Tolnai Népújság, 1993. augusztus (4. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-30 / 201. szám

6 KÉPÚJSÁG SPORT 1993. augusztus 30., hétfő Labdarúgó NB II Keserves győzelem Szekszárdon paksi pont Szászhalombattán Végig nagy küzdelmet vívott a két régi rivális együttes Labdarúgó NB I. A Csepel ezúttal a Vasast fricskázta meg Bajnoki táblázatok NB I. 1. Ferencváros 3 3 8- 2 6 2. Csepel 3 3­­7- 1 6 3. Debrecen 3 3­­6- 3 6 4. Vác 3 2 1­4- 2 5 5. Kispest-Honvéd 6. UTE 3 3 2 2­1 1 7- 3 3- 2 4 4 7. Békéscsaba 3 1 1 1 4_ 4 3 . Rába ETO FC 3 1 1 1 4- 4 3 9. Siófok 3 1­2 3- 3 2 10. Sopron 3 1­2 3- 4 2 11. Videoton 2­1 1 2- 3 1 12. Vasas 3­1 2 1- 4 1 13. MTK 3­1 2 2- 6 1 14. BVSC 3­1 2 3- 8 1 15. PMSC 3­1 2 2- 7 1 16. Haladás 2­­2 1- 4­NB II Nyugati csoport 1. Nagykanizsa 2. Budafok 3 3 6- 0 6 3 2 1­8- 4 5 3. Keszthely 3 2 1­4- 1 5 4. ESMTK 3 2 1­3- 1 5 5. BKV Előre 3 2­1 5- 3 4 6. Szekszárd 3 2­1 7- 6 4 7. ZTE 3 1 1 1 6- 2 3 8. Beremend 3 1 1 1 3- 4 3 9. Baja 3­2 1 2- 3 2 10. Dunaferr SE 3 1­2 2- 3 2 11. Paks 3­2 1 1- 3 2 12. Pénzügyőr 3­2 1 2- 5 2 13. Veszprém 14. Mohács 3 1­2 1- 4 2 3­1 2 4- 6 1 15. Dorog 3­1 2 0- 3 1 16. Százhalombatta 3­1 2 0- 7 1 NB III. Dráva-csoport 1. PVSK 3 3 _ _ 8- 2 6 2. DD Gáz Pécs 3 3­­5- 1 6 3. Gerjen 3 2 i­6- 3 5 4. Kisdorog 5. K.Honvéd 3 1 2­7- 3 4 3 1 2­5- 1 4 6. B.földvár 3 2­1 5- 2 4 7. K.Rákóczi 3 1 1 1 6- 5 3 8. Boly 3 1 1 1 1- 3 3 9. Nagyatád 3 1­2 3- 4 2 10. Bonyhád 3­2 1 2- 4 2 11. Letenye 3 1­2 3- 6 2 12. Komló 3 1­2 3- 7 2 13. Döbrököz 2­1 1 2- 3 1 14. Marcali 3­1 2 1- 4 1 15. Fonyód 3­1 2 1- 4 1 16. Barcs 2 ; 2 2- 7 a Megyei bajnokság Felnőttek 1. Paks 4 3 1­15- 2 7 2. Fadd 4 3 1­10- 3 7 3. Kakasd 4 3 1 _ 9- 3 7 4. Aparhant 4 3­1 10- 5 6 5. Simontomya 4 2 1 1 14- 4 5 6. Dszenteyörgy 4 2 1 1 7- 4 5 7. Bátaszék 4 2 1 1 8- 6 5 8. Tolna 4 2 1 1 5- 5 5 9. Decs 4 2 1 1 6- 9 5 10. Tamási 4 2­2 12- 7 4 11. Kocsola 4 2­2 6- 6 4 12. Nagydorog 4 2­2 4- 7 4 13. Nagymányok 4 1 1 2 5- 6 3 14. Tevel 4 1 1 2 9- 5 3 15. Dombóvár 4 1­3 2- 9 2 16. Hőgyész 4­­4 5-10­17. B.varasd 4­4 4-15­18. Báta 4­­4 0-19­Ifjúságiak 1. Tamási 4 4­­25- 3 8 2. Bátaszék 4 3 1­14- 3 7 3. Paks 4 3­1 21- 3 6 4. Simontomya 4 3­1 1*- 7 6 5. Dombóvár 4 3­­14- 5 6 6. Aparhant 7. Hőgyész 4 2 1 1 15- 6 5 4 2 1 1 4- 4 5 8. Nagydorog 4 2 1 1 9-12 5 9. Tolna 4 2 — 2 8- 6 4 10. Kakasd 4 1 2 1 7- 6 4 11. D.sztgyörgy 4 2­2 7- 9 4 12. Nagymányok 13. Fadd 4 4 2 1 1 2 2 8-14 15-10 4 3 14. Decs 4 1 1 2 13-14 3 15. Tevel 4 1 1 2 5-13 3 16. Báta 4­1 3 1-31 1 17. Kocsola 4­­4 4-15­18. B.varasd 4­­4 5-24­/ így kellett volna! A totó 35. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: l.MTK-Újpest 0-2 2 2. Békéscsaba-Vác 1-1 X 3. Kispest-Rába ETO 2-0 1 4. Nürnberg-Frankfurt 1-5 2 5. Leverkusen-Dortmund 2-1 1 6. Kaiserl.-Bremen 2-3 2 7. München-Hannover 2-2 x 8. Lecce-Milan 0-1 2 9. Internat.