Tolnai Népújság, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-13 / 213. szám

6 «ÚJSÁG SPORT 1993. szeptember 13., hétfő Labdarúgó NB II. Nagy csatában a Szekszárdi győzött, a Paks kikapott Fejpárbaj a veszprémi kapu előtt szögletrúgásnál Labdarúgó NB I. A Kispest-Honvéd pazar kupafőpróbája Bajnoki táblázatok NB i. 1. Ferencváros 5 4 1 14- 4 9 2. Debreceni VSC 5 4 1­8- 4 9 3. Kispest-Honvéd 5 4­1 19- 6 8 4. Békéscsaba 5 3 l‘ 1 13- 4 7 5. Vác FC 5 2 3­8- 6 7 6. Csepel 5 3 1 1 9-10 7 7. Rába ETO 5 2 2 1 9- 7 6 8. Siófok 5 2­3 5- 6 4 9. Újpest 5 2­3 5- 7 4 10. Videoton 5 1 1 3 7- 7 3 11. EMDSZ-Sopron 5 1 1 3 5- 9 3 12. MTK 5­3 2 4- 8 3 13. Vasas 5 1 1 3 3- 9 3 14. BVSC 5 1 1 3 4-12 3 15. Haladás 5 1­4 3- 7 2 16. PMSC 5 “ 2 3 4-14 2 NB II. Nyugati csoport 1. ES MTK 5 3 1 1 7- 2 7 2. Nagykanizsa 5 3 1 1 7- 2 7 3. Szekszárd 5 3 1 1 9- 7 7 4. Keszthely 5 3 1 1 6- 5 7 5. BKV Előre 5 3 — 2 9- 6 6 6. ZTE 5 2 1 2 9- 6 5 7. Budafok 5 2 1 2 10- 8 5 8. Dorog 5 2 1 2 4- 3 5 9. Baja 5 1 3 1 5- 5 5 10. Százhalombatta 5 2 1 2 8-11 5 11. Paks 5 1 2 2 8- 5 4 12. Dunaferr SE 5 1 2 2 3- 4 4 13. Mohács 5 1 1 3 9-12 3 14. Veszprém 5 1 1 3 2- 6 3 15. Beremend 5 1 1 3 3- 8 3 16. Pénzügyőr 5 “ 3 2 2- 7 3 NB III. Dráva-csoport 1. DD Gáz 5 5 13- 2 10 2. PVSK 5 5­­12- 2 10 3. Gerjen 5 4 1­10- 5 9 4. Kisdorog 5 2 2 1 9- 5 6 5. K. Rákóczi 5 2 2 1 11- 8 6 6. K. Honvéd 5 2 2 1 7- 4 6 7. Boly 5 2 2 1 4- 5 6 8. Komló 5 2 — 3 11-10 4 9. B.földvár 5 2­3 6- 6 4 10. Marcali 5 1 2 2 4- 5 4 11. Letenye 5 2­3 5-11 4 12. Barcs 5 1 1 3 7-10 3 13. Döbrököz 5 1 1 3 6- 9 3 14. Bonyhád 5­2 3 5-12 2 15. Nagyatád 5 1­4 4-13 2 16. Fonyód 5 “ 1 4 3-10 1 Megyei bajnokság Felnőttek 1. Paks II. 6 4 2­22- 3 10 2. Bátaszék 6 3 2 1 11-11 8 3. Fadd 6 3 2 1 12- 7 8 4. Dsztgyörgy 6 3 2 1 11- 6 8 5. Kakasd 6 3 2 1 11-11 8 6. Simontomya 6 2 3 1 18- 8 7 7. D.szentgyörgy 6 2 2 1 9- 6 6 8. Tolna 6 3 1 2 10- 9 7 9. Aparhant 6 3 1 2 12-12 7 10. Decs 6 2 3 1 8-11 7 11. Kocsola 6 2 2 2 7- 7 6 12. Nagydorog 6 3 ­2 9-10 5 13. Nagymányok 6 1 3 2 9-10 5 14. Te vei 6 1 3 2 5- 7 5 15. Dombóvár 6 1 1 4 5-15 3 16. Hőgyész 6- 2 4 8-13 2 17. Báta 6 1 ­5 2-22 2 18. B.varasd 6- 1 5 7-19 1 Ifjúságiak 1. Tamási 6 6 ­_ 31- 4 12 2. Bátaszék 6 5 1­2J- 7 11 3. Paks 6 5 ­1 35- 4 10 4. Dombóvár 6 5 ­1 28- 5 10 5. Aparhant 6 3 1 2 25-10 7 6. Decs 6 3 1 2 26-17 7 7. D.sztgyörgy 6 3 ­3 13-12 6 8. Simontomya 6 3 ­3 22-22 6 9. Tolna 6 3 ­3 9-11 6 10. Kakasd 6 2 2 2 10-13 6 11. Nagymányok 6 3 ­3 18-23 6 12. Tevel 6 2 2 2 8-15 6 13. Hőgyész 14. Fadd 6 1 3 2 5-11 5 6 1 2 3 17-14 4 15. Nagydorog 6 1 1 4 7-23 3 16» Báta 6 1 1 4 7-36 3 17. Kocsola 6- ­6 5-28­18. B.varasd 6 6 7-39 ' / így kellett volna! A totó 37. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: I. Siófok-Újpest 1-0 1 2. Soprott-Debrecen 1-1 X 3. Vasas-Videoton 1-0 1 4. Cagliari-Intemaz. 