Tolnai Népújság, 1993. május (4. évfolyam, 101-123. szám)

1993-05-03 / 101. szám

1993. május 3., hétfő SPORT KÉPÚJSÁG 7 Labdarúgó NB III. A megyei labdarúgó-bajnokságért A gerjeniek biztos győzelmet engedtek ki a kezükből A Dunaszentgyörgy Tevelen elvesztette tavaszi veretlenségét . Gerjen-Bóly 2-2 (1-1). Ger- jen, 450 néző. V: Pecsét. Ger- jen: Homyák- Fritz, Viszmeg (Panghy), Andi- Ignácz, Pető, Lizák, Dienes, Szabó (Kö- vesi), Gyenis- Kocsis. Szak­osztály-igazgató: Pálfi Gábor. Boly: Volcsányi- Neuberger (Göller), Fitt, Macsi, Virág, Kirchner, Takács, Katona, Bíró, Lajtai, dr. Papp. Edző: Kresz László. Az 5. percben Katona kétméteres fejesét Hornyák még kiütötte Takács elé, akinek lövése Lajtáin irányt változtatva a labda a kapuba pattant. 0-1. A 10. percben Ignácz szögletét a vendégvédők röviden mentet­ték, Dienes 20 méteres kapás­lövését Volcsányi bravúrral hárította. A 40 percben Dienes jobboldali beadását Kocsis csúsztatta kapura, ismét Vol­csányi bravúrjára volt szük­ség. A 45. percben Ignácz szögletét Kocsis a léc alá fe­jelte. 1-1. Az 55. percben Kocsis futtá­ból, 16 méterről leadott lövése a kapufán csattant. A 76. percben Ignácz szögletét Panghy a hosszú sarokba fe­jelte. 2-1. A 87. percben Kato­nát büntetőterületen belül fel­lökték, 11-es. A megítélt bün­tetőt dr. Papp értékesítette. 2- 2. Amíg a helyzeteteit nem tudja a hazai csapat értékesí­teni és a mérkőzés véghajrái­ban súlyos egyéni hibákból gólt kap, nem érdemel győ­zelmet. A hazaiak ismét pon­tot ajándékoztak az ellenfél­nek. Jók: Kocsis, Fritz, Hor­nyák, illetve Lajtai, Bíró. Barcs-Bonyhád 4-2 (1-2). Bonyhád, 500 néző. V: Berki. Barcs: Czeibert- Bencsik (Laklia), Somogyi, Pókos (Kapronczai), _ Mangult, Nagy, Papp Á., Papp T., Szabó- Minor (Hajmási), Bolhói. Edző: Duschák Ist­ván. Bonyhád: Bogaras- Vendég (Balogh), Stumpf, Szabó, Palkó- Sztoics, Szlama (Sebestyén L.), Kiss, Darabos- Pfeifer (Sebestyén Cs.), Guzorán. Edző: Lo- sonczi István. A 12. percben Szabó szerelését szabályta­lannak minősítette a játékve­zető, a kaputól 18 méterre el­végzett szabadrúgást Nagy a bal felső sarokba lőtte. 1-0. A 42. percben Palkó beadását Darabos a kimozduló kapus felett a hálóba fejelte. 1-1. A 43. percben kapu előtti kava­rodás után Darabos lőtte rá a labdát, az a kapusról kipat­tant, Szlama közelről a hálóba lőtte. 1-2. Szünet után a 75. percben a remekül játszó Nagy Gábor 16 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 2-2. A 80. percben Nagy elment a bal oldalon és pontos beadását a cserejátékos Kapronczai kö­zelről a hálóba fejelte. 3-2. A 88. percben Nagy átadását Laklia 16 méterről a jobb alsó sarokba bombázta. 