Tolnai Népújság, 1992. október (3. évfolyam, 232-256. szám)

1992-10-19 / 247. szám

12 KÉPÚJSÁG SPORT 1992. október 19. Kosárlabda NB I. Kézilabda NB I/B. „Hosszabbított" Kanizsán a Szekszárd Légiharc Dombóváron a budafoki palánk alatt Csepel-Atomerőmű SE 103-92 (59-47). Csepel, 200 néző. V: Král, Forray. Csepel: Michalko (34), Somogyi (14), Karagits (11), Székely (6), Radovics (17). Csere: Kovács (13), Mojzes (8). Edző: Orbán Márton. Atomerőmű SE: Munteán (10), Rátvay (25), Mokos (13), Stankiewicz (4), Gulyás (17). Csere: Morgen (23), Pálkerti (-), Turcsán (-). Edző: Juhász Sándor. Kie­gyenlített mezőnyjátékot hoz­tak az első percek, az 5. perc­ben 12-10 a vendégek javára. Ezután érthetetlen rövidzárlat az atomosoknál: a paksiak há­rom percig nem dobtak kosa­rat, amire a csepeliek 10 pont­tal válaszoltak. Karagitsék to­vább növelték előnyüket, a 15. percben 47-31. A vendégek a következő percekben Mokos és Morgen találataival csök­kentették hátrányukat. Ezután Radovics tripláival újra meg­ugrottak a hazaiak, 59-47. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, a 29. percben 86-70. A csepelieknél Karagits kipontozódott, Morgen és Rátvay kosaraival a paksiak hét pontra felzárkóztak, a 36. percben 91-84. Az atomosok egy pontra megközelítették a hazaiakat, a 39. percben 93-92. A vendégek a véghajrában kétszer is eladták a labdát és ez megpecsételte a sorsukat. A második félidőben felja­vuló paksiak nem tudtak élni a kínálkozó lehetőséggel. Ki­tűnt: Michalko, Radovics, So­mogyi illetve Rátvay, Morgen, Gulyás. KSC Szekszárd-MÁV Nagykanizsai TE 103-97 (43— 46, 90-90). Nagykanizsa, 200 néző. V: Bagi, Verbényi. KSC: Zerényi (12), Bihari (4), Várkonyi (45), Kranyecz (16), Badics (17). Csere: Nagy R. (2), Nagy A. (2), Mészáros (5), Csordás (-). Edző: Németh József. Nagykanizsa: Petényi (35), Simonná (27), Keresz­tény (9), Lockner (5), Ivanova (19). Csere: Torna (-), Gyar­mati (-), Czigler (2), Pintér K. (-), Pintér A. (-). Edző: Vág- völgyi Tamás. Nem úgy in­dult a mérkőzés, hogy a végén hosszabbításra lesz szükség .. Az első perc végén 6-0-ra ve­zetett a Szekszárd, majd a há­zigazdák első kosarát Keresz­tény triplája jelentette. A haza­iak a félidő közepén átvették a vezetést: 21-24. A félidő utolsó négy percében a ven­dégek mindössze 1 pontot ér­tek el, a Nagykanizsa 11 pont­jával szemben, így a házigaz­dák hárompontos előnyével zárult a játékrész. Fordulás után felváltva ve­zettek a csapatok, a 25. perc­ben pedig egyenlő volt az ál­lás, 54-54. Ettől kezdve a há­zigazdák vezettek, egészen a 17. percig, ekkor sikerült a szekszárdiaknak felzárkózni, 86-86. A befejezés előtt 24 má­sodperccel 90-90-es állásnál a KSC birtokában volt a labda, Kranyecz azonban az utolsó pillanatban hibázott, így hosz- szabbításra került sor. A „rá­játszásban" Kranyecz és Vár­konyi higgadtsága, no és Vár­konyi zsinórban dobott 8 pontja döntött a vendégek ja­vára. Küzdelmes mérkőzésen a vártnál nehezebben győzött a listaveztő Szekszárd. Kitűnt: Várkonyi, Kranyecz, Badics, illetve Petényi, Simonná. Dombóvári VMSE-Buda- foki MTE 105-81 (43-37). Dombóvár, 500 néző. V: Vár­halmi, Zsigmond I. DVMSE: Marcsenko (16), Erupkin (21), Jankovics (2), Molnár (12), Takács (15). Csere: Ács (33), Bosznai (6), Jakab (-), Keré- nyi (-). Edző: Horváth Ká­roly. Budafok: Nagyiványi (1), Banna (7), Lugosi (13), Kiss M. (5), Vámosi (13). Csere: Gombos (2), Tóth K. (19), Várszegi (11), Tuza (3), Kárpáti A. (7). Edző: Szóráth