödör- Golovkó 2, Major B. 1, Utasi 9/4, Németh, Breg- lovics 4, Major A 4. Csere: Su- lyokné (kapus), Zsohár, Sip- temé 3, Szloboda, Boikó. Edző: Katona Sándor. A jó bornak nem kell cégér, ezúttal a szó igazi értelmében ezerfejű Cézár zsúfolásig megtöltötte a csarnokot. Breglovics talála­tára Sklar válaszolt azon me­legében, majd egerszegi bün­tetőből Utasi talált a hálóba, s még az 5. percben Major A. révén 3-1. Kapkodott a Szigma, a vendégek eközben 5-1 -re elhúztak. Ekkor érkez­tek meg a vendégcsapat szur­kolói, akik viselkedésükkel a busójárást idézték. Mácsai szépítő góljára is hamar jött a válasz, 6-2, majd a félidő de­rekán 7-4-re vezettek a vendé­gek. Az egerszegiek passzív játékát a két komlói bíró rendre elnézte, míg a hazaiak védekezési hibáinál határo­zottan büntetőket ítéltek. Em­berelőnyös helyzetét újabb gó­lokra váltotta a nyugodtab- ban, fegyelmezettebben és tu­datosabban játszó ellenfél. A 20. percben 9-6 volt a javukra, amikor Tóth E. is feliratkozott a gólszerzők közé. Az idegen- légiós Golovkót nehezen tud­ták tartani a hazaiak, s a Caola bizonyult türelmesebbnek a labda fal előtti megjáratásában is. A 24. percben 10-8-as ál­lásnál Némethet piros lappal kizárták a bírók, majd Sklar egy gólra csökkentette a hát­rányt. A félidő hajrája a ven­dégeké volt. Fordulás után felváltva es­tek a gólok, de a Caola őrizte kétgólos előnyét. A 34. perc­ben a bírók a Szigma javára ítéltek büntetőt, de Tóth E. ki­hagyta. Továbbra is idegesen, ebből fakadóan nagy hibaszá­zalékkal játszottak a szek­szárdiak. Erre utal, hogy egy perc alatt két büntetőt is elhi­báztak - mindez háromgólos vendégvezetésnél nagy luxus. Fokozatosan feljavult a Szigma, az 51. percben Tóth E. góljával 19-19, majd két perc múlva a mérkőzésen először 20-19-re a vezetést is átvette a Szekszárd. Csakhát az a frá­nya védekezés, ráadásul 20- 20-nál Tóth E. újabb hetest hi­bázott. Az 58. percben az ő ré­vén 22-21-re, majd a 60. perc elején Dukai találatával 23- 22-re vezetett a Szekszárd, ám a vendégek egyenlítettek. Jók: Tóth E., Mácsai, illetve Bödör, Utasi, Major A. (/. I.) A nyolcgólos Tóth E. átlövését hárítják a fehérmezes egerszegiek Asztalitenisz NB I/B Fair play-s döntetlen a listavezető ellen Húsipari SE Szekszárd- KSI 9:9. Az őszi, fővárosi ve­reségét igyekezett korrigálni a Húsipari SE a listavezető KSI ellen. A mérkőzés 75 perces késéssel kezdődött, mert a fő­városi csapat autóbusza el­romlott. így csupán a hazaiak sportszerűségének tudható be, hogy egyáltalán lett mér­kőzés. A szabály szerint mindkét pont a húsosoké le­hetett volna, ha nem játsza­nak. ők azonban úgy gondol­ták, hogy az első és a 3. helye­zett (egyetlen pont választja el őket egymástól) között játék­ban kell, hogy eldőljön a két pont sorsa. Jól indult a találkozó a Hú­sipari SE számára. A két páros megnyerése után az első egyéni körben 3:l-re nyertek. Ekkor már 6:1 volt az állás a javukra. A folytatásban a KSI-s leányok egyre jobban magukra találtak, ezzel együtt is előbb 8:5-ös, majd 9:7-es szekszárdi vezetés alakult ki a végjátékra. A két utolsó mér­kőzésen azonban a kritikus pillanatokban beremegett a szekszárdi játékosok keze, így a KSI pontot mentett. A fair play egyértelműen a hazaiaké, ám a KSI továbbra is meg­őrizte egypontos előnyét az élen. Legközelebb március 2-án újfent pályaválasztó lesz a Húsipari SE, az akkori, BSE elleni találkozója a feljutást je­lentő második helyet lesz hi­vatott eldönteni. Győztesek: Agárdi, Pilisi, Pata T. 2-2, Pata E. 1, valamint a Pilisi-Agárdi és a Pata T.