4-2. Második félidei teljesítmé­nye alapján teljesen megér­demelten vitte el a két pontot a vendégegyüttes a szétesően játszó Bonyhád ellen. Jók: Bolhói, Nagy, Szabó, Papp T. illetve Palkó, Stumpf, Dara­bos. Paksi SE-Kisdorog 0-0. Paks, 600 néző. V: Hosszú. Paks: Gróf- Bregovics, Sas­hegyi, Somogyi, Fábián- Horváth J., Mikolics, Kola- rics, Radics (Bóka)- Porga, Farsang. Edző: Márkus Jó­zsef. Kisdorog: Szőcs- En- deli, Debreceni, Varga, Ve- csei- Stölkler (András), Jám­bor, Horváth P., Boros- Má- csik (Abrudán), Vörös (Ta­kács). Edző: Horváth Péter. A 13. percben Fábián elment az alapvonalig, középreadását Porga 10 méterről kapura lőtte, de Szőcs óriási bravúrral hárított. A 25. percben a kitörő Radi- csot Debreceni buktatta a 16-oson belül. A megítélt bün­tetőt Porga könnyelműen a felső lécre lőtte. A 35. percben sakk-matt a kisdorogi véde­lem, de Farsang lövése elcsú­szott a jobb kapufa tövénél. A 49. percben Porga remek lab­dát adott Bókának, de a csatár két méterről leadott lövését Szőcs lábbal hárította. A 60. percben Vörös előtt adódott helyzet, de a csatár öt méterről a kapu mellé durran- tott. A 70. percben Farsang 17 méteres szabdarúgása a felső lécen csattant. A 79. percben Boros már csak Gróffal állt szemben, de a csatár lövését a paksi kapus bravúrral hárí­totta. A hazai csapat szinte egy kapura játszott, de a góllövés ezúttal sem sikerült. A vendé­gek csak a védekezésre kon­centráltak. Jók: Farsang, Fá­bián, Bregovics, Gróf, illetve Szőcs (a mezőny legjobbja), Varga, Horváth P., Boros. További eredmények: Komlói Bányász-Nagyatád 1- 1, Beremend-Marcali 1-1, Fo- nyód-Letenye 0-0, Kaposvári Gazdász-Kaposvári Honvéd 2-0, Balatonlelle-Pécsi Vas­utas SK 1-1. Várkonyit megműtötték Sikeres térdműtéten esett át az elmúlt napokban Vár- konyi Gabriella, a KSC Szekszárd NB I-es kosárlab­dacsapatának kapitánya. A műtétet végző dr. Mo­ser Tamás főorvos vélemé­nye szerint a kitűnő játékos hosszabb pihenőre kénysze­rül, de a következő bajnoki idényre történő felkészülés megkezdésekor már teljes értékű edzésmunkát végez­het majd. Ugyancsak térdműtét előtt áll a szekszárdi csapat másik játékosa, Zerényi Szilvia is, aki május 19-én „hivatalos" dr. Moser főor­vos osztályára. Kovács Antal bronzérmes Az athéni judo EB utolsó előtti versenynapján először a 78 kg-os Kádas Ákos lépett ta­tamira a bronzmérkőzés re­ményéért. A holland Louis Wijdenosch volt enyhe fö­lényben, egyhangú bírói dön­téssel ő is nyerte a mérkőzést. Ezután a paksi Kovács An­tal következett a 95 kg-os súlycsoportban. Kovács kettős intéssel indította találkozóját a német Detlef Knorrekkel. Az első perc végén azután egy horogledöntéssel yukót szer­zett, sőt, ellenfelét passzivitá­sért chui-intéssel sújtották. Később újabb Kovács-koka következett, majd a befejezés előtt néhány másodperccel lábkulccsal leszorította Knor- reket és ipponnal nyert. Egy órával később a bronztalálko­zón már az első másodper­cekben Kovács vezetett. Végig nagy fölényben volt a tavalyi párizsi EB másik bronzérme­sével, az olasz Luigi Guidóval szemben, és az utolsó másod­percekben leszorítással győ­zött. így, akárcsak tavaly Pá­rizsban, bronzérmet szerzett. Tevel-Dunaszentgyörgy 3- 0 (1-0). Tevel, 300 néző. V: Bá­nyai. Tevel: Szabó- Kovács, László, Sebestyén, Beke- Bíró, Borbandi, Pechli (Ferencz Cs.)