Tolnai Népújság, 1993. február (4. évfolyam, 26-49. szám)

1993-02-22 / 44. szám

10 MSPUJSAG SPORT 1993. február 22. Labdarúgó NB I. Csepeli csíny a nyitányon Kispest-Honvéd-Békés- csabai Előre FC 1-0 (0-0). Bo- zsik stadion, 5000 néző. V: Molnár L. Kispest-Honvéd: Brockhauser- Plókai, Már­ton, Csábi, Kovács- Szaba­dos, Halmai, Pisont, Duró- Fischer (Orosz a 79. percben), Negrau (Hamar a 74. perc­ben). Edző: Martti Kuusela. Békéscsaba: Horváth- Usma- jev, Mracskó, Fabulya, Szenti- Váczi, Kasik, Csató, Vancea (Szarvas a 79. perc­ben)- Kulcsár, Fodor (Grica- juk a 70. percben). Edző: Pásztor József. Gólszerző: Márton az 57. percben. A hazaiak gólja után meg­változott a játék képe, a Hon­véd felszabadultabban és ve­szélyesebben támadott, s vé­gül is második félideji telje­sítménye alapján megérde­melten szerezte meg a két pontot. Jók: Pisont, Márton, il­letve Horváth. Pécsi MSC-Fordan-Video- ton-Waltham 2-0 (1-0). Pécs, 5000 néző. V: Márton. PMSC: Csaban- Braun, Balog, Pa- laczky- Ulveczki, Medgyes, Túri (Dárdai a 76. percben), Kocsis (Lengyel a 88.perc- ben), Vókó- Barborik, Azoi- tei. Edző: Koller Nándor. Vi­deoton: Mitring- Molnár, Németh, Muzsnay- Kuttor (Földes a 62. percben), Czéh, Salacz, Lőrincz, Vadász- Pálfi (Takács a 62. percben), Horváth. Edző: Hartyáni Gá­bor. Gólszerzők: Balog (11-es- ből) a 40., Túri a 60. percben. Kiállítva: Lőrincz a 70. percben. A szellemesebben, ötlete­sebben futballozó PMSC győ­zelme megérdemeltnek mondható. Jók: Braun, Túri, Barborik, Azoitei, illetve Né­meth, Vadász. Csepel SC-Ferencváros 1-0 (0-0). Üllői út, 17 000 néző. V: Bognár. Csepel: dr. Szieben- Nagy, Váczi, Ács- Somogyi, Mikler, Stefanov (Jakab a 81. percben), Tyukodi- Süveges, Palacian (Gyimesi a 77. perc­ben), Szekeres. Edző: Varga István. Ferencváros: Balogh- Simon, Telek, Kuznyecov- Páling, Lipcsei, Keller (De- szatnik a 46. percben), Szenes (Fonnyadt a 46. percben)- Gregor, Fodor, Balogh G. Edző: Nyilasi Tibor. Gólszerző: Váczi az 57. percben. Az 55. percben a fradisták 16-osára vezetett labdát Ba­logh kapus könnyedén húzta le a feléje rontó román idegen- légiós, Palacian elől, de eköz­ben csúnyán beletalpalt a csa­tár arcába. A vendégek az ötösről végezhettek el közve­tett szabadrúgást. A ferencvá­rosi tizenegy felsorakozott a gólvonalon, de Váczi kegyet­len erővel zúdította a labdát a kapu közepébe. Jók: Váczi, il­letve Telek, Fodor. Siófoki Bányász-Vác FC 1:1 (1:0). Siófok, 3000 néző. V: Pillér. Siófok: Biró- Bimbó, Zare, Olajos, Marozsán- Ele­kes, Varsányi (Czigány a 88. percben), Halzov (Szabadi a 75. percben), Meksz- Kámán, Kovács. Edző: Pusztai László. Vác: Koszta- Bánfi, Nagy, Hahn, Aranyos (Horváth a 46. percben)- Kriska, Simon (Zsinka a 75. percben), Szá­lai- Nyilas, Répási, Füle. Edző: Csank János. Gólszerzők: Kámán a 23., illetve Hahn a 48. percben. A körülményekhez képest jó talajú pályán változatos és jóiramú mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak többet bir­tokolták a labdát és szorosan kapujához szegezték az első félidőben a listavezetőt. Szü­net után a gyorsan bekapott gól után