Tolnai Népújság, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

8 »ÚJSÁG SPORT 1993. október 25., hétfő Kézilabda NB I. Kosárlabda NB I. Győztes meccsen debütált az új edző Tóth Enikő a negyedik gólját lövi. (Fotó: Gottvald) Szigma-Szekszárd-Al- coa-Köfém 26-24 (14-13). Szekszárd, 700 néző. V: An- dorka, Schóber. Szekszárd: Tanos- Sklar 3, Mácsai 5, Tomanicz 4, Tóth E. 4, Bá- lintné 2, Baunok 4. Csere: Malik (kapus), Csáki 3, Du- kai 1, Németh. Edző: Csonti Rudolf. Alcoa Köfém: Bod­rogi- Horváth, Lázár 1, Czeg- lédi 9, Tóth 9, Derdákné 2, Kertainé. Csere: Balázs (ka­pus), Ocsovai 1, Szabó 2, Ko­csis, Dolezsálné. Edző: Bara­bás Zsolt. Sklar zúgó kapufá­jára a 2. perc elején Tóth góllal válaszolt, de Tomanicz révén jött az egyenlítés. Rövid ideig, mert a 4. percben már az ed­dig nyeretlen fehérváriak 3- 1-re vezettek. Védekezési hi­bák a hazaiaknál, ráadásul tóth E. és Mácsai ziccert hibá­zott. Nem úgy Czeglédi, aki kíméletlenül „bevarrta" a kí­nálkozó helyzeteket. A 12. percben 7-5 volt a vendégek javára. A 15. perc elején Ta- nost Malik váltotta fel a Szigma kapujában. Sklar és Baunok kétperces kiállítása kettős emberhátrányba hozta a Szigmát. Ennek ellenére 9- 9-re egyenlített Tóth E., majd a 10. hazai gólt is belőtte: elő­ször vezetett a találkozó során a Szekszárd. Gyorsan jött Ba­unok ráadás találata is, mi­közben a 23. perc elején Tóth E. egy betörésnél ütközött a kapussal, s a szekszárdi játé­kost letámogatták a pályáról. A félidő hajrájában a vendé­gek keménykedéseit megelé­gelték a határozottan bírás­kodó játékvezetők, s volt is nagy forgalom a kétpercesek kispadján. A Szekszárd emberhát­rányban kezdte a második já­tékrészt, de Tomanicz így is góllal nyitott. Nagy taps fo­gadta a fájdalmas arccal visz- szatért Tóth Enikőt, aki meg­próbálkozott a játékkal, de sé­rülése súlyosabbnak bizo­nyult. A 35. percben 17-14 volt az állás, amikor Csáki büntetőt hibázott. Nagy csata, kemény küzdelem folyt, Ba­lázs kapus szándékosan „el­ütötte" a kapura törő Bálint- nét, villant is a piros lap. A 41. percben 20-17, ám folyamatos játék alig alakult ki a soroza­tos szabálytalanságok miatt. Előbb Horváthot zárták ki végleg, majd az 52. percben Mácsai és Tomanicz is piros lapot kapott. Szerencsére ek­kor már 25-19 volt az állás. Bálintné hatalmas lövése ar­con találta a vendégek kapu­sát, a fehérváriak edzője pedig besárgult a nézőkkel folytatott vitája miatt. A vendégek nem adták fel, s szorossá tették a végjátékot. Végül vastaps kö­szöntötte a Szigma Szekszárd igencsak megszolgált győ­zelmét. Kitűnt: Mácsai, Tóth E., Baunok, illetve Czeglédi, Tóth, Derdákné. Nehéz győzelem az NB I/B-ben Dunaföldvári VKSE-Pest- szentlőrinc 22-19 (12-6). Tolna, 450 néző. V: Cserepes, Kiss. Dunaföldvár: Kovács- Dukai I. 4, Takács, 2,Györkő 2, Józsa 4, Orova 7, Hegedűs I. 3. Csere: Polgár, Princz, Bocs, Dukai L. Edző: Kovács Lukács. A 2. perc elején He­gedűs I. nyitotta a gólok sorát. A földváriak túlontúl nagy iramot diktáltak, amelybe