Tolnai Népújság, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-04 / 231. szám

1993. október 4., hétfő SPORT »ÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó bajnokságért A bonyhádi legénység első győzelme Bonyhád-Marcali 4-2 (2- 1). Bonyhád, 200 néző. V: Ge- orgiou. Bonyhád: Bogaras- Guzorán, Sztoics, Szabó, Palkó- Stumpf, Szlama, Kiss, Balogh- Bíró, Darabos. Edző. Losonczi István. Marcali: Házi (Dániel)- Bozsó, Mészá­ros, Urbán (Rituper), Bor­bély- Horváth, Gilitsch (Arany), Tóth, Vékony- La­kos, Fenusz. Edző: Béres Fe­renc. A 18. percben a vendég Marcali szerezte meg a veze­tést. Tóth szögletét az elalvó védők mellett Bozsó közelről a kapu közepébe fejelte. 0-1. A 33. percben Bírót a kaputól 17 méterre szabálytalanul szerel­ték. A megítélt szabadrúgást Darabos a jobb felső sarokba vágta. 1-1. A 34. percben tá­madásban maradt a Bonyhád: Stumpf bedobását Palkó kapta, akinek beadását a men­teni igyekvő Bozsó saját kapu­jába rúgta. 2-1. A 60. percben Stumpf átadását Kiss 16 mé­terről a kimozduló kapus fe­lett a hálóba emelte. 3-1. A 79. percben Darabos szabadrúgá­sát Szabó 15 méterről a jobb alsó sarokba fejelte. 4-1. A 89. percben Bírót a játékvezető ki­állította. A szabadrúgást kö­vetően Palkó röviden szabadí­tott fel, Arany megszerezte a labdát és 14 méterről szépített. 4—2. A győzelmet ezúttal job­ban akaró hazai csapat végre megszerezte első diadalát. Jók: Darabos, Stumpf, Szabó, illetve Mészáros, Borbély, Fe­nusz. Bóly-Kisdorog 0-0. Boly, 200 néző. V: dr. Csapó. Boly: Volcsányi- Neuberger, Mirkó, Reinhardt, Virág- Pintér, Köller, Takács, dr. Papp- Lajtai I. (Bauer, Lajtai K.), Sípos. Edző: Kresz László. Kisdorog: Antunics- Viszmeg, Varga, Takács K., (Ozsváth), Horváth J.- Má- csik, Vecsei, Horváth P. Vö­rös (András)- Boros, Szent- mártoni. Edző: Horváth Péter. A végig zuhogó esőben leját­szott mérkőzésen nagy küzde­lemben igazságos döntetlen. Jók: Pintér, Takács, dr. Papp, illetve Mácsik, Vecsei. Gerjen-Fonyód 4-0 (0-0). Fonyód, 200 néző. V: Szalóki. Gerjen: Homyák- Fodor, Kalmár, Kiss, Fehér- Szabó, Panghy, Dienes- Pusztai, Ig- nácz, Nagy. Edző: Dienes Pál. Fonyód: Bontovics- Fucsik (Koszics), Kerecsényi (Deák­vári), Varga, Berencz- Száj ez, Szabó, Palacskó, Palkovics- Ónodi, Nagy. Edző: Deákvári Antal. A 47. percben Pusztai 17 méteres lövéssel szerzett csapata számára vezetést. 1-0. Pusztai a 60. percben duplá­zott, hisz ekkor közeli lövéssel ismét bevette Bontovics kapu­ját. 2-0. A 60. percben Ignácz közeli fejese talált utat a Bala- ton-partiak hálójába. 3-0. Nagy a 90. percben közeli fe­jessel állította be a végered­ményt. 4-0. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a bíró kezéből „kicsúszott a mérkőzés". A hazaiak közül Szajcz az 50. percben tisztelet- len megjegyzésért a kiállítás sorsára jutott, majd Berencz- nek a 90. percben talpalásért mutatták fel a piros lapot. A kiállítások megpecsételték a fonyódiak sorsát. Jók: a fo- nyódiak közül senki illetve Homyák, Nagy, Kalmár, Pusztai. Döbrököz-DD Gáz 0-0. Döbrököz, 500 néző. V: Hosszú. Döbrököz. Reisin- ger- Varga, Horváth, Kiss, Tamai- Királyházi, Katona, Szabotin (Fandák), Román- Jakab, Óvári (Szili). Edző: Szieber József. DD Gáz: Tá- bit— Lajos, Vukmann, Darkó, Mikolics (Czéma)- Miklós, Vigh (Hassenauer), Kiszely, Nagy- Réfi, Pancsó. Edző: Szigetvári József. Az első fél­óra végén Jakab lövés helyett a beadást választotta, így oda lett a vezetési lehetőség. A 35. percben Szabotin 11 méteres lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot. Egy perccel a félidő vége előtt Román 15 méteres kapáslövését védte biztosan Tábit. A 49. percben Kiss a gólvonalról vágta ki a labdát Réfi elől. Egy percre rá a 11-es ponton Nagy elől Reisinger lábbal hárított. A 60. percben Tamai 20 méteres szabadrú­gását Tábit nagy bravúrral ök­lözte a mezőnybe. Öt perccel később Kiszely szögletét fe­jelte Réfi a bal kapufa fölé. A 85. percben Kiszely 12 méter­ről kapásból szúrta a labdát kapura, de Reisiúger órási bravúrral a léc mellé tolta a lövést. A lelkes hazai csapat meg­érdemelten tartotta otthon az egyik pontot. Jók: Királyházi, Reisinger, Kiss, Román, Tár­nái, illetve Tábit, Lajos, Mik­lós, Pancsó. További eredmények: Ka­posvári Rákóczi-Kaposvári Honvéd 1-0, Barcs-Balaton- földvár 0-0, Pécsi VSK-Nagy- atád 4-0, Letenye-Komló 2-2. Hajtós ezüstérmes A Kanadában zajló csel­gáncs világbajnokság utolsó előtti versenynapján Hajtós Bertalan a 71 kg-osok mező­nyében megszerezte a magyar csapat második érmét: egy ezüstöt. A Bp. Honvéd versenyzője az elődöntőben koka értékű dobással verte az olasz Diego Brambillát, a döntőben azon­ban 3:0 arányú bírói döntéssel alulmaradt a dél-koreai Chung Hoonnal szemben, és ezüstérmes lett. A nők 56 kg-os versenyében Pekli Mária ugyan kikapott Chiyori Tatenótól a negyed­döntőben, de a japán „tovább vitte" őt. A bronzéremért ví­vott csatában a holland Jessica Gal ippon értékű karfeszítés­sel győzte le. - Eredmények: férfiak: 65 kg, döntő: Yuki- masa Nakamura (Japán) - Eric Born (Svájc) ippon a 3. helyért: Udo Quellmalz (Németország) - James Pedro (Egyesült Államok) waza-ari Szergej Koszminyin (Oroszor­szág) - Philip Laats (Belgium) ippon 71 kg, döntő: Hoon Chung (Koreai Köztársaság) - HAJ­TÓS BERTALAN (Magyaror­szág) bírói döntés a 3. helyért: Rogerio Car­doso (Brazilia) - Patrick Rosso (Franciaország) ippon Dai- suke Hideshima (Japán) - Di­ego Brambilla (Ólaszország) ipponnal. Új sakkegylet Szekszárdon Tolna megyei rendőrök kezdeményezésére szeptem­ber 30-án Rendőr Sakkegylet alakult Szekszárdon. Az ala­kuló ülésen a Tolna Megyei Sakkszövetség képviseletében megjelent Szuhai Balázs elnök és Rittmann László is. Az egy­let - mely a férfi, női és ifjú­sági korosztályt is tömöríti - egyedülálló kezdeményezés a megyék sorában. Amellett pedig, hogy jó lehetőséget ad az agytorna gyakorlására, tag­jainak versenyeken való indí­tását is megszervezi. Paksi gólzápor a zuhogó esőben Kakasd-Nagydorog 3-2 (2­1). Kakasd, 200 néző. V: Tóth. Kakasd: Sebestyén A - Schell, Kvanduk, Fábián (Pámer), Se­bestyén Á.