Tolnai Népújság, 1993. augusztus (4. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-30 / 201. szám

1993. augusztus 30., hétfő SPORT KÉPÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó-bajnokságért: Félbeszakította a bíró a Barcs-Döbrököz mérkőzést Gerjen-Nagyatád 2-0 (1-0). Gerjen, 500 néző. V: Béni. Gerjen: Homyák- Fodor, Kalmár, Fehér, Koller- Ig- nácz, Dienes (Nagy Zs.), Kiss (Panghy), Lizák- Pusztai, Nagy S. Edző: Dienes Pál. Nagyatád: Szabó- Lancsár, Király, Utasi (Csikós), Czink- Horváth, Szigeti, Ri- tuper, Kovács- Becsei (Tu­lok), Beke. Edző: Horváth Miklós. Az első játékrészben végig többet támadott a Ger­jen, de a kapu előtt elbizonyta­lanodott. A 45. percben góllá érett a mezőnyfölény: Koller átadásával Ignácz húzott el a jobboldalon, beadását Nagy S. futtából, 8 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. A 48. perc­ben szögletrúgás után Pusztai elé pattant a labda, a csatár két csel után, kisodródva a jobb sarokba helyezett. 2-0. A 70. percben Nagy S. hagyta fa­képnél a védőket, 16 méteres lövését Szabó kiöklözte, Pusz­tai ismételt, de a vendégek portása újfent a helyén volt. A Duna-parti együttes szü­net után nyújtott játéka alap­ján nagyobb különbségű győ­zelmet érdemelt volna. Jók: Koller, Pusztai, Nagy S., Li­zák, illetve Czink, Király. Barcs-Döbrököz: 1-0-ás barcsi vezetésnél a 79. perc­ben félbeszakadt. Barcs, 500 néző. V: Szalóki. Barcs: Szlo­vák- Till, Somogyi, Pókos, Bencsik- Kovács (Kapronc- zai), Papp A., Vészi, Csalós- (Minor), Bolhói. Edző: Csor­dás István. Döbrököz: Sze- ibert- Apáthy, Horváth I., Szabotin, Reisinger (Szili)- Román, Királyházi, Katona, Kiss- Tamai, Szűcs. Edző: Szieber József. Sok hibával és eseménytelenül telt az első félóra. A félidő vége felé a vendégeknek több helyzetük is volt. A második játékrészben nagy iramot diktáltak a bar­csiak, és az 52. percben szép támadásból vezetést is szerez­tek: Pókos 14 méteres lövése talált a hálóba. Tovább tartott a hazai nyomás és a 79. perc­ben a kitörő Csalós lerántásá­ért 11-est ítélt a játékvezető. Szeibert a bíróhoz rohant rek­lamálni, mire a játékvezető ki­állította a magáról megfeledkezett kapust. A kapus ezután megütötte a sípmestert, aki félbeszakította a mérkőzést. Kisdorog-Letenye 4-0 (0-0). Kisdorog, 300 néző. V: Barna. Kisdorog: Antunics- Viszmeg, Horváth P., Vecsei, Varga- Takács, András, Má- csik, Boros- Horváth J. (Vö­rös), Szentmártoni. Edző: Horváth Péter. Letenye: Me* gyimorecz- Révész, Tóth, Németh, Kramarics- Somo­gyi (Baj), Adorján, Lukács (Kalmár), Farsang- Grabant, Rostás (Fazekas). Edző: Kobra Sándor. A 35. percben egy védelmi hiba után Rostás gólhelyzetben a kapu fölé lőtt. A 65. percben Vecsei beadását a menteni akaró Révész saját hálójába lőtte. 1-0. Tíz perccel később Mácsik remek vissza- gurítását Szentmártoni a jobb alsó sarokba lőtte. 