Tolnai Népújság, 1991. október (2. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-29 / 253. szám

6 PÚJSÁG 1991. október 29. Diáksportolók köszöntése Kézilabda NB l/B: Vereség az idényzárón Asztalos (a labdával) ezúttal két góllal járult csapata sikeréhez (Folytatás az 1. oldalról) Az impozáns ünnepségen először Rohn Tiborné, a Tolna Megyei Diáksport Tanács tit­kára köszöntötte az ünnepeite­ket, az országos diákolimpián az első hat helyezést elért spor­tolókat és edzőiket. Mivel a ki­magasló sporteredmény elkép­zelhetetlen az iskola hathatós támogatása nélkül, így az elis­merésben részesített gyerekek iskolaigazgatóit és testnevelő tanárait is meghívták. Ezután Priger József, a Tolna Megyei Önkormányzati Közgyűlés el­nöke köszöntötte a vendégeket. Az 1990-91. tanévi olimpiák dobogósai: Aranyérmesek: Herczig Judit, Herczig Gabriella (Tolna gimnázium) asztalitenisz páros és csapat, Bulla Orsolya (Bonyhád 2-es iskola) ötpróba, Geisz Mercédesz (Szekszárd Garay gimn.) 100 m síkfutás. Serdülők Csepel SC-Szekszárdi Dó­zsa 2-0 (0-0). Sz. Dózsa: 'Csonka - Kiss, Gyén, Kovács, Kasza (Mókus) - Bárdos, Sza­kács, Mosonyi (Tóth) - Vesz- tergombi, Szilágyi, Galambos. Edző: Szilágyi Dezső. Egyenlő erők küzdelméből a jól hajrázó fővárosiak kerültek ki győzte­sen. Jók: Kovács, Kiss. Csepel SC-Atomerőmű SE 3-2 (2-0). Atomerőmű SE: Németh - Gutái, Éger, Pintér, Nagy - Grósz (Tancsa), Majsai, Kovács, Osztermajer - Ma- gyari, Vayer. Edző: Patkós Ist­ván. A helyzetek és a játék összképe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. G: Váyer, Magyari. Jók: Pintér, Magyari. Bajai FC-Szekszárdi Dózsa 5-1 (2-0). Sz. Dózsa: Csonka - Tóth (Petőcz), Gyén, Mosonyi, Bárdos - Kiss, Szakács, Mókus (Vadász) - Vesztergombi, Szi­lágyi, Galambos. Edző: Szilágyi Dezső. A győzelmet jobban akaró Duna-partiak a játékve­zető segédletével biztosan nyertek. G. Szakács. Ifjúságiak Csepel SC-Szekszárdi Dó­zsa 1-0 (0-0). Sz. Dózsa: Bla- zsó - Bíró, Koller, Sztehló, Palkó (Rupa) - Péter, Pusztai, Fekete, Nagy - Horváth, §chäf- fer (Berényi). Edző: Kniesz Má­tyás. A házigazda csepeli ifisták Ezüstérmesek: Páli Judit, Móra Viktória, Csaba Andrea, Gáti Renáta, Geisz Mercédesz (Garay gimn.) távolugró csapat, Balogh Jenő (Dombóvár Apác­zai Szakközépiskola) 1500 mé­ter síkfutás, Tóth Attila (Tamási gimn.) súlylökés. Bronzérmesek: Németh Eszter (Szekszárd 5-ös iskola) asztalitenisz, Kertai Rita, Majzik Zsuzsa, Ványi Gábor, Kerner Csaba (Tolna 1-es iskola) asz­talitenisz csapat, Tárnái Katalin, Geisz Mercédesz, Jenei Ágota, Nemes Zsuzsa (Garay gimn.) 4x100 m váltó, Vizi Ágnes, Gáti Renáta, Páli Judit, Tárnái Kata­lin (Garay gimn.) magasugró csapat, Balogh Jenő, Szigeti András, Sipos Zsolt, Nagy Krisztián (Dombóvár Apáczai) 4x1500 méteres váltó, Benkó Csaba (Garay gimn.) 100 m pil­langóúszás. kihasználták