Tolnai Népújság, 1994. január (5. évfolyam, 1-25. szám)

1994-01-31 / 25. szám

1994. január 31., hétfő SPORT »ÚJSÁG 7 Kosárlabda NB I. Csak a szekszárdiak éltek vissza a vendégj oggal Harc a lepattanóért a Salgótarján-Dombóvár mérkőzésen Asztalitenisz NB I/B. Húsos győzelmek KSC Szekszárd-Univer Kecskemét 63-61 (31-29). Kecskemét, 100 néző. V: Ké­kesi, Balogh. Szekszárd: Ze- rényi (2), Berkó (15/3), Szeli- versztova (13/3), Badics (3), Várkonyi (14/3). Csere: Szabó M. (9), Nagy R. (-), Bihari (4), Králik 3/3). Edző: Guóth Iván. Kecskemét: Kosjár L. (3), Pasek (6/6), Farkas (26), Iványi (11/6), Kosjár K. (15). Csere: Szabóné (-), Kosa (-). Edző: Adamik Ferenc, ifj. Tóth Viktor. Farkas büntetői­vel a hazaiak szerezték az első pontot, de az ellentámadásnál Várkonyi rögtön egyenlített, sőt ugyanebben a percben át is vették a vezetést a vendégek. Nagyon fegyelmezetten vé­dekezett a Szekszárd, Zerényi nagyszerűen szedte a lepatta­nókat, Bihari és Szeliversztova pedig jól semlegesítette Far­kas Annát. A 10. percben négypontos vendégvezetésnél jött a holtpont, és a következő öt percben csak Farkasék dob­tak kosarat, így nyolc ponttal megugrottak, 22-14. De ekkor újra talpra álltak Berkóék és a félidő végére visszavették a vezetést. Szünet után hallatlan iz­galmak közepette folytatódott a játék. Szeliversztova egyre jobban belelendült, mindkét palánk alatt uralta a légteret. A Kecskemét futott az ered­mény után és az utolsó perc­ben sikerült is egyenlíteniük, 61-61. Ekkor azonban a nagy­szerűen játszó Szabó M. Far­kas elől (!) megszerzett egy le­pattanót, miközben szabályta­lankodtak ellene. Szabónak pedig nem remegett a keze, mind két büntetőt bedobta és ezzel a vendégek megnyerték a találkozót. Jóiramú, mindvégig izgal­mas mérkőzésen a hatalmas lelkesedéssel játszó Szekszárd megérdemelt győzelmet ara­tott. Kitűnt: Szabó M., Szeli­versztova, de minden játékos dicséretet érdemel önfelál­dozó játékáért, illetve Farkas, Kosjár K. IH-dl Videoton-Atomerőmű SE 65-60 (34-30). Székesfehér­vár, 500 néző. V: Faidt, Benc­zúr. Videoton: Rátvay (17), Vesely (14), Milivojsa (21/3), Gosztonyi (9/3), Góczán (4). Csere: Varga (-), Kertész (-), Kárpáti (-). Edző: Tóth Attila. Atomerőmű SE: Gergely (2), Munteán (3/3), Venclovas (7/3), Mokos (15/6), Gulyás (18). Csere: Morgen (12/6), Pálkerti (3/3). Edző: Simon Károly. Jól kezdtek a hazaiak, az 5. percben már 11-9 a ja­vukra. A következő percekben a védekezésben feljavuló pak­siak sok lepattanót szereztek és a támadásaikat is eredmé­nyesen fejezték be. A 9. perc­ben a vendégek egy ponttal a vezetést is átvették, 15-16. Ezután két perces rövidzárlat mindkét csapatnál, majd a há­zigazdák ismét magukra talál­tak és a 17. percben újfent át­vették a vezetést, 26-23. A fél­idő véghajrájában a fehérvá­riak ügyesen tartották az eredményt. Szünet után egyenlítettek az atomosok, de a Videoton is­mét magához ragadta a kez­deményezést. A Duna-partiak Mokos és Morgen remeklésé­nek köszönhetően a követ­kező percekben egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették, a 31. percben 45-46. De ezután Rátvay sorozatban dobott 8 pontjával szemben Munteá- nék egyszer sem voltak ered­ményesek, így a hazaiak a 35. percben már hét ponttal el­húztak, 55-48. A véghajrában a vendégek csak három pontra tudták megközelíteni ellenfelüket, a fehérváriak pe­dig okosan használták ki a vendégek megingásait. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a vendégek védeke­zésben elfogadhatót nyújtot­tak, a házigazdák a ziccerek pontosabb értékesítésének kö­szönhetik győzelmüket. Ki­tűnt: Rátvay, Vesely, Mili­vojsa, Gosztonyi illetve Mo­kos, Morgen. Salgótarjáni KK-Dombó- vári VMSE 97-81 (43-32). Salgótarján, 900 néző. V: Bukta, Vigh. Salgótarján: Ze- raics (25), Molnár (4), Borok (6), Tóth (15/6), Földesi (21/9). Csere: Spurin (15), Beda (-), Fekete (11). Edző: Laczkó Sándor. Dombóvár: Mar- csenkó (27), Erupkin (13/3), Bosznai (11/9), Takács (11), Kerényi (12). Csere: Trupp (4), Jani (-), Kontics (3/3). Edző: Németh József. Fel­váltva estek a kosarak az első percekben, a 3. percben 6-6 az állás. Rövidesen 12-6-ra meg­ugrottak a hazaiak, de Mar- csenkó kosaraival a vasuta­soknak még sikerült 21-17-re felzárkózni. De ezután a nóg­rádiak három perc alatt húsz pontot vertek Marcsenkóékra, 37-17. Németh edző időkérése után megnyugodtak a vendé­gek és a félidő végére sikerült a jelentős hátrányt 11 pontosra csökkenteni, 43-32. Szünet után a 26. percben 52—41 az állás. A 29. percben már 21 pont a két csapat közti különbség, 66-45. A folytatás­ban a dombóváriak nem tud­ták tartani a hazaiak szerb idegenlégiósát, Zeraicsot. A 35. percben a vendégeknek még sikerült 73-62-re felzár­kózni. A véghajrában ismét akadozott a vasutasok táma­dójátéka, amit a házigazdák könyörtelenül kihasználtak. Vereségükkel a vendégek igen nagy lehetőséget szalasz­tottak el, így az utolsó fordu­lóban a Pécsi VSK-Dombóvári VMSE találkozó eredményétől függően alakul majd ki a leg­jobb négy csapat mezőnye. Ki­tűnt: Zeraics, Földesi, Tóth il­letve Marcsenkó, Trupp. Húsipari SE Szekszárd- Eger 15:3. Az őszi idényből elmaradt rangadón a húsosok Pilisi fergeteges játékával még ilyen különbséggel is megér­demelt győzelmet arattak. Győztesek: Pata Erika, Pilisi 4-4, Andrics, Pata Teréz 3-3, Pata E.-Pata T. páros illetve Kecskés, Tussinger, Kecs- kés-Agota páros. Ismert, az orosz labdarúgó válogatott szövetségi kapitá­nya, Pavel Szadirin ellen 14 ismert, jórészt nyugati profi klubokban játszó futballista egyfajta „palotaforradalmat" robbantott ki az utóbbi hetek- , ben. Nem titkolt céljuk, a nyári vb előtt Szadirint moz­dítsák el állásából. Az orosz szövetség nem menesztette Szadirint, múlt pénteken az ő vezetésével utazott el az Egyesült Államokba a vb- döntős orosz legénység. Már le is játszotta első összecsapá­sát az orosz gárda, amely so­káig vezetett az Egyesült Ál­lamok legjobbjai ellen, ám vé­gül döntetlenre adták a csapa­tok: Egyesült Államok­Oroszország 1:1 (0:0). Seattle, 43 651 néző gólszerzők: Lalas (86. p.), illetve Radcsenko (52.). A műfüves pályán gyakor­latilag mindvégig enyhe me­zőnyfölényben játszott Orosz­ország. Fordulás