Tolnai Népújság, 1993. június (4. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-01 / 125. szám

1993. június 1., kedd SPORT WÚJSÁG 9 Kézilabda NB I/B Dunaföldvári VKSE-TFSE 26-20 (14-11). Tolna, 400 néző. V: Doszpoth, Kovács. Dunaföldvár: Kovács- Dukai I. 2, Takács 4, Szauter 2, He­gedűs 1, Orova 5, Györkő 10. Csere: Mestyán, Kolics, Du­kai L. 2, Polgár, Bocs. Edző: Kolics János. Kétesztendős, igazán felhőtlen kapcsolat fűzi immár egymáshoz a tolnai sportcsarnok vezetését, kö­zönségét megyénk sikercsapa­tához, a Dunaföldvári VKSE-hez. Az 1992-93-as baj­noki évad utolsó mérkőzése előtt a házigazdák tisztelete, megbecsülése jeléül a Tolnai SE serdülő játékosai virág­csokrokkal kedveskedtek Ko- licséknak. Gyors fővárosi gól vezette be a találkozót, melyre Dukai I. és Györkő tipikus szélsőgóllal válaszolt. A föld­váriak gyors tempót diktáltak, a 6. percben 3-1-re vezettek, majd Takács is feliratkozott a gólgyárosok közé. Ezzel együtt sem sikerült jelentősen elhúzni, sőt, tíz perc után 4-4 volt az állás. Lelkes, harcos csapat benyomását keltette a bentmaradásért küzdő TFSE, ám meglehetősen egysíkú já­téka az alsóházi pozíciójáról árulkodott. A félidő derekán Kolics is pályára lépett, 4 gólra nőtt az előny, miközben Ko­vács kapus büntetőt és zicce­reket is hárított. A hajrában emberhátrányban kapkodni kezdett a Dunaföldvár, a 26. percben 12-10-re felzárkózott az ellenfél. A rohanó tempó­ban mindkét csapat szellősen védekezett. A második játékrészt két gyors góllal nyitották Györ- kőék. Masszívan, sok szabály- talasággal tarkítva védekeztek az egyetemisták. Ezzel együtt a tudatosabb csapatjátékot felvonultató földváriak a 38. percben hat góllal, 19-13-ra növelték előnyüket, majd a 20. találatukat Takács szerezte. Kovács újabb büntetőt hárí­tott, a másik oldalon a TFSE kapust cserélt, ám Takács hétméteresből azonnal fel is avatta. Egyre jelentősebb fö­lénybe kerültek a házigazdák, a lelátón zengett a bíztatás, a 45. percben 21-14-re módosult az állás. Kolics edző a csere- sornak is játéklehetőséget biz­tosított. Igazán semmi nem veszélyeztette vezetésüket, ezzel együtt pedig egyre köze­lebb került az éves teljesítmé­nyükkel igencsak megszolgált ezüstérem. Nőhetett volna az előny a hajrában, ám két bün­tetőt hárított a vendégek ka­pusa. A végén zúgott a „Szép volt, fiúk!" - s jogosan. Tolna »megye kézilabda sportjának 1993. évi újabb nagyszerű sikere a Duna-parti legénység 2. helyezése. Az évadzárón mindvégig Koli- csék irányítottak, a tempót is ők diktálták, megérdemelt győzelmükhöz nem fért két­ség. A földvári együttes min­den játékosa dicséretet érde­mel a szezonzárón nyújtott tel­jesítményéért, amivel hozzá­segítette csapatát a győzelem­hez. (fekete) Rendkívül gyenge NB Il-es hajrá Körmend-Simontornya 14- 14 (6-9). Körmend, 50 néző. V: Tálóczi, Marczinka. Si- montornya: Molnámé­Varga, Somogyiné 1, Lakos 4, Jencskiné 2, Molnár 5, Ge- russi 1. Csere: Márton, Pataki 