Tolnai Népújság, 1992. október (3. évfolyam, 232-256. szám)

1992-10-06 / 236. szám

6 »ÚJSÁG SPORT 1992. október 6. Kézilabda NB II. Kosárlabda NB II. Az ASE győzelemmel rajtolt Az első nyolcpontos forduló Kerekes (Tolnatej SE) áttörései élményszámba mentek Tengelici TSZ SE-Szom- bathelyi TK 21-20 (9-12). Tengelic, 150 néző. V: Gőzsy, Rákóczi. Tengelic: Schmidt- Lukács I. 9, Soós 4, Kovács 4, Tibai 3, Holtz, Győri. Csere: Buják, Lukács M. 1, Csáki, Varga, Adám. Edző: Takso­nyi István. A 20. percig lendü­letes iramú játékban felváltva estek a gólok. A folytatásban a hazaiak érthetetlenül kap­kodni kezdtek, s az így sorra eladott labdákkal a félidő vé­géig háromgólos előnyhöz se­gítették a vendég tanárképző­söket. Szünet után a zsinórban lőtt három góllal gyorsan kiegyen­lítettek a tengeliciek, s a végig szoros eredmény mellett érté­kes győzelmet szereztek. Iz­galmakban bővelkedő, küz­delmes mérkőzésen a hazai­aknak egy technikailag kép­zettebb ellenfelet sikerült le­győzniük a dicséretre méltó, fegyelmezett játékkal. Jók: Lukács I., Soós, Schmidt, Adám. Simontomyai BTC-Pécsi BTC 19-18 (9-8). Simontor- nya, 150 néző. V: Balaskó, Somogyvári. Simontornya: Márton - Tóth 1, Gerussi 2, Jencskiné 2, Mérei, Molnár 6, Varga. Csere: Molnámé, La­kos 5, Pataki 3, Plank. Edző: Várni István. A két gyors gól­lal kezdő hazaiak szívós, nagy küzdelemben a 21. percig őrizték kétgólos előnyüket: 7— 5. Ezután érthetetlen rövidzár­lat következett be a hazaiak­nál, ezt a vendégek jól hasz­nálták ki, s rövid időre a veze­tést is átvették. A hajrában két simontornyai gólra nem jött válasz, így maradt a minimá­lis hazai előny. Szünet után a csereként be­állt Pataki lendületes elfutásai rövid idő alatt három gólt eredményeztek. A 47. percben 17-14 volt az állás. A követ­kező öt percben kapkodott, sok labdát eladott a hazai gárda, ezt a pécsiek kihasznál­ták, s az 52. percben egyenlí­tettek. A véghajrában pályára lépett a kisebb sérüléssel baj­lódó Lakos, aki addig csak a büntetőket lőtte, s átlövésgól- jával a hazaiak kiharcolták a győzelmet. Jók: Molnár, Pa­taki. Simontomyai BTC-Szent- gotthárd 26-22 (14-11). Si­mon tornya, 200 néző. V: Gőzsy, Rákóczi. Simontor­nya: Pech - Tauker T. 3, So­mogyi 1, Teimel 6, Zsolnai 3, Pécsi 5, Bosnyák. Csere: Zá- dori, Máj er 7, Tauker P. 1, Pánovics. Edző: Teimel Lajos. Kiegyenlített első 10 perc után nagyobb sebességre kapcsolt a BTC, elsősorban Májer szép akciógóljaival a 16. percben 8- 5-re vezetett. Ezután kisebb hullámvölgybe kerültek a ha­zaiak, ezt jól használta ki a je­lentősen megerősödött Szent- gotthárd, így a félidő hajrájá­ban felzárkózott. Az utolsó három perc ismét a hazaiaké volt, s ez szünetig háromgólos előnyt eredményezett. A második játékrészben is folytatódott az izgalmas, vál­tozatos küzdelem. A BTC többször