egyre több hiba csúszott. A 7. percben egyenlítettek a fővá­rosiak, majd 2-1-re a vezetést is átvették. Kettős ember­előnybe kérültek Orováék, a 12. percben 3-2-re fordítottak, a félidő derekán pedig 5—4 volt az állás. Orova a büntetők biztoskezű végrehajtójaként a 25. percben 10-6-ra módosí­totta az állást. A hajrá is a pá­lyaválasztóé, s szünetig to­vább növelte előnyét. Fordulás után négy perc alatt négy gól született egyenlő elosztásban: 14-8. Igencsak rákapcsoltak a ven­dégek, a 39. percben 14-12-re felzárkóztak. Küzdelmes, ke­mény volt a játék, ám a sport­szerű kereteket a két játékve­zető igyekezett határozatítéle­teivel biztosítani. A hajrá kez­detén a Dunaföldvár vissza­szerezte négygólos előnyét, s ha kissé nyögvenyelősen is, de megszerezte a győzelmet. Ki­tűnt: Orova, Dukai I. (fekete) Négy simontomyai pont az NB II-ben Mohács-Tamási SE 18-14 (10-8). Tamási, 200 néző. V: Bogulin L, Bogulin II. Ta­mási: Belina- Pech 5, Csík II., Csík I. 1, Lakos 2, Kovács 5, Simon. Csere: Nagy M., Nagy E., Jurasits 1, Filotás, Szabó. Edző: Szabó Bakos Béla. Jól kezdett a tamási csapat: előbb 2-0-ra, majd 4-2-re vezetett. Ettől a pillanattól kezdve kap­kodva védekezett a hazai gárda. Pontatlanul, rosszul, fegyelemezetlenül szervezte támadásait a házigazda együt­tes. Korábbi mérkőzésein aka­rással, koncentrálással vette fel a küzdelmet a újonc Ta­mási ellenfeleivel, de ezen a találkozón ezt az erényét sem csillogtatta. A Mohács zsi­nórba dobta a góljait, amire a hazaiak csak hébe-hóba tud­tak válaszolni. A végelszámo­lásnál ez a mérkőzés nagyon fog majd hiányozni! Kitűnt: Pech, Kovács. Hargita-Fadd 22-18 (12-9). Budapest, 50 néző. V: Kovács, Királyi. Fadd: Miskolczi J.- Miskolczi Z. 4, Acsádi S. 8, Búzás 1, Böcsödi 3, Zöld, Borda. Csere: Ranga, Vörös, Acsádi A. 1, Parrag 1, Szőke. Edző: Mosonyi Pál. Fegyel­mezett játékkal a faddiak nem engedték kibontakozni és a 22. percben 9-8-ra vezettek. A hajrá a hazaiaké volt. Fordulás után Acsádi S. remek góljaival ledolgozták hátrányukat a vendégek. Ezután is jól véde­keztek a vendégek, de a zicce­reiket nem tudták értékesíteni. A hajrában a Faddnak csak a különbséget sikerült lefarag­nia. Kitűnő játékvezetés mel­lett, változatos, jó mérkőzést jvívott a két csapat. Jók: Mis­kolczi J., Búzás , Acsádi S. Mecseknádasd-Fadd 23-19 (10-10). Fadd, 250 néző. V: Gőzsy, Rákóczi. Fadd: Mis­kolczi Miskolczi Z. 1, Acsádi S. 4, Búzás, Böcsödi 5, Zöld, Borda 6. Csere: Kovács M., Vörös 1, Acsádi A. 2, Par­rag, Bogár. Edző: Mosonyi Pál. Az újonc faddi legénység a mérkőzés elején meglepte a tavalyi harmadik helyezett vendégeket. Borda remek vé­dekezése és góljai lendületet adtak a faddi csapatnak, így négy gólos előnyt szereztek a a hazaiak és ezt a félidő köze­péig tartani tudták. Szünet után a sorozatos kiállítások és a pontatlan támadások miatt elhúzott a vendégcsapat. A ta­lálkozó hajrájában ismét ma­gára talált a Fadd, csökken­tette hátrányát. A nagy iramú mérkőzésen a hazaiak pont­szerzése