Tolnai Népújság, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-20 / 219. szám

1993. szeptember 20., hétfő SPORT 5ÉPÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó-bajnokságért A Gerjen tovább menetel Gerjen-Bóly 3-0 (1-0). Boly, 200 néző. V: Barna. Ger­jen: Homyák- Fodor, Szabó, Kövesi, Fehér- Koller, Panghy, Dienes, Pusztai (Kiss)- Ignácz, Nagy Zs. (Nagy L.). Edző: Dienes Pál. Boly: Volcsányi- Venhardt, Neuberger (Pintér), Mirkó, Virág- Bauer (Szijjas), Göl­ler, Takács, Antalovics (Scháp)- dr. Papp, Lajtai. Edző: Kresz László. A Duna-parti együttes ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten győzött. G: Dienes, Pusztai, Ignácz. Jók: Homyák, Fehér, Dienes, illetve Göller, Takács. Döbrököz-Kisdorog 0-0. Döbrököz, 600 néző. V: Pole- csák. Döbrököz: Reisinger- Királyházi (Varga), Horváth, Kiss, Szabotin (Szili)- Szűcs L, Szűcs II., Tamai, Katona- Jakab, Román. Edző: Szieber József. Kisdorog: Antunics- Viszmeg, Varga, Takács, En- deli (Vörös)- Mácsik, Vecsei, Horváth P., Horváth Bo­ros, Szentmártoni (András). Edző: Horváth Péter. A 22. percben Horváth P. átadásá­ból Mácsik 13 méterről leadott kapáslövése alig zúgott el a bal kapufa felett. Két perccel később Boros kihagyta a mér­kőzés legnagyobb ziccerét: 5 méterről a bal kapufát találta telibe, a labda szerencsésen a kapus ölébe pattant. A 35. percben Szűcs I. beadását Román az ötösről a bal kapufa fölé emelte. A második félidő 60. percében Jakab 11 méteres lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 66. percben Kiss beadását Jakab senkitől sem zavartatva 5 mé­terről a földre fejelte, majd a labda a kapu fölé pattant. A 75. percben Román Varga be­adását fejelte 11 méterről a kapu fölé. A 80. percben Kiss 25 méteres szabadrúgása a bal felső sarok felett zúgott el. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez a második fél­időben mutatott játék alapján. Jók: Tamai, Kiss, Reisinger, Katona, illetve Vecsei. Nagyatád-Bonyhád 1-1 (1- 1). Nagyatád, 300 néző. V: Berki. Nagyatád: Patak- Papp (Csikós), Vojkovics, Lancsár, Király- Horváth, Szigeti, Rituper (Kulcsár)- Kovács, Vodi, Vékony. Edző: Horváth Miklós. Bonyhád: Bogaras- Sztoics, Szabó, Stumpf, Guzorán- Szlama, Darabos, Palkó (Halász), Bíró- Kiss, Balogh. Edző: Lo- sonczi István. A nagyatádi védelem hibáiból adódóan bonyhádi helyzetekkel indult a mérkőzés, majd a házigaz­dák egy mintaszerű akció vé­gén Király révén a 10. percben 8 méteres lövéssel megszerez­ték a vezetést. Feljöttek a ven­dégek, és egy óriási védelmi hibából Bíró 14 méterről kie­gyenlített. Ezután folytatódott az alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzés. Mind­két