Tolnai Népújság, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-07 / 234. szám

10 KÉPÚJSÁG SPORT 1993. október 7., csütörtök Kézilabda NB I. A tudatosabb csapatjáték döntött Juhász Gábor: ezüstérem A Zalaegerszegen lebonyo­lított serdülő „A" válogatott viadalon megyénket három atléta képviselte. Mindhár­man kitűnő egyéni csúccsal bizonyították, hogy ott a he­lyük az ország legjobbjai kö­zött. Juhász Gábor (AC Szek­szárdi gerelyhajításban 56.02-vel a 2., klubtársa, Rit­terwald Roland 54.74-el a 3. helyet szerezte meg. Nagy András (Dombóvári SI) a 100 méteres síkfutásban 11.1-el a 4. helyen végzett. Sajnos, ki­sebb sérülése miatt a nap utolsó versenyszámában, a 4x100 méteren már nem állha­tott rajthoz. A válogatott via­dalt Magyarország „A" válo­gatottja nyerte a „B" váloga­tott illetve Horvátország előtt. Kisvárdai SE-Szigma-- Szekszárd SC 23-20 (11-9). Szekszárd, 300 néző. V: Klu- csó, Lekrinszki. Kisvárda: Pa­taki- Kulcsár, Nyemahinyina 8 (3), Agárdi 1, Hollóné 7, Prok 1, Kovács 3. Csere: De­meter (kapus), Lendvai 3, Ig- natyenkó. Edző: Berzsenyi Mária. Szekszárd: Flick- Du- kai 1, Tóth E. 7 (2), Csáki 1, Sklar 4 (2), Molnár, Baunok 3. Csere: Mácsai 1, Tomanicz 3, Bálintné. Edző: Valerij Gors- kov. A korai kezdés nem bi­zonyult szerencsés húzásnak, hiszen a lelátók meglehetősen foghíjasak voltak. Az újonc­rangadón a 3. perc elején Hol­lóné nyitotta a gólok sorát, majd a vendégek ukrán ide­genlégiósa Nyemahinyina is betalált. Sklar szépített, de a 6. percben ismét két gól a Kis­várda előnye. A határozottsá­got hiányoltuk a szigmás lá­nyok támadásaiból és védeke­zéséből, miközben az ellenfél 8 perc után 5-1 -re elhúzott. Csáki büntetőt hibázott, de Baunok akcióból szépített. Rohant az idő, Sklar büntető­ből, Baunok akcióból 6-4-re felhozta a hazaiakat. A 17. percben 8-6, ekkor Tóth E. ke­rült kiállításra. Sajnos, újabb hétméterest hibázott a Szigma, így futhatott az eredmény után. A 24. percben a harmadik büntető is kima­radt. Két perc múlva 9-8-ra felzárkóztak a hazaiak, majd a Tatabányáról igazolt Mácsai is góllal mutatkozott be. A félidő hajrájában Baunok megsérült, ápolásra szorult. Fordulás után a kétperces gólcsendet Lendvai, illetve Tóth E. törte meg: 12-10. Fel­váltva estek a gólok, ez a mér­kőzés nem a kapusoké volt, a 37. percben 13-12. Keményen, agresszíven védekezett a Kis­várda, a hőn áhított egyenlítés helyett a 44. percben 16-13-ra nőtt a vendégek előnye. A kö­zönség űzte-hajtotta a hazai gárdát, de Sklarék lelkesedé­sét rendre lehűtötte egy-egy kisvárdai találat. Az eladott labdákról és a rossz indítások­ról nem is beszélve! A 48. percben már négy gólra nőtt a vendégek előnye. Ebből az 54. percben kettőt lefaragott a Szekszárd, majd emberelő­nyös helyzetben 20-19-re fel­zárkózott. Aztán a végjáték sajnos, egyértelműen a tuda­tosabb csapatjátékot felvonul­tató Kisvárdáé volt. A két újonccsapat kemény, küzdelmes rangadóját a végig vezető Kisvárda az összkép alapján megérdemelten nyerte. A vendégek védeke­zésben és támadásban is jobb­nak bizonyultak. Kitűnt: Nyemahinyina, Hollóné, Lendvai, illetve Baunok. (fekete) Péntektől nemzetközi Atom Kupa A legjobb bunyósok jönnek Paksra Évek hosszú sora alatt meg­szokhattuk már augusztus utolsó hétvégéjén megszólal a gong, kezdetét veszi az ököl­vívó Atom Kupa. Való igaz, már