Tolnai Népújság, 1993. június (4. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-21 / 142. szám

1993. június 21., hétfő SPORT »ÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III Huszáros hajrával búcsúztak csapataink Gerjen-Barcs SC 2-0 (1-0). Gerjen: Homyák- Fodor, Andi (Kövesi), Viszmeg, Ig- nácz- Pusztai, Gyenis, Die­nes, Lizák- Panghy (Kocsis), Nagy (Fritz). Szakosz­tály-igazgató: Pálfi Gábor. Barcs SC: Szlovák- Tóth, Somogyi, Hajmási A., Man- gult- Nagy (Laklia), Papp Á., Papp T. (Karsai), Kapronczai (Hajmási D.)- Minor, Bolhói. Edző: Duschák István. Hidegzuhannyal kezdődött a találkozó: a vendégek a 8. percben Nagy 8 méteres eme­lésével megszerezték a veze­tést. Ezután kitámadott a Barcs, de a gerjeniek kontrái rendre életveszélyesek voltak. A hazaiak próbálkoztak ugyan, de támadásaikban nem sok elképzelés volt. A második félidőben sem válto­zott a játék képe. A 70. perc­ben egy gyors kontraakcióból Pusztai 13 méteres lövésével újabb gólt szerzett a Gerjen, s ezzel végleg megpecsételte a Barcs sorsát. A vendégek megérdemel­ten vitték el mindkét bajnoki pontot. Jók: Fodor, Andi, Dienes, Ignácz, Nagy, illetve Minor, Kapronczai. Kisdorog-Letenye 2-1 (1- 1). Letenye, 700 néző. V: Cservölgyi. Kisdorog: Kiss- Endeli, Horváth, Stölkler- Abrudán, Varga, Jámbor, Mácsik, András- Takács, Vö­rös, Boros. Edző: Horváth Pé­ter. Letenye: Megyimórecz- Lukács, Révész, Németh (Soós A.), Kramarics, Ador­ján- Kozári, Kalmár (Ko- dela), Rostás- Tóth Z. (Kém), Baj. Edző: Kobra Sándor. A vendégek két kontratámadás­sal győztek olyan mérkőzé­sen, ahol a Letenyének helyze­tei alapján gólokkal kellett volna nyerni. G: Boros 2, il­letve Kalmár. Jók: Boros, Má­csik, András illetve Révész, Adorján, Rostás. Paksi SE-Balatonlelle 5-0 (2-0). Balatonlelle, 100 néző. V: Béni. Paks: Gróf- Brego- vics (Hajpál), Sashegyi, So­mogyi, Fábián- Horváth, Nagy, Búzás, Farsang (Ács)- Porga, Radics (Kolarics). Edző: Márkus József. Bala­tonlelle: Majzlinger- Brett- ner, Rab, Kötél, Majer (Riba)- Czubelácz, György, Vári, Csirpák- Koroknai (Gi- orgiu), Szilágyi. Edző: Frenkó László. Nagy lendülettel kez­dett a paksi csapat, de a haza­iak ekkor még sikeresen ver­ték vissza a Duna-partiak tá­madásait. A félidő hajrájában aztán két perc alatt kétgólos előnyt szerzett a Paks. A 40. percben Porga lőtt 10 méterről a kapuba, majd két perccel ké­sőbb Farsang egyéni akcióból volt eredményes. 2-0. Fordu­lás után a már felszabadultan játszó paksiak egymás után alakították ki gólhelyzeteiket: a 60. percben Farsang 15 mé­terről növelte csapata előnyét. 