feljött a Vác, több tá­madást vezetett, de a befejezé­sekkel adós maradt. Igazságos döntetlen. Jók: Bimbó, Zare, Marozsán, Meksz, illetve Koszta, Nagy, Hahn, Répási. Rába ETO FC-Vasas 2:2 (1:1) Győr, 7000 néző. V: Varga L. Rába ETO: Végh- Lakos, Pintér, B. Szabó, Vi­rág- Máriási, Miriuta, Szántó (Tóth a 68. percben), Bordás (Klausz a 46. percben)- Cser­tői, Pena. Edző: Verebes Jó­zsef. Vasas: Babócsy- Na- hóczky, Juhár, Mészöly- Kecskés, Sirinbekov, Geres, Galaschek, Claude- Zvara, Bácsi (Tuboly a 89. percben). Edző: dr. Genzwein Ferenc. Gólszerzők: Miriuta a 25. és a 77., illetve Bácsi a 35., Nahóczky (11-esből) a 89. percben. Horváth Miklós, a Rába ETO ügyvezetője és a közön­ség köszöntötte nagy ováció­val a győri kispadra visszatért Verebes Józsefet. Nem volt elég a Rába akarása a győze­lemhez a kissé kényelmesen játszó vendégek ellen, akik csak akkor gyorsítottak a tempón, amikor vesztésre áll­tak. Jók: Miriuta, Máriási, il­letve Juhár, Sirinbekov, Zvara. Veszprém-MTK 1-1 (0-1). Veszprém, 2000 néző. V: Nagy L. Veszprém: Andorka- Gersics, Lantai, Csik, Perger - Kiss (Sülé 72.), Herbály (Vasziljevics a 23. percben), Kelemen- Rugovics, Gazsó, Lehota. Edző: Gazsó Illés. MTK: Zsiborás- Turbék, Hi­res, Horváth Cs., Keresztúri- Talapa (Kovács a 82. perc­ben), Vancsa, Balog, Zsi- vótzky- Szabó (Komódi a 62. percben), Hámori. Edző: Gel- lei Imre. Gólszerzők: Gazsó a 35., il­letve Keresztúri az 5. perc­ben. . Gyengébb első félidő után a második 45 percben jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthat­tak a nézők. A hajrában kiala­kított helyzetek alapján a veszprémiek nyerhettek volna. Jók: Lantai, Rugovics, Vasziljevics, illetve Hires, Zsi- vótzky, Vancsa. Újpesti TE-Nyíregyháza 0:0. Megyeri út, 2000 néző. V: Varga S. UTE:Borsos- Sző- nyi, Aczél, Szlezák- Balázs, Tomka, Katona (Miovecz a 70. percben), Cantona, Kecs­kés- Rosu, Tiefenbach (Mik- lya a 61. percben). Edző: Bene Ferenc. Nyíregyháza: Biró- Szatke, Drobni, Cselószki (Kovács I. a szünetben)- Csehi L, Molnár, Ivanics (Csehi Z. az 58. percben), Er­dei, Nagy- Tóth Gy., Ká- kóczki. Edző: Burcsa Győző. A rendkívül rossz, mély ta­lajú pályán a gól nélküli dön­tetlen végülis megfelelt a játék képének, mivel az UTE nem találta meg a zárt nyíregyházi védelem ellenszerét. Jók: Ac­zél, illetve Bimbó. BVSC-Dreher-Diósgyőri FC 1-0 (0-0). Diósgyőr, 5000 néző. V: Vad. BVSC-Dreher: Vezér- Kroner, Csepregi, Ga- raba, Cseh- Urbányi, Bognár, Farkas J., Kosa- Farkasházy, Borgulya (Mundi a 66. perc­ben). Edző: Both József. Di­ósgyőr: Dohot- Szlifka (Szi­lágyi az 57. percben), Leskó, Danes, Budai- Farkas, Tóth M., Kiser (Molnár a 46. perc­ben), Vitelki- Adzsojev, Su- bin. Edző: Sándor István. Gólszerző: Garaba a 39. percben. A pályaválasztó diósgyőri együttes legalább nyolcvan percet töltött ellenfele térfelén, de egysíkú támadójátéka mi­att próbálkozásai nem vezet­hettek eredeményre. Jók: Csepregi, Garaba, Cseh, il­letve Danes, Adzsojev, Subin. Az NB I. állása: 1. Vác FC 16 11 2 3 28-14 24 2. Kispest 16 10 3 3 25-15 23 3. Ferencváros 16 10 2 4 23-12 22 4. Videoton 16 8 3 5 