-Pata E. páros 1-1, illetve Kiss 4, Erdős 3, Bozsing 2. CSŐSZ ÖTÖDIK. A Pá­rizsban megrendezett nem­zetközi cselgáncsversenyen a férfiak plusz 95 kg-os kategó­riájában Csősz Imre az 5. he­lyen végzett, miután a bronzé­remért megrendezett találko­zón ipponvereséget szenve­dett a francia Laurent Crost- tól. / így kellett volna! A totó 6. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Atalanta-Roma 1-1 X 2. Genoa-Torino 1-1 X 3. Juventus-Lecce 5-1 1 4. Lazio-Cagliari 4-0 1 5. Milan-Cremonese 1-0 1 6. Parma-Sampdoria 2-1 1 7. Piacenza-Inter. 2-1 1 8. Udinese-Napoli 3-1 1 9. Ancom-Bari 3-1 1 10. Palermo-Pisa 1-0 1 11. Pescara-Padova 1-3 2 12. Verona-Ascoli 1-0 1 13. Vicenza-Fiorentina 0-0 x Plusz 1 mérkőzés: 14. Lucchese-Brescia 1-1 X VILÁGCSÚCS. Az orosz Inna Laszovszkaja 14.90 méterre javította a női hármasugrás új fedettpályás világcsúcsát. Félsiker a kosárlabda NB I-ben: Négy között az ASE, Szekszárd-Kecskemét 2:1 Atomerőmű SE-Falco SE 81-71 (40-36). Atomerőmű SE: Munteán (10/6), Venclo- vas (17/3), Mokos (11/3), Ger­gely (4), Gulyás (34). Csere: Morgen (-), Doma (-), Pál- kerti (5). Edző: Simon Károly. Falco SE: Kalamár (12/3), Stan (4), Kálmán (7/3), Pallag (12/6), Baumgartner (15/9). Csere: Molnár (19), Maár (2), Kertész (-). Edző: dr. Hajnal László. A zsúfolásig megtelt sportcsarnok közönségének egy percet kellett várnia az első kosárig, melyet Gulyás ért el. Ezt követően is az ifjú center csillogott-villogott, egymás után érte el találatait, így alakult ki a 17-9-es állás. Kilenc perc elteltével tért ma­gához a Falco SE, Molnár beál­lításával eredményesebb lett játéka és 17-14-re felzárkózott. Nagy volt az iram, változatos küzdelem jellemezte a játékot, s a hazaiak tartották előnyü­ket. Hét perccel a félidő vége előtt viszont kimaradt néhány paksi helyzet, ezt kihasználva egyenlített 28-28-ra a Szom­bathely. A vezetést már nem tudták megszerezni a vendé­gek, mert Gulyás ért el újra pontokat. Aztán az utolsó percben ismét felzárkóztak a vendégek 38-36-ra, ám újfent csak Gulyás dobott látványos kosarat, amivel kialakult a fél­idő eredménye. Fordulás után nagy hazai rohamokat láthattunk. Venc- lovas, Mokos, Gergely és per­sze Gulyás volt sorra eredmé­nyes. A közönség vastapssal jutalmazta a kialakult 13 pon­tos hazai vezetést: 54-41. A kezdeti nagy iram semmit sem csökkent, az ASE tartani tudta 10 pont körüli előnyét. Sőt, két és fél perccel a lefújás előtt 80-65-öt mutatott az eredményjelző. Ekkor egy utolsó rohamra indult a ven­dégcsapat. Pallag és Molnár találataival gyorsan 80-70-re módosult az állás. Itt azonban Mokosék megálljt parancsol­tak az ellenfélnek, , a labdát tartva lefékezték lendületüket. Az utolsó percben már csak egy-egy büntetőből elért kosár esett Pálkerti és Molnár révén. Eldőlt hát a nagy