-Reggiana 2-1 1 10. Piacenza-Torino 0-3 2 11. Udinese-Parma 0-1 2 12. Verona-Ancona 1-1 X 13. Palermo-Fiorentina 0-3 2 Plusz 1 mérkőzés: 1 14. Vß Stuttg.-B.München 2-2 x | Szászhalombatta-Paks 0-0. Szászhalombatta, 600 néző. V: Mészáros Gy. Szászha­lombatta: Holló- Fekete (Ser­főző a 73. percben), Kövesi, Sipos, Németh- Héring (Pe­ringer a 60. percben), Do- besch, Nagy, Károlyi- Schroth, Csorba. Edző: He­gedűs Béla. Paks: Hujber- Gracza, Jenei, Kovács, Nagy- Neudl, Bozsér, Kákonyi, Szabó (Fejes a 73. percben)- Kádár (Kulcsár a 62. perc­ben), Orosz. Edző: Teszler Vendel. Az első tíz perc tapogatózó játékkal telt, majd élénkült az iram. A 30. percben Szabó után rúgásért sárga lapot ka­pott. Az első említésre méltó helyzet a 31. percben adódott. Németh 5 méterről fejelte tiszta helyzetből a kapu mellé a labdát. A 40. percben Káko­nyi beadását 5 méterről Nagy fejelte kapura, Holló bravúrral védte. A 41. percben Héring Orosz felrúgásáért kapott sárga lapot. Az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, amelyek sorra kimaradtak. Szünet után küzdelmes já­ték alakult ki, helyenként ke­mény belemenésekkel tar­kítva. Említésre méltó, gól­szerzési lehetőség nem adó­dott már egyik együttes előtt sem. Ellenben a kemény játé­kot jól tükrözik a kiosztott sárga lapok. Az 50. percben Neudl felrúgásáért Nagy ka­pott sárga lapot, az 55. perc­ben Kákonyi feltartásért sárga lapot kapott. Orosz szabályta­lanságért a 76. percben kapott sárga lapot. A mérkőzés végig jó iramban folyt, a jól záró vé­delmek nehezítették meg a csatárok dolgát. Jók: Kövér, Németh, Scrot, illetve, Jenei, Gracza, Kákonyi, Neudl. Hegedűs Béla: - Kiha­gyott helyzetek mérkőzése volt. Teszler Vendel: - A játék küzdő jellege domborodott ki, s ebben ezen a mérkőzésen jók voltunk. Szekszárdi Polgári SE-Do- rogi Bányász 1-0 (1-0). Szek- szárd, 1200 néző. V: Fodor. Szekszárdi Polgári SE: Ma- usz- Szabó P., Dzsinovits, Temesvári, Nagyfalusi- Szabó T. (Pilisi a szünetben), Máté, Mészáros (Tóth a 75. percben), Rupa- Varga, Ba­bai. Edző: Bozai Gyula. Do­rogi Bányász: Simon- Sirg- hea, Harmath, Csapó, Bor­sos- Tóth F. (Bors a 75. perc­ben), Ócsai (Zalamir a 83. percben), Lénárt, Tábori- Buba, Georgiev. Edző: Honti József. Kezdés után azonnal gól­szerzési lehetőség kecsege- tette a hazaiakat, Babai beadá­sáról azonban a kapu torká­ban lemaradtak a társak. Az 5. percben abszolút gólhelyzetbe került a másik oldalon Ócsai, aki 12 méterről végül a ki­mozduló Mauszba lőtte a lab­dát. A két helyzetet leszá­mítva csendesre sikeredett az első negyedóra. A 18. percben Babai lefordult őrzőjéről, de kecsegtető helyzetben, ballal kapu mellé bombázott. Négy perccel később Máté ívelt sza­badrúgására Varga bevetődött az ötösre, csúsztatott fejese arasznyira kerülte el a jobb alsó sarkot. A 28. percben Tóth F. szabadrúgása suhant el Mausz kapusa mellett. A 35. percben újabb szekszárdi vé­delmi megingás után verve