25-19 19 5. Vasas 16 6 7 3 21-17 19 6. MTK 16 5 6 5 26-20 16 7. Békéscsaba 16 5 6 5 20-19 16 8. Csepel 16 6 4 6 18-18 16 9. BVSC-Dreher 16 6 3 7 15-17 15 10. Diósgyőr 16 5 5 6 18-22 15 11. PMSC 16 6 2 8 18-20 14 12. Siófok 16 5 3 8 16-22 13 13. Rába ETO 16 3 7 6 15-21 13 14. Újpest 16 2 8 6 16-21 12 15. Veszprém 16 3 4 9 16-31 10 16. Nyíregyháza 16 2 5 9 9-21 9 Kézilabda Kar-ta Tolnatej Kupa Nem ejtettek foltot a listavezető hírnevén A bajnokság tavaszi rajtja előtt egy hónappal az NB II. délnyugati csoportjának első három helyezettje élvezte a házigazda Tolnatej SE ven­dégszeretetét. A szekszárdi sportcsarnokban megrende­zett Kar-ta Tolna tej Kupán a Vonyarcvashegy, a Simontor- nya és a Mecseknádasd rész­vétele egyben garantálta is a jó hangulatú, színvonalas össze­csapásokat. A Tolna Megyei Tejipari Vállalat és a Kar-ta Kft. által immár másodszor életre hívott téli teremtornán a vonyarcvashegyiek listaveze­tőhöz méltó játékkal hódítot­ták el a serleget. A körmérkőzések során küzdelmes csatákat láthatott a mintegy száz fős közönség. A tomagyőztes vonyarcvashe­gyiek alaposan megizzadtak a Simontomya ellen, a bőrgyá­riak a második félidei gyen­gébb védekezésüknek kö­szönhetik csak egygólos vere­ségüket. A mecseknádasdia- kat egy feszült hangulatú, ki­állításokkal tarkított meccsen késztette magadásra a listave­zető. Az ujolsó, a torna leg­jobb összecsapásaként emle­getett Tolni tej SE elleni talál­kozón a tornagyőztes annyi­val volt job|> a házigazdáknál, hogy az NB II. délnyugati csoport legjobb kapusaként számontartott Somogyi József náluk védett. Közben a faddi és a szek­szárdi öregfiúk találkozója ol­dotta a hangulatot. Influenza ide vagy oda, a nosztalgia­meccsen Tóth Ferenc faddi polgármester is pályára lépett és hozzásegítette csapatát a 21-17-es győzelemhez. A Tol­natej SE egykori kéziseit, Cso- pák Mihályt, Bálint Károlyt, Molnár Józsefet, Barna Mi­hályt, Gazdag Zsoltot és Illés Csabát is ezúttal búcsúztatták az aktív sportpályafutástól. A Kar-ta Kft. májusban női és férfi csapatok részvételével a hagyományos pünkösdi tor­nát is megrendezi, a vetélke­dőn német csapatok is pályára lépnek. Eredmények: Vonyarcvas­hegy-Tolnatej SE 27-23 (14-8), Mecseknádasd-Simontomyai BTC 28-24 (12-6), Tolnatej SE- Mecseknádasd 20-18 (10-6), Vonyarcvashegy-Simontor- nya 26-25 (10-12), Tolnatej SE-Simontornya 23-22 (12-7), Vonyarcvashegy-Mecsekná- dasd 27-21 (14-11). Vég­eredmény: 1. Vonyarcvas­hegy, 2. Tolnatej SE, 3. Me­cseknádasd, 4. Simontomya. Különdíjak: Gólkirály: Kova- csevics István (Mecsekná­dasd). A legjobb kapus: So­mogyi József (Vonyarcvas­hegy). A legjobb mezőnyjáté­kos: Koloszár Zoltán (Vo­nyarcvashegy). Sérülés az északi sí vb-n A svédországi Falunban zajló északi sí világbajnokság vasárnapi programját sérülés árnyékolta be. Az osztrákok nagysáncú síugró kiválósága, a Világ Kupában élen álló Werner Rathmayr súlyos sé­rülést szenvedett, kórházba kellett szállítani. Az osztrák küldöttségnek nem kedvez a szerencse a vi­lágbajnokságon. Először a sí­futó Markus Gandler és Alois Stadlober betegedett meg, majd vasárnap