3-0. Tíz perccel később Kola­rics ritkán látható nagy kapás­lövésből 4-0-ra módosította az állást. Újabb két perc elteltével pedig Búzás 8 méteres lövése állította be a találkozó vég­eredményét. A látottak alapján ilyen kü­lönbséggel is rászolgált győ­zelmére a vendég csapat. Jók: Sashegyi, Somogyi, Farsang, illetve Koroknai. Bonyhádi SE-Kaposvári Gazdász 3-0 (2-0). Kaposvár, 250 néző. V: Németh. Bony­hádi Bogaras- Sztoics, Csor­dás, Stumpf, Palkó (Bau­mann)- Guzorán, Vendég, Darabos, Balogh (Sebestyén L.)- Kiss, Sebestyén Cs. Edző: Losonczi István. Kaposvár: Kovács- Kern (Borbély), Szabó Z., Pálinkás, Novák- Schmidt (Ónodi), Buni (Sze­keres), Horváth Z., Hochec- ker- Óvári, Decsi. Edző: Szabó Ferenc. Az alacsony színvonalú találkozón a Gaz­dász együttesét megbénította a tét nagysága. A vendég bonyhádiak szórványos ellen- támadásai rendre gólt ered­ményeztek. Előbb Kiss szer­zett vezetést közeli lövéssel. 1-0. Az első játékrész lefújása előtt Balogh növelte a vendég­csapat előnyét: a 11-es pontról talált Kovács hálójába. 2-0. Fordulás után Sebestyén Cs. 7 méterről leadott lövése talált utat a hazaiak kapujába. 3-0. A kaposváriaknak még 11-es- ből sem sikerült szépíteniük. Miközben idegenbeli győ­zelmével a Bonyhádi SE be­biztosította NB 111-as tagságát, a házigazda Gazdász együt­tese elbúcsúzott a sportág harmadik vonalától. Jók: Kiss, Sebestyén Cs., ületve Kovács. További eredmények: Be- remend-K.Honvéd 3-2, Mar- cali-Nagyatád 1-1, PVSK- Bóly 1-1, Fonyód-Komló 2-1. Németország nyerte az Amerika Kupát Világbajnokhoz illő első hellyel zárta szombat este Detroitban az Amerika Kupa labdarúgó tornát Németor­szág válogatottja. Rendhagyó volt az angolok elleni 2-1-es győzelemmel végződött talál­kozó, mert a futball történeté­ben először játszottak váloga­tott mérkőzést egy hatalmas sportcsarnokban. A létesít­mény méreteire jellemző, hogy 62 ezer 126 néző foglal­hatott helyet a tribünökön, a 28 fokos meleg viszont alapo­san igénybe vette a játékoso­kat. A németeknek sikerült ezt is leküzdeni, s végül veretle­nül nyerték meg az újszerű tornát. De felette elégedettek a rendező amerikaiak, hiszen a mérkőzésenkénti átlag 50 ezer néző volt. Alan Rothenberg, az amerikai szövetség elnöke kijelentette, hogy a jövő évi vi­lágbajnokság után, 1995-ben újból meg akarják rendezni az Amerika Kupát. Berti Vogts, a németek szö­vetségi kapitánya, akit az utóbbi időben többször is bí­ráltak, most nagyon elégedet­ten nyilatkozott: — Néhány dolgot szemre­vételezni és kipróbálni akar­tunk ezen a tornán, így pél­dául a szervezést, a légkört a stadionokban - mondta. - So­kat tapasztaltunk, ráadásul el­sők lettünk, ami visszaadhatta a játékosok önbizalmát. Né- hányan ugyanis az utóbbi időben már kissé hitehagyot- tak voltak." Vogts azonban nemcsak dicsért, hanem bírált is, így megemlítette, hogy a védelmet tovább kell erősí­teni, mert még nehezebb el­lenfelekre is lehet számítani a jövő évi világbajnokságon. A kapitány minden játékosról bizonyítványt állított ki, s vé­gül legnagyobb pozitívum­ként azt