Emil, Kassai Zoltán. A ma­gassági fölényét kihasználó, ám szokatlan összeállításban kezdő dombóváriak jelentős előnyre nem tudtak szert tenni, s a 3. perc elején a két idegenlégiós kosarainak kö­szönhetően csak 9-5-re vezet­tek. A folytatásban is megle­hetősen kevés kosár esett, majd a csereként beállt Ács triplával köszönt be. A 12. percre tíz pontra nőtt a DVMSE előnye. Mindenki ab­ban bízott, hogy sikerül meg­nyugtató előnyre szert tenni szünetig, ám az egykor dom­bóvári színekben szerepelt Tóth K. igen eredményesnek bizonyult, így csupán hatpon­tos volt a különbség a 20 perc leteltével. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a DVMSE, a nagyszerű védekezés mellett már ritkábban hibáztak a pa­lánk alatt. A 28. percben ráa­dásul Tóth K. is kipontozó­dott, s ez jelentősen megvál­toztatta a játék képét. Ettől kezdve parádéztak a hazaiak, szép és eredményes akciók­nak tapsolhatott a közönség. Jankovics révén a 100. pont is megszületett. Kiegyenlített első félidő után a DVMSE védekezésben és támadásban is ellenfele fölé nőtt. Kitűnt: Marcsenko, Erupkin, Ács, Takács, illetve Tóth K., Vámosi. Két győzelem az NB II-ben Vendéglátó SE Szekszárd- Alba Regia II. 73-71 (32-35). Szekszárd, 100 néző. V: Rát­vay, Hargitai. Vendéglátó SE: Murel (9), Szegedi (13), Ju­hász (15), Bodri (1), Prancz (8). Csere: Schmidt (18), Hei- mann (9), Szilágyi (-), Tengö- lics (—). Edző: Mészáros And­rás. A mérkőzést a fehérváriak fergetegesen kezdték, három perc elteltével 0-8-ra vezettek, öt perc múlva viszont már a hazaiaknál volt az előny (IS­II). A félidő hátralévő részé­ben felváltva vezettek a csapa­tok, úgy tűnt, döntetlen ered­ménnyel térnek pihenőre, amikor az utolsó másodperc­ben a fehérvári Hoor a félpá­lyáról (!) betalált. A második játékrészt a szekszárdiak kezdték jobban, sokan már a sima győzelemre gondoltak. Ám a vendégek nem adták fel és óriási akarat­tal küzdöttek. A 36. percben felzárkóztak 63-61 -re, majd a 39. percben már a vezetést is átvették (69-71). Izgalmasan alakult a hajrá, végül három másodperccel a találkozó vége előtt Szegedi kosara hozta meg a hazaiaknak a győzel­met. A jól küzdő szekszárdiak a maguk számára tették ne­hézzé a mérkőzést, az eddig veretlen Álba Regia-val szem­ben. Pécsi VSK-Bonyhádi SE 70-66 (44-35). Bonyhád, 100 néző. V: Haaz, Hargitai. Bonyhád: Felszegi (10), Ko­vács (12), Palkovics (25), Ró­zsa A. (4), Kishonti (13). Csere: Rózsa K. (2), Fláding, Györgyös, Simon, Szabó. Edző: dr. Ábrahám János. Sajnos, a hazaiak nem tudták megismételni az elmúlt heti pécsi bravúrt. A rutinosabb pécsiek jobban használták ki magassági fölényüket. A bonyhádiak védekezésébe ez­úttal több hiba csúszott. A második félidőben min­dent egy lapra tett fel a hazai gárda, de csak megközelíteni tudta ellenfelét. Kitűnt: Pal­kovics, Kishonti, Felszegi, Ko­vács. Atomerőmű SE-Szigetvár 75-38 (35-15). Paks, 100 néző. V: dr. Garamvölgyi, Heiling. Atomerőmű SE: Harsányi (26), Osztermayer (6), Hirth (4) , Pálfi (7), Szabadi (2). Csere: Jäger M. (10), Jäger Á. (5) , Hum (6), Csepreghy (9). Edző: Daróczi Eszter. Sok hi­bával kezdett a Paks, az 5. percben 7-7 az állás. Hazai időkérés majd Jäger M. beállí­tása után felpörgött az atomo­sok játéka és pillanatok alatt elhúztak, a 9. percben 20-7. A félidő hajrájában a házigazdák tartották előnyüket. A második játékrészben fo­kozták az iramot a Duna-par- tiak, egészpályás letámadás­ból, gyors játékkal érték el pontjaikat. Á sok csere nem törte