Tolnai Népújság, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-18 / 243. szám

1993. október 18., hétfő SPORT KÉPÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. Bonyhádi bravúr Letenyén A megyei labdarúgó bajnokságért Öt gólt lőtt a Bátaszék Simontornyán, tovább tart a hőgyésziek vesszőfutása Kisdorog-Gerjen 0-0. Kis- dorog, 400 néző. V: Zsobrák. Kisdorog: Antunics- Visz- meg, Horváth P., Varga- En- deli, Vecsei, Takács (András), Mácsik (Stölkler), Boros- Horváth J., Szentmártoni (Vörös). Edző: Horváth Péter. Gerjen: Hornyák- Fodor, Kalmár, Kiss, Szabó L.- Szabó T., Dienes, Fehér, Ig- nácz- Panghy (Pusztai), Nagy S. (Nagy Zs.). Edző: Dienes Pál. A 30. percben Boros szép cselekkel betört a 16-oson be­lülre, visszagurítását az ér­kező támadók elől nagy hely­zetben Szabó szögletre men­tett. Az 53. percben Boros ke­resztlabdájával Mácsik a kiin­duló Hornyák fölött az üres kapu mellé emelt. A 65. perc­ben Varga F. előre vágott lab­dájával Horváth J. kiugrott a védők közül, lövését Hornyák hárította. A 80. percben az elő­retörő Vecsei 16 méteres lö­vése a már vert Hornyák mel­lett elkerülte a kaput. A mély, síkos talajon leját­szott mérkőzésen az első fél­idő kiegyensúlyozott játéka után a második félidőben nagy fölényben játszó hazai csapat győzelmet érdemelt volna. Jók: Vecsei, Varga, Horváth illetve Hornyák, Kiss. Nagyatád-Döbrököz 5-2 (3-2). Döbrököz, 600 néző. V: Georgiu. Nagyatád: Szabó- Vojkovics, Burdi, Utassi (Papp), Kulcsár (Kispeti)- Czink, Szigeti, Kovács (Csi­kós)- Vékony, Becsei, Király. Edző: Németh Lajos. Döbrö­köz: Reisinger- Varga, Hor­váth I. (Horváth II.), Kiss, Tamai- Román, Királyházi (Szűcs), Katona, Szabotin- Jakab, Óvári. Edző: Szieber József. A 10. percben Jakab lövése a bal kapufáról kivá­gódott, Szabotin pedig 5 mé­terről a kapuba pofozta a lab­dát. 0-1. A 13. percben Vé­kony Király beadását vágta 5 méterről a kapuba. 1-1. A 15. percben Kiss baloldali beadá­sát Jakab az 5-ösről fejjel csúsztatta a hálóba. 1-2. A 16. percben bal oldalról szögletet ívelt Vecsei, amelyet Szigeti fejelt a hálóba. 2-2. A 40. perc­ben a kitörő Király nyolc mé­terről biztosan helyezte a há­lóba a labdát. 2-3. A 48. percében Reisinger óriási bravúrral tolta szögletre Kovács kapáslövését. Az 50. percben a szabadrúgáshoz ju­tott a vendégcsapat: Kovács 18 méterről biztosan lőtt a hosz- szú sarokba. 2-4. Az 53. perc­ben Szigeti 18 méteres szabad­rúgása megakadt a bal sarok­ban. 2-5. A nagyszerűen játszó ven­dégcsapat ilyen arányban is megérdemelten vitte el a két pontot. Jók: Kovács, Vékony, Szigeti, Király, Czink, illetve Jakab. Bonyhád-Letenye 2-1 (1- 1). Letenye, 500 néző. V: Barna. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Kasler, Sztoics, Palkó, Stumpf- Szlama, Balogh, Bíró- Kiss, Darabos. Edző: Losonczi István. Letenye: Megyimórecz- Tóth Z., Ré­vész, Kramarics, Grabant- Németh, Kozári, Farsang, Adorján (Soós A.)- Rostás, Bay (Fazekas). Edző: Kobra Sándor. A 13. percben Révész 40 méteres indításából Né­meth jó cselekkel húzott el a jobb szélen, keresztbe gurított és az érkező Rostás 8 méterről helyezett a jobb alsó sarokba 0-1. A 23. percben szép akció végén Farsang került ziccer­helyzetbe, de 10 méteres lövé­sét Bogaras bravúrral kispár­gázta. Ót perc múlva Farsan­got akasztották a 16-on belül, de a 11-es elmaradt. A 36. percben egy előrevágott lab­dával Darabos futott el a bal szélen, középre emelt és az el- alvó védők közül Bíró 3 lépés­ről továbbított a hálóba. 1-1. A 40. percben Bíró lépett ki a ha­zai védők közül, Megyimó­recz fölött is átívelt, de a labda a jobb kapufáról kiperdült. Az 52. percben Kozári mér­tani indításával Bay tört ka­pura, de tiszta helyzetben ki­várt, így lövésébe belevetőd­tek. A 70. percben Darabos jobboldali szögletét Kiss az ötösről a jobb sarokba bólin­totta. 2-1. „Sétagaloppnak" ígérkező találkozón a túl korán meg­szerzett vezetés után lélekte- lenül, könnyelműen játszó há­zigazdák önmagukat verték meg. Jók: Palkó (a mezőny leg­jobbja), Kiss, Sztoics illetve Rostás. Az NB III. további ered­ményei: Kaposvári Honvéd- Komlói Bányász 2-0, Fonyód- Balatonföldvár 1-0, Barcs- Kaposvári Rákóczi 3-2, Pécsi Vasutas SK-Marcali 5-1, Bóly-DD GÁZ 1-0. Tájfutás Paksi helyezések a Hírős Kupán A Bács-Kiskun Megyei Tájfutó Szövetség Kiskunfélegyháza térségében rendezte meg a Hí­rős Kupa tájfutóversenyt. A két napos rendezvényen négy megye sportolói vettek részt. Megyénk színeit a Paksi SE tájfutói képviselték. A paksiak a kiskunfélegy- házai versenyről sem tértek haza üres kézzel. Az F-17-es kategóriában Somay Gergely ezüstérmet szerzett. Volf Gá­bor pedig negyedik helyen végzett az F-15-ös kategóriá­ban. Rasszizmussal vádolták Lothar Matthäust A Der Spiegel c. német heti­lap olyan tartalmú cikket kö­zölt Lothar Mattháusról a vi­lághírű labdarúgóról, mely szerint állítólag rasszista kije­lentésekkel illetett, sértegetett egy hollandot. A világbajnok játékos bíróság elé viszi az ügyet.- Az egészből egy szó sem igaz - mondta Matthäus, aki a minap ünnepelte 103. váloga­tottságát. - Annyi történt, hogy egy holland drukker megjegyzéseket tett rám. Erre csak annyit közöltem vele, hogy törődjön a saját dolgai­val, mint ahogyan én is ren­delkezem egy saját élettel... Ha ez rasszizmus, akkor nem tudom, milyen fogalmakkal „dolgozik" a Der Spiegel. A középpályás futballista­klasszis megvárja, amíg min­den részlet vüágossá válik, s azután pert indít. Tevel-Dombóvári VMSE 3-2 (0-1). Dombóvár, 100 néző. V: Kerekes. Tevel: Szabó- Kovács, László, Patócs (Ferenc), Sebestyén- Miszler, Borbandi, Hodász, Gergely- Pfeifer, Dallos. Edző: Kerekes Ágoston. Dombóvár: Kmetty- Garamvári, Bocsi (Koszticza), Steiger, Pólyák- Savanyú, Ba- bulják (Bencze), Ötvös (Faze­kas), Pászti- Csanádi, Varga. Edző: Fenyvesi József. A lélek- telenül és minden elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen a nagy lelkesedéssel és szemre is tetszetősen futballozó ven­dégek teljesen megérdemelten szerezték meg a két pontot. G: Gergely 2, Borbandi, illetve Varga, Fazekas. Jók: Gergely, Borbandi, Pfeifer, Hodász, il­letve Steiger. Bátaszék-Simontomya 5-4 (2-1). Simontornya, 350 néző. V: Lehel. Bátaszék: Kocsis- Rácz, Pozsár, Hauwasser, Puskás- Keller, Péter (Deák), Szabados T., Tóth- Kőkúti, Pankovics. Edző: Fiath Tamás. Simontornya: Beidek (Zá- dori)- Pekli, Molnár László, Varga, Molnár A.- Nádasdi, Zsolnai (Molnár Lajos), Mol­nár I., Pajor- Dölles (Borbás), Szántó. Edző: Szelei Ferenc. Egyik csapat hátvédsora sem remekelt. G: Pankovics 2, Po­zsár, Tóth, Kőkúti, illetve Pa­jor 2, Molnár László (11-es- ből), Dölles. Jók: Pozsár, Péter, Pankovics, illetve Molnár László, Pajor, Szántó. Kakasd-Fadd 2-1 (1-1). Kakasd, 350 néző. V: Fazekas. Kakasd: Sebestyén A - Fábián, Kvanduk J., Sebestyén Á., Kvanduk E.- Zengay (Zala­vári), Hucker, Sebestyén Z. (Kniesz), Müller- László, Si­pos (Kresz). Edző: Kniesz Má­tyás. Fadd: Sipos- Kugli, Fritz, Horváth, Pesti- Aradi, Török, Beda (Illés), Kovács (Ujj)- Pa­lásti, Schaffer. Edző: Palásti Lajos. A lakodalmas házból érkező hazai csapat nagy küzdelemben győzte le a me­zőnyben jól játszó faddi csapa­tot. G: László, Sipos, illetve Fritz. Jók: Kvanduk J., Sebes­tyén Ä., László, Sipos, illetve Kugli, Fritz, Horváth, Aradi. Dunaszentgyörgy-Nagy- dorog 4-0 (1-0). Dunaszent- györgy, 300 néző. V: Molnár. Dunaszentgyörgy: Szla­nyinka- Debreceni, Kovács, Benedek, Lakatos- Gyön­gyösi, Kiss I., Hajpál- Rózsa­völgyi (Gödör), Kiss T. (Ka­nász), Jóni (Baracz). Edző: Ko- larics Zsolt. Nagydorog: Gősi- Balogh, Matus, Haszeg, Lá­zár- Kovács, Miklós (Vámosi), Portikhegyi- Borza, Eberdt (Fancsali), Varga. Edző: Fodor László. A jól játszó szentgyör- gyi csapat megérdemelten tar­totta otthon a két pontot. G: Kiss T. 3, Baracz. Jók: Kiss T. (a mezőny legjobbja), Kiss I., Gyöngyösi, Baracz, illetve Ma­tus, Portikhegyi, Eberdt. Decs-Aparhant 1-0 (0-0). Decs, 400 néző. V: Makai. Decs: Boros- Száraz Gy., Kvanduk, Weitner (Demkó), Lubastyik- Bajusz, Tóth (Far­kas), Végh- Tubik, Kocsis, Herczeg (Acsádi). Edző: We­itner Ádám. Aparhant: Bo­gos- Heidecker, Sármány, Németh, Palkó- Kolozsi (Ko­lompár), Fábián, Zsók, Minker (Sebestyén)- Ferencz, Dobos. Edző: Wäger Pál. Ha nehezen is, de röviddel a befejezés előtt büntetőből szerzett góllal megérdemelt hazai győzelem született. G: Végh (11-esből). Jók: Végh, Kvanduk, Tubik, il­letve Kolozsi. Paks II.