2-0. A 84. percben Vörös beadását Ta­kács okosan helyezte a hálóba. 3-0. A mérkőzés vége előtt, a 88. percben Boros a cselező kapustól ellopta a labdát, bea­dását Szentmártoni értékesí­tette. 4-0. Kiegyenlített első félidő után a magára találó hazai csapat fölényes győzel­met aratott a mérkőzés vége felé teljesen kitámadó ven­dégcsapat felett. Jók: Antu- nics, Mácsik, Viszmeg, Szentmártoni, illetve Adorján, Farsang. Balatonföldvár-Bonyhádi SE 2-0 (1-0). Balatonföldvár, 250 néző. V: Hajdú. Balaton­földvár: Kovács J.- Farkas, Sashegyi, Beleznai, Kovács A.- Ludézer (Dorogi), Ta­kács, Balaton, Németh- Samu, Szabó (Jäger). Edző: Karasz János. Bonyhád: Bo­garas- Guzorán, Stumpf, Sztoics, Palkó, Balogh- Szlama, Darabos, Sebestyén Cs.- Bíró, Kiss. Edző: Lo- sonczi István. A 37. percben Balaton 18 méterről lövésre szánta el magát és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 1- 0. A 68. percben Takács 14 méteres lövése talált a hálóba. 2- 0. Csapkodó játék jelle­mezte a mérkőzést, melyet végig a hazaiak irányítottak. Jók: Farkas, Takács, Balaton, illetve Palkó. Az NB III. további ered­ményei: Kaposvári Rákóczi- Komló 4-1, DD Gáz-Marcali 1- 0, Pécsi Vasutas SK-Fonyód 2-0, Bóly-Kaposvári Honvéd 0-0. Balatonfenyvesen táboroztak Közel száz Tolna megyei kisdiák és középiskolai ta­nuló töltötte a szünidő utolsó napjait a Balaton mellett, Balatonfenyves- Alsón. Az általános iskolások - 63 leendő kosárlabdázó, labdarúgó, atléta és kosa­ras - a Tolna Megyei Test- nevelési és Sporthivatal ál­tal működtetett, országos felmérési, kiválasztási, fog­lalkoztatási rendszer résztvevőiként edzőtábo­roztak, mintegy megala­pozva a következő tanév munkáját. A fiatalok a szekszárdi 2. és 5. Számú, a Tolnai 1. Számú, valamint a Tamási 2. Számú Általános Iskola tanulói. Munkájukat Frey István, Enyedi Attila, Bo- rosné Földesi Ildikó, Liptai Zsolt, Barináné Ritt Gabri­ella, Barina József és Ju­hász Dénes testnevelők felügyelték. A tábor lakói a Tolna megyei középiskolai tanintézetek diák képvise­lői is, akik a sportszerve­zés alapjaival ismerkedtek. A tanulók sportetikai kér­dések mellett tájékoztatást kaptak a sportirányítás or­szágos rendszeréről, az or­szágos és megyei sportági szakszövetségek tevé­kenységéről, valamint a sportszakember-képzés­ről. Gyakorlatban ismerked­tek a versenykiírás készí­tésével, valamint tájékoz­tatást kaptak a versenyek szervezésével, lebonyolí­tásával kapcsolatos teen­dőkről. Remélhetően a felkészí­tésben résztvett tanulók megfelelő segítséget tud­nak nyújtani testnevelőik­nek, iskolájuk sportéleté­nek szervezésében. Hogy kellemesen teljenek a szünidő utolsó napjai, für­dés, Balaton környéki gya­logtúra, tábori mozielőa­dás és disco is színesítette a programot. A résztvevők és a szervezők remélik, hogy a következő évben is lesz anyagi lehetőség a munkában és szórakozás­ban gazdag balato'nfeny- vesi tábor megrendezé­sére. Nincs már száz százalékos csapat Paks-Decs 6-0 (4-0). Paks, 600 néző. V: László. Paks: He- izler- Bregovics, Horváth J., Somogyi, Fábián- Lacza I., Porga, Búzás- Feer, Bóka, Vayer. Edző: Vábró József. Decs: Száraz L.