sem lett volna meg­lepő. Jók: Kovács M., Mis­kolczi J., Borda, Böcsödi. Rábagyarmat-Tengelic 18- 17 (9-6). Rábagyarmat, 300 néző. V: Jancsó, Szalai. Ten- gelic: Adám- Csáki, Soós 5, Haász, Lukács I. 8, Kovács 3, Győri. Csere: Hauck, Laczi 1. Edző: Taksonyi István. Az első félidő közepéig felváltva estek a gólok. A vendégek sok hibájával és a hazaiak na­gyobb szerencséjével alakult ki a félidő eredménye. A ten- gelici csapat játékát hibasoro­zat jellemezte: hat ziccert ki­hagytak, nyolc gyermeteg vé­dekezési hibát vétettek, míg az eladott labdák száma tíz volt. Jól kezdődött a második félidő, a jó folytatás azonban elmaradt. A 43. percben 14- 8-ra vezettek a hazaiak. Ekkor a vendégcsapat felgyorsította a játékot, amit a 31. perctől kellett volna. Ezt a ritmust a házigazdák nem tudták át­venni. Az 59. percben 17-17 volt az állás, de a tengelici lá­nyoknak nem volt türelmük kivédekezni az utolsó percet, s időntúli büntetővel kikaptak. A korrekt és jó játékvezetés mellett a tengelici csapat két pontot ajándékozott a jóval gyengébb játékerőt képviselő Rábagyarmatnak. Kitűnt: Ádám, Soós. Mecseknádasd-Simontor- nya 33-29 (18—15). Mecsek- nádasd, 200 néző. V: Gőzsi, Rákóczi. Simontomya: Pech- Pécsi 4, Kerekes 4, Teimel J. 5, Teimel L. 6, Majer 3, Bos- nyák 1. Csere: Bujtás, Bara­bás 6, Zsolnai, Balassa. Edző: Teimel Lajos. Az első félidő szoros, kiegyenlített küzdel­mében a 28. percben 15-15 volt az állás. A szünetig két perc alatt három gólt kapott a BTC. A második félidőben a hazaiak tartották előnyüket a sok hibával, s jobbára kapufá­kat lövő bőrgyáriak ellen. A mérkőzésen hiányzott a BTC-nél megszokott tűz, len­dület és robbanékonyság. S imontorny a-B alatonb og- lár 31-27 (15-13). Simontor- nya, 200 néző. V: Lugosi, Rei­ter. Simontomya: Pech, Pécsi, Kerekes 12, Barakás 1, Teimel J. 8, Majer 1, Bosnyák 3. Csere: Bujtás, Zsolnai 2, Tei­mel L. 3, Balassa 1. Edző: Te­imel Lajos. Az előző napi mérkőzéstől kissé fáradt haza­iak lassan, álmosan kezdtek, így a sereghajtó bogiáriak a 16. percig vezettek. Ezután rá­kapcsoltak Teimelék és a 26. percig ötgólos (14-9) előnyt szereztek. A Simontomya öreguras játéka a második fél­időben sem hozta lázba a kö­zönséget. Ez a teljesítmény csak most volt elég. Simontornya-Körmend 27-21 (14-9). Simontomya, 200 néző. V: Lugosi, Reiter. Simontomya: Márton- Mé- rei, Gerussi O. 12, Molnámé 5, Varga Zs. 5, Jencskiné 1, Varga Sz. 2. Csere: Somo- gyiné 1, Pataki 1, Várni, Ha­mar. Edző: Várni István. Ne­hezen lendültek játékba a csa­patok, a mérkőzés elején sok volt az üresjárat. A BTC ka­pott hamarabb lábra és a 16. percig ötgólos (10-5) előnyt csikart ki. A második játék­részben folytatódott a közepes színvonalú játék, a csapatok keveset törődtek a védekezés­sel. A Simontomya rutinját érvényesítve, közepes telje­sítménnyel is biztosan győ­zött. Kitűnt: Gerussi Orsolya. A dombóvári VMSE újabb veresége Atomerőmű SE-Nagykő- rösi KK 87-80 (44-38). Paks, 700 néző. V: Karádi, Vár­halmi. ASE: Vucskovics (10), Munteán (24/12), Mokos (20/18), Venclovas (16/6), Gu­lyás (13). Csere: Gergely (4), Pálkerti (-). Edző: Simon Ká­roly. Nagykőrös: Maleras (24), Jasiunskas (12/6), Király (2), Pásztor (4), Horváth I.