Tolnai Népújság, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

1993. október 25., hétfő SPORT »ÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. Bonyhádi segítség a gerjenieknek A megyei labdarúgó bajnokságért A Bonyhádvarasd első győzelme, rangadót nyert a Bátaszék Gerjen-Letenye 6-0 (2-0). Gerjen, 500 néző. V: dr. Csapó. Gerjen: Homyák (Mező)- Kalmár- Szabó L., Kiss- Fodor, Dienes, Szabó T., Fehér (Kövesi), Ignácz- Pusztai, Nagy S. (Nagy Zs.). Edző: Dienes Pál. Letenye: Megyimórecz (Horváth)- Tóth, Révész, Kramarics, Adorján- Németh (Bay), Ko- zári, Grabant, Farsang- Ros­tás, Fazekas. Edző: Kobra Sándor. A nemrég elhunyt egykori gerjeni labdarúgó, Horváth József tiszteletére tar­tott egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó. Óriási hazai nyomás jellemezte a mérkőzés első harmadát. A 34. percben góllá érett a házi­gazdák fölénye: Ignácz szög­letét Kalmár fejelte a hosszú sarokba. 1-0. A 45. percben Szabó T. lövését a kapus kiü­tötte és a kipattanó labdát Nagy S. 4 méterről a kapu kö­zepébe lőtte. 2-0. A 62. perc­ben Dienes labdájával Pusztai négy védőn átkígyózott és higgadtan a bal alsó sarokba gurított. 3-0. A 75. percben Ignácz 18 méteres szabadrú­gása a jobb felső sarokba vá­gódott. 4-0. Két perccel ké­sőbb Nagy Zs. egy remek indí­tással megiramodott, min­denkit lefutott és a kifutó ka­pus mellett a kapu bal olda­lába lőtt. 5-0. A 88. percben Szabó T. remek átadásával Pusztai kilépett a védők kö­zül, mindenkit kicselezett és a hosszú sarokba lőtt. 6-0. Sziporkázó játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyertek a hazaiak. Jók: Dienes (a mezőny legjobbja), Fodor, Pusztai, Kalmár, Ignácz illetve Kramarics, Kozári. Bonyhádi SE-Pécsi VSK 2- 1 (1-0). Bonyhád, 600 néző. V: Cservölgyi. Bonyhád: Boga­ras- Szabó, Sztoics, Kasler, Palkó- Stumpf, Szlama, Gu- zorán (Baumann), Kiss- Bíró, Darabos. Edző: Losonczi Ist­ván. PVSK: Tihanyvári- So- mogyvári, Kaufmann, Nagy Gy., Takács- Reith (Amigya), (Papp), Bruder, Teszárik, Fü- löp (Bárány)- Nagy Cs., And- reidesz. Edző: Rónai István. A 20. percben megszerezte a vezetést a Bonyhád. A hazai csapat a térfél közepétől sza­badrúgáshoz jutott: Darabos beadását Bíró 10 méterről a jobb alsó sarokba rúgta. 1-0. A 49. percben egyenlített a ven­Az Európai Atlétikai Szö­vetség velencei kongresszusa vasárnap Budapestet bízta meg az 1998. évi szabadtéri at­létikai Európa-bajnokság megrendezésével. Ez azt je­lenti, hogy a magyar főváros, 32 esztendővel a még mindig pozitív példaként emlegetett 1966. évi kontinensverseny után - ismét a Népstadionban - újra EB-házigazda lehet. A különbség „csupán", annyi, hogy annak idején a résztvevő országok száma a negyedszá­zat sem érte el, mostanra vi­szont az EAA tagországainak száma már az ötvenet közelíti. Az EB házigazdái