Tolnai Népújság, 1993. május (4. évfolyam, 101-123. szám)

1993-05-15 / 112. szám

6 «ÚJSÁG SPORT 1993. május 15., szombat A hétvége sportműsora Szombat Kézilabda: NB II: Segesd- Simontomya 11 óra. Kosárlabda: Magyar Kupa a négy közé jutásért: Atom­erőmű SE-Szolnoki Olajbá­nyász 18 órakor az ESZI-csar- nokban. NB I-es rájátszás az 17-18. helyért: Pécsi VSK- Dombóvár 18.45 óra. Labdarúgás: NB III: Gerjen- Nagyatád 17 óra. NB Il-es ser- dülő-és ifibajnokság: Atom­erőmű SE-Ajka 14-15.30 óra. Öregfiúk mérkőzés: Szek- szárd-öcsény 17 óra. Ökölvívás: Pakson az ASE csarnokában 16 órától folyta­tódik az ifjúsági OB. Vasárnap Atlétika: Györkönyben te­repfutás 9 órakor. Kézilabda: NB II: Vonyarc- vashegy-Tolnatej SE 16, Kör- mend-Tengelic 13, Balaton- szárszó-Simontomya 11 óra. Megyei bajnokság: Dalmand- Tamási 14.30, Cece-Szigma 10, Gyönk-Paks 15, Fadd- Iregszemcse 11 óra. Ökölvívás: Pakson az ASE csarnokában 10.30 órától dön­tők az ifjúsági OB-n. Labdarúgás NB II: Szekszárdi PSE-Dorog, Ajka-Atomerőmű SE 17 óra. NB III: Bonyhád-Balaton- lelle, Paks-Kaposvári Gaz- dász, Bóly-Kisdorog 17 óra. Megyei bajnokság: Hő- gyész-Decs (Csepregi), Özora-Fadd (Kiss), Döbrö- köz-Bonyhádvarasd (Tóth K.), Bátaszék-Simontomya (Garajszki), Aparhant-Nagy- mányok (Niki), Tevel-Tamási (Zádori), Tolna-Dombóvár (Bacs), Kakasd-Dunaszent- györgy (Pauer) 16.30 óra. Körzeti bajnokság: Sza- kály-Kocsola (Szeifert), Gyönk-Tamási II. (Horváth), Csikóstöttős-Kaposszekcső- Nak (Nogely), Szakcs-Dal- mand (Varga), Závod-Pince- hely (Szabó), Lengyel-Mucsfa (Orsós) 17 óra. Zomba- őcsény (Sebestyén), Cikó- Györe (Anczló), Majos-Báta (Nyisztor), Sióagárd-Harc (Lubastyik), Kölesd-Izmény (Pintér), Alsónána-Kéty (Csapó), Bogyiszló-Bonyhád- börzsöny (Beke) 16 óra. Tol- nanémedi-Dunaföldvár (Pá­pista), Bölcske-Tengelic (Bán), Madocsa-Györköny (Led- neczky), Kajdacs-Németkér (Balogh), Pusztahencse- Nagydorog (Nyitrai), Pálfa- Középhidvég (ifj. Farkas) 16.30 óra. Időpont változás A III. korcsoportos atlé­tikai diákolimpia megyei döntő rendezési időpont­ját a Tolna Megyei Diák­sport Tanács technikai okokból megváltoztatta. Az egyéni verseny május 20- án csütörtökön, az öt- próbaverseny május 21- én, pénteken kerül megrendezésre. Mindkét napon a kezdési időpont: 15 óra. A helyszín válto­zatlan, Szekszárdon a Pol­lack úti sporttelep. Tudósítóink figyelmébe! Kérjük, hogy a szombati mérkőzések tudósításait va­sárnap délelőtt 9-12 óra kö­zött szíveskedjenek leadni. A vasárnapi találkozókról a le­fújást követően várjuk jelen­tésüket a 16-211-es telefonon. Kézilabda NB I/B Megszolgált két pont az ezüstéremhez Dunaföldvári VKSE-Sik- lósi Pelikán 20-12 (10-5). Tolna, 400 néző. V: Babos, Mózer. Dunaföldvár: Ko­vács- Dukai I. 1, Szauter 4, Hegedűs 2, Kolks 1, Takács 7, Györkő 4. Csere: Mestyán, Bocs, Princz, Polgár, Dukai L. 1. Edző: Kolics János. A