délelőtt Rath- mayr járt szerencsétlenül. A nagysáncverseny próbaugrá­sai során olyan súlyosan bu­kott, hogy agyrázkódással kórházba szállították. A baleset oka valószínűleg a heves szél lehetett, Rathmayr az ugrás során megpróbálta korrigálni a nem tökéletesen kivitelezett „gyakorlatot", ez azonban nem sikerült neki, nagy magasságból lezuhant, öntudatát is elvesztette. A kórházba szállítás után az alapos vizsgálat kiderítette, hogy a szerencsétlenségben mégis szerencséje volt a szám egyik esélyesének. Agyrázkó­dása ugyanis nem annyira komoly, mint amennyire elő­ször tűnt, viszont nyakcsigo­lya-sérülést is szenvedett. Hétfőig megfigyelés céljából mindenképpen kórházban kell maradnia. A szerencsétlenül járt oszt­rák egyáltalán nem emlékezett arra, mi történt vele az ugrás során. Amikor öntudatra tért, ezt kérdezte: „Lesz ma edzés?" Az osztrák csapat megpró­bálja felvenni a kapcsolatot Werner Haimmal, aki Zako­panéban a napokban Európa Kupa-viadalt nyert, hogy amilyen gyorsan csak tud, utazzon Falunba, mert a csa­patversenyben szükség lenne rá. Teimel Lajos (Simontomya) gólt lő a kupagyőztes Vonyarcvashegynek Teremlabdarúgó torna A Lakész-Partner nyerte az ESZI-Kupát Izgalmas és színvonalas döntővel fejeződött be vasár­nap Pakson a második ESZI-Kupa teremlabdarúgó torna. A tizenkét csapatból álló alapbajnokság után play-off rendszerben mérkőz­tek a csapatok. A legjobb négy közé a Lakész-Partner, az Atomerőmű SE öregfiúk, az Atomerőmű SE ifi I. és a Pre­mier Discó csapata került. A bronzmérkőzésen a Pre­mieresek nagyobb tapaszta­lata érvényesült az elmúlt év­ben még serdülő fiatalok el­len, akik a torna meglepetés- csapata lettek. Á hajrában rúgott góllal nyerte a döntőt a La­kész-Partner az Atomerőmű SE öregfiúk ellen, akik „fel­szívták" magukat a fináléra. A mérkőzéssorozat végén a csa­patok vezetői megválasztot­ták a torna legjobbjait. A gól­király, Palásti Lajos (Pala SC-Gerjen) 42 góllal, a torna legjobb játékosa Szabadi Vil­mos (ASE öregfiúk), míg a leg­jobb kapus Haaz Ferenc (La­kész-Partner) lett. A helyosztók eredményei: A 9-10. helyért: Paksi Borza­lom-Önkormányzat 2-0. A 7-8. helyért: Mini SC-Duna- szentgyörgy 8-4. Az 5-6. he­lyért: Pala SC-Gerjen-Atome- rőmű SE ifi II. 10-4. A 3-4. he­lyért: Premier Discó-Atome- rőmű SE ifi I. 5-3. A döntőben vívott meccsen a Lakész-Part­ner együttese 2-1-re győzött a ASE öregfiúk csapata ellen. Bobversenyző nyerte a 800 métert A nem túl tágas Olimpiai Csarnokban vasárnap újabb versenyszámokkal folyta­tódott az atléták országos fedettpályás bajnoksága. A nagy érdeklődéssel kí­sért férfi 800 méteren meg­lepetésre vereséget szenve­dett a világbajnoki kikülde­tésért küzdő Banai Róbert. Élvezetes, jó versenyben a TFSE fiatalja, Somfai Dávid győzött. Szombaton ő nyerte a 400-as távot isat is, az újpesti Banainak meg kellett elégednie a második hellyel. — Éreztem, hogy jó formában vagyok. Tud­tam, ha Banai nem „lép meg" előlem, akkor a hajrá­val nem lesz gond. Ráadá­sul neki kellett üldöznie en­gem - mondta a 24 éves Somfai Dávid, aki bobver­senyzőként szeretne kijutni a jövő évi