(-). Csere: Szép (9), Lakosa (16/6), Csorvásj (13), Horváth II. (-). Edző: Újhelyi Gábor, Hor­váth Zoltán. A hazaiak kezd­tek jobban, Munteán és Gu­lyás kosarainak köszönhetően négy ponttal vezettek. A 6. percben 12-8 az ASE javára. Ezután a paksiak Mokos há­rompontosaival és Munteán kosaraival tovább növelték előnyüket. A 12. percben már 33-16 a hazaiak javára. A szü­netig hátralévő időben azon­ban kiengedtek Munteánék és Maleras révén a vendégek 9 pontra csökkentették hátrá­nyukat, ekkor 39-30-ra veze­tett az ASE. A félidő végére további három pontot farag­tak hátrányukból a nagykőrö­siek. A folytatásban szintén a vendégek léptek fel támadó­lag, három pontra megközelí­tették ellenfelüket, a 26. perc­ben 51-48 az állás az ASE ja­vára. Ezt követően fej-fej mel­lett haladtak a csapatok, fél óra elteltével csupán egy pont (60-59) volt a hazaiak előnye. Ám Mokos és Venclovas trip­láival négypontos előnyhöz jutottak, így a 36. percben 76- 72 a hazai együttes javára. A mérkőzés végére tovább nö­velte előnyét a paksi gárda, amit a lefújásig sikerült meg­tartania. Nagyon szoros, küzdelmes mérkőzésen megérdemelt ha­zai siker született. Kitűnt: Vucskovics, Munteán, Mokos, Venclovas, illetve Maleras, Szép, Lakosa. Balatel KE-Dombóvári VMSE 96-81 (40-34). Siófok, 400 néző. V: dr. Valovics, Bagi. Siófok: Todeusz (34/9), Csamai (20/3), Szafranov (10), Laczházi (15), Godena (7). Csere: Hajnics (4), Szabolcs (3/3), Horváth (3). Edző: Ker- sák István. Dombóvár: Mar- csenko (2), Erupkin (7/3), Bosznai (11/3), Takács (15), Kerényi (23). Csere: Krasznai (-), Jankovics (16), Kontics (1), Nagy (6/3). Edző: Németh József. Idegesen kezdtek a csapatok, az első kosár a 2. perc végén esett. Laczházi ta­lálatára Kerényi nyomban vá­laszolt, a 4. percben 6-6 az ál­lás. A félidő derekára 19—14-re elhúztak a hazaiak, majd all. percben 21-19-re felzárkóztak a dombóváriak. A vasutasok­nál az első játékrészben 17 pontot dobó Kerényi tartotta a lelket a gárdában. A 17. perc­ben már 12 ponttal vezettek a vendéglátók, 38-26. Meglepe­tésre a vasutasoké volt a félidő hajrája és hat pontra lefarag­ták hátrányukat. Szünet után nagyszerűen kezdtek a vendégek, Janko­vics és Kerényi kosaraival le­dolgozták a hátrányt, 44-44. Sajnos, ezután két percig is­mét csak a Balaton-partiak voltak eredményesek és 52-44-re elhúztak. A 33. perc­ben 67-65 az állás. Még a 36. percben is nyílt volt a talál­kozó, hisz mindössze hat pont volt a csapatok közti különb­ség, 76-70. Sajnos, a hajrában a játékvezetők léptek elő fő­szereplővé: kosárlabda-pá­lyán ritkán látható ítéleteikkel segítették a siófokiakat. Hat büntetőt és labdabirtoklást ítéltek a hazaiak javára, mely- lyel végépp megpecsételődött a dombóváriak sorsa. Elgondolkodtató a két ide­genlégiós dombóvári