- Száraz Gy., Weitner (Siklósi), Kvanduk, Lubastyik- Jelusics (Horváth G.), Végh, Tóth- Kocsis, Ba­jusz, Herczeg. Weitner Ádám. A minden csapatrészben jobb hazaiak akár nagyobb arány­ban is győzhettek volna a lel­kes vendégek ellen. G: Bóka 3, Vayer 2, Búzás. Jók: Bregovics, Somogyi, Vayer, illetve Ba­jusz, Herczeg. Nagydorog-Tevel 1-0 (1­0). Nagydorog, 300 néző. V: Unyatinszky. Nagydorog: Gősi- Balogh Zs., Vida (Ko­vács P.), Haszeg, Lázár I.- Ba­logh Z., Ébert (Fancsali), Mik­lós, Portikhegyi- Borza, Varga (Bíró). Edző: Fodor László. Te vei: Szabó- Kovács, László, Forrai, Sebestyén- Miszler (Kovács), Borbandi, Hodász (Dallos)- Ferenc Cs. Ferenc G. Pfeifer. Edző: kerekes Ágos­ton. Küzdelmes és jó iramú mérkőzésen megérdemelt ha­zai győzelem. G: Vida. Jók: Vida, Miklós, Borza, Varga, il­letve László, Borbandi. Tolna-Hőgyész 2-1 (1-0). Hőgyész, 300 néző. V: Tóth V. Tolna: AlmáSi- Balogh, Ha­usmann, Horváth, Pintér- Márkus, Ádám, Szakter, Kiss- Kindl (Rém), Simon (Beregi). Edző: Sipos György Attila. Hőgyész: Barabás- Bus, Bősz R., Váli, Kántor- Nagy A. (Máté), Tamás, Papp, Kurcz- Nagy Zs. (Kúti), Bősz J. Edző: Váli István. A labdarúgás az a játék, amit gólra játszanak. G: Simon, Rém, illetve Bősz R. Jók: Horváth, Simon, Kiss, il­letve a hazaiaknál senki. Fadd-Aparhant 2-0 (1-0). Fadd, 300 néző. V: Molnár. Fadd: Komiáti- Kugli, Fritz, Hajnes, Horváth- Aradi, Pa­lásti, Beda, Török (Sági), Ko­vács- Gyenis (Szabó). Edző: Palásti Lajos. Aparhant: Ba­goly A. (Bagoly Z.),- Heidec- ker, Dobos (Kolompár), Sár­mány- Palkó, Németh, Fe- rencz, Minker, Juhász, Fá­bián- Kolozsi. Edző: Wáger Pál. Az egyre javuló hazai együttes semmi esélyt nem adott az eddig listavezető vendégeknek. G: Aradi, Gye­nis. Jók: Fritz, Török, Kugli, Aradi, illetve Heidecker, Sár­mány, Juhász. Dunaszentgyörgy-Simon- tornya 1-1 (0-0). Dunaszent- györgy: 350 néző. V: Dárdai. Dunaszentgyörgy: Szla­nyinka- Sörös, Kovács, Bene­dek, Debreczeni- Baracz (Vö­rös), Gyöngyösi, Kiss, Hajpál- Jóni, Gödör (Káldi). Edző: Ko- larics Zsolt. Simontornya: Zá- dori- Pekli, Molnár A., Mol­nár L., Varga- Molnár I., Zsolnai (Kovács), NÁdasdi- Dölles (Szabó), Pajor, Gaszler. Edző: Szelei Ferenc. Nagy iramú mérkőzésen a hazaiak örülhettek jobban az egy pontnak: G: Gyöngyösi, illetve Galszer. Jók: Szlanyinka, Ko­vács, Debreceni, illetve Gasz­ler. Bátaszék-Bonyhádvarasd 3-2 (1-0). Bonyhádvarasd, 200 néző. V: Varga. Bátaszék: Ko­csis- Bojár, Rácz, Pozsár, Kő­kúti- 111, Hauswasser, Faller, Pankovics, Szabados, Zalai (Puskás). Edző: Fiáth Tamás. Bonyhádvarasd: Csiki L- Fo­dor, Jakab