a Dózsa védelmé­nek egyetlen megingását. Jók: Blazsó, Pusztai, Fekete. Atomerőmű SE-Csepel SC 1-1 (1-0). Atomerőmű SE: Ve- sza - Hajpál, Prantner, Takács, Benedeczki - Sörös (Lacza), Borsi J., Búzás, Taba - Barta, Ács. Edző: Kővári István. Jó iramú mérkőzés igazságos pon­tosztozkodással. G: Ács. Jók: Vesza, Prantner, Benedeczki, Ács, Barta. Bajai FC-Szekszárdi Dózsa 1-0 (0-0). Sz. Dózsa: Cziráki - Bíró, Pálfi, Sztehló (Berényi), Palkó - Péter, Pusztai, Fekete, Rupa - Horváth, Schäffer. Edző: Kniesz Mátyás. Gyenge, bátortalan támadójáték ered­ményezte a lilák vereségét. Jók: Bíró, Palkó, Cziráki. Körzeti bajnokság Pincehely-Szakcs 2-1, Csi- kóstőttős-Kaposszekcső-lreg- szemcse 2-1, Lengyel-Szakály 5-1, Závod-Tamási II. 2-2, Kocsola-Dalmand 0-1, Gyönk- Nak 4-0, Báta-Györe 2-0, Sió- agárd-Bonyhádvarasd 1-2, Cikó-Kölesd 2-2, Izmény- Zomba 2-2, ifi: 4-7, Kéty-AI- sónána 1-6, Őcsény-Bogyiszló 0-1, Középhidvég-Bölcske 2- 2, Tolnanémedi-Györköny 3-0, Simontornya-Madocsa 4-0, ifi: 13-0, Nagydorog-Pusztahen- cse 6-0, Dunaföldvár-Tengelic- ifi: 4-4, Tamási-Lengyel 3-0, Szakály-Csikóstőttős-Kapos- szekcső 1-7, Iregszemcse- Pincehely 0-6, Aparhant-Ko- csola 3-1, Dalmand-Závod 4- 0, Szakcs-Gyönk 5-2. Tájfutás Színvonalas verseny a Mecsekben Abaliget adott otthont a Ba­ranya Megyei Tájfutó Szövet­ség által rendezett Reizmann Henrik-lgaz Béla-emlékver- senynek. A négy megye 100 versenyzőjét felvonultató via­dalra a Baranyai Tájfutó Napok keretében került sor. A Mecsek lankáin, verőfényes napsütés­ben, de csípős hidegben ren­dezett színvonalas vetélkedőn megyénket a Paksi SE, a Szek­szárdi Garay Gimnázium SE valamint a Paksi Energetikai Szakképzési Intézet fiataljai képviselték. Eredmények: F-14: 6. Kár­páti, 7. Wolf (mindkettő Paksi SE). F-15: 2. Csekő, 3. Blézer (mindkettő Paksi SE). F-17: 4. Mézes (Energetikai Szakkép­zési Intézet.) Kerékpár Évadzáró terep OB Pécsett, a déli kertváros park­jában rendezték meg az 1991. évi országos kerékpáros terep­bajnokságot. Megyénket a Ta­mási Spartacus és a Szek­szárdi KSC versenyzői képvi­selték. Sajnos, a múlt héten megyebajnokságon győztes, Schneider Gábor betegsége miatt nem lehetett ott a rajtnál. Klubtársa, Egyedi Zoltán vi­szont indult, ám nem sok siker­rel, hiszen bukása után a ver­seny feladására kényszerült. Az ifjúságiak mezőnyében Vanitsek a második helyen végzett, akárcsak a serdülőknél Arató Adrián, aki ugyan nemré­giben a KSI-be igazolt, de a szabályok értelmében most még a Tamási színekben indult. Arató Gábor szintén dobogókö­zeiben tekert, ám kétszer is ke­rékpár cserére kényszerült, így meg kellett elégednie a negye­dik hellyel. Biztatóan verseny­zett Wiedemann Péter is, aki különösen a táv végére jött fel, ami egyúttal a jó állóképessé­gét bizonyítja. Eredmények: Ifjúságiak: 2. Vanitsek István (Szekszárd). Serdülők: 2. Arató Adrián (Ta­mási), .. 