októbert írunk, de a ha­gyományos verseny az idén sem marad el, október 8-10. között kerül megrendezésre. Sőt, ezúttal fontosabbb szerep hárul rá, hiszen a felnőtt bu­nyósok számára hovatovább az Atom Kupa az egyetlen biztos pont, versenyzési lehe­tőség idehaza. A csapatbajnokság vegetál, nincs elég csapat, így aztán hosszú-hosszú hónapok tel­nek el, amíg élvonalbeli öklő- zöink szórítóba léphetnek. Komolyan mondom: csodá­lom, hogy egyáltalán edzenek, készülnek. No, de most itt egy a kevés lehetőségek közül és úgy tű­nik nem is hagyják ki legjobb ökölvívóink. Az előzetes ne­vezések alapján péntektől szo- rítóba lépnek a közelmúltban Európa-bajnokságon szerepelt versenyzők, Kováccsal és La­katossal az élen, de láthatják majd a szurkolók a teljes ma­gyar élgárdát. Az Atom Kupa természete­sen ezúttal is nemzetközi ver­seny. Eddig már jelezték résztvételüket litván, ukrán, román, szlovák, dán csapatok és kuriózumként egy norvég öklöző is. Természetesen szó­rítóba lépnek a házigazda Paksi SE legjobbjai is, így kesztyűt húz többek között Bognár, Kalocsai, Szabó és Szüi is. Nem láthatjuk viszont sérülése miatt a válogatott Petrovicsot, valamint Juhászt és Vinczét sem. A kötelek közé lép ugyanakkor egy régi-új fiú Elekes személyé­ben, aki nem rég igazolt Paksra. Szóval, a rajtlista alapján feltétlenül érdemes lesz kilá­togatni az Atomerőmű SE csarnokába a hétvégén. Annál is inkább, mivel feltehetőleg a szurkolók is „éhesek" már egy jó kis bunyóra, s a felsorolt nevek garanciát jelentenek arra, hogy jó verseny lesz az Atom Kupa. (Medgyesy) Harcias békés­csabaiak A Fotex VSE békéscsabai vendégszereplésén történte­ket sérelmezi a Közép-Du­nántúli Napló. A lap szerint fémpénzekkel, papirdarab- kákkal, gázspray-flakonokkal és egyéb tárgyakkal szórta meg a helyi közönség a küz­dőteret. A dobálódzások miatt az egyik kapu mögötti lelátót ki kellett ürittetni a játékveze­tőknek. Sőt, a hírek szerint az egyik bírót a mérkőzés után meg is ütötték. Az újság re­méli, hogy a szövetség nem huny szemet az eset felett. Ketyegnek a sakkórák Négy ország 49 versenyzője részvételével kezdődött meg szerdán Szekszárdon a jubileumi, tizedik Peugeot Kupa nemzetközi sakkverseny. A svájci rendszerű, kilenc fordulós verseny fődíja a 76 ezer forint értékű Peugeot motorkerékpár, s további nyolc helyezett pénzdíjazásban részesül Játszik-e Mészáros az FTC ellen? Elég a tabellára pillantani, hogy az ember megállapít­hassa, bizony bajban van mos­tanság a PMSC-Fordan labda­rugó csapata. Koller Nándor együttese a nyáron nem sokat erősödött, sőt inkább gyen­gült, hiszen többen is elhagy­ták a csapatot, ennek is tulaj­donítható, hogy jelenleg csak 15.-ek. A pécsiek most egy volt játékosuk visszatéréséről várják a „megváltást". Mészáros Ferenc a nyáron tért haza Belgiumból, ahol a Lokeren gárdájában szerepelt. A csatár eleinte csak kedvte­lésből látogatta volt csapata edzéseit, aztán egyre többször beszállt, mostanra pedig már ugyanazt a munkát végzi, amit a többiek. Ennek oka, hogy kézzel fogható közel­ségbe került a Pécs megálla­podása a Lokerennel, amely­nek értelmében a mecsekalja- iak kölcsönbe megkapnák Mészárost. A játékos alig várja már a bemutatkozást. Ha Koller Nándor vezetőedző is úgy látja jónak, Mészáros akár már a Ferencváros elleni szombati találkozón pályára léphet. Csatárokra