Tolnai Népújság, 1992. június (3. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-01 / 128. szám

6 MEPUJSAG SPORT 1992. június 1. Labdarúgó NB II. Magabiztos dózsás siker Labdarúgó NB III. A „baranyai napon egyetlen pont Bajnoki táblázatok NB II. Nyugati csoport 1. Csepel 28 16 7 5 49-19 39 2. BKV Előre 28 14 8 6 37-19 36 3. Dorog 28 13 10 5 34-18 36 4. Sabaria 28 12 9 7 26-20 33 5. Dunaferr SE 28 13 5 10 40-38 31 6. Nagykanizsa 28 10 10 8 44-36 30 7. PaksASE 28 12 6 10 42-37 30 8. ESMTK 28 13 4 11 42-42 30 9. Sopron 28 10 8 10 34-31 28 10. IIl.Ker.TVE 28 9 9 10 24-25 27 11. Szekszárd 28 8 10 10 26-31 26 12. Baja 28 8 7 13 21-31 23 13. Mohács 28 4 14 10 22-29 22 14. Ajka 28 7 5 16 25-42 19 15. REAC 28 6 7 15 25-48 19 16. Oroszlány 28 5 9 14 24-49 18 NB III. Dráva-csoport 1. K.Rákóczi 28 18 6 4 46-13 42 2. PVSK 28 14 9 5 44-27 37 3. Boly 28 15 6 7 42-21 36 4. Komló 28 13 8 7 37-20 34 5. Paksi SE 28 14 6 8 37-27 34 6. Bonyhád 28 11 8 9 44-26 30 7. Nagyatád 28 12 5 11 43-36 29 8. Kisdorog 28 10 9 9 38-36 29 9. Barcs 28 9 10 9 28-30 28 10. Marcali 28 10 7 11 36-33 27 11. K. Építők 28 8 10 10 38-41 26 12. PEAC 28 10 5 12 34-49 25 13. K.Honvéd 28 6 9 13 22-32 21 14. Balatonlelle 28 7 7 14 30-53 21 15. MÁVNTE 28 8 3 17 32-61 19 16. Siklós 28 3 4 21 28-74 10 Megyei bajnokság Felnőttek 1. Kakasd 28 16 10 2 55- 19 42 2. Gerjen 28 18 5 5 52- 24 41 3. Decs 28 17 7 4 56- 41 41 4. Döbrököz 28 14 7 7 57- 24 35 5. Nagymányok 6. Fadd 28 28 13 13 6 6 9 9 59- 36 53- 50 32 32 7. Tamási 28 12 7 9 59- 42 31 8. Tolna 28 9 12 7 35- 30 30 9. Tevel 28 11 7 10 46- 48 29 10. Dombóvár 28 8 11 8 42- 34 27 11. Dsztgyörgy 28 9 9 10 38- 37 27 12. Ozora 28 7 7 14 36- 68 21 13. Hőgyész 28 8 3 17 57- 71 19 14. Bátaszék 28 6 6 16 42- 49 18 15. Pálfa 28 7 4 17 43- 67 18 16. Majos 28­5 23 19-109 5 Ifjúságiak 1. Dombóvár 28 23 4 1 124- 15 50 2. Kakasd 28 22 3 3 73- 22 47 3. Decs 28 15 8 5 70- 30 38 4. Tamási 28 17 3 8 85- 29 37 5. Dsztgyörgy 28 16 5 7 82- 41 37 6. Tolna 28 17 2 9 76- 36 36 7. Bátaszék 28 14 5 9 75- 41 33 8. Hőgyész 28 10 8 10 58- 47 28 9. Döbrököz 28 12 4 12 53- 47 28 10. Fadd 28 11 6 11 50- 54 26 11. Gerjen 12. N.mányok 28 5 8 15 24- 76 18 28 4 9 15 35- 69 17 13. Pálfa 28 7 3 18 27- 94 17 14. Tevel 28 4 6 18 29- 98 14 15. Ozora 28 3 5 20 36-105 11 16. Majos 28 3 3 22 21-114 9 / így kellett volna! A totó 22. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. BKV Előre-Dorog 2-0 1 2. Hajdúnánás-Kaba 1-0 1 3. Szeged-Békéscsaba 1-1 X 4. Ancona-Cosenza 0-0 x 5. Casertana-Taranto 3-0 1 6. Cesena-Lucchese 1-1 X 7. Lecce-Avellino 3-1 1 8. Modena-Padova 1-1 X 9. Palermo-Reggiana 1-0 1 10. Pescara-Udinese 2-2 x 11. Piacenza-Brescia 1-1 X 12. Pisa-Messina 0-0 x 13. Venezia-Bologna 1-0 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Miske-Nyíregyháza 0-1 2 Készülnek Ideális környezetben, a Sváb-hegyi Hotel Olimpiában tölti ezeket a napokat a szer­dai vb-selejtezőre készülő magyar labdrúgó válogatott. Vasárnap délelőtt edzés volt, délután pedig videón megte­kintették az ellenfél, Izland csapatának mérkőzését Gö­rögország ellen. A kapitány várhatóan kedden hirdeti ki az izlandiak elleni csapatot. Szekszárdi Dózsa-Atom- erőmű SE 3-0 (2-0). Szek- szárd, 2000 néző. V: Fekete M. Szekszárdi Mausz- Nagyfa­lusi, Dzsinovics, Kalmár, Agapov- Naumkin, Bozsér (Dienes a 90. percben), Tóth A., Horváth- Pilisi (Nagy S. a 74. percben), Varga. Edző: Teszler Vendel. Atomerőmű SE: Hujber- Erdélyi, Gracza, Nagy Z., Szabó B- Orosz, Márkus (Mikolics a 18. perc­ben), Nagy L. (Khalzov a 46. percben), Kákonyi- Juhász, Kádár. Edző: Pusztai László. A kellemes időben meglehető­sen sok paksi néző kísérte el a Duna-parti gárdát. A 4. perc­ben paksi szabadrúgás után bizonytalankodott a dózsás védelem, végül Kádár elől Mausz mentett az ötösön. A másik oldalon a védőkről le­vágódott labdát Pilisi futtából, mintegy 22 méterről kapásból bombázta a bal sarok mellé. A 6. percben Nagy L. beadását Orosz a 11-es pontról csúsz­tatta kapura, Mausz ezúttal is a helyén volt. A 10. percben Tóth A. iramodott meg, az alapvonal közeléből középre emelt, Hujber röviden öklö­zött, a berobbanó Pilisi közel­ről az oldalhálóba lőtte a lab­dát. Eleven volt az iram, moz­galmas a játék. Ebbe belefért a labdacsere is, majd sajnálatos módon Márkus megsérült, ápolásra szorult, végül cserét kért. Aztán a felfutó Szabó B. Kákonyival kényszerítőzött, a visszakapott labdát senkitől sem zavartatva, nyolc méter­ről lőhette kapura, Mausz he­lyett ezúttal a kapufa mentett. A 27. percben Horváth szögle­tét Agapov fejelte a bal felső sarokra, Szabó B. fejjel még tisztázott, ám másodszorra Tóth A. nyolc méterről a hosz- szú sarokba fejelt. 1-0. Mind­össze három percet kellett várni az újabb szekszárdi gólra. Ekkor Tóth A. faképnél hagyta Graczát, majd éles szögből, 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 2-0. A 36. percben Pilisi már Hujberen is túljutott, ajtó-ablak helyzet­ben kivárt a lövéssel, majd gyenge gurítását Erdélyi ki­vágta a gólvonalról. A véghaj­rában kissé bekeményítettek Senna győzött Nigel Mansellnek, a britek Forma 1-es pilótájának vasár­nap Monte Carlóban nem si­került folytatnia idei diadalút- ját. A szigetországi versenyző az 50. Monacói Nagydíjon „csak" a második helyen vég­zett, miután idén az eddigi öt futamot igen magabiztosan nyerte meg. A hatodikon a győzelem a brazil Ayrton Sennának jutott, aki Honda kocsijával álljt parancsolt a Renault eddigi győzelmeinek. A mezőny 78 kört tett meg, az össztáv 259.584 km