föl­dváriak melegítő keretéből a sérült Orova mellett V. Ko­vács is hiányzott. Kolics edző sajnálkozva közölte, hogy V. Kovács az utolsó edzésen vált harcképtelenné. Nehezen kap­tak lábra a csapatok, Takács zúgó kapufája, majd egy ki­maradt földvári ziccer után csak az 5. perc végén szerzett vezetést Szauter. A rohanó tempó, de feltűnően sok hiba jellemezte az első tíz percet. Jól védett, s a Fortunával ba­rátságot kötött a siklósiak por­tása. Hiába zúgott a földvári szurkolók buzdítása, csapatuk nehezen találta meg önmagát. A Siklós kemény, agresszív védekezése sem ízlett Szaute- réknek, akik a félidő derekán 5-2-re vezettek. Kovács kapus több bravúrja ellenére is csu­pán 8-4 húsz perc után. A tu­datos, tervszerű támadójáté­kot hiányoltuk megint csapata teljesítményéből. A félidő haj­rájában már több türelemmel járatta fal előtt a labdát, job­ban előkészítette akcióit a Du­naföldvár. Fordulás után háromperces kapkodó játékkal nyitott a két együttes, majd a siklósiak talá­latára Takács válaszolt a 35. percben: 11-6. Ezután két or­dító ziccert hibáztak Györ- kőék, majd a 39. percben ket­tős emberhátrányba került a Dunaföldvár. Ezt végülis két kapott góllal megúszta, majd miután újra kiegészült a csa­pat, gyors két találattal feled­tette is. A 44. percben 14-8-ra módosult a találkozó állása. Fej-fej mellett haladt a két gárda, egy ideig még a föld­vári gólra rendre jött a ven­dégek válasza. Ezzel együtt is a Duna-partiak játszották a tudatos kézilabdát, s az 50. percben már 18-10-re elhúz­tak. Miután eldőlt a találkozó, jöhettek a közönségszórakoz­tató figurák, amelyek szemlá­tomást fölöttébb feldühítették a Pelikánt. S mert a harag rossz tanácsadó, kiállítások­kal, hétméteresekkel sújtották önmagukat a vendégek. Kellemes péntek délutánt szerzett szurkolóinak a Duna­földvári VKSE együttese. Jó iramú, változatos mérkőzésen megérdemelt győzelmével újabb lépést tett az ezüstérmes helyezés felé. Kitűnt: Kolics, Takács, Györkő, de harcossá­gáért a földvári együttes min­den játékosa dicsérhető. (fekete) Ökölvívó ifjúsági országos bajnokság Paksi sikerek a második napon Hányán, de hányán temet­ték már a magyar ökölvívást, aztán valahogy mégis kikec­mereg a megásott gödörből. Most is itt ez az országos baj­nokság. Ezek a 15-16 éves srá­cok nemcsak a „hirig" miatt lépnek szorítóba, viselkedé­sük, hozzáállásuk azt sejteti, szeretik is sportágukat, kép­zett ökölvívóvá akarnak válni. Sőt, nem egyszer a túlzott aka­rás üt vissza. Az első napon ugyanis a viszonylag sok fel­adást, kiütéses győzelmet a szakemberek egyrészt annak tulajdonítják, hogy a fiatalokat elkapja a hév, s bizony keve­sebb figyelmet fordítanak a védekezésre. A rutinosabb el­lenfél pedig ezt vülámgyorsan kiaknázza. Klasszist említet­tem, mert igenis vannak re­mek képességű srácok a me­zőnyben, akik néhány év múlva átvehetik a mai