is 5-6 góllal vezetett, de a listavezető nem adta fel. A nézők fergeteges buzdítása mellett hatalmas hajrá követ­kezett, s Teimel idegnyugtató góljaival biztosan nyertek a hazaiak. A bőrgyáriak sikere első­sorban a lelkesedés és az aka­rat diadala. Jók: Somogyi, Pé­csi, Májer. Tolnatej SE-Csurgó 26-22 (10-10). Szekszárd, 100 néző. V: Cserepes, Kiss. Tolnatej SE: Bach- Bordás, Kerekes 5, Teimel 4, Törő 4, Kispál 3, Nándor 1. Csere: Bátai, Bu­dai, Kovács, Drüszler 9, Fich­ter. Edző: Fichter Csaba. Ide­gesen kezdtek a csapatok, en­nek következtében a 8. percig kellett várni az első gólra. Igaz, ebben a kapusoknak is „része volt", átlövéseket és ziccereket hibáztak. Akado­zott a hazaiak gépezete, nem boldogultak a zártan véde­kező ellenféllel. Sok volt a labdaeladás, azokat a Csurgó gyorsindítással kihasználta, a 26. percben 9-7-re vezetett. A félidő hajrájára átesett a holt­ponton a Szekszárd, s három góljára a Csurgó csak eggyel válaszolt. Fordulás után a hazaiak gól­lal kezdtek, de a 35. percig nem tudtak elhúzni a szívósan védekező Csurgótól. Aztán Drüszler percei következtek: zsinórban lőtt három góljával 16-13-ra módosult az állás. Kerekes is „begyújtotta a raké­tákat", remek átlövésekkel és bejátszásokkal bűvölte a kö­zönséget. A 46. percben öt gólra nőtt a szekszárdi előny, majd az 54. percben 23-20-ra még egyszer felzárkózott a vendégcsapat. Ismét rákap­csolt a Tolna tej, s három talá­latával bebiztosította győzel­mét. Kitűnő játékvezetés mellett, a szünet után nyújtott jó já­tékkal fontos győzelmet ara­tott a házigazdák legénysége. Jók: Drüszler, Teimel, Kere­kes, Törő. Vendéglátó SE Szekszárd- Pedagógus 76-66 (35-38). Százhalombatta, 50 néző. V: Bagi, Kovács. Szekszárd: Szegedi (12), Heimann (6), Plézer (8), Kovács (26), Juhász (18). Csere: Murel (2), Pranc (-), Tengöcs (4). Edző: Mészá­ros András. A mérkőzés szek­szárdi kosarakkal indult, há­rom perc után már 6-2-re ve­zettek. A hazaiak hamar esz­méltek és felzárkóztak. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 10. percben a hazaiak időké­réssel rendezték soraikat, sőt öt perccel később eredményes távoli dobásaiknak köszönhe­tően a vezetést is átvették. A félidő hajrájában ismét fel­váltva estek a kosarak, mini­mális hazai előny birtokában térhettek pihenőre a csapatok. A második játékrészben vé­dekezést váltottak a vendéglá­tósok, a zónáról áttértek az emberfogásra, ezzel felgyor­sult a játék, ami nekik kedve­zett. Sőt, az ellenfelet is alapo­san meglepték ezzel, s a 22. Lövészet Lelovics Gábor országos bajnok Szekszárdi szempontból sporttörténelmi jelentőségű a Mexikói úti lőtéren lezajlott serdülő országos bajnokság: megszületett a szekszárdi lö­vészsport első országos baj­noki aranyérme. A 32 egyesü­let 74 versenyzőjét felvonul­tató viadalon a' 40 lövéses pisztoly