után ennek megfelelően Radcsenko be is vette Tony Meola hálóját. A vb-házigazdák azonban jól Nemzetek közötti váloga­tott ökölvívó mérkőzésen szombaton este a Nemzeti Sportcsarnokban visszavágtak a csehek a magyaroknak azért a vereségért, amelyet tavaly augusztusban szenvedtek el. A találkozó végeredménye: Magyarország - Csehország Húsipari SE Szekszárd- Közgáz 13:5. A tavaszi szezon első fordulójában a beteg Agárdi Rékát nélkülöző szek­szárdiak megérdemelten nyertek. Győztesek: Pilisi, Pata Teréz 4-4, Pata Erika 3, Andrics, Pata T.-Pata E. páros illetve Kovacsóczi 2, Szőnyegi, Bencze, Szőnyegi-Németh pá­ros. hajráztak, több ígéretes lehe­tőséget is kidolgoztak. Négy perccel a lefújás előtt sikerült egyenlíteniük, amikor a fel­futó hátvéd, Lalas tökéletes keresztlabdát kapott védőtár­sától, Lappertől, és fejese utat talált az orosz hálóba. - Olyan átadás volt, amibe csak bele kellett tennem a fejem. Csu­kott szemmel is gólt értem volna el, de azért nyitva volt a szemem... - nyilatkozta a mérkőzést követően Lalas. Az amerikaiak nemcsak az Fi­gyel voltak elégedettek, de azzal is, hogy a műfüves pá­lyát övező nézőtér zsúfolásig megtelt, a Washington állam­beli Seattle városának King- dome nevű stadionjában óri­ási volt az érdeklődés. - Bár­csak minden héten ekkora tömeg előtt játszhatnánk vá­logatott mérkőzéseket. Az amerikai szurkolók még nem teljes mértékben érti a futball játékszabályait, ezzel szemben hihetetlen lelkesedéssel haj­szol bennünket előre a győze­lem felé - mondta még el a saj­tóértekezleten Lalas. 8:10. A világbajnok Kovács István és Kalocsai Zoltán könnyedén nyert, Szűcs László és az olimpiai bron­zérmes Béres Zoltán is győzött a vendéglátók reprezentánsai közül. Ä másik öt párban azonban Csehország képvise­lője bizonyult jobbnak. Rebellió után barátságos mérkőzés Kesztyűs vereség Szivárvány Kupa játékos vetélkedő „Életmódváltó" családi váltók Kocsolán Munkában a „pályaösszerakó" váltó Czakó junior bajnok Vasárnap a Budapest Sportcsarnokban befeje­ződött az országos junior női műkorcsolyázó baj­nokság, továbbá az újon­cok is jégre léptek. A lille- hammeri téli olimpiai megméretés előtt Czakó Krisztina ezúttal is jó for­mát árult el, fölényesen nyert. Eredmények: Juniorok: nők: 1. Czakó Krisztina 1.5 pont 2. Szabó Szilvia 4.0 3. Nagy Emilia 4.5. / így kellett volna! A totó 4. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Atalanta-Milan 0-1 2 2. Genoa-Parma 0-4 2 3. Intemazionale-Cagliari3-3 x 4. Juventus-Foggia 2-0 1 5. Lecce-Sampdoria 0-3 2 6. Napoli-Roma 1-1 X 7. Piacenza-Reggiana 3-2 1 8. Udinese-Torino 1-1 X 9. Cesena-Brescia 2-5 2 10. Monza-Bari 0-1 2 11. Palermo-Cosenza 3-1 1 12. Venezia-Fiorentina 0-2 2 13. Vicenza-Ancona 2-1 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Pisa-Padova 0-0 x Szombat délelőtt szokatlan hangzavar csalogatta be a já­rókelőket a kocsolai torna- csarnokba. Itt teljesen termé­szetes a karzaton helyet fog­laló szurkolók dobhártya­szaggató buzdítása, sőt a ha­talmas transzparensek sem hiányoznék. Szorgosan dol­goznak az operatőrök is: az öt csapat