- Hucker, Sebes­tyén Z. (Kniesz), Müller, Zen- gay (Kresz)- Sipos, László. Edző: Kniesz Mátyás. Nagy- dorog: Gősi- Portikhegyi, Ma­tus (Fancsali), Kuperczkó, Miklós- Kovács, Balogh Z., Balogh Zs., Haszeg- Borza, Éberdt. Edző: Fodor László. A hazai csapat a sok gólhelyzet kihagyásával megnehezítette a győzelmet a nagyon lelkes vendégekkel szemben. G: Ku­perczkó (öngól), Hucker, Si­pos, illetve Sebestyén Á. (ön­gól), Fancsali. Jók: Schell, Hucker, László, illetve Gősi (a mezőny legjobbja), Miklós, Fancsali. Paks II.-Bonyhádvarasd 10-1 (7-0). Paks, 150 néző. V: Kerekes. Paks: Heizler (Ve- sza)- Bregovics, Horváth, Prantner, Fábián- Lacza, Ra­dies, Porga, Sánta- Bóka, Vayer (Gracza). Edző: Vábró József. Bonyhádvarasd: Csíki L.- Bogos, Jakab, Fodor, Ba­lázs- Zalavári (Vajda), Csaba, Berta, Kovács- Csíki G., Varga. Edző: Domokos Már­ton. A végig zuhogó esőben le­játszott mérkőzésen a hazaiak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. G: Sánta 2, Bóka 2, Lacza 2, Prantner, Porga, Radics, Bregovics, ü- letve Csíki G. Jók: Lacza, Sánta, Horváth, Prantner, il­letve Csíki L., Jakab. Dunaszentgyörgy-Nagy- mányok 3-0 (1—0). Duna- szentgyörgy, 250 néző. V: Fa­zekas. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Debreceni (Mér­ges), Kovács, Benedek (Ba- racz), Lakatos- Gyöngyösi, Kiss I., Hajpál- Rózsavölgyi, Kiss T., Gödör (Vörös). Edző: Kolarics Zsolt. Nagymányok: Töpfner T.- Borbély, Lovász, Énekes (Stangliczky), Domo­kos- Vendég, Óber, Guth, La­katos- Vízin, Töpfner M. Edző: Kelemen Antal. A mély talajhoz jobban alkalmazkodó hazaiak nagy küzdelemben biztosan tartották otthon a két pontot. G: Gyöngyösi, Kiss T. (11-esből), Kovács. Jók: Szla­nyinka, Kovács, Benedek, Hajpál, illetve Domokos, Vendég. Tevel-Tolna 1-1 (0-0). Té­véi, 150 néző. V. Beke. Tevel: Szabó- Kovács, László, Pa- tócs, Ferencz- Miszler, Bor- bandi, Hodász- Gergely, Pfei­fer, Dallos (Bemáth). Edző: Kerekes Ágoston. Tolna: Al- mási- Hauzmann, Erdélyi, Horváth, Pintér- Ádám, Már­kus, Szakter- Kiss (Réhm), Kindl, Simon (Beregi). Edző: Szegleti István. Küzdelmes, jó­iramú mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten szer­zett pontot az igen keményen játszó Tolna ellen. G: Gergely, illetve Szakter (11-esből). Jók: Patócs, Ferencz, Borbandi, il­letve Almási, Hauzmann, Márkus. Aparhant-Dombóvári VMSE 2-1 (1-0). Dombóvár, 100 néző. V: Maraszin. Apar- hant: Bogos- Heidecker, Né­meth, Sármány, Palkó- Fe­rencz, Kolozsi, Zsók, Fábián (Sebestyén)- Farkas, Dobos (Kolompár). Edző: Wáger Pál. Dombóvár: Kmetty (Miko­lics)- Koszticza, Bocsi, Steiger, Pólyák- Ötvös (Babulják), Pászti, Savanyú (Kmetty), Csanádi- Bencze (Tóth Z.), Varga. Edző: Fenyvesi József. A féltucat abszolút