versenyszámban a Szekszárdi Polgári Sportegye­sület versenyzője, Lelovics Gábor 357 köregységgel ara­nyérmet szerzett. A lövészet­tel négy éve foglalkozó Lelo­vics kiváló első sorozata után a második sorozatban egy ha­tost is lőtt, ami nagymérték­ben rontott a teljesítményén, így az országos csúcsjavítás már nem sikerült. A szek­szárdi versenyző Kovács Gá­borral, a Központi Lövészklub versenyzőjével holtverseny­ben osztozott az első helyen. Ugyanebben a kategóriában Kettinger László mérsékelt eredménye a 30. helyhez volt elegendő. A negyven lövéses pisztoly versenyszámban Babos Rita 339 köregységgel (ifjúsági aranyjelvényes szint) a 7. he­lyen végzett. A Babos-Lelo- vics-Kettinger összetételű csapat 1003 ponttal bronzér­mes lett. percben ismét ők vezettek 43- 40-re. Hiába kértek időt a ha­zaiak, a szekszárdiak remek védekezésének köszönhetően tovább növelték előnyüket, a 28. percben már 58—48-ra el­húztak. Ekkor a hazaiak edzője kénytelen volt ismét időt kérni. Úgy tűnt, sikerült is rendezni a sorokat, mert alig két perc leforgása alatt felzáróztak 58-56-ra. A szek­szárdiak cserékkel frissítettek és a mérkőzés hajrája egyér­telműen az ő fölényüket hozta a végére elfáradt hazaiakkal szemben. Álmos első félidő után a második játékrészben nyújtott agresszív védekezésüknek köszönhetően megérdemelt győzelmet aratott a Vendég­látó SE Szekszárd együttese. Kitűnt: Heimann, Kovács, Ju­hász. Atomerőmű SE-Pécsi EAC 91-83 (50-34). Pécs, 100 néző. V: Kovács, Kollár. ASE: Har- sányi (27), Osztermajer (2), Hum (5), Hirth (17), Pálfi (6). Serdülők Atomerőmű SE-Mohácsi FC 5-1 (3-1). Atomerőmű SE: Pokorni (Zelfel)- Pécz (Bor­bély), Ledneczki, Majsai B., Szoó (Adorján)- Szarka (Koczák), Majsai N., Szabadi (Weisz)- Osztermajer, Grósz, Rácz. Edző: Izsák Lajos. Nem játszott jól a paksi csapat, de ez a teljesítmény is elég volt a győzelemhez. G: Rácz 4, Osz­termajer. Jók: Majsai N., Led­neczki, Rácz. UFC Szekszárd-Erzsébeti SMTK 2-1 (1-0). Szekszárd: Szabó- Antal, Galambos (Márkus), Márton, Farkas- Veres, Hosnyánszki, Petőcz, Deák- Szűcs, Pál (Nyúl). Edző: Kniesz Mátyás. A sok helyzetet kidolgozó szekszár­diak megérdemelten szerez­ték meg a két pontot. G: Hos­nyánszki, Pál. Jók: Hos­nyánszki, Deák, Farkas, Pál. Ifjúságiak Mohácsi FC-Atomerőmű SE 3-2 (1-1). Atomerúmű SE: Vesza- Wolf, Eger, Fodor- Kiss, Benedeczki (Borsi B.), Borsi J., Pintér (Egyed), Ötvös (Takács)- Magyari (Kovács), Vayer. Edző: Patkós István. Csere: Csepreghy (10), Jäger M. (12), Jäger Á. (6), Daróczi (2), Farkas (4). Edző: Daróczi Eszter. A bajnokság nyitányán az ASE szerezte az első pon­tokat, majd a PEAC vette át az irányítást, a 7. percben 13-6-ra elhúzott. Időkéréssel rendezte sorait a Duna-parti csapat, majd agresszív védekezéssel és pontos dobásokkal felzár­kózott, sőt, a vezetést is