L, Éppel- Jakab J, Jakab Z. (Bogos Á.), Wirth, Ba­lázs (Varga), Csaba (Kovács)- Csiki G-, Berta. Edző: Domo­kos Márton. Küzdelmes mér­kőzésen a második félidőben nyújtott jó teljesítményével a vendégek rászolgáltak a győ­zelemre. G: Faller, Puskás, Szabados Z., illetve Csaba, Berta. Jók: Faller, Pankovics, Kőkúti, Kocsis Z., illetve Ép­pel, Berta. Tamási-Nagymányok 4-1 (1-1). Nagymányok 300 néző. V: Bányai. Tamási: Banász- Il­lés, Agócs, Zsolnai, Szűcs, Vámosi- Schneider, Surányi, Pintér (Szabó), Szántó- Berki (Kovács). Edző: Pölöskei Zol­tán. Nagymányok: Töpfner T.- Kelemen (Guth), Lovász, Énekes, Stangliczky- Óber, Vendég, Domokos (Lakatos), Bíró, Vízin, Töpfner M. Edző: Kelemen Antal. Színvonalas mérkőzésen a minden csapat­részében jobb vendégcsapat megérdemelte az ilyen arányú győzelmet is. G: Szántó 3, Ágócs (11-esből), illeve Vízin. Jók: Surányi, Szántó, Szűcs, Schneider, illetve Óber, Ven­dég, Énekes. Kocsola-Dombóvár 2-0 (1­0). Kocsola, 300 néző. V: Tóth. Kocsola: Takács- Tóth, Ceg­lédi, Kurucz, Fábián (Bresch)- Hartung, Lajos, Balaskó- Nagy, Botos, Müller. Edző: Tóth- Bagi László. Dombóvár: Mikolics- Csanádi, Balogh, Garamvári, Kmetty- Kocsis, Kosztica, Haraszti, Szabotin- Kovalcsik, Babuljak. Edző: Fekete István. Közepes iramú mérkőzésen a lelkesen játszó hazai csapat megérdemelten nyert. G: Müller, Botos. Jók: Fábián, Müller, Nagy, illetve Kmetty, Kosztica. Kakasd-Báta 1-0 (1-0.) Báta, 180 néző. V: Niki. Báta: Mezei- Kovács, Hajaletin, Bódi, Mikó (Sümegi)- Lukács M., Braun II., Bosnyák, Braun Cs. Besszer, Braun I. Edző: Bosnyák Ferenc. Kakasd: Sebestény A- Schell, Kvanduk, Sebestyén Á., Maller, Gaál, Hucker, László, Zalavári (Palkó), Sebestyén II. (Kresz), Zengay (Pámer). Edző: Kniesz Mátyás. Az első félidő végén lőtt góllal a vendégek mindkét pontot hazavitték, a mezőnyben jól játszó de kapura veszélytelen hazaiak ellen. G: Zalavári. Jók: Bódi, Lukács M., Braun I., illetve Gál, Schell, Se­bestyén Á. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Fadd-Aparhant 1-5, Hőgyész-Tolna 1-0, Nagydorog-Tevel 2-2, Ko- csola-Dombóvár 1-3, Nagy- mányok-Tamási 1-7, Paks- Decs 11-0, Dunaszent- györgy-Simontomya 3-0, Báta-Kakasd 0-0, Bonyhád- varasd-Bátaszék 0-3. A körzeti bajnokságból jelentjük: Augusztus végi gólszüret Závodon Dombóvár Dombóvári SI-Gyönk 3-0 (3-0). Dombóvár, 150 néző. V: Tölgyesi. Jó játékvezetés mellett a sok helyzetet kihagyó sportis­kolások megérdemelten nyer­tek. G: Hartung (11-esből), Bí­bor, Nagy J. Jók: Balaskó, Hopp, Bíbor, Halmai Zs., Elek illetve Mayer, Katz, Bruckner. Tamási II.