volt, s ennek a teljesítése a tengeren­túli sportolónak sikerült a leg­jobban, 140.26 km/óra átlag­gal vívta ki az első helyet. Igaz, csak kis különbséggel szorult mögéje Mansell, az olasz Patrese lett a harmadik, vagyis a brit istállótársa. Nem tudta viszont végighajtani a versenyt az osztrák Gerhard Berger, a francia Jean Alesi és az olasz Ivan Capelli sem. A vb pontversenyben Man­sell továbbra is nagy fölénnyel vezet. A legközelebbi, 7. fu­tamra június 24-én Montreal­ban kerül sor, ott rendezik a Kanadai Nagydíjat. A Monacói Nagydíj végső sorrendje: 1. Ayrton Senna (brazil), 2. Nigel Mansell (brit), 3. Riccardo Patrese (olasz), 4. Michael Schuma­cher (német), 5. Martin Brundle (brit), 6. Bertrand Ga- chot (belga). az atomosok, ennek kárát Varga bánta, akit Kádár meg­rúgott. Szünet után hatalmas len­dületet diktálva, letámadott a vendégcsapat. Ennek ellenére az 52. percben Pilisi kiugratta Horváthot, aki két. csellel be- verekedte magát a 16-osra, majd csúnyán kapu mellé bombázott. Egy perccel ké­sőbb ismét tisztára játszotta magát Horváth, de rövid be- gurítását Hujber kivetődve el­csípte Varga elől. Az 57. perc­ben Horváth Szögletét Tóth A. arasznyira fejelte a léc fölé. Ezután egy Bozsér szólónak tapsolt a közönség, végül ki­sodródva a jobb sarok mellé pörgetett. A 73. percben Nagy Z. 25 méteres nagy erővel meglőtt, lapos szabadrúgását Mausz a jobb alsó saroknál csípte el. Két perccel később tovább növelte előnyét a Dó­zsa. A csereként beállt Nagy S. jól ugratta ki a védelem tenge­lyében lukra futó Bozsért, aki a kiinduló Hujber mellett is elhúzta, majd a kapu köze­pébe helyezte a labdát. 3-0. A 85. percben Mausz mentett egy csavart szögletnél, majd a másik oldalon Bozsér egyedül húzhatott kapura, már csak Hujberral állt szemben, de az újabb cselbe már belelépett a kapuvédő. Az eseményekben gazdag, mindvégig nagy iramú és fér­fiasán kemény küzdelemben nyílt sisakkal „ugrott" egy­Dunaszentgyörgy-Pálfa 1- 0 (1-0). Dunaszentgyörgy, 200 néző. V: Tóth. Dunaszent­györgy: Heizler - Decsi (Ró­zsavölgyi), Pál, Lakatos, Fo­dor - Gyöngyösi, Vörös, Káldi, Baracz, Jóni (Kiss), Gö­dör. Edző: Gyöngyösi István. Pálfa: Tóth I., - Leimszieder, Balogh J., Orsós, Balogh Gy. - Veres Zs., Gaszler, Veres A., Tóth II. - Szakács, Bóka. Edző: Horváth Lajos. A sok kiha­gyott helyzet miatt a hazaiak­nak be kellett érniük az egygó- los győzelemmel. G: Gödör. Jók: Káldi, Lakatos, Pál, Fo­dor, illetve Bóka, Deres A. Tevel-Nagymányok 3-1 (3-0). Tevel, 300 néző. V: Schä­fer. Tevel: János - Dallos, László, Ferenc Cs., Hodász (Miszler), Bíró - (Ferencz S.), Borbandi, Ferencz G. (Sala­mon), Gergely - Beke, Kresz. Edző: Kitanics Lajos. Nagy- mányok: Töpfner - Énekes (Eckert), Lovász, Stangliczky - Bencze, Lakatos - Horváth (Bíró), Töpfner M., Kelemen - Vízin, Klem. Edző: Bíró Gás­pár. Az első félidei jó játékkal megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Kresz, Bíró, Ger­gely, illetve Eckert. Jók: László, Ferenc Cs., Beke, il­letve Eckert, Töpfner M. Tolna-Ozora 3-1 (1-0). Ozora, 200 néző. V: Bányai. másnak a két csapat. Az első negyedórában a vendégek szerezhettek volna vezetést, Szabó B. közeli lövését azon­ban a kapufa mentette. Ez­után fokozatosan fölénybe került a Szekszárd, a Duna-partiak sebezhető vé­delmének megingását ki­használva három perc alatt kétgólos előnyre tett szert. Szünet után fokozta a tempót a paksi gárda, kitámadott, ez­zel együtt feladta biztonsá­gos védekezését. A hazaiak gyors kontrákkal ugyan csak részben éltek a „kinyílt" le­hetőséggel, több abszolút ziccerből egyet értékesítet­tek. A látottak alapján meg­érdemelt hazai győzelem született a megyei rangadón. Jók: Agapov, Tóth, Dzsino­vics, Kalmár, illetve Szabó B., Kákonyi. Teszler Vendel: - Megér­demelt győzelem, amiért gra­tulálok játékosaimnak. Pusztai László: - Csapatom nem tudott felnőni a feladat­hoz. Nagyon sok dolog vonja el játékosaink figyelmét a já­téktól, így nem tudjuk hozni az általunk megszokott szin­tet. A Szekszárd minden te­kintetben fölénk kerekedett. További eredmények: Sop- ron-Sabaria Tipo 0-1, BKV Előre-Dorog 2-0, Ajka-REAC 0-2, III.Ker.TVE-Baja 0-0, Mohács-Oroszlány 1-1, Du- naferr SE-ESMTK 3-0, Cse- pel-Nagvkanizsa 4-0. Tolna: Lampek - Beregi (Vo- lár) Hauzmann, Töttösi - Kern, Nagy, Szakter, Simon, Kiss, Kindl - Németh. Edző: Szegleti István. Ozora: Dobos - Pető, Végh, Cziráki, Porga, Nádasdi - Baráth, Illés, Ko­vács - Dölles, Sandi (Túrós). Edző: Zajtai Béla. A szeren­csésebb csapat győzött. G: Kindl 2, Simon, illetve Baráth (11-esből). Jók: Nagy, Szakter, Kiss, Kindl, illetve Dölles, Czi­ráki. Decs-Döbrököz 3-0 (0-0). Decs, 600 néző. V: Lehel. Decs: Siklósi I. - Végh, Pap (Siklósi II.), Lukács, Száraz I. - Szabó, Bajusz, Sörös, Herczeg (Dér) - Kocsis, Kovács (Weitner). Edző: Weitner Adám. Döbrö- köz: Csetneki - Apáti, Hor­váth, Vida, Siklódi - Tárnái, Szűcs, Varga, Szili (Csanádi) - Jakab, Kiss. Edző: Szeiber Jó­zsef. A helyzeteit csak részben kihasználó hazaiak megérde­melten győztek. G: Szabó, Ko­csis, Sörös. Jók: Sörös (a me­zőny legjobbja), Bajusz, Szabó, illetve Kiss, Vida. Tamási-Dombóvár 2-1 (1- 0). Dombóvár, 200 néző. V: Nichl. Tamási: Banász - Or­sós, Agócs, Zsolnai, Harnal - Schneider, Szabó, Borsi (Sze­mes), Hajdics - Tóth, Walter. Edző: Árvái Ferenc. Dombó­vár: Kmetty - Pólyák, Sava­Komlói Bányász-Paksi SE 1-0 (1-0). Paks, 300 néző. V: Pápai. Paksi SE: Szlanyinka - Héregi, Sashegyi, Somogyi, Fábián - Horváth, Lacza, Ko- larics, Kródi (Kiss) - Csányi, Bécs (Ignácz). Edző: Bagó Béla. Komlói Bányász: Ádám - Lajos, Korcsmár, Nagy - Ka­tona (Lukács), Miklós - Amb­rus (Halász), Szatmári, Bock - Tresch (Román), Stemler. Edző: Csordás István. Az első negyedóra változatos játékkal telt el, némi hazai fölénnyel. A 20. percben Katona rajtolt egy előrevágott labdára, elhúzott őrzője mellett, kicselezte a ki­futó Szlanyinkát is, majd öt méterről az üres kapuba gurí­tott. 1-0. Gól után a vendégek „ráültek" az eredményre. A 40. percben Stemler labdájával Ambrus húzott kapura, de tíz méterről leadott lövését Szla­nyinka bravúrral hárította. Szünet után a 47. percben Somogyi beadásáról Fábián centiméterekkel maradt le a kaputól két méterre. A 63. percben Fábián lefutott az alapvonalig, de beadása át­szállt a csatárok feje fölött. A 85. percben Román kapott jó labdát Stemlertől, de 10 méte­res lövése a kapu mellé gurult. A sok hibával játszó hazaiak ellen a jól kontrázó vendégek győzelme megérdemelt. Jók: Sashegyi, Lacza, Somogyi, il­letve Miklós, Korcsmár, Ka­tona, Stemler. Pécsi VSK-Bonyhádi SE 3- 2 (1-1). Bonyhád, 600 néző. V: Polecsák. Pécsi VSK: Tihany- vári - Andreidesz, Kaufmann, dr. Brezniczky, Bárány - Gal- lai (Takács), Bruder, Becker, Németh (Szőke) - Varga (Fü- íöp), Bojás. Edző: Rónai Ist­ván. Bonyhád: Bogaras - For­rni, Szabó, Stumpf, Palkó - Szlama, Kiss, Pozsár, Darabos (Pfeifer) - Biró, Bozsolik. nyú, Bocsi, Pintér - Vincze, Pászti, Koszticza (Somogyi), Babulják - Varga, Bencze (Zu­lauf). Edző: Fekete István. Jó iramú mérkőzésen balszeren­csés vereséget szenvedett a hazai csapat. A győztes gól a 90. percben esett. G: Walter, Tóth, illetve Varga. Jók: Wal­ter, Szabó, Agócs, illetve Pin­tér, Kmetty, Bocsi. Fadd-Bátaszék 5—4 (2-1). Fadd, 250 néző. V: Stumpf. Fadd: Sipos - Kugli, Andi, Pesti, Nagy - Tóth, Káldi (Ko­vács), Beda - Kirtyán, Balogh, Gyenis. EdzőiKovács Imre. Bátaszék: Grill - Bólyás, Makk, Pető, Pankovics - Kel­ler, Farkas (Győri), Szabados - Földesi, Fodor, Kőkúti (Tóth). Edző: Fiath Tamás. Nagyon küzdelmes mérkőzésen a ha­zai nézők meggyőződhettek arról, hogy a játékosok nyáron nem szeretik a téli öltözetet. G: Kirtyán 3, Gyenis, Nagy, il­letve Szabados 2, Földesi, Tóth. Jók: Kirtyán, Nagy, il­letve Szabados. Hőgyész-Majos 11-0 (4-0). Hőgyész, 400 néző. V: Ódor. Hőgyész: Nándor - Bús, Bősz R. (Szentes), Váli, Topánka - Papp, Kurcz, Tamás, Király­házi (Seemann) - Nagy (László), Bősz J. Edző: Váli István. Majos: Antal II. - Gász, Kajtár, Schadt, Seregi - Sze­Edző: Losonczi István. A 12. percben Bíró labdáját Bozsolik kapta, aki 18 méterről lövésre szánta el magát, a labda fel­pattant a kapus előtt és a kapu közepébe vágódott. 0-1. A 25. percben Bruder elment a jobboldalon, beadását Németh 10 méterről a kapu jobb olda­lába lőtte. 