Tolnai Népújság, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-20 / 219. szám

6 WÚJSÁG SPORT 1993. szeptember 20., hétfő Labdarúgó NB II. Mindkét csapatunk gólképtelennek bizonyult a hatodik fordulóban A második félidőben szinte egykapuzott a sötét mezes paksi gárda Bajnoki táblázatok NB I. 1. Debrecen 6 5 1­11- 5 11 2. Békéscsaba 6 4 1 1 15- 4 9 3. Ferencváros 5 4 1­14- 4 9 4. Kispest-Honvéd 5 4­1 19- 6 8 5. Csepel 6 3 2 1 11-12 8 6. Vác FC 6 2 3 1 8- 9 7 7. Rába ETO 6 2 2 2 10- 9 6 8. Újpesti TE 9. Siófok 6 3­3 8- 7 6 6 2 1 3 7- 8 5 10. Videoton 6 1 2 3 8- 8 4 11. Sopron MTK 6 6 1 2 4 3 2 5- 9 5- 9 4 4 13. BVSC 6 1 2 3 4-12 4 14. PMSC 6 1 2 3 6-15 4 15. Vasas 6 1 1 4 4-12 3 16. Haladás 6 1­5 3- 9 2 NB II. Nyugati csoport 1. Nagykanizsa 2. BKV Előre 6 6 4 4 1 1 2 11- 2 10- 5 9 8 3. ESMTK 6 3 2 1 5- 3 8 4. Budafok 6 3 1 2 12- 9 7 5. Dorog 6 3 1 2 5- 3 7 6. Baja 6 2 3 1 6- 5 7 7. Keszthely 5 3 1 1 6- 5 7 8. Szekszárd 6 3 1 2 9-11 7 9. ZTE 6 2 1 3 10- 8 5 10. Százhalombatta 6 2 1 3 8-12 5 11. Beremend 6 2 1 3 5- 9 5 12. Pénzügyőr 6 1 3 2 4- 8 5 13. Paks 6 1 2 3 5- 6 4 14. Dunaferr 6 1 2 3 4- 6 4 15. Mohács 5 1 1 3 9-12 3 16. Veszprém 6 1 1 4 3- 8 3 NB III. Dráva-csoport 1. PVSK 6 6 _ _ 13- 2 12 2. Gerjen 6 5 1­13- 5 11 3. DD Gáz 6 5­1 13- 3 10 4. Kisdorog 6 2 3 1 9- 5 7 5. K. Rákóczi 6 2 3 1 11- 8 7 6. K. Honvéd 5 2 2 1 7- 4 6 7. Marcali 6 2 2 2 8- 7 6 8. Bóly 6 2 2 2 4- 8 6 9. Barcs 6 2 1 3 8-10 5 10. Letenye 6 2 1 3 5-11 5 11. Balatonföldvár 5 2 — 3 6- 6 4 12. Komló 6 2­4 13-14 4 13. Döbrököz 6 1 2 3 6- 9 4 14. Bonyhád 6­3 3 6-13 3 15. Nagyatád 6 1 1 4 5-14 3 16. Fonyód 6­1 5 3-11 1 Megyei bajnokság Felnőttek 1. Paks II. 7 5 2 27- 6 12 2. D.szentgyörgy 7 4 2 1 17- 6 10 3. Kakasd 7 4 2 1 13-12 10 4. Simontomya 7 3 3 1 22- 9 9 5. Bátaszék 7 4 1 2 17-10 9 6. Tolna 7 4 1 2 12- 9 9 7. Fadd 7 3 2 2 14-10 8 8. Decs 7 2 4 1 9-12 8 9. Tamási 6 3 1 2 14- 8 7 10. Nagy dörög 7 3 1 3 10-11 7 11. Tevel 7 2 3 2 7- 8 7 12. Aparhant 7 3 1 3 12-14 7 13. Kocsola 7 2 2 3 8-11 6 14. Nagymányok 7 13 3 10-12 5 15. Dombóvár 7 2 1 4 8-17 5 16. Hőgyész 6-2 4 8-13 2 17. Báta 7 1­6 5-27 2 18. B.varasd 7-1 6 7-25 1 Ifjúságiak 1. Bátaszék 7 6 1 25-10 13 2. Paks 7 6­1 43- 6 12 3. Tamási 6 6­­31- 4 12 4. Dombóvár 7 5 1 1 28- 5 11 5. Decs 7 4 1 2 29-17 9 6. D.szentgyörgy 7 4­3 29-14 8 7. Simontomya 7 4­3 26-22 8 8. Tolna 7 4­3 11-11 8 9. Nagymányok 7 4­3 21-24 8 10. Aparhant 7 3 1 3 25-12 7 11. Kakasd 7 2 2 3 11-16 6 12. Tevel 7 2 2 3 11-19 6 13. Fadd 7 13 3 17-14 5 14. Hőgyész 6 13 2 5-11 5 15. Nagydorog 7 1 1 5 7-26 3 16. Báta 7 1 1 5 9-44 3 17. Kocsola 7 - ­7 5-32­18. B.varasd 7 - ­7 7-55­/ így kellett volna! A totó 38. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Debrecen-Vasas 3-1 1 2. Újpest-VácFC 3-D 1 3. Videoton-MTK 1-1 X 4. Duisburg-Dortmund 2-1 x 5. Dresden-M.gladbach 2-1 1 6. BMilnchen-Wattensch. 