játékos hetek óta tartó gyenge telje­sítménye. Kritikus helyzetek­ben a csapat bedobói pedig nem merik vállalni a ziccerek értékesítését. A soronkövet- kező három hazai találkozón a győzelemhez felszabadultabb játékra van szükség, a dom­bóváriaknak csak ebben az esetben lesz reális esélye a négy közé jutásra. Kitűnt: To­deusz, Laczházi, Csamai il­letve Kerényi. Kovács Anti győzelme szépségtapasz A frankfurti cselgáncs Európa-Kupa első összecsapásán Magyarország 4:l-es vereséget szenvedett Csehországtól. Némi szépségta­paszt Kovács Antal olimpiai és világbajnok harcias judoja jelentett. Mindössze 26 másod­perc szaladt le, amikor a paksi extraklasszis karfeszítése ippont ért. Szépített. 4:l-es vere­ség, de még nem volt vége. Ä sportág szabályai szerint ugyanis - további cseh győzelem esetén - nyitva állt volna a kapu a bronzérem felé a reményágon. A csehek azonban nem tették meg azt a szívességet, hogy legyőzzék Nagy- Britanniát is. Hihetetlenül izgalmas harcban a britek nyertek 4:3-ra. Úgy, hogy hét pár küz­delmét követően 3:3-ra álltak, a segédpontok aránya (25:25) is egyezett. Jött hát a ráadás­mérkőzés! Azon a két nehézsúlyú, Kokotaylo és Kölbl mérte össze ismét tudását. (A „ren­des" összecsapáson ők végeztek döntetlenre.) Vereségével a magyar válogatott kiesett. ÁLLAMI VAGYOATTGYNÖKSÉG AJ AN LATI FELHÍVÁS! / Az Állami Vagyonügynökség meghirdeti a Szekszárdi Agroker Rt. állami tulajdonban lévő részvényeit egyfordulós nyilvános pályázat keretében történő értékesítésre. Tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy a Szekszárdi Agroker Rt. jegyzett tőkéje 398.000 E Ft, melynek 92,5%-a, azaz 368.160 E Ft névértékű részvény kerül értékesítésre. A részvénycsomag megvásárlása során a fizetés készpénzzel, kárpótlási , jeggyel és E-hitel igénybevétele mellett történhet. A társaság jegyzett tőké­jéből legalább az 50%+1 szavazatot megtestesítő részvénycsomagra kell ajánlatot tenni. Az e feletti részvénycsomag kizárólag kárpótlási jegy elle­nében vásárolható meg. A privatizációs költség (ami 5.000 E Ft-ot tesz ki) csak készpénzben teljesíthető. Az ajánlatokat 3 példányban, zárt, feladó nélküli borítékban, az eredeti pél­dány megjelölésével kell eljuttatni a megadott címre. A pályázónak vállalnia kell, hogy ajánlatát 90 napig fenntartja. Az ajánlatok beérkezésének határideje: 1993. december 14., 16 óra. Az ajánlatok benyújtásának helye: Állami Vagyonügynökség Iktató 1133 Budapest, Pozsonyi út 56. Az Állami Vagyonügynökség fenntartja a jogot, hogy a pályázatot eredmény­telennek nyilvánítsa. Apályázatok benyújtásának feltétele a részletes pályázati kiírást tartalma­zó részletes ajánlati anyag 10.000 Ft-ért történő megvásárlása az alábbi címen, titoktartási nyilatkozat ellenében Állami Vagyonügynökség 1133 Budapest, Pozsonyi út 56., 640 szoba. További információért szíveskedjenek az Állami Vagyonügynökségen Dorogi Jánoshoz fordulni. (Ipar IV. Privatizációs Igazgatóság) Fax: 118-07-32. Telefon: 269-86-00/1615. (39570)