4. Arató Gábor (Szekszárd), 5. Wiedemann Pé­ter (Szekszárd). A téli olimpia érmei Az olimpiák történetében elő­ször az 1992. február 8-án kez­dődő albertville-i téli olimpián adnak át a dobogósoknak üvegkristályból készült érme­ket. A téli ötkarikás játékokon egyébként összesen 330 arany-, ezüst-, illetve bronzme­dál talál gazdára. A kézműves érmek elülső ol­dalán babérággal övezett hegyi tájkép jelképezi a helyszínt és az eseményt, a hátoldalra pe­dig az olimpiai ötkarikát mintáz­ták meg a tervezők. Az üvegkristály ötlete állító­lag onnan ered, hogy ílymódom próbálták a játékok „fényessé­gét” szimbolizálni. Ajka-Dunaföldvári Sparta­cus 29-28 (14-16). Ajka, 600 néző. V: Lövész, Keszi. Duna- földvár: Kácsor - Dukai (1), Szauter (13), Kolics (2), Hege­dűs (1), Orova (7), Györkő (4). Csere: Mestyán, Horváth L., Kövics, Horváth P. Edző: Kolics János. A telt ház megadta az alaphangulatát a mérkőzésnek. A vendégek kezdtek jobban, sorra értékesítették helyzetei­ket, így a 13. percben 10-6-ra vezettek. A hajrában viszont ismét hétmétereseket hagytak ki a Duna-partiak, ezzel szinte hagyták felzárkózni szünetig a hazaiakat. A második félidőben a megfi­atalított Spartacus sajnos cse­rélni sem tudott, s a keményen, helyenként durván - sérülése­ket is okozó - hazaiakkal szemben nehezen tudták fel­venni a harcot. A sorozatos já­tékvezetői hibák és a forró han­gulat nem kedvezett a Sparta­cus legénységének. Az 55. percben az Ajka vette át a veze­tést. A végjátékban Orova gólja­ival ugyan felzárkóztak a föld­váriak, de az egyenlítés már nem sikerült. Nem úgy sikerült az évadzá­rás, ahogy azt a földvári szak­vezetés remélte. Igaz meg­gyengültek, hiszen Takács Du­naújvárosba igazolt, Pétervári és V. Kovács pedig visszavo­nult. így az egy hete Pestlőrin- cen kiharcolt 20-20-as döntet­len jó eredménynek számított, Megérkeztek a norvégok A hét első felében több kor­osztályban méri össze tudását a magyar és a norvég labdarú­gás. Kedden 17 órakor az olim­piai válogatottak vívnak selejte­zőt Zalaegerszegen, míg szer­dán a 16 éven aluli ifjúságiak mérkőznek Répcelakon. A nap fő találkozóját Szombathelyen játsszák 20 órakor az EB-selej- tező 3. csoportjában. A háromfrontos magyar-nor­vég labdarúgó összecsapás vendégei vasárnap érkeztek meg főhadiszállásukra, a szombathelyi Claudius Szál­lóba. Az MTI munkatársa a leg­nagyobb érdeklődéssel várt fel­nőtt Európa-bajnoki selejtezőn szereplő válogatottról kérdezte Kjell Borgsemet, a Norvég Lab­darúgó Szövetség sajtófőnökét. — Nagyszámú küldöttséggel érkeztünk, hiszen a 16 fős fel­nőtt kerettel együtt jött az olim­piai és az UEFA-válogatott is. Ami a „nagyokat” illeti, a pont­szerzés reményében lépnek szerdán pályára, mert a magya­rok elleni idegenbeli döntetlen­nel teljesíteni tudnák a