szerepköré­ért eredetileg négy város, pon­tosabban négy nemzeti szö­vetség versengett, Athén, Bu­dapest, Madrid és Párizs. Az utóbbi egy nappal a döntés előtt végleg kivált a versengők porából. Ugyanezt tette vasárnap reggel Athén is, így egyetlen versengő páros maradt. Budapest és Madrid vetélkedésében a papírforma spanyol sikert sejtetett, mivel szombaton az európai szövet­ség tanácsa 9:5 arányú szava­dégcsapat: a tömörülő védők között Nagy Cs. elé került a labda, aki kapásból 16 méter­ről a léc alá lőtt. 1-1. A 75. percben Nagy Csabát szándé­kos szabálytalanságért a já­tékvezető kiállította. A 85. percben dőlt el a mérkőzés sorsa: Bíró nagyszerű egyéni teljesítmény után a kaputól 10 méterre a jobb alsó sarokba lőtt. 2-1. A lelkesen küzdő ha­zai csapat megérdemelten fosztotta meg veretlenségétől a listavezető PVSK-t. Jók: Bíró, Sztoics, Darabos, Szabó, il­letve Teszárik, Andreidesz, Bruder. Komlói Bányász-Döbrö- köz 2-2 (0-2). Komló. 400 néző. V: Pecsét. Komló: Adám- Dömény, Rigovácz, Farkas, Schneider- Tigyi, Schuszter, Priol, Bock (Nagy B.)- Tresch, Schwertzegel (Béres). Edző: Kovács Lajos. Döbrököz: Reisinger- Ki­rályházi (Varga), Horváth I., Szabotin, Varga L.,- Román, Jakab, Katona, Kiss- Tamási, Óvári (Horváth II). Edző: Szi- eber József. Nagyon gyenge mérkőzésen tartotta otthon a Komló az egyik pontot. G: Tresch, Béres, illetve Tárnái, Kiss, Jók: Farkas, Tresch, il­letve Reisinger. Balatonföldvár-Kisdorog 1-0 (0-0). Balatonföldvár, 150 néző. V: Szalóki. Balaton­földvár: Kiss- Farkas, Sashe­gyi, Soós (Élő), Kovács- Be- leznai, Takács (JÄger), Né­meth (Gruber), Samu- Bala­ton, Pusztai. Edző: Karasz Já­nos. Kisdorog: Antunics- Viszmeg, Varga, Takács En- deli (András)- Mácsik, Stölk- ler, Horváth P., Horváth J.- Boros, Szentmártoni (Vörös). Edző: Horváth Péter. A 81. percben Pusztai 18 méteres lövéssel szerezte meg a győz­tes gólt. A földváriak az első félidő­ben kihagyták helyzeteiket és csak nehezen tudták megtörni a jó erőkből álló kisdorogiak ellenállását. A hazaiak győ­zelme elsősorban az akarás­nak és a lelkesedésnek kö­szönhető. Jók: Kiss, Sashegyi, Beleznai illetve Antunics, Horváth P., Horváth J. Az NB III. további ered­ményei: Marcali-Kaposvári Honvéd 1-1, Kaposvári Rá- kóczi-Bóly 3-3, Pécsi DD GÁZ-Fonyód 3-0, Nagyatád- Barcs 3-0. zással első helyen Madridot ajánlotta a kongresszusnak lehetséges rendezőként, s csak másodikként a magyar fővá­rost. A vasárnapi munkanap a két szövetség vezetőinek rö­vid kortesbeszédével kezdő­dött. A titkos kongresszusi voksolás hatalmas meglepe­tést, és annál is nagyobb ma­gyar sportdiplomáciai sikert hozott: a 40 szavazó közül 25 Budapestet tüntette ki bizal­mával, s mindössze 15 Madri­dot! Hozzá kell tenni, hogy Madrid jövőre vadonatúj, 55 ezres atlétikai stadiont avat, s ha nyert