menők helyét. Vannak, akiket már nevük alapján minősít a szakma az „alma nem esik messze a fájától" alapon. Mert az ökölvívást ismerőknek bi­zonyára sokat mondanak a nevek a mezőnyből, mint Junghaus, Énekes vagy Bács­kái. Persze, az úgymond „névte­lenek" között is vannak klasz- szisok és - nyugodt szívvel le­írható - a Paksi SE fiataljai kö­zül többen tartoznak e kategó­riába. Mint ahogy a 48 kilo­grammos Horváth és az 51 kg-os Do- hárszky is. Az előbbi a győri Csutit verte sok ütéssel tarkított meccsen, míg az elmúlt év legjobb ser­dülő korú ökölvívója, Dohárszky könnyedén, technikás bokszolással hozta a győ­zelmet az OB második nap­ján. Sikeres szériájukat természetesen a többiek sem akarták elron­tani, így a ha­zai publikum megelégedé­sére folytatód­tak a paksi győzelmek. Az 54 kg-ban Sulák pontozás­sal, az 57-es kg-ban pedig Szabó döntő fölénnyel verte ellenfelét. A 60 kg-ban Gómán látványos ütésváltásokkal tar­Bódis Gyula, a Vasas edzőjének tanácsait hallgatja Ladányi Megy a bal" a Nagy P.-Misinszki összecsapáson kított csatában felőrölte Éne­kes erejét, s nyert. Érdekesebb eredmények (elől a győztesek). 45 kg: Kiss (MTE)-Koncz (Dombóvár) pontozásos győzelem. 48 kg: Horváth (Paksi SE)-Csuti (Benedetti) pontozásos győze­lem. Nagy (Petőfibánya)-Vö- rös (Dombóvár) pontozásos győzelem. 51 kg: Dohárszky (PSE)-Nemes (UTE) pontozá­sos győzelem. 54 kg: Sulák (PSE)-Bagi (Lendület) ponto­zásos győzelem. Harsányi (PSE)-Sivó (Color SE) p.gy. 57 kg: Szabó (PSE)-Duska (Szol­nok) az 1. menetben döntő fö­lény. 60 kg: Gómán (PSE)- Énekes (KSI) p.gy. Augusztusban Világ Kupa Szekszárdon „Műhelylátogatás" a Húsipari SE-nél Szekszárdra látogatott dr. László Imre, a Magyar Súly-emelő Szövetség el­nöke és Eck Tibor megbízott főtitkár. A Húsipari SE Szekszárd elnökével, Mer- csényi Gyulával folytatott megbeszélésük alkalmával a szövetség vezetői elismerés­sel szóltak a sportág immár három éve legeredménye­sebb hazai műhelyének szakmai munkájáról. Megvitatták a súlyemelő szakosztály gondjait vala­mint az augusztus 6-8-án a tolnai megyeszékhelyen megrendezésre kerülő, Vi­lág Kupa-fordulóként szár mon tartott Húsos Kupa előkészületeit is áttekintet­ték. A száguldó Maradona Csütörtökön a sevillai rendőrség vetett véget az ar­gentin világbajnok, Diego Ma­radona ámokfutásának. A Se­villa idegenlégiósa Porschéjá- val közel 150 km/órás sebes­séggel száguldott a város központjában, a piros lámpá­kat következetesen figyelmen kívül hagyta, igazi veszélyt je­lentve ezzel az utca emberére. Az edzésre igyekvő, egyetlen hivatalos okmánnyal sem rendelkező focistát a rendőrök Maradona élénk tiltakozása ellenére meg- és előállították. Kosárlabda NB II. Tripla az utolsó percben Tungsram SC-Szekszárdi Vendéglátó SE 74-73 (38-49). Szekszárd, 50 néző. V: Rát- vay, Kovács. Szekszárd: Mu- rel (14), Heimann (6), Bodri (6), Szegedi (13), Juhász (30). Csere: Száraz (2), Szilágyi (2). A lámpagyáriak ugyan 3-0-ra vezettek az első percekban, de a 6. percben már 18-9-re fordí­tottak a szekszárdiak. Ezután végig a hazaiak irányították a játékot. Aló. percben már 45- 30-ra elhúztak, előnyüket a szünetig meg is tartották és így megnyugtató vezetéssel térhettek pihenőre. Fordulás után úgy tűnt, hogy a házigazdák már a zse­bükben érzik a két pontot, a „Tungi" viszont nem adta fel és a 25. percben már 54-51-re felzárkózott. De a hazaiak há­rom perc múlva ismét elléptek tőlük, a 28. percben 60-51 a javukra. Ezután eredménnyel járt a fővárosiak időkérése, mert a 31. percben három pontra ismét megközelítették a vendéglátósokat. Felváltva estek a kosarak, a véghajrá iz­galmait a vendégek bírták jobban. A vége előtt harminc másodperccel 73-71-es szek­szárdi vezetésnél a házigaz­dák fegyelmezetlenül eldob­ták a labdát. Az ellentáma­dásból Hegedűs triplája adta meg a kegyelemdöfést. Az első félidei jó teljesítmé­nyük után a második játék­részben sok eladott labdával, szétszórtan játszottak a haza­iak. A győzelmet jobban akaró fővárosiak megérdemelten nyertek. Kitűnt: Juhász. A diákoknak ingyenes belépő Szekszárdon Sípszó előtt NB II: Szekszárdi PSE-Dorogi Bányász: 17 óra. V: Márton. Teszler Vendel: - A Zalaeger­szegen fegyelmezetten, takti­kusan játszott a csapat, s né­hány kiemelkedő teljesítmény is hozzájárult, hogy ponttal tértünk haza. Sajnos, Kalmár begyűjtötte harmadik sárga lapját, Dzsinovics és Nagyfa- lusi pedig megsérült. Szeren­csére a kiállított Bozsér csak felfüggesztett büntetést ka­pott. A baj nem jár egyedül: a keddi edzésen Pilisi és Hor­váth P. is megsérült, míg Mé­száros a szerdai kupatalálko­zón vált harcképtelenné. Eny- nyi rossz után csak jó követ­kezhet, s az, remélem a Dorog elleni mérkőzésen realizáló­dik. Egy csapat önbecsülését, erejét akkor tudja megmutatni legjobban, ha a nehézségek közepette is képes jó teljesít­ményre. Bizakodom, hogy a sérültek közül mind többen meggyógyulnak és a ranga­dóhoz méltó teljesítményt nyújtunk. A vasárnapi mér­kőzésre a diákok számára in­gyenes belépést biztosítunk. Összeállítást csak vasárnap hirdetek. Ajka-Hungalu-Atomerő- mű SE, 17 óra. V: Juhos. Ja­kab Elek: — Az első félidő­ben a Pénzügyőr ellen nem sziporkáztunk a játékban, de a küzdelemben mindenki a ma­ximumra törekedett. A hét­közi Magyar Kupában maga­biztosan jutottunk tovább, s biztatóan mutatkozott be tét­mérkőzésen a fiatal Bene- deczki. Legutóbb Kádár meg­kapta harmadik sárga lapját, ezért Ajkán nem játszhat. Ha­sonló helyzetben van Gracza is, de ő vállsérülése miatt nem szerepelhet. Kákonyi legutóbb a bokaszalagjait fájlalta, de bí­zom benne, hogy a hétvégén a csapat rendelkezésére áll. Az ajkaiak számára az elkövetke­zendő fordulókban a tét az önbecsülésük. Ez mindenféle más eszköznél jobban mozgó­síthatja a tartalék erőket, bizo­nyították is ezt a hungalusuk többször is a tavasz során. Nagy odafigyeléssel kell ké­szülnünk a siker érdekében. Leskó vagy Hujber- Erdé­lyi, Kolovics, Blatt, Szabó B.