említette, hogy csa­pata megközelíti az 1990-es egységet, amikor világbajnok lett. A tornán Anglia lett az utolsó, miután a három mér­kőzésen csak egy döntetlent tudott kiharcolni. A gyenge szereplésnek megfelelően bí­rálják is az együttest, s Lon­donban megemlítik, egymás után a hatodik mérkőzésén maradt nyeretlen az angol vá­logatott. A megyei labdarúgó-bajnokságért: Döbröközön átadták az aranyérmeket Dombóvári VMSE-Nagy- mányok 4-1 (1-0). Nagymá- nyok, 200 néző. V: Lehel. Dombóvár: Kmetty (Miko- lics)- Csanádi, Tóth Z., Bocsi (Varga), Pólyák- Pintér (Pa- uer), Koszticza, Vincze- Bencze, Ötvös, Pászti. Edző: Fekete István. Nagymányok: Töpfner T.- Borbély, Lovász, Énekes, Stangliczky- Horváth Z. (Guth), Horváth D., Töpf­ner M., Domokos (Lakatos)- Vizin, Feik. Edző: Lovász Ár­pád. Igen gyenge hazai telje­sítmény, megérdemelt ven­déggyőzelem. G: Csanádi 2, Bocsi, Varga, illetve Töpfner M. Jók: Pólyák, Pászti, Ötvös, Csanádi. Aparhant-Ozora 2-0 (1-0). Ozora, 200 néző. V: Niki. Aparhant: Bagoly- Heidecker, Kolozsi (Illés), Sármány, Palkó- Németh, Ferencz, Minker- Dobos, Juhász (Fá­bián), Farkas. Edző: Wáger Pál. Ozora: Pokorny- Siklósi, Baráth, Surányi, Bába (Pető II.)- Pető I., Nádasdi, Turós- Franke, Sandi, Varga (Dobos). Edző: Schrancz István. A nagy meleg mindkét csapat telje­sítményére rányomta a bélye­gét. G. Ferencz, Fábián. Jók: Dobos, Ferencz, Farkas, Né­meth, illetve Pokorny, Siklósi. Decs-Tevel 2-2 (0-0). Decs, 400 néző. V: Kreko. Decs: Szá­raz L - Végh, Kvanduk, Szá­raz Gy. (Horváth), Weitner- Kniesz (Siklósi A.), Fazekas, Acsádi, Tóth (László)- Ko­vács, Herczeg. Edző: Weitner Ádám. Tevel: Szabó- Kovács, László, Sebestyén (Bemáth), Miszler- Borbandi, Ferencz Cs., Ferencz G., Hodász- Ger­gely (Beke), Pekli. Edző: Kere­kes Ágoston. A vendégek a helyzetek alapján közelebb álltak a győzelemhez. G: Kvanduk 2, (egyet 11-esből), illetve László, Borbandi. Jók: Kniesz, Kvanduk, Száraz L., il­letve Ferencz G., Sebestyén, Borbandi, László. Simontonya-Dunaszent- györgy 3-1 (1-1). Simonto’r- nya, 500 néző. V: Fazekas. Si- montomya: Beidek- Horváth, Molnár I., Molnár II., Varga, Zsolnai- Pajor, Szentmártoni, Molnár III.- Szántó (Kovács), Borbás (Szabó). Edző: Szelei Ferenc. Dunaszentgyörgy: Apró- Baracz, Sörös, Benedek, Kiss T- Debreczeni, Gyön­gyösi, Pál, Gödör- Kiss L, A szövetség elnöke elköszön Pauer Gyula játékvezetőtől tolt a hazai csapattól. G: Aradi, Kun, illetve Kindl, Réhm. Jók: Kovács, Aradi, Beda, Török, illetve Réhm, Lampek, Balogh. Döbrököz-Bátaszék 3-0 (1-0). Döbrököz, 500 néző. V: Pauer. Döbrököz: Dudás- Apáti, Horváth I., Varga, Fan­dák (Nagy)- Szűcs, Tóth-Bagi (Szili), Tárnái, Reisinger (Horváth II.)