-Kocsola 6-0 (3-0). Paks, 300 néző. V: Schäfer. Paks: Heizler- Bregovics, Horváth, Somogyi, Fábián- Farsang, Porga, Radics- Bóka, Vájer, Feer (Rácz). Edző: Vábró József. Kocsola: Ta­kács- Tóth, Ceglédi, Nagy I., Lajos- Vincze (Balaskó, Ku- rucz), Hartung, Török, Právics (Kocsis)- Nagy II., Müller. Edző: Tóth-Bagi László. Ezen a mérkőzésen is bebizonyoso­dott, hogy a hazai csapatnak nem ebben az osztályban van a helye. G: Farsang 2, Porga, Bóka, Horváth, Somogyi. Jók: Porga, Radics, Somogyi, Bre­govics, illetve Takács, Ceglédi, Nagy II. Nagymányok-Bonyhádva- rasd 1-1 (0-1). Nagymányok 150 néző. V: Unyatinszki. Nagymányok: Töpfner T- Bíró, Lovász, Stangliczky, Domokos- Ócsai (Vízin), Vendég, Stölkler- Guth, Töpfner M., Lakatos (Bor­bély). Edző: Kelemen Antal. Bonyhádvarasd: Csíki L - Fo­dor, Jakab L., Balázs, Kovács- Varga, Jakab Z., Wirth (Vajda)- Csíki G., Berta, Csaba (Zalavári). Edző: Domokos Márton. Igen gyenge színvo­nalú mérkőzésen a lelkes ven­dégcsapat megérdemelte a döntetlent. G: Vízin, illetve Csíki G. Jók: Stangliczky, Do­mokos, Vendég, illetve Csíki L., Jakab L., Kovács, Jakab Z. Báta-Hőgyész 3-0 (2-0). Báta, 180 néző. V: Krómer. Báta: Mezei- Lukács M., Haja- letin, Bagényi, Bódi- Braun J. (Fazekas), Bosnyák (Kovács I.), Kovács A. (Sümegi), Braun Cs.- Besszer, Lukács R. Edző: Bosnyák Ferenc. Hőgyész: Nándor- Topánka, Bús, Bősz, Kántor- Nagy A. (Nagy F.), Tamás, Erdős, Nagy Zs- Maczik, Máté. Megbízott edző: Banai István. Sportszerű mérkőzésen a végig támadó hazai csapat megérdemelten győzött. G: Besszer, Bosnyák, Lukács R. Jók: Lukács M., Besszer, Lukács R., illetve To­pánka, Tamás, Maczik. Tamási-Tolna 1-1 (0-1). Tamási, 200 néző. V: Varga. Tamási: Banász- Agócs, Illés, Szűcs, Zsolnai- Surányi, Or­sós (Vámosi), Kovács- Szántó, Walter, Tóth (Bérdi). Edző: Pölöskei Zoltán. Tolna: Al- mási- Hauzmann, Erdélyi, Horváth, Pintér (Balogh)- Ádám (Pruzsina), Márkus, Szakter, Kis- Kindl, Simon (Németh). Edző: Sipos György Attila. A találkozón a két el­lentétes félidő alapján igazsá­gos döntetlen született. Kiál­lítva: Kis és Kindl. G: Szántó, illetve Kindl. Jók: Szűcs, Ko­vács, Surányi, illetve az egész tolnai csapat. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Nagymányok- Bonyhádvarasd 11—0, Paks- Kocsola 7-0, Dunaszent- györgy-Nagy dörög 4-3, Báta- Hőgyész 2-2, Kakasd-Fadd 5- 1, Simontornya-Bátaszék 1-2, Decs-Aparhant 4-0, Tamási- Tolna 0-1, Dombóvár-Tevel 1-1. A körzeti bajnokságból jelentjük Gólzáporos vendégfogadás a paksi körzetben Dombóvár Tamási IL-Ozora 5-1 (2-1). Fomád, 150 néző. V: Sajgó. A helyzeteik alapján akár na­gyobb gólkülönbséggel is nyerhettek volna a hazaiak. G: Tóth Gy. 3, Pruk, Gyenei, il­letve Pető. Jók: Tóth Gy., Pruk, Hajdics, Egerszegi, illetve Po- korny, Siklósi, Franke. Kaposszekcső-Csikóstöt- tös-Závod 2-0 (1-0). Závod, 100 néző. V: Szeifer. A győ­zelmet jobban akaró vendégek megérdemelten győzték le a závodiakat. G: Papp, Gazda. Jók: Geréd, Papp, Gazda, Lódri, illetve Szász. Dombóvár-Dalmand 3-1 (1-1). Dalmand, 150 néző. V: Nagy. A mérkőzés nagy ré­szében 9 fővel játszó lelkes hazai csapat nem érdemelt ve­reséget. G: Balaskó 2, Dancsa, illetve Ács. Jók: Balaskó, Kor- vicska, illetve Rippert (a me­zőny legjobbja). Pincehely-Mucsfa 0-0. Pin­cehely, 80 néző. V: Tóth J. A labdarúgók legtöbbször nem a játékkal, hanem egymás rug- dosásával voltak elfoglalva. Jók: Kollár, ületve Köröndi Cs., Forrai, Antal. Lengyel-Szakcs 3-1 (0-0). Lengyel, 150 néző. V: Orsós. A hajrában a lelkes hazai csapat a maga javára fordította a mérkőzést. G: Szász, Tábit, Török, illetve Tóla. Jók: Szász, Tábit, illetve László R., Braun. A Nak-Szakály mérkőzés elmaradt, mivel a szakályiak nem érkeztek meg. Szekszárd Zomba-Izmény 5-1 (2-1). Zomba, 100 néző. V: Nagy. Közepes színvonal, a gólarány megfelel a látottaknak. G: Ja­kab, Beke, Kalmár, László A. 2, illetve Balogh. Jók: Stierli, Dallos, László Ä., illetve Bálint J., Fábián, Mihály P. Sióagárd-Cikó 4-2 (2-1). Sióagárd, 60 néző. V: Anczló. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak biztosan győz­tek. G: Vincze 3, Sörös, illetve Forray T., György. Jók: Vincze (a mezőny legjobbja), Fekete, Sági, Sörös, illetve Rónai, For­ray T., Farkas. Majos-Harci SE 3-3 (2-1). Majos, 100 néző. V: Csapó. Háromszor szerzett vezetést a hazai csapat, de ez sem volt elég a győzelem megszerzé­séhez a lelkes vendégek ellen. G: Nagy Sz., Pechár, Seregi, il­letve Kolompár 2, Pálfi. Jók: Palkó, Pechár, illetve Bar- kóczi, Kolompár, Sütő. Harc KSC-Bogyiszló 1-1 (0-0). Harc, 100 néző. V: Sza­kács. Szerencsével tartotta otthon a pontot a pályavá­lasztó. G: Bartal, illetve Kap- péter. Jók: Siklósi I. illetve az egész bogyiszlói csapat. Györe-Alsónána 3-1 (2-0). Győré, 100 néző. V: Tóth Gy. Hajtós, kemény mérkőzésen a helyzetek értékesítésében a györeiek voltak a jobbak. G: Balogh 2, Bajkai, illetve Dér. Jók: Antal L, Blum, Czék- mány, Verese, ületve Pikó. Bonyhádbörzsöny-Szálka 3-2 (2-1). Szálka, 70 néző. V: Keller. A szerencsésebb csapat jobb helyzetkihasználásának köszönheti győzelmét. G: Vincze, Csoboth, Omböli Zs., illetve Orbán, Hoüósi. Jók: Ömböli J., Keresztes, ületve Orbán, Botos. Őcsény-Kéty 5-3 (4-3). Kéty, 50 néző. V: Nyisztor. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen a vendégek rászolgáltak győzelmükre. G: Figler 2, Marcsa 2, Horváth, ületve Je­remiás, Hajdú, Palóczi. Jók: Horváth G., Czalka, ületve Ja­kab, Palóczi, Hajdú. Paks Dunaföldvár-Madocsa 8-2 (1-2). Dunaföldvár, 200 néző. V: Zámbó. Az első félidő gyenge játéka után a második félidőben „kiütéssel" győzött a Földvár. G: Kollár 3, Somo­gyi J. 2, Veres-Kovács, Buglyó, Gál illetve Vörös F. 2. Jók: Kol­lár, Gál, Preizler, Buglyó, So­mogyi, ületve Szabó. Kajdacs-Tolnanémedi 10- 2 (5-2). Kajdacs, 200 néző. V: Tasi. A hazai góloknál csak a kihagyott helyzetek száma volt több. G: Csótár Cs. 4, Lengyel M. 2, Major 2, Márkus 2, ületve Kökény 2. Jók: Ka­pás, Márkus, Csótár Cs., il­letve Gergály, Kökény. Györköny-Tengelic 3-0 (0- 0). Györköny, 150 néző. V: Kaüós. A játék összképe alap­ján teljesen megérdemelt a ha­zaiak sikere. G: Blatt, Gangéi, Szüsz T. Jók: Krausz, Bíró, Ba­logh, Szabó, illetve őri, Dévai. Németkér-Középhidvég 3- 2 (2-0). Németkér, 200 néző. V: Bán. A minden tekintetben jobb hazai csapat megérde­melten szerezte meg a győ­zelmet. G: Vinkovics, Fóber, Licker, illetve Nagy Z., Ta- maska. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Jakabanics, Nagy P., Tamaska. Bölcske-Pusztahencse 12-0 (5-0). Bölcske, 300 néző. V: Kern. A hazaiak nagyobb já­téktudása gólokban is meg­mutatkozott a lelkes vendé­gekkel szemben. G: Nagy I L. 6, Süvöltős J. 2, Pálfi, Héregi, Süvöltős I., Kőműves (öngól). Jók: Varga, Nagy I L., Szabó, iüetve Bor, Gödör. Kölesd-Pálfa 2-0 (0-0). Pálfa, 100 néző. V: Monostori. Jobb helyzetkihasználásával megérdemelten vitte el a két pontot a vendégcsapat. G: Bredák 2 (egyet 11-esből). Jók: Németh, Bredák, Veres A. il­letve Maráczi. Körzeti bajnokság Szekszárd 1. Harci KSC 9 5 4­25-13 14 2. Zomba 9 6 1 2 23-11 13 3. Alsónána 9 6 1 2 21-15 13 4. őcsény 9 5­4 5. Cikó 9 4 2 3 20 - • 6. Bogyiszló 9 4 2 3 19-17 10 7. Győré 9 4 1 4 1S-15 9 8. Harci SE 9 4 1 4 19-20 9 9. Majos 9 3 2 4 17-26 8 10. B.börzsöny 9 3 1 5 14-13 7 11. Sióagárd 9 2 3 4 19-24 7 12. Kéty 9 3 1 5 19-25 7 13. Izmény 9 2 3 4 13-20 7 14. Szálka 9 1 Paks 8 12-33 2 1. Kajdacs 7 6 1 _ 37- 9 13 2. Bölcske 7 6­1 27- 6 12 3. Dunaföldvár 7 5 1 1 24- 7 11 4. Györköny 7 4 2 1 24- 9 10 5. Madocsa 7 4­3 25-14 8 6. Kölesd 7 4­3 12-11 8 7. Tengelic 7 3 1 3 14-20 7 8. Németkér 7 3­4 12-25 6 9. Középhídvég 7 2 1 4 10-14 5 10. Pálfa 7 1­6 8-24 2 11. Tolnanémedi 7 1­6 8-29 2 12. Pusztahencse 7 - - Dombóvár 7 5-38 1. Tamási II. 9 9 _­36-10 18 2. Dombóvári Sí 8 7­1 29- 8 14 3. Závod 7 5­2 30-12 12 4. Csikóstötős 8 4 2 2 17-10 10 5. Nak 7 2 3 2 14-12 7 6. Dalmand 7 2 3 2 11-14 7 7. Pincehely 9 2 3 4 11-19 7 8. Gyönk 7 3­4 11-12 6 9. Lengyel 10. Szakcs 8 2 2 4 17-21 6 8 2 2 4 10-16 6 11. Mucsfa 8 ­4 4 11-19 4 12. Ozora 9 2­7 11-36 4 13. Szakály 7 1 1 5 16-35 3