gólhelyze­tet kihagyó hazaiaktól a határ­talan lelkesedéssel küzdő vendégek megérdemelten vit­ték el a két pontot. G: Farkas, Németh (11-esből), illetve Ste­iger. Jók: Bogos, Palkó, Zsók, illetve Bocsi, Tóth Z. Fadd-Decs 2-1 (0-1). Decs, 250 néző. V: Lehr. Fadd: Ko- miáti- Hajnes, Fritz, Pesti, Horváth- Beda, Kovács (Illés), Török, Aradi- Palásti, Gyenis Edző: Palásti Lajos. Decs: Bo­ros- Kvanduk, Weitner, Lu- bastyik, Végh- Bajusz (Demkó), Acsádi, Tóth- Tu- bik, Kocsis, Herczeg. Edző. Weitner Ádám. A sok helyze­tet kihagyó és 11-est hibázó hazai csapat szerencsétlen kö­rülmények között vesztett. G: Gyenis 2 (egyet 11-esből), il­letve Herczeg. Jók: Horváth, Komiáti, Gyenis, illetve Weit­ner, Herczeg, Boros, Lubas- tyik. Bátaszék-Tamási 3-1 (1-0). Tamási, 200 néző. V: Oszter- mayer. Bátaszék: Kocsis- Bo­lyás, Pankovics, Hauwasser, Rácz- Keller, Pozsár, Szaba­dos T. (Ili), Szabados Z. (Fal­ler)- Pap (Tóth), Puskás. Edző. Fiáth Tamás. Tamási: Banász- Agócs, Illés (Szabó), Szűcs, Zsolnai- Vámosi, Surá- nyi, Bérdi (Kovács), Szántó- Walter, Tóth (Pintér). Edző: Pölöskei Zoltán. A lelkesen játszó vendégcsapat megér­demelten nyert. G: Pankovics 2, Szabados T., illetve Walter. Jók: az egész vendégcsapat, il­letve Walter. Báta-Kocsola 2-1 (2-0) . Báta, 100 néző. V: Unya- tinszki. Báta: Mezei- Lukács M, Hajaletin, Sümegi, Bagényi (Mikó)- Braun II, (Bangó), Kovács A., Bosnyák, Braun Cs - Lukács R., Besszer (Braun I.). Edző: Bosnyák Ferenc. Ko- csola: Takács- Tóth, Czeglédi, Kurucz (Kocsis) Török- Har­tung (Blaskó), Fábián, Pranics, Nagy- Botos, Müller. Edző: Tóth-Bagi László. Kitűnő első félidő után kiengedett a hazai csapat, de győzelme így sem forgott veszélyben. G: Bos­nyák, Lukács R., illetve Botos. Jók: Lukács R., Hajaletin, Lu­kács M., illetve Botos, Kocsis. Simontomya-Hőgyész 1-0 (0-0). Simontomya, 200 néző. V: Csepregi. Simontornya: Be- ideck- Pekli, Molnár L., Varga, Molnár A- Zsolnai (Kovács), Nádasdi (Borbás J.), Molnár }.- Pajor, Dölles (Ba­logh A.). Szántó. Edző: Szelei Ferenc. Hőgyész: Nádas- Tomka, Bősz R., Papp, Kán­tor- Nagy A., Bús, Tamás, Ku­rucz- Nagy Zs., Máté. Megbí­zott edző: Banai István. Mol­nár L. 11-es góljával tartották otthon a két pontot a bőrgyá­riak. Jók: Beideck, Varga, il­letve Nádas, Papp, Tamás. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Paks II.-Bony- hádvarasd 15-0, Dunaszent- györgy-Nagymányok 3-1, Báta-Kocsola 3-1, Kakasd- Nagydorog 1-4, Simontor- nya-Hőgyész 1-2, Decs-Fadd 2-1, Tamási-Bátaszék 2-1, Dombóvár-Aparhant 5-0, Te- vel-Tolna 0-1. Körzeti bajnokság A körzeti bajnokságból jelentjük Először nyert a Középhidvég, az Ozora, a Sióagárd és a Pincehely Dombóvár Ozora-Mucsfa 2-1 (0-1). Ozora, 50 néző. V: Nagy. Na­gyon hosszú nyeretlenségi so­rozat szakadt meg végre Ozo- rán. G: Franke 2, illetve Palkó. Jók: Pokorny, Franke, illetve Palkó. Tamási SE II.