1-0 1 5. Cremonese-Lazio 1-0 1 6. Foggia-Juventus 1-1 X 7. Milan-Atalanta 2-0 1 8. Parma-Genoa 2-1 1 9. Reggiana-Piacenza 1-1 X 10. Roma-Napoli 2-3 2 11. Sampdoria-Lecce 2-1 1 12. Andria-Ascoli 2-1 1 13. Verona-Padova 2-1 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Cosenza-Fiorentina 1-1 X Szekszárdi PSE-Veszprém FC 1-0 (0-0). Szekszárd, 1000 néző. V. Kincses. Szekszárd: Mausz- Szabó P., Dzsinovics, Pető P., Nagy falusi- Kvan- duk, Gazdig, Rupa (Temes­vári az 56. percben), Mészá­ros- Varga L., Babai (Tóth a 14. percben). Edző: Bozai Gyula. Veszprém: Varga T.- Gersics, Kozma, Pető T., Per- ger- Balogh (Pap a 81. perc­ben), Csornai, Galambos, Ke­lemen- Bősze (Horváth a 23. percben), Molnár. Edző: An- dorka Gábor. Nagy taps fo­gadta Farkas Dezsőt, aki gyú­róként visszatért a szekszárdi csapathoz. Élénk iramban kezdett a két csapat, a 6. perc­ben Csornai 22 méteres sza­badrúgása suhant el a léc mel­lett. Aztán Dzsinovics átadá­sát csípte el Molnár, lövése az egyik védőről szögletre vágó­dott. A 8. percben 11-est rek­lamáltak a hazaiak, de Kincses továbbot intett. A 19. percben Pető P. hibázott, s kishíján gólt szereztek a vendégek. Egy perccel később Kozma lyukat rúgott, de Varga nem tudta kikaparni a „gesztenyét". A 25. percben Gazdig szögletét Tóth lefejelte, a kapus bravúr­ral a léc fölé tenyerelte a lab­dát. A 28. percben Horváth elől Mausz előrevetődve men­tett a 16-os oldalvonalánál. Három perccel később szép hazai akció futott a balolda­lon, Tóth-Mészáros volt a labda útja, majd a beadást Varga L. elől Perger az utolsó pillanatban vágta szögletre. A 38. percben Varga L. és Pető T. összefejelt, de ápolás után mindketten folytatták a játé­kot. Fordulás után, az 53. perc­ben Varga L. kétszer is átesett az ötösön a becsúszó védők lábán, de Kincses sípja néma maradt. Az 55. percben Varga L. a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, amikor az ötösnél kivárt, végül szögletre szerelték. A 60. percben Hor­váth közelről a felső lécet ta­lálta el. A 66. percben megtor­pant a hazai védelem, köztük szerencsére elsuhant a labda a kapu előtt, majd Kelemen nagy lövése zúgott el a léc föl­ött. A 71. percben formás ha­zai akció révén Kvanduk két csel után 8 méterről a jobb sa­rokba helyezett. 1-0. Két perc­cel később Csornait partjelző megsértéséért kiállították. Ez­után Gersics beadását Perger közelről fejelte a bal sarokra, de Mausz remekül hárított. A 90. percben második sárgala­posként Kvanduk is a kiállítás sorsára jutott. A közepes . színvonalú, eseményszegény első félidő­ben jobbára a küzdőjelleg dominált, a két 16-os között hullámzó mezőnyjátékban az átütőerő nélküli támadásokat mindkét védelem biztosan rombolta. Fordulás után mindkét együttes fokozta a tempót, sajnos ezzel együtt megszaporodtak a kemény belépők is. Ismét önmaga számára nehezítette meg a győzelmet a Szekszárd, mi­után három abszolút helyze­tet is elpuskázott. Jók: Ma­usz, Kvanduk, Dzsinovics, Mészáros, illetve Varga T., Perger. Bozai Gyula: — A szeren­csésebb csapat győzött, de szerencséje annak