oldalon csak a gólhelyze­tek kialakításáig jutottak el. Jók: Vojkovics, íórály, Kul­csár, illetve Stumpf, Guzorán, Bíró. További eredmények: Barcs-Fonyód 1-0, Pécsi VSK-DD Gáz 1-0, Marcali- Komló 4-2, Letenye-Kapos- vári Rákóczi 0-0, a Kaposvári Honvéd-Balatonföldvár mérkőzést a magyar katona­válogatott külföldi vendég- szereplése miatt később ren­dezik. A világ sportja Hamburg: A német labdarúgó bajnokság élcsoportja a 8. for­duló után: 1. Eintracht Frank­furt 14 pont, 2. Hamburg 13,3. Werder Bremen 13. Oppenrod: A nemzetközi gokart-viadalon Bakos And­rás, a Mozart MSE verseny­zője kategóriájában rajt-cél győzelmet aratott. Amagasaki: A japán Izumi Maki új világcsúcsot ért el a 20 km-es síkfutásban: 1:06:48.8 óra alatt teljesítette a távot. Nyolc mérkőzésen mindössze három pontra tellett a vendégcsapatok erejéből Az előző fordulóban négyen, most pedig öten jutottak a kiállítás sorsára Kakasd-Nagymányok 2-1 (2-0). Kakasd, 400 néző. V: Lehel. Kakasd: Sebestyén A.- Schell, Kvanduk, Fábián, Se- bestyán A - Zéngai (Zalavári), Müller (Pámer), Sebestyén Z., Hücker- Sipos (Palkó), László. Edző: Kniesz Mátyás. Nagy- mányok: Töpfner T - Borbély, Lovász, Énekes, Stangliczky- Domokos (Bíró), Óber, Ven­dég, Töpfner M.- Vízin, Laka­tos (Guth). Edző: Kelemen Antal. Nagyiramú mérkőzé­sen nyert a hazai csapat, az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. G: Sipos 2, illetve Óber. Jók: Sipos, László, il­letve Óber, Töpfner T. Simontomya-Kocsola 4-1 (2-1). Simontornya, 350 néző. V: Petki. Simontornya: Bei- dek- Kovács, Molnár L., Pekli, Nádasdi- Molnár A., Molnár I., Gászler (Vass)- Pajor, Döl- les, Szántó. Edző: Szelei Fe­renc. Kocsola: Takács- Tóth, Ceglédi, Kurucz, Nagy- Lajos, Balaskó (Právics), Hartung, Török- Botos, Müller. Edző: Tóth-Bagi László. A minden csapatrészében jobb bőrgyári együttes egy rendkívül lelkes ellenfelet győzött le. G: Mol­nár L. (11-esből), Molnár I., Pa­jor, Dölles, illetve Hartung. Jók: Molnár L., Pekli, Pajor, il­letve Nagy, Hartung. Tevel-Bátaszék 2-1 (0-1). Tevel, 200 néző. V: Makai. Té­véi: Szabó- Kovács (Ferencz Cs.), László, Dalos, Sebes­tyén- Miszler, Borbandi, Pfei­fer- Ferencz G., Hodász, Ger­gely. Edző: Kerekes Ágoston. Bátaszék: Kocsis- Bójás, Pan- kovics, Haumwasser, Rácz- Faller, Pozsár, Tóth- Szabados (111), Papp, Kőkúti. Edző: Fiáth Tamás. Nagyiramú, közepes színvonalú mérkőzésen két el­lentétes félidő után megérde­melt hazai győzelem született. G: Ferencz G., Miszler, illetve Papp. Jók: László, Miszler, Pfeifer, illetve Hauwasser, Fal­ler, Kőkúti. Tolna-Aparhant 2-0 (1-0). Tolna, 200 néző. V: Bacs. Tolna: Almási- Hauzmann, Erdélyi, Horváth, Pintér (Réhm)- Ádám, Márkus, Szakter (Pruzsina), Kiss- Kindl, Simon (Beregi). Edző: Sípos György Attila. Apar- hant: Bagoly- Heidecker, Do­bos (Fábián), Sármány, Palkó- Németh (Kolozsi), Ferencz, Minker (Sebestyén), Juhász- Zsók, Farkas. Edző: Wáger Pál. Biztos tolnai győzelem született a második félidőben jól játszó vendégek ellen. Kiál­lítva: Sármány a 88. percben. G: Kindl 2. Jók: Erdélyi, Hor­váth, Szakter, Kindl, Bagoly, Juhász, Palkó. Dunaszentgyörgy-Bony- hádvarasd 6-0 (2-0). Duna- szentgyörgy, 350 néző. V: Lehr. Dunaszentgyörgy: Mé­száros- Debreceni, Kovács, Benedek (Gödör), Lakatos- Gyöngyösi (Baracz), Vörös, Kiss I., Hajpál (Pál)- Rózsa­völgyi, Kiss T. Edző: Kolarics Zsolt. Bonyhádvarasd: Csíki L - Fodor, Jakab L., Lángi, Bo­gos- Kovács, Jakab Z. (Újvári), Balázs- Csaba (Vajda), Csiki G., Berta. Edző: Domokos Márton. A számtalan gólhely­zetet elpuskázó hazaiak könnyedén nyertek a sport­szerűen küzdő varasdiak el­len. G: Kiss T. 3, Kovács, Ró­zsavölgyi, Pál. Jók: Kiss T., Kiss I., Rózsavölgyi, Debre­ceni, illetve Csiki L. Dombóvári VMSE-Fadd 3-2 (2-0). Dombóvár, 200 néző. V: Lubastyik. Dombó­vár: Kmetty- Garamvári, Bo­csi, Steiger, Pólyák- Savanyú, Koszticza, Fazekas (Csanádi), Pászti- Babulják (Kobacsik), Bencze. Edző: Fenyvesi József. Fadd: Komiáti- Kugli, Fritz, Horváth, Pesti (Hajnes)- Aradi, Beda, Török, Gyenis- Palásti, Illés (Kovács). Edző: Palásti Lajos. A 3-0-ra vezető hazai csapat a mérkőzés vé­gén kiengedett, s ez csaknem megbosszulta magát. Kiál­lítva: Csanádi és Kugli a 87. percben. G: Steiger, Pászti, Pó­lyák (11-esből), illetve Palásti, Gyenis. Jók: Steiger, Garam­vári, Pászti, Savanyú, illetve Palásti, Gyenis. Decs-Nagy dörög 1-1 (1-1). Decs, 300 néző. V: Kovácsi. Decs: Boros- Végh (Tubik), Je- lusics, Weitner, Száraz Gy- Demkó (Herczeg), Acsádi, Tóth (Lubastyik)- Bajusz, Ko­csis, Kvanduk. Edző: Weitner Ádám. Nagydorog: Gősi- Lá­zár I., Haszek, Vámosi, Ma- tus- Portikhegyi, Balogh Z. (Fancsali), Miklós, Éberdt­Varga (Balogh Zs.), Borza. Edző: Fodor László. A bünte­tőt hibázó hazaiaktól a lelke­sen küzdő vendégek megér­demelten vitték el az egyik bajnoki pontot. Kiállítva Lázár I. a 88. percben. G: Kocsis, il­letve Éberdt. Jók: Tóth illetve Matus, Éberdt, Borza, Gősi. Paks II.-Báta 5-3 (3-0). Báta, 200 néző. V: Maraszin. Paks: Heizler- Bregovics (Feer), Fábián, Horváth, Prat- ner- Lacza, Radics, Porga, Sánta- Ács, Takács. Edző: Vábró József. Báta: Mezei- Kovács I., Hajaletin, Sümegi, Mikó- Braun II., Kovács Ä., Bosnyák, Braun Cs. (Gyar­mati)- Besszer, Lukács. Edző: Bosnyák Ferenc. Tíz perccel a befejezés előtt 3-3-as állásnál nemcsak a paksiakon múlott, hogy a vendégek mindkét pontot elvitték ezen a nagy­szerű mérkőzésen. Kiállítva: Hajaletin a 80. percben. G: Pratner, Ács 2, Feer, Takács, il­letve Bosnyák, Lukács, Besz- szer. Jók: Horváth, Prantner, Ács, Éeer, illetve Kovács A., Braun II., Lukács R. A Tamási-Hőgyész mér­kőzést szeptember 22-én, szerdán rendezik meg. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Dombóvári VMSE-Fadd 0-0, Decs- Nagydorog 3-0, Báta-Paks 2- 8, Tevel-Bátaszék 3-4, Duna- szentgyörgy-Bonyhádvarasd 16-2, Kakasd-Nagymányok 1-3, Simontomya-Kocsola 4— 0, Tolna-Aparhant 2-0. A körzeti bajnokságból jelentjük: Két mérkőzést későbbre halasztottak a dombóvári csoportban A 85. percben félbeszakadt a Bölcske-Kölesd találkozó Néha megpihen a súly alatt Fenyő Dénes, a megingathatatlan Egy 16 éves, 54 kilós fiútól már „nem semmi" teljesít­mény, ha csaknem küöki a testsúlya kétszeresét. Fenyő Dénes, a Húsipari SE Szek- szárd versenyzője ezt a fegy­vertényt a Debrecenben ren­dezett serdülő Európa-baj- nokságon vitte véghez: 102 ki­lós lökésgyakorlatával a kon­tinensvetélkedőn a 4. helyen végzett. Stressz nem bénítja az izmait, hisz versenykörülmé­nyek között képes igazán mozgósítani erőtartalékait: az EB-n 12.5 kilóval javította meg összetettbeli egyéni legjobbját. Élete első világversenyén vé­gül nem jött össze a bronzé­rem, hisz lökésben a 105 kilót már nem tudta „megszelidí- teni", szakításban és össze­tettben pedig az 5. helyen zárta a viadalt (185 kilós ösz- szetettbeli teljesítménnyel). — Dénes átlagon felüli ala­padottságai mellett még azt a nagyszert képességét is ki kell emelnem, hogy verseny­körülmények között szinte mindig többre képes, mint edzéseken - jellemzi tanítvá­nyát Farkas István edző. - A kölyök- és serdülő korosz­tályban szerzett két-két orszá­gos bajnoki címe is ennek kö­szönhető. Az edzői utasításo­kat ugyan maradéktalanul be­tartja, de a foglalkozásokat követő „túlórázástól", „önsa- nyargatástól" már nagyvona­lúan eltekint, néha idegesítően sokat nézegeti az óráját is. Kissé szorgalmasabb is le­hetne. Hadd tegyük hozzá, hogy igazából nem is a kényelem- szeretet, sokkal inkább ingázó életmódja készteti Fenyő Dinit az edzések korai befejezésére: edzés után rohanás a buszhoz, hisz a palánki úti kollégium­ban van a szálláshelye. Ä hú­sosklub versenyzője testi ere­jének, ügyességének az ipari iskola hentestanulójaként is nagy hasznát veszi, hisz a bárddal és a taglóval is ügye­sen bánik. Dénes néhány csapattársá­hoz (Fűzi István, Borsi Béla) hasonlóan Tamásiban barát­kozott meg a nehéz tárcsák­kal. — Gyerekkoromban in­kább a karate vonzott, de a késő esti foglalkozások miatt erről szó se lehetett - mondja Dénes. - Talán soha nem jutok el