kérdés: si­került elérni a sokat emlege­tett célt, az ASE bejutott a leg­jobb négy közé. A hazaiak számára e sorsdöntő össze­csapáson lényegében végig vezetve sikerült másodszor is legyőzni a Falcot. A vendégek képtelenek voltak tartani a remek napot kifogó Gulyást, aki ezúttal támadásban és vé­dekezésben is jeleskedett, mindkét palánk alatt korlátlan úrnak bizonyult. A nagy siker nem csupán az ő érdeme, hisz az egész csapat remekül küz­dött, nagyon akarták a győ­zelmet. A vendégek is - bár az ő helyük már biztos volt a négyben - nagyon komolyan Gulyás (fehérben) a paksi mérkőzés ásza volt vették a rangadót, s így egy végig izgalmas, élvezetes meccset láthattunk, amelyet a lefújás után óriási vastapssal honorált a lelkes közönség. Kitűnt: a hazai gárda minden játékosa, illetve Baumgartner, Molnár.-Medgyessy- Univer Kecskeméti SC- KSC Szekszárd 58-49 (34-19). Kecskemét, 100 néző. V: Far- kass, Mustos. Univer KSC: Kos jár L. (2), Iványi (11/3), Farkas (25), Pasek (4), Kosjár K. (10). Csere: Jáger (4), Sza- bóné (2), Kosa (-). Edző: Adamik Ferenc. Szekszárd: Králik (6), Berkó (7/3), Badics (7), Szeliversztova (11), Vár- konyi (7). Csere: Zerényi (2), Bihari (-), Nagy R. (2), Szabó M. (3), Nagy A. (4). Edző: Gu- óth Iván. Túlzás lenne azt állí­tani, hogy a vendégek 2:0-as előnyük birtokában „hű, de nagy önbizalommal" léptek pályára, bár Farkasékról sem lehetett volna megmintázni a nyugalom szobrát. Idegesen, kapkodva kezdett mindkét csapat. Sok eladott labda, ki­hagyott ziccer jellemezte az első perceket. A 3. percben 5- 2-es hazai vezetésnél leblok­koltak a szekszárdiak: Farkas zsinórban 12 pontot szerzett nyolc perc alatt, miközben a Szekszárd erejéből egy árva kosárra tellett, így a 11. perc­ben már 21-4-re vezetett az Univer. A folytatásban kie­gyenlítetté vált a játék, kezdett megnyugodni a vendégcsa­pat, s a félidő végéig már nem nőtt tovább a hátránya. A szünetben Guóth edző az öltözőbe invitálta „lányait", s ez valamit jelentett, hiszen egy „egész más" csapat folytatta a játékot. Feljavult a védekezé­sük, bár a dobóteljesítményük továbbra is gyenge volt, de el­lenfelüket is gyakran késztet­ték hibázásra. Keserves küz­delemben a félidő közepére öt pontra felzárkózott a Szek­szárd (43-38), s úgy tűnt, hogy sikerül fordítani. Ekkor azon­ban az egyébként is rendkívül gyengén bíráskodó Farkass já­tékvezető főszereplővé lépett elő. Sorozatos fordított ítélete­ivel megtörte a vendégek len­dületét és három perc múlva ismét 10 pontra nőtt Iványiék előnye: 49-39. A folytatásban felváltva estek a kosarak, a házigazdák lassították a játé­kot, az időt is „ölve" őrizték előnyüket, végül pedig bizto­san nyerték a mérkőzést. Rendkívül gyenge játékve­zetés mellett, alacsony szín­vonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen elsősorban na­gyon gyenge dobóteljesítmé­nye miatt vesztett a Szek­szárd. Ezzel a párosmérkőzés állása 2:l-re módosult, így a február 25.4 szekszárdi mér­kőzésen vár majd a csapatra a „vizsgafeladat" megoldása. Kitűnt: Farkas, Kosjár K., Já­ger, illetve a Szekszárdnak csak a második félideji küz­deniakarása dicsérhető. (H-d.) Érsek Zsolt bronzérmes A férfi tőrvívók