- Miszler, Hodász (Do­bos), Gergely. Edző: Kerekes Ágoston. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Baracz, Debre­ceni, Benedek, Kiss T. (Gö­dör)- Vörös (Mérges), Gyön­gyösi, Pál- Rózsavölgyi, Kiss I., Lakatos. Edző: Gyöngyösi István. A lelkesebben, jobban játszó hazai csapat megérde­melten nyert a jól játszó, eddig veretlen vendégcsapat ellen. G: Gergely 2, Hodász. Jók: Borbandi (a mezőny leg­jobbja), Sebestyén, Gergely, il­letve Baracz, Kiss T. Bátaszék-Tamási 2-2 (2-0). Bátaszék, 300 néző. V: Csapó. Bátaszék: Kocsis- Hauwasser, Fodor, Bojás, Rácz- Keller, Faller, Szabados, Péter- Pap (Kőkúti), Tóth. Edző: Fiáth Tamás. Tamási: Banász- Varga, Agócs, Szűcs, Zsolnai- Orsós, Illés, Schneider- Szántó, Walter (Kovács), Gye- nei (Vámosi). Edző: Pölöskei Zoltán. Két ellentétes félidő után igazságos pontosztozko­dás. G: Péter, Tóth, illetve Walter (11-esből), Szántó. Jók: Péter, Rácz, Hauwasser, il­letve Zsolnai, Agócs, Schnei­der. Döbrököz-Nagymányok 0-0. Döbrököz, 350 néző. V: Pauer. Döbrököz: Dudás- Apáti, Horváth I., Varga, Szűcs P- Szűcs I. (Horváth II.), Tárnái, Reisinger (Fan­dák), Nagy (Szili)- Jakab, Kiss. Edző: Szieber József. Nagymányok: Töpfner T - Ke­lemen (Borbély), Lovász, Éne­kes, Stangliczky- Óbert, Töpfner M., Domokos, Hor­váth- Vízin, Feik. Edző: Lo­vász Árpád. A jól védekező vendégcsapat értékes pontot vitt el a bajnokaspiráns ottho­nából. Jók: Jakab, illetve az egész vendégcsapat. Decs-Bonyhádvarasd 3-0 (2-0). Decs, 350 néző. V: Nagy. Decs: Száraz L - Végh, Kvan- duk, Száraz Gy., Weitner- Kniesz, Farkas (László), Acsádi- Vecsei (Kovács), Sö­rös, Herczeg. Edző: Weitner Ádám. Bonyhádvarasd: Csíki L.- Fodor, Jakab L., Bogos Á- Lángi (Balázs), Bogos R. (Ko­vács), Újvári- Wirt, Jakab Z., Csíki G., Berta (Zengai). Edző: Domokos Márton. A lelkes vendégek a hazaiak győzel­mét nem tudták kétségessé tenni. G: Kniesz, Száraz Gy., Sörös. Jók: Száraz Gy. Kvan- duk, illetve Újvári, Wirt. Aparhant-Dombóvár 2-1 (1-1). Aparhant, 150 néző. V: Lehr. Aparhant, Bogos Cs- Ferencz, Juhász, Bogos R., Palkó- Heidecker, Németh (Kolozsi), Minker- Farkas, Fábián (László), Dobos (Ko­lompár). Edző: Wáger Pál. Dombóvár: Kmetty- Bocsi, Tóth, Pólyák, Steiger- Kosz- tica, Ötvös, Vincze- Pintér, Varga, Bencze. Edző: Fekete István. Nagyiramú mérkőzé­sen biztos hazai győzelem. G: Farkas, Kolozsi, illetve Bencze. Jók: Bogos Cs., Bogos R., Ferencz, Minker illetve az egész dombóvári csapat. Simontomya-Ozora 6-1 (3-0). Ozora, 400 néző. V: Unyatinszky. Simontornya: Zádori- Kovács, Molnár I., Pekli (Varga), Molnár A.