1-1. Az 50. percben Varga egyéni játékkal kicselezte az egész bonyhádi védelmet és 10 méterről a tehetetlen Boga­ras mellett vezetést szerzett. 2- 1. A 60. percben Bírót a vendégvédők a tizenhatoson belül buktatták, 11-es. A bün­tetőt Kiss a kapu jobb oldalába lőtte. 2-2. A 70. percben a ki­törő Takács lábát Bogaras ka­pus elhúzta a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Becker a bal felső sarokba lőtte 3-2. A minden csapatrészében jobb pécsi együttes megérde­melt győzelmet aratott a fá­radt csapat benyomását keltő Bonyhád ellen. Jók: Dr. Brez­niczky, Takács, Kaufmann, Andreidesz, illetve Szabó. PEAC-Kisdorogi ME- DOSZ SE 0-0. Pécs, 100 néző. V: Hosszú. Pécs: Puska - Sá- nyi, Görnyei (Kovács P.), Tormai, Szűcs N. - Tóth, dr. Gelencsér, László - Vincze (Fekete), Szabó, Túri. Edző: Botos Antal. Kisdorog: Kiss - Stölkler R., Debrenczeni, Varga, Komáromi - Vecsei, Horváth, András, Takács - Róth, Beke. Edző: Vábró Jó­zsef. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos pon­tosztozkodás. Túrit durvasá­gért kiállították. További eredmények: Ka­posvári Honvéd-Barcs 0-0, Kaposvári Rákóczi-Balaton- lelle 4-1, Bóly-MÁV Nagyka­nizsai TE 3-0, Marcali-Siklós 3- 1, Naeyatád-Kaposvári Építők 2-1. gedi (Simon II.), Verese, Varga, Simon I. - Antal L, Nagy. Edző: Mucska Gyula. A vendégek lelkesedése ezúttal kevés volt a jó napot kifogó hazaiak ellen. Kiállítva: Kajtár. G: Bősz J. 4, Papp 3, Bús, Kurcz, Királyházi, Nagy. Jók: Bús, Kurcz, Bősz J., illetve Si­mon I. Gerjen-Kakasd 2-0 (0-0). Gerjen, 500 néző. V: Fazekas. Gerjen: Lacza - Domsa, Fritz, Kiss, Hajnes - Palásti II., Kö- vesi (Varga), Porga, Kovács (Újvári) - Balogh, Palásti I. Edző: Palásti Lajos. Kakasd: Bogos - Schell, Tusa, Kvan- duk E., Hucker - Márkvárt, Zalavári (Sebestyén Á.), László, Fábián Z. - Sebestyén Z., Fábián A. (Horváth). Edző: Simon Ferenc. A Kun kapust nélkülöző hazaiak a bajnok­ságra vágyó vendégeket meg­érdemelten fektették kétvállra a rangadón. G: Palásti II. 2. Kiállítva: László. Jók: Palásti II. (a mezőny legjobbja), Kiss, Domsa, illetve Márkvárt, Kvanduk, Schell, Hucker. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Dunaszent­györgy-Pálfa 3-0, Decs-Döb­rököz 2-1, Dombóvár-Tamási 1-1, Hőgyész-Majos 10-0, Fadd-Bátaszék 3-1, Tevel- Nagymányok 0-3, Ozora- Tolna 0-7, Gerjen-Kakasd. Varga (középen) Graczától és Erdélyitől szorongatva lő kapura A lapunk mai számában megjelent labdarúgó tudósítá­sokat írták: NB II: Fekete László. NB III: Kiszler Ferenc, Szilvási Csaba, Zerza József. Megyei bajnokság: Balogh János, Bartha József, Bőte Gergely, Dömötör Endre, Gaál István, Szebényi Béla, Zwick Antal, Zwick Jakab. A megyei labdarúgó-bajnokságért Rangadót nyert a Gerjen és hátránya egy pontra csökkent