a hétvégén a zürichi Világ Kupa-verse­nyen szerepeltek. A 110 in­duló közül Érsek Zsolt a har­madik helyet szerezte meg. A negyeddöntőben: Koch- Krzesinski 15:10, Érsek-Plu- menail 15:11, Ludwig-Cerioni 15:6, Golubickij-Wendt 15:13. Az elődöntőben: Koch-Ér- sek 15:5, Golubickij-Ludwig 15:12. A döntőben: Golubic- kij-Koch 15:13. A végeredmény: 1. Szergej Golubickij (ukrán), 2. Alexan­der Koch (német), 3. Érsek Zsolt és Michael Ludwig (osztrák), 5. Stefano Cerioni (olasz), 6. Joachim Wendt (osztrák), 7. Lionel Plumenail (francia), 8. Adam Krzesinski (lengyel). Labdarúgás Előkészületi mérkőzések Szekszárdi Polgári SE- Gerjen 2-0 (0-0). Szekszárd, 50 néző. V: Unyatinszky. Szekszárd: Mausz (Blazsój- Kovács, Novák, Pető, Pálfi- Cseke, Szabó T., Panghy, Deák (Hosnyánszki)- Hor­váth, Gyén (Varga). Edző: Kniesz Mátyás. Gerjen: Hor- nyák- Ignácz, Szabó L., Fehér (Lampert), Kárpáti- Horváth G., Kalmár, Dienes, Kövesi (Hajnes)- Nagy Zs., Nagy S. Edző: Dienes Pál. Az „ítéletidő" ellenére küz­delmes, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A me­zőnyben a vendégek boldo­gultak jobban, ám a hazai együttes helyzetei közül ket­tőt ügyesen kihasznált. G: Cseke, Pető. Decs-Őcsény 5-2 (3-0). Decs, 50 néző. V: Kneller. Decs: Száraz L. (Siklósi I.)— Száraz Gy., Kvanduk, Weit- ner (Acsádi), Lubastyik- Végh, Farkas (Pusztai L.), Tóth G.- Kocsis, Bajusz, Herczeg (Demkó). Edző: We- itner Adám. Őcsény: Pulai- Both (Tóth I.), Horváth F., Sándor, Sütő- Koleszár (Tu- bik II.), Juhász, Czalka- Vincze (Takács), Horváth G., Figler. Edző: Deutsch Ferenc. Jóiramú, küzdelmes mérkőzé­sen a rutinosabb csapat nyert. G: Bajusz, Herczeg 2-2, Kocsis illetve Figler, Juhász (11-es- ből). Bonyhád-Döbrököz 3-1 (3-0). Bonyhád, 50 néző. V: Beke. Bonyhád: Bogaras­Szabó, Kiss, Palkó, Klem- Bauman, Máté (Käsler), Gu- zorán, Illés- Bíró, Darabos (Zsilka). Edző: Losonczi Ist­ván. Döbrököz: Bien- Varga, Horváth I., Steiger, Szigeti (Szabó Z.)- Horváth II. (Má- gocsi), Katona, Szeibert II. (Apáti), Szabotin- Kiss, Ba­bai. Edző: Szeibert József. Hóval tarkított mélytalajú pá­lyán került lebonyolításra a mérkőzés, melyen az első fél­időben háromgólos előnyt szerzett a hazai csapat. Ezután több gólhelyzet is kimaradt, szépíteni tudott a vendég Döbrököz. G: Illés, Darabos 2, illetve Mágocsi. Paks-Parmalat SC 1-0 (1- 0). Székesfehérvár, 200 néző. V: Pamminger. Paks: Zele­Nagyfalusi, Gracza, Kovács Zs., Nagy Z.- Neudl, Bozsér, Fejes, Orosz- Kádár, Magyar (Farkas). Edző: Mihalecz Ist­ván. Parmalat SC: Mitring (Józsa)- Varga (Salacz), Ba­logh, Lőrincz (Bekő), Né­meth, Vadász- Zimmermann (Dubecz), Czéh (Heinczin- ger), Horváth L.- Takács, Horváth F. (Pálfi). Edző: Har- tyányi Gábor. A mérkőzés elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de gól egyikoldalon sem szü­letett. A hazaiak kevés elkép­zeléssel szőtték támadásaikat, igaz, ehhez a szervezetten és fegyelmezetten védekező Paks játéka is hozzájárult. A fordulást követően a vendé­gek léptek fel támadólag, több sakk-matt helyzetet is kidol­goztak, ám Józsa mindegyik esetben hárított. A paksiak a taktikai utasításokat mindvé­gig betartva megérdemelten győztek. G: Kádár.