van, aki többet tesz annak érdekében. A Veszprém csapatának sok sikert kívánok. Andorka Gábor: — A mi csapatunknak egyelőre elég az ellenfelet legyőzni, sajnos, a bírók ellen mi nem tudunk küzdeni. Ettől függetlenül né­hány játékosomnak el kell gondolkozni a mai teljesítmé­nyén. (fekete) Zalaegerszeg-Paks 2-1 (2- 0). Zalaegerszeg, 1200 néző. V: Hosszú. ZTE: Tóth- Hot- váth A., Szabó L, Halápi, Ruttkai- Lendvai, Szabó R., Pálcsa- Szabó II. (Fújsz a 74. percben), Varga (Preisinger a 82. percben), Németh T. Edző: Madár Gábor. Paks: Hujber- Najdl, Gyenei, Gracza, Szabó B. (Kulcsár a szünetben)- Farsang, Bozsér, Nagy, Orosz- Kádár (Vayer a 72. percben), Fejes. Edző: Teszler Vendel. Már a 9. percben vezetést szerzett a ZTE. A lesre játszó védők kö­zül Varga lépett a Jenéitől ajándékba kapott labdával és a kivetődő Hujber felett a léc alá lőtt. 1-0. Négy perc múlva gyors vendégakció futott a pá­lyán. Bozsér jobboldali beadá­sáról Fejes épphogy lemarad. Az ellentámadásnál Pálcsa jól eltalált ballábas lövését Huj­ber vetődve kiütötte. A 16. percben Horváth A. jobbról, az alapvonalról gurított kö­zépre. Több láb mellett is el­surrant labda, mígnem Var­gához került, aki öt méterről óriási helyzetben gyengén lőtt, így Hujber védeni tudott. A 22. percben Lendvai jobbol­dali szabadrúgása teljesen tisztán találta Szabó Il-őt az ötösön, de a csatár - bár igaz, hogy nagyon szép mozdulat­tal - a jobb alsó sarok mellé bólintott. Két perc múlva Jenei harcolt meg egy labdáért a ha­zaiak 16-osán belül, amely vé­gül is a kaputól 13 méterre ér­kező Kádár elé pattant. A csa­tár kapáslövését Tóth óriási bravúrral védte. A 30. percben újabb gól született. Gracza buktatta a 16-oson belül a Lendvai labdájával kilépő Szabó R.-t. A büntetőt Pálcsa magabiztosan értékesítette. 2- 0. A 43. percben Kádár 20 mé­teres lefelé csapódó lövését Tóth nagyszerűen a levegőben úszva tolta ki a léc alól. Szünet után, az 53. percben Német T. kapott remek labdát a 16-oson, teljesen üresen, ám addig totojázott, míg a védők megfosztották a gólszerzés le­hetőségétől. Ezután Pálcsa megmozdulását tapsolta meg megérdemelten a közönség. Tíz perc múlva váratlanul szépített a Paks. Farsang a fél­pályáról ívelt előre, a védők elméláztak egy kissé, nem így a paksi Fejes, aki mellel maga elé tette a labdát, majd a kifutó Tóth felett okosan a kapu kö­zepébe emelt. 2-1. A közép­kezdés után Fújsz húzott el a bal oldalon, laposan belőtt labdájáról viszont mindenki lemaradt. A mérkőzés hátra­lévő része enyhe paksi fö­lénnyel, kissé zavartan és fá­radtan védekező hazai játék­kal telt. Jók: Tóth, Pálcsa, Szabó L, illetve Hujber, Far­sang, Kádár. - V. A.