meg a paksiak lendüle­tét, végül közepes teljesít­ménnyel szerezték meg a két bajnoki pontot a hazaiak, ahol minden játékos jelesre vizsgá­zott küzdeni tudásból. Kitűnt: Jäger M., Pálfi, Szabadi. Fotó: Kispál Mária Országos kismaratoni bajnokság Dombóvári aranyérem A Székesfehérváron rende­zett országos kismaratoni baj­nokságon megyénket dombó­vári, bonyhádi és szekszárdi fiatalok képviselték. A viada­lon a dombóvári serdülő lá­nyok csapata ismét kimagas­lóan szerepelt. A 10 kilométe­res táv csapatversenyében el- »í)ődították az aranyérmet, Bujdosó Beáta pedig nagy küzdelemben aranyjelvényes eredménnyel ezüstérmet szerzett. Á Fazekas-féle futó­csoport munkája tehát újra ki­váló minősítést érdemel. Né­meth Gyula tanítványai a Szekszárdi SporTolna Triatlon és Futóklub színeiben szintén jeleskedtek: Acsádi Gábor 10 kilométeren a második, Klop­fer Csaba pedig 6 kilométeren harmadik lett. A Tolna megyeiek jobb eredményei: Lányok. Serdülő „A" 10 km. Csapat: 1. Dombó­vári Sportiskola és VMSE (Bujdosó Beáta, Horváth Kata­lin, Orbán Nikoletta, Borsi Ka­talin. Edző: Fazekas Gáspár.). Egyéni: 2. Bujdosó Beáta (Dombóvár) 37:25, 8. Varga Zsuzsanna (Szekszárd Spor­Tolna Triatlon és Futóklub) 39:01. Serdülő „B" 15 évesek, 8 km: 8. Csordás Szilvia (Bony­hádi SE) 36:04. Fiúk. Ifjúságiak. 20 km. Szi­geti András (Dombóvári VMSE) 67:04. Serdülő „B" (15 évesek) 10 km: 2. Acsádi Gá­bor (SporTolna Triatlon és Fu­tóklub) 34:44, 7. Plesz Botond (Bonyhád) 35:30. 14 évesek 10 km: 8. Bella Norbert (Dombó­vár) 36:22. 13 évesek. 6 km: 3. Klopfer Csaba (SporTolna) 21:19. Bravó, Dunaföldvár! Ezt a földvári akciót megúszta gól nélkül a GYÁÉV Dunaföldvári VKSE- GYÁÉV 29-23 (16-12). Tolna, 500 néző. V: Hummel, Amb­rus. Dunaföldvár: Kovács - Dukai I. (3), Takács (4), Ko­lks (5), V. Kovács (4), Orova (8), Györkő (4). Csere: Mes- tyán, Dukai II. (1), Hegedűs, Bocs, Horváth. Edző: Kolics János. A Rába ETO Cseri ve­zette fiókcsapata kezdett job­ban, a 8. percig kétgólos előnyhöz jutottak. Két jó for­mában játszó csapat mérkőzé­sét láthatta a lelkes publikum. Buzdításukra belelendült a földvári gárda, a félidő dere­kára felzárkóztak és átvették az irányítást. Férfiasán ke­mény, de sportszerű csata folyt. Takács bombagólokat lőtt, Kovács kapus pedig bra­vúrt bravújrá halmozott, a kék-fehér gárda a szünetig négygólos előnyt szerzett. Fordulás után ismét feljöt­tek a győriek, szorosabb, kié­lezettebb lett a küzdelem. A jól bíráskodó játékvezetők to­vábbra is kézben tartották a mérkőzést. Amikor Dukai I. és Orova a kizárás sorsára jutott a Dunaföldvár óriási akarás­sal, Györkő remek elfutásaival és Kovács kapus remek telje­sítményével ismét előnyt szerzett. Az 54. percben 27-19 volt az állás. A hajrá is Koli- cséké volt, akik nagyszerű győzelemmel hálálták meg a közönség támogatását. Jók: Kovács, Kolics. Dunaújváros-HSE-Szigma Szekszárd 26-23 (14-12). Du­naújváros, 100 néző. V: Doszpoth, Kovács. Szek­szárd: Flick- Nagy 1, Czirok 4, Krementsova 3, Sklar 2, Geiger 9, Horváth R. Csere: Hadházy, Bálintné 3, Rózsa, Horváth E., Szalai. Edző: Hajnal József. Krementsova nyitotta a gólok sorát, ám az 5. percben már a hazaiak vezet­tek 3-1 -re. Büntetőt hibázott a HSE-Szigma és a játékvezetők Krementsovát kiállították. Nem roppant össze a vendég­csapat, a 10. percben kiegyen­lített. Ezután viszont érthetet­lenül kapkodni kezdtek, a 13. percben így 9-6 a hazaiak ja­vára. Geiger hétméteres gólja­ival 9-8, majd a 22. percben 11-11 volt