pedig nagy szük­ség van a Mecsekalján, hiszen nyolc forduló alatt csak nyolc gólt szerzett az együttes. Kajak-kenu Tolna Maraton Dombori volt a színhelye a hagyományos évadzáró mara­toni viadalnak. A pécsi, ka­posvári, oroszlányi és nagy­kanizsai fiatalokat felvonul­tató rendezvényen a Tolnai KSC és az Atomerőmű SE ver­senyzői is hajóba szálltak. A tolnaiak eredményei: Kölyök. MK-1 2000 m: 1. Vida János, 2. Borda. Gyermek. I. évf. MK-1 2000 m: 1. Gaál Attüa, 3. Bódi. Ifjúságiak. K-l 10000 m: 1. Vass Zoltán, 3. Szakály. Fel­Vass Zoltán országos maratoni ranglistavezető Jámbor Attila, a K-l 10 km győztese nőtt. K-l 10000 m: 1. Jámbor Attila. A paksiak eredményei: Lá­nyok. Kölyök. K-l 10000 m: 1. Gyökös Etelka. Gyermek. II. évf. MK-1 2000 m: 1. Haran­gozó Piroska. Fiúk. Kölyök. I. évf. C-l 2000 m: 1. Nagy Balázs, 2. Kol­lár, 3. Adorján. II. évf. C-l 2000 m: 1. Hum Attila, 2. Iker, 3. Mudri. K-l 10000 m: 1. He­gedűs Miklós, 2. Siebel, 3. Bá­rok. Gyermek. I. évf. MK-1 2000 m: 2. Gyökös Zoltán. II. MK-1 2000 m: 2. Ráth, 3. Benkő. I. PC-2 2000 m: 1. Laf- ferthon Péter-Zsidó Richárd, 2. Kollár-Sima, 3. Vass Pé- ter-Vass János. Serdülők. C-l 10000 m: 1. Lacza János. K-l 10000 m: 2. Takács. Kosárlabda NB I. Fölényes vendégsiker Tungsram SC-KSC Szek­szárd 98-61 (55-20). Szek­szárd, 400 néző. V: Major Gy., Szlávik. Tungsram SC: Fű­rész (5), Sztojkovics (25/3), Rátvay (26/3), Karch (9), Bíró (19/3). Csere: Goschi (2), Pa­taki (-), Kovács (2), Takács (10), Nagy (-). Edző: Tursics Sándor. Szekszárd: Berkó (5/3), Králik (14/6), Szeli- versztova (11), Badics (9/3), Várkonyi (14). Csere: Zerényi (3), Nagy A. (2), Nagy R. (-), Szabó M. (1), Bihari (2). Edző: Guóth Iván. A Kanadából igazolt Karch dupláját Sztoj­kovics triplával toldotta meg, miközben a hazaiak a legna­gyobb ziccereket is kihagyták. Két perc után Szeliversztova büntetőből szerzett egy „be­csületpontot", s azzal 7-1. Újabb kettő perc elteltével már 15-5 a lámpagyáriak javára. Az előkészítetlenül eldobált labdák nem „szédültek" a gyűrűbe, ráadásul a Szek­szárd védekezése fölöttébb szellős volt. A másik oldalon a kanadai válogatott irányításá­val türelmesen kidolgozták a helyzeteket és a Sztojko- vics-Rátvay duó értékesítette is azokat. Ahogy a félidő de­rekához érkeztünk, egyre vi­lágosabbá vált, hogy a Tungs­ram fölöttébb „nagy falat" a hazaiak számára. A 13 perc­ben 20 pontra nőtt a különb­ség: 33-13. Remekül védekez­tek a fővárosiak, a KSC pedig folyvást csak kereste az ellen­szert, közben pedig szinte állva maradt. A 15. percben 43-13-ra, majd 49-18-ra ugrott meg a Tungsram. Nem csök­kent az ellenfél lendülete a hajrában sem, így alaposan megszórták a KSC-t. A második félidőt nagy do­bópárbaj vezette be, ekkor egy kicsit feljavult a KSC védeke­zése, a 24. percben 62-29 volt az állás. Változatlanul a Tungsram diktálta a tempót, tulajdonképpen tetszés szerint érte el kosarait. Szemre is tet­szetősen játszottak Sztojkovi- csék, akik ebben az összeállí­tásban és ezen az estén aligha találtak volna legyőzőre. A Szekszárd 40. pontját Szeli­versztova érte el. Sajnos, a ha­zaiak kapkodása nem igen hagyott alább. Tursics edző 83-44-es állásnál a teljes csa­patát lecserélte. Tehette, hi­szen náluk a kispadon is „spil- lerek" foglalnak helyet. A kö­zönség szolidáris volt a házi­gazdákkal, minden ügyes megoldását megtapsolta. A rendkívül megerősödött Tungsram SC a vártnál is ma­gabiztosabb győzelmet ara­tott. Kitűnt: Sztojkovics, Karch, Bíró, a hazaiaknál ezút­tal senkit sem lehet kiemelni.