a súlyemelőterembe, ha édesapám nem egy munkahe­lyen dolgozik Kövécs József­fel, a Tamási Szövetkezeti SE edzőjével. A sportág alapjait ő tanította meg nekem, később Orsós József egyengette az utamat. A hiányosságait illetően edzői nem győzik eleget han­goztatni, hogy időnként „megpihen a súly alatt". A jö­vőben tehát gyorsaságban és robbanékonyságban kell még fejlődnie. - km ­Dombóvár Nak-Lengyel 4-2 (1-1). Nak, 80 néző. V: Rácz. A hely­zeteit jobban kihasználó csa­pat győzött. G: Buda, Nikolics, Kiss, Buluncz, illetve Dudás II.. Jók: Mikolics, Kovács, Ta­más, illetve Fábián, Dudás. Tamási II.-Dombóvári Sí 2-1 (1-1). Fomád, 150 néző. V: Pintér. A győzelmet jobban akaró hazaiaknak egyenrangú ellenfelei voltak a dombóvá­riak. Végül a nagyobb akarás döntött. G: Bóta, Lieszkovszky (11-esből), illetve Korvicska. Jók: Bóta (a mezőny leg­jobbja), Horváth F., Majer, Pruck, illetve Balaskó, Tóth, Korvicska. Szakcs-Pincehely 1-0 (0­0). Pincehely, 70 néző. V: Varga I. A végig lelkesen fut­ballozó szakcsiak megérde­melten vitték el mindkét pon­tot. G: Szekeres. Jók: Niklai, Braun, Hetesi, illetve Kiss. Szakály-Ozora 5-2 (2-0). Ozora, 50 néző. V: Horváth L. A helyzeteit elhibázó Ozora ellen újra a rutin győzött. G: Somogyi 3, Simon, Kappel, il­letve Éránké, Gosztola. Jók: Barkóczy, Somogyi, Pesti, Si­mon, illetve Siklósi. A Mucsfa-Gyönk és a Zá- vod-Dalmand mérkőzéseket későbbre halasztották a Ben- zoil Rallye vasárnapi futama miatt. Paks Kajdacs-Dunaföldvár 1-0 (0-0). Kajdacs, 150 néző. V: Bán. Két jól felkészített csapat mérkőzésén megérdemelten nyert a hazai együttes. G: Csó- tár Cs. Jók: Csótár Cs., Rácz, Csótár A., Lobretics, illetve Maronyai, Kollár, Preizler. Közéhidvég-Tengelic 1-1 (1-0). Középhídvég, 60 néző. V: Pápista. Közepes színvo­nalú mérkőzésen igazságos döntetlen. G: Balogh, illetve Farkas. Jók: Hujber, Váli, Nagy G., Balogh, illetve Far­kas, Sós. Györköny-Pálfa 6-0 (3-0). Györköny, 100 néző. V: Mo­nostori. Á jobb játékerőt kép­viselő hazai csapatnak sikerült gólokra váltani mezőnyfölé­nyét. G: Blatt 2, Szüsz 2, Gange, Balogh T. Jók: Blatt, Szüsz, Balogh, Lamm, illetve Bóka. Bölcske-Kölesd 1-0 (0-0). Bölcske, 250 néző. V: Tasi. A mérkőzést a 85. percben a bíró félbeszakította. G: Nagy L. I. Jók a bölcskei csapatból Nyú­lási, Héregi. Madocsa-Pusztahencse 9-0 (4-0). Pusztahencse, 100 néző. V: Farkas. Minden csapatré­szében jobb vendégcsapat még ilyen különbséggel is megérdemelten győzött a szétesően játszó hazaiak ellen. G: Szabó 4, Vörös F. 3, Szintai 2. Jók: Sereg, Szabó II., Krausz, illetve Polgár. Németkér-Tolnanémedi 4- 1 (1-0). Németkér, 250 néző. V: Kern. Jó mérkőzésen meg­érdemelten