- Jakab, Kiss. Edző: Szieber József. Bátaszék: Kocsis- Rácz, Faller, Fodor, Hauwasser- Szabados, Bojás, Keller, Péter, Pap- Kőkúti (Tóth). Edző: Fiath Tamás. A már hetekkel ezelőtt bajnoki címet nyert döbröközi legény­ség ezen az utolsó hazai talál­kozóján vette át a jól megér­demelt aranyérmet Szinger Ferenctől, a Tolna megyei szövetség elnökétől. Pauer Gyula játékvezetőt is köszön­tötték, aki ezzel a 90 perccel köszönt el az aktív bírásko­dástól. A jól játszó hazai csa­pat ilyen arányban is megér­demelten győzött az igen lel­kes Bátaszék ellen. G: Tárnái, Jakab, Horváth II. Jók: Szűcs, Jakab, Kiss, Tamai, illetve Pé­ter. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Döbrököz-Báta­szék 1-0, Dombóvár-Nagy- mányok 10-0, Simon tornya- Dunaszentgyörgy 7-2, UFC Szekszárd-Kakasd 12-0, Fadd-Tolna 0-0, Tevel-Decs 3-2, Aparhant-Ozora 3-1. NOB-ülés Lausanne-ban A NOB Végrehajtó Bizott­sága vasárnap kezdte meg so­ron következő ülését a szep­temberben Monte Carlóban esedékes szavazás előtt, amely a 2000-es olimpia színhelyéről lesz hivatott dönteni. Á ta­nácskozáson legfőbb napi­rendként az 1993-1996 közötti periódus gazdasági bevételé­nek nagyságrendje szerepelt. A NOB közel kétmilliárd dol­láros bevételre számít, ame­lyet az 1994-es téli olimpia, valamint az 1996-os nyári já­tékok marketing programjá­nak eredményeire alapoznak. Körzeti bajnokság Nincs elmaradt mérkőzés Sióagárd-Cikó 1-1 (0-0). Sióagárd, 150 néző. V: Anczló. A jó iramú, változatos mérkő­zésen igazságos döntetlen született. G: Vincze, illetve Forray. Jók: Kásler, Fekete, Sö­rös, illetve Rónai, Forray, Beke. A Torinóé az olasz kupa Drámaian izgalmas csatá­ban, az idegenben lőtt gólok­kal dőlt el az olasz labdarúgó kupa sorsa. A második mér­kőzésen az olasz fővárosban az AC Roma ugyan 5-2 arányban legyőzte a Torino gárdáját, de az első mérkőzés 3-0-ás eredménye azt jelen­tette, hogy a KEK-szereplés jogát ötödik alkalommal a to­rinói együttes szerezte meg. Az olimpiai stadionban több mint 60 ezer nézőben csillant fel a remény, miután az 1-1-es döntetlent hozó fél­időt követően a válogatott Gi­useppe Giannini az 51. perc­ben már a második büntetőt lőtte a vendégek hálójába. Az egy héttel ezelőtt el­szenvedett háromgólos vere­ség ellenére is megkísérelte a hazai csapat a lehetetlent, és a játékvezető határozott közre­működésének köszönhetően a 60. percben már a harmadik 11-est értékesítették. A torinó­iak Silenzi két góljának kö­szönhették, hogy a római csa­pat támadókedve ellenére el­hódították a kupát. A 65. percben Mihajlovics találata alakította ki az 5-2-es vég­eredményt, ami a gólgazdag, izgalmas mérkőzés hajrájában már nem változott. AC Roma-Torinó 5-2 (1-1). Gólszerzők: Giannini a 22., az 51. és a 60. (mindhármat 11-esből), Rizzitelli a 49., Mihajlovics a 65., illetve Si­lenzi a 45. és az 55. percben. A Torino 5-5-ös összesítéssel az idegenben lőtt gólokkal nyerte az olasz labdarúgó kupát. Johnson nagy