3-3 x 7. Leverkusen-Frankfurt 2-2 x 8. Schalke 04-Nümberg 1-2 2 9. Milan-Roma 2-0 1 10. Lazio-Intemazionale 0-0 x 11. Pama-Torino 3-0 1 12. Udinese-Sampdoria 0-2 2 13. Bari-Ancona 3-2 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Ravenna-Cosenza 2-2 x BKV Előre SC-Paks 1-0 (1- 0). Paks, 1100 néző. V: Kovács N.BKV Előre: Sárközi- Jessy, Horváth, Krecska, Erdélyi (Szeitl)- Milisits (Széplaki), Szöllősi, Tóth, Arató- Szántó, Soós. Edző: Nagy László. Paks: Hujber- Neudl, Jenei, Gracza, Orosz (Búzás)- Far- sag, Bozsér, Nagy, Kulcsár (Vayer)- Juhász, Fejes. Edző: Teszler Vendel. Hazai roha­mok után a 6. percben előbb Tóth, majd Soós fejesét hárí­totta Hujber. A 9. percben a lesre játszó hazai védők közül Szöllősi kiugrott, de 12 méter­ről kapu fölé durrantott. A 15. percben Kulcsár húzott el a bal szélen, beadását Fejes ka­pura fejelte, de Sárközi hárí­tott. Ezután feljöttek a vendé­gek, ők irányították a játékot. A 23. percben Jessy indította Szántót, aki a kapujából kifutó Hujber felett a hálóba emelt. 1-0. A 32. percben Orosz tört előre, beadása tisztán találta Fejest, de a középcsatár fejese centiméterekkel elkerülte a jobboldali kapufát. Két perccel később Nagy beadását Fejes öt méterről kapura lőtte, de Sár­közi remek reflexszel szög­letre hárított. A 44. percben tűzijáték a vendégek kapuja előtt: a labda Kulcsár elé ke­rült, akinek 18 méterről lea­dott lövése az egyik védőn irányt változtatva pattant szögletre. Szünet után mindent egy lapra feltéve rohamoztak a hazaiak, de a szögleteknél többre nem tellett erejükből. Az 57. percben egy villám­gyors hazai támadás végén Bozsér lövése tévesztett célt. A 65. percben Nagy partdobását a csereként beállt Vayer’ ka­pura lőtte, de a lövés elakadt a tömörülő védőkben. A 73. percben Juhász kapott jó lab­dát, lefutott az alapvonalig, középre gurított Farsangnak, akinek 14 méterről leadott lö­vése Grecskáról pattant szög­letre. A 78. percben vezették első támadásukat szünet után a vendégek, de a visszafutó Vayer hárítani tudott. A 83. percben Juhász előtt adódott egyenlítési lehetőség, de tiszta helyzetben, 6 méterről csú­nyán kapu mellé lőtt. A 86. percben egy kontratámadás végén Szántó került gólhely­zetbe, de lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. Két ellentétes félidőt látha­tott a szépszámú közönség. Az első játékrészben a közle­kedésiek, szünet után a haza­iak irányították a játékot. A kulturáltabb labdarúgást ját­szó fővárosiak, ha szerencsés körülmények között szerzett góllal is, de rászolgáltak a győzelemre. Jók: Jessy, Sár­közi, Tóth, Soós, illetve Jenei, Gracza, Neudl, Fejes. Nagy László: - A két kény­szerű csere után szétesett a csapat szerkezete, így szünet után védekezésre kényszerül­tünk. Teszler Vendel: - A BKV Előre SC sokkal jobb csapat annál, hogy ilyen helyzeteket kihagyjunk, és hogy ilyen gólt kapjunk. Zerza József Nagykanizsai Olajbá­nyász-Szekszárdi Polgári SE 4-0 (2-0). Nagykanizsa, 3500 néző. V: Kéri. Nagykanizsa: Csáki- Tóth P., Kepe, Kiss, Koller (Visnovics a 70. perc­ben)- Farkas, Hegedűs, Své- lecz- Pécsi, Dómján (Szabó Z. a 70. percben), Fuisz. Edző: Készéi Ferenc. Szekszárd: Mausz- Pilisi, Dzsinovics, Pető, Nagyfalusi- Kvanduk, Szabó P. (Rupa a szünetben), Gazdig, Mészáros- Varga, Babai (Tóth A. a szünetben). Edző: Bozai Gyula. Az első meleg helyzet a szekszárdi kapunál adódott a 3. percben, amikor Kiss baloldali belőtt labdáját a védők elvétették, akik Kepe elől az utolsó pilla­natban tisztáztak. Az Olajbá­nyász a 6. percben szerezte meg a vezetést, amikor Fuisz baloldali szögletét Farkas fej­jel Kiss elé csúsztatta, aki 6 méterről kapásból bombázott a kapura. 1-0. Négy perccel később remek támadásból nö­velte előnyét a kanizsai gárda: Svélecz varázsolta az érkező Hegedűs elé a labdát, aki 14 méterről védhetetlenül lőtt a kapuba. 2-0. Nagyszerűen ját­szott ebben a szakaszban a hazai csapat, mert a szekszár­diak nem tértek magukhoz, akik kapkodtak, kétségbeeset­ten védekeztek. Negyedóra el­teltével megszűnt a sokkos ál­lapot, s a jobb oldalon gyakran vezetett támadásokkal rést ütöttek a gyors csatárok, ám a kapuig nem jutottak el. A 32. percben Hegedűs, majd nem sokkal később Fuisz lövése zúgott el a kapu mellett. A 43. percben Mészáros nagysze­rűen húzott el a bal oldalon, beadását Babai fölé fejelte. A másik oldalon Dómján lépett ki a védők közül, előle a kifutó Mausz az utolsó pillanatban talpalta el a labdát. Fordulás után negyedórán át a két 16-os között folyt a küzdelem. A 65. percben Gazdig jobb oldali szögletét Dzsinovics 6 méterről alig fe­jelte a kapu mellé. A másik ol­dalon Dómján egyedül húzott kapura, előle a kifutó Mausz- nak sikerült tisztázni. A 73. percben a csereként beállt Szabó Z. mesterien húzott el a bal oldalon, pontos labdáját az érkező Hegedűs az ötösről bó­lintotta a kapuba. 3-0. Egy perccel később szépíthetett volna a Szekszárd, de Tóth A. 8 méteres lövését Csáki bra­vúrral hárította. A 83. percben Svélecz remek szólója után tovább növelte előnyét az Olajbányász: a középpályás lerázta a védőket, pontos bea­dását Fuisz az ötösről lőtte a kapuba. 4-0. A tabellaszomszédok ta­lálkozóján mindvégig a nagyszerű napot kifogó ka­nizsaiak fölényét hozta. A hazaiak látványos játékot mutattak be, ehhez a vendé­gek a találkozó jelentős ré­szében csak asszisztáltak. Gyáván, hitehagyottan ját­szottak, kapura alig jelentet­tek veszélyt. Jók: Kepe, Kiss, Farkas, Hegedűs, Svélecz, il­letve Mausz. Készéi Ferenc: - A mérkő­zés elején kínálkozó két hely­zetet belőttük, s ez döntőnek bizonyult. Bozai Gyula: - A csapat ez­úttal gyengén és enerváltan játszott, ráadásul nagyon könnyen megadta magát. Balogh Antal További eredmények: ESMTK-Baja 0-1, Dunaferr- Beremend 1-2, Dorog-Száz- halombatta 1-0, Budafok- ZTE 2-1, Veszprém-Pénz- ügyőr 1-2. Labdarúgó NB I. Ma este rangadó: FTC-Kispest-Honvéd PMSC-Fordan-Rába ETO FC 2-1 (1-1). Győr, 7500 néző. V: Pillér. PMSC-Fordan: Csaban- Dienes, Zare, Braun, Fehér (Tolocsko az 53. perc­ben)- Csizi, Rózsa, Bódog, Kocsis- Lengyel, Azoitei (Schwarzkopf a 88. percben). Edző: Koller Nándor. Rába ETO FC: Végh- Csikós, Lá­zár, Kuttor- Csertői, Ivanics (Pintér a 46. percben), Rugo- vics, Ignácz- Földes, Klausz, Mikóczi (Virág a 46. perc­ben). Edző: Verebes József. Gólszerzők: Azoitei a 25., Kocsis a 76., illetve Csertői a 33. percben. Meglepetés a lelkes pécsiek sikere, de megérdemelt, mivel ezen a napon a győriek fölé­nyük ellenére gyengén játszot­tak. Jók: Csaban, Zare, Kocsis, ületve Csertői. Újpesti TE-Vác FC-Sam- sung 3-0 (0-0). Megyeri út, 3000 néző. V: Molnár L. Új­pesti TE: Praj- Tomka, Mol­nár Z., Aczél (Füzesi az 52. percben), Szlezák- Bérczy, Véber, Kozma, Kecskés- Horváth P. (Belvon a 23. percben), Kovács L. Edző: Garami József. Vác FC-Sam- sung: Koszta- Puglits, Hahn, Nagy T., Bereczki- Nyilas, Vig (Simon a 71. percben), Kriska, J. Molnár- Répási (Nyikos a 60. percben), Szed- lacsek. Edző: Csank János. Gólszerzők: Kozma a 76., Belvon a 86., Tomka a 90. percben. Ezt a mérkőzést tulajdon­képpen Kozma szabadrúgás­ból elért gólja „mentette" meg. Addig ugyanis csapnivalóan, rengeteg hibával futballozott mindkét együttes, láthatóan megelégedve a döntetlennel. Az újpesti vezetés után a vá­ciak kénytelenek voltak kitá­madni, a lelkesen védekező hazaiak pedig ezúttal sikere­sen használták ki helyzeteiket. Jók: Kozma, Aczél, illetve J. Molnár. Csepel-Kordax-Siófoki Bányász 2-2 (0-2). Csepel, 2500 néző. V: Marosvári. Csepel-Kordax: Dr. Szieben (Hajdú a szünetben)- Ács, Tyukodi, Szabó A.- Med- gyes, Somogyi, Mikler (Jakab a 71. percben), Szekeres- Sü­veges, Balogh, Kámán. Edző: Varga István. Siófoki Bá­nyász: Bíró- Keszeg, Bimbó, Olajos, Barna (Szabadi a 78. percben)- Jenei, Meksz, Ki­rály, Varsányi- Fischer, Kirchmayer (Molnár a 83. percben). Edző: Pusztai László. Gólszerzők: Somogyi az 56. és a 81., illetve Jenei az 1., Kirchmayer a 45. percben. A stadion bejáratánál a he­lyi önkormányzat szórólapja­ival fogadták a szurkolókat, tekintettel a közelgő csepeli „elszakadási" népszavazásra. Azonban ezúttal jobban iz­gatta a drukkereket, hogy kedvenceik vajon kiheverték- e az egy héttel ezelőtti Kispes­ten elszenvedett súlyos vere­séget (1:8). Debreceni VSC-Vasas SC 3-1 (3-1). Debrecen, 6500 néző. V: Bognár. Debreceni VSC: Horváth- Balogh, Go­ján, Sándor Cs., Pető- Dombi, Kondás (Nagy Cs. az 5. percben), Sándor T., Ma­dár- Gracsov (Raducu a 84. percben), Medvid. Edző: Ga- ramvölgyi Lajos. Vasas SC: Babócsy- Herczeg, Sirinbe- kov, Juhár, Maczó- Mónos (Zvara a szünetben), Szenes, Erős, Galaschek- Földes (Tí­már a 62. percben), Claude. Edző: Mészöly Kálmán. Gólszerzők: Gojan a 17., Sándor T. (11-esből) a 22. és a 44., illetve Claude a 4. perc­ben. A kezdeti idegeskedés után a 37. születésnapján parádézó Gracsov irányításával végig többet támadott, pontosabban játszott a hazai együttes, s ilyen arányban is megérde­melte a győzelmet. Jók: Gojan, Sándor Cs., Sándor T., Gra­csov, Horváth, illetve Sirinbe- kov, Juhár, Erős, Claude. Békéscsabai EFC-Haladás VSE 2-0 (0-0). Szombathely, 5000 néző. V: Bay. Békéscsa­bai EFC: Udvarácz- Mracskó, Usmajev, Szenti (Gricajuk a 14. percben), Zahorán- Fodor (Szarvas a 78. percben), Csató, Vancea, Argyelán- Váczi, Kulcsár. Edző: Pásztor József. Haladás VSE: Der- dák- Szekér, Jagodics, Sánta- Neudl, Kenesi, Bognár, Tóth Gy. (Tóth N. a 77. percben)- Süle (Csoboth az 52. perc­ben), Elekes, Farkas. Edző: Glázer Róbert. Gólszerzők: Vancea a 84., Mracskó a 88. percben. Tovább tart a Haladás VSE vesszőfutása, hiszen negyedik alkalommal lépett hazai kör­nyezetben pályára, s ebből há­romszor vereséget szenvedett. A békéscsabaiak ezen a talál­kozón újra bizonyították, hogy a kontratámadások mes­terei és ez most is a sikert je­lentette számukra. Jók: Usma­jev, Csató. Mracskó, ületve Derdák, Jagodics. Videoton-Waltham-MTK 1-1 (1-0). Székesfehérvár, 3000 néző. V: Vad. Video- ton-Waltham: Mitring- Lő- rincz, László, Vadász- Salacz, Varga, Zimmermann (He- inzczinger a 84. percben), Czéh, Horváth L.- Takács, Horváth I. (Tieber a 79. perc­ben). Edző: Hartyáni Gábor. MTK: Fiel- Turbék, Híres, Nagy- Talapa, Horváth Cs., Vancsa, Pölöskei (Szabó a 49. percben), Zsivótzky- Ko­módi (Sztanó a 79. percben), Hámori. Edző: Gellei Imre. Gólszerzők: Takács a 32., illetve Horváth Cs. (11-esből) a 67. percben. Az NB I-hez méltatlan szín­vonalú mérkőzést láthattak a nézők. Mindkét együttes gör­csösen, sok hibával játszott. A hazaiak az első félidőben helyzeteiket nem használták ki, szünet után már az MTK is rájött, hogy pontot vagy pon­tokat szerezhet. Ez a játékrész már színesebb, jobb volt, ek­kor is több helyzete akadt a fehérvári együttesnek, de már hadilábon álltak a góllövéssel. Igaz, több alkalommal Piel jól avatkozott közbe. A látottak alapján az eredmény igazsá­gos. Jók: Takács, Czéh, László, illetve Piel, Nagy, Horváth Cs., Talapa. BVSC-Dreher-EMDSZ Soproni LC 0-0. Szőnyi út, 1500 néző. V: Kurmai. BVSC-Dreher: Balássi- Kro­ner, B.Szabó (Bükkszegi a szünetben), Lantai, Cseh- Urbányi, Árki, Bognár, Far­kas- Borgulya (Boda a 72. percben), Negrau. Edző: Egervári Sándor. EMDSZ Soproni LC: Milchram- Var­sányi, Udvardi, Varga, Ár- pási- Borsos (Mentes a szü­netben), Kovács, Nagy, Szántó- Ördög, Chiratcu (Deák a 72. percben). Edző: Győrfi László. A soproni csapatot szállító autóbusz meghibásodott, így a mérkőzést 10 perccel később kezdték a Szőnyi úton. Az au­tóbuszhoz hasonlóan két „le­robbant" elsőosztályú csapat langyos iramú találkozóján a helyzetek sem tudták felvüla- nyozni a publikumot. A má­sodik félidőben feljavult újonc Sopron már méltó ellenfélnek bizonyult, így pontszerzésük reálisnak mondható. Jók: Ba­lassi, Negrau, illetve Udvardi, Ördög. A Ferencváros-Kis­pest-Honvéd rangadót ma este 19,30 órakor rendezik az Üllői úton, a találkozóról a televízió egyenes adásban számol be. t