volt Mausz, de végül Szabó P. menteni tudott a kapu torká­ban. A 37. percben vezetést szereztek a hazai kék-fehérek. A kapura törő Mátét Harmath buktatta a 16-oson belül, 11-es. A büntetőből maga a szenvedő fél, Máté a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 1-0. A gól után kissé felforrósodott a hangulat, ennek következté­ben a 41. percben dorogi tá­madásnál Georgiev kezezést reklamálva megsértette a já­tékvezetőt, akinek villant a pi­ros lap a kezében: az idegen légiós indulhatott zuha­nyozni. Szünet után a 48. percben Mészáros beadását Varga fe­jelte kapura, Simon bravúrral tolta léc alól szögletre a lab­dát. Röviddel ezután Temes­vári durrantott a léc mellé. Az 55. percben Babai beadására rajtoló Vargát a levegőben lökték a védők, de a játékve­zető továbbot intett. Mindenki azt várta, hogy az emberelő­nyét újabb gólra váltja a hazai együttes. Ehelyett a vendégek vették át az irányítást, fokoza­tosan kidomborodott az erőn­léti probléma, több szekszárdi játékosnál is. Miután továbbra is csak sovány előnye volt a Szekszárdnak, a vendégek rá- éreztek: van keresnivalójuk, s lelkesen futballoztak. A kö­zönség egyre gyakrabban kia­bált ébresztőt, képtelen volt váltani az SZPSE gárdája. A 68. percben ismét verve volt a szekszárdiak kapuja: Guba el­húzta a labdát Mausz mellett, Temesvári röviden mentett, Guba azonban másodszorra a hátvédbe lőtte a labdát. Egyre több kemény belépő borzolta a kedélyeket. Aztán a 88. percben tovább csökkent a vendégek létszáma: Csapó is piros lapot kapott, második sárga lapos szabálytalansága után állította ki Fodor játékve­zető. Egy-egy kimaradt óriási helyzettel nyitott mindkét csapat, aztán közel fél órán át a szoros emberfogást, a biz­tonsági játékot erőltették. Már-már ellaposodott a mér­kőzés, amikor a félidő hajrá­jában a dorogiak gondoskod­tak az eseményekről. Előbb egy 11-est hoztak össze, majd Georgiev feledkezett meg magáról. Fordulás után sajná­latos módon visszaesett a ha­zai gárda. Az emberhátrányát lelkesedéssel ellensúlyozó Dorog egyenlítő gólja már-már a levegőben lógott. Mindent összevetve egy ke­servesen nehéz mérkőzésen szerezte meg idei első hazai győzelmét a Szekszárd együttese. Jók: Szabó P., Dzsinovics, Nagy falusi, Máté, illetve Simon, Har­math. Bozai Gyula: - A kiállítás bennünket jobban zavart, mint a dorogiakat. Hajtós mécsesén, ha döcögő játékkal is, de nyertünk. Honti József: - A játékve­zető büszke lehet a teljesítmé­nyére, eldöntötte a mérkőzést. Az NB II. Nyugati csoport­jának további eredményei: ESMTK-Dunaferr SE 1-0, Pénzügyőr SE-Mohács 1-1, Keszthely-BKV Előre 2-0, Be- remend-Budafoki MTE 0-0, Nagykanizsa-Veszprém 2-0, Baja-ZTE 1-1. Kispest-Honvéd FC-Rába ETO FC 2-0 (1-0). Bozsik- stadion, 11 000 néző. V: Varga S. Kispest-Honvéd FC: Brockhauser- Bánfi- Csábi, Plókai- Stefanov (Tóth L. a 88. percben), Halmai, Duró, Csehi, Vincze- Sallói (Illés