-/• l­Százórás futás Egerben Immár hetedik alkalommal rendezték meg Egerben a 100 órás Hungária-váltófutást. Éj­jel-nappal szólt a zene a söté­tedés után mécsesekkel körbe­rakott futópályán, folyamato­san érkeztek a rajtszámos és anélküli, alkalmi résztvevők. Amint arról a Heves Megyei Hírlap beszámolt, a Dobó téri záróünnepségen a hagyomá­nyokhoz híven ezúttal sem tartottak eredményhirdetést, de természetesen egy-két is­kola jutalomban részesült. Tornász a rács mögött Egy minszki kerületi bíró­ság négy év szabadságvesz­tésre ítélte az egykori Európa- bajnok tornászt, Nyikolaj Tyi- honovicsot. A sportoló a bar­celonai játékok után társaival behatolt a hatszoros olimpiai bajnok Vitalij Scserbo laká­sába és kirabolta. A bíróság a tornászszövetség védőbeszé­dét, miszerint legyenek tekin­tettel Tyihonovics eddigi pél­damutató magatartására, fi­gyelmen kívül hagyta. Dzsinára „szemet vetett” a BVSC-Dreher (?) Aligha hiszem, hogy akad focista, aki díjazná a bokáig érő víztócsákkal tarkított, sá­ros, mély talajú játékteret. Olyat, amilyen a Szekszárdi PSE-Bajai FC szomszédvári rangadón fogadta a két klub legénységét. Az átadások a két címzett között rendre félúton elakadtak, kiszámíthatatlan volt a labda útja, keveset ért a „pengés" technika, s ráadásul a hidegvizes fürdő is garantált volt minden földetérésnél. A szekszárdiak 30 éves hátvédje - közel kétszáz I. ügás „jugó- meccsel" a háta mögött, s a Radnicski Nis színeiben há­rom alkalommal UEFA Kupa falálkozón is játszott - Emir Dzsinovics mégis kimagas­lóan jó teljesítményt nyújtott. A mérkőzés után vele beszél­gettünk. — Dzsina, a magabiztos já­tékod láttán a lelátóról úgy tűnt, hogy van „vízi jártassá- gid". —«■ Hát, ideálisnak egyálta­lán nem nevezhető ez a talaj, de most ehhez kellett alkal­mazkodni. Mindig örömömre szolgál, ha jó játékkal tudom segíteni csapatomat. Szeren­csére az utóbbi hetekben sike­rült állandósítani a formámat. — Elképzelhető, hogy e nagyszerű teljesítmény annak is betudható volt, hogy fi­gyelmeztettek: igyekezz, hi­szen téged külön is figyelnek? — Nem, nekem nem szólt senki, hogy vannak megfigye­lők, akik rám kiváncsiak. — Pedig voltak, ezt tanú­síthatom, hiszen a BVSC-Dre­her NB I-es csapatától érkezett két úr végig az újságírók tár­saságában nézte a meccset. El­árulom, kimondottan jó véle­ményt alkottak a produkciód­ról. Mondd, ha megkeresnek, igent mondasz? — Nézd, nekem van egy írásos megállapodásom a Szekszárdi Polgári SE-vel, mi­szerint ha október 15-ig nem tudják kifizetni a korábban be­ígért összeget, akkor én bár­hová szabadon igazolhatok. Szeretek itt Szekszárdon, nem szívesen váltanék, de a csalá­domról gondoskodni kell, pénz nélkül pedig nem megy. — Az újabb két ponttal igen előkelő a helyezésetek. — Kétségtelen, s ráadásul most nem túl erős ellenfelek következnek. Tehát, ha odafi­gyelünk, állandósíthatjuk po­zíciónkat az élcsoportban. — Vasárnap a Pénzügyőr következik. Téged ott újfent megnéznek a BVSC-ből, mert ezt elárulták. — Akár figyelnek, akár nem, szeretnék győztes csapat tagja lenni. Ezért igyekszem majd jó játékkal hozzájárulni a sikerhez. (fekete)