­További eredmények: Keszthely-Budafok 2-1, Száz- halombatta-Mohács 6-3, Be- remend-Dorog 0-2, Pénz- ügyőr-Dunaferr 0-0, ESMTK- Nagykanizsa 1-0, Baja-BKV Előre 2-1. Kispest-Honvéd FC-Cse- pel-Kordax 8-1 (5-0). Bozsik- stadion, 8000 néző. V: Vad. Kispest-Honvéd: Brockhau- ser- Szabados, Bánfi, Plókai, Csehi- Illés, Halmai, Vincze - Stefanov (Orosz a 77. perc­ben), Sallói, Hamar (Vincze a 67. percben). Edző: Martti Kuusela. Csepel: Szieben- Szabó, Váczi, Ács, Tompos- Süveges (Tyukodi a 77. perc­ben), Mikler, Medgyes, Sze­keres- Kámán, Jakab (Balogh a 36. percben). Edző: Varga István. Gólszerzők: Sallói a 12., a 42., az 52. és a 60., Illés a 20. és a 83., Plókai a 6., Hamar a 16., illetve Kámán az 56. percben. Magyar labdarúgó pályá­kon ritkán látható parádés első félidőt produkált a BEK- mérkőzésre készülő Kis­pest-Honvéd gárdája. A foly­tatás is az övék volt, így jól si­került kupafőpróbát mond­hatnak magukénak. A piros­feketék felülmúlták a vendé­geket fizikailag és technikai­lag egyaránt, így a két bajnoki pont és a gólszüret teljesség­gel jogosnak mondható. Jók: Sallói, Plókai, Illés, Duró, Sza­bados, illetve Szekeres. Siófok-Újpesti TE 1-0 (0- 0). Siófok, 5000 néző. V: Kiss G. Siófok: Bíró- Keszeg, Bimbó, Barna- Király, Jenei, Varsányi (Kovács a 84. perc­ben), Molnár F., Meksz- Kirchmayer (Hausner a 64. percben), Fischer. Edző: Pusztai László. ÚTÉ: Praj- Tomka, Aczél, Molnár Z., Szlezák - Kozma, Kecskés, Véber, Bérczy- Kovács, Lo­vász (Horváth a 60., helyette Szanyó a 80. percben). Edző: Garami József. Gólszerző: Jenei a 66. perc­ben. Két jól felkészített csapat hatalmas küzdelméből a hazai együttes teljesen megérdemel­ten került ki győztesen. Jók: Bíró, Bimbó, Varsányi, Meksz, illetve Aczél, Kozma, Kecskés. EMDSZ Sopron-Debre- ceni VSC 1-1 (1-0). Sopron, 6000 néző. V: Nagy L. EMDSZ-Sopron LC: Mileh- ramm- Varsányi, Udvardi, Katona, Árpási- Borsos, Deák, Chiratcu, Majoros (Szántó a 49. percben)- Ör­dög, Kovács L. (Korsós a 72. percben). Edző: Győrfi László. Debreceni VSC: Hor­váth B.- Fazekas, Nagy Cs., Kondás, Pető- Sándor T. (Radu a 89. percben), Sándor Cs., Madar- Dombi, Gracsov (Tóth Gy. a 79. percben), Medvid. Edző: Garamvölgyi Lajos. Gólszerzők: Borsos a 15., il­letve Kondás az 54. percben. A mérkőzés összképe alap­ján az eredmény valós, jólle­het a Sopronnak nagyobb helyzetei voltak. Jók: Deák, Árpási, Borsos, illetve Sándor T., Madar, Kondás. Békéscsabai EFC­PMSC-Fordan 5-0 (2-0). Bé­késcsaba, 7000 néző. V: Nyi­las. Békéscsabai EFC: Udva- rácz- Mracskó, Usmajev, Szenti, Fabulya (Zahorán az 53. percben)- Váczi, Csató, Vancea, Árgyelán (Szarvas a 72. percben), Fodor, Kulcsár. Edző: Pásztor József. PMSC-Fordan: Regős- Die­nes, Zare (Fehér az 57. perc­ben), Braun- Rózsa, Bódog, Csizi, Kocsis, Vókó- Lengyel (Benkovics a 68. percben), Azoitei. Edző: Koller Nándor. Gólszerzők: Kulcsár a 26., Csató a 35., Mracskó az 52., Szenti a 70., Vancea a 73. percben. A két csapat nem volt egy súlycsoportban. A minden csapatrészében jobb Békés­csaba azt csinált a pályán, amit akart. A szimpatikus, de gyenge játékerőt képviselő pécsiek statisztaszerepet ját­szottak. Jók: Mracskó, Váczi, Vancea, Kulcsár, illetve Regős. V asas-V ideoton-Waltham 1-0 (1-0). Fáy u., 2000 néző. V: Hartmann. Vasas: Sáfár- Si- rinbekov- Herczeg (Zvara a 60. percben), Maczó, Juhár- Mónos, Erős, Szenes (Tímár az 57. percben), Galaschek- Lendvai, Földes. Edző: Mé­szöly Kálmán. Video- ton-Waltham: Mitring- Né­meth Z.