a szünetben), Hamar. Edző: Martti Kuusela. Rába ETO FC: Végh- Pintér (Lázár a 26. percben)- Csikós, Kuttor- Csertői, Bordás, Ivanics, Vi­rág, Faragó- Rugovics (Mi- kóczi a 73. percben), Klausz. EdzőfVerebes József. Gólszerzők: Csehi a 39., Il­lés a 61. percben. A folyamatosan gördülő Honvéd rohamok elé a Rába több apró, olykor pedig na­gyobb szabálytalansággal igyekezett gátat vetni. Jöttek is sorban a sárga lapok, csodálni lehet Vargát, hogy a pirosat egyszer sem vette elő. Sors­döntő momentum volt Pintér sérülése, az ETO csapatjátéka egycsapásra megszűnt, és a fokozatosan belelendülő Kis­pest akár nagyobb arányban is legyőzhette volna Verebes Jó­zsef szövetségi kapitány le­génységét. Jók: Csábi, Duró, Vincze, Halmai, Illés, illetve Klausz. Siófoki Bányász­PMSC-Fordan 2-0 (1-0). Sió­fok, 4000 néző. V: Lettrich. Siófok: Bíró- Keszeg (Sza­badi a 85. percben), Bimbó, Meksz, Barna- Jenei, Varsá­nyi (Kovács a 85. percben), Tóth, Király- Fischer, Kirchmayer. Edző: Pusztai László. PMSC-Fordan: Csa­bán- Dienes, Bódog, Braun- Ulveczki, Csizi, Rózsa, Ko­csis (Fehér a 80. percben), Pa- laczki- Barbarik (Kolocskov a 20. percben), Azoitei. Edző: Koller Nándor. Gólszerzők: Fischer a 2., Ulveczki (öngól) az 57. perc­ben. A játék képe és a helyzetek alapján a Balaton-parti csapat nagyobb arányú győzelme sem lett volna meglepetés. Jók: Bíró, Bimbó, Fischer, Meksz, Varsányi, illetve Csa­bán, Bódog, Rózsa, Kocsis. Ferencváros-EMDSZ-Sop- ron LC 1-0 (0-0). Sopron, 12 000 néző. V: Molnár L. Fe­rencváros: Szeiler- Simon, Telek, Kuznyecov (Szűcs az 57. percben), Szekeres (Wu- kovics a 46. percben)- Albert, Lipcsei, Détári, Keller- Gre­gor, Kovács J. Edző: Nyilasi Tibor. EMDSZ-Sopron LC: Milchram- Varsányi, Ud- vardi, Katona, Árpási- Bor­sos, Szántó (Kovács L. a 46. percben), Chiratcu, Majoros (Korsós a 76. percben)- Ör­dög, Deák. Edző: Győrfi László. Gólszerző: Wukovics az 50. percben. Az NB I. újoncához első al­kalommal látogatott Sopronba a Ferencváros. Igazi futball- ünnepet és soproni viszony­latban nézőcsúcsot hozott a két együttes első élvonalbeli találkozója. A mérkőzés össz­képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna, Molnár já­tékvezető enyhén szólva nem állt feladata magaslatán. Jók: Telek, Simon, Albert, Wuko­vics, illetve Milchram, Borsos. Békéscsabai EFC-Vác FC-Samsung 1-1 (1-1). Bé­késcsaba, 7000 néző. V: Vág- ner. Békéscsabai EFC: Udva- rácz- Mracskó, Usmajev, Szenti- Fodor, Argyelán (Szarvas a 70. percben), Van- cea, Kasik, Dávid- Váczi (Csató a 84. percben), Kul­csár. Edző: Pásztor József. Vác FC-Samsung: Koszta- Puglits, Nagy, Szalai (Romá­néit a 82. percben)- Nyilas, Sallai, Kriska, Vig (Hahn a 89. percben), Aranyos- Ré- pási, Szedlacsek. Edző: Csank János. Kiállítva: Kasik a 87. perc­ben. Gólszerző:Kulcsár a 13., il­letve Szenti (öngól) a 16. percben. A közepes iramú és színvo­nalú találkozón nagy