- Molnár L., Szántó, Zsolnai (Molnár Lajos)- Pajor, Szent- mártoni (Horváth), Dölles. Edző: Szelei Ferenc. Ozora: Pokorny- Siklósi, Baráth, Su- rányi, Porga- Brannauer, Ná- dasdi, Cziráki (Franke)- Pető, Sandi (Túrós), Varga (Bába). Edző: Schrancz István. A minden tekintetben jobb ven­dégcsapat megérdemelten győzött. G: Molnár I. 2, Pajor 2, Dölles, Szentmártoni, illetve Franke. Kiállítva: Pető, Szántó. Jók: Pajor, Molnár L., Dölles, Molnár I., illetve Porga, Nádasdi, Brannauer. Hőgyész-Fadd 2-0 (1-0). Hőgyész, 350 néző. V: László A. Hőgyész: Nándor- Bősz R., Váli, Topánka, Kurcz- Tamás, Nagy A. (Kántor), Papp, Ko­vács- Nagy Zs. (Erdős), Bősz J. Edző: Váli István. Fadd: Kun- Horváth, Palásti I., Pa­lásti II., Kugli, Aradi- Kovács, Török, Beda- Szász (Pesti), Nagy. Edző: Palásti Lajos. A csendes játéktérről elégedet­ten távoztak a hazai nézők. G: Bősz J., Erdős. Jók: Papp, To­pánka, Bősz Bősz R., ületve Kugli, Palásti I. Tolna-Kakasd 2-1 (2-1). Tolna, 400 néző. V: Sajgó. Tolna: Márton- Balogh, Ha- uzman, Horváth, Ádám- Márkus (Banász), Simon (Réhm), Pintér, Szakter (Vo- lár)- Kindl, Kiss. Edző: Szeg­leti István. Kakasd: Sebestyén A.- Schell, Hucker, Sebestyén Á., Müller- Kvanduk E., Se­bestyén Z., Kvanduk J., Márk- várt- Kresz, Újvári. Edző: Si­mon Ferenc. Nagy iramú mérkőzésen nagyobb különb­séggel is nyerhettek volna a tolnaiak. G: Simon 2, illetve Hauzman (öngól). Jók: Simon, Balogh, Horváth, Kiss, illetve Hucker, Kvanduk E., Sebes­tyén Z., Kvanduk J. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Tevel-Duna­szentgyörgy 4-0, Tamási-Bá- taszék 2-0, Döbrököz-Nagy­mányok 3-0, Hőgyész-Fadd 8-3, ÚFC-Decs 4-0, Simon- tornya-Ozora 11-0, Tamási- Bátaszék 2-0, Dombóvár- Aparhant 3-0. A körzeti bajnokságból jelentjük: Csikóstöttős-Kaposszekcső gólzáporral lepte meg a pincehelyi gárdát Szekszárd Alsónána-Bogyiszló 3-2 (2-1). Alsónána, 70 néző. V: Mucska. Küzdelmes mérkőzé­sen nehezen nyert a hazai gárda. G: Szabó, Dér, Nasz- faldi illetve Kostyán, Had­nagy (öngól). Jók: Fánk, Fra- nek, Billik ül. Kostyán, Tamás. Györe-Zomba 1-0 (1-0). Zomba, 200 néző. V: Nyisztor. A sok keménységgel tarkított mérkőzésen a két csatársor közti tudásbeli különbség döntött Győré javára. G: Czárt. Jók: Ditrich, Bajkai, Czárt ill. Stierli, Gál, Kalmár. Bonyhádbörzsöny-Kölesd 2-1 (2-0). Kölesd, 100 néző. V: Beke. Közepes színvonalú mérkőzésen nyert a hazai csa­pat. G: Csobot G., Ömböli Zs., illetve Kiss I. Jók: Kerepces, Ömböli Zs., ületve Benke, Se­regi Z. Majos-Izmény 1-1 (0-1). Ma jós, 100 néző. V: Kneller. A végig fölényben játszó hazai csapat