győzött a hazai csapat. G: Pomozi, Fóber R. 2, Likker, illetve Szabó. Jók: Fó­ber A., Fóber R., Kertész, Kiss, illetve Szabó. Szekszárd Harci KSC-Izmény 1-1 (0­1). Harc, 100 néző. V: Pál. Sze­rencsével tartotta otthon az egyik bajnoki pontot a KSC csapata. G: Földesi, illetve Ba­logh. Jók: Horváth, illetve Bá­lint J., Mihály P., Juhász. Őcsény-Szálka 4-0 (3-0). Szálka, 70 néző. V: ifj. Csapó. A vendégcsapat győzelme megérdemelt. G: Vincze 2, Marcsa, Figler. Jók: Both, Ve­csei, Sándor, illetve Gályer, Kovács. Bogyiszló-Bonyhádbör- zsöny 4-2 (2-2). Bonyhád, 100 néző. V: Szakács. Közepes színvonalú mérkőzésen meg­érdemelt vendéggyőzelem. G: Nalati 3, Cziráld, illetve Cso- both Z., Bogos P. Jók: Nalati, Virág, Péter, Tamás, illetve Czuczor, Omböli Zs. Cikó-Alsónána 2-1 (2-0). Alsónána, 60 néző. V: Kneller. Jó mérkőzésen megérdemel­ten nyert a vendégcsapat. G: Farkas 11-esből, Rónai, illetve Horváth N. Jók: Rónai, Kókai, Farkas, illetve Horváth N., Gillich, Kiss, Hadnagy. Zomba-Majos 3-1 (1-0). Zomba, 150 néző. V: Anczló. Az első féüdőben Zomba, ’ a másodikban a Majos volt jobb. G: Ament, Kalmár (11-esből) Schaffer, illetve Simon. Jók: Stierli, Pál G., Domokos, il­letve Jónás, Kajtár, Hadidfali. Kéty-Sióagárd 4-2 (2-1). Sióagárd, 80 néző. V: Bencze. A helyzeteit jobban kihasz­náló csapat nyert. Kiállítva: Pákozdi (Kéty). G: Bogos 3, Hajdú, illetve Paulovics, Vincze. Jók: Obrácz, Bogos, il- letve Kásler. Györe-Harci SE 4-0 (2-0). Győré, 50 néző. V: Nagy. A hazai csapat kezdi megtalálni önmagát. G: Cárth 2, Bakó, Horváth. Jók a györei csapat­ból: Antal, Verese, Bakó. Körzeti bajnokság Szekszárd 1. Harci KSC 5 2 3­15- 7 7 2. Zomba 5 3 1 1 11- 5 7 3. Alsónána 5 3 1 1 11- 7 7 4. Kéty 5 3 1 1 14-13 7 5. Bogyiszló 5 3 1 1 9- 8 7 6. Cikó 5 2 2 1 8- 5 6 7. őcsény 5 3­2 9- 7 6 8. Győré 5 2 1 2 11- 8 5 9. B. Börzsöny 5 1 1 3 9- 8 4 10. Harci SE 5 2­3 9-13 4 11. Izmény 5 1 2 2 6-11 4 12. Majos 5 1 1 3 11-15 3 13. Sióagárd 14. Szálka 5­2 3 9-15 2 5 1 Paks 4 8-18 2 1. Bölcske 3 3 _ 7- 3 6 2. Kajdacs 3 2 1­12- 4 5 3. Madocsa 3 2­1 14- 3 4 4. Györköny 3 1 2­10- 4 4 5. Kölesd 3 2­1 6- 2 4 6. Németkér 3 2 — 1 7- 9 4 7. Dunaföldvár 3 1 1 1 7- 2 3 8. Tengelic 3 1 1 1 5-11 3 9. Tolnanémedi 3 1­2 4- 8 2 10. Középhídvég 3­1 2 1- 6 1 11. Pálfa 3­­3 4-12­12. Pusztahencse 3 - - Dombóvár 3 2-15 1. Tamási II. 5 5 _ _ 19- 5 10 2. Dombóvári Sí 5 4­1 19- 5 8 3. Závod 3 3­­22- 5 6 4. Szakcs 5 2 1 2 8- 9 5 5. Csikóstöttős 4 2 1 1 8- 4 4 6. Gyönk 4 2­2 8- 7 4 7. Nak 4 1 2 1 9- 9 4 8. Lengyel 4 1 1 2 13-11 3 9. Dalmand 3 1 1 1 4- 8 3 10. Mucsfa 4­3 1 7-12 3 11. Szakály 5 1 1 3 11-25 3 12. Pincehely 5 2 3 11-25 3 13. Ozora 5­­5 5-24­i