át­vette: a 11. percben 21-15-re fordított. Szünetig tovább fo­kozta az iramot az ASE és. eredményes dobószériával megnyugtató előnyt szerzett. Fordulás után is a paksiak irányítottak, szinte állva hagy­ták az egyetemistákat. A 28. percben már 76-49-re módo­sult az állás. A cserék is gya­kori játéklehetőséget kaptak, s bár ezután kissé megtört a lendület, felzárkózott a PEAC - ám a hajrá ismét a vendé­geké volt, akik megérdemel­ten szerezték meg a két pon­tot. Kitűnt: Hirth, Csepreghy, Harsányi. Az atomosok csak magukat okolhatják a vereségért, hisz a 86. percig még vezettek 2- 1-re. G: Magyari, Benedeczki. Jók: Fodor, Borsi I., Ötvös. UFC Szekszárd-Erzsébeti SMTK 3-1 (2-0). Szekszárd: Cziráki- Szilágyi, Gyén, Sztehló, Bíró- Mosonyi (Ka­pás), Rupa (Tamás), Palkó, Berényi- Vesztergombi, Ga­lambos (Novák). Edző: Laki Zoltán. A házigazdák küz­delmes találkozón megérde­melten tartották otthon mind­két pontot. G: Rupa 2, Novák. Jók: Novák, Sztehló, Rupa. Körzeti bajnokság Györköny-Pusztahencse 2- 1, Németkér-Pálfa 3-2, Duna- földvár-Madocsa 4-3, ifjúsági: 1- 2, Tolnanémedi-Kajdacs 5- 3, Középhidvég-Bölcske 5-2, Tengelic-Nagydorog 1-6, ifjú­sági: 14-0, Majos-Kéty 2-2, Cikó-Izmény 3-1, ifjúsági: 4- 1, Őcsény-Harc 1-0, Györe- Báta 2-12, Kölesd-Bogyiszló 2- 3, Sióagárd-Bonyhádbör- zsöny 2-1, Zomba-Álsónána 4-2, Pincehely-Szakály 8-1, Iregszemcse-Gyönk 0-1, Nak-Kocsola 1-2, Dalmand- Mucsfa 2-2, Lengyel-Csikós- töttős-Kaposszekcső 3-1, ifjú­sági: 8-0. Labdarúgás NB Il-es serdiilő-és ifjúsági bajnokság Súlyemelés A Húsipari SE megvédte csapatbajnoki címét Két ezüst után két aranyérem. A Húsipari SE Szekszárd sú­lyemelői '89-ben és '90-ben második helyen végeztek a csb-n, tavaly pedig el is hódí­tották a csapatbajnoki címet. A szekszárdiak a Debrecen­ben rendezett országos csa­patbajnokságon ismételtek: a Húsipari SE gárdája sikeresen védte meg csapatbajnoki cí­mét. A 12 együttest felvonul­tató viadalon a Lénárt-Far- kas-Czanka-Kiss-Mihályka összetételű csapat 7537 pontos összteljesítménnyel szerezte meg az első helyet. A kiválóan megrendezett viadalon az ezüstérmet a Diósgyőr, a harmadik helyet a házigazda Debrecen szerezte meg. A ta­valyi bronzérmes MTK erejé­ből ezúttal csak egy negyedik helyre futotta. Kovács Vilmos vezetőedzőt rövid értékelésre kértük fel: — A Magyar Súlyemelő Szövetség házatáján súlyos gondok vannak. Az elnökség arra voksolt, hogy takarékos- sági okokból nem rendezik meg a csapatbajnokságot. Sze­rencsére az utolsó pillanatban ezt a döntést megváltoztatták, így Debrecenben tizenkét csa­pat részvételével került sor a csb-döntőkre. Számunkra kedvezőtlen előjelnek számí­tott, hogy csapatunk hat tag­jából ketten sérüléssel bajlód­tak. Csizmazia Gábor és Lé- nárt Ferenc az utolsó napok­ban szerzett sérülésével végül is rajthoz állt. — Farkas