1, Várni, Joó. Edző: Várni Ist­ván. A hazaiak kezdtek job­ban, a 4. percben 3-0-ra vezet­tek. A védekezésben feljavuló bőrgyáriak a 20. percben egyenlítettek, sőt három gólos előnyt csikartak ki. A 36. percben 11-6-ra vezetett a BTC, ám ettől a vendégek ért­hetetlenül kapkodni kezdtek. Az 50. percben még így is két góllal vezettek Lakosék. Az utolsó tíz percben a Körmend kiegyenlített. Az erőtlen támadójátékot nyújtó BTC-nek meg kellett elégednie az egyik ponttal. Ki­tűnt: Pataki. Zalaszentgrót-Simontor- nya 22-21 (9-7). Zalaszentg- rót, 150 néző. V: Hegyi, Kó­bor. Simontomya: Pech- Ta- uker T. 1, Pécsi 3, Teimel L. 13, Zsolnai 1, Varga 1, Bos- nyák 1. Csere: Balassa 1. Edző: Teimel Lajos. A jól kezdő simontornyaiak a félidő derekán 5^i-re vezettek. Ez­után a házigazdák sorozatban öt hétméterest lőhettek, mely­ből Pech kettőt hárított. A fél­idő hajrájában 7-7 volt az ál­lás, de az utolsó percben két gólos előnyre tett szert a zalai gárda. Fordulás után folyta­tódott az izgalmas küzdelem. A 60. perc elején 21-21 volt az állás, majd egy vitatható góllal a Zalaszentgrót megszerezte a győzelmet. A gólkirályi címért folyó párharcot ezúttal Teimel nyerte Vargával szemben. A két pontot azonban a zalaiak kasszírozták. Kitűnt: Teimel, Pech. PEAC-Tolnatej SE 27-25 (12-12). Pécs, 50 néző. V: Gőzsy, Rákóczi. Tolnatej SE: Bach- Rávai, Kerekes 10, Ba­rabása 2, Teimel J. 1, Kispál 5, Kovács 2. Csere: Spoljár, Bu­dai 1, Bordás, Böcsödi 3, Fich- ter 1. Edző: Fichter Csaba. Szekszárd góllal indított a ta­lálkozón, amire a 4. percben válaszolt a PEAC. Továbbra is a tejiparisok irányítottak, 1-2 góllal vezettek a 28. percig. Ekkor egy vitatható büntető­ből és akciógóllal ledolgozta hátrányát az egyetemista gárda. A második játékrész elején felváltva estek a gólok. A 37. perctől azonban négy góllal megugrott a pécsi együttes: 19-15. Ebben az idő­szakban a szekszárdiak játékát a kihagyott ziccerek és a gyenge védekezés jellemezte. A 49. percben 25-19-re módo­sult az állás, majd az 54. perc­től ritmust váltó vendégek támadójátéka feljavult, hat gólt szereztek. A téves játék­vezetői ítéletek őket sújtották. Az első félidőben kihagyott ziccerek, s a mérkőzésen ta­pasztalt védekezési megingá­sok vereséget eredményeztek. Kitűnt: Kerekes, Rávai. Csurgó-Tengelic 30-15 (15-6). Tengelic, 50 néző. V: Mike, Szabó. Tengelic: Ádám 1- Csáki 1, Lukács I. 6, Lu­kács M., Holcz, Haász, Ko­vács 1. Csere: Győri 3, Tibai 3, Séta, Schmidt. Edző: Takso­nyi István. A 12. percben 8- 0-ra húztak el a vendégek, de a 25. perc sem volt bíztató a hazaiak számára, ekkor 14- 3-ra módosult az állás. Míg a tengeliciek a legjobb helyzete­ket is kihagyták, addig a Csurgó kíméletlenül értékesí­tette ziccereit. Haász Éva bo­kasérülést (lábát a szekszárdi kórházban begipszelték), Holcz Anikó pedig súlyos fej­sérülést szenvedett. A máso­dik félidei igyekezet is kevés­nek bizonyult. A 39. percben 18-10-re ugyan felzárkózott a