futása Az Oregon állambeli Eu­gene városában rendezett amerikai atlétikai bajnokság döntőinek legjobb eredmé­nyét a 400 méteres férfi síkfu­tásban Michael Johnson érte el. A győzelmet jelentő 43.74 másodperces időeredmény a világ idei legjobbja, és minden idők negyedik leggyorsabb futása volt. A második helyen Butch Reynolds 44.12-vel érkezett a célba. A nyolcszoros olimpiai bajnok Carl Lewis a 100 méte­res döntőben elért harmadik hely után a 200 méteren sem tudott aranyérmet szerezni. Mike Marsh 19.97-tel nyert Lewis előtt, aki azonban így is mindkét számban indulási jo­got szerzett az augusztusban megrendezésre kerülő stutt­garti világbajnokságra. Győzelem Ukrajna ellen A nyári szünet előtti utolsó tétmérkőzését játszotta a ma­gyar női kézilabda-válogatott. Laurencz László szövetségi kapitány csapata azt az ukrán nemzeti együttest fogadta va­sárnap Százhalombattán Eu- rópa-bajnoki selejtezőn, amelytől egy hete Kijevben 25-21 arányú vereséget szen­vedett. Ezúttal egyértelműen jobbak voltak a magyarok, s bár csak egygólos győzelmet arattak, ezzel is visszaszerez­ték csoportelsőségüket. Igaz, eggyel többször léptek pá­lyára, mint az ukránok. Magyarország-Ukrajna 18- 17 (11-5). Százhalombatta, 800 néző, v: Römer, Lange (oszt­rákok). Magyarország: Meksz- Szilágyi 3, Gát, Kö­kény 1, Kocsis 1, Csapó 3, Csendes 2. Csere: Hoffmann (kapus), Mátyás 7/6, Tóthné 1, Virincsik, Tóth. Ukrajna: Malkó- Mahmutova 2, Ri- balka 7/5, Kuzmenko-3, Zu- barjeva, Szafina 3, Fjodörova. Csere: Morozova (kapus), Svajkovszkaja, Gyerépaszko, Nyemaskalo 2, Kompányec. Hétméteresek: 7/6, illetve 6/5. Kiállítások: 16 perc, il­letve 10 perc. luiiut megye e Mérges. Edző: Gyöngyösi 1st ván. A sportszerűtlen vendé gek ellen megérdemelt haza győzelem. Kiállítva: Pál Gyöngyösi, Baracz. G: Molná: I. 2 (11-esből), Molnár III. il letve Kiss T. Jók: Az egész ha zai csapat, illetve Benedek Kiss T. Bonyhádvarasd-Kakasd 1- 1 (1-1). Bonyhádvarasd, 20( néző. V. Lubastyik. Bonyhád varasd: Csiki L. - Jakab ]., Ja kab L., Fodor L., Balázs- Ko vács, Wirth (Fodor G.,), Jakal Z., Csaba (Zalavári)- Csiki G (Sebestyén), Berta. Edző: Do mokos Márton. Kakasd: Se bestyén A.- Schell, Kvandul ]., Müller, Sebestyén Á.,- Za lavári, Sebestyén Z., Fábián- Márkvárt, Kvanduk E., Eisen sehr. Edző: Paróczai Sándor Szép játékkal búcsúzott í Bonyhádvarasd. G: Berta, il letve Eisensehr. Jók: Fodor L (a mezőny legjobbja), Berta Jakab J. , illetve Kvanduk J. Kvanduk E., Sebestyén Z. Fadd-Tolna 2-2 (1-1) Fadd, 150 néző. V: Unya tinszki. Fadd: Kun- Hajness Horváth, Pesti (Kugli)- Ko vács, Aradi, Palásti, Török, Ba logh- Beda, Nagy. Edző: Pa lásti Lajos. Tolna: Lampek- Balogh, Hauzman (Pruzsina) Horváth, Pintér- Márkus Adám, Simon, Szakte: (Réhm)- Kindl, Kiss. Edző Szegleti István. Küzdelme: mérkőzésen a szerencse elpár