-Gyönk 4-0 (0-0). Fomád, 100 néző. V. Tölgyesi. A második félidei jobb helyzetkihasználás egyértelművé tette a hazaiak fölényét. G: Orsós, Bóta, Bruck, Hajdics. Jók: Bóta, Haj­dics, Orsós, illetve Májer, Katz, dr. Nagy. Závod-Lengyel 3-0 (1-0). Závod, 100 néző. V: Orsós. Megérdemelt závodi győze­lem született a tartalékosán és gyengén játszó vendégek el­len. G: Borbandi, György, Varga (öngól). Jók: László, György, Lovász, Zsók, illetve Gyergyói J., Fábián N. Pincehely-Szakály 4-2 (4- 1). Pincehely, 30 néző. V: Pfei­fer. A helyzeteit jobban kihasz­náló hazai csapat megérde­melten tartotta otthon a két pontot. G: Kövecses 3, Csömör }., illetve Barkóczi, Magyar. Jók: Górrtan, Csömör Z., Hor­váth F., illetve Hajcskó, Bar­kóczi, Gergely. Nak-Szakcs 3-0 (2-0). Nak, 150 néző. V: Egyed. Czibor Zoltán, az aranycsapat tagjá­nak jelenléte ünnepélyessé tette a két szomszédvár mér­kőzését. őri József (Szakcs) lábát törte. G: Varga 2, Döme. Jók: Kovács, Mikolics, Tamás, illetve őri, Braun, Sipos. Dalmand-Kaposszekcső 4- 1 (0-1). Dalmand, 200 néző. V: Szarka. A minden csapatré­szében jobb hazai csapat ma­gabiztos győzelme. G: Boda- kos 2, Lopalics, Schaffer, il­letve Papp. Jók: Schäffer fa mezőny legjobbja), Varga, Pa- lánki Lopalics, Bodakos. Szekszárd Harc KSC-Harc SE 2-1 (1­1). Harc, 100 néző. V: Anczló. Sportszerű mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. G: Horváth, Kolompár, illetve Kresz. Jók: Bartal, Gaál, Hor­váth, illetve Kresz, Márton, Sütő. Sióagárd-őcsény 4-2 (1-0). Sióagárd, 50 néző. V: Nagy Gy. A zuhogó esőben leját­szott küzdelmes mérkőzésen fölényes hazai győzelem. G: Sörös 3, Honvéd, illetve Tér- meg, Figler. Jók: Sörös, Fá­bián, Vincze, illetve Térmeg, Koleszár, Horváth K. Majos-Izmény 2-1 (0-1). Majos, 50 néző. V: Pál. A presztízsmérkőzésen nagy küzdelemben megérdemelt hazai győzelem született. G: Pechár, Kajtár (11-esből), il­letve Fábián. Jók: Nagy Sz., Pechár, Jónás, Fenyvesi, il­letve Kelemen, Csiszer. Alsónána-Bonyhádbör- zsöny 1-0 (0-0). Alsónána, 30 néző. V: Deák. Irreális talajon megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Czuczor (öngól). Jók: Gillich, Nagy P., Kiss, Ács, illetve Csoboth Zs., Öm- böli, Csoboth G. Zomba-Kéty 2-1 (1-0). Zomba, 100 néző. V: Ifj. Csapó. Keserves győzelem az utolsó percben. G: Szemes, Kovács J., illetve Bogos. Jók: Dallos, Antal, László A., il­letve Obrácz, Pál, Márton A. Cikó-Szálka 5-0 (4-0). Szálka, 50 néző. V: Nyisztor. A vendégcsapat ilyen arányú győzelme is megérdemelt. G: György 2, Szököcs 3. Jók: Szö- köcs, Farkas. Györe-Bogyiszló 3-2 (2-1). Győré, 50 néző. V: Kneller. Szakadó esőben a györei gárda kiverekedte a győzel­met. G: Czár 2, Antal Z., il­letve Fehérvári, Lépő. Jók: Nyisztor, Verese, Zihányi, An­tal J., Antal Z., illetve Fehér­vári, Kapéter. Paks Györköny-Kölesd 6-1 (3­0). Györköny, 50 néző. V: Kern. Ilyen arányban is meg­érdemelt a hazai siker. G: Gangéi 2, Balogh 2, Krausz, Kondor, illetve Prédák. Jók: Blatt, Balogh, illetve