Tengelic, de a jól és magabiz­tosan játszó Csurgó megér­demelt győzelmet aratott. Az első félidei összpontosí­tás nélküli játékát szünet után már nem tudta korrigálni a pályaválasztó csapat. PEAC-Simontomya 41-37 (20-20). Simontomya, 300 néző. V: Somlai, dr. Szendi. Simontomya: Pech- Tenke 3, Tauker P. 5, Varga 3, Teimel L. 16, Simon, Bosnyák 8. Csere: Hóka, Balassa 1, Bencze, Vinczellér 1. Edző: Teimel Lajos. A hazaiak öt kezdőjátékosukat nélkülöz­ték. Az első félidőben Teimel irányításával a fiatalokkal te­letűzdelt BTC így is döntetlent tudott kicsikarni. Fordulás után Bosnyák is feljavult, így az 55. percig egyenlő erők küzdelme folyt. A véghajrá­ban a lelkes egyetemisták a maguk javára fordították a ta­lálkozót. A védekezéssel egyik csa­pat sem törődött, így született 78 gól a mérkőzésen. Kitűnt: Bosnyák, Teimel. A világ sportja SANTADFR­A férfi kézilabdázók IHF Kupájában a spanyol Téka Santander lett a végső győz­tes. Az együttes vasárnap 26- 20 (14-8) arányban győzött a német Bayer Dormagen ellen. Az első találkozó a Dormagen 24:20-as sikerét hozta, de az összesítés alapján a spanyolok lettek a kupagyőztesek. ISCHIA: Két ember életét vesztette a nápolyi öbölben zajló motor­csónak olasz Grand Prix via­dalon, amikor az egyik ver­senyző csónakjával belerohant a zsűri hajójába. PALERMO: A Giro d'Italia kerékpáros körverseny nyolcadik szaka­sza az Agrigento-Palermo kö­zötti 140 km-es táv volt. A szakasz olasz győzelmet ho­zott, s az összetettben is hazai sportoló vezet. A 8. szakasz: 1. Adriano Baffi (olasz) 3:28.35 p összetett: 1. Moreno Argentin (olasz) 36:02:36 óra. BIRMINGHAM: A Koreai Köztársaság nyerte a tollaslabda világbaj­nokságot, miután vasárnap a döntőben 3:2-re győzött In­donézia ellen. GÖTZIS: Nagy mezőny gyűlt össze az ausztriai városban rende­zett többpróba versenyen. A színvonalra jellemző, hagy mind a férfiaknál, mind a nőknél a világ idei legjobb eredményével szerezték meg a győzelmet. A mezőny egyet­len magyar résztvevője, Inán- csi Rita jól küzdött, és 6263 pontos teljesítménnyel hato­dik lett. Férfiak, tízpróba: 1. Eduard Hämälainen (fehérorosz) 8604 pont. Nők, hétpróba: 1. Szvet­lána Dimitrova (bolgár) 6594 pont, 6. Ináncsi Rita 6263. • JEGYEZHETŐ: május 24-tól június 4-ig. • KIDOCSÁTÁSI ÁR: a névérték 99,S%-a. • FUTAMIDŐ: 2 év. • KAMAT: ÉVI BRUTTÓ 17%. • KAMATPRÉMIUM: magánbefektetőknek mindkét kamatfizetéskor + 1,5% kamatprémium. • KIFIZETÉS: futamidő végén, azaz 1995. június 9-től visszaváltható. Ekkor ön megkapja az Államkötvény névértékének 100%-át, a második év után járó 17%-os kamatot, illetve magánbefektetők a 1,5%-os kamatprémiumot. • HOZAM: diszkont+kamat+kamatprémium. Jegyzési helyek Tolna megyében: KtrH Órákéihoz Kft. Szekszárd, Beloiannisz u. 13. Postabank és Takarékpénztár Rt. Szekszárd, Arany J. u. 15. Talentum Rt. Dombóvár, Szabadság u. 21. Szép siker a földváriak ezüstérme Győrit (Tengelic) szabálytalanul szerelik a csurgóiak