volna, mintegy 250 leendő résztvevőnek ingyenes repülőjegyet ajánlott volna fel. Ezzel szemben a magyarok „csak" azt ígérhették, hogy mihamarabb hozzálátnak a Népstadion teljes felújításá­hoz, korszerűsítéséhez, s öt év múlva éppen olyan színvona­lat biztosítanak, mint amilyen az 1966-os szabadtéri EB-re, az 1983-as és 1988-as fedettpá- lyás kontinensbajnokságokra, s azon kívül az 1989-es „téli" VB-re volt jellemző. Bonyhádvarasd-Dombóvár 3-2 (0-2). Bonyhádvarasd, 200 néző. V: Niki. Bonyhádva­rasd: Cziki L.- Berta, Jakab L. (Zalavári), Lányi, Balázs- Új­vári, Jakab Z., Kovács- Csaba, Wirth, Csíki G.. Edző: Domo­kos Márton. Dombóvár: Kmetty (Mikolics)- Koszticza, Bocsi, Steiger, Pólyák- Sava­nyú, Fazekas, Pászti- Csanádi, Bencze, Varga T. (Virág). Edző: Fenyvesi József. A lel­kesen és jól játszó varasdi együttes 0-2-ről fordítva szer­zett megérdemelt győzelmet. Kiállítva: Lányi, illetve Bencze. G. Csíki G. 2, Berta, il­letve Csanádi, Bocsi. Jók: a ha­zai csapatból mindenki, illetve Savanyú, Bocsi. Nagydorog-Paks II. 1-1 (0- 0). Nagydorog, 250 néző. V: Garajszki. Nagydorog: Gősi- Vámosi, Haszeg, Matus, Ba­logh Zs - Kovás P., Ébert (Bó- dis), Miklós, Portikhegyi- Borza, Varga. Edző: Fodor László. Paks: Heizler- Brego- vics, Horváth, Somogyi, Fá­bián- Sánta, (Lacza), Porga, Búzás, Kulcsár- Bóka (Feer) Vajer (Radics). Edző: Vábró József. A nagy lelkesedéssel és jól játszó hazai csapat megér­demelten tartotta itthon az égjük pontot a listavezető el­len. G: Ébert, Porga. Jók: Az egész hazai csapat, illetve He­izler, Horváth, Somogyi. Tamási-Tevel 2-1 (2-1). Tevel, 250 néző. V: Bacs. Ta­mási: Banász- Agócs, Illés, Szűcs, Zsolnai- Surányi, Vá­mosi, Kovács- Szántó, Walter, Bérdi. Edző: Pölöskei Zoltán. Tevel: Szabó- Kovács, László, Ferencz, Sebestyén- Miszler, Dombóvár Dombóvár-Lengyel 13-1 (6-1). Dombóvár, 100 néző. V: Kovács. A minden csapatré­szében jobb sportiskolások megérdemelt sikere. G: Ba- laskó 3, Tóth 3, Korvicska 3, Hartung 3, Maráczi, illetve Tóth. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Tóth. Pincehely-Ozora 1-0 (1-0). Ozora, 150 néző. V: Pintér. A szomszédváriak rangadója csak várromokra emlékezte­tett. G: Csömör. Jók: az egész vendégcsapat, ületve Siklósi, Brannauer. Nak-Gyönk 4-0. Gyönk, 100 néző. V: Horváth. A min­den csapatrészében jobb ven­dégcsapat megérdemelten győzött. G: Kiss, Burucz, Varga, Túri. Jók: az egész vendégcsapat illetve Katz. Dalmand-Szakály 5-1 (2- 0). Szakály, 50 néző. V: Egyed. A jó erőkből álló Dalmand rá­szolgált a diadalra a szétesően játszó szakályiak ellen. G: Schiffer 2, Palánki, Florea, Lo- palics, illetve Simon. Jók: Schiffer, Palánki, Grecsner, Balaskó, illetve Barkóczi, Ger- gely. Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Szakcs 1-0 (0—0). Szakcs, 100 néző. V: Varga. Küzdel­mes, jó iramú mérkőzésen egy szerencsés góllal nyertek a nagy akarással játszó vendé­gek. G: Gazda. Jók: Pataki, László, Schott, ületve Tóth, Miklai, Tobak, Lisicza. A Tamási IL-Závod mér­kőzés elmaradt, mert a závo- diak nem érkeztek meg. Borbandi, Hodász, Gergely- Pfeifer, Dallos. Edző: Kerekes Ágoston. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten vitte el a két pontot a gyengébben játszó házigazdáktól. Kiállítva: László és Pfeifer. G: Agócs (11-esből), Szántó, ületve Miszler. Jók: Agócs, Vámosi, Szántó, ületve Borbandi, Ger­gely. Dunaszentgyörgy-Hő- gyész 1-0 (0-0). Hőgyész, 200 néző. V: Maraszin. Duna- szentgyörgy: Szlanyinka­Debreczeni, Kovács, Lakatos, Benedek- Hajpál, Gyöngyösi (Boros), Kiss P - Rózsavölgyi (Baracz), Kiss T., Jóni (Ka­nász). Edző: Kolarics Zsolt. Hőgyész: Nándor- Topánka, Bősz R., Papp, Kántor (Er­dős)- Nagy Ä., Tamás, Kurcz (Bús)- Nagy Zs., Bősz J., Máté, (Nagy F.). Megbízott edző: Banai István. Három helyze­tért még egy játékvezető sem képes gólt ítélni. Úgy nyert a Dunaszentgyörgy, hogy egy­szer sem jutottak a 16-oson be­lülre. G: Jóni. Jók: Hajpál, Jóni, Benedek, iüetve Bősz R. To­pánka. Fadd-Báta 2-1 (1-0). Fadd, 150 néző. V: Kovácsi. Fadd: Komiáti- Kugli, Fritz, Hajnes, Horváth- Aradi (Ujj), Palásti, Török (Gyenis), Andi (Pesti)- Kovács, Beda. Edző: Palásti Lajos. Báta: Mezei- Lukács M., Kovács A., (Braun II.), Bagé- nyi, Bódi- Besszer, Braun II., Hajaletin, Lukács R. (Sü­megi)- Bosnyák, Braun I. (Gyarmati). Edző: Bosnyák Ferenc. A lelkes és jó csapat benyomását keltő vendég Paks Györköny-Középhidvég 6-0 (2—0). Megérdemelt ven­déggyőzelem. G: Blatt Z. 2, Ba­logh 2, Lamm, Wäger. Jók: Blatt Z., Lamm, Wäger ületve Nagy P., Váli, Ferenc. Madocsa-Pálfa 8-3 (2-3). Madocsa, 200 néző. V: Kern. Változatos mérkőzés, sok gól­lal. G: Vörös F. 2, Szabó I. 2, Kovács 2, Szintai, Szabó II. ,ü- letve Csajághi, Hajcsár, Tóth. Jók: Vörös II., Kovács, Kékesi, illetve Csajági. Németkér-Pusztahencse 2- 0 (1-0). Pusztahencse, 100 néző. V: Pápista. Alacsony színvonalú mérkőzésen a ha­zaiak minden elképzelés nél­kül játszottak. Kiállítva: Vin- kovics és Balogh (mindkettő Németkér). G: Licker, Balogh. Jók: Licker, Balogh, Kertész, il­letve Kőműves. Kajdacs-Bölcske 1-0 (1-0). Bölcske, 350 néző. V: Farkas. Két jól felkészült csapat küz­delmében a mérkőzés elején szerzett góllal nyert a vendég­csapat. G: Csótár Cs. Jók: az egész vendégcsapat. Dunaföldvár-Tengelic 5-3 (4-0). Tengelic, 100 néző. V: Nyitrai. Megérdemelt ven­déggyőzelem. G: Somogyi 2, Kollár 2, Buglyó, ületve Fülöp 2, Molnár G. II. Jók: Somogyi R., Somogyi J., Kollár, illetve Pamuki, Fülöp, Soós. Kölesd-Tolnanémedi 5-5 (5-2). Kölesd, 100 néző. V: ifj. Farkas. Igazságos eredmény született, szünet után a ven­dégek háromgólos hátrányt hoztak be. G: Farkas 3, Bredák együttes megnehezítette a szervezetlenül játszó hazaiak dolgát. G: Beda, Török, iüetve Besszer. Jók: Kugli, Horváth, Kovács, Beda, ületve Hajale­tin, Bagényi, Besszer. Decs-Tolna 3-2 (0-1). Tolna, 400 néző. V: Petki. Decs: Boros- Demkó (Farkas), Weitner, Lubastyik, Száraz- Tóth, Végh, Tubik (Jelusics)- Acsádi, Herczeg, Kocsis. Edző: Weitner Ádám. Tolna: Almási- Hauzman, Erdélyi, Horváth, Réhm (Pruzsina)- Ádám, Márkus, Szakter, Kiss- Kindl, Simon (Németh). Edző: Sipos György Attila. Két ellen­tétes félidő után a győzelmet jobban akaró vendégcsapat megérdemelten szerezte meg a két pontot. G: Demkó, Végh (11-esből), Herczeg, illetve Kindl, Márkus. Jók: Demkó, Weitner, Herczeg, Kocsis, ü- letve Erdélyi, Márkus. Bátaszék-Kakasd 3-0 (2-0). Bátaszék, 600 néző. V: Lubas­tyik. Bátaszék: Kocsis- Rácz, Pozsár, Faller, Puskás- Keller, Péter (111), Szabados- Bojás, Tóth (Kőkúti), Pankovics. Edző: Fiáth Tamás. Kakasd: Sebestyén A - Fábián, Sztehló, Sebestyén Á., Müller- Kniesz, Hucker, Zalavári (László)- Si­pos, Sebestyén Z., Zengai (Kresz). Edző: Kniesz Mátyás. A szervezetten, nagy akarás­sal játszó hazaiak remekbe szabott gólokkal tartották ott­hon a két bajnoki pontot. G: Pankovics 2, Keller. Jók: Pus­kás, Keller, Pankovics, illetve Sztehló. Aparhant-Simontornya 2- 0 (0-43). Aparhant, 150 néző. V: Bányai. Aparhant: Bogos- Fe­2, illetve Müll 2, Szabó 2, Kö­kény. Jók: Farkas, Bredák, il­letve Müll, Szabó, Kökény. Szekszárd Zomba-Györe 3-1 (1-1)! Győré, 50 néző. V: Csoboth. A jobb erőnlét döntött a vendé­gek javára. G: Schaffer, Kal­már, Kovács, illetve Czirth. Jók: Selyem, Scháffer, Kalmár, illetve Balogh, Bajkai. Bonyhádbörzsöny-Harci KSC 2-0 (2-0). Bonyhád, 80 néző. V: Bencze. Közepes színvonalú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. G: Ömböli Zsv Incze. Jók: Incze, Tölgyesi, Ömböli Zs., ületve Siklósi, Horváth. Őcsény-Izmény 2-2 (2-2). őcsény, 100 néző. V: Deák. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zai csapat helyzetek tömegét hagyta ki, s ennek köszönheti pontvesztését. G: Marcsa, Fig- ler, ületve Balogh, Jakab. Jók: Vecsei, Bot S., Térmeg, ületve Bálint, Balogh, Sebestyén Z. Sióagárd-Bogyiszló 6-3 (4- 1). Bogyiszló, 150 néző. V: Kneller. Az enerváltan játszó hazaiak eUen megérdemelten vitték haza a két pontot a ven­dégek. G: Sörös 2, Vincze 2, Paulovics, Sági illetve Maláti, Kappéter, Lépő. Jók: Sörös (a mezőny legjobbja) és az egész vendégcsapat, illetve Kappé­ter, Tamás G. Álsónána-Szálka 3-0 (1-0). Alsónána, 70 néző. V: Biszak. Megérdemelt hazai győzelem. G: Wágner M., Dér, Szabados G. Jók: Wágner, Hadnagy, Kiss, illetve Pappert. Kéty-Harci SE 1-1 (1-0). renc, Dobos, Sármány, Palkó (Sebestyén), Heidecker- Zsók, Minker (Kolozsi), Kolompár- Fábián, Farkas. Edző: Wäger Pál. Simontornya: Zádori- Pekli, Molnár L, Varga, Mol­nár A., Molnár L- Szántó, Zsolnai (Borbás J.), Balogh (Borbás B.)