- Bozai, Márkus, Kákonyi, Orosz- Juhász, Gyenti. NB III: Bonyhádi SE-Balatonlelle: 17 óra. V: Abrahám. Losonczi István: - Az elmúlt vasárnap igen értékes pontot szerez­tünk. Most a sereghajtó Bala- tonlellét fogadjuk, ezen a mérkőzésen csak egyetlen eredményt tudok elfogadni já­tékosaimtól, a győzelmet. Mindent el kell követnünk, hogy a hazai pályán begyűjt- sük a két pontot. Remélem, sportszerető közönségünk támogatni fogja csapatunkat. Bogaras- Vendég, Stumpf, Sztoics, Palkó- Balogh, Gu- zorán, Szabó, Kiss- Sebes­tyén Cs., Darabos. Paksi SE-Kaposvári Gaz- dász: 17 óra. V: Bata. Márkus József: - A Nagyatád elleni idegenbeli győzelem igazi ér­tékét a soronkövetkező hazai mérkőzés eredménye adja meg. Értékítéletem szerint kimozdultunk a holtpontról, de egyelőre nem léptünk előre. A Kaposvári Gazdász ellen egyetlen eredmény, a biztos hazai győzelem fogad­ható el. Mikolics Nagyatádon lábújjtörést szenvedett, rá eb­ben a bajnokságban már nem számíthatok. Almási és Bóka igazolatlanul hiányzik, nem látogatják az edzéseket. Jó hír, hogy Radics felépült sérülésé­ből, Búzás pedig leszerelt és a csapat rendelkezésére áll. Gróf- Bregovics, Sashegyi, Somogyi, Fábián- Horváth, Kolarics, Búzás vagy Radics- Farsang, Porga, Ács. Bóly-Kisdorog: 17 óra.' V: Pápai. Horváth Péten - A Ger- jen elleni hazai vereséggel visszazuhantunk a kiesőjelől- tek népes táborába. Nemcsak a vereség fájó, hanem, hogy a borzasztó nehéznek ígérkező hátralévő mérkőzésekre sérü­lések miatt már csak felforga­tott, tartalékos összeállításban léphetünk pályára. A Bóly el­leni 90 perc egyértelmű esé­lyese a hazai csapat, annál is inkább, hiszen hétközben azt sem tudom, hogy egyáltalán kikre számíthatok vasárnap. Bármilyen összeállításban lép­jünk is pályára, remélem, a csapat minden tagja becsület­tel végig hajtja a 90 percet. Kezdőcsapatot csak Bolyban hirdetek. Szombaton játsszák Gerjen-Nagyatád: 17 óra. V: Georgiou. Pálfi Gábor - A Kisdorogon elért siker vissza­adta a reményt, hiszen to­vábbra is nyűt a bentmaradá- sért folytatott harc. Ahhoz, hogy versenyben tudjunk ma­radni, most már nem hibázha­tunk. Nem téveszt meg ben­nünket, hogy az elmúlt hétvé­gén a Nagyatád hazai pályán kikapott a Pakstól. Számunkra ellenük csak a két pont meg­szerzése lehet az egyértelmű cél. Remélem, ennek min­denki maximálisan alárendeli magát. A mérkőzésekre kilá­togató szépszámú közönsé­günk bízik a csapatban, s mi szeretnénk az elvárásoknak megfelelni. Jó a hangulat csa­patunk háza táján, hiszen sé­rültjeink felgyógyultak, a kiál­lított Kocsis egyhetes eltiltást kapott. Homyák- Fodor, Viszmeg, Fritz, Pető- Ignácz, Dienes, Lizák, Panghy, Szabó- Gye- nis.