-Lengyel 5-3 (3- 2). Lengyel, 100 néző. V: Pin­tér. Jó játékával rászolgált si­kerére a vendégcsapat. G: Tóth 2, Végh 2, Pruck, illetve Gyergyói, Hetesi, Török F. Jók: Tóth, Végh, Bóta, Né­meth, illetve Bujdosó, Török F. Dalmand-Pincehely 4-1 (3-1). Dalmand, 200 néző. V: Varga I. A lelkes hazai csapat nagyszerű játékkal magabiztos győzelmet aratott. G. Schiffer 2, Bene, Bodakos, illetve Csömör. Jók: Gereschner (a mezőny leg­jobbja) és az egész hazai csapat, illetve Kiss Csömör. Závod-Szakály 13-0 (4-0). Závod, 150 néző. V: Pintér. El­söprő hazai győzelem szüle­tett. G: Borbandi 2, Spiel 2, Gergely 2, Juhász 2, Szász, Jordáki, Pfeiffer, Kozma (11-esből), Lengyel. Jók: Lo­vász, Szász, Lengyel, illetve Pesti. Csikóstöttős-Kaposszek- cső-Ozora 3-2 (1-1). Csikós- töttős, 150 néző. V: Orsós. Má­sodik félidei játékával a hazai csapat rászolgált a győze­lemre a lelkes vendégek ellen. G: Gazda M., Gazda G., Papp P. illetve Dobos (11-esből), Császár. Jók: László, Papp, Pa­taki illetve Siklósi, Miklós, Németh. Szakcs-Mucsfa 2-2 (2-1). Szakcs, 100 néző. V: Egyed. Nagy küzdelemben igazságos döntetlen. G: Lisicza 2 illetve Mészáros, Palkó. Jók: Lisicza illetve Palkó, Kadosa, Köröndi Cs. Szekszárd Alsónána-Izmény 2-1 (2­1). Izmény, 100 néző. V: Anczló. Küzdelmes mérkőzé­sen a hazaiak elpuskázták helyzeteiket, így a vendégek két pontrúgásból mindkét pontot megszerezték. G: Dér 2 (egyet 11-esből), illetve Ba­logh. Jók: Kiss, Piko, Orbán, il­letve Mihály P., Juhász, Sebes­tyén. Sióagárd- Harc KSC 2-2 (1-0). Sióagárd, 100 néző. V: Deák. Nagyszerű iramú mér­kőzésen 2-0-tóI egyenlített a vendégcsapat. G: Vincze, Kás- ler, illetve Sztojka, Horváth. Jók: Vincze, Paulovics, Kásler, Kilián, illetve, Horváth, Pap, Újvári, Kolompár S. Zomba-Cikó 3-1 (0-0). Zomba, 250 néző. V: ifj. Csapó. Zombai mezőny fö­lény, sok kihagyott gólhelyzet jellemzte a mérkőzést. G: Schäffer, Szemes (2), illetve Il­lés. Jók: Stier, Dobos, Szemes, illetve Farkas, György, Forrai T. Harci SE-Bogyiszló 5-1 (1-0). Harc, 50 néző. V: Szakács. A hazai csapat helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhe­tett volna. G: Pálfi (2), Kresz, Kolompár, Sütő, illetve Kapé- ter. Jók: Sütő, Kustos, Kresz, Pálfi. Majos-Szálka 5-1 (3-1). Majos, 150 néző. V: Sebestyén. Ilyen arányban is megérde­melten nyert a hazai csapat a lelkes vendégek ellen. G: Kaj- tár, 11-esből, Nagy 2, Simon G. 2, illetve Fang. Jók: Kajtár, Végvári, Simon, illetve Fang, László, Szünder. Kéty-Györe 3-1 (1-0). Kéty, 100 néző. V: Kneller. Küzdel­mes első félidő után a máso­dik játékrészben akár kiütéses vereséget is szenvedhetett volna a Győré. A vendégek a 90. percben szépítettek. G: Osztopányi, Márton Cs., Bo­gos illetve Nyisztor. ók: Jakab, Hajdú, Osztopányi illetve Nyisztor. * Az Őcsény - Bonyhádbör- zsöny mérkőzésről nem kap­tunk tudósítást. Ranga nyert és bajnok Botrány Párizsban Jókora meglepetéssel kez­dődött az országos ralibajnok­ság 4. futama az I. Champion Arbau Rallye második napján. A „félidőben" 58 másodperc­cel vezető Ranga László ugyanis az első gyorsasági szakaszon mintegy 180 km-es óránkénti tempónál megpör- dült