győzelmet érdemelt volna. G: Kajtár, illetve Fá­bián. Jók: Kajtár, Pechár, il­letve Juhász Cikó-Harc 3-1 (2-0). Cikó, 150 néző. V: Stumpf. A helyze­teit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a két pontot. G: Illés 3, ületve Kustos. Jók: IUés, For- rai, Hajdú, illetve Márton, Kustos. Sióagárd-Kéty 4-2 (3-2). Sióagárd, 80 néző. V: Pintér. A magabiztosan játszó hazaiak a második félidőbeli teljesítmé­nyükkel érdemelték ki a győ­zelmet. G: Sörös, Sági, Kásler 2, illetve Varga, Domokos. Jók: Kásler, Fekete, Sági, Vincze, ül. Obrácz, Márton. Báta-őcsény 4-3 (2-1). Őcsény, 150 néző. V: Anczló. Izgalmakban bővelkedő mér­kőzésen a szerencsésebb csa­pat nyert. G: Bosnyák 2, (egyet 11-esből), Braun II. J., Besszer, iü. Tubik 2, Figler. Jók: Bos­nyák, Besszer, illetve Calka, Térmeg. Paks Madocsa-Dunaföldvár 3-0 (1-0). Madocsa, 200 néző. V: Nyitrai. A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat nyert. G: Szabó J., Bertók, Tóth M. Jók: Tóth M. (a mezőny leg­jobbja), Kékesi, Szabó II., il­letve Preizler. Pusztahencse-Györköny 2-2 (0-1). Pusztahencse, 100 néző. V: Balogh. Alacsony színvonalú, csapkodó mérkő­zésen egyik csapat sem érde­melt győzelmet. G: Jóni 2, il­letve Kondor, Szüsz. Jók: Pol­gár, Jóni, ill. Krausz, Kondor. Nagydorog-Tengelic 4-0 (1-0). Nagydorog, 250 néző. V: Ledneczky. Jó iramú mér­kőzésen megérdemelt hazai győzelem született. G: Portik- hegyi 2, Éberdt, Borza. Jók: Portikhegyi, Borza, Kovács P., Éberdt, illetve Soós, Varga. Németkér-Pálfa 1-0 (0-0). Pálfa, 100 néző. V: Kern. A helyzetek sorát kihagyó hazai csapat nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. G: Lickert. Jók: Lickert, Kertész, illetve Csajági, Balog Gy. Bölcske-Középhidvég 3-1 (1-0). Bölcske, 100 néző. V: ifj. Farkas. Fordulatokkal teli mérkőzésen szerezték meg a győzelmet a hazaiak. G: Bogár I. , Süvöltős J., Bujdos F., illetve Varga Z. Jók: Kiss F., Süvöltős J. , Bán, ill. Váli Cs., Balogh J. A Kajdacs - Tolnanémedi mérkőzésről nem kaptunk tudósí­tást. Dombóvár Nak-Szakály 2-1 (1-0). Szakály, 50 néző. V: Varga. Küzdelmes mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat győzött. G: Túri, Mikolics, illetve Wéber. Jók: Túri, Nagy, Kovács, il­letve Kemény, Feith. Závod-Lengyel 4-2 (1-1). Závod, 150 néző. V: Nogely. A két szomszédvár rangadóján a sok helyzetet kihagyó závo- diak saját maguk számára tet­ték nehézzé a győzelmet. Kiál­lítva: Fülöp (Závod). G: Bor­bandi Gy., Spiel M. (11-esből), György, Gergely, iüetve Szász A., Fábián. Jók: Szász, László, Lovász, ill. az egész csapat. Csikóstöttős-Pincehely 7-0 (3-0). Csikóstöttős, 200 néző. V: Pfeifert. A hazai gárda re-, mek helyzetkihasználással és erős mezőnyjátékkal fölénye- senverte a vendégeket. G: Tóth L. 3, Gazda, Geréd, Lá- szoló, Horváth. Jók: az egész csapat. Dalmand-Gyönk 1-0 (0-0). Gyönk, 150 néző. V: Egyed. A helyzeteit sorozatban kihagyó hazai csapat eüen sportszerű mérkőzésen megérdemelten győztek a vendégek. G: Bu­daki. Jók: Szíjártó, Török, Nagy, ületve Dr. Nagy, Gatz, Bakonyi. Mucsfa-Tamási II. 3-1 (2­1). Mucsfa, 100 néző. V: Orsós. A lelkes hazai csapat küzdel­mes mérkőzésen magabizto­san nyert. G: Köröndi Cs., Vildanger Gy., Kovács A. Jók: Köröndi Cs., Fábián J. Vildan­ger Gy. Körzeti labdarúgás Szekszárd 1. Báta 20 14 _ 6 53-26 28 2. Cikó 20 13 2 5 43-27 28 3. Győré 20 11 5 4 35-17 27 4. Sióagárd 20 12 3 5 46-38 27 5. őcsény 20 10 5 5 38-23 25 6. B.börzsöny 20 10 2 8 34-28 22 7. Zomba 20 10 2 8 34-29 22 8. Izmény 20 6 6 8 28-30 18 9. Kéty 20 8 1 11 26-28 17 10. Harc 20 6 5 9 18-24 17 11. Bogyiszló 20 6 4 10 27-38 16 12. Majos 20 6 3 11 26-31 13 13. Alsónána 20 6­14 28-40 12 14. Kölesd 20 3­17 18-65 6 Paks 1. Nagydorog 15 11 1 3 52-14 23 2. Tengelic 16 10 1 5 54-37 21 3. Tolnanémedi 15 8 4 3 45-19 20 4. Dunaföldvár 16 8 3 5 33-25 19 5. Madocsa 16 8 2 6 39-32 18 6. Kajdacs 15 8 2 5 25-18 18 7. K.hídvég 15 8 1 6 39-35 17 8. Pusztahencse 16 4 5 7 19-30 13 9. Németkér 16 5 3 8 25-45 13 10. Bölcske 16 4 3 9 19-39 11 11. Pálfa 16 2 4 10 17-40 8 12. Györköny 16 2 3 11 13-46 7 • Dombóvár 1. Csikóstöttős 16 10 3 3 45-18 23 2. Kocsola 16 11 1 4 41-17 23 3. Závod 16 10 3 3 36-17 23 4. Pincehely 18 9 3 6 36-29 21 5. Tamási II. 16 9 2 5 38-21 20 6. Mucsfa 16 8 3 5 32-29 19 7. Nak 17 8 2 7 33-29 18 8. Dalmand 17 6 2 9 25-23 14 9. Szakcs 16 4 4 8 21-25 12 10. Gyönk 17 4 3 10 21-35 11 11. Lengyel 12. Szakály 17 3 2 12 21-52 8 16 1 2 13 12-66 4 Veterán magyar-olasz atlétikai verseny Az Udinéből érkező vendé­gek késése miatt némi izgal­makkal kezdődött a Szek­szárd Senior AC által rende­zett magyar-olasz atlétikai verseny. A 26 résztvevőt fel­vonultató 5 kilométeres utcai futásban a férfiaknál 16:12-es idővel az olasz Poiana volt a leggyorsabb, míg a nőknél Paula Carinato győzedelmes­kedett 18:21-el. Női kalapács- vetésben az olasz csúcstartó, a magyar származású Gács Éva 38.32-vel hódította el az első helyet. Dicséretes eredmény a veterán első korcsoportos Szekeres Klára edzés nélkül elért 10.68-as súlylökése és 32.92-es diszkoszvetése. További eredmények. Súly lökés. 45 évesek: 1. Sche­rer Péter 9.98. 50 évesek: 1. Ga­lambos Ottó 9.93, 2. Csekő Ernő 9.10. 55 évesek: 1. Kul­csár István 10.50, 2. Török Sándor 8.64, 3. Angelo Giu­manini 8.54. 60 évesek: 1. Rács Tibor 7.96. Diszkoszvetés. 50 évesek: 1. Márity János 36.10, 2. Csekő Ernő 28.82. 55 éve­sek: 1. Angelo Giumanini 28.26, 2. Kulcsár István 26.30, 3. Török Sándor 23.74. Ge­relyhajítás. 50 évesek: 1. Má­rity János 50, 2. Galambos Ottó 35.48. 55 évesek: 1. Török Sándor 23.04, 1. Angelo Giu­manini 21.92.