- Nádasdi, Dölles. Edző: Szelei Ferenc. Kiállítva Molnár A. Kiegyenlített első félidő után a második játék­rész alapján megérdemelten tartotta otthon a két pontot a hazai csapat. G: Ferenc, Ko­lompár. Jók: Farkas, Dobos, Zsók, Minker, illetve Balogh, Dölles. Nagymányok-Kocsola 1-0 (0-0). Kocsola, 150 néző. V: dr. Berta. Nagymányok: Töpfner T- Bíró, Lovász, Domokos, Stölkler, Vendég- Lakatos, Töpfner M., Tóth (Stang- liczky)- Vízin, Pallós. Edző: Guth József. Kocsola: Takács- Tóth L, Czeglédi, Török, La­jos, Hartung- Vincze, (Prá- vics), Tóth F., Nagy I - Nagy II., Müller. Edző: Tóth-Bagi László. A mérkőzést végig támadó, sok helyzetet elpus­kázó házigazdák ellen a ki­lencvenedik percben lőtt sze­rencsés góllal nyert a vendég­csapat. G: Vízin. Jók: Töpfner T., Töpfner M., illetve Lajos. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Fadd-Báta 2-0, Hőgyész-Dunaszentgyörgy 2-2, Nagydorog-Paksi SE II. 1-9, Kocsola-Nagymányoki Brikett SE 2-0, Bonyhádva- rasd-Dombóvári VMSE 0-12, Tevel-Tamási 1-1, Tolnai FC- Decs 5-1, Aparhant-Simon- tornyai BTC 1-1, Bátaszék- Kakasd 0-0. Kéty. 150 néző. V: Nagy Gy. Küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. G: Pál, iüetve Kresz. Jók: Márton A., Pál ill. Horváth, Kresz. Cikó-Majos 4-2 (2-0). Cikó, 250 néző. V: Sebestyén. Meg­érdemelt hazai siker. G: Forrai 2, Szököcs, Kókai, ill. Kajtár 2. Jók: Kolozsvári ill. Varga. Körzeti bajnokság Szekszárd 1. Zomba 10 7 1 2 26-12 15 2. Alsónána 10 7 1 2 24-15 15 3. Harci KSC 10 5 4 1 25-15 14 4. Cikó 10 5 2 3 24-17 12 5. őcsény 10 5 1 4 26-18 11 6. Bogyiszló 10 4 2 4 22-23 10 7. Harci SE 10 4 2 4 20-21 10 8. B.börzsöny 10 4 1 5 16-13 9 9. Győré 10 4 1 5 19-18 9 10. Sióagárd 10 3 3 4 25-27 9 11. Kéty 10 3 2 5 20-26 8 12. Izmény 10 2 4 4 15-22 8 13. Majos 10 3 2 5 19-30 8 14. Szálka 10 1­9 12-36 2 Paks 1. Kajdacs 8 7 1 _ 38- 9 15 2. Dunaföldvár 8 6 1 1 29-10 13 3. Györköny 8 5 2 1 30- 9 12 4. Bölcske 8 6­2 27- 7 12 5. Madocsa 8 5­3 33-17 10 6. Kölesd 8 . 4 1 3 17-16 9 7. Németkér 8 4­4 14-25 8 8. Tengelic 8 3 1 4 17-25 7 9. Középhídvég 10. Tolnanémedi 8 8 2 1 1 1 5 6 10-20 13-34 5 3 11. Pálfa 8 1­7 11-32 2 12. Pusztahencse 8­­8 5-40­Dombóvár 1. Tamási II. 9 9­­36-10 18 2. Dombóvári Sí 9 8­1 42- 9 16 3. Závod 7 5­2 30-12 12 4. Csikóstöttős 9 5 2 2 18-10 12 5. Nak 8 3 3 2 18-12 9 6. Dalmand 8 3 3 2 16-15 9 7. Pincehely 10 3 3 4 12-19 9 8. Gyönk 8 3 5 11-16 6 9. Szakcs 9 2 2 5 10-17 6 10. Lengyel 9 2 2 5 18-34 6 11. Mucsfa 8 — 4 4 11-19 4 12. Ozora 10 2­8 11-37 4 13. Szakály 8 1 1 6 17-40 3 Budapest rendezi az 1998-as atlétikai EB-t A körzeti bajnokságból jelentjük A Harci KSC elvesztette veretlenségét, kajdacsi bravúr Bölcskén A sportiskolások „telitalálata"