lillehammeri téli olimpiára. A nőknél Ináncsi Rita a távolugrásban és a 60 m-es gátfutásban is bajnok lett. Ring-show az Azték-stadionban Nagyszerű hivatásos ököl- vívó-show szórakoztatta a mexikói főváros elsősorban nagy labdarúgó-események okán ismert sportarénája, az Azték-stadion 136 ezres fize­tőnéző-seregét. Egyszerre négy kesztyűs vb-döntő kí­nált csemegét. A szuper­könnyűsúly csatájában a me­xikóiak kedvence, Julio Cesar Chavez betartotta szavát. Az amerikai Greg Haugen elleni összecsapását megelőzően ugyanis mérhetetlenül ideges lett riválisa nagyhangú kije­lentéseitől, ezért az erőpróbát megelőzően így festette le el­lenfele jövőjét a ringben: - Egy életre szóló leckét kap, azután majd nyilatkozgathat... A lecke megvolt. Chavez az első menetben padlóra küldte Ha- ugent. A másodikban újra ezt a megoldást választotta, majd az ötödikben harmadszor is végzetesen betalált. Ekkor már nem volt más hátra, mint hogy kiszámolják az ameri­kait, aki tehát K.O.-val veszí­tett. A WBC-címért Chavez ezúttal hivatásos pályafutása során 85. alkalommal lépett ringbe, s ez volt a 85. győ­zelme! A statisztikák előke­lőek, a mexikói hetvenhar­madszor nyert kiütéssel, ami­óta hivatásos öklözőnek adta a fejét. A szuper-pehelysúlyúak WBC-döntőjét a ghanai Azu- mah Nelson 12 menet alapján kihirdetett pontozásos győze­lemmel nyerte meg a mexikói születésű, ám amerikai szí­nekben versengő Gabriel Rue- las ellenében. A nézőknek nem tetszett a döntés, hatal­mas füttykoncert fogadta az eredményhirdetést. A szuper­váltósúlyban két amerikai WBC-fináléja nem sokáig tar­tott, Terry Norris ugyanis az első két menetben nyolc szá­molást érő bombáival kétszer a padlóra küldte Morris Bloc- kert. A folytatás, a harmadik menet 49. másodpercében Norris befejezte a mérkőzést, K.O.-val nyert. A WBA-vi- lágbajnoki címéért küzdött szintén két amerikai öklöző a szuper-könnyűsúly súlycso­portjában. A babér Michael Nunn zsákmánya, nem nagy energiapocsékolás árán. A 30. másodpercben egy fejre irá­nyított ütéskombináció végén Morgan „eldőlt", s bár „nyolcnál" volt még esélye arra, hogy a talpára álljon, de újra elzuhant, és kiszámolták. J ..................üi............ mm.........k.............................................................. | SZUPER ÁRENGEDMÉNYEINKHEZ | MOOT MÉG EGY SZUPER LEHETŐSÉGET KÍNÁLUNK! I | Családi nyaralás a Sulák szőnyeg áruházlánccal! | | Ha Ön az ország bármelyik Sulák üzletében február 11-e és március | i ll-e kftzfttt 10.000 Ft felett szónyeget vásárol, egy sorsjegyet kap. 1 MOST MEGNYERHETI 1 HETES CSALÁDI APARTMANHÁZAS NYARALÁSÁT A CSODÁLATOS OLASZ, | SPANYOL VAGY GORÖG TENGERPARTON! í Önnek csak az utazásról kell gondoskodnia! Legyen az Ön családja $ í a szerencsés 20 nyertes egyikei A feltételekről kéljük tájékozódjon | | a Sulák szőnyeg llzletekbenl Váijuk vásárlóinkat a szekszárdi és | l paksi áruházainkban! Ne feledje Sulák-kal családja is jól jár! | í. (25620) < ^^«ä'tiiäViViViVtVsäVaViäVt'iiiYri^'ivr.vüViY.'.Vi^'MViYi'riV.v.ViVMytWaiYiii'iYiVii'iVi'i'rii'ii'rri'i'i'i'ri'i'ii'i'rriiVi'i'rri'i'iViVi'ri i'i'ii'iiii