és a Lancia hátuljával be­zuhant az árokba. Minden összetört, ami csak összetör­hetett, de a keresztben álló hátsó futóművel Rangáék „ki­botorkáltak" a gyorsasági szakasz céljáig. Ott az olasz szerelők lázas munkába kezd­tek, és noha három gyorsasági szakaszon is jobb időt autóz­tak a vetélytársak, végül a címvédő megszerezte az ab­szolút első helyet, mégpedig 6 másodperccel a Ferjáncz, Tóth kettős előtt. Rangáék győzelme azt is je­lentette, hogy egyúttal meg- védték bajnoki címüket a ma­gyar ralibajnokságban. Faragó Szabó András és Rack György az uj hullámot jelenti a hazai ralisportban, hiszen az előző futam, a nemzetközi Budapest rali abszolút második helye után ezúttal a harmadik he­lyen érkeztek célba. A rali nagy vesztese az Érdi, Varga páros volt. ók két és fél perc­cel vezettek az N-csoportban, sőt, az abszolút sorrend ne­gyedik helyén álltak, ámde a Mazda differenciálműve idő­nek előtte megálljt parancsolt számukra. Az N-csoportban a győ­zelmet a Huberth, Makra pá­ros örökölte, míg a második helyért a Garami, Szávolovits és az Oroszlán-testvérek vív­tak ádáz küzdelmet. Az utóbbiak harmadik he­lyük ellenére átvették a veze­tést a bajnokság összesítésé­ben az idényzáró, a pécsi Me­csek rali előtt. Különmegbizottat nevezett ki a stadionok biztonságának biztosítására vasárnap Char­les Pasqua francia belügymi­niszter azt követően, hogy szombaton tömegverekedés volt a Paris SG mérkőzésén. A verekedés során tíz rendőr sé­rült meg, közülük hármat kórházba kellett szállítani. A különmegbízott, egy magas­rangú rendőrtiszt, a francia labdarúgó szövetséggel, a fon­tosabb klubokkal együttmű­ködve dolgozza ki annak módszereit, hogyan lehet a jö­vőben megakadályozni egyes szurkolók rendzavarását, ká­rokozását, botrányait. Váloga­tott mérkőzések idején az ér­dekelt ország rendőri szervei­vel is felveszi majd a kapcsola­tot. A mérkőzés idején össze­sen 450 rendőr teljesített szol­gálatot a stadionban és köze­lében, de így sem tudták meg­akadályozni a huligánokat a rendzavarásban. A nyomozás megindult, videofelvételek alapján vizsgálják, kik voltak az úgynevezett szurkolók kö­zül azok, akik felelősek a ve­rekedésért. A PSG vezetése üdvözölte a belügyminiszter döntését. A klub elítélte a vandálokat, de azt hangoz­tatja, hogy a maga részéről mindent megtett a stadion biztonságáért. A francia lab­darúgó liga és a szövetség ve­zetői is elítélték a huligánok akcióját. Szerintük egy alig félszáz főnyi csoport felelős a rendzavarásért. A szövetség maga is vizsgálatot kíván in­dítani. Az Európa Tanács egy különbizottsága éppen a nyár elején készítette el ajánlását arra vonatkozóan, hogyan le­het megfékezni a rendzavará­sokat a sporteseményeken. A bizottság hetven pontban fog­lalta össze ajánlásait, s ezeket az UEFA végrehajtó bizott­sága is felhasználásra java­solta a tagszövetségeknek.