játékos sorversenyei­nek hangulatát a kábelteleví­ziókon keresztül rövidesen újra átélhetjük. A POP TV, a Tolna Megyei Sportigazgató­ság és az ANTSZ Tolna Me­gyei Szervezete által rendezett Szivárvány Kupán a játék öröme hozza lázba öregeket és fiatalokat egyaránt. A ver­senyzők seprűvel terelgetnek egy műanyagpalackot, lovas­váltó módjára cipelik egy­mást, majd teniszütővel csempészik bele a kaucsuk- labdát csapattársuk vödrébe. A könnyed gyakorlatsor ösz- szeállításakor épp az a cél ve­zérelte a szervezőket, hogy a valamennyi korosztályt kép­viselő tízfős csapatok minden tagja sikerélményt találjon a feladatokban. Az Illyés Gyula Pedagógiai Főiskola testneve­lési tanszékét képviselő Ákoshegyi István testnevelő tanár gondoskodott a reke­szizmokat is megmozgató próbatételek összeállításáról. A Kocsola, Nagymányok, Dalmand, Kapospula, Kis- vejke csapatait küzdőtérre szólító rendezvény családi ve­télkedő a javából: a nagymá- nyokiaknál Bíró Gáspár és fia, Roland, míg a kocsolaiaknál a Ceglédi-család három képvi­selője (Károly, Zsolt, Krisz­tina) nyújtja tudása legjavát a küzdőtéren. A vetélkedősorozatot Kindl Gábor, a POP TV vezetője hívta életre. Az ötletgazdát az akció bemutatására kértük fel. — A négy elődöntőből, két középdöntőből és a döntőből álló Szivárvány Kupán húsz megyei település méri össze az ügyességét. Bízunk az ak­ció életmódformáló erejében, hisz az ENSZ nemzetközi csa­ládi évéhez kapcsolódó kez­deményezésünk keretében a benevező csapatok fellépésük előtt két héttel megismerhetik a vetélkedő gyakorlatanyagát és rendszeres edzésekkel ké­szülnek a megméretésre. Mi­vel a testmozgás elválasztha­tatlan az egészségtől, az ügy­nek az ÁNTSZ megyei szer­vezetét is megnyertük, ezenfe­lül szponzorokat is találtunk. Az egyik tanteremben szo­katlanul nagy a nyüzsgés, korszerű készülékek segítsé­gével itt pillanatok alatt bárki feltérképezheti egészségi álla­potát. Á tisztiorvosi szolgálat munkatársai koleszterinvizs­gálattal, vérnyomás- és antro- pometriás mérésekkel állnak az érdeklődők rendelkezésére. A vitálkapacitásí regisztráló berendezés használata után még a „legvadabb dohányo­sok" is örökérvényű fogadal­mat tesznek. — Az eszközeinkkel mi is kitelepülünk a vetélkedők színhelyére, hisz felszerelése­ink segítségével az egészségi állapotról nyert adatok is életmódváltoztatásra ösz­tönző tényezők lehetnek - mondja dr. Hangay István megyei tisztifőorvos. - Ma már a legtöbb háziorvos képes hasonló egészségügyi szolgál­tatást nyújtani, koleszterin­vizsgálattal pedig szerda dél­utánonként a szekszárdi székházunkban is az állam­polgárok rendelkezésére ál­lunk. Nagyszerű ötletnek tar­tom, hogy a POP TV népsze­rűsíti az „egészséges család" ügyét, s ha a példán felbuz­dulva néhány polgármester is felvállalja az ügyet, már nem dolgoztunk hiába. A Szivárvány Kupának vé­gül nem voltak vesztesei, de a középdöntőre jogosító helye­zéseket a Nagymányok és a Kocsola szerezte meg. A kö­vetkező elődöntőnek Bátaszék lesz a színhelye. - kesjár ­A tízfős csapatokban 7-60 éves korig minden korosztály képviseltette magát