Zoltán az 56 kg-ban indult: 110 és 135-öt emelt, teljesítménye meg­egyezik a felnőtt nemzetközi szinttel. Kiválóan versenyzett, hiszen 135 kg-os lökésered­ménye országos ifjúsági csúcs, valamint a 245 kg-os össztelje­sítménye úgyszintén. Az 56 kilós Lénárt Ferenc (100, 120) Barcelonában 32 kilóval töb­bet emelt, mégis dicséretesen szerepelt, hisz ezúttal sérülten lépett dobogóra. Ugyanebben a súlycsoportban a cardiffi ju­nior Európa-bajnokságra ké­szülő Csizmazia Gábor 97.5 kilót szakított, de az első ron­tott lökésgyakorlata után visz- szaléptettem, hisz nem akar­tam, hogy a kontinensvetél­kedő előtt súlyosbodjon a sé­rülése. így vállaltuk azt a koc­kázatot, hogy nem lesz tarta­lékunk. A 60 kilósoknál Czanka At­tila nagyszerűen versenyzett: 282.5 kilós összteljesítményé­vel (127.5, 155) csupán 2.5 ki­lóval maradt el barcelonai eredményétől, mindemellett valamennyi fogását sikeresen teljesítette. Kétezer pontjával csapatunk legsikeresebb egyéni versenyzője volt. A váltósúlyú Kiss Ferenc meg­bízhatóan hozta formáját el­sőosztályú szinten felüli eredményével (135, 155). Je­lenleg munkanélküli segély­ből él a családjával. Külön di­cséretet érdemel, hisz helyze­tét tekintve aligha lennének követői a státusz nélküli spor­tolónak. — A 82,5 kilós súlycso­portban Mihályka Tibor 147.5- et szakított, lökésben 172.5- et teljesített. A buda­pesti felnőtt világbajnokságon elért egyéni legjobbjától mindössze 2.5 kilóval maradt el. Lökésben a csúcsjavítással is megpróbálkozott: a 177.5 ki­lóval majdnem sikeresen megbirkózott, de nem tudta megtartani a súlyt. — Összegezésként azt mondhatom, hogy az igen jó szellemű csapatunk előtt ka­lapot le! A városnak másod­szor is mi szereztünk NB I-es csapatbajnoki címet - mondta a vezetőedző. p,u i rfl V Kft k e tát OHO áir@íng(gdlmámffiiy(g]l mJU mm ^ a úa/*-ú/ Bonyhád Barkács Üzlet, Gyár u.5./Buszmegálló/ Szundi Lakbér., Percei u.3. Ingatlanközv. (Áruház), Széchenyi tér 1. Decs ’Bomba Üzlet', Váci ltp.5. Dombóvár Krisztina Kéresk., Mátyás kir.18. Gyönk Tücsi Üzlet, Béke u.476. Hőgyész Margaréta, Kossuth térő. Kölesd Áruház, Kossuth tér Nagydorog Kertbarátok Boltja, Kossuth u.6. Nagymányok Walter Vas-Műszaki, Petőfi u.70. Paks Áruház, Dózsa u.6-8. Wolf Péter, Ságvári u.29. Simontornya Vegyeskeresk., Malom u.2. Vegyeskersk., Mátyás kir.u.9/b. Szekszárd Dominó Bútorbolt, Rákóczi u.15. Minta Terem, Rákóczi u. 15. Te vei Antalné Csibi Mária, Petőfi u.23. Tolna Kovács Lászlóné, Garay u.13. Divatáru Keresk., Madách u.1. Szommer Lajosné, Fürst u. 18. Főnix, Teleki u.4. Lakástextil Bolt, Piactér Padlószőnyeg Mintabolt, Szigligeti E.u.27. Dunaföldvár SkálaÁruház, Béke tér 14. SallaiGmk, Paksiu.16. Dunaszentgyörgy Kis-Kereskedés, Csapó u.16. Fadd IMPORTŐR: PÉCSI-KER Kft Leendő kereskedőinknek: Tel.: (72) 71-921,71-932