az állás, miközben Kremetsova második bünteté­sét kapta. Sőt, a 28. percben egy ütközést követően végleg el kellett hagynia a pályát. Fordulás után büntetőt hibá­zott a Szekszárd, de Geiger két góljával ismét egyenlített. A 34. percben 16-14, aztán a 45. percben 19-19. Kévés irá­nyításával és góljaival 25- 20-ra elhúzott a Dunaújváros. A hajrában felzárkózott a Szekszárd, de hátrányát nem tudta ledolgozni.. A küzdel­mes találkozón Krementsova kiválása döntőnek bizonyult. Az NB II-ben: Tolnatej SE-Kaposvári KKE 39-22 (19-14). Szek­szárd, 100 néző. V: Nádasdy, Hucker. Tolna tej SE: Bach- Budai 2, Kispál 9, Barabás 7, Teimel 1, Törő 2, Kovács 5. Csere: Bátai, Nándor 7, Bor­dás 3, Fichter 3. Edző: Csirzó Antal. A tejiparisok szerezték az első gólt, de a 4. percben már a vendégeknél volt az előny: 2-3. A csapatok a véde­kezéssel keveset törődtek, de a támadásokba is sok hiba csúszott. A szekszárdiak gondjait tetézte Teimel korai lábsérülése is. Védekezést vál­tott a hazai együttes, ami za­vart okozott az ellenfélnél, így a félidő végére 5 gól volt a te­jesek előnye. A pihenő után ritmust váltottak a hazaiak, így a 42. percre 25-16-ra mó­dosult az állás. Kispálék jól játszottak, tetszés szerint érték el góljaikat. Az 56. percben 34—21 az állás, s a továbbiak­ban még növelni tudta előnyét a Tolnatej. A hazaiak helyen­ként látványos játékkal, szép gólokkal nyertek. Pécsi Lepke-Tengelic 24- 20 (13-10). Tengelic, 200 néző. V: Balaskó, Somogyvári. Tengelic: Ádám - Lukács I. 5, Kovács 8, Lukács M. 1, Tibai 1, Holtz, Csáki. Csere: Soós 5, Varga, Győri, Schmidt. Edző: Taksonyi István. Az első tá­madásból vezetést szerzett a vendégcsapat, majd 3-0-ra el­húzott. Ekkor kezdett csak magára találni a hazai gárda, és Kovács eredményességé­nek köszönhetően a 25. percre már 9-10-re felzárkóztak. A véghajrá ismét a pécsieké volt. Szünet után magukra találtak a hazaiak, remek csapatjáték­kal 13-13-ra egyenlítettek. Az­tán a 40. perctől újfent kapko- dóvá vált a játékuk, az eladott labdákból zsinórban öt gólt lőttek a pécsiek. Erősített a Tengelic, de a tetemes hátrá­nyát csak egy góllal tudta csökkenteni. A szervezettebb csapatjáték és a jobb erőnlét a listavezető javára döntött. Jók: Kovács, Soós. Szombathelyi TK-Simon- tomya 21-10 (8-6). Simontor- nya, 200 néző. V: Homyik, Vaskó. Simontomya: Mol- námé- Tóth 1, Somogy iné, Jencskiné 1, Mérei 1, Molnár 1, Gerussi 2. Csere: Márton, Lakos 4, Varga, Plank, Pataki. Edző: Várni István. Az alapo­san megerősödött játékerejű főiskolásokkal egy félidőn át még sokáig lépést tudott tar­tani a BTC. A 39. perctől, ami­kor 10-9 volt az állás, a haza­iak szétesően, kevés elképze­léssel játszottak, s szomabthe- lyiek zsinórban lőtték góljai­kat. Miután a bőrgyáriak 20 percig gólképtelenek voltak, s mélyen tudásuk alatt játszot­tak, az eredmény reális. Simontomya-Balatonfü- red 31-27 (12-16). Simontor- nya, 250 néző. V: Hucker, Szalai. Simontomya: Pech- Bosnyák 1, Máyer 4, Teimel 9, Zsolnai 9, Pécsi 2, Tauker. Csere: Zádori, Pánovics 6, Somogyi, Varga, Simon. Edző: Teimel Lajos. Nehezen lendültek bele a hazaiak, so­káig csak büntetőből voltak eredményesek. A lendületes füredieknek 5-5 után szinte minden sikerült. Fordulás után mintha kicserélték volna BTC-t: 20-20-nál befogta el­lenfelét, majd a közönség buzdítása közepette Pánovics és Teimel élményszámba menő góljaival, valamint a fel­javult kapusteljesítménnyel fordítani tudott. Jók? Pech, Te­imel, Zsolnai, Pánovics.