Prédák. Középhidvég-Pusztahen- cse 3-1 (2-0). Pusztahencse, 50 néző. V: Farkas. A szakadó esőben jobb volt a vendégcsa­pat. G: Pilisi, Kirtner, Balogh, illetve Polgár. Jók: Mester, Nagy IV., illetve Polgár. Bölcske-Tengelic 3-0 (1-0). Bölcske, 200 néző. V: Balogh. A csúszós talajhoz a hazai csapat alkalmazkodott jobban. G: Nagy L. II. 2, Süvöltős. Jók: Héregi, Nagy L., Süvöltős, il­letve Őri, Barabás. Kajdacs-Pálfa 7-0 (3-0). Kajdacs 100 néző. V: Monos­tori. A hazai csapat gólzápor­ral ajándékozta meg a sport­szerűen küzdő vendégeket. G: Lengyel M. 2, Csótár I., 2, Márkus 2, Major. Jók: Lengyel, Csótár, Márkus, Major, illetve Balogh, Maráczi. Madocsa-Németkér 5-0 (2- 0). Németkér, 150 néző. V: Bán. Az eredmény nem tük­rözi a két csapat közti különb­séget. G: Szintai 2, Szabó, Krausz, Száraz (öngól). Jók: Turóczi, Szintai, Bertók, il­letve Fóber A. Takács. Dunai öldvár-T olnanémedi 5-1 (2-1). Dunaföldvár, 100 néző. V: Tasi. Közepes iramú mérkőzésen megérdemelt ha­zai győzelem. G: Csizmadia 2, Kollár 2, Kiss illetve Zsivko- vics. Jók: Csizmadia, Kollár, Gál illetve Szabó. Szekszárd 1. Hard KSC 7 4 3 _ 19- 8 11 2. Zomba 7 5 1 1 15- 6 11 3. Alsónána 7 5 1 1 16- 9 11 4. Cikó 7 4 2 1 15- 6 10 5. Győré 7 3 1 3 15-12 7 6. Kéty 7. Majos 7 3 1 3 15-16 7 7 3 1 3 14-16 7 8. Bogyiszló 7 3 1 3 13-15 7 9. őcsény 7 3­4 12-13 6 10. Hard SE 7 3­4 12-16 6 11. Sióagárd 12. Izmeny 7 1 3 3 14-18 5 7 1 3 3 8-14 5 13. B.börzsöny 7 1 1 5 9-11 3 14. Szálka 7 1­6 9-25 2 Paks 1. Bölcske 5 5 _ _ 14- 4 10 2. Kajdacs 5 4 1­22- 6 9 3. Györköny 5 3 2 — 20- 6 8 4. Dunaföldvár 5 3 1 1 15- 5 ' 7 5. Madocsa 5 3­2 20- 5 6 6. Kölesd 5 3­2 10-10 6 7. Tengelic 5 2 1 2 8-15 5 8. Németkér 5 2­3 7-17 4 9. Középhidvég 10. Tolnanémedi 5 5 1 1 1 3 4 6-10 6-17 3 2 11. Pálfa 5­­5 6-22­12. Pusztahencse 5­­5 4-21­Dombóvár 1. Tamási II. 7 7 _ _ 29- 8 14 2. Závod 5 5­­28- 6 10 3. Dombóvár 6 5­1 24- 6 10 4. Nak 6 2 3 1 13-10 7 5. Csikóstöttős 6 2 2 2 10- 9 6 6. Gyönk 6 3­3 11-11 6 7. Dalmand 5 2 2 1 9-10 6 8. Szakcs 6 2 1 3 8-12 5 9. Lengyel 6 1 2 3 14-15 ' 4 10. Pincehely 7 1 2 4 10-17 4 11. Mucsfa 6­3 3 10-18 3 12. Szakály 7 1 1 5 16-35 3 13. Ozora 7 1­6 7-28 2 We are looking for young and dynamic Individuals whose responsibilities will Involve the detailing of our products to the physicians in his/her territory. The position offers challenging opportunities for career deve­lopment and encompasses a large degree of autonomy and individual initiative. The candidate should have: ■ a permanent address in his/her territory or in the im­mediate surroundings ■ in Medidng of Pharmacy ■ a good working knowledge of English ■ a driving license. We offer a promising career opportunity and an attractive remuneration package Please send your application and photo with your Curriculum Vitae in English to 1581 Buda­pest, Pf.: 76. Tel.: 252-4078 Fax: 252-3168. ________________________________(362571 1 1