célkitű­zést, azaz a csoporton belüli 3. helyet. Ami a keretet illeti, hat idegenlégiós kapott helyet a gárdában. Hétfőn a szállóhoz közeli parkban gyakoroltak a fiúk, kedden pedig már a mér­kőzés helyszínén, a Hala­dás-stadionban tartanak foglal­kozást. Csak ezt követően dől el, milyen összeállításban kezd nemzeti tizenegyünk. a mostani első vidéki vereség a körülményekkel részben ma­gyarázható. Jók: Szauter, Orova, Györkő. NB II: Remek a szekszárdiak őszi sorozata Húsipari SE Szekszárd-Új- laki FC 28-15 (12-7). Szek­szárd, 100 néző. V: Mike, Szabó. Húsipari SE: Fichterné - Hauck (1), Bálintné (9), Ke­lemen (4), Sárosiné (4), Geiger (5), Nagy (1). Csere: Hadházy, Asztalos (2), Németh (2), Szá­lai, Rózsa. Edző: Szabó Attila. Geiger góljával indult a talál­kozó, de gyorsan jött a főváro­siak válasza. Feltűnően sok hi­bával, kapkodva játszottak a húsosok, az 5. percben így csak 2-1 volt az állás. Ezután rendezte sorait a hazai gárda, szervezettebb védekezésével és eredményes támadójátéká­val a félidő derekán 8-1-re el­húzott. Biztos vezetésük tuda­tában visszavettek az iramból, de így is tartani tudták 5-6 gólos előnyüket. Annak ellenére is, hogy a félidő hajrájában már a harmadik büntetőt hibázták el. Szünet után is a hazaiak kezdtek jobban, fokozatosan növelték előnyüket, a 40. perc­ben 18-9-re vezettek. A talál­kozó hátralévő időszakában Szabó edző a cseréknek is le­hetőséget biztosított a bizonyí­KSZE Szekszárd-Samutex 12,5:1,5. A KSZE csapata a 3. fordulóban a fővárosba utazott, a szekszárdiak a Samutex ott­honában is győzelmi esélyekkel ültek asztalhoz. Kezdés után egy gyors döntetlen született, Cseh az első táblán hozzálátott a pontgyűjtéshez. Később éle­ződött a küzdelem, a vendégek sorra harcolták ki a pontelőnyös helyzeteket. Horváth, Andi és Bugyinszki teljes pontot kasszí­rozott és ifj. Balázs sem adta döntetlennél alább, így 4-1-es vezetésre tett szert a KSZE. Szenzációs volt a folytatás: a szekszárdiak egymás után ér­tékesítették az álláselőnyöket, így M. Kovács, Taskovics, Szu- hai, Kiss, Novotny és Németh révén zsinórban hat győzelmet értek el. A hazaiak 10-1-es ve­zetés után örülhettek az újabb fél pontnak, ezt a vendégek ré­széről ifj. Szöllősi gyűjtötte be. A jól sikerült befejezésnek kö­szönhető a KSZE OB ll-ben rit­kaságszámba menő -nagyará­nyú győzelme. A hátralévő két játszmában előbb Szöllősi nyert, majd dr. Szabó szinte a teljes hatórás játékidőt kihasz­nálva hárította ellenfele döntet­len kísérleteit és beállította a végeredményt. Ä szekszárdiaknak minden bejött ezen a találkozón, mini­mális előnyüket több játszmá­ban nagy rutinnal győzelemre tásra, köztük a 14 éves Rózsá­nak és Szálainak. A fiatalok is lelkesen küzdöttek, s nemcsak megtartották, de növelték is csapatuk előnyét. Közepes iramú, gólokban gazdag mérkőzésen könnye­dén