csatát vívott egymással a két csapat. A mérkőzés hajrájára mindkét együttes labdarúgói elfárad­tak, ekkor sok hibával játszot­tak. Végül is reális eredmény született. Jók: Mracskó, Van- cea, Kulcsár, illetve Nagy, Nyilas, Répási. Újpesti TE-MTK 2-0 (0-0). Hungária körút, 5000 néző. V: Puhl. Újpesti TE: Borsos- Ac- zél- Tomka, Molnár, Szle- zák- Bérczy, Kozma, Véber, Kecskés- Kovács L. (Füzesi a 88. percben), Lovász (Hor­váth P. a 79. percben). Edző: Garami József. MTK: Zsib- orás- Híres (Tamási a szü­netben)- Talapa, Sztanó, Turbék- Vancsa, Horváth, Vincze J.- Komódi (Szabó T. az 50. percben), Jován, Zsi- vótzky. Edző: Gellei Imre. Gólszerzők: Bérczy a 47., Véber (11-esből) a 86. perc­ben. A magyar NB I-ben honos színvonalú mérkőzést az el- szántabb lila-fehérek végül is második félideji, több táma­dást is felmutató teljesítmé­nyükkel megérdemelten nyer­ték. Jók: Kovács, Bérczy, il­letve Zsiboráá. Csepel-Kordax-Vasas SC 2-0 (2—0). Fáy u., 5000 néző. V: Kurmai. Csepel-Kordax: dr. Szieben- Szabó (Palacian a 82. percben), Tompos, Váczi, Ács- Mikler, Somogyi, Med- gyes, Kámán- Szekeres, Ja­kab (Balogh a 77. percben). Edző: Varga István. Vasas SC: Babócsy- Sirinbekov, Juhár, Mónos- Erős, Galas- chek, Szenes (Nahóczky a 40. percben), Kecskés (Sáfár a 20. percben), Claude- Zvara, Lendvai. Edző: Mészöly Kálmán. Kiállítva: Babócsy a 20. percben. Gólszerzők: dr. Szieben (11-esből) a 20., Jakab a 37. percben. A csepeliek remekül hasz­nálták ki első kínálkozó lehe­tőségüket, és a vezetés meg­szerzése után egy pillanatra sem volt kétséges, hogy ezen a mérkőzésen őket illeti a két pont. A Vasasból a kiállított Babócsy helyét elfoglaló Sáfár teljesítménye érdemel dicsére­tet, de a vereség tényén már ez sem változtat. Jók: Jakab, Ká­mán, Somogyi, ületve Sáfár. Debreceni VSC­BVSC-Dreher 2-1 (1-0). Sző- nyi út, 1500 néző. V: Bede. Debreceni VSC: Horváth B.- Balogh, Goján, Sándor Cs., Pető- Dombi (Madar a 37. percben), Kondás, Sándor T., Medvid- Tóth Gy., Gracsov (Nagy Cs. a 76. percben). Edző: Garamvölgyi Lajos. BVSC-Dreher: Balássi- Kro­ner (Zentai a 65. percben), Kosa, B. Szabó- Pecha, Árky, Bognár, Urbányi, Cseh- Bor­gulya (Vezér a 21. percben), Filipovics. Edző: Garaba Imre. Kiállítva: Balássi a 21. percben. Gólszerző: Pető a 22., Sán­dor T. az 50., illetve Zentai a 71. percben. A kezdésre elállt az eső, így az élete első NB I-s találkozó­ján dirigáló Bede bíró ideális időben adhatott jelt a kez­désre. A 21. percben Balássi elhúzta Balogh lábát, ezért ki­állították. Az átgondoltan fut­ballozó vendégek megérde­melten győzték le a kiállítás után némileg lelki hátrányba is került BVSC-Dreher gárdá­ját. Jók: Sándor Cs., Kondás, Tóth Gy., illetve Pecha, Urbá­nyi. A Haladás VSE-Video- ton-Waltham találkozót ma este játssza le a két együttes. A találkozót a tv 19.30 órától egyenes adásban közvetíti. A gólszerző Mátét (balról) köszöntik