- Salacz (Pálfi a szü­netben), Vadász- Kucselata, Dubecz (Jónás a szünetben), László, Czéh, Horváth L.- Takács L., Horváth F. Edző: Hartyáni Gábor. Gólszerző: Szenes a 17. percben. Kiállítva: Németh Z. a 89. percben. Mészöly húzása bevált, fia­taljai rendkívül lelkesen tar­tották féken a Videoton- Walthamot, amely „neve- sincs", olykor széteső, magya­rázat nélküli enervált játéká­val eddig az ősz negatív meg­lepetéscsapata. Jók: Sáfár, Si- rinbekov, Juhár, illetvce Czéh. MTK-Ferencvárosi TC 1-1 (1-0). Hungária körút, 8000 néző. V: Vágner. MTK: Piel- Híres- Talapa J., Vincze J. (Sztanó az 57. percben)- Hor­váth Cs., Turbék, Vancsa, Pö- löskei, Zsivótzky- Hámori, Komódi (Jován a 71. perc­ben). Edző: Gellei Imre. Fe­rencváros: Szeiler- Telek- Simon (Szűcs M. a 86. perc­ben), Szekeres- Albert, Lip­csei, Détári, Keller- Gregor, Kovács J. (Balogh G. a 66. percben), Wukovics. Edző: Nyilasi Tibor. Gólszerzők: Horváth Cs. (11-esből) a 44., illetve Lip­csei a 82. percben. A 167. örökrangadón csák- nem vaskos meglepetés szüle­tett, mert az FTC támadójá­téka rendre „összezúzódott" a szilárd MTK védelmi falon. Az FTC többet, az MTK veszé­lyesebben rohamozott, így a zöld-fehérek örülhettek, hogy legalább az egyik pontot megkaparintották. Jók: Piel, Horváth Cs., Turbék, illetve Albert, Lipcsei. Vác FC-Samsung-Rába ETO FC 2-2 (0-1). Vác, 3000 néző. V: Tóth V. Vác FC: Koszta- Nagy T.- Puglits, Hahn, Szalai (Romanek a 46. percben)- Nyilas, Kriska, Víg (Simon a 64. percben), Mol­nár- Répási, Szedlacsek. Edző: Csank János. Rába ETO: Végh- Lázár- Radics, Kuttor- Csikós, Ignácz, Ru- govics (Mikóczi a 73. perc­ben), Bordás, Virág (Makkos a 75. percben), Csertői, Kla- usz. Edző: Verebes József. Gólszerzők: Bordás (öngól) az 50., Nagy T. a 71., illetve Csertői a 14. és az 57. perc­ben. < A változatos, jó iramú mér­kőzésen a színvonalban in­kább a vendégek jeleskedtek, míg a Vác a keddi UEFA Kupa-forduló előtt még gon­dolkodhat: hogyan javítja fel támadósorának eredményes­ségét. Jók: Nagy T., Puglits, il­letve Végh, Kuttor, Csertői. B V SC-Dreher-Haladás VSE 1-0 (1-0). Szombathely, 5000 néző. V: Lettrich. BVSC-Dreher: Balássi- Kro­ner, Kosa (Lantai a 34. perc­ben), B. Szabó, Csehi A.- Ur- bányi, Árky, Farkas ]., Bába- Filipovics (Borgulya a 71. percben), Negrau. Edző: Egervári Sándor. Haladás: Derdák- Neudl, Jagodics, Bognár Z., Sánta- Csoboth (Tóth N. a szünetben), Kené­sei, Tóth Gy- Hídvégi (Ber- bás a 75. percben), Sülé, Far­kas. Edző: Glázer Róbert. Gólszerző: Negrau az 1. percben. Az edzőváltozás meghozta eredményét: a BVSC kínke­serves körülmények között, de megérdemeltent harcolta ki idegenben az első győzelmét. Jók: B. Szabó, Árky, Urbányi, Bába, illetve Derdák, Tóth Gy.