nyert a Szekszárd, tovább őrizve veretlenségét és listave­zető pozícióját. Szombathelyi TK-Simon- tornyai BTC 19-17 (8-11). Simontornya, 150 néző. V: Bo- golin t., Bogolin II. Simontornya: Bor - Molnár (1), Kerekes (3), Pánovics (7), Zsolnai (1), Tau- ker T. (4), Bosnyák. Csere: Kéri, Pech, Pécsi (1), Varga, Tauker P. Edző: Tauker István. A bőrgyári együttes Pécsi és Tauker P. kisebb sérülése miatt nem a megszokott összeállí­tásban kezdett. Ennek ellenére Pánovics és Kerekes eredmé­nyes játékával végig vezetve, háromgólos előnnyel zárták az első félidőt. Szünet után alaposan rákap­csoltak a a szombathelyi főisko­lások és a zsinórban lőtt négy góljukkal átvették a vezetést. Ebben a félidőben a Simontor­nya sokat hibázott, játékosai fegyelmezetlenek voltak, elő­készítés nélkül lőtték el a lab­dákat. Ugyanakkor a vendégek hallatlanul türelmesen, kulturál­tan játszottak, s jó véghajrával bebiztosították a győzelmüket. A jövő nyári végelszámolást tekintve igen fontos két pontot engedett ki kezéből a BTC. tudták átváltani. Nagy játékked­vükre jellemző, hogy négy dön­tetlen ajánlatot is visszautasítot­tak és ezekben a játszmákban is felőrölték az ellenfél erejét. A csapat három fordulóból elért 28,5 pontja mérkőzésenként közel 10 pontos átlagnak felel meg. Legközelebb a Videotont fogadják. Pénzügyőr SE-Atomerőmű SE 7,5:6,5. Az atomosok eddig kiválóan szerepeltek, különö­sen a Mat(t)ador elleni siker után joggal bíztak a döntetlen­ben. Ezúttal is Vidéki Sándor nemzetközi mester volt a paksi csapat legponterősebbje, így eddigi teljesítménye 100 száza­lékos. Rajta kívül még Marosi és Vajnay kasszírozott egy-egy győzelmet. Németh, Gosztola, Kiss, Kalmár és Tófalusi döntet­lent ért el, hat játszma pontosz­tozkodással ért véget. A két if­júsági sakkozó most először nem tudott nyerni, Ács és Rad­nóti győzelmi esélyei ellenére döntetlent játszott. A bajnokság állása a 3. for­duló után: 1. Fabulon 29,5, 2. KSZE Szekszárd 28,5, - 3. Mat(t)ador 28, 4. Atomerőmű SE 23, 5-6. Videoton és Szent­endre 22, 7. Dunaharaszti 19,5, 8-9. MMG Budapest és Pénz­ügyőr SE 18, 10-11. Kecske­mét és Tabán SE 15,5-15,5,12. Samutex 11,5 ponttal. Kriston sikere Linzben Az országos diákolimpiái döntök legjobbjai Labdarúgás NB ll-es serdülő- és ifibajnokság Sakk OB II. Szekszárdi bravúr a fővárosban Sikeresen szerepelt Kriston Zsolt a hagyományos linzi nemzetközi asztalitenisz baj­nokságon. Az osztrák TTC Kuchl idegenlégiósa az egyes­ben második, míg a párosban i csapatttársa, Quian Quianli ol­dalán első lett. A 40 ezer schilling összdíja­zású viadalon Kriston a ne­gyeddöntőben az osztrák Ding Yi-t búcsúztatta 2:0 aránvban. majd az elődöntőben a cseh­szlovák Tomas Jancit verte 2:1-re. A fináléban a páros vi­lágbajnoki ezüstérmes, jugo­szláv Zoran Primorac állította meg Kristont 3:0-as sikerével.